Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Fere82 válasza HollyBoni (#1201) üzenetére


Fere82
csendes tag

Szeva!

Nekem is FHD kamerám van. A kézikönyve azt írja class6-nál kisebbel nem lesz jó. Tudomásom szerint akadni fog. Szal szerintem class6-nál lejjebb ne add! Én is olyat használok.

(#1252) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy tabletbe keresnék memória kártyát. 32Gb-ig jó mit ajánlotok? Nem akarok se Hd-ban se FHD-ban felvenni maximum lejátszani filmeket. Olyan 8ezer lenne a max amit rászánnék. Előre is köszi.

(#1253) kerekfej válasza Smithy87 (#1252) üzenetére


kerekfej
addikt

A-Data, Samsung megfelelhet neked. Érdemes venni legalább Class6-ost.

(#1254) Smithy87 válasza kerekfej (#1253) üzenetére


Smithy87
senior tag

Köszi a tippet az hogy mennyi idő alatt megy rá az majdnem mindegy ráérek kivárni a lejátszással ne legyen gond. :) Akkor keresek abból Class 6 osat.

(#1255) kerekfej válasza Smithy87 (#1254) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet ez is jó lenne.

(#1256) Smithy87 válasza kerekfej (#1255) üzenetére


Smithy87
senior tag

Na ez az árkategória inkább közelebb áll a pénztárcámhoz. :) Lehet meg is próbálom maximum visszaviszem, hogy nem kezeli a gép.

(#1257) kerekfej


kerekfej
addikt

(#1258) Kulinger


Kulinger
tag

Sziasztok!

Szerintetek jó?

[link]

Vagy ez is megfelel?

[link]
Alcatel ot 997D telefonom van :)

[ Szerkesztve ]

(#1259) kerekfej válasza Kulinger (#1258) üzenetére


kerekfej
addikt

Mindkettő jó.

(#1260) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok,

Samsung Galaxy S Advance telefonhoz keresnék 32GB-os memóriakártyát. Tudnátok ajánlani, jó minőségű, gyors memóriakártyát? Ár nem számít.

(#1261) Kulinger válasza kerekfej (#1259) üzenetére


Kulinger
tag

Köszönöm szépen a válaszodat :)

(#1262) kerekfej válasza Cola111 (#1260) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 32GB MicroSD Class10 szerintem jó lesz neked.

(#1263) Cola111 válasza kerekfej (#1262) üzenetére


Cola111
aktív tag

Köszönöm :R

(#1264) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Másik topicból nyergeltem át ide,ezen problémával, Voda weboldalán telóhoz Nokia microSD volt megjelölve "tartozékként", de gondolom más márkájú is tehető bele. Ill a sima microSD és microSD HC közt mia különbség,uaz :F 4,v 8 BG-osba milyet ajánlatok,a Class....max írási sebesség itt is mérvadó gondolom,előbb linkelt 4-es,de gondolom akad jobb is?
Pl. ezen webshop kínálatából melyiket,ez jó,v más márkájút,v itt a Class 10-es Samsung 5 év garival jó?
:R

[ Szerkesztve ]

(#1265) Balinov válasza King Unique (#1264) üzenetére


Balinov
félisten

jo, samsungot vedd

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1266) King Unique válasza Balinov (#1265) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a tippet :R
Bővebben,ha nem fárasztalak :B : gondolom másik is jó,ill nem muszáj Nokiához sem ragaszkodni (csak mert Voda oldalán az volt),de nyilván jobb egy Class10-es,mint a 4-es,ezért is inkább samu,igaz? Amúgy Kingston jó márka,memkariba is gondolom,samu mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#1267) Balinov válasza King Unique (#1266) üzenetére


Balinov
félisten

nincs mit, szivesen.

Nokia azt hiszem, nem gyart maga sd/sdhc-t, csak gyartat. igy nem muszaly olyan markat venned. Okosteloba (milyen marka/tipus is?) legalabb C6-os ajanlott, C10-es inkabb nagymeretu fajlok kezeleseben jeleskedik, mig droid/win telok inkabb azt szeretik, ha gyors kisebb fajlokkal vegzett muveletek soran.

Kingston-t en nem vennek, Samsung, SanDisk, Adata,Transcent, ezek a megbizhato markak, jomagam mindenbe sandisket hasznalok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1268) King Unique válasza Balinov (#1267) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a kiegészítést :R
Igazából nem nagy szám teló (nem is full okos),Alcatel OT 720-as...belső memória 2 MB,azt azért kéne memkari bele,max 8 GB-ig bővíthető.

(#1269) Balinov válasza King Unique (#1268) üzenetére


Balinov
félisten

en arra egy C6-os Samsungot vennek, eleg olcso, soot, szerintem kerefej biztos tud ajanlani otthoni elerhetoseget is :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1270) King Unique válasza Balinov (#1269) üzenetére


King Unique
titán

Kösz :R ,"C6" gondolom Class 6,amit néztem C10-es samsung is jó akkor.

(#1271) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy viszonylag nagy, de olcsóbb memóriakártyát Alcatel OT-995 telefonomba?

