Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) metal01 válasza *Ropi* (#3599) üzenetére


metal01
őstag

Annyira nem zavar és nem is használom gyakran a vízjelet. Csak észrevettem és gondoltam rákérdezek itt (is.)

(#3602) Busterftw


Busterftw
veterán

Udv, hobbi szinten van meg a Lightroom, mobilos fotokat szerkeszteni (alap funkciok, dehaze etc), viszont ez a Catalog rendszert nem szeretem, mivel nem menti el az eredeti fotora a valtoztatasokat.

Nekem egyszeruseg kedveert jobb lenne ha az adott kepet megnyitom, modositom elmentem es kesz, mivel nincs felelem bennem, hogy majd kellene az eredeti. (hiszen azert modositom)

Ez megoldhato LR-ban?

koszi szepen

(#3603) copass válasza Busterftw (#3602) üzenetére


copass
veterán

gugliba bevered hogy lightroom kezdőknek és néz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3604) *Ropi* válasza Busterftw (#3602) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak akkor, ha eleve jpeg-ben fotózol. A LR lényege, hogy raw fájlokat kezel veszteségmentesen - emiatt nem ír a forrás cr2, nef, stb. raw fájlokba. Azokból viszont tudsz jpg-t csinálni vele, amit minden megeszik. A jpg veszteséges formátum (minden újramentéssel romlik a minősége).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3605) general válasza *Ropi* (#3604) üzenetére


general
addikt

attól még, hogy jpegben fotózik, a LR nem fogja magától rámenteni az eredeti fotóra a változást...

neki nem a LR kell. ennyi. ez másra való. pont a lényegi tulajdonsága nem kell neki.

(#3606) *Ropi* válasza general (#3605) üzenetére


*Ropi*
félisten

A lényeg, hogy ő nem akar rawból konvertálgatni.

Ha meg felülírod az LR-ben feldolgozott végleges jpeggel az eredetit, akkor az is rámenti. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3607) Busterftw válasza general (#3605) üzenetére


Busterftw
veterán

A lényeg, hogy nem professzionális fotós vagyok akinek fontos lehet később az eredeti.
Szal attól hogy a szoftver lényege non-destructive attól még mezei usernek rakhatnanak be egy "Save" gombot.
Csinálok képeket raw-ban is (lg g4), de régi fotóim jpegben vannak.
Csak ha el akarom küldeni valakinek vagy másolni valahova ne kelljen már a szoftvert meg az adatbázist is cipelni.

Az úgy megoldhato hogy szerkesztem a jpeget, exportálom a módosításokkal egy új jpegbe, majd törlöm az eredetit? Így is veszít a minőségből?

(#3608) Fandango válasza Busterftw (#3607) üzenetére


Fandango
veterán

Igen veszít, minden újabb mentéssel rosszabb lesz.

(#3609) *Ropi* válasza Busterftw (#3607) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Az úgy megoldhato hogy szerkesztem a jpeget, exportálom a módosításokkal egy új jpegbe, majd törlöm az eredetit? Így is veszít a minőségből?"

Pontosan ezt írtam le Neked a #3604-ben.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3610) copass válasza Busterftw (#3607) üzenetére


copass
veterán

van save, csak exportnak hívják.
komolyan kérdezem: olvasod egyáltalán amit mi itt írunk neked?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3611) *Ropi* válasza copass (#3610) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hátha Neked már elhiszi... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3612) general válasza Busterftw (#3607) üzenetére


general
addikt

A lényeg, hogy nem professzionális fotós vagyok akinek fontos lehet később az eredeti.
te tényleg miről beszélsz? döntsd már el...

Szal attól hogy a szoftver lényege non-destructive attól még mezei usernek rakhatnanak be egy "Save" gombot.
ezért mondom, hogy neked nem ez a program kell. keress másikat. a LR-nak pont az a lényege, hogy megtartja az eredetit, bármilyen formátumú is az.

(#3613) Busterftw válasza general (#3612) üzenetére


Busterftw
veterán

De ez a szoftver való nekem mert ez képes kihasználni az igényeimet.
Viszont nem életbe vágó az eredeti kép érintetlensége.
Ha van alternativa ugyanazokkal a funkciókkal szívesen kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#3614) copass válasza Busterftw (#3613) üzenetére


copass
veterán

fáradj a photoshop topikba akkor.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3615) #31757056


#31757056
törölt tag

Mar ne is haragudjatok de beszelhetnetek valamivel normalisabb hangnemben azzal aki idejon es segitseget ker...

