Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) ledgeri válasza Cry0 (#5994) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Milyen a gariztatás onnan, ha baj van?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6002) ledgeri válasza ledgeri (#6001) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kóddal mennyi is volt? mert már az nem él... de mindegy, az örlődést megtakarítom, black fryday, meg mehet a sunyiba! ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6003) ledgeri válasza ledgeri (#6002) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ááh, a biztosítással, meg légipostával ott járok, mint az ebay-es ár.... Mégis csak black friday lesz belőle...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6004) adoks válasza ledgeri (#6003) üzenetére


adoks
aktív tag

Kezdem érteni hogy jön össze néhány tagnak sokezer hozzászólás :) ;)

(#6005) Toxee03


Toxee03
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy ismerősömtől egy Amerikából rendelt 128 GB-os Lexar 633x microSD xc kártyát, mondván, hogy szerinte nem működik, mert nem olvasta be a Samsung Galaxy Note 8-a, illetve asztali pc-je sem.
Megnéztem, pendrive-os adapterbe berakva, az én gépem olvassa és írja, a tv is látja, de a telefon tényleg nem.
A kártya fájlrendszere exFAT a méretéből adódóan. A telefon más 128 gb-s kártyákat olvas.
Találkoztatok már ilyen problémával? Esetleg tudtok rá valami megoldást, hogy a telefon is lássa?

Előre is köszi a válaszokat.

(#6006) Donki Hóte válasza Toxee03 (#6005) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mielőtt tutira mondanád, hogy a te géped olvassa és írja, engedd rá a H2testw programot, ha az hiba nélkül végigfut rajta, akkor érdemes a telefonnál keresni a hibát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6007) Magnézium


Magnézium
kezdő

Sziasztok!

Adott egy SanDisk Ultra 16 GB-os micro SHDC memóriakártya. Ennek a tartalmát szerettem volna átklónozni egy új,nagyobb memóriakártyára. Ehhez a művelethez a Win32DiskImager programot választottam.

A cél kártya:
Intenso class10 32 GB-os micro SHDC m.kártya.

Sikeresen készítettem a régiről egy .img fájlt, amit rá is tudtam írni az új,Intenso kártyára, de arra lettem figyelmes,hogy a klónozás után a 32 GB-os kártya mérete lecsökkent 16 GB-ra. :(
Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne:
1. Valahogy lehet úgy formázni az Intensot,hogy újra ~32 GB legyen rajta a szabad hely?
2. Van másik módszer a klónozásra, amivel nem csökkentem a memórikártya méretét, csak átmásolom a fájlokat?

Válaszokat előre is köszönöm!
M!

[ Szerkesztve ]

(#6008) ANOka válasza Magnézium (#6007) üzenetére


ANOka
őstag

A válaszhoz tudni kellene, hogy milyen fájlrendszer / mi van azon a kártyán.

(#6009) Magnézium válasza ANOka (#6008) üzenetére


Magnézium
kezdő

FAT32 fájlrendszerű mindkét kártya.
Telefonomban van: képek,videók,zenék, alkalmazások.

(#6010) ANOka válasza Magnézium (#6009) üzenetére


ANOka
őstag

Ha tényleg csak egy FAT32 fájlrendszer van a forrás kártyán - és ugyebár nem erről boot-ol a telefon - , akkor annak a tartalmát nyugodtan átmásolhatod az újra, amit szinten FAT32-re formázol előtte. Ha csak egy kártyaolvasód van, akkor akár úgy is, hogy a gép egyik üres könyvtárába másolod a kártya tartalmát, majd azt onnan vissza az új kártyára.

Partició kezelő programmal is át lehet méretezni. (Pl. ami én ismerek, az a Paragon, de van ingyenes is és másik 12 tucat.)
Win 7-től felfelé talán ezt tudja a Windows beépített lemezkezelője is.

(#6011) Magnézium válasza ANOka (#6010) üzenetére


Magnézium
kezdő

Az új kártyára klónozott régi kártya után a jobb klikk/formázás lehetőségben csak a 16 GB (14,8) jelenik meg.

Akkor egy partíciókezelő programmal megnövelem a 32 GB-os kártya méretét 32 GB.-ra, és ctrl C+ ctrl V-vel rámásolom a régiről az összes fájlt az új 32 GB-osra?

