Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17951) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Barátnőmék másfél éves kandúr macskájával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A probléma, hogy barátnőm anyukáját rendszeresen megtámadja, holott ő eteti, itatja, takarítja az almot, simogatja, ki van nyalva a segge. Mégis minden egyes napon megtámadja, hol úgy, hogy megy mondjuk a folyosón és hátulról elkapja a lábát, de olyat is szokott, hogy mikor ül odamegy és egyszerűen beleharap a karjába.
Másokat ritkábban támad, még a mamát régebben gyakrabban harapta meg, nyáron például kórházba is került, mert olyat harapott bele hogy sugárban jött a kezéből a vér. Engem kb. kétszer harapott meg, legutóbb egy hónapja, akkor simogattam, gondolt egyet hátrafordult és beleharapott a csuklómba. Egy ember van, barátnőm apukája, akit soha még csak meg sem próbált megharapni vagy megtámadni.

Miért lehet ez és mit lehetne tenni ellene? :(

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#17952) bul07 válasza hentes555 (#17951) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nincs kasztrálva akkor első körbe azt próbálnám meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17953) pendre54 válasza hentes555 (#17951) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
1./ Ivartalanítva van e?
2./ Egyszer az állatorvosom mesélte, hogy az agyon nemesített macskáknál fordulnak elő egyre gyakrabban ilyen magatartásbeli problémák. Azt ugyan nem írtad, hogy tenyésztő által nemesített, vagy "fajtiszta" bokoralji ;] macsekről van-e szó, de mindenképp kikérném egy szakember véleményét.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17954) bul07 válasza atosan (#17950) üzenetére


bul07
nagyúr

Internet nem felejt
Felkerült megint

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17955) Eastman válasza hentes555 (#17951) üzenetére


Eastman
őstag

Csak a háta közepéig símogassátok, hátrébb a macskák egy része nem tűri.

Szemkontaktnál lassan hunyd be a két szemed, az a macskák nyelvén azt jelenti, szeretlek. Lehet egymás után többször is.
Ha visszaválaszol, az azt jelenti, hogy OK vagy nála.

Egy ember van, barátnőm apukája, akit soha még csak meg sem próbált megharapni vagy megtámadni.

Mert ő valszeg keveset baxtatja símogatja, kevesebbszer lép be a kátó "világába" és azt értékeli. Dezodorok, parfűmök is meg tudják őket zavarni. Kiscica hátát evés közben símogatni kell, attól lesz nyugodt, szelíd. Ha ez kimaradt, öntörvényűbb macs lesz később. Békén kell hagyni, akkor lehet megérinteni amikor ő akarja, ameddig akarja. Ha közben csapkodni kezd a farka legvégével, békén kell hagyni, elindulhat a "szeretlek" és elvonul magától.

Most valamit közölni akar csak nem értitek.

Ezeket el kell olvasni:

...ha tényleg meg akarod érteni őket.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17956) Eastman


Eastman
őstag

A macskák egyébként hamar "túl tudnak ingerlődni" a símogatástól. Annyira jó neki, hogy az egy ponton túl már rossz.

Ha közben csapkodni kezd a farka legvégével és kitágulnak a pupillái, a dorombolása gerle hangjához hasonló búgásra vált, le kell állni, békén kell hagyni! Túltöltődött olyankor és harapni fog. Képzeld, hogy sok esetben ezt az öröm kifejezéseként teszi. Evvan.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17957) Plazmacucci válasza bul07 (#17954) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem meg ott van a macska tekintetében hogy inkább ölj meg pls. Szerencsétlen állat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17958) radi8tor válasza bul07 (#17954) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyanús, hogy ennyire jámbor. Lehet ragdoll vér van benne. :D

⭐ Stella

(#17959) Dhampir válasza Dreamie (#17946) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#17960) atosan


atosan
addikt

Kis majom ❤️

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#17961) Zabagep


Zabagep
csendes tag

Sziasztok! Barátnőmnél szeretnénk az erkélyre macskahálót telepíteni. Ezt [link] a fajtát néztük ki ebben a webshopban.

Van valakinek tapasztalata a felszerelésében? Mennyire bonyolult felrakni, mennyire szerszám igényes?

Tippeket trükköket szívesen fogadok felszerelés ügyben :D

Köszi előre is! :)

(#17962) atosan válasza Zabagep (#17961) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Ugyan ilyet vettünk. Adnak hozzá tiplit és kampós csavarokat. Mi azzal tettük fel, de most tervezek körbe húzni a szélein valami vékonyabb sodrony kötelet. Maga a háló szerintem elég erős, szedtem már le róla a cicákot.

