Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) robika03 válasza Mandarinn (#1) üzenetére


robika03
csendes tag

Sandiscket ajánlom 32 GB-ig onnan nembiztos hogy tökély a kari érzékelési gondok vannak de addig nagyon jól műköszik :PP

[ Szerkesztve ]

Találkozási helyekbem rugalmas, árból nem szívesen enged.:)

(#452) robika03 válasza fatal` (#401) üzenetére


robika03
csendes tag

Jó árban vannak elég jók ésmegbízhatóak ((:

Találkozási helyekbem rugalmas, árból nem szívesen enged.:)

(#453) baryll


baryll
tag

Sziasztok!
Lenne egy láma kérdésem, mert kezdő vagyok a témában.
Vettem egy Kingstone 16GB [link] memkarit a Canon sx230hs új fényképezőmhöz. Összedugom a win7-es pc-vel a fényképezőt, és azt írja ki a pc a felugró ablakban: " 14,8GB szabad, méret: 14,8 GB "
Ez így természetes, hogy a 16 GB-os kártyából ennyit ismer fel?
Ha formázom a fényképezővel a kártyát, akkor ez az érték nőni fog, vagy akkor is ennyi marad?
Köszönettel!

(#454) Zsigi72 válasza baryll (#453) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ez így természetes, nem lesz több, ha megformázod akkor sem.
Idő hiányában részletes magyarázkodásba nem tudok bocsátkozni, hátha megteszi helyettem valaki más.

(#455) baryll válasza Zsigi72 (#454) üzenetére


baryll
tag

Köszönöm szépen! Akkor viszem így és csinálom a videókat. :)

(#456) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Help pls!
Adott egy 2 gigás MicroSD.
Beletolom a kártyaolvasóba..majd azt a gépbe..
TC és sajátgép is látja hogy ott van de megnyitni nem tudom...tehát a tartalmához nem férek hozzá..
MI lehet a gáz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#457) Sirandrish válasza Sirandrish (#456) üzenetére


Sirandrish
legenda

érdekesség de a telóm látja...
Mit tehetek hogy a gépem is felismerje?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#458) Zsigi72 válasza Sirandrish (#457) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A telefon tud rajta fájlműveleteket végezni vagy csak "látja"?
Próbáld meg másik kártyaolvasóval talán azzal lesz a gond.

(#459) Sirandrish válasza Zsigi72 (#458) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen..a telefon tud törölni róla mert kipróbáltam.
Formázni sajnos nem tudom mert vannak rajta olyan dolgok amik mindenképp kellenek.
Másik kártyaolvasó?
hm..megyek, veszek egyet

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#460) Sirandrish válasza Zsigi72 (#458) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tényleg a kártyaolvasó volt a ludas..vettem 390ért egy másikat és ezzel már fasza minden.
Köszönöm :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#461) Najz


Najz
tag

sziasztok!
lenne egy olyan kérdésem hogy milyen progival tudom megnézni milyen sebességü a memóriakártyám?
köszi a segítséget :R

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#462) Zsigi72 válasza Najz (#461) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Talán ez vagy ez segíthet. :)

(#463) Najz válasza Zsigi72 (#462) üzenetére


Najz
tag

köszi esetleg valami market-en?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#464) Zsigi72 válasza Najz (#463) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Mire is gondolsz pontosan?

(#465) Najz válasza Zsigi72 (#464) üzenetére


Najz
tag

hát hogy van egy "okostelefonom" ami androidos és marketről letölteni olyat progit ami úgy teszteli a karit hogy a telefon-ba van a kártya mivel kártyaolvasóm nincs

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#466) Zsigi72 válasza Najz (#465) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ezen a téren nem vagyok járatos, viszont pár száz forintért kapsz olvasót.

(#467) kelly7 válasza tiszavirág (#433) üzenetére


kelly7
aktív tag

Hallgattam rád, és én is vettem egy ugyanilyen kártyát. Tökéletesen viszi a full hd-t is kipróbáltam én is. Remélem jó lesz.

