Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) McLaca válasza kerekfej (#1400) üzenetére


McLaca
őstag

Garantáltan, mert még a nyüves Artisjus matrica is rajta van.
Formáztam telóval, notesszel, fényképezővel, eredmény ugyanaz. Csak NTFS-en hozza a sebességet notesszel, a telefonban meg FAT32-vel "majdnem" hozza, de a fényképezőben láthatóan lassú, pedig pont ott lenne lényeges.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1402) kerekfej válasza McLaca (#1401) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet ez is a probléma. Nem szabadott volna leformáznod vagy csak a hivatalos SD Formatterrel ami nem ír bele elvileg a védett szektorba.

(#1403) McLaca válasza kerekfej (#1402) üzenetére


McLaca
őstag

Először, amikor kipróbáltam, akkor még a csomagolásból kivett állapotban tettem. Gyárilag FAT32-re volt formázva. Akkor tapasztaltam a nem épp jó eredményeket, és utána kezdtem formázgatni. A fényképező meg úgyis nyekereg a formázásért, mert videót nem hajlandó csinálni rá anélkül, hogy maga le ne formázza. Érdekes egyébként, mert a videóhoz Class4 a minimum, és a kártya ezt se teljesíti, de fél perc full HD videó 70MB, tehát a 2-3MB-os írási sebesség azért elég.
Azt a progit majd megnézem, de nem hiszem, hogy a "protected area" formázása befolyásolja a sebességet, a fájlrendszer már inkább.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1404) kerekfej válasza McLaca (#1403) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy jobbfajta kártyaolvasóban próbáltad? CrystalDiskMark eredmények vannak?

(#1406) kerekfej válasza jericho69 (#1405) üzenetére


kerekfej
addikt

Nekem Samsung Plus 16GB Class10 van.

(#1407) McLaca válasza kerekfej (#1404) üzenetére


McLaca
őstag

Csak a noti saját olvasójában (ami valami Ricoh származék), crystaldiskmarkkal meg még nem mértem, de egy fényképezőben a 4k írásnak 64 szálon nem sok értelme, csak a lineárisnak, szóval...
Ha gondolod, megcsinálom. :)

jericho69: én épp a linkelt Kingston-nal szívok, szóval azt inkább ne.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1408) csdm


csdm
senior tag

Androidos telefonba ( samsung galaxy ace 2) nem lenne nagy érvágás ha csak a class 6 os memóriakártyát vennék class 10 helyett?? Samsung 8gb microsd mindkettő (2.700ft a 6, 3.500ft a 10 classos).

(#1409) kerekfej válasza csdm (#1408) üzenetére


kerekfej
addikt

Class6-os is bőven megfelel.

(#1410) qamu74


qamu74
őstag

Hi!

szeretnék pc-vel formázni egy 8gb-os samsungot, de a windows írásvédetségre,vagy mire nem tudja befejezni a formázást.
van valakinek valami ötlete, hogyan tudnám formázni a karit!
Ha nem megy a darálóba!

(#1411) kerekfej válasza qamu74 (#1410) üzenetére


kerekfej
addikt

Másik kártyaolvasó vagy gép? Gari?

(#1412) Viperator


Viperator
őstag

Sandisk SDHC EXTREME 16GB Class 10 kártya (45MB/s) - ennek a kártyának mekkora a valódi írási/olvasási sebessége? (D7000 fényképezőgéphez, RAW mentéssel)

Előre is köszönöm a választ! :R

OFF - Kellemes Ünnepeket kívánok Mindenkinek! - ON

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1413) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Myaudio 708dcc androidos tabletet, szeretnék bele egy 16 vagy 32gb micro sd-t viszont nagyon nem vagyok képben melyiket kéne, régen beestem egy auchanbe és ott megvettem, nos ez nagy hiba!

Pen drive-ot az itt megkérdezettek alapján vettem(ADATA S102 Pro) és nagyon meg vagyok vele elégedve!

Válaszokat köszi!!! Kellemes ünnepeket minden kedves fórumtársnak!