[ Szerkesztve ]

(#6012) ANOka válasza Magnézium (#6011) üzenetére


ANOka
őstag

Igen: particionálás, format FAT32-re, majd másolás.

(#6013) Magnézium válasza ANOka (#6012) üzenetére


Magnézium
kezdő

MiniTool Partition Wizarddal sikerült mindegyik művelet, a másolás még hátra van.

Köszönöm szépen a segítségedet! :R

(#6014) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Sonya6000 gépbe szeretnék kártyát venni, milyet érdemes?
Írási sebesség, és hány gb? Inkább képeket csinálok mint videót, de egy két videót is néha. legalább 1000 kép ráférjen, ha úgy adódik....

(#6015) Donki Hóte válasza apple87 (#6014) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Volt szó már a fórumban a SONY A6000 fényképezőgépről, keress rá a keresővel :K

A lényeg röviden összefoglalva az, hogy ehhez a fényképezőgéphez inkább olcsó, mintsem gyors kártyát érdemes venni :)

A géped által készített legjobb minőségű jpg kép maximális mérete 9,5 MB, ha 1000 képet akarsz rögzíteni, annak az össz mérte 9500 MB, azaz kb. 10 GB. Tehát neked méretben egy 16 GB-os kártya is megfelelő.

Hogy konkrét kártyát is ajánljak, egy ilyen olcsó, de korrekt minőségű Sandisk Ultra kártya teljesen megfelelő a számodra.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6016) vidocq


vidocq
csendes tag

Sziasztok!
Panasonic G7-hez szeretnék SD kártyát venni, 4K videórögzítés a fő felhasználási terület.
Köszönöm szépen!

(#6017) Donki Hóte válasza vidocq (#6016) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Augusztus óta nem fejlődött a technika, az 5846-os hsz-ben kérdezett egy Panasonic G7 tulajdonos, arra a kérdésre adott válasz a mai napig érvényes :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6018) Cry0


Cry0
őstag

2 hete rendeltem GearBest-től akcióban 64-es sd kártyát ma meg is jött :D
gondoltam megosztom veletek aki parázna tőle.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#6019) Donki Hóte válasza Cry0 (#6018) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Majdnem azt írtam, hogy me too, de ez most ugye mást jelent.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6020) ANOka válasza Cry0 (#6018) üzenetére


ANOka
őstag

A kártya kapacitás tesztjét is oszd meg akkor!

(#6021) Cry0 válasza ANOka (#6020) üzenetére


Cry0
őstag

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#6022) adoks válasza Cry0 (#6018) üzenetére


adoks
aktív tag

Én is rendeltem. Enyém még nem jött.

(#6023) tomazin


tomazin
veterán

Ez a kártya jó vétel lenne Xiaomi Yi dash cambe?

45/25 az értékelések között lévő screenshot szerint a tudása. Ennyiért egész jó vételnek tűnik.

(#6024) Donki Hóte válasza tomazin (#6023) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem nem, mert van szállítási díj, azzal együtt 12,99 euró lenne az ára. Itt viszont megkapsz egy kicsit jobb kártyát 12,99 dollárért.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6025) tomazin válasza Donki Hóte (#6024) üzenetére


tomazin
veterán

valakit megkérek, hogy a rendeléséhez csapja hozzá

(#6026) Donki Hóte válasza tomazin (#6025) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Maga a kártya jó minőségű, az általad megadott felhasználásra alkalmas, ha szállítási díj nélkül tudod megszerezni, akkor érdemes megvenni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6027) vidocq válasza Donki Hóte (#6017) üzenetére


vidocq
csendes tag

Köszönöm szépen - bár megtaláltam az idézett kérdést, nem voltam benne biztos, hogy a 4K videófelvétel nem fog-e nagyobb sebességet igényelni a tárolótól.

(#6028) Donki Hóte válasza vidocq (#6027) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, erre a beírásodra kénytelen voltam én is visszaolvasni, mert kezdtem kételkedni az emlékeimben :U

De jól emlékeztem, az akkori kérdésre válaszolva egy új fejlesztésű (piros-arany) Sandisk Extreme Pro kártyát javasoltunk megvételre (az általunk már sokszor kipróbált forrásból).

