Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Motion_Blur válasza Anthony28 (#1099) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Max. 3-4K-t. Az egér típusa mennyire befolyásolja a választást?

Katt!

Róla lenne szó :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1102) whYz válasza Motion_Blur (#1101) üzenetére


whYz
addikt

a qck-n menni fog :) jó kis pad
amugy az optikája befolyásolhatja... lézer nem szeret minden felületet

(#1103) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok. Szerintetek a 3 közül melyik a legjobb pad ?;)
-Qpad CT
-Steelseries QcK Heavy
-Razer Mantis Speed

(#1104) DroneZ^ válasza harylmu (#1103) üzenetére


DroneZ^
őstag

mind3= talán a qck van picit alul a többihez képest, de inkább a 3 más, mint jobb 1ik a másiknál:
QCK sima egyszerü fekete szövet pad közepes csuszással. Hogy sima fekete az szerintem jo, fekete padok jobban bejönnek, szolidak meg minden, ellentétben a nagy szines ultrazöld razerrel..
Razer Speed: 3közül csuszik a legjobban. és szép zöld
qpad ct-vel és más qpadokkal az volt a bajom h teflon réteg van rajta, és kicsit idegesit hogy a szövet padnak müanyag hatása van, igy karcol, nekem épp azért kellett szövet mert csöndes és puha, ezért nem tetszik a qpad, de rengeteg profi játszik ilyennel, amugy nagyon jo pad, csuszásban a mantis alatt a qck felett van.

Nekem speedem van de már kacsintgatok a qck heavy felé mert könnyü egerem van és rettenetesen csuszik, már kacsázik össze vissza a kezem a padon, nagyobb ellenállás jót tenne neki, legalábbis én így érzem.

[ Szerkesztve ]

(#1105) sourcer


sourcer
csendes tag

Van egy eladó SteelPad 5L-em, ha érdekel valakit ..... (4500ft)
[link]

One Shot One Kill, No Luck Just Skill

(#1106) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Halihó.

Urak/hölgyek...az ÉV kérdése:

Milyen padot vegyek szerintetek (és miért) a Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A-m alá?

1. SteelPad Qck+
2. Razer Mantis Control

Tényleg, a Razer-t is fel lehet úgy csavarni, mint a Qck-t (és ki is rúgja úgy magát)?

Elég sürgős lenne, szóval kérem ám a véleményeket érveket/ellenérveket. :DD

Előre is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1107) sourcer


sourcer
csendes tag

Mindenképpen Razer Mantis. Kirugja magát ugyanúgy, sokkal kényelmesebb is.

One Shot One Kill, No Luck Just Skill

(#1108) Synthwave válasza sourcer (#1107) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:R
Jegyeztem.:D

Azt mondod precízebb? Én főképpen Quake III Arena DeFRaG mod-jához használnám.

Még valakinek vélemény, érv/ellenérv?

Eddig Razer vs. Steel 1-0.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1109) lakisoft válasza sourcer (#1107) üzenetére


lakisoft
veterán

Pont ezt akartam érdezni én is - köszi a választ :D

(#1110) Synthwave válasza bLL^ (#400) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kifestő...

[ Módosította: Loretto ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1111) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nos Urak/Hölgyek/Hímnősök!

Up to 1106. hsz. ...
:))

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1112) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Illetve: mindenhol mindenfélét lehet olvasni. Egyik helyen, hogy low sense-hez a Control kell, máshol meg, hogy pont a Speed kell hozzá... Akkor most mi van? :F

De ne írjátok, hogy próbáld ki, mert NEM TUDOM kipróbálni!;]

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1113) varga911 válasza Synthwave (#1112) üzenetére


varga911
senior tag

Nekem QCK+-om van, nagyon vékony, nem csúszkál az asztalon. Június óta kb.? Nemtudom, kb. fél éves max., és még mindig jó, kopást nem észleltem. A Razer DA-em nagyon szépen csúszik rajta gyári talpakkal. A Mantis nekem túl rikitó, ezért vettem, nem bántam meg. (Az egeren is kikapcsoltam a ledeket driverből :DDD ) 4k alatt volt akkor, most már lehet hogy olcsóbban is megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#1114) Synthwave válasza varga911 (#1113) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hehe, a Qck-t ismerem én is, nekem mini volt egy Diamondback társaságában. :DD
Azóta eladtam, a Razer-rel együtt, most egy Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A-m van (de a következő egerem szinte tuti, hogy az új 3G-s Diamondback lesz.;])meg egy TESCO-pad. :U

Most lehet, hogy másra vágyom pad terén. Fene tudja. Lehet egy Mantissal jobban járnék.