(#468)



addikt

tabletbe szeretnék 16gb-os memóriakártyát venni, leginkább filmek tárolására/nézésére.

tudnátok ajánlani megbízható tipust jó ár/érték arányban?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#469) tlala válasza (#468) üzenetére


tlala
addikt

Pont ezt akartam kérdezni én is, Wayteq XPAD-100-asba keresek 32 GB-os kártyát.
Mondjuk én szeretnék programokat is telepíteni/használni a kártyára.

Milyen gyártmányú 32GB-os gyors microSD-t ajánlotok egy androidos készülékbe?
Samsungnál jó ár/érték arányt látok, de a gyorsabban írható (24 MB/s olvasás ill. 21 MB/s írás) "fehér" (MPAGA) Class 10-es széria csak 16GB-ig kapható - pedig az ára is jó. A feketét is Class 10-esnek nevezik (MSAGA), de ott már csak 24/13 MB-ot ír a gyártó.
Mennyire fontos egyébként a napi használatban (programok kártyáról) az írás? (Világos, hogy másolásnál jelentős a különbség, de napi használatra gondolok.)
Kingston Class 10 már durván drága.
Van valamilyen aktuális "best buy" jelenleg?
Köszi előre is.

(#470) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

halihó
szeretnék 32gb os micro sd kártyát vásárolni
ki is néztem 1 et, MB-MSBGA/EU ami egy samsung class 10 el rendelkező kártya volna.
A kérdésem az lenne hogy mennyire megbízható, és mennyire jó a kártya.
telefonba lenne tehát a sebesség az fontos lenne

Szépnapot!

(#471) oldsaman


oldsaman
tag

Helló .

DDR1-es memóból létezik 500 MHz-es ?

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#472) malwy válasza oldsaman (#471) üzenetére


malwy
senior tag

Helló.
Létezik (tuning ram). De rossz topikba írtál, számítógép memóriás dolgokkal nézz át a ramos topikokba.
Üdv

Üdv többiek!
Ebayes vásárlásnál van vmi segítség, amivel kideríthető, hogy valóban megfelelő memóriakártyát kapok? Mert nagyon olcsón adják, elgondolkodtató. Kb 90000 eladott termék, hasonlók, nagyon-nagyon kevés negatív visszajelzés.
Hardveraprón is van egy-kettő töredéknyi árért árusított noname, nem noname kártya.

De ha lutri az egész, megveszem a boltit inkább.

Üdvözlettel: Ákos

(#473) tlala válasza malwy (#472) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon sok hamis memóriakártya van a piacon.
Vagy nem annyi GB mint ami rá van írva, vagy néhány hónap mulva tönkremegy, mert nem bírja az írást.

(#474) need


need
addikt

Üdv...

Van nekem egy PQI 8GB SDHC class 6 kártyám..
ez a kártya éppen a fényképezőgépembe van..és lövöldöztem vele a képeket egyszer csak kiírta hogy memóriakártya írás hiba..itt a vége fuss el véle gondoltam..!kivettem a kártyát majd leszedtem a képeket majd leformáztam vissza képek és 10 lövés után újra csak ez!
majd megint kártya ki de most lassú formázással lenyomtam majd vissza a képek..
most kiváncsi vagyok mikor írja ki hogy valami kehe van..!

Milyen teszt programmal tudnám megnézni hogy van-e valami baja a kártyának..?

Ill. valami tipp ha volna másik sdhc kártyára 4-8 GB class 6 vagy akár 10-ben...

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#475) oldsaman


oldsaman
tag

Hy .

DDR1-es memó . ECC-t hogy lehet külsőleg megtudni ? Mert azt sok gép nem kezeli , asszem csak a szerveresek .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#476) malwy válasza oldsaman (#475) üzenetére


malwy
senior tag

Tessen kérem ebben a topikban érdeklődni, ha pedig vásárolnál, akkor itt:[link]

Ez a memóriakártyák topikja, nem a ramoké.

(#477) Zsigi72 válasza need (#474) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Esetleg próbáld ki más készülékben, hogy ott is produkálja ezt a jelenséget.
Lehet, hogy csak inkompatibilitási probléma, de nem kizárt, hogy tényleg a kártya a bibis.

