Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Santiagain válasza kerekfej (#1899) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nincs mit elosztani. A filmek bitrátája Mb/s, nem MB/s.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1902) kerekfej válasza Santiagain (#1901) üzenetére


kerekfej
addikt

De ne azt vizsgáld, hanem a rögzítés sebességét közvetlen a memóriakártyán! Ha nincs meg a megfelelő sebesség akkor torzulhat a videó vagy részletek veszhetnek el.

(#1903) Santiagain válasza kerekfej (#1902) üzenetére


Santiagain
senior tag

Rögzítés sebessége?

A Class 4-es olvasási sebessége minimum 4 MB/s, ami 32 Mb/s-nek felel meg.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1904) kerekfej válasza Santiagain (#1903) üzenetére


kerekfej
addikt

Arra emlékeztem, hogy fényképezőgéphez kell a kártya. Abban az esetben ha kártyaolvasóhoz kell a kártya akkor az olvasási sebesség ami számít. A Class4-es kártyák a legtöbb esetben tudnak 9MB/s-el olvasni.

Bele kell rakni és különböző programokkal előtte érdemes lemérni a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#1905) WeghA válasza kerekfej (#1898) üzenetére


WeghA
tag

Nincs róla kép de ugyanúgy néz ki mint a linken lévő!
Akkor valószínű hogy a tablet microsd foglalatával van a baj sajna.

(#1906) kerekfej válasza WeghA (#1905) üzenetére


kerekfej
addikt

Made In Korea van hátul? Egy kép sok mindent elárul.

(#1907) WeghA válasza kerekfej (#1906) üzenetére


WeghA
tag

Az Made in Korea. Jó az nekem? Tudtok még valamilyen programot ami teszteli van e hibás szektor vagy azt, hogy eredeti e?

(#1908) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Köszi a válaszokat, akkor legalább class6os kártyát nézek majd, nem akarok befürdeni vele.
Esetleg ha valaki tud eladót, 32Gigás,MicroSD, class 4-6-10 környékét olcsón szoljon !!

SZERK: Ebay-es memóriakártyákkal van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#1909) kerekfej válasza WeghA (#1907) üzenetére


kerekfej
addikt

Attól még lehet hamisítvány. A csomagolása megvan? Lehet inkompatibilis a készülékeddel. Másik eszközben is csinál ilyet? Kérdezz rá az eladóra, hogy teljesen biztos -e benne, hogy eredetit adott el neked. Egyébként ilyen oldalakon nem nagyon érdemes venni memóriakártyát. Lehet találni megbízható olcsó boltot vagy webshopot ahol hivatalosan árulják.

(#1910) WeghA válasza kerekfej (#1909) üzenetére


WeghA
tag

Nincs meg. Állítása szerint eredeti. Tesztelem.

(#1911) mgTerminator válasza DinkaDanka (#1908) üzenetére


mgTerminator
veterán

Van, az hogy átbaszás. 2ből 2 nem érkezett meg.

(#1912) a1200


a1200
aktív tag

Hali. Milyen sebességértékeket kell tudnia egy class 2-es SD, és egy class 4-es microSD kártyának USB2-es SDHC kártyaolvasóval?
Ezt mértem, a bal felső a C SATA2 HDD-m, a jobb felső a Kingston 2 GB-os (SD-M02G) SD-m, az alsó a Kingston 4 GB-os (SDC4/4GB) microSD-m.

Szerintem ezek az SD értékek a lehetetlen kategóriába esnek. Miért ilyen alacsonyak a sebességek?
Mennyit kell tudnia sebességben ennek a 2 kártyának?
Sehol sem találtam infót, a gyártó oldalán sem.
És egy USB2-es kártyaolvasónak?
Hogyan lehet letesztelni a kártyaolvasó max. olvasási/írási sebességét?
Lehet hogy ez kisebb, mint az SD kártyák sebessége. Egyáltalán van ilyen?
A neten csak azt találtam, hogy a class 2-esnek 2 MB/s, a class 4-esnek 4 MB/s-ot kéne tudni.
[link]

Váltanék USB3-ra, a gépem tudja ezt.
Milyen olcsóbb USB3-as kártyaolvasót ajánlotok, amivel egyszerre tudok SD és microSD kártyát kezelni, és jó gyors, minőségibb, és nem túl drága?
Ez milyen 5-6000-ért?
[link]
Melyik a jobb 3 márka?

