Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) vbbb válasza whYz (#1050) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor rossz képet raktak ki...nekem is ez volt furi... :)

Akkor ehhez mit te szólsz?

Thermaltake A1471 egérpad aluminium

Ár: 2 000.- Ft + ÁFA (2 400)

[kép]

(#1052) whYz válasza vbbb (#1051) üzenetére


whYz
addikt

hűha... :D
thermaltake-tol meg nemlattam egerpadot de ennek mar az alakja se teccik... neten nemtalaltam rola semmit
ez vagy baromira jo és nagyon megéri vagy baromira szar de akkor se buksz vele sokat :)
érdemes beprobalni de en inkabb a steelpad sx-re sporolok :DDD

(#1053) vbbb válasza whYz (#1052) üzenetére


vbbb
őstag

A forgalmazó a képre azt írja, hogy csak illusztráció.. :D
Egyébként még a gyártónál sincs róla semmi... :F
Ma elmék a boltba azt megnézem milyen!

(#1054) stultus78


stultus78
tag

Hello mindenkinek
A minap kezembe került 1 Razer cooperhead (lézeres 400-2000dpi) Egerecske. :DD
A régi padomon (textil) nem nagyon jó mert ugrál. :((
Szal azt szeretném kérdezni tőletek hogy milyen padot ajánlanátok hozzá. :F :F

Előrre is kösz mindenkinek.

(#1055) whYz válasza stultus78 (#1054) üzenetére


whYz
addikt

milyen arkategoriaban?
steelpad 5l biztos jo lenne hozza vagy mondjuk egy mantis
vagy a muanyagok kozul a steel osszes padjat tudom ajanlani :)
fembol steelpad sx hat ez eleg draga vagy uveg talan icemat fekete(ezen nemtudom menne e) vagy corepad

(#1056) Messiás válasza stultus78 (#1054) üzenetére


Messiás
csendes tag

ugyerted milyen egeret ajanlunk a padodhoz? :DDD

há meg ja

(#1057) vbbb


vbbb
őstag

No Steelpad Qck megvéve...nem rossz padocska, bár a gumialjzatot csinálhatták volna kicsit lágyabbra a jobb tapadás végett....amúgy nincs baja.
Megnéztem a másik Thermaltake fémpadot...csak egyetlen baj volt vele...kicsivel nagyobb mint egy dvd korong :DDD

(#1058) whYz válasza vbbb (#1057) üzenetére


whYz
addikt

tudtam hogy valami nem stimmel vele :)
de a qck jo valasztas :))

(#1059) vbbb válasza whYz (#1058) üzenetére


vbbb
őstag

Egy Logitech mezei optikai egérrel használom.De most láttam olyat amelyiknél be lehet állítani az egy klikkre kettőt ad...ez FPS gammába jól jöhetne:)
Egy ilyen padocska már megérdemelne valami normálisabb egerentyűt...körbekutakodom, hátha van valahol áreső... :DDD

(#1060) Orb1337 válasza vbbb (#1059) üzenetére


Orb1337
tag

Olyan ''egy klikkre kettőt adó'' egeret ne vegyél mert sztem elég gagyi. Inkább Mx518 vagy deatadder. 13k körül van mindkettő

(#1061) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hello!

Nekem G5-höz kéne egérpad!
Mi ajánlanátok?
Én a steelpad 5L-t néztem ki, de az túl drága.
Max 5 ezerért szeretnék venni.
Razer Mantis tetszik külsőre is, csak az túl nagy, nem férne el...
Amúgy egépadból milyen felület a legjobb?
Szövet az kb milyen?

(#1062) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sőt, most kinéztem magamnak a Razer Excatmat egérpadot!
Ez jó választás?
Kissebb mint a mantis?
Ebből nekem az a változat kéne, aminek a közepén van a felirat, mert szerintem úgy szebb :D

[Szerkesztve]

(#1063) Moddingfan válasza MATEO6600 (#1062) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Szia!

Nekem is ilyenem van :D Sztem ez jobb, mint a Mantis, hisz annak ugye két változata van: a Control és a Speed. Az eXactMat egyesíti a két Mantist, így sztem jobb választás, arról nem is beszélve, hogy a Mantis valami rettenet nagy, amíg nem láttam el sem hinném :Y, ez lényegeseb kisebb, de bőven elég még a nagy érzékenységet igénylő játékoknak is.

