Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3301) aleister válasza *Ropi* (#3300) üzenetére


aleister
veterán

"A raw valóban 1.0 Gammával rendelkezik, viszont a weben standardnak számító sRGB meg 2.2-vel, így érdemes ahhoz igazodni (vagyis az adott kimeneti formátumhoz, ha éppen nem webre dolgozol). Ebből adódóan pont nem 1.8-ra kellene konvertálni, hanem 2.2-re."
Minden bizonnyal úgy döntöttek az Adobe-nál, hogy a feldolgozás során legyen gyors a folyamat, az export kárára.

"Mert ez is olyan, mint a zenei felharmonikusok meg(nem)léte a digitálisan rögzített anyagokban: megérzed a hiányukat, nélkülük túl steril a felvétel."
Őszintén megvallva én ezt kétlem. :)
Ez a "megérzed" elég misztikusnak hangzik. Feltételezem nincs erre semmi hiteles kutatás, teszt, csak a városi legendák. :)
A nyakamat rá, hogy a civilek 90%-a egy sRGB-AdobeRGB vakteszten is megbukna. :)

"Ez a 200-as érték nem tudom, honnan jött, mert a ProPhoto RGB ajánlása 142 Cd/m"
Sry, lehet, hogy keverem a max értékkel. Anno a Spyderem mindig belőtte az optimális értéket, és figyelmeztetett, ha túl sok volt a környezeti fény. Lehet, hogy ez a 200 maradt meg bennem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3302) energomatt válasza aleister (#3301) üzenetére


energomatt
senior tag

"A nyakamat rá, hogy a civilek 90%-a egy sRGB-AdobeRGB vakteszten is megbukna."

Na és az 750 millió ember, az neked smafu?

(#3303) aleister válasza energomatt (#3302) üzenetére


aleister
veterán

Nehéz erre a kérdésre komolyan válaszolni. Persze, ha lemaradt a szmájli a végéről, akkor nem szóltam.
Szerintem fuss neki még egyszer!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3304) energomatt válasza aleister (#3303) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem attól lesz valami humoros, hogy szmájlival jelezzük.

(#3305) aleister válasza energomatt (#3304) üzenetére


aleister
veterán

Oké, csak a netes kommunikációban a non verbális jeleket ezek adják. Szóval egy-egy mondat értelmezésében elég sokat számítanak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3306) *Ropi* válasza aleister (#3301) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Minden bizonnyal úgy döntöttek az Adobe-nál, hogy a feldolgozás során legyen gyors a folyamat, az export kárára."

1.8-ra sem gyorsabb konvertálni, mint 2.2-re. :D

"A nyakamat rá, hogy a civilek 90%-a egy sRGB-AdobeRGB vakteszten is megbukna."

Vakteszten sem hiszem: pontosan ezért mutatom meg mindig a pároknak párhuzamosan Adobe RGB-ben is az sRGB mellett a fine art könyveik terveit, mert láthatják - és látják is - a nem kicsit szembetűnő különbséget, amit végül a könyvekben is megkapnak. ;)

(#3302) energomatt: :DDD

(#3303) aleister: Megválaszoltam helyette. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3307) madgie válasza *Ropi* (#3306) üzenetére


madgie
titán

Miért, mit látnak? Hogy Canonon Adobe RGB-ben kevésbé hígf*sak a színek? :P

(#3308) *Ropi* válasza madgie (#3307) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyere el és megmutatom. Ha nem látod, az már a Te bajod... ;] :P ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3309) madgie válasza *Ropi* (#3308) üzenetére


madgie
titán

Nekem nem kell mutogatni, a Fujim jpg-ben különbet nyújt :))

(#3310) aleister válasza *Ropi* (#3306) üzenetére


aleister
veterán

Válaszoltad a lópikulát. :P
Még csak kérdés sem volt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3311) MrChris válasza aleister (#3301) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem megérezni, hanem hallani, de nem úgy mintha fogsz egy eq csúszkát és lehúzod. Ha minden audió rendszer csak annyit teljesítene, hogy 20-20kHz frekvencia és 108dB dinamika tartomány mikrofontól a hangszóróig akkor az elég csírán vagyis szarul szólna, pedig teljesítik a dogmatikusan elkönyvelt hallástartományt.