Fontos a filerendszer? Csak mert FAT32-es mindkettő, és ilyen is marad.
Van értelme 8-32 GB-os SD kártyát venni, amik gyorsabbak? A méret növekedésével a sebesség is nő.
Mi a legnagyobb sebesség 2-8 GB-os SD-ben, és mocroSD-ben? Class 4?

Az is érdekel, hogy hogyan lehet bárhol nagyobb az írási sebesség, mint az olvasási?
Ez mindig fordítva van, mert írásnál ellenőrizni is kell, verifyzni, olvasásnál nem.

[ Szerkesztve ]

(#1913) Bozek válasza a1200 (#1912) üzenetére


Bozek
nagyúr

Alacsonyak? Nekem a Class2-esnél inkább magasnak tűnik a 11,59 MB/s-os érték. A NET-en is csak a felét találtam ennek az SD-M02G esetében. A microSD kártyánál ez az eredmény tökéletes a Class4-hez.
Az USB 2.0 névleges átviteli sebessége 60 MB/s, az USB 3.0-nak meg 640 MB/s . Persze a valós értékek ennél alacsonyabbak, de jelen esetben ez nem számít sokat.

Az elérhető legnagyobb sebesség tudtommal a Class10 UHS-I, de persze erre eléggé extrém esetekben van csak szükség.

Hol láttál Te amúgy nagyobb írási sebességet, mint olvasásit?

(#1914) Balinov válasza Bozek (#1913) üzenetére


Balinov
félisten

nemtom, olvasas nekem is atlagon felulinek tunik, leven C2/C4-rol beszelunk, ellenben az irasi sebesseg az szvsz botranyos

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1915) SebajTobias


SebajTobias
tag

Sziasztok, Valaki meg tudná mondani mi a két kártya között a különbség??

[1]

[1]

És melyik a jobb kártya.

Köszi

(#1916) kerekfej válasza SebajTobias (#1915) üzenetére


kerekfej
addikt

Az olcsóbbat vedd szerintem, mert az is UHS-es (ha visszaolvasol akkor össze tudod hasonlítani nagyjából, de a valóság gyakran más, de döntsd el te magad, pár sebességteszt van a topicban). A leírásban a a kép nem stimmel egyébként, de az csak úgyis illusztráció (iponék már csak ilyenek...).

[ Szerkesztve ]

(#1917) janika07 válasza kerekfej (#1916) üzenetére


janika07
csendes tag

a drágábból (első) múlt héten vettem pont tőlük, szóval az tuti 80/40 MB/sec olvasás-írást tud. a második speckó szerint csak a felét tudja. én rászánnám a +900 forintot a gyorsabbra.

(#1918) SebajTobias válasza janika07 (#1917) üzenetére


SebajTobias
tag

Köszönöm a segítséget. Én csak az ezüstösről találtam ilyen "halhatatlansági" tesztet. Víz, sugárzás, zombitámadás álló. Az elsőről meg nem hittem el, hogy az tudja a 80/40-et ennyiért...
De meggyőztetek, és le is rendelem, mert már a fényképező megjött hozzá :-)

(#1919) vegyszer


vegyszer
addikt

Eme kártyát vettem
Sandisk Mobile Ultra Micro SDHC 32GB 32G 32 G Memory Class 10 UHS-I U1 Android
Ezt tudja sebességileg.
(nekem bevált, és a sebesség telefonon keresztül való adat, mert a kártyaolvasó pont feldobta a bakancsát :W)

Kb ezeket is kéne tudnia az adatai alapján?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1920) kerekfej válasza vegyszer (#1919) üzenetére


kerekfej
addikt

Próbáld ki egy jobbfajta USB3.0-ás kártyaolvasóban!