(#1272) Balinov válasza Rambi (#1271) üzenetére


Balinov
félisten

ajanlom a #1267-ben leirtakat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1273) Rambi válasza Balinov (#1272) üzenetére


Rambi
tag

Rendben köszi, olvasgattam, de konkrétum érdekelne. Mondjuk ez megfelelne nekem: SAMSUNG 16GB MicroSDHC Class 6

(#1274) Balinov válasza Rambi (#1273) üzenetére


Balinov
félisten

:K

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1275) Rambi válasza Balinov (#1274) üzenetére


Rambi
tag

Köszönöm a segítséget, veszek is egyet, mert jó árban van! :)

(#1276) kerekfej


kerekfej
addikt

SanDisk Eye-Fi memóriakártya Wi-Fi

[ Szerkesztve ]

(#1277) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Döntenem kellene: /árban szinte azonosak/

Samsung Plus mb-sp8gB, UHS-1, Class4, Write/Read up to 48Mb/s
vagy
Samsung Plus mb-sp8gA, Class10, Write: 24Mb/s, Read: 21Mb/s

Nem nagyon értem hogy a UHS-1 jelzés hogy jön össze a Class4 jelzéssel, illetve ha "Write/Read up to 48Mb/s" kb. azt jelenti hogy körülményektől függően eléri a 48Mb/s-t pl egy kártyaolvasóban, akkor az átlagos
körülményekben pl. fényképezőben mennyi lehet ez az érték?

Szóval szerintetek melyik a jobb?

(#1278) Balinov válasza Monya78 (#1277) üzenetére


Balinov
félisten

na ja UHS-1 tenyleg nem gromek C4-el. Valszeg eliras lesz. Milyen fenykepezogepbe lenne? Ha DSRL/MILC es RAW-ba fotozol, akkor jol johet a UHS-1-es max 48mbyte/sec I/O sebessege, bar en a Nikon vazam 12mp-es NEF-jeivel siman elvagyok egy jo C10-es 30-as SandiskExtreme-vel. C10-es azert jobb, mert altalaban nagyobb fajlok irasanal (pl a raw-ba loves ilyen, vagy sorozatkep) teljesit jobban, mig kisebb fajloknal neha elverzik (utobbi mobiloknal szamit(hat), ahol jellemzoen sok, kismeretu fajlt mozgat az SD-rol.

48mbyte/sec-t viszont atlagos olvasoban nem biztos, hogy latni fogsz. USB3-as olvasoknal valszeg igen

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1279) Monya78 válasza Balinov (#1278) üzenetére


Monya78
veterán

8Gb-os: UHS-1, class 4
16Gb-os: UHS-1, class 6

Nem tudom hogy elírás lehet e? Viszont zavaró hogy a Samsung oldaláról erről a tipusú SD kártyáról szó sincs. Inkább a class 10-es felé hajlok bizalmilag :)

Egy Canon450D Dlrs-em van, de most állok gép csere előtt. A mostani 12Mpix-el, biztos nőni fog...

(#1280) Balinov válasza Monya78 (#1279) üzenetére


Balinov
félisten

Biztos, hogy eliras. Ezen link szerint van Clas 2, 4, 6 10, meg UHS-I, de ki is emeli, hogy "Speed Class and the UHS Speed Class are not compatible" szoval nagyon ugy nez ki, hogy az UHS besorolas a C10en tulmutato, fejlettebb,gyorsabb osztaly.

Mondjuk erre meg ez a Lexar Platinum II cucc racafol :)

Egy Class 10-es Samsunggal tuti jol jarsz, ajanlott meg a Sandisk Extreme (nekem utobbibol van 4db C10-es a D5000 vazhoz), esetleg Transcend es A-Data, vagy a Lexar, bar azt hiszem, utobbi otthon eleg nehezen beszerezheto.

450D-hez egy Sandisk Ultra is jo lenne, hisz a RAW merete kb 15mbyte/kep, de mivel fejlesztesz, midenkepp ajanlott egy jo C10-es beszerzese. Akar meg jelenlegi vaznal is profitalhatsz a gyorsabb karytabol, hisz pl. sorozatlovesnel hamarabb ki tudja a pufferbol irni az SDHC-ra a vaz, mint egy lassabb, esetleg C4-esnel

udv
Bali

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1281) Zsigi72 válasza Monya78 (#1279) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Class4 és Class6 nem lehet az UHS-I, Class10 lesz az szerintem.
Read : 25 és 104MB/s között
Write : 10MB/s a minimum

[ Szerkesztve ]

(#1282) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm a válaszokat :)

(#1283) Balinov válasza Monya78 (#1282) üzenetére


Balinov
félisten

nagyon szivesen.

obakker, elfelejtettem valamit az elobb. Leendo vaz raw fajlmeretetol fuggoen lehet ildomosabb lenne 2x 8GB-os vagy 2x 16GB-os kartyat venni, mind 1 nagyot. Halistennek nem jartam meg igy, de pl. ciki egy nyaralas osszes kepet bukni, mert 1 kartyan van minden es az mondjuk lefoss* a bokajat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1284) Monya78 válasza Balinov (#1283) üzenetére


Monya78
veterán

Persze ezt a trükköt ismerem.
Van is 2x2gb gyors Sandisk SD kártyám, ezeket használom el először...utánna jöhet a nagyobb.