(#3312) *Ropi* válasza madgie (#3309) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ennek ellenére mégis Canonnal készült a WPPA legtöbb díjnyertes képe...Azért ne pityeregj, mert Fujival is volt egy. :D Fogalmazhatjuk úgy is, hogy 28x a szorzó a Canon javára. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3313) madgie válasza *Ropi* (#3312) üzenetére


madgie
titán

Hát igen, az első helyezett is zseniálisan néz ki... egy bandingos, bemozdult, rossz helyre fókuszált migránsfotó. De legalább Canonnal lőtték, hé! :)

(#3314) aleister válasza *Ropi* (#3312) üzenetére


aleister
veterán

Ahogy írtam már az offosban, ha ez a cikk bármiféle reprezentatív értékkel bírna, akkor SENKI nem venne Canont, tekintve, hogy egy mobillal jobb képet lehet lőni, mint amit kihoztak győztesnek.
De ezeket a köröket egyszer már lefutottuk. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3315) *Ropi* válasza aleister (#3314) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igaz, viszont mégis ez a hivatalos álláspont...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3316) madgie válasza *Ropi* (#3315) üzenetére


madgie
titán

Hivatalosan a reformok is működnek :P

(#3317) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Lightroomot használok v4 óta, a v6-ra én is áttértem amikor megjelent. Nincs a gépemben grafkártya (core i5 2500K proci van), mert nem használom játékra a gépet. Önmagában a LR6 grafkártya supportja miatt nem vennék kártyát, de akadt más feladat is, amire kellenem így gondoltam beruházok egybe.
A kérdésem az lenne, hogy van-e valami LR-ra is jól bevált darab? Elsősorban az nVidia GeForce 750-760-asokat néztem.

Köszi szépen!

(#3318) aleister válasza Dudee (#3317) üzenetére


aleister
veterán

Az AMD-knek jobban fekszik a 6/CC verzió óta az LR.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3319) copass válasza Dudee (#3317) üzenetére


copass
veterán

Gigabyte geforce 750 Ti Oc-m van. hasít.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3320) *Ropi* válasza Dudee (#3317) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ehhez nincs mit hozzáfűzni: saját magam és mások visszajelzései alapján is ezt tapasztalom. A Zotac AMP! Edition GTX460-at egy MSI GTX760 Gaming váltotta a gépemben: mindkettő működött/működik ahogy kell. Viszont több ismerősöm járt úgy AMD / ATI kártyával, hogy LR és PS alatt a hardvergyorsítást bekapcsolva fagyások és ilyen-olyan driver hibák tucatjai jelentkeztek. Amúgy adhatok kölcsön egy ATI kártyát, ha mindenáron ki akarod próbálni, hogy milyen érzés. ;) :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3321) bippeti


bippeti
tag

Mennyire kell erős vas az LR-hez? (nyilván nagyon) Úgy értem, hogy milyen műveleteknél (esetleg már nagyon alapműveleteknél is) és kép-mennyiségnél fogom majd azt érezni, hogy a noti (i3, 2,4 GHz, 4 GB RAM-mal) édeskevés?

(#3322) aleister válasza *Ropi* (#3320) üzenetére


aleister
veterán

FYI

"Starting with Adobe Photoshop CS6, there is a new Mercury Graphics Engine (MGE) that will use your video card's GPU to improve Photoshop's performance. This new Mercury Graphics Engine will provide near-instant results when working with certain key tools, such as Lighting Effects, Liquify, etc.

The best thing about the Mercury Graphics Engine is, it uses both OpenGL and OpenCL. Which means, you do NOT need a CUDA enabled video card from NVidia.

Let me repeat that, Photoshop CS6 itself, does not use CUDA, it uses OpenGL and OpenCL for GPU acceleration. So there are no hacks, mods, etc. to get your video card to work. All you need to do is setup PhotoShop CS6 to your your video card."

A fenti igaz az LR-re is, mert ugyanezt a Mercury motort használja. A linkelt mérésed hibás. Az LR leginkább már az OpenCL-től gyorsul, amiben az nVidia vga-k nagyon lemaradnak. Igaz az esetükben szerintem inkább az OpenGL a fontosabb.