[ Szerkesztve ]

(#1414) qamu74 válasza kerekfej (#1411) üzenetére


qamu74
őstag

Úgy látszik sikerült egy másik telóval formázni a kártyát!

(#1415) Ukraan válasza Ukraan (#1396) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Leteszteltem a kártyát, úgy, hogy már a telefonomban van és azt kötöttem adatkábellel a gépre. Az eredmény:

Ezek megfelelőek egy Samu CL6 16 gigás kártya esetében?

[ Szerkesztve ]

BÚÉK!

(#1416) Viperator


Viperator
őstag

Újra...

Valakinek van ilyen kártyája (Sandisk SDHC EXTREME 16GB Class 10 kártya (45MB/s)) Ha igen, akkor letesztelné? (Írási/olvasási sebességre vagyok kíváncsi)

Előre is köszönöm! :R

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1417) kerekfej válasza Ukraan (#1415) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen ezek jó értékek.

(#1418) Ukraan válasza kerekfej (#1417) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszönöm. Kicsit tartok/tartottam tőle, hogy hamis kártyát kapok, bár megbízható helyről vettem, de az ördög soha nem alszik.

BÚÉK!

(#1419) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Canon Powershot A4000 Is gépbe kellene kártyát vennem. Melyiket válasszam az alábbiak közül?

Samsung SDHC kártya 8GB Plus Class10

16GB SD HC Samsung CL6 (SMG MB-SSAGA)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1420) McLaca válasza AxBattler (#1419) üzenetére


McLaca
őstag

Én az elsőt rendeltem meg, majd a jövő héten tudom átvenni, ha addig ráér, akkor tapasztalatot azután tudok mondani. Apropó, E-boltban 3.424 Ft és pick-pack ponton átvéve +390.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1421) AxBattler válasza McLaca (#1420) üzenetére


AxBattler
félisten

Késő, már megvettem az elsőt. De azért köszi! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1422) McLaca válasza AxBattler (#1421) üzenetére


McLaca
őstag

Akkor viszont írhatnál tapasztalatot Te magad :D, hogy mire számítsak, mert egy Kingston-nal már befürödtem...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1423) kerekfej válasza AxBattler (#1421) üzenetére


kerekfej
addikt

Első túlárazott, a másodikkal jobban jártál volna.

(#1424) mondomén válasza kerekfej (#1423) üzenetére


mondomén
őstag

Szia!

Telefonba keresek kártyát. Szeretek telefonról zenét hallgatni, szóval a főcsapásvonal az a zenetárolás lenne. Illetve még fényképezésnél is használnám, videózni nem igazán szoktam, ha mégis, akkor is csak 2-3 perceseket...
A lényeg, hogy erre elég lenne ez a C6-os Samsung vagy C10 érezhetően többet nyújtana ilyen felhasználás mellett?

(#1425) AxBattler válasza kerekfej (#1423) üzenetére


AxBattler
félisten

Így jártam, majd legközelebb előbb kérdezek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1426) Klepti válasza mondomén (#1424) üzenetére


Klepti
tag

Tökéletes a C6!

(#1427) AxBattler


AxBattler
félisten

Első használat előtt érdemes átszaladni a kártyán SDformatter-rel?

Ha igen, akkor melyik módban? Quick, Full (erase), vagy Full (overwrite)?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1428) mondomén válasza Klepti (#1426) üzenetére


mondomén
őstag

Akkor az lesz, kösz!

(#1429) kerekfej válasza AxBattler (#1427) üzenetére


kerekfej
addikt

Első használatkor csak a legvégső esetben formázd a kártyát! Gyári állapotban tökéletesebb. Elő van készítve azonnali használatra.

[ Szerkesztve ]

(#1430) AxBattler válasza kerekfej (#1429) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1431) -B-


-B-
senior tag

Sziasztok!

Androidos telefonba (Samsung galaxy s advance) akarok venni 16 gigás kártyát.
A class4 és class6 között nagy különbség van, érdemesebb már inkább a class6-ost venni?

