Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Arhel válasza KDavid17 (#1749) üzenetére


Arhel
senior tag

Az MX518-ban nincs annyi aprólékos beállítási lehetőség, de abba is lehet rendesen túrni.. Nekem speciel az MX518 fogása jön be jobban, mert elötte egy MX500-at gyűrtem 3 évig. Én a te helyedben úgy választanék, hogy melyik egér fogása a kényelmesebb! (amúgy egy görgős egérrel is le lehet alázni bárkit :DDD )

(#1752) mindfreak válasza Arhel (#1751) üzenetére


mindfreak
őstag

A G5-nek is ugyanolyan az alakja, mint az MX500-as szériának, ergo fogásban nem lehet nagy különbségeket találni. A felhasznált anyag minőségében már talán. Nem akarok megint a lézeres egerekről hosszú lehúzó sorokat írni... amit linkeltem, ott minden le van írva.

Szvl, MX518. :)

(#1753) ATI


ATI
senior tag

Az oldal tetjén kérdezte valaki, hogy van-e valami az mx518-am alján. nincs, a gyári talpak azt kész.

Teljesen sima a pad, a kép zajos. Ennyit tud a telóm kamerája.

Üdv,
ATI

(#1754) ATI válasza mindfreak (#1752) üzenetére


ATI
senior tag

Engem pl kifejezetten idegesít az on the fly dpi választhatóság, quake-re bőven elég lenne nekem egy mx510. Csak már nem lehet kapni :(

(#1755) ATI válasza Arhel (#1751) üzenetére


ATI
senior tag

Mi különbség van az mx518 és a g5 fogása között? Ezt kifejthetnéd :D

(#1756) BemAnyó válasza ATI (#1755) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Jah, arra én is kiváncsi lennék :DDD :DDD

(#1757) DroneZ^ válasza Arhel (#1751) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát azért nekem megvolt a világ legjobb görgös egere is (boomslang) és hát alázni nem nagyon lehet vele, és nem azért mert béna vagyok, hanem mert nemtudok időben oda célozni ahova szeretnék, mert rántok és fennakad :DDD
MX500 510 518 G5-nek ugyanaz az alakja, a súlyuk más és az anyaguk... G5nek a matt anyagát énis jobban szerettem mint az MX518-ét, amin ha izzadt a kezem, csuszkált össze-vissza...

(#1758) scream


scream
veterán

sziasztok.nekem egy Logitech MX 518-am van és szeretnék hozzá venni egy jó egérpadot max 3k-ért. melyiket ajánljátok?mert ehhez télleg semmit se értek :B

előre is köszi :R

(#1759) mindfreak válasza scream (#1758) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem érdemled meg, hogy megmondjuk. ;] Olvass vissza, legalább 10 oldalon keresztül erről van szó! :U

[ Szerkesztve ]

(#1760) whYz válasza scream (#1758) üzenetére


whYz
addikt

mindfreak: sztem azért megsúghatjuk neki ;)

steelpad QcK :))

(#1761) scream válasza mindfreak (#1759) üzenetére


scream
veterán

nagyonszépen köszönöm :R örök hálám üldözni fog :D ;]

(#1762) klinga


klinga
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy egérpadot.(ill. kettőt).

Razer Goliathus Standard Control;
Razer Goliathus Standard Speed.

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a Control és a Speed között?
Főleg FPS játékokhoz kéne.

Előre is köszi! :R :R

(#1763) mindfreak válasza klinga (#1762) üzenetére


mindfreak
őstag

Mint a nevükből is következtethetsz, egyiknek simább a felülete és jobban csúszik rajta az egér (gyorsabb), a másikon meg inkább aprólékosabban tudsz mozogni az egérrel, mert érdesebb.

Te döntöd el, hogy melyiket szeretnéd, az egyik elvileg low sensihez, a másik high sensihez ajánlott.

