Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) kerekfej válasza Ch0 (#950) üzenetére


kerekfej
addikt

Fényképezd le a hátulját makrómódban!

(#952) Zsigi72 válasza Ch0 (#950) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Hol vetted a kártyát? :)

(#953) Ch0 válasza Zsigi72 (#952) üzenetére


Ch0
csendes tag

Vaterán. Bár ettől még gondolom lehet jó, vagy nem?

(#954) Ch0 válasza kerekfej (#951) üzenetére


Ch0
csendes tag

Mit kellene rajta látnom?

(#955) Zsigi72 válasza Ch0 (#953) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ha csomagolt volt, akkor valószínűleg eredeti.
Egyébként mivel jók a sebesség eredmények, sok jelentősége nincs (feltéve, ha van rá garancia).

(#956) Ch0 válasza Zsigi72 (#955) üzenetére


Ch0
csendes tag

Az túlzás, hogy csomagolt volt :( csak a szokásos átlátszó műanyag tokban volt benne.
Garancia van rá.
Tulajdonképpen a megbízhatósága miatt érdekel. Gondolom egy "eredeti" Samsung megbízhatóbb, mint valamilyen no name kártya?

(#957) kerekfej válasza Ch0 (#956) üzenetére


kerekfej
addikt

Az utolsó mondatod nem értem.

(#958) Zsigi72 válasza Ch0 (#956) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A Vaterás garanciát valószínűleg kenheted a hajadra (nem bántásként mondom).
Az valószínű, hogy egy noname kártyát vettél Samsung felirattal.

(#959) szg88


szg88
őstag

Van egy kingston 2GB microsd kártyám. A telefon azt írja ki rá, hogy jelszó védett (nem tettem rá jelszót) az mp3 nem is látja. A számítógép meg formázni akarja ha bedugom kártyaolvasóval, de aztán még sem tudja formázni. Szerinte írásvédett vagy nincs jól csatlakoztatva. Látja a gép meghajtóként, de 0 bájt "helyet" ír rá. (Másik kártyával megy az olvasó meg az adapter)
Kipurcant szerintetek vagy, helyre lehet még hozni valahogy?

(#960) kerekfej válasza szg88 (#959) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerezz egy jó kártyaolvasót és formázd meg SDFormatter-el!

(#961) szg88 válasza kerekfej (#960) üzenetére


szg88
őstag

Működik a kártyaolvasó, a többi kártyámat beolvassa.

(#962) winhate válasza szg88 (#959) üzenetére


winhate
őstag

Valszeg filerendszer sérült meg a kártyádon.
Ajanlom figyelmedbe: Recuva

Ezzel valszeg le tod szedni a fileokat a kartyarol utana mehet neki egy format.
Piriform igen megbizhato ,mint a tobbi programjuk.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#963) szg88 válasza winhate (#962) üzenetére


szg88
őstag

Köszi, de nem kellenek nekem róla a fájlok csak hogy újra működjön a kártya. Az sdfromattert kipróbáltam, látja a pen-t de azt írja, hogy "this drive is not supported" a format gomb meg inaktív :(((
Kipróbáltam a recuva-t is azt írja paraméter nem megfelelő (nem indít keresést)

(#964) Zsigi72 válasza szg88 (#963) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Sajnos kuka (majdnem 100%), nekem is volt már ilyen kártyám, ami ugyanezeket produkálta.
Semmivel sem sikerült életre kelteni.

(#965) szg88 válasza Zsigi72 (#964) üzenetére


szg88
őstag

Én is attól tartok. Hihetetlen, hogy állásában kinyúvad. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#966) winhate válasza szg88 (#965) üzenetére


winhate
őstag

Ne dobd ki meg.

Radirozd meg a labait ovatosan ,szepen leszedi a szennyezodest. Mar nem egy hw javitottam meg igy.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#967) kerekfej válasza szg88 (#965) üzenetére


kerekfej
addikt

Próbáld ki másik kártyaolvasóban is, lehet abban meg tudod formázni, pl a HP formatter-el.