(#1921) vegyszer válasza kerekfej (#1920) üzenetére


vegyszer
addikt

Se kártyaolvasó, se USB 3.0
;]
Mondjuk csak telónak lesz, és úgy voltam vele, hogy elvileg egyszer kell csak megvenni...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1922) a1200


a1200
aktív tag

Hali.
Jó lenne ha mindenre választ kapnék, amit az 1912-ben írtam.
Még ma estig ki kéne derítenem, hogy mi legyen.
Egyáltalán jól mér ez a crystal program?
Mert a HDD-nél 512K-nál, 4K-nál, és QD32-nél is nagyobb írási sebességet mutat, mint olvasásit.
Az írási sebességnek kb. az olvasási sebesség 2/3-3/4-ének kéne lenni, ez sehol sem így van.
A legalsó adatnál 525-öd az írási sebesség az olvasáshoz képest. Ez lehetetlen.
A gépem gyors, nem régi Win7 x64 van, 3225, 8 GB.

Másolgattam, az eredmények:
A régi kártyaolvasóval a 2 GB-os (SD-M02G) sima SD-ről 1 egész mappát (688 MB, 50 file) C asztalra:
2p 42s. SD-ről törlés 54s. Írás C-ről SD-re 5p 7s. C-ről törlés < 1s.
Ez nem kezeli a microSD-t, még SD adapterrel sem, mert akkor (2007) még nem létezett microSD kártya.

Ugyanez az SD kártya Hama 91096 [link] kártyaolvasóval, amit most vettem újan:
Másolás C-re 37s, SD-ről törlés 1p 57s, másolás SD-re 2p 18s, másodszorra 2p 57s lett.

A 4 GB-os micro SD-ről (SDC4/4GB) C-re másolás 35s. MicroSD-ről törlés 15s, C-ről micoSD-re másolás 3p 15s.
SD-ről microSD-re másolás 3p 48s, microSD-ről SD-re másolás 3p 56s.
A Hama felismeri a microSD-t az SD adapterrel is.

A 4 GB-os microSD kártyát 10-11 perc alatt formáztam le a Hamaval FAT32 1024 byte/blokkra.
Ez is iszonyúan lassú.

Ezek az eredmények nagyon érdekesek, pláne a crystal eredményekkel együtt.
Ki kéne bogozni, mert holnap vennék gyorsabb SD-t, microSD-t, és USB3-as kártyolvasót is, már ha van értelme, mert egyik sebesség sem közelíti meg még az USB2 60 MB/s-os sebességhatárt sem.
Mind2 fajta SD-nél pont az írási sebesség a lényeg, mert a C-ről másolgatnék rá több 100 MB-ot, ami sok kis file-ból fog állni, és pont ez a nagyon lassú. Plusz az SD-microSD között is másolgatnék, ez is tetűlassú.

[ Szerkesztve ]

(#1923) Bozek válasza Balinov (#1914) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen írási sebesség botrányos? Egy Class2-től a 11,59 MB/s? Szerintem az magas.

(#1922) a1200: Már szerintem korábban linkeltem, de még a Class10-esnél (UHS-I) is 1 MB/s körül mozog a 4K és a 4K QD32 írási sebesség, az olvasási meg 4 MB/s körüli.

[ Szerkesztve ]

(#1924) Balinov válasza Bozek (#1923) üzenetére


Balinov
félisten

Kingston 2 GB-os (SD-M02G) SD-m, az alsó a Kingston 4 GB-os (SDC4/4GB) microSD-m.

erre gondoltam, a 0.017/0.019 mb/sec irasi ill. a 0.005mb/sec irasi a ket SD_nel..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1925) a1200 válasza Bozek (#1923) üzenetére


a1200
aktív tag

Most elmentem Fuji fotó, Edigital, PC boltokba, az ott dolgozóknak fingjuk sincs semmiről.
Kikértem 1 rakás SD, microSD kártyát, és pár kártyaolvasót, egyik kártyaolvasón, az USB3-asokon sincs rajta az írás/olvasás sebessége, pedig Kingston, stb. márkájúak voltak.
A leggyorsabb Sandisk, stb. SD kártya 30 MB/s-os volt, ha jól rémlik, 200X-os jelöléssel.

