Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hi all! Szakértő írjon nekem 1 érdemes, nagyon jó, profi egérpadot, ami kicsit lehet nagyobb is, de legyen csúszós! MX518 alá kellene, egy első és utolsó padnak :R

(#802) DroneZ^


DroneZ^
őstag

nekem eddig volt Steelpad SS , 5L, QCK , 4D, Razer Mantis Control, Icemat 2, nálam a top1 az SS volt, Icemat kisebb picit és olyan furcsán mozog az egered rajta, könyenn mozog de könnyen meg is áll, jó vele rántogatni... a nemszövet padokat probáltam különbözö teflon szalagokkal mint a steelpad ss-re valo és icemat szalag. Hyperglide a legjobb, de drága, csak szövetre ajánlom, mert elég lassan fog elkopni, kemény alu műanyag üvegpadra elég a szalag is ami olcsobb is, lehet kérdezni :D

(#803) _stick_


_stick_
őstag

És a szakértő az én kérdésemre se felejtsen el válaszolni. :DDD

(#804) [G@B] válasza Armando_19 (#798) üzenetére


[G@B]
tag

4d nagyon kopik, de nagyon jó

VR6 // by vw vento

(#805) [G@B] válasza DroneZ^ (#802) üzenetére


[G@B]
tag

ennyit kipróbáltál, és ez 1ik se jó?
első :icemat 2.0 , utolsó : steelpad s&s (mert drága és előbb utóbb elkopik)

[Szerkesztve]

VR6 // by vw vento

(#806) [G@B] válasza _stick_ (#800) üzenetére


[G@B]
tag

az futtatásnál van egy parancs, amiben a win betöltésekor induló programok listáját tartalmazza. meg kellene nézned h nem- e maradt ott valami. de a parancs nevét nem tudom :W :B

VR6 // by vw vento

(#807) _stick_ válasza [G@B] (#806) üzenetére


_stick_
őstag

A parancs neve: msconfig és ott volt a hiba, megoldódott a problémám. :R
És sorry, hogy ide írtam, de csak most vettem észre, hogy ez nagy egérPAD topik. lol

(#808) [G@B] válasza _stick_ (#807) üzenetére


[G@B]
tag

én meg bocs h ilyen lámán irtam körül h mire is gondolok :))

VR6 // by vw vento

(#809) DroneZ^ válasza [G@B] (#805) üzenetére


DroneZ^
őstag

ő én low senses vagyok, csakis azért nem jók! de szerintem jobb ha megszokok valami nagyobbat egérérzékenységet, ( microsoft intellimouse explorer 3-al, ami 400 dpi, alapbol nagyon lassu, 1,7-es érzékenységgel játszottam, ugy, hogy a giganagy mantis padot szépen ki is használtam :D)

(#810) Tibro5 válasza DroneZ^ (#809) üzenetére


Tibro5
senior tag

a 400 dpi elég viccesen hangzik a lézeres egerek 2000 dpi-jéhez képest. :DDD

(#811) [G@B] válasza DroneZ^ (#809) üzenetére


[G@B]
tag

hát ha low sense hez neked nem elég a mantis akkor játssz az egész asztalon :P :C :DD :))

VR6 // by vw vento

(#812) KoVee84


KoVee84
senior tag

Nekem Everglide Titan Monstermatom van már lassan egy éve és csak ajánlani tudom.
[link]
Nagyméretű szövetegérpad. Szeretnék hozzá tisztítási tanácsot kérni.... :R
Akinek van hasonló vagy ilyen egérpadja és már kimosta, az lécci segítsen! THX :DDD

(#813) stargazer


stargazer
senior tag

figyeljetek

most hogy van ez? a mantis speed, vagy a control való hisens-hez?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#814) nahat válasza stargazer (#813) üzenetére


nahat
tag

Ezek nem kőbevésett szabályok, de elvileg a speed-et készítették a high senshez. Véleményem szerint egyébként nincs igazából ilyen, hogy valaki high sens játékos. Az egyetlen megkülönböztetést annak idején a low sens kapta, ugyanis az átlagostól eltőrően alacsony egérérzékenységet állítottak be. Te vélhetően normál beállításokkal játszanál. A speed mantis lényege, hogy a súrlódás egészen kicsi, míg a control az ''rublikásabb'':). (nekem a control típusú padok jönnek be, véleményem szerint több támpontot adnak az egérnek, így pontosabban működik rajta)

''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

(#815) DroneZ^


DroneZ^
őstag

áááhh marad a mantis control + mx518 kb 400dpi sebeségre van lehuzva a sebessége de 1600dpi ( 3. pin win options ) ez marad ezzel döglök :D

(#816) Tibro5 válasza DroneZ^ (#815) üzenetére


Tibro5
senior tag

mi értelme van lehúzni 1600-ról 400-ra? nem értem :DDD

(#817) whitezo88 válasza Tibro5 (#816) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kisebb sense

(#818) DroneZ^ válasza Tibro5 (#816) üzenetére


DroneZ^
őstag

1600dpin van az egér csak a sebessége van lehuzva és azért mert alap beallitasokon olyan gyors h cs-ben 1 re rakoz a sensem, és még igy is nagyon gyors, szoval lehuztam a 3. pöttyig ami kb 1 400dpis egérnek a sebbeséégének felel meg, ua-on a padon -+ 1mm.-es pontossággal, lemértem, na csak ennyit...