(#968) szg88


szg88
őstag

Másik kártyaolvasóval nem is látja a gép (másik kártyával az is megy)
Sajna a radírozás sem vált be.
Köszönöm a segítségeteket! :R

(#969) barnamo


barnamo
tag

Hello, van egy Sandisc SDHC Extreme 45MB/s-es memóriakártyám, és egy Canon PS s100-as fényképezőgépem. A fényképezőgéppel, saját magának ahogy szereti, vagy Win 7 alól formázzak inkább? És ha total commanderrel formázom akkor FAT32, NTFS, vagy ExFAT ami ajánlott? Gyárilag FAT32, gondolom akkor ez nem is annyira kérdés, maradjak ennél, ugye?
Ha nem is formázom le most még első használat előtt (nem tudom, ajánlott-e) később is jól jön majd ez a tudás :)
Köszönöm.

(#970) Novics válasza barnamo (#969) üzenetére


Novics
senior tag

Én úgy tudom, hogy a fényképezőben ajánlott formázni, ah úgyis ott használod. Ő majd kialakítja magának, ahogyan neki megfelel.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#971) barnamo válasza Novics (#970) üzenetére


barnamo
tag

Köszönöm, a saját logikám szerint is erre gondoltam, csak a világon nem minden úgy működik ahogy logikusnak tartanám ;) Jobb rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#972) kerekfej válasza barnamo (#969) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem meg ne formázd meg! Csak maximum végszükség esetén, ha nem ismerné fel, de akkor is inkább csak SDformatter-el.

[ Szerkesztve ]

(#973) barnamo válasza kerekfej (#972) üzenetére


barnamo
tag

Nem formáztam, egyből tökéletesen működtek együtt, megvan az első pár kép is. Kár lenne elrontani.

(#974) szg88 válasza kerekfej (#967) üzenetére


szg88
őstag

Sajna semmi sem használ, de mindegy. A fgép. azt írja memkártyahiba. Azért köszi.

(#975) emzeperix


emzeperix
tag

Maradjunk annyiban, hogy nyugodtan lehet SD kártyát formázni, nem lesz tőle semmi baja és nem lesz lassabb se.

(#976) kerekfej válasza emzeperix (#975) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha nem SDformatter-rel formázod akkor amit írsz az nem igaz.

(#977) Balinov válasza kerekfej (#976) üzenetére


Balinov
félisten

szeretem, mikor nekifeszulnek egymasnak a velemenyek :D

szerintem te a low level format-ra gondolsz, lehetseges, amik kulon sd formazo jutilok, azok kepesek erre, de egy kartyaolvasoba, fenykepezogepbe, telefonba,stb. torteno formazastol szerintem nem kell felni, tobbnyire az ugyis csak quick format, ami a fw reszehez a memoriakartyanak nem nyul. Tudom, SD org honlapja nem egeszen ezt irja, igaz abszolute nem egyertelmuen, de ott inkabb a DRM miatt van az intelem.

Ooopsz..tartozom meg neked egy formazasos stressz-szuztesztel. 7vegen igyekszem bepotolni.

szerk: kicsit tulzo hasonloat, bar lehet szemleletes, kb olyan ez a hitvita, mitha egy DRAM modulra azt mondanak, hogy ha 5-9-9-12 2T az SPD-je, nem szabad 4-8-8-10 1T-n hajtani. Szabad, ha birja, attol az SPD ertekhez nem birsz hozzaferni, az nem modosul ;)

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#978) kerekfej válasza Balinov (#977) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem az, hogy nem szabad, hanem, hogy nem célszerű!

(#979) Balinov válasza kerekfej (#978) üzenetére


Balinov
félisten

oke.

teszthez van szuz, bontatlan 2GB-os SanDisk microSD-m. Az ugy jo lesz, hogy kibontas utan USB-s Transcend P6-os kartyaolvasoval csinalok egymasutan mondjuk 4x Crystal Disk Mark default tesztet, utana meg mondjuk egymasutan 5x megformaztatom Win7 alol, megint 4x CDM default teszt, aztan meg 5x megformaz, es meg 4x CDM default teszt?

CMD tesztek kozott meg 1x-1x telerakom keppel, meg kisebb videokkal, hogy azert tenyleges iras is tortenjen ra.