Pendrive-okkal ugyanez van, vennem kéne egy 32-64 GB-osat, de 14-20e-et nem fogok kiadni 1 olyanra, aminek nem tudom a sebességeit.
Nem látom mi az értelme az USB3-nak a 680 MB/s-mal, 1 eszközt (SD kártya, kártyaolvasó, HDD, SSD) sem látok, aminél nagyobb sebességet lehetne elérni, mint az USB2-es 60 MB/s.

A képeknél látszó teszteredmények teljesen használhatatlanok, értelmetlenek, mert a class 2 azt jelenti, hogy 2 MB/s-os MAX. olvasási sebessége van az SD kártyának, a class 4-es microSD-nél meg ez 4 MB/s.
Akkor hogyan mérhet 19-20 MB/s-ot?
A 11 perces 4 GB formázásnál 6 MB/s jön ki, amit megint nem értek. 4000 MB / 660 s = 6 MB/s.

[ Szerkesztve ]

(#1926) janika07 válasza a1200 (#1925) üzenetére


janika07
csendes tag

a Class-oknak pár éve még volt értelme, de ma már nagyon felgyorsultak a kártyák, és kb annyit jelent, hogy annyit biztosan tud.

amelyik gyártó a honlapján és a termék specifikációjában leírja mit garantál vagy mit kell tudnia, azt vedd meg. amelyik nem, az nagy lutri.

vettem tök ugyanolyan pendrive-ot 1.5 éve ajándékba, 20MB/sec írást tudott, 3 hétre rá ugyanott vettem magamnak tök ugyanolyat, az már csak 10MB/secet tudott. gyártó honlapján semmi garancia. pedig azért azt vettem, mert olvastam róla tesztet, és mégsem tudott annyit.

szóval rendelj neten valami neveset, ami típusszámra specifikáltan tud valamit, és hivatalos helyen vedd. akkor nehéz mellélőni, és ha mégsem tudja, max visszaviszed a boltba 8 napon belül.

(#1927) a1200 válasza janika07 (#1926) üzenetére


a1200
aktív tag

Tényleg röhej, hogy 2013-ban nagy nevű gyártóknál lehetetlen megállapítani, megtudni egy eszköz legalapvetőbb adatát, ami pendrive-nál, SD kártyánál, kártyaolvasónál a TÉNYLEGES adatátviteli sebesség.

Régebben volt 1 bizonyos márkájú (Seagate, Quantum?) IDE HDD, azon is minden adat megvolt, csak a legfontosabb nem, hogy hány GB-os.

Még arra is figyeltek a gyártók és a kereskedők, hogy kb. 1 árban legyen pl. egy 32 GB-os SD kártya, és egy 32 GB-os pendrive, Edigitalban 14e. Hát nem érdekes?

Van valami pörgősebb topik erre? Írjak a pendrive topikba, nincs más?

(#1928) janika07 válasza a1200 (#1927) üzenetére


janika07
csendes tag

annyit tehetsz amit én is tettem múlt héten meg az elmúlt időszakban vásárláskor, hogy bemész a megfelelő topikba, megtudod mi az adott időszakban a sláger termék megbízhatóságban és árban, arról lesznek felhasználói vélemények, majd veszel olyat neten. többet nem. sajnos ez ilyen.

mellesleg a samsung angol oldalán fent vannak a kártyáknak a sebességadatai, és a típusszám is. ez alapján meg a kolléga tapasztalata alapján vettem én is kártyát.

(#1929) a1200 válasza janika07 (#1928) üzenetére


a1200
aktív tag

De a sima SD, microSD kártyáról, és az USB 2/3 kártyaolvasóról ITT kell beszélni.
Ez a topik így nem ér semmit, semmivel nem lettem előrébb, mint tegnap voltam.
Max. ma estig akartam ezzel foglalkozni.

