Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) Melorin válasza *Ropi* (#3850) üzenetére


Melorin
addikt

És a rövidebbik? Állóképeim is vannak.
Vagy megnéznéd, hogy nálad éles-e? [link]
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3852) *Ropi* válasza Melorin (#3851) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja Flickr? Reflexből a Facebook ugrott be. :B Akkor ezt inkább passzolom. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3853) aleister válasza Melorin (#3849) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Szerintem ezt a kérdést nem annyira gondoltad át. :)
Teljes képernyős nézetnél értelemszerűen a rendelkezésre álló képernyőmagasságig konvertál a Flickr. Na mármost nyilván nem készülhetsz fel a 7 milliárdos Föld minden egyes userének a felbontására. Igazából a felbontás csak egy dolog, de más a rendelkezésre álló hely a különböző böngészők esetén. Mi több, ha plusz eszköztár van valakinek a böngészőjében, akkor ez megint csak csökkenti a hasznos területet. Ergo teljesen mindegy, hogy mekkorában töltöd fel.

A másik, hogy minek akarod ott élesben látni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3854) MrChris válasza aleister (#3853) üzenetére


MrChris
nagyúr

Úgy vettem észre, hogy a flickr még rádob egy kis élesítést, amitől szerintem kicsit labirintusos meg foveon fílingje lesz :D

(#3855) Melorin válasza aleister (#3853) üzenetére


Melorin
addikt

A másik, hogy minek akarod ott élesben látni?

Nem értem a kérdést. Egy fotót miért ne akarna az ember élesen látni akárhol is van az? Pont egy képmegosztó oldalon ne legyen éles?

Másik megoldás : tegyem fel olyan felbontásban a képet, hogy az kisebb legyen egy picivel mint a legkisebb mai felbontás (pl a magassága 720) és akkor nem is kell fullscreenben nézni ahhoz, hogy pixelpontos legyen?

[ Szerkesztve ]

(#3856) *Ropi* válasza Melorin (#3855) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem ismerem a Flickr! galériamotorját, de a sajátoméból kiindulva töltsd fel a legnagyobb méretben aztán abból csak kisebbre kell méreteznie.

Úgy tűnik mégiscsak jól mondtam a 2048 pixelt. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3857) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Valamit sikerült elnyomnom, hogy tudom visszaállítani, hogy rács nézetben az indexépek felett megjelenjen a sorszám?

(#3858) aleister válasza Melorin (#3855) üzenetére


aleister
veterán

Úgy értettem, hogy mi vele a célod?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3859) Szalon87


Szalon87
csendes újonc

Sziasztok! NAS beszerzés előtt állok, aminek az egyik főbb oka a fényképeim tárolása lenne, amivel kapcsolatban szívesen fogadnám véleményeteket!
Olvasgattam vissza a fórumon és említettétek régebben, hogy nem igazán támogatja a LR, hogy a catalog a NAS-on legyen... Ebben esetleg van-e már változás, hogy a mostani verziók képesek erre?

Az igényem az lenne, hogy otthon a NAS-on tárolom a képeket, amikhez az otthoni eszközeimmel hozzá tudjak férni (laptop-TV-telefon-tablet) és tudjak képeket szerkeszteni. Viszont nagyon jó lenne megoldani, hogy a munkahelyi gépemen is ugyanúgy hozzá tudjak férni és dolgozni a képeimen... :U
Létezik erre valamilyen megoldás? (ha esetleg túl egyszerű lenne, akkor otthon Apple, irodai környezetben pedig Windows van...)
Vagy inkább vegyem ki a kezem a biliből? :D

Továbbá érdekelne gyakorlati tapasztalatotok NASokkal kapcsolatban, ki-mit javasolna, kinek mi vált be fotóinak tárolására-kezelésére.

Igazából Synology DS216+II és Synology DS216play között gondolkoznék, de nagyjából ugyanilyen árért Qnap hardverben erősebb... HS-251+ tetszik, hogy nincs benne ventilátor, ami, mivel nappaliban lenne elhelyezve, fontos. Valamint a QNAP TS-251+ lenne a másik alternatíva...

Szempont, hogy könnyű legyen a kezelhetőség és ne kelljen informatikus végzettség, ha valamit be szeretnék állítani rajta :)
Nem profi munkára kell, de mindenképpen szeretnék jól és könnyen használható rendszert kialakítani hosszabb távra!

Ti milyen NAS-t vásárolnátok a fenti igényekre? Szívesen meghallgatok egyéb ajánlásokat is! :)

(#3860) *Ropi* válasza Szalon87 (#3859) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sajnos az LR még mindig nem támogatja a LAN / WAN hálózati meghajtókat.

NAS-ról sokkal nehezebb (többször lehetetlen) az adatmentés ha elszáll egy HDD benne. Inkább egy HP microserver - jobban skálázható és rugalmasabb a hardvere: oprendszert azt teszel rá amit akarsz, mindenről elérhetőek lesznek a tartalmak.

Ja, és inkább legyen benne ventilátor, hacsak nem akarod megsütni a HDD-ket! :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3861) MrChris


MrChris
nagyúr

Felhasználók nem osztanak meg általuk készített kamera színprofilokat? Nem nagyon találtam, pedig biztosan jó páran használnak color checkert.