Olvasd át ezt a szálat!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3323) Balinov válasza bippeti (#3321) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz import, foleg preview rendereles meg export.

ceges laposon hasznaltam 1+ evig az LR5.x-et (i5, 4GB ram, sima noti HDD), majd az uj ceges noti (erosebb I5, 2x4GB) eseten erezheto volt a gyorsulat. Most 6.x-el teljesen jol elvagyok, igaz csak az EM5 rawjaival dolgozm, nem 30+ MP-es monstrumokkal.

Ram sztem meghalalja, notihdd helyett ssd ugyszinten

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3324) madgie válasza bippeti (#3321) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk kötegekt feldolgozásnál. Vagy nagy méretű RAW fájloknál. Nekem egy Fuji X-Trans-os timelapse notihardverrel (i5-3210M), alvós meló: elindítom a folyamatot, elmegyek aludni, reggelre biztos kész :D

(#3325) general válasza bippeti (#3321) üzenetére


general
addikt

Sajnos már a képek lapozasanal, vegig nezesenel is számít. Ha Develop modulban vagy,plane, ha a fotoidon vegeztel barmi módosítást, még inkább... Szoval kell a CPU és kell kell a RAM főleg. És láthatod feljebb is, hogy nem árt egy vid.kari sem...

(#3326) *Ropi* válasza aleister (#3322) üzenetére


*Ropi*
félisten

A dátumokat is figyelted? Az általad linkelt 2015 márciusi beszélgetés, az általam linkelt 4 hónappal frissebb. ;)

A legtöbb nV kártyán le is van tiltva az OpenCL (bár mókolással engedélyezhető), mert felesleges a CUDA + OpenGL mellett.

(#3321) bippeti: Sok(k) képhez erőmű kell (pl. a 4.4-re lassított i7 2600K-val 850 képet ~45-50 perc alatt alatt exportált ki 1920x1200-ra leméretezéssel és utóélesíéssel, de rendesen volt használva a spot removal tool is, ami eléggé erőforrás igényes. Az i3, 2.4 GHz, 4 GB RAM-mal öregurasan komótos tempóban fog "repeszteni". ;) :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3327) madgie válasza *Ropi* (#3326) üzenetére


madgie
titán

A LR még mindig olyan egyébként, hogy igazából négy magig érezhető a gyorsulás, azon felül nem nagyon? (És azon belül is az órajel sokat dob?)

Na nem AMD-ről beszélek, intelről. Tehát hiába vesz valaki tuningolható hatmagos i7/Xeont, nem igazán éri meg?

(#3328) *Ropi* válasza madgie (#3327) üzenetére


*Ropi*
félisten

4.4-en 60-80%-ra terheli mind a 8 szálat, nagyjából egyenletesen (kikapcsolt HT-vel még nem próbáltam).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3329) madgie válasza *Ropi* (#3328) üzenetére


madgie
titán

6/12-re gondoltam, vajon lenne-e előnye? Szerintem nem sok, de lehet tévedek :)

(#3330) aleister válasza *Ropi* (#3326) üzenetére


aleister
veterán

Az idő ebben az esetben nem mérvadó, tekintve, hogy a Mercury nem változott. :)
Ettől a 4 hónaptól függetlenül ugyanúgy OpenCL-t és OpenGL-t használ a grafikai gyorsításhoz, NEM Cuda-t. Nincs tudtommal tiltva az előbbi az nV kártyákon, egyszerűen csak gyengék benne.

A másik, hogy egyáltalán nem érv egyetlen user ilyen-olyan mérése. Konkrétan az általad linkeltről ordít, hogy teljesen hibás a mérés, tekintve, hogy gyorsítással rosszabb eredményt ért el, mint gyorsítás nélkül. Ez egyértelműen valami szoftveres hibára utal.

Ezek a reális eredmények: Adobe Premier és After Effect, Sony Vegas Pro 12, Prohardver OpenCL teszt.

