Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) mgTerminator válasza apaszka (#2000) üzenetére


mgTerminator
veterán

Legalább megtanultad hogy ebayről ilyet nem szabad venni :) Én egy pendriveot vettem ebayen, exfaton kívül másra nem lehetett formázni mert elszállt hibával....

(#2002) apaszka válasza Zsigi72 (#1713) üzenetére


apaszka
veterán

És ha egyből ilyen,vagy csak hibás fájlként jelenik meg? Hol jó,hol nem az enyém! CL10 32 gigás új kártya!
De érdekes,mert a laptopban meg jó? :W :W :W Bocs a sok kérdésért! De nagyon bosszant! :Y

mgTerminator

Eddigiek jók voltak,! Amit a fiamnak adtam 16 os Samsungot ,már több éves és hibátlan,és Ebay es az is!
Ez azon is vacakol! Már valami érintkezési gondra gondoltam! Ő az!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2003) Santiagain válasza apaszka (#2002) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nem az a gond, hogy ebayes, hanem az, hogy teljesen noname. Ilyeneknél még nagyobb a minőségi szórás. Túl olcsót sem szabad venni.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#2004) b.bela1


b.bela1
őstag

Sziasztok! S4 fórumból ugrottam át. Kingston c10 32gb kártyám beadta a kulcsot. Sem telón, sem Pc-n nem lehet formázni, sem olvasni. Gondolom kuka.Érdekes még, hogy PC-n formázás előtt 254gb-os nak írja ki:). telón pedig üres kártyaként nevezi, de nem kezd vele semmit. Kb, ennyi. Az lenne a kérdésem, milyen kártyát ajánlanátok a Galaxy s4-be. 32gb-os kellene. Köszönöm!

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#2005) mgTerminator válasza b.bela1 (#2004) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én csak és kizárólag samsung kártyát ajánlok! Megbízható és 5 év gari! Lehet hogy picivel drágább, de hosszútávon megéri.

(#2006) sunny84 válasza vegyszer (#1999) üzenetére


sunny84
senior tag

nem járt semmi trükk sikerrel , egy okos móker ember mondta hogy mikrozzam meg , továbbra is szar de már látja a teló :S , amúgy valószínű halott sajnálom mert volt azért rajta sok családi videó :/ én hülye nem mentettem le időben , tanulópénz megvolt

Üdv :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#2007) b.bela1 válasza mgTerminator (#2005) üzenetére


b.bela1
őstag

Köszönöm a választ. Értem, samut ajánlassz. És eről esetleg vélemény: http://gigaplaza.sk/olcso-memoriakartya/sandisk-32gb-securedigital-sdhc-memory-card-class-10-extreme-hd-video-photo-video-45mb-s-1-gigaplaza

egyáltalán milyen kritériumoknak feleljen meg egy kártya, ilyen szintű telefonokban? ( elnézést a folyamatos kérdezősködésért. Nem szeretnék megint ráfázni.)

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#2008) Bozek válasza b.bela1 (#2007) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amit linkeltél, az SD kártya, nem pedig microSD... Az első és legfontosabb kritérium, hogy microSD legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#2009) b.bela1 válasza Bozek (#2008) üzenetére


b.bela1
őstag

Bocsánat. Nem ezt akartam. Inkább ezt http://gigaplaza.sk/olcso-memoriakartya/sandisk-32gb-micro-securedigital-sdhc-memory-card-class-10-ultra-1adapter-1-gigaplaza bocs! Erről lenne szó.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#2010) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy SonyEriccson WT19 okostelefonom. Befogadja a 32gb-os memóriakártyát, és gyorsabb lesz tőle ha class 10es kártyát veszek? Néztem hogy van SanDisk Mobile Ultra meg sima Ultra microsdhc kártya. Mi a különbség köztük, elvileg a mobile ultrát direkt androidos telefonhoz ajánlják. Miben más vajon mint a sima, érdemesebb azt venni?

Üdv: Fishor

(#2011) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Ha torrentezésre akarom használni a samu 64es microsd-m, akkor NTFSnél mekkora legyen a fájlfoglalási egység?