(#1930) janika07 válasza a1200 (#1929) üzenetére


janika07
csendes tag

jó, én ezt a kombót vettem: kártya és olvasó, utóbbi helyett ezt akartam, de nem volt raktáron. a kis hordozható ugyanazt tudja amúgy.

a sebessége meg ez usb 3-as porton.

(#1931) a1200 válasza janika07 (#1930) üzenetére


a1200
aktív tag

Miért ilyen nagy a különbség az értékekben, és miért ennyire lassú az írás az olvasáshoz képest?
A 4K és a 4K QD32-t hogyan kell értelmezni? Ez miért sokkal lassabb?

(#1932) janika07 válasza a1200 (#1931) üzenetére


janika07
csendes tag

tetű lassúúúú??? :)

az első sor a nagy fájlok írását jelenti, ez az érték számít, ha filmeket másolsz rá, vagy videókat, esetleg fotókat, nagy fájlokat. 40MB/sec az elég gyors ám, pl. a sata3-as tiszta új green vinyóm is csak 3x ennyivel tud írni. ez nem megabit, hanem megabájt, ez 320 megabit/sec...

az olvasás miért lassú, 80MB/sec, az se lassú. a pár éves usb2-es hordozható külső vinyóm tud 40MB/secet usb2-n átvinni.

a második sor a fél megabyte-os fájlok írását jelenti, az alatta levő pedig a kis fájlokét. ezekhez semmi gond ezzel az írási sebességgel, ennyit tudnak.

ekkora kártyára az ember úgyis nagyobb fájlokat ír, ha meg fotóz, akkor is jó.

összehasonlításként ennyit tud a sata3-as ssd-m:

(#1933) Laybee válasza a1200 (#1931) üzenetére


Laybee
őstag

Ezeknek mind utána lehet nézni a neten vagy ha nem, akkor tanfolyam.

(#1934) a1200


a1200
aktív tag

Akkor azt mondjátok, hogy egy 688 MB-os mappát, amiben 50 file van, nem túl lassan másolt át a SATA HDD-mről USB2-es kártyaolvasóval a 2 és 4 GB-os SD-mre 3 perc alatt?

Miért nem majdnem olyan gyorsak a pendrive-ok, SD kártyák, mint az SSD-k? Majdnem ugyanaz a működési elve az SD kártyának, a pendrive-nak, és az SSD-nek, mindben flash RAM van.

[ Szerkesztve ]

(#1935) janika07 válasza a1200 (#1934) üzenetére


janika07
csendes tag

de, lassú, valószínűleg régi, vagy alacsony sebességű a kártya. vegyél class 10-es, gyorsat, feljebb linkeltem én is nagy sebességűt. az usb2-n is tudni fog elég magas sebességet.

az ssd-k mérete cseppet nagyobb, mint az sd vagy microsd kártyáké, a kapacitásuk pedig nem sokkal nagyobb. 128-256 gigásak az elérhető árú ssd-k, míg 32-64 gigásak az sd kártyák. alig 4x nagyobb az ssd-k tárkapacitása, mennyivel nagyobb méretben. szóval nem ugyanazok a flash ramok vannak rajtuk.

(#1936) a1200 válasza janika07 (#1935) üzenetére


a1200
aktív tag

Direkt megkérdeztem a boltban, hogy milyen classosak vannak 2-8 GB-ban, volt 6-10-es is, mintha lett volna 4 GB-os microSD is class 10-zel. Itt is van [link] 3000-ért nem olcsó.
Van 8 GB-os 10-es is 4390-ért [link]
16 GB-ban 7590 [link]
32 GB 14900 [link]
Szokás szerint minél nagyobb kapacitású, annál olcsóbb 1 GB.

Mind az SD, mind a microSD olyan dologra lesz használva, ahol teljesen felesleges a 4-8 GB-nál nagyobb méret.

