Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Intel q8200 válasza Intel q8200 (#1650) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Telefonba vettem. Kártyaolvasóval rámásolom a fájlokat és van amelyik mappa neve pl zene helyett µENE és a benne lévő tartalom olvashatatlan és a telefon fájlkezelője össze-vissza neveket ad a benne lévő fájloknak, a gépre visszacsatlakoztatva meg már üres a mappa.

iPhone 14 pro

(#1652) Balinov válasza Intel q8200 (#1651) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem kuka

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1653) Zsigi72 válasza Intel q8200 (#1650) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Az ebay tele van gyári csomagolásúnak látszó selejt sz@rokkal, jobban jártál volna, ha itthon veszed meg egy kicsivel drágább, de van rá garancia, most kidobtad a pénzed az ablakon.

(#1654) Intel q8200 válasza Zsigi72 (#1653) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Valószinűleg kuka lesz belőle. :(( Azért írok az eladónak. Olyan programot tudtok ajánlani, amivel a hibás szektorokat tudom megnézni? Akkor úgy küldöm neki vissza, hogy gagyit adott.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#1655) PHM válasza Intel q8200 (#1654) üzenetére


PHM
addikt

Jó eséllyel hamisítványt kaptál.
Próbáltál korábban nagyobb mennyiségű adatot rámásolni?
Ha szerencséd van, 2 gigásként használható a kártya.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1656) dokee78 válasza Zsigi72 (#1647) üzenetére


dokee78
félisten

Shizuku Edition miben más?

(#1657) Intel q8200 válasza dokee78 (#1656) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Ez engem is érdekelne. Meg a funkciók között az overwrite mire jó?

iPhone 14 pro

(#1658) dokee78 válasza Intel q8200 (#1657) üzenetére


dokee78
félisten

Csak a kinézet:

(#1659) Intel q8200 válasza Zsigi72 (#1653) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Kérdés nélkül, ha visszaküldöm visszafizeti a pénzt. Nem lesz ezzel baj. Jártam már így máskor is. Jó ez az angol ebay. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#1660) Zsigi72 válasza Intel q8200 (#1659) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Akkor hajrá.

(#1661) Intel q8200 válasza Zsigi72 (#1660) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Holnap fel is adom Neki. Azt hiszem, hogy a kártya cserét választom. :)

iPhone 14 pro

(#1662) sea


sea
tag

Sziasztok!

Note 2-be szeretnék venni memóriakártyát. Ezt néztem ki:

[Samsung microSDHC 32GB Plus UHS-1 class10 MB-MPBGC/EU ]

Vagy esetleg +2800 ft-ért ez?

[Samsung microSDHC 32GB Pro UHS-1 class10 MB-MGBGB/EU ]

Megér annyi többletet a második, vagy alig észrevehető a különbség? A garancia 5 év, ez máshol is annyi? Az elsőt a Samsung honlapján nem találtam meg, ezt mondjuk érdekesnek találom. Esetleg a bolt megbízható vajon?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1663) kerekfej válasza Intel q8200 (#1643) üzenetére


kerekfej
addikt

Dehogy fáradt el, egyszerűen hamisat vettél.

(#1664) Zsigi72 válasza kerekfej (#1663) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Okos megállapítás azok után, hogy ki lett vesézve már a dolog.

(#1665) kerekfej válasza Zsigi72 (#1664) üzenetére


kerekfej
addikt

Mikor jöttök már végre, ha egy 32GB-os kártya 2GB-nak tünteti fel magát akkor egyértelműen hamis. Csak elég lett volna beírni a googleba, de szerintem ha itt visszaolvas akkor kiderült volna számára. Ezerszer lett már linkelve a H2testw program ami ezeknek a kiszűrésre alkalmas.

Fake pendrive javítási segédlet

[ Szerkesztve ]

(#1666) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Vettem egy Raidsonic IB-864-B belső kártyaolvasót, s az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e valahogy oldani, hogy a 4 meghajtó csak akkor látszódjon a windows-ban, ha van bennük kártya?

Köszönöm

(#1667) Intel q8200 válasza kerekfej (#1665) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Köszönjük, hogy megerősítetted azt az állítast, hogy ez egy rossz vagy fake memóriakártya.

iPhone 14 pro

(#1668) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! Egy 4-8 gigás microSD-t szeretnék telefonba (a videórögzítés nem opció, szóval szerintem C4-6 is elég, de majd ti megmondjátok), valamint egy 16 gigás SD-t fényképezőbe, itt viszont fontos lenne a gyors írás is. Miket ajánlanátok? Köszi előre is!