Maine coon

(#17963) Zabagep válasza atosan (#17962) üzenetére


Zabagep
csendes tag

Köszi a választ! Szóval akkor fúrni kell hogy fel tudjuk fogatni?

(#17964) MPeter87 válasza Zabagep (#17963) üzenetére


MPeter87
őstag

Ha nincs valami merev keret, amihez hozzá tudod erősíteni körben mindenhol, akkor igen, fúrni kell mindenképp, máshogyan nem tudod kifeszíteni, hogy jó is legyen.

(#17965) Zabagep válasza MPeter87 (#17964) üzenetére


Zabagep
csendes tag

Mit értesz merev keret alatt? Úgy nézne ki, hogy oldalt a falhoz tudjuk rögzíteni, fent a felső erkélyhez/aljához, lent pedig az erkély aljához.

(#17966) Gaben92 válasza Zabagep (#17961) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha jól rémlik pont ugyanezt a hálót szereltem fel barátnőméknél. Ha panel akkor ütvefúró fog kelleni de nagyon. Milyen az erkély kialakítása?

Én egész pontosan ennek az épületnek az egyik erkélyére szereltem fel, csak mivel régi az utcakép, nem látszik.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17967) Zabagep válasza Gaben92 (#17966) üzenetére


Zabagep
csendes tag

Ilyesmi az erkély elrendezése, annyi a különbség, hogy az oldal falak teljes falak, és talan külső szigetelés van rajta. Abba elméletileg bele tudom tekerni, nem?

(#17968) Gaben92 válasza Zabagep (#17967) üzenetére


Gaben92
őstag

Akkor neked könnyebb dolgod lesz. Elvileg a hálóval együtt fog érkezni majd kötél is, ha jól emlékszem olyan 5m körül van de lehet, hogy talán 10 is.

Én úgy csináltam, hogy ahol a piros pontok vannak oda befúrtam ütvefúróval (panelba mással nem tudsz). Az első három nálam a 3 "végpont" volt, szóval a felső felrész legkintebbi része, a legalsó illetve a sarok. Aztán lemértem a furatok közt mennyi a távolság és szépen elosztottam a kzbenső furatokat úgy, hogy egyenlő távolságra legyenek egymástól és kb olyan 10 centi távolság legyen köztük. Abba ment bele a dübel/tipli (kinek mi) és a kampók.

Én a hálóba befűztem a kötél egy részét és azt feszítettem ki legfent, hogy ne tudjon megereszkedni középen se és hogy meg lehessen feszíteni szépen (később megérted).

Aztán az elv az, hogy NE VÁGD ELŐRE A HÁLÓT, hanem akaszd fel arra a két kampóra amik össze vannak kötve a kék vonallal úgy hogy mindkét oldalra kb ugyanannyi lógjon le. Aztán ha elégedett vagy akkor a kötelet lehet a kampókra csomózni úgy, hogy jó feszes legyen. Nyugi nem szakad el, rohadt erős. Utána a korláthoz rögzítsd alul (ha van korlát, nem tudom pontosan milyen az erkély, de ne félj, megoldod :DDD) Itt van jelentősége a kötélnek, mert ha nem húzol bele akkor középen ha kicsit jobban megfeszíted akkor fentről simán le tudod húzni. Ha ez megvan akkor lehet rögzíteni az oldalakat is (csak be kell akasztgatni a kampókba) aztán levágni a felesleget.

Neked könnyebb dolgod lesz ha a fal tényleg tele van és nem olyan mint itt. Mert akkor konkrétan "egy síkban" lesz feszítve az egész. Nekem három síkon kellett ezt csinálni, és úgy, hogy bár a képen nem látszik a felső sarka a falnak és a korlát sarka nincs egy síkban. A korlát kintebb van na meg a legkintebbre eső dübel se pont a sarokba ment, szóval pont olyan formája van mint a klasszikus legó ablaknak. :DDD

Kb ennyi amúgy. Ha jól emlékszem olyan 5-7 éve szereltem fel és még mindig tökéletes. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17969) Eastman válasza Gaben92 (#17966) üzenetére


Eastman
őstag

...pont ugyanezt a hálót szereltem fel barátnőméknél...