(#2012) kerekfej válasza Fishor (#2010) üzenetére


kerekfej
addikt

Igazából rakd bele a telefonba és teszteld le, hogy tapasztalsz -e különbséget! Egyébként túl nagyra ne számíts. Ha sok kis fájl van akkor nem az az elsődleges, hogy Class4 vagy 6 vagy10 a kártya, hanem, hogy a sebességteszt programokkal, mit produkál a kártya a valóságban az adott eszközzel.

(#2013) Fishor válasza kerekfej (#2012) üzenetére


Fishor
senior tag

Nincs még meg a kártya, így nem tudom letesztelni. A kérdés főként az hogy ezt a Sandisk Mobile Ultra-t, vagy a Sandisk Ultra-t vegyem-e? Nem tudom mi a különbség, melyik a jobb.

Üdv: Fishor

(#2014) Bozek válasza Fishor (#2013) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs különbség a kettő között. Egyszerűen régen Mobile Ultra-nak hívták, aztán meg Ultra-nak. A két kártya elvileg ugyanaz.

[link]

(#2015) kyle16


kyle16
tag

sziasztok. hány gigás a legnagyobb méretű microSD (nem HC, ez fontos) köszönöm.

üdv

(#2016) PHM válasza kyle16 (#2015) üzenetére


PHM
addikt

2 GB-os.
Anno előfordult 4 gigás is, de ritka, mint a fehér holló.
Gondolom nem is volt sok készülékkel kompatibilis.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2017) kyle16 válasza PHM (#2016) üzenetére


kyle16
tag

köszönöm. kár pedig reméltem hogy van 4es vagy esetleg még 8as :(

(#2018) PHM válasza kyle16 (#2017) üzenetére


PHM
addikt

Legjobb tudomásom szerint az SD szabvány 2GB-ban maximálja a kártyák
kapacitását, az SDHC pedig 32 GB-ban, a fölött az SDXC jön.
Ezzel nincs mit tenni, úgy tűnik nem voltak eléggé előrelátóak
annak idején a szabvány megalkotói.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2019) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Samsung 32GB Class6, microSD-ből hármat vettem különböző időben, az első kettő normális sebességet mutat, de amit most vettem az irreális. Első, hátsó USB-n is megnéztem. Az Antutu viszont helyes értéket mutat. Mi a fene lehet ez?

(#2020) kerekfej válasza PHM (#2016) üzenetére


kerekfej
addikt

(#2021) Zsigi72 válasza kerekfej (#2020) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Tévedésben vagy, mert létezett 4GB-os, de még 8GB-os is, ami nem volt HC csak sima microSD!!!

(#2022) kerekfej válasza Zsigi72 (#2021) üzenetére


kerekfej
addikt

Hivatalos bizonyíték van?

SDHC
The Secure Digital High Capacity (SDHC) format, defined in Version 2.0 of the SD specification, supports cards with capacities up to 32 GB.[2] The SDHC trademark is licensed to ensure compatibility.[7]

Lehet, hogy van olyan, amin nincs rajta a HC a végén, de attól még az.

[ Szerkesztve ]

(#2023) PHM válasza kerekfej (#2022) üzenetére


PHM
addikt

Az SDHC kártyák megjelenése idején láttam olyan 4 gigás microSD-t,
aminél külön kiemelték, hogy nem SDHC.
Nyilván nem felelt meg a szabványnak, s gondolom sok készülék
fel sem ismerte, de létezett. Hogy milyen trükkel hágták át a szabványt,
nem tudom. Nem volt ilyenre szükségem, így nincs is vele tapasztalatom.
Az SDHC kártyák és az azokat kezelő készülékek elterjedésével aztán
ezek szépen el is tűntek a süllyesztőben.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2024) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Érdemes Samsung UHS-1-es SDCX kártyát venni egy Galaxy S4-esbe? Ki tudja használni ezt a sebességet, illetve élettartamban hozza az elvárhatót egy ilyen telóba? Ha esetleg valami más gyártó akit jobbnak találtok, az is érdekelne.

Azt hallottam hogy SanDisk Ultrát nem szabad venni mert nem működik együtt az Android 4-el. Van még ilyen összeférhetetlenség amiről tudtok?

