Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) z123456789 válasza janika07 (#1950) üzenetére


z123456789
addikt

Ezekkel a váltószámokkal mindig meg vagyok löve.Köszönöm a segítséget! :)

(#1952) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
CF kártyát szeretnék venni. 32GB-os legalább 30MB/s, de inkább 60MB/s sebességűt. Eddig csak sandisk kártyáim voltak, meg vagyok velük elégedve, csak marha drágák. Pontosabban volt egy siliconepower, de az második alkalomra meghalt. Én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy tényleg nem megbízhatóak?
Milyen egyéb márkát érdemes választani, ha fontos az ár, és a megbízhatóság?
Tanscend, Kingston?
FullHD videózásra kell, illetve fényképezni.

Milyen USB 3.0 olvasót érdemes venni (CF, SDXC, esetleg microSD)? Cél az lenne, hogy gyorsabb legyen a mostani SanDisk ImageMateCF-nél.

(#1953) Unbaised-Ben válasza *Ropi* (#1946) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

sajnos nem jártam sikerrel, windows 7 64bit, beállítás volt már ntfs, exfat, fat32, gyors, lassú, mind1 neki :(
A fényképezőgépes megoldást még kipróbálom.

(#1954) Unbaised-Ben válasza Unbaised-Ben (#1953) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

sajnos a fényképezőgépes megoldás se volt jó, fura ez, működik minden máshol a kártya, csak komolyabb (4.1/4.2) android alatt nem.

(#1955) vegyszer válasza Unbaised-Ben (#1954) üzenetére


vegyszer
addikt

Lefozmázás után a teló nem ismeri fel?

Canon gépem van. Ott pl a kukát meg kell nyomni, akkor építi ki újra a fajlrendszert. Különben csak gyorstöröl.

Telefon recovery látja? Ott esetleg lehet formázni. És akkor a kompatibilis 100%-hoz igen közeli.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1956) Unbaised-Ben válasza vegyszer (#1955) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

kezdem feladni :( most direkt, tele raktam a kártyát, formáztam a htc-vel is, de semmi :(
Ezt a recovery-s dolgot nem értem :B

(#1957) vegyszer válasza Unbaised-Ben (#1956) üzenetére


vegyszer
addikt

Recoveryben is el lehet érni az sd-t, és akár ott is meg lehet formázni.
Erre gondoltam...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1958) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Ma kaptam a netbook-hoz notebook DDR sodimm memórát, de ez nem illeszkedik a helyére.
A csatira DDR van írva.
Lehet olyan, hogy akkor notebook DDR-ből is kétféle csatlakozós van és nekem a sima DDR kéne?

Live poor, die ritch.

(#1959) Zsigi72 válasza gyáliSanyi (#1958) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ez nem az a hely, talán a saját topikjában próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#1960) vegyszer válasza gyáliSanyi (#1958) üzenetére


vegyszer
addikt

Vagy 20 éves az első notebookom. Bizonyos, hogy nem ugyanaz a memória ment bele. Van több szabvány.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1961) gyáliSanyi válasza gyáliSanyi (#1958) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Végül is megoldódott! DDR2 kellett bele! Így már érthető, hogy miért nem volt jó a csati. Ráírhattak volna még egy 2-est a DDR mellé.

Live poor, die ritch.

(#1962) Tikakukac


Tikakukac
titán

16GB-os méretben milyen karit vegyek? Telóba lenne, droid alá, szóval erősen jó lenne, ha apró dolgokat is pöccröff írna, mert emiatt akad a rendszer mindig. Eddig Sansick ultra lett kinézve droidos adapteres verzió 6k-ért. Tudunk erről valamit?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1963) Zsigi72 válasza Tikakukac (#1962) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Samsung, Transcend, SanDisk jó választás, Class6 vagy Class10 legyen.
Ha a készülék tudja kezelni a UHS-I kártyákat, akkor olyat is vehetsz, ezeknél már elég komoly sebességek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1964) Tikakukac válasza Zsigi72 (#1963) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt akkor vehetem bátran? Mert aprón lenne Transcend is cl10-el és majdnem fele ennyiért, még garit is csapnának rá 3 évet csak ez azért mégis 5 év gari és helyből. Érdemes megfontolni inkább egy kintről szürkeimportozott verziót?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1965) Balinov válasza Tikakukac (#1964) üzenetére


Balinov
félisten

Sandisket vennem, aprox cuccoknal mindig ott a riziko, hogy nem eredeti...Transcend is jo valasztas, ha tutira eredeti.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1966) Tikakukac válasza Balinov (#1965) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy kollega tolja át szlovákiából és ugye így olcsóbb. De soha életben nem lettek tesztelve sajnos, és így nem tudom mit is tudnak.