Ezek mind korrektül dokumentált, benchmark alapján mért tesztek. Az egyik kivételével hivatalos portál tette őket közzé, nem jóskapista, bugos rendszerének az eredménye. :)

A héten mondjuk pont lesz nálam egy GTX 750 Ti más okból kifolyólag, de nemigen van egy szinten a jelenlegivel, hogy érdemes legyen összemérni a kettőt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3331) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Az Adobe termékeket már csak "előfizetéses" formában lehet megvásárolni. Én pl diák vagyok és örülnék ha lenne digitálisan megvehető diák licenc. Létezik ilyen?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3332) general válasza *Ropi* (#3328) üzenetére


general
addikt

ezen én is agyalok egyébként. hogy ha i5 helyett i7 kerülne a gépbe, gyorsítana-e a LR-on. órajel minimálisan lenne gyorsabb, de vajon a HT-t kihasználj a LR annyira, hogy érdemes legyen pénzt feccölnöm bele?
nem tudsz esetleg egy ráérős estén valami mérést csinálni, importra, exportra, vagy csak használni a +4 mag nélkül kicsit, hogy érezd a különbséget? :B :B :R

(#3333) madgie válasza general (#3332) üzenetére


madgie
titán

DNG convert is érdekelne engem, az LRTimelapse miatt :)

(#3334) *Ropi* válasza madgie (#3329) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#3335) madgie válasza *Ropi* (#3334) üzenetére


madgie
titán

Akkor egy erős (4 GHz körüli, vagy feletti) 4 magos, 8 szálas i7 a tutiság továbbra is LR alá, ugyi? Persze ugynez 6/12-vel jobb, de nem sokkal, még bug nélküli exportnál sem.

(#3336) *Ropi* válasza aleister (#3330) üzenetére


*Ropi*
félisten

Konkrétan tiltva van: a legfrissebb driverrel a GTX760-amnál szürke az OpenCL pipa lehetősége a programban.

Igen, ezek korrektebbnek tűnnek, bár akkor nem tudom, én milyen egzotikumokba futottam bele (személyes tapasztalatok). :U Az igazi az lenne, ha egymás után be tudnánk dobni ugyanabba a konfigba két VGA-t és végigtolni rajta egy LR / PS exportot ugyanabból a katalógusból.

Ilyenkor sajnálom, hogy nincs erősebb VGA-m (nem láttam értelmét mert nem játszom) egy teszthez. ;)

(#3335) madgie: Ár / érték arányban igen. :K Egyébként i7 és i7 közt is van különbség, mert C2C az újabb generációk érezhetően gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3337) *Ropi* válasza general (#3332) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ok, ha lesz időm megnézem (csak előbb még gyűjtök kicsit a villanyszámlára). :D Mondjuk elgondolkodtam, mert amikor összeraktam (tápfesz) stabilitásra teszteltem a gépemet, akkor HT nélkül nagyobb GFlops-t dobott, így lehet érdekes eredmények születnének (ugye ott a nyers procierő dominál). :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3338) aleister válasza *Ropi* (#3336) üzenetére


aleister
veterán

Nem lehet, hogy Te tiltottad le valamikor korábban? Én legalábbis nem találtam bejegyzést arról, hogy az nVidia kikapcsolta volna. Pl ez nem állja akkor meg a helyét?
"OpenCL support is included in the latest NVIDIA GPU drivers, available at"

Az általad linkelt tesztben az a leggyanúsabb, amit említettem. Egész egyszerűen nem lehet lassabb a gpu hw gyorsításával egy mérés, mint csak cpu-val. Legrosszabb esetben ugyanannyi lesz az eredmény, no de lassabb...
A srác valamit nagyon elbökött, vagy a driverek akadtak nála össze.

A személyes tapasztalataidra meg azt tudom mondani, amit nem rég írtam privátban. :)
A korai 6/CC verziókban bizony nem jött ki jól az LR és a catalyst. A Develop fül alatt konkrétan crash volt. Én is szentségeltem itt emiatt, ha visszakeresel. Mivel régóta ki akartam próbálni egyébként is a PhysX-et, ezért még az is megfordult a fejemben, hogy váltok nVidiára. Hála égnek nem tettem meg.
Aztán a 3-as patch (CC 2015.3)-nál ezt javították, valamint az AMD is észhez tért, és Catalyst oldalon is belenyúlt a driverbe.