Erre írtam, hogy augusztus óta nem fejlődött a technika, gyakorlatilag jelenleg is ez a leggyorsabb kártya az UHS-I (és nem a hibásan UHS3-nak nevezett) kártyák piacán. Ennél gyorsabb kártya csak a ténylegesen UHS-II kompatibilitású kártyák között létezik, de azt nem tudja kihasználni a géped! (mert ahhoz több fizikai érintkező lenne szükséges a gép kártyafoglalatában, ami nincs benne)

Szóval gyorsabb kártyát ha akarsz, se tudsz venni :) A kérdés inkább úgy merülhet fel, hogy nagyobb kell-e. Ha tényleg sok 4K-s felvételt készítesz, akkor esetleg megfontolandó egy ugyanilyen típusú, de 64 GB-os kártya megvásárlása :R

(Illetve a 64 GB-os kártya helyett 2 db 32 GB-osat is szoktunk ajánlani, ha valaki tart a kártyameghibásodás miatti adatvesztéstől, ha két kártyára veszel fel, akkor csak a felvételek fele tud sérülni egy kártyahibánál.)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6029) vidocq válasza Donki Hóte (#6028) üzenetére


vidocq
csendes tag

Akkor tényleg látszik, hogy nem vagyok képben a memóriakártyák terén - nem tudtam, hogy ez a leggyorsabb UHS-I kártya. Sajnos utánaolvasás után sem teljesen tiszta ránézésre, hogy a sok különböző jelölés mit ad ki egy adott terméknél. Ezért is nagyon hálás vagyok a segítségedért, valószínűleg a 64-es kártya lesz a nyerő, de ezt majd a tulajdonos dönti el. Köszönöm szépen ismét!

(#6030) chatran


chatran
őstag

SZiasztok,

Egy első generációs Sony rx100-as fényképezőgéphez tudnátok ajánlani jóféle 64 GB-s SD memóriakártyát?
Ez az alap Sandisk megfelelő lehet?

(#6031) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Melyiket a három közül:
Legdrágább, de van adapter hozzá
Legfrisseb samsung
legfrissebb SD szabvány jeleit is hordozó san disc
?

Telóba, alapfelhasználás, még csak multitasking sem erősen..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6032) adoks válasza ledgeri (#6031) üzenetére


adoks
aktív tag

A legutolsó a legolcsóbb és egyben a legkorszerűbb is. Nem is tudom mi a kérdés...

(#6033) adoks válasza chatran (#6030) üzenetére


adoks
aktív tag

Minden bizonnyal elegendő lenne átlag felhasználás mellett, de nem sokkal drágább egy gyorsabb kártya. SanDisk Ultraban keresd a 80MB/s sebességű.

(#6034) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Sony a6300 as géphez jó választás ez a memória kártya? [link]

(#6035) Donki Hóte válasza apple87 (#6034) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem, éspedig 3 okból:

- mi nem ajánljuk, hogy egy normál SD kártyát fogadó gépbe microSD kártyát tegyenek adapterrel,
- az A6300 egy elég gyors gép, mindenképpen gyorsabb kártya ajánlott hozzá,
- a linkelt forrásnál a combos árengedmény ellenére is drága az a kártya.

Mindenképpen egy SanDisk Extreme Pro kártyát javaslok hozzá, normál SD kivitelben, a lentebb linkelt forrásból :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6036) apple87 válasza Donki Hóte (#6035) üzenetére


apple87
senior tag

Köszönöm a választ

Linkelnél nekem melyikre gondoltál? És esetleg ez a sony?[link]

(#6037) Muerte68 válasza apple87 (#6036) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

pár hsz-el feljebb van :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#6038) Donki Hóte válasza apple87 (#6036) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van olyan SONY kártyám, itt találod azt, hogy mit írtam róla (bár én még 23 dollárért vettem a 64 GB-is kivitelt :U ). Jó kártya, viszonylag gyors is.

Az ajánlott Sandisk Extreme Pro kártyát itt találod, ez még a SONY kártyánál is gyorsabb és innen véve olcsóbb is lesz :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6039) apple87 válasza Donki Hóte (#6038) üzenetére


apple87
senior tag

egyébként elég a 32gb? vagy kell a 64?

