Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) tlala válasza Zsigi72 (#748) üzenetére


tlala
addikt

Igen, én is így tudom, egyszerűen csak tökéletesen azonos indulókörülményeket akartam létrehozni a 2 kártyán. :)

(#752) HornedReaper válasza kerekfej (#750) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ennél valszeg erősebb lehet a neodymium mágnesetömb, amit még valamikor talán a Vaterán láttam.. Azt írta az eladó, jó nagy csomagban adja fel, hogy nehogy a postakocsi oldalára gyógyuljon örökre :C Volt vagy 40-50 cm hosszú

Ez sem rossz:
[link]

Nekem kis korongok vannak, de nagyon törékenyek. Egymáshoz csattantak hatalmas erővel és ripityára törtek :)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#753) fireproof


fireproof
őstag

Üdv srácok. Ezt a kártyát ismeri valaki? Tapasztalat vele kapcsolatban? Fotózáshoz kellene.

(#754) ateszm válasza fireproof (#753) üzenetére


ateszm
senior tag

nyugodtan megveheted,az egyik legjobb most,ami kapható!

(#755) fireproof válasza ateszm (#754) üzenetére


fireproof
őstag

Okés köszi. :R

(#756) kerekfej válasza fireproof (#753) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem jobban jársz ha veszel itthon egy Samsung 8GB Class6-ost 2500Ft-ért vagy 16GB-ost 5500Ft-ért. Bőven elég általános fotózáshoz.

harveszter A darun egy nagy teljesítményű elektromágnes van. 10 Tonnát szerintem fel tud emelni. :)
Egy merevlemezt 1 másodperc alatt leformázna. :D

[ Szerkesztve ]

(#757) dabgergo válasza ateszm (#754) üzenetére


dabgergo
őstag

Ugyan ilyet rendeltem, csak Kínából: [link]

Az majd kiderül vajon valamiből h hamisítvány-e?:D

(#758) szg88 válasza dabgergo (#757) üzenetére


szg88
őstag

Ha az lesz ráírva, hogy ChanDisk akkor kezdhetsz gyanakodni :D

(#759) ateszm válasza dabgergo (#757) üzenetére


ateszm
senior tag

Úgy tartja a "mondás", ami nem "médincsájna",az a hamisítvány. :))

kerekfej: hd videónál,esetleg Raw-sorozatnál ne ezen múljon. (bár tapasztalatom e téren konkrétan nincs)

[ Szerkesztve ]

(#760) blueye válasza dabgergo (#757) üzenetére


blueye
veterán

Bator vagy! Kinai elado, 134 eladassal. En nem mertem volna belevagni.

(#761) dabgergo válasza blueye (#760) üzenetére


dabgergo
őstag

Nézd, ismerem az eBay-t, oda van írva, hogy eredeti csomagolás stb. Ha nem az, total refund-ért fogok azonnal sírni, működni szokott.

(#762) Endless


Endless
aktív tag

Ezt olvastam ki az everestből(asztali PC): PC 3200 (200Mhz) ez akkor DDR1 400Mhz-es RAM igaz?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#763) blueye válasza dabgergo (#761) üzenetére


blueye
veterán

Persze, működik.
Ha eltűnik az eladó akkor az ebay némi levelezés után visszaadja.
Csak a macera... de sok szerencsét!

(#764) kerekfej válasza Endless (#762) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen, de ez nem az a topic.

(#765) dabgergo válasza blueye (#763) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja ez igaz, macerás, lehet tényleg nem kellett volna, de mostmár legalább kiváncsi vok, azért nem minden hamisítvány és azért ezt vettem mert itt hangsúlyozzák az eredeti, gyári csomagolást is, abból azért sokminden kiderül (de persze nem minden...)

(#766) blueye válasza dabgergo (#765) üzenetére


blueye
veterán

Na majd írd meg h mi lett belőle!

(#767) dabgergo válasza blueye (#766) üzenetére


dabgergo
őstag

Ok, de gondolom min. 2 hét még, ma indult a szállítás.

(#768) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Hali!

Hol éri meg memória kártyát venni okostelefonba? Eddig a legjobb, amit néztem, az Kingston 16gb class6-osra 8ezer FT... De most mondták, hogy ez sok érte. Egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában. Milyen reális áron mozognak most a microSD Kingstonok?

Köszi előre is a választ.