Ha valamit meg belevennel, lszi szolj. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#980) Balinov válasza Balinov (#979) üzenetére


Balinov
félisten

hopp, kifutottam az 5 perces mod idobol.

Termeszetesen elso kor CDM teszt elott nem formaznam meg a kartyat semmivel, utana is az altalad linkelt SD Formatterrel, nem pedig a win beepitettjevel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#981) kerekfej válasza Balinov (#979) üzenetére


kerekfej
addikt

Formázd meg fényképező gépben, telefonban is, windowsban használj normál formatot, majd utána cmd+format parancs H2testw 1.4-el is teszteld folyamatosan és ellenőrizd a méretet is. ATTO Disk Benchmark, a végén esetleg egy SDFormatter lassú is mehet. HD Tune-nak is van sokféle tesztje. HP USB Disk Storage Format Tool se maradjon ki és a CrystalDiskMark se.

[ Szerkesztve ]

(#982) Balinov válasza kerekfej (#981) üzenetére


Balinov
félisten

fenykepezogep bajos lesz, SDHC megy bele, adapterem nincs, kis Oly kompaktba meg XD valo. Telefon is cinkes, max ha elokaparom parom regi LG GT540-et, mert az One S-ben nincs microSD slot. ATTO vs. HD tune-t ugy oldom meg, hogy egy tesztkorben 1x CDM, 1x ATTO, meg esetleg 1x HD Tune teszt, aztan formazas, aztan megint ezek a korok, aztan megint formazas, megint tesztkorok.

Latom szerk volt ott is: HP-s jutilt is kiprobalom az SD formatter mellet, CrystalDiskMark-meg alap

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#983) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Sziasztok!

Egy láma kérdés: egy bármilyen memóriakártyának, ugyan olyanok a sebességei mindenféle eszközben, pl. telóban, fényképezőben, mp3 lejátszóban, stb., vagy az eszköztől is függ?
Előre is köszi a választ. :R
Üdv.:

[ Szerkesztve ]

(#984) Zsigi72 válasza Andrewstarr (#983) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Eszközfüggő is.

[ Szerkesztve ]

(#985) Louro


Louro
őstag

Elnézést, ha nem ide tartozik, de kb. 3 hónapja vettem itt az aprón Sandisk CL10 32GB-os microsd-t.
http://www.rufusz.hu/termek/kingston-microsd-reader-generation-2 Ezzel használom.
Próbáltam formázni NTFS-re, exFAT-ra és FAT32-re, de egyik se hozott javulást. Az lenne a kérdésem, hogy a kártya kuka vagy csak user error?
A kártyáról egy teszteredmény:
Warning: Only 256 of 32041 MByte tested.
The media is likely to be defective.
196.0 MByte OK (401480 sectors)
59.9 MByte DATA LOST (122808 sectors)
Details:59.9 MByte overwritten (122808 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
0 KByte corrupted (0 sectors)
16 MByte aliased memory (32768 sectors)
First error at offset: 0x000000000b409000
Expected: 0x000000000b409000
Found: 0x000000000f409000
H2testw version 1.3
Writing speed: 4.08 MByte/s
Reading speed: 13.3 MByte/s
H2testw v1.4

Mess with the best / Die like the rest

(#986) Zsigi72 válasza Louro (#985) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Próbáld ki másik kártyaolvasóval, a rossz olvasók elég érdekes eredményeket tudnak produkálni. Bár szerintem ez kártya probléma lesz, egy Class10-es kártya nem produkálhatna (elvileg) ilyen fertelmes gyenge írási sebességet.

(#987) kerekfej válasza Louro (#985) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez hamisnak tűnik. Miért nem képet raksz be?

Próbáltam formázni NTFS-re, exFAT-ra és FAT32-re, de egyik se hozott javulást.
Egyébként ezt miért írtad így előzmény nélkül? Honnan jöjjünk rá, hogy mit akarsz mondani?

[ Szerkesztve ]

(#988) Louro válasza kerekfej (#987) üzenetére


Louro
őstag

A teszt eredményét másoltam át. Azt hittem így is megfelel nektek. Az, hogy hamis, lehetséges, mert itt lett véve az aprón.