[ Szerkesztve ]

(#1937) janika07 válasza a1200 (#1936) üzenetére


janika07
csendes tag

nézd meg ezeket is, itt legalább vannak konkrét gyártói sebesség-ajánlatok, és cikkszám alapján le tudod keresni az oldalakon, pl. az iponban is.

a microsdhc pro 70/20-as sebességű, 8GB-os változatban iponban 4412 ft, annyi mint a kingston, és ez elvileg tudja ezt a sebességet, amihez még usb3 sem fontos.

(#1938) a1200 válasza janika07 (#1937) üzenetére


a1200
aktív tag

Az eddig itt megírt összes dolgot meg akarom oldani, nem csak az SD kártya sebesség dolgot. Értitek már?
Az SD kártyák sebessége világos, a kártyaolvasók sebességét lehetetlen megtudni.
Ameddig ezt nem tudom, addig semmit sem tudok tenni, mert nem tudom max. milyen sebességig mehetek el a kártyákkal. Még 4-5000-et sem költök 8 GB-os class 10-es microSD-re.
Az USB3 tényleg felesleges, mert még nem is létezik olyan SD kártya, ami 60 MB/s-nál gyorsabb lenne, ez az USB2 határa. Max. 30 MB/s-osakat láttam csak eddig.

(#1939) janika07 válasza a1200 (#1938) üzenetére


janika07
csendes tag

értelek, tehát egy nagy sebességű kipróbált kártyalvasó kellene.

nem értek egyet, szerintem az USB3 igenis kell, egyrészt a 60MB/sec csak elméleti maximum, a gyakorlati valahol 40MB/sec maximum.

ez többnyire elég íráshoz, de vannak 95MB/sec-el írható SD kártyák is. nem beszélve arról, hogy olvasásban sok kártya simán túlmegy az USB2 sebességén. ha pl. fotózol egy 32GB-os kártyával, akkor nem mindegy, hogy 40MB/sec (USB2) vagy 80MB/sec (USB3) olvasol róla, utóbbival pont feleannyi idő lementeni az adatokat róla.

mint írtam korábban, én ILYET vettem, USB3-as, kezeli az UHS-1-et is, és kihasználja a kártya sebességét. más EZT ajánlotta, szintén USB3, szintén kihasználja a kártyád.

[ Szerkesztve ]

(#1940) a1200 válasza janika07 (#1939) üzenetére


a1200
aktív tag

Értelek, de a Kingston FCR-HS3 olvasó iponban 5300, míg itt 7490 [link], ennyit nem adok érte. Még a típusszám sincs ott, röhej.
Amit te vettél, az iponban 2700, itt meg 3990 [link].

Helyben ezek csak az Edigitalban kaphatók, ami a legdrágább bolthálózat. Ez is vicc.
Hogyan lehet 30-40%-kal drágább, mint az ipon?????
Hogyan tud fennmaradni az edigital ilyen árak mellett?
Minden ilyen drága náluk.

Ezen kívül PC boltokban lehetne gagyikat venni (a Photo Hall is megszűnt), de volt olyan PC bolt, ahol semmilyen se volt, csak rendelhető, persze drágán, és nem a linkelt fajták.

Úgy látom akkor ennyi volt. Úgysem sokszor másolok, akkor is csak pár 10 MB-ot SD-re, kivárom a lassabb másolást. Azért jó lett volna USB3 sebességgel másolni, ezért is vettem 1 hónapja USB3-as alaplapot, de nem gondoltam volna, hogy még mindig 4-30 MB/s-nál tartanak az SD kártyák és a kártyaolvasók, min. a 10-szeresére számítottam.
A pendrive-ok is lassúak, az a topik is halott, ezzel sem jutottam semmire, még nagyobb röhej.

Más, itt írom, mert nincs normális topikja.
Létezik olyan, hogy videokamera kölcsönzés?
Kéne pár videót csinálnom min. 1280-as felbontásban, min. 60 kép/s sebességgel, de csak ezért nem veszek újan min. 50e-ért kamerát (az olcsóbbak gagyik), hogy aztán a feléért se tudjam eladni. A használt sem jó, mert ki tudja milyen baja van. Műszaki cikket nem jó használtan venni, mert az újak is csak 3-4 évet bírnak (tervezett elavulás).