(#769) HornedReaper válasza ¤Envy¤ (#768) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Van egy eladó garanciális eredeti SanDisk Mobile Ultra 16GB Class6 kártyám olcsóbban :)
Vettem azt és egy 32GB-osat, mert nem voltam biztos benne, hogy eredeti.. De az :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#770) szg88 válasza ¤Envy¤ (#768) üzenetére


szg88
őstag

(#771) symbolic90


symbolic90
csendes tag

Sziasztok!
Samsung Galaxy S Plusba szeretnék 16GB memóriakártyát, az lenne a kérdésem milyet ajánlotok, hogy úgymond ne rontsa a telefon "színvonalát". Hallottam olyat, hogy gagyi memóriakártyától valakinek en bloc belassult a telefon, én ilyet nem szeretnék...

Tehát ezt néztem ki első körben, mit gondoltok rendben volna? 4-5ezer forintból szeretném megoldani ha lehetséges, de ha többet kell rászánni hogy jó legyen a telefonnal akkor rászánom.

(#772) kerekfej válasza ¤Envy¤ (#768) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 16GB MicroSD Class6+SD Adapter 5000-5500Ft szinte bárhol kapni. A Kingston-nál összességében jobb és gyorsabb is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#773) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Ajánlanátok nekem fényképezőgépbe 8gb micro-sd karit, lényeg hogy megbízható legyen, minél több gari.

Ugyanezen feltételekkel kellene nekem Samsung Wave 2 S8530-ba is 8gb-os micro sd kártya.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#774) kerekfej válasza kisfer (#773) üzenetére


kerekfej
addikt

(#775) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

MicroSD-t szeretnék venni mobiltelefonba, amivel HD videót is vennék fel.
3 kártyát néztem ki:

Samsung 8GB Class 6
Kingmax 8GB Class 10
A-Data 8GB UHS-I

Az utolsó A-Data-t az UHS-I miatt nem biztos, hogy támogatja a telefon, sebességet a Kingmaxról nem tudni, de elvileg CL10 miatt gyorsabb a Samsungnál és csak 300Ft-tal drágább nála. Ti melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#776) szg88 válasza ztoldy (#775) üzenetére


szg88
őstag

Sztem az elsővel nem fogsz mellé (nekem is samsung van) de biztos, hogy a kingston is jó.

(#777) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!
Nem találtam jobb topikot!

Mobilomhoz keresek jó Micro SD/SDHC kártyát!
Mit ajánlotok?
Én 8 gigára gondoltam, minőségi és megbízható legyen!

SD vagy SDHC az ajánlottabb? A classok között milyen különbségek vannak?

Köszi a válaszokat előre is!:) :R

(#778) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Elméletileg ha jó az infó inkább nagyobb kártyát vegyek ,mert hogy egy androidos telóhoz a Class 4 es a legjobb.. ez igaz?:)

(#779) kerekfej válasza KaakukK16 (#778) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem igaz. Kicsit visszaolvashatsz.

(#780) winhate válasza KaakukK16 (#777) üzenetére


winhate
őstag

SDHC es class10 ha tamogatja

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#781) dgabor9 válasza winhate (#780) üzenetére


dgabor9
csendes tag

Okostelefonra nem class10 az optimalis. Az sdhc meg ha jol tudom, csak azt jelenti, hogy 2 giganal nagyobb.

(#782) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Hát akkor most class 10 vagy class 6?:D A 10 gyorsabb..nyilván nekem akkor az a kedvezőbb..de ha okostelefonhoz más ajánlanak akkor szivesen hallgatom..

(#783) kerekfej válasza KaakukK16 (#782) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem olvastál vissza látom...

(#784) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Melyik kommentet olvassam?

(#785) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség egy sima és egy video secure sdhc kártya között? Ugyanis vettem egy vs-t a fényképezőmbe (konkrétan ezt: [link] ), de elég lassúnak tűnik.

(#786) Zsigi72 válasza Relisys (#785) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ez a kártya Class10-es, ami nem éppen lassú.
Mire használod pontosan, nem lehet, hogy a fényképezőgéped a szűk keresztmetszet?

(#787) kerekfej válasza Relisys (#785) üzenetére


kerekfej
addikt

Inkább marketing lehet vagy kicsit más sebességek jellemzik.

[link] vs [link]

Egyébként meg a gyári oldalon ilyen nincs is, hogy Video Secure Digital tehát a magyar webshopos kereskedők baromsága ez semmi több.