Csak azt nem tudom, hogy Speed vagy Control. Valaki ezt mondja, valaki azt. Én csak annyit tudok, hogy low sense-es vagyok (~30-35cm egy 360 fokos fordulat) és nagyon precízen szeretnék célozni...:)

Szerinted/szerintetek?
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1115) varga911 válasza Synthwave (#1114) üzenetére


varga911
senior tag

Én is lowsenses vagyok, csak nekem 30 centi nem 360°, hanem 180°. :DDD Nekem ez pont jó mert batár nagy, és nem csicsás, illik a fekete egérhez, fekete billhez, és sötétbordó asztalhoz. És olcsó.

A Mantis Speed meg olyan szép takonyzöld színű. Nekem picit vastagnak tűnt, a csúszásával semmi baj, jobban csúszik mint a Qck+. Controlt nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni. Neked kell dönteni. :U

(#1116) Synthwave válasza varga911 (#1115) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyébként időközben rájöttem, hogy nekem is csak 180 fok az a ~30cm... :B
Hiába, késő volt már... :B

A fenébe! Tényleg elbizonytalanodtam:

Speed vagy Control ??? :O

:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1117) varga911 válasza Synthwave (#1116) üzenetére


varga911
senior tag

Speed.

(#1118) Synthwave válasza varga911 (#1117) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DD

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1119) sourcer válasza Synthwave (#1116) üzenetére


sourcer
csendes tag

Én ismerem mind a 2-t, és szerintemis a Speed a jobb lowsens-hez. Tényleg szokatlan egy qck után a vastagsága, de hamar megszokod, mert sokkal kényelmesebb :C

One Shot One Kill, No Luck Just Skill

(#1120) Synthwave válasza sourcer (#1119) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor szerintem egy Speed-re ruházok be. Csak meg ne bánjam...

:DD
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1121) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Logitech MX Revolutiont, és nagyon nagyon szeretem, mert eddig a legjobb egerem. :K Viszont szeretném kihozni belőle az állatot, és az asztal meg a T*sco-s egérpad helyett szeretnék valami jót alá tenni. Mit ajánlotok hozzá? Nem vagyok pro gamer, de szeretem, ha az egér pontosan reagál.

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#1122) xEon1337 válasza CsatiZsol (#1121) üzenetére


xEon1337
őstag

Steelpad 5L, Razer Mantis Speed, QPAD, QcK :)
A legolcsóbb a QcK lenne, szerintem menjél el a pixel-be és próbáld ki mindet!

"Less but better" - Dieter Rams

(#1123) Synthwave válasza sourcer (#1119) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyébként Thor barátomtól repült feléd egy privi az 5L-lel kapcsolatban. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1124) trassher


trassher
addikt

beállnék én is a SteelPad QcK userek sorába :) . Egy MS Laser Mouse 6000-rel használom és teljesen meg vagyok vele elégedve. ut2k4-el játszom FPS-es közül (na meg CS ha lan van) és tökéletesen bevált, de bármilyen stratégiai játékhoz is tuti mert pontos. 6K-t mindenképp megért bontatlanul (pad+egér :)) ) amit megint csak köszönök S.Feri kollégának

Redmi Note 7

(#1125) Cloud


Cloud
tag

Nekem kb 3 hónapja van steelseries qck-m, nagyon meg vagyok vele elégedve (leszámítva azt, hogy szeret koszolódni). Egy Logitech MouseMan Dual-al használom, ez a kombó nekem eddig bevált: pontos, precíz, jól csúszik.

1 pont a steel-nek és a szövet egérpadoknak.:K:K

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1126) trassher válasza Cloud (#1125) üzenetére


trassher
addikt

ha dzsuvás vagy poros lesz akkor simán rázd ki mint a vizet rongyot. nekem minden lejön róla ezzel a módszerrel

Redmi Note 7

(#1127) Cloud válasza trassher (#1126) üzenetére


Cloud
tag

Én nedves szivacsot vagy rongyot használok erre a feladatra. Persze előtte, azért lefújom/söpröm róla a port.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1128) 7


7
addikt

Hogy legyen erről is: többek között NB-szériás A4tech-et használok (tudjátok, "palacsitasütős" :D). Az egérpad egész kellemes, rendesen csúszik rajta a rágcsáló, a gumitalpakkal meg tényleg rendesen rá lehet pakolni az asztalra (persze előtte asztal letakarítása, felületek nedvesítése), sokáig ott is marad (egy-két hónapig is akár). Az egérpad maga viszont nagyon kemény, és ennek megfelelően minden porszemcsét megérzek egerezés közben. Kipróbálni érdekes, de én inkább a technológia miatt szeretem, mint a csodás egérpad-feeling miatt

(#1129) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Olvasgattam a topikot, de nem tudtam kideríteni, hogy a Speed megfelelő-e golyós egérhez. Nekem Razer boomslangem van, high sens-el játszok, azt olvastam hogy arra ez kell, viszont félek hogy megcsúszik a golyó. Tapasztalat? Thx!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1130) harylmu válasza a2d2 (#1129) üzenetére


harylmu
őstag

golyós? :D az igen,szerintem jó hozzá

[ Szerkesztve ]

(#1131) a2d2 válasza harylmu (#1130) üzenetére


a2d2
addikt

Optikairól váltottam én is vissza, de nekem bejön

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1132) harylmu válasza a2d2 (#1131) üzenetére


harylmu
őstag

Optikáról görgősre? :D az furi

(#1133) 7 válasza harylmu (#1132) üzenetére


7
addikt

Görgő meg golyó nem ugyanaz.