(#819) [G@B] válasza DroneZ^ (#818) üzenetére


[G@B]
tag

OMG :Y :)) :W :DD :C
hányan mondták már h attól mert lehúzod a 3. pöttyig attól még nem lesz arányosan kisebb a DPI ....nem csökken a dpi 1600 ról 400 ra ha lehúzod a 3. pöttyig

VR6 // by vw vento

(#820) Tibro5 válasza [G@B] (#819) üzenetére


Tibro5
senior tag

szerintem sem, ezért nem értettem a dolgot :DDD

(#821) Armando_19


Armando_19
őstag

Srácok tudom hogy nem ide vág, de tudtok valami nem leírásos infót Microsoft Habu-ról?Nézegettem neten, és eléggé tetszik a kialakítása, csak hát amit ott írnak róla, azzal én nem elégszem meg! ;] ;] ;]

(#822) stargazer válasza Armando_19 (#821) üzenetére


stargazer
senior tag

azok alapján amit írtál neked itt a helyed: [link]

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#823) Armando_19 válasza stargazer (#822) üzenetére


Armando_19
őstag

Thx ;]

(#824) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Egy vászonborításu egérpadhoz melyik hasonlít inkább?
Mantis speed vagy control?
Sajnos nincs lehetőségem megtapizni őket, emiatt kérdezem.
Esetleg akim próbálta már MIND A KETTŐT attól szeretnék egy összehasonlító vélemény kérni.
Amúgy lehet a pixel.hu -n kívül valahol olcsóbban kapni Mantis-t?
Én nem találtam sehol.. :(
Előre is köszönöm!!!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#825) ZEN1TH válasza Ferdzsoo (#824) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Nekem vol szerencsém mind két egérpadot használni hosszabb ideig. Control paddal az volt a problémám hogy elég kicsi sens el játszom és egy idő után elféradt a kezem tőle, mert túl lassan csúszott rajta az egér.Elcseréltem egy speed re , a különbség óriási. Sokkal gyorsabb pad és nekem kényelmesebb is. Hyperglide - ot pedig mindenképpen ajánlanám a padhoz .

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#826) stargazer válasza Ferdzsoo (#824) üzenetére


stargazer
senior tag

én láttam, kezembe fogtam, megvizsgáltam mindkettőt mielőtt a speedet megvettem volna. állítólag a control pontosabb, de én ezt erősen kétlem. sztem pont fordítva. sokkal pontosabb és részletesebb kell h legyen a speed, mert azt a highsens-hez csinálták, tehát már az egér legkisebb mozdulatára is is elő kell segítenie a képalkotást. azt nem próbáltam h a control hogyan csúszik de a speed az kegyetlenül jól (előző noname padomhoz meg sima műa. talpú egeremhez képest). a deathadder-nek meg teflon talpa van, ugyhogy én nem rakok fel másikat.

mindkettő gyakorlatilag szövetpad.

MX-5 és más semmi... :)

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#827) Ferdzsoo válasza stargazer (#826) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Válaszotokat köszönöm, visszaolvasva is a legtöbb helyen azt érzem hogy a speed sokkal használhatóbb a controlhoz képest, sokkal több pozitív vélemény van róla. Így valószínűleg azt választom.

Pixelen kívül lehet valahol kapni? :F

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#828) Tibro5 válasza Ferdzsoo (#827) üzenetére


Tibro5
senior tag

szerintem steelpad qck is van olyan jó mint a razer mantis, de te tudod :U
qck 2,5 eFt körül van :DDD

(#829) Ferdzsoo válasza Tibro5 (#828) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én egy szob állat vagyok ;] és a Razer egeremhez már illenék Razer padot vennem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#830) stargazer válasza Ferdzsoo (#829) üzenetére


stargazer
senior tag

ha te sznob vagy akkor én mi vagyok h még egy razeres neoprene egértartó szütyőt is vettem...? :DDD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#831) Ferdzsoo válasza stargazer (#830) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

LOL
:C :C :C :C
:R :R :R :R

No comment... :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#832) Armando_19 válasza stargazer (#830) üzenetére