(#3616) general válasza #31757056 (#3615) üzenetére


general
addikt

egy idő után elég fárasztó (és idegesítő), ha valaki nem érti meg, amit mondunk neki... a LR-nak nincs olyan funkciója, amit ő keres, és ezt többször, többen elmondtuk, erre ő, "de miéééért, de nekem kell"? hát erre mit mondasz, hogyan reagálsz, most komolyan? :)

[ Szerkesztve ]

(#3617) copass válasza #31757056 (#3615) üzenetére


copass
veterán

csevegj vele akkor te!:D
még ugyancsak normális volt a hangem, ahhoz képest hogy .... :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3618) #31757056 válasza general (#3616) üzenetére


#31757056
törölt tag

Visszaolvastam, sehol nem lattam, hogy ugyanazt a kerdest tobbszor tette volna fel abban a 3 hozzaszolasaban, de az altalad idezett formaban sem. Lehet nyugtatot kellene akkor szednetek ha mar ennyin igy fel kapjatok a cukrot :) De nem ez a legfontosabb hanem az, hogy mit szol valaki aki ide eleteben eloszor bejon, nem vet jo fenyt a topikra ha mar valakivel 2 mondat utan erosen ereztetjuk, hogy elmehet a francba...

(#3619) MrChris


MrChris
nagyúr

Amúgy sok felhasználó nem tudja, hogy valójában mire is találták ki a Lr-ot, kb. a Photoshop Light verziójaként kezelik, mert hogy ez is Photoshop. Még a magyar wikin is csak említés szintjén szerepel hogy raw-t is kezel. Ráadásul nagybetűkkel írva. Pedig a Lightroom névválasztás se a véletlen műve.

(#3620) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

LR-ben van lehetőség eltávolítani a hot pixeleket automatikusan?
Több külföldi forumon láttam, hogy elvileg tudja, de én semmi ilyen beállítást nem találok. Az oké, hogy a Spot Removal esetleg segít, de ha több van a képen akkor az macera lehet.

Valaki tudja, hogy hol találom? Vagy esetleg más ötlet erre?

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#3621) Balinov válasza Corsa02 (#3620) üzenetére


Balinov
félisten

Valami akkor talán spot removalt beloni import presetbe, de megmondom őszintén ilyet még nem csináltam

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3622) Corsa02 válasza Balinov (#3621) üzenetére


Corsa02
őstag

Hát igen az úgy működhet, de akkor automatikusan ilyet nem tud az LR valami algoritmus alapján ezek szerint.
Arra gondolok, hogy importálom a képet, van rajta 8-10 hot pixel és "kiszedi".

The Truth Is Out There --->

(#3623) Fandango válasza Corsa02 (#3620) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg automatikusan megcsinálja, de ha feltetted a kérdést akkor valószínűleg mégse. Lehet, hogy azokat amik egyértelműen azonosíthatók kép infó alapján azokat megcsinálja, de ahol nem egyértelmű azok megmaradnak.
Várjuk *Ropi* mester válaszát a témában. :)

(#3624) Corsa02 válasza Fandango (#3623) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, valószínűleg Neked van igazad, de akkor várunk még egy kicsit :)

The Truth Is Out There --->

(#3625) *Ropi* válasza Fandango (#3623) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elvileg megcsinálja - ha a gyakorlatban mégsem, akkor marad a Bali által ajánlott SRT, import presetben ráküldve (én még nem próbáltam, de elvileg annak is működnie kell). :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3626) Corsa02 válasza *Ropi* (#3625) üzenetére


Corsa02
őstag

Rendben, köszönöm a tippet, holnap kipróbálom :)

The Truth Is Out There --->

(#3627) Busterftw válasza #31757056 (#3618) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem vagyok érzékeny típus ne aggódj. Inkább a normális hangvételű fórum a ritka manapság, akit ez meglepetésként érint az nem tapasztalt fórumlakó ;)
Egyébként játszottam a javasolt export funkcióval, kiraktam 4K tvre az eredetit meg a szerkesztettet, és nem tapasztaltam látható minőség romlást mikor bele zoomolgattam stb. Pedig nem friss képek. Szóval ez így win-win szituáció egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#3628) #31757056 válasza Busterftw (#3627) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen? Tenyleg mindenhol ilyenek? Na akkor rohadjon le a kezem ha én mégegyszer valaki védelmére kelek még én jöttem ki rosszul belőle :D Amúgy nem járok fórumokra ezt kivéve hála istennek nincs időm a neten kukázni a napjaimat :)