Én a control felületet használom, nekem az jön be alacsony sensitivy-vel.

Remek kis pad, csak ajánlani tudom :R

Üdv

Modi

u.i.: Nekem a sarokban van a felirat, de az is szép :P :DDD

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1064) Orb1337 válasza MATEO6600 (#1062) üzenetére


Orb1337
tag

A Razer eXact Mat(33cm X 26cm) alumínium egérpad, míg a Mantis(44cm X 35m szövet. Kérdés az hogy a G5 lézere mennyire menne jól egy alumínium felületen, ezt sajnos nem tudom. Szerintem nézz körül az OHS shoppan is (http://www.ohs.hu/ohs_shop.php), mivel rengetek jó Qpad egérpad közül lehet választani és jó áruk is van. Mellesleg a Dignitas is ilyeneket használ ;)

(#1065) Messiás válasza Orb1337 (#1064) üzenetére


Messiás
csendes tag

exactmaton hibatlanul megy a g5, de az aluminium mivoltabol rettenet hangos hideg es takaritando pad. nekem mantisom vanm nagyon kenyelmes , preciz. alacsony sensin meg a g5 ugy felrant hogy csak lesel hogy mivan :DDD

há meg ja

(#1066) whYz válasza Messiás (#1065) üzenetére


whYz
addikt

én a muanyag padot is annyiszor takaritottam mint az uveget... szovetet nem hasznalok de ott talan nem annyira feltuno a piszok... annyira azert nem hangosak a kemeny padok szerintem még az icemat is elviselheto ha meg játszol nem is hallod... én csuklotamaszt használok sztem jo cucc igy nem hideg :)
corepadon(narancs) nem lehet berántani a g5ot sehogy :D

sajat vélemenyem de a fém/üveg a legjobb ;)

(#1067) Messiás válasza whYz (#1066) üzenetére


Messiás
csendes tag

en lowsenset hasznalok. (tegnap leborultam a mantisrol) szal engem a csuklotamasz zavarna mint allat mert nem csuklobol jatszom :D csuklobol persze hogy nem lehet berantani a g5öt....

há meg ja

(#1068) whYz válasza Messiás (#1067) üzenetére


whYz
addikt

hat persze :)
én low sensel sose tudtam jatszani mindig is a mid korul voltam és csuklobol ;)
ezért is kerestem minél kisebb padot pl corepad

(#1069) [G@B] válasza DroneZ^ (#996) üzenetére


[G@B]
tag

az OHS-nél :DDD

VR6 // by vw vento

(#1070) MATEO6600


MATEO6600
őstag

na jólvan, eldöntöttem Razer Exactmat-et veszek!
Akinek ilyen padja van, és G5-t használ hozzá, az csinálna egy fotót nekem, hogy kb mekkora az egérpad az egérhez képest? (úgy h az egér a padon van)
Előre is kössz!

(#1071) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#1070) üzenetére


MATEO6600
őstag

na bazeg megvettem!
Ba*ott jó!!!
Windowsban a 400 Dpi is kurva gyors! :D
Istenkirály egérpad!

(#1072) [G@B]


[G@B]
tag

Na a héten megjött a qpad CT black Large 4mm.
Az icemat, meg a többi sehol sincs ehhez. Állítúl csúszik, mint takony a jégen. csak ajánlani tudom. az OHS-től lehet még csak rendelni mo-on.

VR6 // by vw vento

(#1073) whYz válasza [G@B] (#1072) üzenetére


whYz
addikt

ez komolyan jobban csuszik mint az icemat?
és miből van ez? :DDD

(#1074) [G@B] válasza whYz (#1073) üzenetére


[G@B]
tag

nekem volt icemat-om, steelpad s&s, és razer mantis control. egyértelmű h a qpad előtt az icemat volt az etalon, csúszás szempontjából.tényleg jobban csúszik, és az a jó benne h nem kell állandóan takarítani mint az icemat-ot, cask pörög és pörög és pörög, és hihetetlenül jól csúszik(hyperglide-al).fényévekre van a 2 pad egymástól. de ettől függetlenül az icemat is sztem nagyon jó, csak pl drágább mint a qpad. ja meg van benne glidz, de ilyen kicsi. sztem microsoft-ra való:):S
ezen teflonréteg van, hybratek v mi a szösz a neve. de most bocsi ha baromságot beszélek a borítását illetően, kissé görbére sikerült az éjszaka :DDD