(#478) need válasza Zsigi72 (#477) üzenetére


need
addikt

hát...arra jutottam hogy veszek egy másik kártyát... egy Samsung 8GB SDHC-t Class 10-est!
A kártya baromi gyors... amíg az előző PQI val ha sorozatot lőttem a f.géppel 48-50 képnél belassult...ezzel kb. 140 jutottam de csak azért meg elzsibbadt az ujjam...! :P

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#479) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 16 gb-os micro sdhc-t a telómba (xperia mini pro).
Tudnátok ajánlani olyan helyeket,ahol viszonylag olcsón vannak?
Illetve class 4-est,vagy 6-ost vegyek? Meg mire figyeljek oda?
Amik vaterán vanna 3-4 ezerért... valamiért nem bízok meg bennük annyira. Vagy nyugodtan vehetek olyat is?

(#480) Zsigi72 válasza Norb€€€ (#479) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Már egy Class4-es is megfelelő lehet telefonba, de mivel minimális az árkülönbség egy 4-es ill. egy 6-os között, így a Class6 egyértelműen jobb választás lehet. A Vatera kicsit zsákbamacska, általában ezekre a nagyon olcsó kártyákra nincs semmiféle garancia.
Az eladó akitől megveszed, nagy valószínűség szerint Kínából rendeli meg a Te címedre.
Megkapod, avagy sem és azt kapod-e, amit rendeltél??? Ha hibás a kártya, akkor kuka a pénzed.

(#481) Norb€€€ válasza Zsigi72 (#480) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Értem,köszi

(#482) kelly7 válasza Norb€€€ (#479) üzenetére


kelly7
aktív tag

Én ilyet vettem igaz fényképezőbe, de még a Full HD-t is viszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#483) jilian


jilian
addikt

Szeretnék valami jó gyors SDHC kártyát az autós rádiómba (16GB).
Ajánlanátok nekem valamit 10-15 ezer körül?
Micro is lehet mert van adapterom.
A lényeg a gyors másolás / írás legyen!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#484) tlala válasza jilian (#483) üzenetére


tlala
addikt

Olcsóbb nem lehet? :))
Ez most az egyik leggyorsabb micro SD memóriakártya, adaptert is adnak hozzá. Decemberben még kicsit olcsóbb is volt, most 9200 Ft.
Vigyázz! Ugyanennek van egy fekete színű változata is, amelyik csak 10 MB/sec sebességgel írható, ez az ezüst a "PLUS" változat, ennél az olvasás és az írás is 20 MB/sec fölött van.
Bővebben: ITT.

[ Szerkesztve ]

(#485) need válasza jilian (#483) üzenetére


need
addikt

ez sem [rossz választás] pl. én ezt vettem.. de van ebből [nagyobb is..]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#486) tlala válasza need (#485) üzenetére


tlala
addikt

Az első linked az ugyanaz a gyorsabb Samsung család, amit én is linkeltem, de másik az nem, az a lassabban írható Clas 6-os.
(A SAGA a lassabb sorozat, a PAGA jelű a gyorsabban írható - olvasási sebességre egyformák.)

(#487) need válasza tlala (#486) üzenetére


need
addikt

igen..tényleg.. bocsánat.. :B

a te linked a jó..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#488) jilian


jilian
addikt

tlala & need :R

Végül is a Samsung -nak van 16 GB SD -je is ami tudja a 24/21 MB/s, ugyan úgy mint a micró.

Tehát szinte "értelmetlen" lenne az SDHC -t vennem, mivel a micro is tudja azt a sebességét
adapterrel...és ráadásul lehet később pont a micro-ra lesz majd szükségem. :F :U

(#489) need válasza jilian (#488) üzenetére


need
addikt

igen...a microban e tekintettben nagyobb lehetőség van...! ;)
én mondjuk fixen csak a fényképezőbe vettem és abból nagyon kiszedni sem szedem..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#490) jilian válasza need (#489) üzenetére


jilian
addikt

Hádde 15 ezret szántam rá... ;)
Ez meg "csak" 9200 huf ! :C
Milyen versenyzők szállhatnának még be?
(beérném ezzel is, de ha már lúd....)