(#3629) Busterftw válasza #31757056 (#3628) üzenetére


Busterftw
veterán

Sok helyen. Vagy mondjuk úgy a kemény mag sok helyen erős tud lenni, főleg ha berögzült fan az illető és csak is egy "work flow" létezik valamivel.
De értékelem a fentieket ;)

[ Szerkesztve ]

(#3630) copass válasza Busterftw (#3629) üzenetére


copass
veterán

azt azért ki ne felejtsd hogy az átlag júzer arra nem képes hogy beverje a kib...ott gúgliba hogy lightroom alapok kezdőknek.
hanem inkább elmegy kérdezősködni egy LR csopiba és osztja az eszet hogy ezt lehetne jobban is ám szerinte, mert neki igényei vannak. warezolni van esze, gondolkodni meg már nincs. mert könnyebb megkérdezni azokat akik értenek hozzá, aztán persze kiosztani őket. de hát ez már csak egy ilyen sport!
2millió fotósoknak jó, egynek nem. na bumm.
workflowhoz csak neked: import, develop, export. ennyi, nincs más lehetőség. ez ez tudja. fogadd el.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3631) Balinov válasza copass (#3630) üzenetére


Balinov
félisten

Kár ragozni, nem arra való a topik. Szvsz.

OPnak, ha érdekel, holnap melóból linkelek pár yt csatornát ahol alap fogalmaktol a bonyolultabb dolgokon át megismerheted az lrt

Angol nem árt, de nem letszukseglet, viszont nagyon sokat tanulhatsz a programról ha igazán érdekel
Üdv B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3632) copass válasza Balinov (#3631) üzenetére


copass
veterán

jó csak érted, ne a csík húzza az ecsetet legyen már önérzeti alapon!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3633) Busterftw válasza copass (#3630) üzenetére


Busterftw
veterán

Szoval ezt csinaltam? Azt kerdeztem mi fan terem a LR? Sziasztok, most torrenteztem le, de milyen szar, hogy eredetire nem menti le, mit kepzelnek ezek? Ez volt a stilus?

Creative Cloudra fizettem be 1 honapja, igy lett a LR, mert kis utana jaras utan ebben vannak azok a funkciok, amikkel gyorsan szerkeszthetem a kepeimet, illetve feljavithatom a regieket. Havi 7£ meg nem penz erte.
Csak amikor 50 kep utan rajottem, hogy az eredetihez nem nyul, rajottem, hogy ez nem lesz jo ha nem tudom "hagyomanyosan" elmenteni.

"Nekem egyszeruseg kedveert jobb lenne ha az adott kepet megnyitom, modositom elmentem es kesz,
Ez megoldhato LR-ban?"

Ennyit kerdeztem. Hogy megoldhato-e. (mint kiderult exporttal igen)

Erre azt kaptam, hogy googlizz ra mi az a LR kb.
Meg, hogy ez nem neked valo, nem tudom mire talaltak ki. Szamit ez? Hasznalom nagy megelegedessel.
Ha nem lenne nekem valo, akkor nem hasznalnam.
Minden funkcioja megvan ami nekem kell. Gondolom ez lefedi a nekem valo kifejezest.

(#3634) #31757056 válasza Busterftw (#3633) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hat en sem ertem, hogy volt keped itt kerdezgetni azok utan, hogy ott a kereso is, kulonben sem neked valo ez a program, tolvaj torrentes, warezolos gyoker, huzz anyadba ott a PS topik :)) :DD
Most komolyan ez az alap stilus minden forumon? Eleg nehez ezt elhinni :DDD

(#3635) #31757056 válasza Busterftw (#3627) üzenetére


#31757056
törölt tag

Megneztem mar kozben kivancsisagbol, (mert annyira felkeltettetek az erdeklodesem a tema irant :D ) hogy megis miket lehet, van egy olyan lehetoseg is, hogy a mar megszerkesztet foto kiexportalod ugyanabba a mappaba ahol a forras foto van, felulirni nyilvan nem fogja engedni a forras kepet csak a "use unique names" fog menni akkor letrehozza az ujat ugyanazzal a fajlnevvel plusz egy 2-est hozzateve, azutan meg lehet adni, hogy export utan milyen muveletet kersz, kivalsztod, hogy show in explorer, igy bekerulsz rogton a mappaba ahova mentesz, majd kitorlod az eredeti (forras) kepet mellole ami mar nem kell. Ez szerintem egy eleg jarhato ut ugy is ha 100 kepet modositasz egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#3636) *Ropi* válasza #31757056 (#3635) üzenetére