(#1764) vFerko


vFerko
tag

Sziasztok!

nekem az volna a kérdésem h ha szövet padot veszek azt tudom-e tisztítani valahogy és ha nem akkor kb mennyi az élettartama?
illetve az alumínium v a edzett üveg jobb?

előre is köszi a válaszokat

(#1765) DroneZ^ válasza vFerko (#1764) üzenetére


DroneZ^
őstag

igazából nem lehet tisztitani. száraz koszt, por, ilyesmit én egy tiszta fogkefével szoktam ki dörzsölgetni és felszivni róla prontó nedves portörlőrongyal... de az élettartama csak tőled függ. ha jól tudsz rá vigyázni, akkor többet fog élni mint 1 műanyag pad, mert nem kopik el. szóval: ne edd le, ne kend össze, koszos kézzel ne ülj gép elé, ne öntsd/csepegtesd le, és sok-sok évig bírni fogja

klinga kikell próbálni. én a speed-et ajánlom, mivel a control a mantis controlhoz hasonlóan lyukacsos valamennyire. bár ahogy néztem joval kisebb lyukak vannak, de annyit illik tudni a mantis controlrol, hogy a lyukak miatt ugrálhat az kurzor. Speed-et ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#1766) RexpecT válasza vFerko (#1764) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem egy Steelpad Qck-em van már többször kimostam de nagyon jól bírja :K .

(#1767) DroneZ^ válasza RexpecT (#1766) üzenetére


DroneZ^
őstag

Sajnos mosás nem mindenhol játszható be, sok textil egérpad bevan vonva különböző anyagokkal, mosás után tapadni fog mint a bűn. :)) A QCK pont nem ilyen, szóval szerencséd volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1768) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Hirtelen felindulasbol rendeltem ezt:
QPAD EC-R 1.5mm Mouse Mat / Black
Holnapra talan megjon legkesobb hetfore (remelem)
Lehet utana nemi teszteles utan irok egy EC-R vs QcK blogot :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1769) mindfreak válasza SQX_Barto (#1768) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez elvileg mivel jobb, mint egy QcK?

(#1770) SQX_Barto válasza mindfreak (#1769) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A QcK-ban nem tetszik a koszolodas, meg hogy mar az osszes szele rojtos kb 7-8 honap hasznalat utan. Ehhez adnak extrakat is, meg kivancsi voltam egy masfajta padra.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1771) klinga


klinga
csendes tag

mindfreak ; DroneZ^: Ngyon szépen köszönöm! :C :R

(#1772) harylmu válasza SQX_Barto (#1770) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem meg ez túl pici a rántogatásokhoz. :B

(#1773) mindfreak válasza SQX_Barto (#1770) üzenetére


mindfreak
őstag

A QcK-t nagyon könnyű tisztítani, legalább ennyi előnye van. Nekem van egy 2 éve használt darabom, de nem rojtosak a szélei, tapad is rendesen. Mostanában gondolkoztam, hogy én is beújítok valamire, Razer Goliathust is nézegettem, de lehet, hogy egy SS QcK Heavy lesz. :B

Azért várom a tapasztalatokat a Q-Padról is.

[ Szerkesztve ]

(#1774) DroneZ^ válasza mindfreak (#1773) üzenetére


DroneZ^
őstag

engem a goliathus érdekel, elég olcsó, valaki tud véleményt mondani? :R

(#1775) mindfreak válasza DroneZ^ (#1774) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, képen k*rva jól néz ki! :DDD

(#1776) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!
Bocs, h belekontárkodok, de én vagyok ilyen láma vagy tényleg nincs egeres topik? :)

Üdv
Misi

(#1777) klinga válasza misirulez (#1776) üzenetére


klinga
csendes tag

Talán ez:[link]

(#1778) misirulez válasza klinga (#1777) üzenetére


misirulez
senior tag

Akkor az volt a gond, hogy "egér" szóra kerestem rá :)

köszi

(#1779) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Nagynehezen megjott a QPad EC-R -em.
Probalgatom meg minden aztan lesz belole blog EC-R vs QcK cimen.
Elsore nagyon furcsa. Meg kell szokni, teljesen mas erzes ez a muanyag, mint a szovet.
Eddig kb 20 percet jatszottam vele, meg nehez...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1780) SQX_Barto válasza SQX_Barto (#1779) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Nagyjabol megirtam, akit erdekel olvassa el.
[link]

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1781) mindfreak válasza SQX_Barto (#1780) üzenetére


mindfreak
őstag

Ide is bemásolom felindulásból jövő véleményemet a kérdésben. Kicsit hosszú lett.