Ez ha jól tippelek ugyanaz, minta felettem lévő, csak androidos cseszés és adapter nélkül? Mert ugye sorozatszámot kirakni azt már nem illik, és ez meg tuti UHS-es, readben elviekben sokat jelent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1967) Balinov válasza Tikakukac (#1966) üzenetére


Balinov
félisten

ja,hogy ugy szurkes, azt hittem HK-bol bulkban giftkent behozott..akkor erdemes lenne megproszalni. Nem tudod megkerni az eladot, hogy teszteljen le 1-et neked CrystalDiskmark-kal.

amugy szvsz az irasi sebesseg jobban szamit,droidnal foleg a kis fajlok irasi sebessegen verzik el egy mSD..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1968) Tikakukac válasza Balinov (#1967) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, elviekben az apró írások akasztják a legjobban a dolgot, de a teló topikjából csak ennyit tudtam kiszedni, bench alatt a read nőtt nagyot, szeki írás maradt annyi.

Az eladóra rákérdeztem, meglátjuk. A fenti 2 kari akkor szerinted is csak az adapter és az extra progiban különbözik?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1969) vegyszer


vegyszer
addikt

Hogy is mondjam, ma sikerült alaposan meglepődni.
Egy pc-n agyonbontott mappát szerettem volna átmásolni a teló sd kártyájára. (34 MB, de ez 11500 fájlban ;] )
Hogy is mondjam, kicsit más sebesség élmény fogadott, mint mikor a 16gb-s fájlt dobtam át.
Vagyis nem, mert az jóval gyorsabban felmászott a kértyára, mint a 34 MB. :W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1970) *Ropi* válasza vegyszer (#1969) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem feltétlenül kibontva kell, akkor be kell csomagolni és egy tömörített fájlként felmásolni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1971) vegyszer válasza *Ropi* (#1970) üzenetére


vegyszer
addikt

Most pont úgy kellett...
:W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1972) *Ropi* válasza vegyszer (#1971) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor őszinte részvétem...

;] :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1973) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ez így jó dolog? Android verziós Sandisk Ultra CL10 UHS móka, sima régi kártyaolvasóban, laptoppal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1974) Balinov válasza Tikakukac (#1973) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz jok, 4k irasi masnal meg az 1mbyte/sec-et se nagyon eri el.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1975) Tikakukac válasza Balinov (#1974) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor marad, majd megnézzük mit bír el a telóban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1976) havri1


havri1
félisten

Helló!

Rendeltem egy SANDISK MOBILE ULTRA CLASS 10 32GB MICRO SDHC SD 32G MEMORY UHS-I U1 ANDROID APP kártyát.
Azért ezt, mert ezt ajánlották másik topicban.
AZtán olvasgatom, hogy egyre több adja meg magát ebből a fajtából.
Mi lehet az oka? Van jelentősége, hogy PC-vel formázom, vagy telefonnal, illetve, hogy miben használom a kártyát?
Elvileg kis microsd olvasóval használnám amolyan pendriveként..

Köszi!

havri

(#1977) vegyszer válasza havri1 (#1976) üzenetére


vegyszer
addikt

Én egy hónapja használom. Szeretem. Valószínűleg tőle vettem én is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1978) Tikakukac válasza havri1 (#1976) üzenetére


Tikakukac
titán

16-osat vettem belőle, meglátjuk. Mondjuk nem ebayről, szóval garizás nekem megoldott.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1979) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Helló! Az lenne a kérdésem, hogy még meglehet-e menteni azt a micro sd kártyát, amit már nem tudok megformázni. Ahogy beteszem a gépbe, kiírja, hogy meg kell formázni, de nem tudja. Próbáltam particionáló progikkal, ott sem lehet. Lehet még vele valamit kezdeni vagy kuka?

Ha az, akkor mennyire érdemes ilyen noname kártyákat venni? Class 10-es ráadásul, bár annyira nem vagyok benne a témában. Vagy esetleg ezt amit ajánlottatok vegyem? Árba ugyanaz viszont, a sandisk fele akkora. Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#1980) vegyszer válasza matthew95(2) (#1979) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem volt oly kártya, ami néha látzott, de nem lehetett lementeni róla semmit.
kuka lett a vége.
Szerintem nagyon mélyen kell bele nyúlni,hogy feléledjen, de ez a vég kezdete mindenképpen. :(

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1981) matthew95(2) válasza vegyszer (#1980) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Az adatokat hál' Isten letudta róla még menteni, csak, mivel diák vagyok, most ez a be nem tervezett 4000 Ft-os pluszkiadás nem jön jókor. :(

(#1982) vegyszer válasza matthew95(2) (#1981) üzenetére


vegyszer
addikt

A kár mikor jön jókor?
:F

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1983) matthew95(2) válasza vegyszer (#1982) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Igaz-igaz. :(

(#1984) matthew95(2) válasza vegyszer (#1982) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

És esetleg valami tanács, a fentebb említett kártyákra? :R

(#1985) vegyszer válasza matthew95(2) (#1984) üzenetére


vegyszer
addikt

Bal váll felett, magas ívben, napkelte felé dobd naplemente idején.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1986) matthew95(2) válasza vegyszer (#1985) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Mármint most a fentebb linkelt kártyákra gondolok. :DDD

(#1987) vegyszer válasza matthew95(2) (#1986) üzenetére


vegyszer
addikt

Ami nem megy, vagy amit néztél? Nekem nem egyértelmű.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1988) matthew95(2) válasza vegyszer (#1987) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Amit néztem.