Armando_19
őstag

:Y :Y :Y :C :C :C
Na hát igen a fanatikusság átka :C :C :C :C

(#833) stargazer


stargazer
senior tag

najóazéazmá télleg fasság volt... :W :DDD :D :DDD :D

:C :DD :C :DD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#834) Tibro5 válasza stargazer (#833) üzenetére


Tibro5
senior tag

de minek vettél? adják az egérhez nem? nekem legalábbis adtak a dbhez :DDD

(#835) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Pixelen kívül lehet kapni valahun?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#836) Tibro5 válasza Ferdzsoo (#835) üzenetére


Tibro5
senior tag

azt hiszem Cora-ban láttam múltkor, vagy valamelyik hipermarketben :D

(#837) Armando_19 válasza Tibro5 (#836) üzenetére


Armando_19
őstag

Ja én is láttam.1XXXX-es áron... elhűltem múltkor is mikor mentem media marktban és Exactmat!18K! :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
Szóval a hipermarketeket felejtsd el. Esetleg Users vagy Pixel.

(#838) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Már megrendeltem pixeléktől, remélem hama megjön mert a régi padom már darabokban esik szért. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#839) DroneZ^ válasza [G@B] (#819) üzenetére


DroneZ^
őstag

nehéz a felfogásod, 1600dpin van az egér, és azért van a 3. pötyre lehuzva, mert igy kb 400 dpi sebességének felel meg KB! és 1600dpin 1-es egérérzékenység is sok lenne a játékban, és ezért húzom le! és nem csak én, hanem rengeteg profi játékos, akinek 1600dpi-s egere van, ennyi

(#840) [G@B] válasza DroneZ^ (#839) üzenetére


[G@B]
tag

hihetetlen dolgokat állítasz .de mind1, nem érdekes.hidd azt h ha lehúzod a pöttyöt akkor csökken a DPI.

VR6 // by vw vento

(#841) [G@B] válasza Ferdzsoo (#838) üzenetére


[G@B]
tag

[link]nekem a pixeltől annp kb 2 hét mire megjött....kissé lassúak..múltkor a modding computers kft-től rendeltem, vas. adtam fel a rendelést, hétfőn felhívtak h egyeztessék a rendelést, és szerdán itt volt. és még olcsóbb is mint pixelbe

VR6 // by vw vento

(#842) Ferdzsoo válasza [G@B] (#841) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

én gyakorlott vagyok már, felhívtam őket mielőtt rendeltem :)) hogy van e raktáron, és hogy mikor adják oda a futárnak a cuccost.
Szóval hétfőre itt kell lennie azt mondta a csajszi.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#843) [G@B] válasza Ferdzsoo (#842) üzenetére


[G@B]
tag

akkor veled korrektek voltak:)

VR6 // by vw vento

(#844) Armando_19 válasza DroneZ^ (#839) üzenetére


Armando_19
őstag

Szerintem te nagyon keversz valamit. Nekem pl volt Mx518 1600dpi-n, windowsban be volt állítva rendesen a sens, és semmi olyan bajom nem volt vele, hogy gyorsabb mint alapesetben.A DPI-t mindíg mindenki egyre magasabbra akarja állítani, pont azért hogy a visszajelzés pontosabb legyen.

Valaki javítson ki ha hülyeséget mondtam. :R :R :R

(#845) Messiás válasza Armando_19 (#844) üzenetére


Messiás
csendes tag

hülyeséget mondtál :D több dpi = több sens csak pontosabb minthaa senset tekernéd. szal 400 dpi 3 sens és 2000 dpi 3 sens kicsit nagyonnemugyanaz :D

há meg ja

(#846) Tibro5 válasza Messiás (#845) üzenetére


Tibro5
senior tag

de ha 1600 dpi-re van állítva az egér és lehúzza 3-ra attól még nem lesz 400 dpi-s, ez hülyeség... :U

(#847) Armando_19 válasza Messiás (#845) üzenetére


Armando_19
őstag

Jó hát de nem CSAK a sens átállításáról volt szó ezen esetben. A senset játékon belül consolba úgy variálom ahogy akarom.De attól hogy a ''csúszkát'' lejjebb húztam, nem csökkent a DPI, max az érzékenység és a sebesség.

(#848) [G@B] válasza Tibro5 (#846) üzenetére


[G@B]
tag

ha jól értettem ő nem azt mondta , ha lehúzod a a 3. pöttyig, akkor kevesebb lesz a DPI. csak azt mondta, h 400 DPI-n u. akkora érzékenység más mint 2000 DPI-n , és ez persze h igy van. nyilvánvaló.

VR6 // by vw vento

(#849) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Tudja esetleg valaki,hogy hol lehet szerezni Sharkoon Xurface egérpadot? nagyon fontos lenne! Köszönöm :R :R

(#850) [G@B] válasza DJ.Gróf (#849) üzenetére


[G@B]
tag

[link]

VR6 // by vw vento

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.