Elég sok egérpadot volt már szerencsém - ideig óráig - használni, kipróbálni. Magamnak eddig csak Steelseries padokat vettem, eleinte műanyag padokból válogattam (4D, S&S), de igazából sose adtak vissza olyan jó érzést, mint a 200 Ft-os szövetpadok, amiket előttük használtam. Ugyanakkor jó dolog volt a nagy felület, a gumírozott csúszásmentes talp és a "professzionális" feeling. :B De... összességében a műanyag padokról nem igazán sikerült jó tapasztalatokat szereznem. Igazából elég drágák is voltak, a 4D az teljesen szétkopott pár hónap használat után, de az S&S-en is meglátszódott a kopás, az egérre rakható talpakat pedig két havonta lehetett volna cserélgetni és hangosak is voltak. Ezután jött a megváltás: a Steelpad QcK. Szövet, nagy, tapad az alja és olcsó! Mi kell még? Megvettem, azóta is használom! Megjegyzem a régi logó nekem is jobban tetszik! Nálam szerencsére nem jelent meg a rojtosodás, de még a kopás se nagyon, bár érezhetően veszített a bársonyosságából az évek alatt. Miért is jó a szövet? Megszokás, talán, de érzésem szerint sokkal jobban lehet kontrollálni az egeret rajta, az erősebb súrlódás következtében nagyobb ellenállás jön létre, nem csúszkál össze-vissza az egér, mint műanyag padok esetén. Még egy fontos dolog, HALK! Akinek 10 ventilátor megy a gépében meg fülhallgató van a fején, annak nyilván nem tűnik fel a skatezek sercegő hangja a műanyag felületen, de a csend megszállottjai nem biztos, hogy fogják szeretni a műanyag egérpadot. Egy rossz dolgot tudnék elmondani, a fekete szövetpadon eléggé meglátszódnak a szennyeződések, na de no para, mert ezen segíthet a mosópor!

Nem is húznám tovább a szót... nálam a műanyag és szövet párharcból egyértelműen az utóbbi jött ki győztesen, de ha lenne kedvem és egy kis pénzem, akkor talán még kipróbálnám az üveg és alumínium padokat is, ezekre ugyanis eddig nem nagyon volt lehetőségem. Elég kevesen használnak ilyeneket, mivel elég drágák és elég sok egér nem is működik velük megfelelően. Szerintem, ha eladási mutatókat néznénk sem ezek vezetnék a listát. :P Szövetpad mindörökké! :R

(#1782) Hunter2


Hunter2
addikt

nemtudtok valami szoftverről ami kiírja hogy éppen milyen érzékenységre van állítva az egerem.Egyébként egy MX518-rol lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#1783) mindfreak válasza Hunter2 (#1782) üzenetére


mindfreak
őstag

Feltételezem erre gondolsz: Katt!

(#1784) Hunter2 válasza mindfreak (#1783) üzenetére


Hunter2
addikt

nem, erre :

Valamelyik egéren láttam kijelzőt ami az aktuális érzékenységet kiirja, csak az én egeremen nincs ilyen ezért kellene valami szoftver ami kiirja hogy épp mi van beállítva neki.

(#1785) Bloody-Mary


Bloody-Mary
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a Steelpad QcK vagy a Qpad CT a jobb egérpad? Korábban már kérdezősködtem erről, de még nem tudtam dönteni:S Egy Microsoft 1.1-es egér alá kéne, de azért mégis valami normális. És mi a fene az a Hybratek bevonat?:D Előre is köszi a segítséget:D

(#1786) Hunter2 válasza mindfreak (#1783) üzenetére


Hunter2
addikt

olvastam valahol hogy a mouse rate-et (amit ez a program mutat ) feljebb lehet valahogy tolni? Tudsz erre valami megoldást?

(#1787) mindfreak válasza Hunter2 (#1784) üzenetére


mindfreak
őstag

Az egér érzékenységét legalább három helyen tudod állítani: Windows egér beállításokban, egérhez adott szoftverben, a programban (játékban), amivel játszol. Nem értem milyen érzékenységet akarsz kiíratni... :DDD

A frissítést ezzel tudod állítani: USB Mouserate Switcher 1.1

(#1788) SQX_Barto válasza Bloody-Mary (#1785) üzenetére


SQX_Barto
addikt

En kiprobaltam egy QPad EC-R-t (muanyag pad), utana egy Razer Goliathus Control-t (textil) es utana visszatettem a QcK-t, es a masik ketto porosodik:)
De ez csak maganvelemeny, ha van lehetoseged menj el Pestre a pixelbe, es probald ki az egerpadokat, aztan majd megerzed melyik kell Neked.
Remelem tudtam segiteni ;)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1789) Szirti


Szirti
tag

Üdv!