(#6040) Donki Hóte válasza apple87 (#6039) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt neked kell eldönteni (én a helyedben 64-est vennék ;) ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6041) ledgeri válasza apple87 (#6039) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha megvan a gép, akkor állíts mindent maxra (termelt bit-ugyileg), és fotózz, videózz vele egy egységnyit, majd nézd meg hányszor fér rá a memóriakártyára (a kártyaméret kb 93%-val számolj!)!
Elég nagy-e számodra az a szám?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6042) Donki Hóte válasza ledgeri (#6041) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt negspórolták nekünk, tesztelték a gépet a cameramemoryspeed oldalon, ott azt mérték, hogy maximális felbontásban egy RAW kép mérete 24,1 MB, egy JPG kép mérete pedig 9,7 MB.

A szakirodalom szerint 1 perc 4K felbontású (30 fps) videó mérete 375 MB, 1 perc FHD (30 fps) videó mérete pedig 130 MB.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6043) ledgeri válasza Donki Hóte (#6042) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja meg hogy ott vannak memóriakártyák is tesztelve benne (első link).... OK nincs több kérdésem kedves bíróúr... ELKELT!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6044) apple87 válasza Donki Hóte (#6042) üzenetére


apple87
senior tag

Szia amit küldtél linket Ez szállít Magyarországra is? Rendeltél már innen, hány napon belül érkezik meg? Van postaköltség?

(#6045) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Van egy Samsung 64GB-os microsd-m.
Próbáltam sebesség tesztet csinálni a számitógépemen, de bármelyik usb-portba dugom, mindenhol ezt az eredményt kapom.
Egy ilyen adaptert használok, ez lehet probléma? Vagy ez nem befolyásol? Esetleg USB driver gond a gépen?
Ha Samsung S7 telóba berakom a kártyát, akkor ezt kapom eredményül.
Mondjuk ez se a beígért 100/60, de ezzel már együtt tudnék élni gépen is.
Előre is köszi a helpet. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6046) Donki Hóte válasza apple87 (#6044) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, szállít Magyarországra, természetesen rendeltem már onnan legalább 5 alkalommal.

A feladott küldemény repülőpostával jön, kb. 4-7 nap alatt érkezik meg Magyarországra. Hogy a Ferihegyre beérkezett küldemény mikor jut el hozzád, az a Magy. Kir. Posta kénye-kedvétől függ, nyáron ez 1-2 nap, karácsonykor 1 hónap is lehet :(

A postaköltség minden esetben oda van írva a termékhez, jelenleg a postaköltség az esetek 99,9 %-ában ingyenes.

Ha komolyan gondolod, hogy rendelsz onnan, akkor mondom, hogy amikor a fizetésre kerül sor, akkor van egy sor ahová beírhatsz kedvezményre jogosító kuponkódokat. Ha oda beírod a SAVE5 kódot, akkor kapsz 5 % kedvezményt a kártya árából :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6047) Donki Hóte válasza s7evcsenko (#6045) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az általad használt adapter a fénykép alapján USB2.0 sebességű és/vagy a számítógép USB2.0 portjába dugtad. 2.0 USB sebességben ennyit tudnak a kártyák :(

A nagyobb sebességű kártyák sebességének kihasználásához USB3.0 sebességű adapter szükséges és persze azt a számítógép USB3.0-ás portjába kell dugni.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6048) s7evcsenko válasza Donki Hóte (#6047) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm szépen. :R

USB3-ba dugtam, így tuti adapter.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6049) gkfx


gkfx
csendes tag

Sziasztok! Panasonic G80-hoz keresek kártyát. Főleg képekhez de csinálnék vele 4k videót is. Visszaolvasva ezt a Sandisk-et néztem ki a célra. Viszont találtam egy ilyet is: [link]. Az első U1-es a második U3-as, de mindkettőre 95/mbs van írva. Melyiket érdemes választani, van egyáltalán különbség köztük?

[ Szerkesztve ]

(#6050) ledgeri válasza gkfx (#6049) üzenetére


ledgeri
nagyúr

[link]

A promózott sebességek olvasásiak, a karikás, az U, a V számozás pedig az írási-t adja meg (szabvány szerinti minimumként)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.