(#1989) kerekfej válasza havri1 (#1976) üzenetére


kerekfej
addikt

Gondolom azért, mert hamisítvány lehet. Aukciós oldalak tele vannak ilyen termékekkel. Samsung-ot kell venni hivatalos magyar boltból. A legtöbb helyen eléggé olcsó. Vidéken (pl Best-Byte boltokban is kapható)

Egyébként meg már sokszor lett mondva, csak lusták vagytok visszaolvasni.
H2testw v1.4 programmal kell kezdeni, hasznos program még a CrystalDiskMark, formázásra meg csakis az SDFormatter való.

[ Szerkesztve ]

(#1990) vegyszer válasza kerekfej (#1989) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem igen rossz hazai tapasztalatom van. Szerintem magára mit sem adó kis bolt simán az eBayon leütött motyót kínálja. :(

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1991) Bozek válasza vegyszer (#1990) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem is kis boltból kell venni. Én 64 gigásat vettem 15 ezerért (épp akciós volt) és semmi gondom nincs vele. Régebbi eBay-es beszerzésből származó 16 gigásról meg idővel kezdtek el-eltűnni a fájlok. Vagyis megvoltak, csak 0 bájtos mérettel...

(#1989) kerekfej: Az SDFormatter milyen fájlrendszerre formázza a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#1992) mgTerminator


mgTerminator
veterán

A memóriakártyák sebességére hatással van ha töredezett?

És ha csak és kizárólag torrentre használom tabletben akkor NTFS vagy exFat fájlrendszer a célszerűbb? Illetve a fájlfoglalási méret mennyi a javasolt torrenthez?

[ Szerkesztve ]

(#1993) havri1 válasza kerekfej (#1989) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Az SDFormater csak sd kártáyra, vagy mehet pendrivera is?

havri

(#1994) mgTerminator válasza havri1 (#1993) üzenetére


mgTerminator
veterán

Meg azt sem ártana tudni hogy mire hogy formáz.... mert nem lehet állítani semmit....

(#1995) vegyszer válasza mgTerminator (#1992) üzenetére


vegyszer
addikt

Elvileg nincs.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1996) mgTerminator válasza vegyszer (#1995) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát azt tudom hogy elvileg nincs, de a gyakorlatban mintha mást mutatna :/

(#1997) kerekfej válasza havri1 (#1993) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen pendrive-okhoz is jó.

Bozek szerintem FAT32

(#1998) sunny84


sunny84
senior tag

Üdvözletem :R , lenne egy problémám ami égetően fontos , tehát a memóriakártyámat egyik napról a másikra a telom elfelejtette nem is ismeri fel , amúgy 2gb os kingston micro sd egy másik nokiában próbálom ott tölt tölt hogy galéria megnyitása de semmi nem lesz belőle , de ha viszont a kamerára megyek formázatlannak ismeri be és le akarja formázni , de nem szeretném formázni mert én hülye nem mentettem le a videókat és a képeket róla ( családi marha fontos dolgok is vannak köztük ) . tegnap este még simán jó volt , ma meg eltűnt a téma és a csengőhang is gyári lett itt tűnt fel hogy benne a kártya és ezt csinálja ... erről valahogy le lehet menteni az adatokat vagy telefonos boltban vagy máshol ? ha formázom akkor lehet jó lenne de viszont akkor minden veszik és nem tudom visszaállítani vagy még is mert vinyón ha veszik valami akkor a rekuva vagy ilyesmi nevű progi vissza állítja ... asztali pc-n is - kártya olvasóval is próbáltam és semmi nem ismeri be , több telon is samsung galaxy stbin is próbáltam de mintha benne sem lenne :s .. adjatok valami tanácsot előre is köszi :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#1999) vegyszer válasza sunny84 (#1998) üzenetére


vegyszer
addikt

A kártya minden bizonnyal halott, ha fel is sikeredik éleszteni, nem igen tárolnák rajta adatot többet szívesen.
(ajándéknak kitűnő ;])

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2000) apaszka


apaszka
veterán

Üdv!
Van egy CL 10 es memkarim!
A telefonban valamiért nem jól működik. Vagy nagyon lassú,vagy valami Kínai karakterekkel szórja tele a fájlnevet. Ki is vettem ,és berakta a laptopba egy olvasóval. Itt jól megy ,nem értem! Fat ra formázva a telóba rossz volt. Exfat on jónak tűnt de aztán fényképezésnél is hibásan működött. Aztán próbálta NTFS re formázni,de nem engedte. Most Exfat on van,és laptopban jó. De ha teéefonban akarom használni,meg hibás! Pedig abba vettem, Igaz Ebay es ! :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.