Egy G5 alá szeretnék műanyad egérpadot, mit ajánátok?
Szövet padokból egy qck-t és egy qpad mid et használtam el az elmúlt pár év alatt, és mind2 szétkopott, ezért gondolom, hogy műanyagot vennék. az 5L nagy nekem, nincs annyi helyem hozzá.

Előre is kösz,

Szirti

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#1790) mindfreak válasza Szirti (#1789) üzenetére


mindfreak
őstag

Az 5L pedig kifejezetten lézeres egerekre lett optimizálva. Talán jól is járnál vele!
Műanyag padnak sincs kifejezett előnye, mert így meg a glideok fognak kopni az egér talpán és azok még drágábbak. :)

(#1791) seN2


seN2
csendes tag

Hi. Új egérpad vásárlásán gondolkodok ki is néztem magamnak egy Razer Mantis-t csak nemtudok dönteni hogy speed legyen vagy control. Relative low senses vagyok (750 dpi, 4-es sens legtöbb gamebe) viszont szeretek és szoktam gyorsan rántani stb. Ti melyiket ajánlanátok?

ui. az egér egy Razer Lachesis.

(#1792) harylmu válasza seN2 (#1791) üzenetére


harylmu
őstag

Hali.

Szinte ugyanaz az a Goliathus, csak jobb. :D Itt böngészhetsz, hogy merre érdemes vásárolni. Amúgy Speed-et ajánlom.

(#1793) seN2 válasza harylmu (#1792) üzenetére


seN2
csendes tag

Köszi. Tényleg ennyivel jobb a tracking goliathusnál? http://www.youtube.com/watch?v=r7yB8WXw8uM

[ Szerkesztve ]

(#1794) harylmu válasza seN2 (#1793) üzenetére


harylmu
őstag

Ez egy nyomorult egérpad ember :D Nem lesz baj, nyugi. Marhajó pad. :K

(#1795) seN2 válasza harylmu (#1794) üzenetére


seN2
csendes tag

xD köszi.

(#1796) Aygor válasza seN2 (#1795) üzenetére


Aygor
tag

Hali!

Én S&S -t használok G7 alatt.... Meg vaok vele elégedve, elég nagy, felülete is jó... bár hiányzik a szövet érzete.... nem tudom miért .... nem mindig de néha...

Én is ajánlom a kipróbálást.... Bár én viszonylag vakon, használtan vettem, a pad szintén olyan mint az egér... kicsit szokni (és míg be nem lövöd) sz*pni kell :DDD

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#1797) KaraDani


KaraDani
addikt

Én pont tegnap voltam pixelben, elvileg csak hyperglideot akartam venni mx518 alá, de mondom, hamár itt járok(már régen voltam) végigpróbálom az új padokat, éshát nah a goliathus alfa speed iszonyatosan meggyőző volt, rossz szájízzel mentem haza a qpad low sensemhez,pedig baromi jóállapotban van még hiába 2,5 éves. Ma be is késztettem pár ezrest a zsebembe, hátha úgy döntök, hogy megveszem meló után,és szerintem az is lesz :DD A qpad meg megy tartaléknak vagy nemtom. :)) Szvsz szövetek közül most a goliathus a legjobb. :C

(#1798) Aygor válasza KaraDani (#1797) üzenetére


Aygor
tag

Hmm-Hmm...

Lehet kipróbálom ha arra járok....

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#1799) seN2


seN2
csendes tag

Na végülis egy Mantis Speed lesz mivel ahonnan rendeltem ott goliathus speed nincs raktáron :)

(#1800) arthur3d


arthur3d
tag

Sziasztok,
Az lenne a kerdesem, hogy lezeres (mx revolution) eger ala milyen pad lenne az idealis? Melora kell 3D-s szerkszteshez (1920x1200) tehat fontos a pontossag. Jelenleg egy savval maratott uvegpadom van, de egyre tobb problemam van vele :((
Szovetpadokat is nezegettem, pl. a QcK-t es a Mantis-t. Ezenkivul szemezgetek a Steelpad5L -el is...

...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.