Összefoglalva, az összes korábbi verzióban jobb választás volt az nVidia a CUDA miatt. A 6/CC-nél ez elvileg megváltozott.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3339) *Ropi* válasza aleister (#3338) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem hinném, hogy letiltottam: miért tettem volna? Másrészt azért azt észrevettem volna, ha azért túrok bele a registrybe, hogy kikapcsoljam. ;) :D

Szerintem a következő fejlámpás találkozó helyett videokártyás találkozót kellene terveznünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3340) aleister válasza *Ropi* (#3339) üzenetére


aleister
veterán

:K

szerk: Esetleg tudsz valami presetet, ami időigényes módosításokat hajt végre? Ha itt lesz a 750 Ti lemérhetek ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3341) *Ropi* válasza aleister (#3340) üzenetére


*Ropi*
félisten

PS-ben a blur funkció pl., vagy LR-ben a gyorsnézetek generálása.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3342) aleister válasza *Ropi* (#3341) üzenetére


aleister
veterán

Konkrétan LR-re gondoltam. A tesztek többsége vagy Premier Pro, vagy After Effect, vagy PS alapú. Oké, hogy ugyanaz a grafikai motor, de nem minden funkcióban van átfedés. Ezért sírok én már régóta egy beépített LR benchmark miatt.

Arra gondoltam, hogy valami precízebb erőforrás monitorozó szoftverrel, ha logolom a cpu load-ot, akkor az idle völgyek közötti távolság alapján végül is lehet kalkulálni. De ez valami állati pöcsölős meló. Siheder koromban még voltam olyan kocka, hogy belevágjak egy ilyenbe, de manapság már nem érzek magamban elég késztetést rá. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3343) *Ropi* válasza aleister (#3342) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kell csinálni egy LR katalógust, amiben 1 db képről csinálunk mondjuk 100 db virtuális másolatot és mindegyiken végig van klónozva a van ugyanaz a - mondjuk - 200 db referenciapont a spot removal toolnak. Ez már eléggé megizzasztja, lehet stopperolni. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3344) copass válasza *Ropi* (#3343) üzenetére


copass
veterán

zajszűrés, átméretezés is izzaszt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3345) *Ropi* válasza copass (#3344) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy akkor a 100 db virtual copy-t FHD-ra leméretezni utólagos élesítéssel: az sem rossz. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3346) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egy gyors és remélem könnyű kérdés. Pár napja szerkesztettem egy képet, de most megint hozzá szeretnék nyúlni, de onnan szeretném folytatni ahol múltkor abbahagytam. Elvben a LR menti valahová a módosításokat. Hogyan tudnám megnyitni újbóli szerkesztésre a képet?

Amikor meg szeretném újra nyitni a LR érzékeli is, hogy ez a kép már importálva volt, csak nem tudom, hogy hogy tudnám megint megnyitni szerkesztésre.

(megvan. Nem volt megnyitva az alsó toolbar :) (még kezdő vagyok) Ezek a módosított képek megmaradnak azután is, hogy bezártam a programot?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3347) general válasza adamssss (#3346) üzenetére


general
addikt

nyisd meg a Lightroomot, ha abban szerkesztetted...
nem igazán érthető a kérdésed, mert a LR pont erre van kitalálva, abban az állapotában őrzi meg az oda importált és módosított képeket, ahogyan utoljára hagytad...

szerkesztve: OK, hajrá akkor! sok sikert! :-)

[ Szerkesztve ]

(#3348) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.
Valamit elállítottam az importnál a preview-k készítésénél.
Amikor először telepítettem a LR-ot, akkor beszinkronizálta a képeket, de nem csinált utána még preview-t is, tehát a bal felső sarokban nem volt az, hogy standard preview 1 of 176....2 of 176 stb.
és ez lassabb folyamat, mint maga az, hogy 176 képet betölt.
szóval régen jó volt, de akármit állítok, mindig csinálja ezt a plusz folyamatot.

(#3349) *Ropi* válasza nfsu17 (#3348) üzenetére


*Ropi*
félisten

A gyorsnézeti képeket mindig legenerálja: azt jelzi a bal felső folyamatmutatóval, elsőre valami késleltethette a folyamatot (pl. nem volt katalógus megadva). Vagy a "smart preview"-re gondolsz LR CC-nél?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3350) nfsu17 válasza *Ropi* (#3349) üzenetére


nfsu17
veterán

Valószínűleg akkor nem volt katalógus megadva. Az elején azt sem tudtam mi az.
Nem cc. 5.2.
Mindegy, akkor melyik beállítás az, ami a leggyorsabban végig megy azon a folyamaton?
A build previews: minimal?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.