A 3 fájlrendszert meg azért írtam, mert láttam több helyen javasolnak más fájlrendszereket és így kipróbáltam mindhármat, ezért gondoltam, hogy előbb azt kipróbálom, hátha megoldja és nem írok feleslegesen nektek.

A fő probléma a memkártya sebessége. De az előtted hozzászóló javaslatát meg csak otthon tudom kipróbálni, mivel ahol most vagyok, nincs másik kártyaolvasó.

Mess with the best / Die like the rest

(#989) Louro válasza Louro (#988) üzenetére


Louro
őstag

Amúgy van lehetőség a hamis példányokat kiszúrni akár a csomagoláson keresztül?

Mess with the best / Die like the rest

(#990) kerekfej válasza Louro (#989) üzenetére


kerekfej
addikt

A garantáltan eredeti csomagolását összehasonlítod alaposan, ennyi.

(#991) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok !
Segítséget kérnék szépen!
A minap vásároltam egy 8Gb-os Kingston Micro SDHC kártyát és a pc-be lévő kértyaolvasó az istennek nem akarja látni,más tipusú kártyákat simán kezel.
Van erre valamiféle frissítés a win7-hez,hogy kezelje ezzel a kártyaolvasóval?

(#992) Jester01 válasza dodoroli (#991) üzenetére


Jester01
veterán

És a más típusú kártya is SDHC?

Jester

(#993) kerekfej válasza dodoroli (#991) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem a kártyaolvasóval vagy magával a kártyával van valami gond. Próbáld ki másik kártyaolvasóval!

(#994) Louro válasza kerekfej (#987) üzenetére


Louro
őstag

Hát sok oldalt néztem hasonló adatokkal és sajna ebből a CL4-es elég gyanús több fórum szerint.

Szóval az adatok:
Kingston
SDC10/32GB
N0043-012/A00LF
TAIWAN

Hétvégén egy teleírást megfogok próbálni, kíváncsiságból, bár tudom, hogy több órát igénybe fog venni 3 MB/s írási sebességgel.

CL10-es révén nem ártana legalább 9-10-zel írnia.

A csomagolás eléggé eredetinek hatott, bár mit nem tudnak már hamisítani.

Itt az aprón Gergő47-től vettem, de azóta nem találom a hírdetést, pedig sok volt neki.

Mess with the best / Die like the rest

(#995) dodoroli válasza Jester01 (#992) üzenetére


dodoroli
tag

Nem SDHC!
Sima SD vagy MMC kártyákkal semmi gond nincs.

(#996) dodoroli válasza kerekfej (#993) üzenetére


dodoroli
tag

Köszönöm!
Kipróbáltam másik kártyaolvasóval azzal kifogástalan volt,tehát a kártyaolvasó a ludas!

[ Szerkesztve ]

(#997) Jester01 válasza dodoroli (#996) üzenetére


Jester01
veterán

Mondjuk például nem támogatja az SDHC-t, azért kérdeztem.
Nekem is van itt három olyan :(

[ Szerkesztve ]

Jester

(#998) Louro válasza Louro (#994) üzenetére


Louro
őstag

Itt egy teszteredmény: Elsőre nekem kuka, de hátha a szakavatott szem többet lát:

Warning: Only 32029 of 32030 MByte tested.
The media is likely to be defective.
1.9 GByte OK (4002784 sectors)
29.3 GByte DATA LOST (61592608 sectors)
Details:29.3 GByte overwritten (61592608 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
0 KByte corrupted (0 sectors)
16 MByte aliased memory (32768 sectors)
First error at offset: 0x000000007927c000
Expected: 0x000000007927c000
Found: 0x00000007d127c000
H2testw version 1.3
Writing speed: 4.07 MByte/s
Reading speed: 11.1 MByte/s
H2testw v1.4

Mess with the best / Die like the rest

(#999) Zsigi72 válasza Louro (#998) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ha többszöri kísérlet után is csak ilyen eredményeket produkál, akkor valószínűleg megcélozhatod vele a kukát.

(#1000) kerekfej válasza Louro (#998) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezen többet nem kell tesztelni, ez egy 2GB-os módosított/ trükkös kártya. Kuka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.