VR6 // by vw vento

(#1075) DroneZ^ válasza [G@B] (#1074) üzenetére


DroneZ^
őstag

icemattal csak 1 problémám van, az az érzés.. hideg, nagyon kemény, és karinstolva csuszik az egér. Főleg télen... amugy nekem is van 1 db... :) eszi a glide-ot. Nekem most Mantis Speed van, csuszik a szövetek között nagyon, puha, meleg, avagy jó kis otthonos egérpad örökéletre!

(#1076) whYz válasza DroneZ^ (#1075) üzenetére


whYz
addikt

csuklótámasz powa :DDD és nincs ilyen gondod...vagy csak a lamak jatszanak csuklobol? :B
van egy steelpad 4d-m és fel honap hasznalat utan nem csuszik... masik gepnel masik 4d megy több mint 1 éve ez meg nem szoval ezt feladom
corepadnál meg másik gondom hogy állandóan piszkos ha zsiros nagyon csuszik de tapad ha nagyon tiszta nem csuszik minden baja van
még gondolkodok hogy mit vegyek de a lényeg: tartósság keménység(nem szövet) baromijó csuszás. lehet icemat lesz belőle de próbálok szerezni egy steelpad sx-et... ha tudtok jobbat szoljatok :DDD

(#1077) CooLM@$TeR válasza DroneZ^ (#1075) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Bizony-bizony, tökéletesen egyetértek. Mantis Speed nélkül már el sem tudom képzelni a PC használatot. ;) Most költöztem saját lakásba, s egyetlen egy bútor megvételéhez mindenek felett ragaszkodtam: egy 160cm*120cm*80cm-es speciális asztalhoz, ugyanis a Mantisok egyetlen hátránya a hatalmas mérete, viszont ha van hozzá nagyobbacska helyed, akkor már ez is az előnyére fordul. Most már meg sem tudnék lenni ennél kisebb paddal. :DDD

Razer DeathAdder-t használok mellé, mely messze a legjobb piacon lévő egér mind szenzorilag ( ez objektív, tesztek bizonyítják, pl. : [link] ), mind kényelem szempontjából ( merőben szubjektív ). Persze van rajta egy réteg hyperglide, szöveten bőven elég, így nem kopik az egér alja és nem is zavaró a LOD.

(#1078) whYz válasza CooLM@$TeR (#1077) üzenetére


whYz
addikt

na ez az egy ok amiert véletlenül se választom a mantist :) a méret

(#1079) AS


AS
félisten

Nekem Razer Mantis Speed van és nagyon jó!
Mindenkinek ajánlom , még asztali disznek is jó! :DD

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1080) whYz válasza AS (#1079) üzenetére


whYz
addikt

mihez képest nagyon jo? (nem a tescos szövetre gondolok) :DD
14.5k-m van egy uj egérpadra mit vegyek? lehetőleg legyen kemény ne kopjon legyen gyors és kicsi :U és a corepadnál jobb

(#1081) Tibiajax válasza CooLM@$TeR (#1077) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

"..mind kényelem szempontjából.."

Igen..Nekem azóta van inszalaggyulladásom a bal hüvelykujjam tövében, amióta a DA megvan. Érdekes egybeesés, én sem gondoltam volna először. De, aki ilyen egeret akar venni, figyeljen oda, hogy ahogy a tenyerét rárakja az egérre, akkor a hüvelykujja milyen helyzetben lesz. Beljebb, mint a szokásos, és miután pár napig játszol vele, és mereven tartod abban a pozicióban (fogod az egeret, ugye), elkezd nyillalni. Nekem ez kb 2 hete van, azota sem szünt meg, sajnos egereznem esténként muszály. Tartok töle h nem is fog.
És ez krva nagy gáz. Nem tudom egyenlöre, mit tegyek, bármilyen jo egér is, lehet csere lesz.
Csak tudnám mire.