Magyarul a zöld régebbi széria lehet a kék meg az újabb a kapacitásskálából következtetve:
zöld 4-8-16GB SD10V széria
kék 8-16-32GB SD10G2 széria

[ Szerkesztve ]

(#788) fgo


fgo
tag

Ma vettem egy Kingston microSDHC 16GB+Adapter+USB a usb micro sd adaptert nem ismeri fel a gép mi lehet a hiba(egyszerűen nem is látja)?

(#789) Zsigi72 válasza fgo (#788) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Milyen eszközben próbáltad?

(#790) fgo válasza Zsigi72 (#789) üzenetére


fgo
tag

pc usbre dugva

(#791) Zsigi72 válasza fgo (#790) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Lehet rossz az USB port, dugd át másikba.
Nem kizárt, hogy rossz az USB-s olvasó, de a kártya is lehet rossz.
Próbáld meg a kártyát valamilyen más eszközben (telefon, kamera, fényképező, stb...).

(#792) fgo válasza Zsigi72 (#791) üzenetére


fgo
tag

úgy néz ki a usb micro sd adapterrel lesz a gond mert a telefon felismerte a micro sd kártyát ,de az adapter a másik kártyával sem működik

(#793) Zsigi72 válasza fgo (#792) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Valószínűleg nem érintkezik rendesen az adapter érintkezője a kártya érintkezőjével.
Jól kifogtad, mert ez nagyon ritka dolog, hogy az adapter legyen a rossz.
Cseréltesd ki a vásárlás helyén.

(#794) PHM válasza Zsigi72 (#793) üzenetére


PHM
addikt

Sajnos annyira azért nem ritka, nekem már több rossz
microSD olvasóhoz is volt "szerencsém".

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#795) Zsigi72 válasza PHM (#794) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A kártyaolvasó esetében igazad van, én az adapterről beszéltem.
Most hogy visszaolvastam, nem lett egyértelműen megfogalmazva, hogy az USB-s kártyaolvasóról vagy az SD adapterről van szó. Én a kártyaolvasót nem nevezem adapternek. Na majd csak tisztázódik a dolog. :)

(#796) defymoto


defymoto
senior tag

Üdv!

Nemrég vettem egy Canon SX 130 IS fényképezőt. Az lenne a kérdésem hogy milyen memóriakártyát érdemes bele venni? KB 2 vagy 4 GB-os kellene. Minimum Class 6-os.
Előre is köszönöm!

(#797) Balinov válasza defymoto (#796) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, Canon szerint 12MP-ben, legjobb minosegben a jpeg kb 3084kbyte meretu, irja is,hogy 4GiB kartyan kb 1200db kep fer el fine minoseg mellett. Szoval erre a 4GiB-os C6-os eleg siman.

Ami miatt en megis inkabb egy C10-es 4 vagy 8Gib kartyat vennek (pl. Samsung, SanDisk) az a video felvetel, amit 720p@30FPS-el rogzit, kb 3mbit/sec bitrataval szamol Canon ami picit tobb, mint 20perc rogzitesi idot ad a 4GiB eseten.

Persze, ha a video nem lenyeges szempont neked, inkabb vennek 2db 4GB-os jominosegu C6-ost, esetleg C10-est ha nincs nagy arkulonbseg a fent emlitett ket markabol.

udv
B.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#798) defymoto válasza Balinov (#797) üzenetére


defymoto
senior tag

Szia,
Videózni csak ritkán, pár perces beltérben készülő videó lenne.
Így szerinted elég a Class 6-os 4GB-os kártya?
Ha igen milyen márkát?
Előre is köszi!

(#799) Balinov válasza defymoto (#798) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, akkor ennek szellemeben en 2db jominosegu C6-os 4GiB-ost vennek. Sandisk Ultra vagy Extreme, Samsung, Transcend, amikrol jokat hallani (jomagam SanDisk Ultra-t meg ExtremeHD-t hasznalok a tukroshoz, kb 12-14mbyte/kep fajlmeretnel, a tobbirol szemelyes tapasztalatom nincs, csak amit itt olvastam)

A hol szerezzem be kerdesre, amit majd felteszel adott esetbe :DDD majd a tobbiek valaszolnak, nem otthon elek, fogalmam sincs, hol erdemes, szabad venni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#800) defymoto válasza Balinov (#799) üzenetére


defymoto
senior tag

Szia,
A 2 db fontos? 1db miért nem elég? A hol vgyem megkérdés az nem fontos :DDD már vannak kiszemelt üzletek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.