(#1669) kerekfej válasza Murloc (#1668) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezek viszonylag olcsók és jók:

Samsung 8GB microSD Plus (MB-MP8GB/EU)
Samsung 16GB microSD Class6 (MB-MSAGB/EU)
Samsung 8GB SD Class6 (MB-SS8GA/EU)
Samsung 8GB SD Class4 (MB-SS8GB/EU)
Samsung 16GB SD Class6 (MB-SSAGA/EU)
Samsung 16GB SD Class6 (MB-SSAGB/EU)

Class6 vagy Class4 UHS alá ne add!

[ Szerkesztve ]

(#1670) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Manapság a Samsunk sd nagyon elterjedt és közkedvelt lett. Regebben a Kingston és Sandisk ment nagyon. Ennek van valami oka vagy csak mondjuk olcsóbb a Samsung?

iPhone 14 pro

(#1671) Murloc válasza kerekfej (#1669) üzenetére


Murloc
tag

Köszi a gyors választ! A telefonhoz valami olcsóbb is megtenné, belépő készülék, semmi extra. SD-t illetően meg pont ez az, amit nem értek: az általad linkeltek gyorsabbak mint a MB-SPAGA és a MB-SSAGA? Mert itt számítana, hogy a sorozatokat, esetleg a videót zökkenőmentesen mentse.

(#1672) kerekfej válasza Intel q8200 (#1670) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung-okra jellemző, hogy gyakran többet tudnak, mint ami rá van írva. Korábban már írtam, hogy nagyon megbízhatóak (főleg a Plus modellek 10év garival, por csepp mágnes ütésállóak) és kompatibilisek. Kedvelt típusok és az áruk is kedvező. Szerintem nincs jobb vétel jelenleg.

Murloc Azok a modellek is hasonlóan jók. Bogarászd át a gyári oldalon a paramétereket és válaszd ki a neked legszimpatikusabbat!

[ Szerkesztve ]

(#1673) Intel q8200 válasza kerekfej (#1672) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Az imadott Sandick-el nekem is sok gondom akadt. Most meg vettem egy Kingstont es gagyit kaptam. Lehet érdemes lenne áttérni a Samsungra. Végülis a telefonom is Samu. :D És szeretem is!

iPhone 14 pro

(#1674) Murloc válasza kerekfej (#1672) üzenetére


Murloc
tag

Arra nincs esetleg adat, hogy az SPAGA vagy az SSAGA gyorsabb-e a gyakorlatban? Vagy ez is olyasmi, mint az SSD-k sebessége, és nekem mindegyik elegendő lenne? Csak mert a hivatalos adatok szerint azért nagy az eltérés. Köszi!

(#1675) Zsigi72 válasza Intel q8200 (#1673) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Lehet a SanDisk is gagyi volt. Nem?

(#1676) Intel q8200 válasza Zsigi72 (#1675) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Az mái napig megy a kamerában. :-)

iPhone 14 pro

(#1677) kerekfej válasza Murloc (#1674) üzenetére


kerekfej
addikt

Sajnos nem nagyon raknak be tesztképeket ide, pedig sokan vásárolnak. Ha visszaolvasol akkor párat találsz elvétve. Én is raktam be párat.

(#1678) D.Zoli


D.Zoli
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy honnan tudom azt meg, hogy a fényképezőgép - Pentax Optio 750Z nem mai darab - mekkora memóriakártyát tud kezelni. Pechemre vettem egy 8Gigásat és azt már nem nagyon...
Nem szeretnék még egyszer így járni.

Előre is köszönöm.

(#1679) kerekfej válasza D.Zoli (#1678) üzenetére


kerekfej
addikt

Storage: Secure Digital (SD) Picture Card

Tehát neked egy 2GB kártya kell, mert a 4GB-os már SDHC.

(#1680) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam itt a topic-ban, telefonhoz szeretnék egy 32GB-os microSD kártyát.

Jelenleg egy Samsung Galaxy Mini2 (S6500)-ba lenne betéve, de kb 1-1,5 hónap múlva átkerülne egy Samsung Galaxy S3-ba. Írtátok, hogy telóba elég egy Class6 besorolású, de egy S3-nál már meggondolandó a Class10 osztály is. Nem szeretnék kártyát cserélni és igaz, hogy most a Mini2-ben nem lenne kihasználva (ha működik egyáltalán benne), de valóban szükséges majd az S3-ba Class10, vagy ott is bőven elég a Class6?
Ezen az oldalon találtam elég jónak tűnő Samsung microSD kártya árakat. Vettem már innen ezt-azt, korrekt volt a webshop, így gondolom nem árulnak gagyit memóriakártyákból sem.
Az alábbiakat néztem ki, de szívesen veszek minden tanácsot, vagy jobb árat is megbízható forrásból.