Voltam már szerelmes, de még ennyire nem. :DDD :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17970) Zabagep válasza Gaben92 (#17968) üzenetére


Zabagep
csendes tag

Azta :D Köszi a részletes leírást :D Hétvégére úgy néz ki megjön, és akkor meglátjuk hány évet öregszem mire felrakom :D Mindezek mellé csatolok képet is :D

(#17971) #75376384 válasza Gaben92 (#17968) üzenetére


#75376384
törölt tag

azert ahogy nezem megkuldted egy par csavarral azt a vb erkelyt. nem a kapcsolat lesz a szuk keresztmetszet, ha nekimegy egy auto meretu macska ugy erzem. :D

[ Szerkesztve ]

(#17972) Zabagep válasza Gaben92 (#17968) üzenetére


Zabagep
csendes tag

Jelentem, a háló sikeresen felkerült! :D Nem volt egyszerű kör, mert csak beton fal volt a külső rész, és a fenti erkély alja is, szóval édesanyám biztos egész nap csuklott, hogy vasárnap délután veretem a fúróval, de ez van :D

A hozzá adott feszítő zsinór a legzsenibb ötlet volt benne! Köszi a tippeket, hasznos volt mikor raktam fel! :)

(#17973) Nimrod


Nimrod
addikt

Felkészültem kis rágcsával utcai barátom befogásához. Megyünk a dokihoz kukinyissz és átnézés, utána ideiglenes befogadóhoz.

(#17974) Astroboy válasza Nimrod (#17973) üzenetére


Astroboy
őstag

:R

(#17975) Nimrod válasza Nimrod (#17973) üzenetére


Nimrod
addikt

Kukinyissz elmaradt, ugyanis mint a dokinál kiderült, már ivartalanított :Y

Megszoktam az enyéim heréinek a méretét, illetve amin a doki is meglepődött, nem volt meg az ivartalanított utcai macskákra jellemző fülbevágás. Ezért gyorsan át is nézte chippet keresve, de nem volt benne. Felmerül így a gyanú, hogy mivel nagyon jó cica, lehet egyszerűen csak kirakták... :(((

Itt már úton is vagyunk az ideiglenes befogadóhoz, hamarosan indul az örökbefogadási kampány is :)

(#17976) SoulReaver válasza Nimrod (#17975) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az enyém 10 hónapos kandúr, ivartalanított, de nagyon rossz cicta tud lenni... :D

HA úgy érzi elhanyagolom, oda jön és beleharap a lábamba, aztán elszalad... Nem brutális harapás, csak egy csípés. Kis aranyosan, de pont elég, hogy utána szaladjak... :D

(#17977) Mikulásbá válasza SoulReaver (#17976) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az enyém is csinálja,1.5 éves.Tegnap az ágy szélén ültem,lehajoltam cipőt bekötni.Felugrott a hátamra a földről,aztán elszaladt.Én meg utána-játszani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17978) SoulReaver válasza Mikulásbá (#17977) üzenetére


SoulReaver
veterán

:DDD :DDD Azt is szokta csinálni :D Nagyon furik!

(#17979) Gyeni


Gyeni
csendes tag

Oroszlány - Tata - Tatabánya háromszögben, ha valakit érdekelnek a képen látható cica wc-k, akkor INGYEN elviheti.
Sosem voltak használva, így biztosan lenne helye más négylábúnál.
Linkek a pontos tipusokról: [link] [link]

insta: @yagozizi

(#17980) Astroboy válasza Gyeni (#17979) üzenetére


Astroboy
őstag

Válogatunk válogatunk? :D

(#17981) Gyeni válasza Astroboy (#17980) üzenetére


Gyeni
csendes tag

a baloldali 2 éves lassan, csak most jo lenne a szabad hely a szekrényben 😁

insta: @yagozizi

(#17982) sugarforce válasza Mikulásbá (#17977) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez mennyire ismeros... :DDD zsomle ur (9 honapos ivartalan kandurka) is ezt szokta, na meg cukorka (7 eves ivartalan kislany) idegeire is ramegy néha a hulyesegeivel, azt gondolja vicces odarohanni hozza, beleharapni a fulebe es elrohanni :DDD

(#17983) Nimrod válasza Gyeni (#17981) üzenetére


Nimrod
addikt

Miért nem inkább még egy négylábú lakó és akkor egyből szükség is lenne rá ;]

(#17984) Gyeni válasza Nimrod (#17983) üzenetére


Gyeni
csendes tag

Néha még önmagában is sok :D Főleg, hogy nagyon nem átlagmacskaként viselkedik. Sokszor gondolkodtunk rajta már, de emiatt elvetettük az ötletet.

insta: @yagozizi

(#17985) Goose-T válasza Gyeni (#17984) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy egy másik cica megnevelné. Nálunk is ez történhetett. Amikor Cirmi hozzánk került (nőstény, cirmos brit rövidszőrű - házimacska keverék), nagyon harcias volt, mindig mindent és mindenkit megtámadott, persze csak játékosan, de azért állandóan karmolt, harapott. Aztán jött Blackie (fekete kandúr házimacska), aki kicsivel nagyobb volt nála, párszor lepofozta, azóta Cirmi is visszafogottabb. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17986) Gaben92 válasza Gyeni (#17984) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha igazak a sejteseim akkor nem csodalom, hogy nem olyan mint egy atlagcicc. Gyanusak a csikok a homlokan (bar nem latom jol) es a nyakan. Jol sejtem, hogy reszben Bengali?

