Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4033) aleister válasza general (#4030) üzenetére


aleister
veterán

Tudom, hogy nem ez volt a fő kérdésed, de ezt is kérdezted ("lehet, hogy kevés lenne a 16 gb ram?"). :)

Még most is sokkal többet számít az egy magra eső teljesítmény, mint a több mag. A blogomban van erről egy cikk, igaz, hogy állati régi és a konklúziója sem minden esetben helytálló már. Akármilyen jó ütemben halad is a többmagos skálázódást megcélzó algoritmusok fejlesztése, még messze van az ideálistól.

Tök szerencsésnek érzem magam, és néha furcsállva nézem az itt felbukkanó teljesítmény problémákat, mert nekem sosem volt ilyen gondom. És nem azért, mert up-to-date, high-end vasam van. Mivel nyers teljesítményben minimális különbség lehet a Te és az én procim között, ezért egyre inkább hajlok az itt kissé mostoha módon kezelt vga kérdés felé. Tudom, hogy Ropi az nVidiákat preferálja e téren, és 1-2 évvel ezelőtt még igazat is adtam volna neki, de a helyzet az, hogy manapság már az AMD-k jobban teljesítenek LR alatt (meg úgy en bloc az MGE-t használó szoftvereknél). A Cuda már nem nyújt olyan plusz teljesítmény, mint régen,,ellenben a GCN architektúra egyértelműen a jövő. Ezt felismerte az Adobe is, így ezen az úton fejlesztették már a CC/CS6-ot. Többfelé is találkozni ezzel a konklúzióval neten. Ezek felhasználói tapasztalatok, tekintve, hogy továbbra is hiányzik a beépített benchmark az LR-ből. Nemrég írtam, hogy én is belefutottam akaratomon kívül hasonló esetbe (AMD-nVidia-AMD vga használat LR alatt), és egész egyszerűen nem lehet egy kalap alatt említeni a kettőt már érzetre sem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.