(#2025) Bozek válasza gologolo (#2024) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem 64 GB-os SDXC kártya (Samsung) van az Xperia V-ben (4.1.2 JB) és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#2026) beast27


beast27
senior tag

Sziasztok
Egy clip+-hoz (mp3 lejátszóhoz) innen melyiket ajánljátok? Mindenképp innen venném mert Izraelben élek és ez a legolcsóbb hely

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#2027) Attici


Attici
őstag

Sziasztok!
Samsung WB100-as fényképezőhöz érdemes class10-es kártyát venni vagy elég a 6-os is?
Márkában Kingston vagy Samsung, esetleg Sandisk?
Eddig mindig Kingstonjaim voltak (vannak) De az új Kingston pendrive-val megjártam.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2028) vegyszer válasza Attici (#2027) üzenetére


vegyszer
addikt

Ami elromolhat, előbb utóbb el is romlik, attól, hogy az egyik pendrive neked meghal két nap után, nem biztos, hogy egy másik, ugyanabból a szállítmányból ne menne évekig. Bármit veszel, előb utóbb vagy tönkremegy, vagy elavul. (emlékszem rá, meggyire örültem neki, mikor 12000Ft-ért megvettem első penemet, ami 128MB volt. Bő 10 éve :) )

Az hogy mi meddig lesz jó, kiszámíthatatlan.
Ha 5 év múlva kérdezed meg, melyik meddig ment, az adat!

Ha jól látom, a W100-as csak 1280x720 filmet tud rögzíteni.
ha nem csak sorozatképekre lősz, addig, míg a memória bírja, nem biztos, hogy látsz különbséget a 6-os, és a 10-es kártya között.

(nekem a Canon 450D váz bizony nem tesz különbséget a class 4-class 10 között. Vélhetően maga a vas a lassú hozzá)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2029) Balinov válasza beast27 (#2026) üzenetére


Balinov
félisten

Sandisket es Transcendet mindenfelekeppen. Mivel mp3 lejatszohoz lesz, nem erzem szukseget egy C10-esnek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2030) Attici válasza vegyszer (#2028) üzenetére


Attici
őstag

Az 1280x720-at filmezésnél tudja, az állókép 16 M: 4608 x 3456 a legnagyobb felbontásban.
De szerintem is elégnek kéne lennie a class 6-osnak.

Sajnos mostanában sokaktól hallottam, hogy Kingston pendriveja megdöglött, pedig a régiek 'örök'-életűek voltak. Persze tudom, hogy ha semmi se menne tönkre, akkor ki venné meg az új cuccokat. :F De én mindig bízom benne, hogy az enyém majd tovább bírja, ha vigyázok rá.
Fényképező kártyánál pedig fontos lenne a megbízhatóság, mert ha elvesznek róla az adatok még mentés előtt, akkor azokat már nem lehet pótolni.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2031) vegyszer válasza Attici (#2030) üzenetére


vegyszer
addikt

Biztos vagyok benne, a 26$-os kinai másolt kártyára is van élettartam garancia. (csak a tájföli útra nem fizetnek be újra)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2032) beast27 válasza Balinov (#2029) üzenetére


beast27
senior tag

Köszi :R

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#2033) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok

a 4gb micro sd karim azt csinálja, h tartalmat másolok rá, jó, majd ha kiveszem és berakom újra akkor elveszíti a tartalom egy nagyrészét, és ami rajta marad azt sem látja rendesen,
kuka?

mcs10

(#2034) mcs10 válasza mcs10 (#2033) üzenetére


mcs10
tag

a 64 bites op nem képes rendes beolvasni, összekeveri, nem jeleníti meg,

a 32bites simán viszi

miért?

mcs10

(#2035) vegyszer válasza mcs10 (#2034) üzenetére


vegyszer
addikt

új szerzemény? régi? nem csak valami felformázott 512MB-os ez? (pl íbélyről?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2036) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Én is épp Samsung WB100-ba keresek kártyát :) Azzal a különbséggel, én azon agyalok, megéri-e az SDXC kártya, vagy érjem be SDHC-vel. 32GB nekem elég lenne, az azért sokkal olcsóbb, mint egy 64GB-s SDXC.