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17987) Gyeni válasza Gaben92 (#17986) üzenetére


Gyeni
csendes tag

nem részben, teljes egészében bengáli :D

insta: @yagozizi

(#17988) Nimrod válasza Gyeni (#17987) üzenetére


Nimrod
addikt

Amellé bármilyen társat is találnál elszabadulna a konstans pokol :DDD

(#17989) Gaben92 válasza Gyeni (#17987) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem voltam biztos benne mert az ennyire sötétek általában kicsit más mintázatúak az oldalukon de a homlokán a McDonalds embléma gyanús volt. :DDD

Szóval akkor neked is kutya macskád van. :D Yato üdvözli.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17990) Gyeni válasza Gaben92 (#17989) üzenetére


Gyeni
csendes tag

Hello Yato!

insta: @yagozizi

(#17991) SoulReaver válasza Gyeni (#17990) üzenetére


SoulReaver
veterán

De jó az a zöld kígyó! Azt hol lehet venni, ha szabad kérdezni! :DD

(#17992) atosan válasza Gyeni (#17990) üzenetére


atosan
addikt

El van látva rendesen minden jóval :)

Maine coon

(#17993) Gaben92 válasza SoulReaver (#17991) üzenetére


Gaben92
őstag

"Catit play circuit" ha jol latom, nalunk 17€ a fele ekkora (bar lehet ez is ket kicsiböl van epitve, nem tudom.) Magyararoszagon nem tudom hol kaphato de ez alapjan szerintem megtalalod.

En is gondolkodtam rajta, de hamar rajön a kis szemet, hogy csak szopatas es nem tud hozzajutni a labdahoz aztan fele se szagol. :DDD Legalabbis a többi hasonlo ilyesmivel igy volt.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17994) SoulReaver válasza Gaben92 (#17993) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm!

Á, nálunk az ilyen tuti elfoglaltság... :D A lézer pöttyöt nem tudja megunni. Ha meghallja a bekapcsoló hangot, már keresi a pöttyöt.

Van egy hasonló labda kergetője, de az egy lyukas fánkban van. Azzal, mikor elkezd játszani éjfél körül, nagyon tudok örülni.. :D

(#17995) Nimrod válasza SoulReaver (#17994) üzenetére


Nimrod
addikt

Zooplus oldalán érdemes szétnézni, esetleg Fressnapf

(#17996) Gaben92 válasza SoulReaver (#17994) üzenetére


Gaben92
őstag

En vehetek barmilyen draga jatekot, az alufoliagalacsin a kedvence. Eldobom neki, utanamegy es visszahozza szajban. Akar egy kutyi. :DDD

"Azzal, mikor elkezd játszani éjfél körül, nagyon tudok örülni"
Te egy szerencses ember vagy, hogy ejfelkor törtenik mindez. :DDD Megvan ez a kep? Az utolso mondatot nalunk szo szerint kell erteni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17997) SoulReaver válasza Gaben92 (#17996) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez nagyon nagy :D Nálam is 5 körül van az, hogy pofozgat, aztán kimegyek, megnézem ahogy pisil, és kér enni... Napi rutin, kivéve, ha kizárom estére, akkor jókat alszok :DDD

(#17998) Dhampir válasza SoulReaver (#17994) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem árt meg a szemének a lézer, ha véletlenül belevillan?

(#17999) Eastman


Eastman
őstag

Normális, ha a macskánk farka tövénél el van mozdulva az egyik csigolya? Az első vagy második farkcsigolyája. Arra gondolok, hogy mivel a legtöbb cica így ül:

...még akár normális is lehetne, de nagyon nem szereti amikor le akarom csekkolni. Eleve utálja, nem hagyja, de az is lehet, hogy fáj neki.

A ti macskáitoknál ez rendben van? Mikor egyenes a farkuk szabályosan követik egymást a csigolyák? Mert itt nem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18000) Nimrod válasza Eastman (#17999) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha fáj neki vagy nem hagyja, akkor nagy eséllyel törött.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.