(#1082) MATEO6600 válasza Tibiajax (#1081) üzenetére


MATEO6600
őstag

Sztem cseréld egy G5-re, ott dirrekt van egy szép mélyedés a hüvelykujjadnak!
Bár gondolom úgysem teszed, mert Razer fan vagy :D
EGyébként nem Razer eXactMat-em van, és nagyon király!

(#1083) whYz válasza MATEO6600 (#1082) üzenetére


whYz
addikt

szvsz da jobb mint a g5
sokkal jobb fogás, felület és g5 kopik mint a sz*r... énis lecserelném ha tehetném de nem az optikája miatt :)
de térjünk vissza a topichoz... egérpad?

(#1084) DroneZ^ válasza CooLM@$TeR (#1077) üzenetére


DroneZ^
őstag

nekem is pont ilyen méretü az asztallapom, IKEA :D 2 monitor elfér rajta 2 19 colos 1ik CRT masik TFT... nekem nem baxtassa az ujjam az egér ugyhogy örülök neki...

(#1085) DroneZ^ válasza Tibiajax (#1081) üzenetére


DroneZ^
őstag

hüvelykujjal minél lejjebb fogjad a gomb alatt, hogy ne izéjje... ez semmi a diamondbackhez képest, én azt is siman fogtam 2 évig.

Többiek: Ha nagy a mantis forditsd el hosszába, elfér az! ;]

(#1086) CooLM@$TeR válasza Tibiajax (#1081) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

OMG. Ezt a kijelentés ugyanúgy szubjektív tényezőket takar. Nekem hónapok óda DA-m van, és abszolút semmi problémám nincs a hüvelykujjammal. Ennyi idő alatt azért csak feltűnt volna. Ellenben se az MX518, se a G5 nem volt kényelmes, mikor kipróbáltam. Hihetetlenül torznak éreztem a kezem tartását, pedig előtte nem is Razert használtam, hanem Wheel Mouse 1.1A-t. Én a DAval megtaláltam a számításaimat.

Tehát nem hiszem, hogy ez a problémád az egér miatt van; ha mégis, akkor ez nagyon egyéni lehet.

(#1087) DroneZ^ válasza CooLM@$TeR (#1086) üzenetére


DroneZ^
őstag

Logitech formával az a baj hogy a gyürüs ujj nem tart semmit csak a kisujj ezért irdatlan nagy rántásnál a tehetetlenség miatt nekem ide oda mozgott a kezem alatt az egír, G5 1 fokkal jobb ha sulyok és kazetta nélkül használod... DA 1 javitott MS 3.0, picit kényelmetlenebb de mozgékonyabb...

(#1088) Tibiajax válasza CooLM@$TeR (#1086) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

De, amiatt van. Sajnos.
1.soha nem fájt még igy az ujjam, soha, azelött, csak miota megvettem a DA-t.
2. igazábol napközben nem fáj, csak ha megnyomom a bizonyos helyen, vagy hirtelen mozdulatot csinálok vele, de este amint rárakom a kezem, egyből elkezd nyillalani. Magyarul, amiatt a pozitura miatt, ergo nem jo a kezemnek.. :(
3. és hát jobb hüvelykujj.. sőt, néha kicsit jobb csuklom is fura már egyegy hosszabb csé-zés után, föleg ha nagyot rántok, szoval...kezdek marhára ideges lenni emiatt is..
Tény, elég sokat egerezek, sajna, munkám is ezzel jár, de az is tény, hogy este, ahogy a DA-re rakom a kezem és elkezdek ügyködni, egyből jön.. szerencsére, kibirhato azért, de érzem. És ez elég..

Egyébként, szubjektiv ode-oda, első nekitutásra én sem akartam elhinni, de, sajnos túl sok minden egybevág.

(#1089) whYz


whYz
addikt

Valaki segitsen plz!
A SteelSeries experience I-1 hol tudnám megvenni?

(#1090) m4rc!


m4rc!
őstag

Végre lecseréletm a régi mocsok golyós Logitech egerem egy Microsoft WheelMause-ra, nagyon jól muzsikál a cucc, csak az egérpadom nem jó hozzá, túl kicsi és túl régi :DDD .
Milyen egérpadot ajánlanátok hozzá max. 5k-ig?

