Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Balinov válasza defymoto (#800) üzenetére


Balinov
félisten

csak a legyen egy tartalek motto miatt..en mindig 2db-ot hordok magammal, vesz esetere

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#802) Zsigi72 válasza defymoto (#800) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ha az egyik kártya "megadná" magát, akkor ott a másik, nem kell rohangálni másikért, ez főleg nyaraláskor jön jól. Egyébként a memóriaárak eléggé padlón vannak, így én a helyedben nagyobb kártyát vennék, a 8-as csak pár száz forinttal drágább.

(#803) defymoto válasza Balinov (#801) üzenetére


defymoto
senior tag

Értem, köszönöm:)
Zsigi72: Rendben, és úgy nem jó ha veszek egy új kártyát és itthon van egy Micro Sd adapterem és ha esetleg tönkremenne akkor azt használnám?

(#804) Balinov válasza defymoto (#803) üzenetére


Balinov
félisten

adapterezes jonak jo, csak epp tegnap/tegnapelott volt itt valaki, akinel az uj, adapterrel csomagold micrSD-nel pont az adapter szart be. SZVSZ nincs tul nagy jelentosege a dolognak, de a digitpekfenyezos topikokban nem ajanljak az adapterezest, egy lehetseges hibaforrast szur(hetsz) ki, ha rendes SD-t hasznalsz. persze ettol meg ha van otthon elfekvo, akkor veszmegoldasnak megfelel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#805) Zsigi72 válasza defymoto (#803) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Nem igazán értem, hogy mit akarsz.
Az adapter az csak adapter, azt hogyan akarod használni a kártya helyett?

(#806) kerekfej válasza defymoto (#796) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 8GB Class6 MicroSD szerintem bőven jó lesz hozzá 2500Ft-ért bárhol megkapod. Kisebbet nem célszerű venni, mert alig olcsóbb.

(#807) defymoto válasza kerekfej (#806) üzenetére


defymoto
senior tag

Zsigi72, Balinov, kerekfej, köszönöm :) :R

(#808) Balinov válasza defymoto (#807) üzenetére


Balinov
félisten

nincs mit. majd ird meg, mit vettel vegulis es mik a tapasztalataid :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#809) defymoto válasza Balinov (#808) üzenetére


defymoto
senior tag

Rendben :).

(#810) Bpisti84


Bpisti84
tag

ADATA Class 4 16GB elég egy mobilhoz? Vagy jobb lenne, ha keresnék egy Class 6-ost? :F
Van érezhető különbség Class4 és Class6 között?

(#811) Zsigi72 válasza Bpisti84 (#810) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Van köztük különbség és a tapasztalat is a Class6 mellett szól.

(#812) kerekfej válasza Bpisti84 (#810) üzenetére


kerekfej
addikt

A Class4-es kártyák általában régebbi generációból valók. Class6-os az aranyközépút.

(#813) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! Egy nagy dilemmával állok szemben!

Korábban vásároltam a PXC.hu-ról pár memória kártyát. Mivel csere SD kártyával használtam eddig a fényképezőmet, gondoltam azt is rendelnem kell. Választásom egy Sandisk 8Gb SDHC Ultra II-re esett ami Class 6-os.

Kézhez kaptam, betettem a helyére, felismerte, működik. Anyáméknak lemerült a fényképezője, kivettem az aksiját, mellette memória kártya foglalat, gondoltam kiveszem megnézem nekik milyen van benne. Meglepve tapasztaltam mikor összehasonlítottam, ami addig fel sem tűnt, hogy szinte tök megegyezik a két termék! Miért furcsa?
Azért mert a rajtuk lévő címke szerint mindegyik Sandisk SDHC Ultra (tehát nem kettes) Class 6, miközben én Ultra II-t rendeltem. Ráadásnak anyáméké a szöveg szerint 30Mb/s-ra képes, az enyém meg 20Mb/s-ra!!! Akkor most itt valami bibi van!