Class6, Class6 Plus, Class10 pro UHS1

Amúgy a sima és a Plus közötti különbség az észrevehető a gyakorlatban?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1681) kerekfej válasza SteadyMan (#1680) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem az olcsóbb is megéri:

Samsung 32GB MicroSD Class6 7,9k
Samsung 32GB MicroSD Class10 9.3k

Javaslom, hogy nézd vissza a topicot. Egyik UHS változatából volt itt sebességteszt.

(#1682) Mottie válasza kerekfej (#1681) üzenetére


Mottie
őstag

Nos, a T-nek sikerült megennie a 16 GB-s Sony SDHC kártyát 1 hét alatt. A Wildfire S-nek kellett hozzá másfél év. Nyilván megyek vissza garanciában cserélni a memóriakártyát, de szeretném tudni, hogy mi oka lehet az ilyen "kivégzésnek".

1. Telefon működik
2. Egyszer csak kiírja, hogy "SD kártya váratlanul leválasztva"
3. A kártyát nem érzékeli se újraindítás, se ki-be helyezés után
4. Másik kártyát egyből érzékeli.
5. Kártyát se számítógép, se más kártya nem látja.

2 héten belül ez a második kártya amivel ez történik, jó lenne kiküszöbölni.

(Akár ötlet, hogy hol találok segítséget is jól jöhet.)

Be Victorious!

(#1683) SteadyMan válasza kerekfej (#1681) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Köszi, akkor ezek szerint mehet a Class6 is, bár amit írtál Class10-es már alig drágább.
Annak van jelentősége, hogy UHS1 Gade 0, vagy Grade 1, egy telefonban?

(#1684) kerekfej válasza SteadyMan (#1683) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen van jelentősége, de telefonban már a Class6 és a Class10 közötti különbséget se nagyon érzed. Persze más dolog ha másolsz rá PC-ről, de akkor meg a telefon kártyaolvasó üzemmódban működik és nem minden telefon kezeli egyforma sebességgel ugyanazt a memóriakártyát.

(#1685) kerekfej válasza Mottie (#1682) üzenetére


kerekfej
addikt

Tudni kéne, hogy pontosan mit csináltál vele. Egy statikus kisülés is végezhetett akár vele, vagy vacak a kártya amit vettél, esetleg a telefon a hibás, de lehet te rontottál el valamit. Ezt így nehéz megmondani.

(#1686) Mottie válasza kerekfej (#1685) üzenetére


Mottie
őstag

Az első esetben (HTC Wildfire S + Noname 16GB (grade 6) kártya) Bluetooth kihangosítóra történő csatlakozáskor történt a dolog. (Előtte másfél évig hibátlanul működött a kártya)

A második eset (Sony Xperia T + Sony 16GB (grade 10) kártya) pedig levettem a telefont éjszakai töltés után a töltőről és a hibaüzenet fogadott (itt kártya és telefon is 1 hetes).

Be Victorious!

(#1687) kerekfej válasza Mottie (#1686) üzenetére


kerekfej
addikt

A kártyát ki meg be szedegetted? Műszálas ruhában voltál mikor megérintetted? Érintkezőit megtapogattad?
A kártyát próbáltad másik gépben, másik kártyaolvasóban SDFormatter-rel megformázni?

(#1688) Riddle


Riddle
tag

Üdv Mindenkinek !

Segítségeteket kérném, van egy kártyaolvasóm Hama 35 in 1 kis kék (használja valaki Win 7 el, ezt a kártyaolvasót :U :F ), amit eddig XP alatt nagy megelégedettséggel használtam, most Win 7 alatt képtelenség normálisan használni, a kártyák ugyanazok, csak a desktop lett Notebook, és win 7 el használom, valakinek valami ötlet please help :U :F

Riddle

[ Szerkesztve ]

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#1689) kerekfej válasza Riddle (#1688) üzenetére


kerekfej
addikt

Nézd meg milyen chipset-es a kártyaolvasó. Ha szerencséd van van hozzá driver. De szerintem egyszerűbb megoldás ha eladód és kicsit drágábban veszel újat.

(#1690) Riddle válasza kerekfej (#1689) üzenetére


Riddle
tag

Szia !

Köszi gyors válaszod :B , chipsetet nem tudom, de a gyártó oldalán nem találtam win7 drivert egyáltalán semmit (mondjuk ez érdekes), holott az oldalukon írja a win7 est is, meg a dobozán is ott virít a Win7 Ready :U :F

még arra gondoltam, hogy a notim beépített kártyaolvasójával akad össze :U

Riddle

[ Szerkesztve ]

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#1691) kerekfej válasza Riddle (#1690) üzenetére


kerekfej
addikt

USB-s? Ha igen akkor lehet a kártyaolvasó meg is hibásodhatott.