*Ropi*
félisten

Total Commanderben egy pillanat alatt ki lehet törölni az eredetiket.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3637) copass válasza Busterftw (#3633) üzenetére


copass
veterán

"Csak amikor 50 kep utan rajottem, hogy az eredetihez nem nyul, rajottem, hogy ez nem lesz jo ha nem tudom "hagyomanyosan" elmenteni."

nem tartom életszerűnek hogy bárki is megvesz ~40k értékben progit amit nem próbált ki és nem győződött meg arról hogy az kiszolgálja az igényeit teljes mértékben.

mert ha ismernéd az LR-t egy szikrányit is, akkor tudnád hogy milyen elven működik.
tehát a kérdésed értelmetlen. azért ment a gugli. mindegyik azzal kezdi hogy ez egy veszteségmentes szerkesztést használó progi.

ha nem jött be, akkor jövőre ne fizess elő.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3638) *Ropi* válasza copass (#3637) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eléggé ki lett vesézve ez a téma: ideje elengedni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3639) Busterftw válasza copass (#3637) üzenetére


Busterftw
veterán

Első sorban a dehaze miatt kerestem szoftvert , youtube-n ez volt meggyőző, például az általatok ajánlott photoshopban 3x annyi meló ugyanazt a hatást elérni layerekkel meg ecsettel.
És mint mondtam havi £7 a creative cloud egy hónapra. Szóval nem kidobtam 40k-t aztán vertem az asztalt hogy mi ez a szar.
Nagyon is tudtam miket tudok vele csinálni (manipulálás szintjén), persze sosem használtam előtte.

[ Szerkesztve ]

(#3640) *Ropi* válasza Busterftw (#3639) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ajánlom figyelmedbe a #3638-at! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3641) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok,

Végül arra jutottam, hogy beruházok egy LR-ra. Két kérdés:
Sok kritikát hallani/olvasni, hogy a 6-os nem valami acélos, tele bugokkal. Ez még mindig így van, vagy már javították?
Szintén több helyen olvastam, hogy a Fuji raw-t kissé elkeni, elhomályosítja más RAW kezelő szoftverekhez képest. Ez is így van még?

Illetve csak CC trial-t találtam, jól látom, hogy a "sima" LR-nak nincs trial verziója?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#3642) Fandango válasza Alabástrom (#3641) üzenetére


Fandango
veterán

Én még nem futottam hibába a 6-os verziónál (amióta megjelent használom, mindig frissitve a legújabb verzióra). A Fuji raw maszatolást már javították, most már teljesen jó szerintem (aláírásban megnézheted a képeimet, X-T1 rawból készültek).

(#3643) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok, a kérdésem az lenne, hogy Lightroom CC-ben hogy lehet eltűntetni a slideshow modult, hogy be se töltődjön. A Book és a Web modul eltüntethető a vele azonos nevű .lrmodule fájlok programkönyvtárból való törlésével. Slideshow.lrmodule fájl viszont nem létezik. Melyik fájl felelős akkor azért a modulért?

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#3644) *Ropi* válasza Surfym@n (#3643) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jól tévedek azt akkor nem tudod eltüntetni. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3645) aleister


aleister
veterán

Új LR és ACR.

Korábban már olvastam, hogy ez az ACR nagyon leegyszerűsíti a perspekciós torzítás korrigálását.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3646) Corsa02 válasza aleister (#3645) üzenetére


Corsa02
őstag

Én most ezt nem nagyon értem, hogy a Lightroom CC 2015.6 és a Lightroom v6.6 között mi a különbség? Vagy ez egy és ugyan az?

The Truth Is Out There --->

(#3647) aleister válasza Corsa02 (#3646) üzenetére


aleister
veterán

A CC a felhő alapű, havidíjas konstrukció, a 6 meg az offline, egyszer megvevős verzió.
Minimális funkcióbeli különbség előfordulhat köztük.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3648) Corsa02 válasza aleister (#3647) üzenetére


Corsa02
őstag

Áá értem már, köszönöm!

The Truth Is Out There --->

(#3649) *Ropi* válasza aleister (#3645) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hajnalban akarta magát frissíteni de nem engedtem neki, nehogy az aktuális képanyag feldolgozása közben megboruljon valami hibával - majd utána.

(#3647) aleister: A CC-hez tartozik Lightroom Mobile és Behance.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3650) *Ropi* válasza aleister (#3645) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így működik az új LR-ban és ACR-ban a perspektivikus torzítás korrigálása.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.