(#1432) Klepti válasza -B- (#1431) üzenetére


Klepti
tag

Telefonokba a class6-ost szokták ajánlani, a fullHD videókhoz is az kell minimum.
Figyelj, hogy eredeti kártyát vegyél, ne pedig egy hamisítványt!

(#1433) kerekfej válasza -B- (#1431) üzenetére


kerekfej
addikt

[link] CL4-est nem nagyon érdemes már venni.

(#1434) -B-


-B-
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Egyébként ezt néztem ki!

(#1435) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Off kicsit ,de nem találtam jó topikot.
Emtec class4 micro sd. öt év gari venném ócón boltból 50 % egyéb bolti árhoz.
Androidis telóba lenne. Okés e a termék vagy van valami nyűgje?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1436) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Kimaradt 32 gb.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1437) Balinov válasza Fagyi (#1436) üzenetére


Balinov
félisten

en kerulnem az EMTEC sd kartyakat. Sandisk,Samsung,Transcend, Adata, ezek a megbizhatoak, ha megbizhato forrasbol tudsz venni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1438) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!

Eme kártyáról véleményt légy szives valaki írjon már!

(#1439) Balinov válasza dodoroli (#1438) üzenetére


Balinov
félisten

ilyenbol van 2db 8GB-oson DSLR vazban jo 1 eve, teljesen megbizhato,meg vagyok vele elegedve.

Azert az segitene sokat, ha megmondanad, mibe lesz, mit akarsz vele,stb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1440) dodoroli válasza Balinov (#1439) üzenetére


dodoroli
tag

Köszönöm ilyenbe lesz!

(#1441) Balinov válasza dodoroli (#1440) üzenetére


Balinov
félisten

tokeletes lesz bele, bar en inkabb 2db 8-ast vennek, szar dolog, mikor pl. egy nyaralas osszes kepe 1db sdhc-n van, aztan valamiert az beszarik

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1442) dodoroli válasza Balinov (#1441) üzenetére


dodoroli
tag

Köszönöm!
Ebben igazad van,de már mindegy jó lesz így is.

(#1443) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.
Bővíteni szeretném a notim memóriáját. Jelenleg 2*1 gb van benne és az egyik modult 2 gigásra szeretném cserélni. Találtam egy céget, ahol rengeteg memória van jó árban. DDR2-es memóriára van szükségem, de egy adott márkából több fajta is van, de az ár 6 ezertől 10 ezerig is növekedhet, attól függően, hogy milyen a száma. Mit takar pl a Kingstonnál a 2gb CL5 DDR2 KAT, 2gb CL5 DDR2 KTD, 2gb CL6 DDR2 KVR800? talán az utóbbi a legolcsóbb, de a mi a különbség a leírt memóriák között?
Köszi előre is!

(#1444) -B-


-B-
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett az új 16 GB-os kártyám.
Telóba téve érdemes először megformázni, vagy egy új memóriakártyánál ez felesleges?

(#1445) Zsigi72 válasza Petyus87 (#1443) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Inkább itt vagy itt próbálkozz, ez nem az a hely.

(#1446) Zsigi72 válasza -B- (#1444) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ne formázd meg, csak ha muszáj.

(#1447) Chaser


Chaser
titán

SanDisk Ultra Class10 32GB microSD SDHC UHS-I
Ilyet szeretnék tabletbe. Reális a 30MBps olvasási sebesség?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1448) Balinov válasza Chaser (#1447) üzenetére


Balinov
félisten

felesleges bele. egy sima C6-os C10es sandisk, samsung boven kiszolgalja

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1449) Chaser válasza Balinov (#1448) üzenetére


Chaser
titán

Haver Cl6-os samujánál gyorsabb volt egy cl4-es kingston:) Cardreaderről másolok majd rá és néha fontos lesz hogy gyorsan is vissza tudjam olvasni, azt csak mellékesen mondtam hogy tabletbe lesz. Cl6 sandisktől se voltam elragadtatva, valami 3MBps write, az kutyafüle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1450) dodoroli válasza Viperator (#1412) üzenetére


dodoroli
tag

Szia! Itt a válasz,vásárlói vélemények első hozzászólója írja mit mért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.