(#1285) Balinov válasza Monya78 (#1284) üzenetére


Balinov
félisten

okeoke, csak gondoltam megemlitem. :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1286) kerekfej válasza Monya78 (#1277) üzenetére


kerekfej
addikt

Először is hol van ez a hely/webshop ahol vennéd?

(#1287) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv, milyen class10-es micro SD-t ajánlanátok? 16/32gb, telóba lenne

http://hardverapro.hu/apro/32_gb/friss.html
ennél van jobb vétel jelenleg?

(#1288) Zsigi72 válasza kasza blanka (#1287) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ennél olcsóbban lehet nem találsz, bár ez nem is eredeti Samsung kártya, mivel az olvasási és írási sebessége elmarad a gyári kártyáéhoz képest.

(#1289) kerekfej válasza Zsigi72 (#1288) üzenetére


kerekfej
addikt

A kártya elejét/hátulját össze kell hasonlítani egy garantáltan eredetivel (pl Made in Korea-nak kell lenni).

[ Szerkesztve ]

(#1290) Monya78 válasza kerekfej (#1286) üzenetére


Monya78
veterán

Itt:
[link]
Tudom hogy drága bolt, de bizonyos tartozást csak ebben a boltban tudnak megfizetni.

(#1291) kerekfej válasza Monya78 (#1290) üzenetére


kerekfej
addikt

A Class10-est vedd inkább!

(#1292) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Egy Galaxy Mini ki tudja használni egy Class 10-es memóriakártya gyorsaságából fakadó előnyöket? És egy Galaxy S2?

(#1293) kerekfej válasza gologolo (#1292) üzenetére


kerekfej
addikt

Bőven elég egy Class6-os. Inkább a véletlen random írás/olvasás lehet a lényeg, azt meg Class jelölés nem mutatja meg. Tesztprogramokkal viszont le lehet mérni (pl. CrystalDiskMark).

(#1294) gologolo válasza kerekfej (#1293) üzenetére


gologolo
tag

Galaxy S2-nél is így van ez szerinted? A véletlen írás/olvasást nem nagyon tudom tesztelni, de véleményed szerint a gyakorlatban melyik márka szokta a legjobb értékeket produkálni? SanDisk, Kingmax, Kingston? Utóbbi azért drágább is :)

(#1295) kerekfej válasza gologolo (#1294) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha teheted vegyél Samsung Plus MicroSD Class10-est. Erre kicsit több a hivatalos garancia és gyorsabbak, mint a normál típusok és strapabíróbbak is (korábban már írtunk róla ebben a topicban is).

[ Szerkesztve ]

(#1296) gologolo válasza kerekfej (#1295) üzenetére


gologolo
tag

Köszi a tippet!

(#1297) Gman999


Gman999
tag

Sziasztok!

Egy Samsung 16GB Class 6 os micro sd vásárlásán gondolkozom, de az eladó azt mondta nekem hogy class 6 nincs raktáron, mert "már senki nem vesz class 6 ot mert a 10 sokkal gyorsabb". Kicsit érdekelne a véleményetek, hogy most át akart verni az eladó, hogy többet hagyjak ott, vagy ennyit számítana a class 6 és 10 közti különbség? (Nem hiszem hogy 2x gyorsabb lenne, pedig árban 2x annyi...)

(#1298) Balinov válasza Gman999 (#1297) üzenetére


Balinov
félisten

ha a c6-os es c10-es kozotti arkulonbseg 2x-es, azonnal hagyd ott az eladot es nezzel mashol eladot..ha visszaolvasol par 10 hsz-t, talalsz linkelve magyar boltot, ahonnet eredetit lehet venni. Ebay-es, vateras, ph!apros eladoktol tartozkodnek, ki tudja mennyi %uk hamis

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1299) Gman999 válasza Balinov (#1298) üzenetére


Gman999
tag

ematrix.hu-n találtam a kártyát 3890Ft class 6 a class 10 meg 7 ezer körül van. Ezért néztem h körülbelül 2x annyi.

De ha tudtok ajánlhattok is valamit, 16gb os micro sd kártyát szeretnék az új ZTE-mbe, a kitétel h 16gb és minél olcsóbb annál jobb, márka egyáltalán nem és a sebesség kevésbé számít.

[ Szerkesztve ]

(#1300) Balinov válasza Gman999 (#1299) üzenetére


Balinov
félisten

nem esmerem azt a boltot, de pl. az Ipon-nal a Samsung C6-os vagy C10-es microSD-k eleg jo aron vannak, de A-databol vagy Sandiskbol is latok 6k korul ugyanitt.

Mobilok jellemzoen egy jo C6-ost szeretik, mert a legtobb C10-essel ellentetben ott jo a kis fajlokkal valo i/o sebesseg, mig C10-es sokszor lassabb eredmenyt produkal kismeretu fajloknal, mint egy C6-os.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.