Ha én Sandisk SDHC Ultra II Class6-ot vettem, nem ilyen cimkének kéne rajta legyen?
kep1 Csak persze C6-os plecsnivel. Ehelyett nekem ilyenem van:
kep2
Ezzel szemben anyáméknak ugyna ez a cimkéje van, csak 4Gb és 30Mb/s van ráírva!!! Akkor most hol az igazság?

A Sandisk az Ultra II-eit is sima Ultra címkével árusítja? Meg mi az, hogy két tök ugyan olyan, csak méretben különböző memkártya sebessége eltérő? Mert k.rv@ biztos hogy anyámék nem adtak ki többet egy jobb memkártyára, mert nem értenek hozzá! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#814) wolfman válasza wolfman (#813) üzenetére


wolfman
veterán

mellékesen:

Azóta kerestem a honlapon, hogy melyik kártya lehetett amit rendeltem (mert persze már nem emlékszem) és csak ezt találtam:
LINK

Leírás szerint ez Sandisk 8GB SDHC Ultra II, de hogy Class hanyas az nagyon nincs feltüntetve, valamint a kép alapján se ezt kellett volna kapjam, bár az általában illusztráció szokott lenni (és nem akarom hinni hogy csak 15Mb/s-ra lenne képes). Leírás alapján meg 15Mb/s max sebesség.
Magamat ismerve, tutira nem rendeltem így kártyát hogy fingom nincs hogy hanyas osztályú!!!

Eléggé meg vannak kutyulva ezek a dolgok! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#815) Balinov válasza wolfman (#814) üzenetére


Balinov
félisten

lehet, hogy tevedek, de a Sandisk az Ultra II (ill. Extreme III) megnevezest mar csak a kifutott modelleknel alkalmazta,most mar talan csak ultra, extreme(hd) sd-k vannak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#816) dabgergo


dabgergo
őstag

Na megérkezett az eBay-ről rendelt 8GB-os SanDisk Extreme 30MB/s-es memóriakártya.
Konkrétan ezt rendeltem, 10 munkanap alatt megjött, hamarabb mint gondoltam.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, számomra eredetinek tűnik, van doboza, normális csomagolása, meg ilyen kis papírka is amin vmi free download-hoz van vmi link a SanDisk honlapjához.
Rakok fel képeket, mi a véleményetek?
(Már csak azért is mert ha tényleg eredeti akkor sztem rendelek mégegyet.)

[ Szerkesztve ]

(#817) Balinov válasza dabgergo (#816) üzenetére


Balinov
félisten

Eredetinek tunik, nekem a szinten 8GB-os ExtremeHD (Igaz, az valszeg meg a regebbi C6-os 20mb max verzio) szinten jart a RescuePro

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#818) Zsigi72 válasza dabgergo (#816) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Nézd meg mire képes olvasás és írás területén, ha hozza az elvárt sebességet, akkor valószínű, hogy eredeti.

(#819) dabgergo válasza Zsigi72 (#818) üzenetére


dabgergo
őstag

Ok, azt mivel tudom jól tesztelni?

(#820) Zsigi72 válasza dabgergo (#819) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

(#821) dabgergo válasza Zsigi72 (#820) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Mindjárt ki is próbálom.

(#822) dabgergo válasza dabgergo (#821) üzenetére


dabgergo
őstag

Na bocsánat ezt elbénáztam, mindjárt jön a jó.

[ Szerkesztve ]

(#823) dabgergo


dabgergo
őstag

Na ez már remélem jó lesz.
Laptopom kártyaolvasójában volt, nem tom számít-e.

A write-nél a 14 helyett nem 30 kéne h legyen? Lehet mégis hamisítvány?:D

[ Szerkesztve ]

(#824) Balinov válasza dabgergo (#823) üzenetére


Balinov
félisten

hmm...a "regi" C6-os ExtremeHD is tudja a 20mb-ot egy Transcend P6-os mezei olvasoban

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#825) dabgergo válasza Balinov (#824) üzenetére


dabgergo
őstag

Megcsináltam a régi, egészen biztosan eredeti Ultra II-es (15MB/s) Sandiskkal is:
(meg újracsinálom a 30-assal mindjárt)

(#826) dabgergo válasza dabgergo (#825) üzenetére


dabgergo
őstag

A 30-as eredményei nagyon hasonlóak lettek mint elsőre, be se rakok képet.
Akkor ez úgy tűnik mégis hamisítvány?