Amit nem tudok (nem értek hozzá); olvastam több helyen, hogy ennek a gépnek az egyetlen hátránya a relatíve lassúság. Ebben szerepet játszhat a kártya típusa is, azaz várhatok gyorsulást attól, ha a modernebb kártya van benne, vagy ez nem oszt - nem szoroz?

Előre is köszönöm szépen válaszotokat, szép estét kívánok!
Péter

[ Szerkesztve ]

(#2037) mcs10 válasza vegyszer (#2035) üzenetére


mcs10
tag

SZia

vettem többet is, új, lehet a driver nem jó

mcs10

(#2038) Attici válasza Peterhappy (#2036) üzenetére


Attici
őstag

Szerintem felesleges a 32GB.
A 8GB-sra is majdnem 2000 kép fér 16MP-en.
Én egy 8GB-os class10-es Kingstont vettem hozzá, de nem látok különbséget a class2-eshez képest.
Szerintem jobb a több "kicsi" kártya, mint az egy nagy, mert ha tönkremegy, akkor kevesebb kép veszik el.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2039) Peterhappy válasza Attici (#2038) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a választ!

Üdv,
Péter

(#2040) Koktail


Koktail
tag

Helló!

A segítségeteket szeretném kérni egy érkezőben lévő Nikon D5200 keresek memória kártyát, milyet válasszak, melyik típusnak van a leggyorsabb tényleges írási olvasási sebessége?

Én ezeket nézegettem:

[link]

[link]

de ezekből gondolom a Panasonic a leggyorsabb...

Segítségeteket, válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.:

Koktail

(#2041) Balinov válasza Koktail (#2040) üzenetére


Balinov
félisten

ketto kozul en a Lexart valasztanam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2042) Koktail válasza Balinov (#2041) üzenetére


Koktail
tag

Hát én is afelé hajlok, mást nagyon nem találtam ami ilyen gyors lenne...
Van meg sony ami 95-ig mehet de külföldi teszten azt olvastam hogy ez a panasonic gyorsabb a tényleges sebességben.

(#2043) Balinov válasza Koktail (#2042) üzenetére


Balinov
félisten

most nezem D5200 vazhoz kell, ahoz szerintem feleslees a mbyte/sec-eket hajhaszni. Egy jo C10-es Sandisk/Samsung (30mb vagy afeletti) boven kiszolgalja azt a vazat, meg raw+fine jpeg-ben is

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2044) Koktail válasza Balinov (#2043) üzenetére


Koktail
tag

Aha értem, de árban nem rossz a Panasonic nem? Meg gondoltam ha már egyszer veszek akkor gyors legyen... :DD

(#2045) Koktail válasza Balinov (#2043) üzenetére


Koktail
tag

akkor ezek szerint elég lenne egy ilyen is...??

[link]

(#2046) Balinov válasza Koktail (#2044) üzenetére


Balinov
félisten

nem linkeltel panat-t, nem neztem utana :U ilyen USH-I/C10,90mb i/o sebessegu cuccokat sztem mar belepo/halado FF-hez illik venni (ha nem CF-es persze), hidd el, egy eredeti C10-es samu/sandisk boven ki fog szolgalni

szerk: igen, bar adatbiztonsagi szempontbol a 2db kisebb mereture mennek ra. szigoruan szemelyes velemenyem szerint.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2047) Koktail válasza Balinov (#2046) üzenetére


Koktail
tag

Mármint Lexar-t akartam írni! :D
Akkor véleményed szerint inkább egy ilyenből vegyek 2db-ot?

[link]

Üdv.:

Koktail

(#2048) Balinov válasza Koktail (#2047) üzenetére


Balinov
félisten

:K :K

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2049) Koktail válasza Balinov (#2048) üzenetére


Koktail
tag

Ok. Köszi! :R

(#2050) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok!

Van egy micro SD kártyám a telefonomban, meg egy sima SD kártyám a fényképezőgépemben.
Át tudom rakni a micro SD-t a sima SD adapterébe? Nem egy márka, nem lesz tőle valami baja?
Értelemszerűen azért akarom, mert a micro SD kártyám tárhelye jóval nagyobb a sima SDnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.