(#1941) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

CF-kártyával kapcsolatban lenne szükségem segítségre, Nikon D300-ba szeretnék venni. Milyen sebesség kell, hogy bírja a sorozatot, és mégis olcsó legyen? Érdemes kártyát használtan venni? Én 2x8Gb Sandisk-re gondoltam, de ezen belül is van egy halom lehetőség, várnék tapasztalatokat :) Köszi!

(#1942) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni, mert semmi ötletem sincs.
Történet: adott egy HTC Wildfire S, amiben volt egy 16gb-os Samsung sdhc microsd, zökkenőmentesen működik. Egy vadi új LG 4x HD telefonba akartam átrakni, miután windows-al leformáztam a kártyát. Csakhogy, a telefon nem is észleli, ezután beleraktam egy másik android eszközbe(TF300T), és ez se látta, mintha be sem raktam volna, utána direkt raktam dolgokat a kártyára, de így se látják. A 2 gigás sandisc karit persze azonnal látják.
A kérdés a következő: Mi lehet a gond? Mi lenne rá az esetleges megoldás? Nincs kedvem kiadni új microsd kártyára a pénzt...
Lehetséges, hogy a Jelly Bean, nem szereti a kártyát? Csak mert a 2.3.5-ös HTC-n vígan működik... Esetleg valami speckó progival kéne leformáznom?
Várom segítségeteket! :R

(#1943) *Ropi* válasza Unbaised-Ben (#1942) üzenetére


*Ropi*
félisten

exFAT-re vagy FAT32-re formázd a kártyát!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1944) Unbaised-Ben válasza *Ropi* (#1943) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

sajnos egyik se jó :(

(#1945) vegyszer válasza Unbaised-Ben (#1944) üzenetére


vegyszer
addikt

Próbáld meg fényképezőgép segedelmével formázni. A recoveryben a mount and storage format sd pontjában hozzáférhető a kártya? Az is rendbe tudja rakni. Akár az első fényképezőgépes formázás után is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1946) *Ropi* válasza Unbaised-Ben (#1942) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen Windows alól és pontosan milyen beállításokkal formáztad a kártyát?

Ezzel próbáld meg!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1947) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam visszafele, de az istenért nem jövök rá hogy miért van a Class 10 SDHC kártyához az írva hogy 45 Mbps, a Class 10 SDXC-hez pedig hogy 10 Mbps.
Az egyik 32 GB-os (SDHC), a másik 64 GB-os (SDXC).
:F
Nem az SDXC-nek kellene jobbnak lennie?Vagy mivel azon nagyobb a tárhely, egyelöre nem megoldható a gyorsabb írási sebesség?Akkor 64 GB-os kártyát nem is tudok venni FULL HD videó felvételek készítésére?

(#1948) janika07 válasza z123456789 (#1947) üzenetére


janika07
csendes tag

SDXC csak annyit jelent, hogy 32GB-nál nagyobb kapacitású, a sebességével kapcsolatban ugyanaz mint az SDHC.

(#1949) z123456789 válasza janika07 (#1948) üzenetére


z123456789
addikt

Tehát akkor 64 GB-osból még nem lehet kapni olyat amivel FULL HD-t rögzíthetek igaz?
Mert ahhoz kell minimum 30 Mbps.

(#1950) janika07 válasza z123456789 (#1949) üzenetére


janika07
csendes tag

de, simán lehet, sőt.

a speckó szerint az nem mbit/sec, hanem MB/sec, ami a nyolcada, tehát a 10MB/sec az 80 Mbit/secet jelent.

egyébként meg simán vannak 95MB/sec (760 Mbit/sec) sebességű SDXC kártyák is. de viszonylag olcsón kapsz 40MB/sec (320 Mbit/sec) körüli SDXC kártyát is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.