(#827) dabgergo


dabgergo
őstag

Most jutott eszembe, hogy van itthon a családban egy teljesen ugyan ilyen Sandisk Extreme 30MB/s ráadásul az is pont 8gigás, a 220voltam lett véve még több mint 10ezerért. S ez ezeket az eredményeket produkálta:
Ezek alapján úgy látom, hogy nem lassabb az ebay-ről rendelt egyáltalán, de viszont egyik sem hozza azt amit kéne. Ez h lehet? Ti is ezt a következtetést tudjátok levonni?

(#828) Balinov válasza dabgergo (#827) üzenetére


Balinov
félisten

Na, csak megtalaltam a SanDisk ExtremeHD 8GB-os C6-os meresi eredmenyemet.

Sasold meg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#829) HornedReaper válasza dabgergo (#827) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Lassú a kártyaolvasód ;)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#830) Ribi válasza dabgergo (#827) üzenetére


Ribi
nagyúr

Inkább a laptop olvasója vacak.
Milyen laptop?
Volt már benne kártya ami többet tudott?

Én is teszteltem egy 45-ös scandisket és notiban az is kb ilyesmit tudott, kártyaolvasóval is.
Aztán egy Macbook PRO-ban kb 30/30-at, de szerintem ott is korlátozva volt. USB3-as cuccom meg nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#831) dabgergo válasza Balinov (#828) üzenetére


dabgergo
őstag

Érdkes, nem értem ezt. A biztosan eredeti se megy nekem 15 fölé, ez akkor h lehet?
(Nem értek hozzá, de nem lehet h a laptop kártyaolvasója okozza?)

Szerk:
@Ribi: IMB ThinkPad T61 (elég régi), nem volt benne gyorsabb kártya meg sosem mértem őket.

[ Szerkesztve ]

(#832) dabgergo válasza Ribi (#830) üzenetére


dabgergo
őstag

Na akkor legalább értem az okát, de így talán sose derül ki h mit tud.
Vagy ha kábellel kötöm össze a fényképezőt a géppel úgy van esély h jobb lesz?

(#833) Ribi válasza dabgergo (#832) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez meg a fényképezőtől függ.
Én egy vacak kamerában használom ahonnan 6MB/s-al tud olvasni :O

(#834) kerekfej válasza dabgergo (#827) üzenetére


kerekfej
addikt

Fényképezd le makró módban a két kártya hátulját egymás mellé rakva!

(#835) dabgergo válasza kerekfej (#834) üzenetére


dabgergo
őstag

Lefotóztam, a bal oldali az eBayről rendelt, a másik a 220voltnál vásárolt, teljes méretben az apró számok is olvashatók!
[link]

(#836) kerekfej válasza dabgergo (#835) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez alapján egyformának tűnnek.

(#837) dabgergo válasza kerekfej (#836) üzenetére


dabgergo
őstag

Sztem is, de kéne látni egy hamisítványt h össze lehessen hasonlítani. Egyébként nagyon úgy tűnik h ez eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#838) kerekfej válasza dabgergo (#837) üzenetére


kerekfej
addikt

H2testw v1.4 ezt is futtasd le mindkét kártyán! De előtte törölj le rólunk mindent! Soha ne formázd!

[ Szerkesztve ]

(#839) dabgergo válasza kerekfej (#838) üzenetére


dabgergo
őstag

Ok de ezt majd csak este, lépnem kell most.
Miért ne formázzam őket amúgy?