Görgő az, amit az ujjaiddal tekercselsz, golyó az, ami ténylegesen golyó alakú, és egeres témánál az egér seggében helyezkedik el.

(#1134) harylmu válasza 7 (#1133) üzenetére


harylmu
őstag

igen,félreírtam bocs :B

(#1135) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Chicony ms-0502 optikai ps/2 egérről tud valaki mondani valamit ? :F
Annyit tudok hogy 800 dpi-s felbontású. Mennyire megbízható, stb. ?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1136) Synthwave válasza RoyalFlush (#1135) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt egy csupán a kérdés: mire kell? :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1137) RoyalFlush válasza Synthwave (#1136) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Semmi extra, net / böngészés; pasziánsz .. Olyat nem szeretnék, ami olykor-olykor a bal felső sarokba pozicionálja magát (pl. jelenlegi Genius), ennyi a kritérium.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1138) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Emberek!

Most nagyon szemezek egy fUnc 1030 Archetype-pal...:DD

Valami személyes tapasztalat?

Ill.: olvastam, hogy a műanyag padok érzékenyek a nem teflonos egerekre ---> karcok a felületen...Namost, nekem egy MS WMO-m van, amin ugyebár NINCS teflontalp.
A kérdés: ha skatez-t használok hozzá (amit egyik kedves PH-s kollégánk árul), megelőzhetem ezzel a pad szíjjelkarcolását?

Eléggé fontos lenne!

Előre is köszi.

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1139) Synthwave válasza RoyalFlush (#1137) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmmm...Én nem vágom ezt a Chicony-t, de szerintem vegyél inkább egy Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A-t, potom 3k-ért. Azzal még játszani is tudsz néhanapján, ha arra vetemednél.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1140) whYz válasza Synthwave (#1138) üzenetére


whYz
addikt

nemhiszem hogy karcolódna a felület... nekem van 2 műanyag padom egyik se lett még karcos pedig volt már rajtuk mindenféle egér :)
személyes tapasztalat: 4dről van szó és az érdes felület elég gyorsan kopik(kb 2év és észrevehető) szvsz a kopás semmivel se előzhető meg max lassíthatő ha puhább skatezt használsz stb...
amugy ha skatezt használsz akkor teljesen mind1 h milyen talpa volt előtte...

(#1141) harylmu


harylmu
őstag

Egyébként valaki már hallott valamit az új Steelpad SX-ről ? Nagyon kacsintgatok felé . A gotfragtől 9.4/10 -et kapott.Annyi a bökkenő hogy 13 k :D .

(#1142) whYz válasza harylmu (#1141) üzenetére


whYz
addikt

ja nekem is tetszik lehet veszek 1et de még nagyon gondolkozok
amugy írták h jobb mint az icemat de nem annyira h érdemes legyen ennyivel többet fizetni érte :D
szoval gondolkozok még az experience I-en(kicsi icemat)
nemtudod mikor hozzák ezeket a pixelbe?

(#1143) harylmu válasza whYz (#1142) üzenetére


harylmu
őstag

Már a fórumon megkérdeztem ! azt mondják hogy,mióta megjelent már rendelik,de december eleje/közepére jön meg ! Karácsonyra megveheted magadnak :D

(#1144) whYz válasza harylmu (#1143) üzenetére


whYz
addikt

azthittem kicsit gyorsabban működik a rendszer :(
külföldön meg kb 2x annyiért lehet csak megrendelni(mire ideér duplázódik)

(#1145) harylmu válasza whYz (#1144) üzenetére


harylmu
őstag

Bele se merek gondolni,mennyibe fog kerülni. Nem tudom én egérpadra/egérre sokat kiadok de azért 15ezer forintot egy egérpadra :F

(#1147) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nah, végülre is egy Everglide Titan MonsterMat lett belőle...

Überfaszaaaaa! :DD

Legyél szíves a smiley-kat nem sordíszítésre használni. Fórumunk nem kifestő. Mivel nem az első eset, nincs legközelebb, szó nélkül pihenő lesz, lőször rövidebb, később hosszabb időre.

[ Módosította: Atlantis ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.