(#1692) Riddle válasza kerekfej (#1691) üzenetére


Riddle
tag

igen usb -s, de régi XP s desktop -ommal, megy :U

Riddle

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#1693) Mottie válasza kerekfej (#1687) üzenetére


Mottie
őstag

Ki-be nem volt csak miután az eset megtörtént (addig annyi volt, hogy kártya be ahogy jött ki a dobozból. Első kivéte a hiba után mindkét esetben)

Az 1-es kártyát próbáltam formázni mindennel, de "Write Protected". Az adapter 'Lock' gombját is nézegettem, le is ragasztottam, nehogy az legyen a hiba, de úgy is maradt a 'Write Protected'. A 2-es kártyát nem látja egyáltalán a gép.

(Egyébként USB-s kártyaolvasóval, belső kártyaolvasóval, 2 gépben, 3 különböző adapterrel próbáltam)

Holnap viszem vissza a 2-est gariban cserélni.

Be Victorious!

(#1694) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Nokia 5310-hez szeretnék 8 GB-os microSD kártyát venni. Látom, inkább a Samsung-ot ajánljátok, mint a Kingston-t. A Class 4 kevés-e? Vagy előfordulhat-e, hogy veszek egy 10-est és nem kezeli?

(#1695) kerekfej válasza Panthera (#1694) üzenetére


kerekfej
addikt

Class6-os is bőven elég. Igazából az a lényeg, hogy MicroSD (2GB és alatta) vagy MicroSDHC (4GB és felette) is támogatja a telefonod.

Cass4-nél alig drágább a Class6. Az eredeti Samsung-okra még nem volt itt panasz.

[ Szerkesztve ]

(#1696) td válasza kerekfej (#1635) üzenetére


td
senior tag

Kicsit kiment a fejemből ez a téma, de köszi utólag is a választ!

Az árakról amúgy nem tudtok valamit? Nagyon vánszorogva mennek le az SD kártyákéi, emlékszem, úgy két és fél éve volt akcióban 4GB-os, és nem vettem, mert őszre-télre nem volt sürgős, és úgy gondoltam, hogy következő nyár elejére már lemehet annyira vagy jobban is az áruk. Ehhez képest nem lett olcsóbb, és még tavaly nyáron és azóta is nagyjából ugyanannyi. Közben a két gigásat is ott erőltetik olyan 1600 körüli pénzért, ha jól emlékszem. Én 2GB-osat még 3200-ért vettem 2009-ben, de az egy évvel később jelentősen olcsóbb lett.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#1697) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

sziasztok.

érdeklődnék, hogy XD PICTURE kártya érdekelne-e valakit, mert tönkre ment az fe 210es olympus fotómasinám. beázott a kijelzője vizipipa shiázókövének az ízes.ítőjétől.

igy a kijező olvashatatlan, de a géppel találomra lehetett még fotózni

írjatok a karira, vagy mindenestölre egy árat. és vihető, megegyezünk valószínűleg
a kártya M es 2gb os xd picture fuji ha jólemlékszem. de majd megnézem. a fotomasina tegnap nem kapcsolt be

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#1698) kerekfej válasza td (#1696) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 8GB SD (Class 6) 2300
Samsung 16GB SD (Class 6) 4500
Samsung 32GB SD (Class 6) 8000

Samsung 16GB MicroSD Plus (Class10, UHS-1 Grade 0) 5600
Samsung 32GB MicroSD (Class6) 8300
Samsung 32GB MicroSD Plus (Class10, UHS-1 Grade 0) 10000

(#1699) SteadyMan válasza kerekfej (#1684) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Szia!

Megvettem az ajánlott alábbi kártyát nyócezerért:
Samsung MicroSD kártya 32GB Standard, MB-MSBGB/EU_F (Class6, Up to 24MB/S, blister) adapter nélkül
Betettem a Samsung Mini2 (S6500) telóba, minden OK , kezeli rendesen. Összekötöttem USB-n a notival és csináltam rajta egy tesztet a CDM progival. Az alábbi eredmény született:

[ Szerkesztve ]

(#1700) kerekfej válasza SteadyMan (#1699) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez elég jó egy Class6-os sebességű kártyához képest. Egyébként általában a legtöbb Class10 felett teljesít ami Samsung Made in Korea és eredeti. Nem érdemes sok esetben gyorsabbat venni jelenleg, esetleg akkor éri meg ha alig van felára a még gyorsabbnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.