(#840) kerekfej válasza dabgergo (#839) üzenetére


kerekfej
addikt

Mert a memória kártyákon (Flash alapú memóriáknál) van egy védett szektor (fontos a kártyával kapcsolatos adatok) ami formázáskor törlésre kerül. A kártya elveszti az optimális sebességét, kapacitását.

Van direkt SDFormatter program, de én az ezzel való formázást se ajánlom.

The SD Formatter was created specifically for memory cards using the SD/SDHC/SDXC standards. It is strongly recommended to use the SD Formatter instead of formatting utilities provided with operating systems that format various types of storage media. Using generic formatting utilities may result in less than optimal performance for your memory cards.

The SD/SDHC/SDXC memory cards have a "Protected Area" on the card for the SD standard's security function. The SD Formatter does not format the "Protected Area". Please use appropriate application software or SD-compatible device that provides SD security function to format the "Protected Area" in the memory card.

[ Szerkesztve ]

(#841) dabgergo válasza kerekfej (#840) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem, a program amit pont most indítottam el, amúgy pont azt írta h formatáljam a kártyát.
Egyébként nem számítógépen hanem fényképezőben formáztam korábban már (Nikon D90).

(#842) dabgergo


dabgergo
őstag

Na lefuttattam az eBay-esen, azt írja nincs hiba:
(Van értelme a 220volt-ban vetten is lefuttatni?)

Warning: Only 7571 of 7572 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 12.8 MByte/s
Reading speed: 14.8 MByte/s
H2testw v1.4

[ Szerkesztve ]

(#843) Weaver


Weaver
senior tag

ez a lapom:

[link]

szeretnék bele 2x4GB-s rampárt. a memó supportot végignéztem, alig van benne pár 4GB-s memó amit támogat. az is főleg kingston, meg kingmax. de gondolom ezt nem azt jelenti, hogy más márkák ramjait (GEIL, Corsair) ne támogatná. vagy mégis !?

ezt a kettőt néztem ki:
[link]

vagy
[link]

ez utóbbi 2133mhz-s a lapom meg 2000-et visz, max, de akkor legfeljebb lassabban fut a memó, vagy nem is kezeli?

SPD 9 és 11 között mi a különbség?

tudom, sokat kérdeztem, de vásárlás előtt inkább kérdezek, minthogy befürödjek. vagy esetleg ajánhatnátok rampárt, ami tuti jó a lapomba, gyorsabb mint 1600mhz és 2x4gb.
vagy eladási használt ajánlat is jöhet ha még bolti garos, és nem drágább mint az üzletekben újonnan.

(#844) Balinov válasza Weaver (#843) üzenetére


Balinov
félisten

Weaver kartács, nem nezted el veletlen a topikot? :P

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#845) kerekfej válasza dabgergo (#842) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen van. A sebességeket kell összehasonlítani.

Értem, a program amit pont most indítottam el, amúgy pont azt írta h formatáljam a kártyát. Hol írt neked ilyet?

Direkt írtam, hogy nem célszerű formázni, mert nem használ neki.

[ Szerkesztve ]

(#846) Weaver válasza Balinov (#844) üzenetére


Weaver
senior tag

kicsit se.... wazz :W :DDD

(#847) Balinov válasza Weaver (#846) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD Amugy blakc dragon kit, ddr2-es Geil Black Dragon 2x2-es kitem van, meg vagyok vele elegedve

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#848) dabgergo válasza kerekfej (#845) üzenetére


dabgergo
őstag

Itt a másik is:
Nincs lényegi különbség, sőt még az eBay-es tűnik gyorsabbnak.

Warning: Only 6645 of 7572 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 12.5 MByte/s
Reading speed: 14.8 MByte/s
H2testw v1.4

Egyébként a readme-ben is írja meg akkor is amikor elindítottam.

[ Szerkesztve ]

(#849) kerekfej válasza dabgergo (#848) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem szabad formázni!

(#850) dabgergo válasza kerekfej (#849) üzenetére


dabgergo
őstag

Oké, nem formáztam:)

Vagy a fényképezőben sem szabad?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.