We are analog players in a digital world

(#1091) DroneZ^ válasza m4rc! (#1090) üzenetére


DroneZ^
őstag

steelpad qck, van több méretben, pénztárcádtól függően válassz méretet (minél nagyobbat :DDD ) teflont ne felejtsd el

(#1092) whYz válasza DroneZ^ (#1091) üzenetére


whYz
addikt

hh nem a mantist ajanlod neki? :D
azthittem az jobb vagy már nem? :DDD

(#1093) m4rc! válasza DroneZ^ (#1091) üzenetére


m4rc!
őstag

Köszi a választ, kedvenc boltomban pont van is :)
Ahogy nézem 4 fajta van :

Specifications for the SteelSeries QcK-line of gaming surfaces:

SteelSeries QcK heavy

Material: Cloth with rubber base
Surface treatment: Heat
Dimensions: 450 x 400mm (17,7 x 15,7in) - thickness 6mm (0,23in)
Size: XXL
Glide: Smooth
Compatibility: All mice technologies

SteelSeries QcK+

Material: Cloth with rubber base
Surface treatment: Heat
Dimensions: 450 x 400mm (17,7 x 15,7in) - thickness 2mm (0,08in)
Size: XXL
Glide: Smooth
Compatibility: All mice technologies

SteelSeries QcK

Material: Cloth with rubber base
Surface treatment: Heat
Dimensions: 320 x 270mm (12,6 x 10,6in) - thickness 2mm (0,08in)
Size: Medium
Glide: Smooth
Compatibility: All mice technologies

SteelSeries QcK mini

Material: Cloth with rubber base
Surface treatment: Heat
Dimensions: 250 x 210mm (9,8 x 8,3in) - thickness 2mm (0,08in)
Size: Small
Glide: Smooth
Compatibility: All mice technologies

Asszem nekem elég lesz az m-es, nagyobb úgyse férne el

We are analog players in a digital world

(#1094) DroneZ^ válasza m4rc! (#1093) üzenetére


DroneZ^
őstag

a szerintem mini 1 vicc :D épp hogy ráfér az egér... QcK+ már elegendő lesz neked

(#1095) DroneZ^ válasza whYz (#1092) üzenetére


DroneZ^
őstag

az drágább, de igen, ha +2k-t megér neked akkor 1értelmüan razer mantis speed-et vegyél. (control felejtös, mert 1-2 egérnél a lyukacsok miatt ugrálhat a kurzor... pl MS egereknél)

(#1096) m4rc! válasza DroneZ^ (#1095) üzenetére


m4rc!
őstag

Köszi a helpet :R , de sztem elég lesz nekem egy medium QCK+, az még el is fér az asztalomon és elfogadható az ára is.

We are analog players in a digital world

(#1097) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

újabb agymenésem barkácsoló kedvűeknek: tönkrement az egérpadom, és azon gondolkodtam mit lehetne alá rakni, és rájöttem, hogy a hangfalkárpiton k*rva jól csúszik, és pontos is, ígyhát bevontam az egész asztalt :DDD (microsoft optikai egér)

[ Szerkesztve ]

(#1098) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! Van egy Logitech VX Nano egérkém. Azt hittem, hogy a lakkozott asztal jó felület lesz neki, de úgy látszik tévedtem :F Idegesítően pontatlan az egér, szeretnék neki egérpadot venni.

Mit tudtok ajánlani? (nem kell drága, és az se hátrány, ha Szfváron be lehet szerezni;))

3M termékekről mi a vélemény? Mert azt be tudnék szerezni majdnem féláron..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1099) Anthony28 válasza Motion_Blur (#1098) üzenetére


Anthony28
őstag

Mennyit akarsz rászánni?

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1100) m4rc! válasza Motion_Blur (#1098) üzenetére


m4rc!
őstag

En pont most vettem egy steelpad QCK+-t, es nagyon meg vagyok vele elegedve. MS egerem nagyon jol csuszik rajta es a pad maga meg jol tapad az asztalon, ara sem veszes.
Esetleg webshop-bol probald megrendeleni, pl.: iPON!
u.i.: ja igen es tobb meretben is van

We are analog players in a digital world

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.