(#491) need válasza jilian (#490) üzenetére


need
addikt

a környezetembe..1 valaki samut vett.. de van aki a Kingstonra esküszik..de Adata amivel még érdemes próbálkozni...! kritérium legyen szerintem a "Class 10"
Ja meg persze micro legyen..árakban nem lesz különbség nagyból ennyi mind...
Amit most észre vettem ha azt mondanám hogy vegyél nagyobb méretű kártyát..az is jó csak a sebességük nem..általánosan azok Class 6 vagy kisebbek..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#492) hmiron


hmiron
tag

hali!

nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy zsír új panasonic hdc-sd40 kamerám....
na és van hozzá egy 8gb-os kingston sdhc kártya !!!!!
a kamera rögzít rá szépen a kameráról formattálni is tudom ellenben, amikor pc-re kötöm onnan csak másolni tudok a kártyáról se törölni se kivágni se a gépen lévő tartalmakat visszamásolni nem lehet, mert mindig kiírja a windows, hogy a lemez írásvédett!!!!!!!!!!

semmi nem segített eddig se a kis lock pöcök, se egy reformattálás, semmi......

esetleg valami ötlet, vagy HELP????

kössz előre is :) :)

(#493) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Nem ide akartam...

[ Szerkesztve ]

(#494) dodoal9


dodoal9
csendes tag

Sziasztok.Igazából nem vagyok valami hozzáértő a memória kártyákhoz éppen ezért szeretnék segítséget kérni valakitől.A napokban vettem egy Olympus VR-310 típ.dig.fényképezőgépet és abba akarok venni mem.kártyát.Nézegettem a vaterán is és találtam egyet Kingston 16Gb 4.000ft-ért.A gondom az lenne hogy az van ráírva hogy TAIWAN.Olvasgattam hogy inkább azt érdemes venni ami JAPAN.Mit szóltok hozzá?Érdemes lenne megvenni ezt vagy inkább vegyek másikat?Előre is köszönöm a segítséget.

(#495) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Sziasztok
Múltkor vettem egy 16 gigás micro sd kártyát a telómba.
Teljesen jól működött,de tegnap rádugtam a gépre a telefont,és észrevettem,hogy a rajta lévő 20 mappából kb csak 7et jelenít meg:S azok is mind ilyen rendszermappák... memkártya adapterrel is...
de a telefon fájlkezelőjében ott van az összes...
és kb 2 héttel ezelőtt barátnőm telefonja/kártyája is ugyan ezt csinálta,és azóta sem jó.
ez mitől lehet?:S van rá valami megoldás?

(#496) Norb€€€ válasza Norb€€€ (#495) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Itt vannak hozzá képek:

Ez látszik a telefonon:
http://img213.imageshack.us/img213/9332/mappak2.png

Ez pedig a gépen... :
http://img638.imageshack.us/img638/6152/mappak.png

[ Szerkesztve ]

(#497) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van egy kérdésem:
Ilyenkor mi van ha teszt itt megáll? [link]
Baja van a kártyának? 32gb és csak 8906mb-ig jut.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#498) huk06


huk06
csendes tag

Sziasztok..
Kellene egy kis segitség,mert h*lyeséget csináltam.
Elinditottam a MCAfee programot a telefonon,ami minden média fájlt,üzeneteket,telefonkönyvet törölt.A memóriakártyába se tudok belépni,mert kiirja, hogy: "A memóriakártya olvasása sikertelen(nincsvCard fájl a memóriakártyán).
Tudnátok segiteni abban,h az elvesztett adatokat(a telefonkönyv lenne szükségesebb)hogy lehet visszahozni és a memóriakártyát,miként lehet ismét használható állapotba tenni?

(#499) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Van egy Sandisk 8GB-os Class4-es MicroSD kártyám.
Ezt produkálja (nincs sok hely a kártyán jelenleg):

Szeretnék nagyobbat venni, és mivel telefonba kell, fontos a 4K írási/olvasási sebesség.
Milyen kártyát ajánlanátok elfogadható áron? 16 és 32 GB-os is érdekel, Class beosztás mindegy, lényeg a kis fájlok gyors kezelése! eBay vagy egyéb kínai link is jöhet :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#500) HornedReaper válasza HornedReaper (#499) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Találtam egy táblázatot sebességekkel:
[link]

Most látom csak milyen nehéz jó szekvenciális sebességgel és 4K sebességgel is megáldott memkártyát találni :F

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.