(#3862) madgie válasza MrChris (#3861) üzenetére


madgie
titán

Általában többet árt vele, mint használ.

(#3863) MrChris válasza madgie (#3862) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D
Azt tapasztalom, hogy a profilok sokkal precízebben húzigálják a színeket, mint amit a hsl-el bűvészkednek a presetek. Pl húzod az arcbőr színét ami mondjuk a narancs csúszka de a képen a fenyőbútor is vele együtt változik, egy kalap alá veszi, mert árnyalatban közel van hozzá. Viszont egy másik profilt ha ráteszek az megváltoztatja az egyiket, míg nem húzza el a másikat.

(#3864) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok,
Azzal nyűglődöm, hogy nem tudom a gps adatokat hozzárendelni a képekhez. A tavalyi és azelőtti nyaralás alkalmával simán működött, hogy a https://www.google.com/maps/timeline -ról lehúztam a kml fájlokat, majd konvertáltam a kml2gpx.com-on gpx-re és szépen lightroomban hozzáadtam.

Na, most valamiért nem működnek. "No photos match", de bal felül úgy csinál, mintha agyalna még rajta.

Feltettem a Jeffrey’s “Geoencoding Support” Plugin for Lightroom próbaverzióját, az sem tud mit kezdeni a gpx-ekkel, ő azt állítja, hogy nincsenek timestampek...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3865) azka79 válasza Dexter68 (#3864) üzenetére


azka79
aktív tag

Nem mai program, de amire kell tökéletes. Évek óta ezt használom

http://www.geosetter.de/en/

(#3866) Dexter68 válasza azka79 (#3865) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszi... sajna azt írja, hogy
You didn't select a track file or your selected track file doesn' contain any coordinates including date time information. :O

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3867) Balinov válasza Dexter68 (#3866) üzenetére


Balinov
félisten

Valami más swvel nem tudod leellenőrizni, hogy tuti jó-e a fájl?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3868) Dexter68 válasza Balinov (#3867) üzenetére


Dexter68
addikt

Most letöltöttem a Google Earth-öt, ami simán beolvastam a .kml-t, csináltam belőle .kmz-t, de a GeoSetter ezzel sem áll szóba :O

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3869) azka79 válasza Dexter68 (#3866) üzenetére


azka79
aktív tag

Én gpx-el szoktam etetni, és mindig jó. Lehetséges, hogy megsérült a file.

GPS tracker-nek meg androidon a Locust használom

(#3870) Dexter68 válasza azka79 (#3869) üzenetére


Dexter68
addikt

Attól félek, hogy esetleg a google változtatott a formátumon. Többször letöltöttem, másik böngészőből is. Maga a kml fájl működik, hiszen a google earth hibátlanul beolvasta, viszont se a lightroom, se a Geosetter nem tud mit kezdeni vele, vagy a belőle konvertált gpx-szel... Próbálok még küzdeni valamit...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3871) Dexter68 válasza Dexter68 (#3870) üzenetére


Dexter68
addikt

Na, az kiderült, hogy a KML (vagy KMZ) konverziónál 2010. jan. 1-re változik a dátum :Y

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3872) |AP|


|AP|
veterán

van arra lehetőség, hogy egy Panasonic GX7-hez készült színprofilról elhitessem a Lightroommal, hogy az GX80-hoz készült?

(#3873) madgie válasza |AP| (#3872) üzenetére


madgie
titán

Átkonvertálod DNG-be a RW2-t, majd ott megmókolod hexeditorral, hogy GX7-nek lássa a LR :D

Nem biztos, hogy működik, meg macerás is, de én is így verem át a LR-t, ha X-Trans III színprofilokat akarok az X-Trans II képeimhez.

(#3874) MrChris válasza madgie (#3873) üzenetére


MrChris
nagyúr

Színprofilt akkor nem lehet meghekkelni?
Mit írtál át?

(#3875) |AP| válasza madgie (#3873) üzenetére


|AP|
veterán

valóban macerás, egyszerűbb lenne, ha magát a színprofilt lehetne átmókolni GX80-hoz...

dehát az élet sem egyszerű :)

(#3876) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok. Lassú Víz javaslatára bemásolom ide is :)

Sziasztok. Gondoltam megosztom, hátha lesz még valaki, aki ezzel szív majd. A lényeg röviden: a PS és a LR nem kezeli az EM5 ORF fájlok teljes állományát. Amennyire a jpeg be van állítva a gépen, olyan képaránnyal mutatja a nyers fájlt is és nem lehet croppal visszahozni az elveszett részeket. A probléma elvileg az exif állománnyal van, de nem sikerült olyan alkalmazást találnom, amivel meg lehetne bütykölni, hogy működjön.

A megoldás a következő: le kell szedni a deaspect plugint a LR-hoz és hozzáadni a pluginekhez. Az exiftoolt szinténm elérhetővé kell tenni a windows PATH-ben, különben nem megy. A RAW fájlt (ORF) megnyitva a "copy as dng"-vel beemelni, majd library menüből a plugint ráengedni a kiválasztott kép(ekre). Ezt követően a display all-t kell nyomni, mert létrehoz egy újabb példányt a dng fájlból, deaspect név hozzáadásával. Ezt már lehet a develop menüben szabadon croppolni, vagy a LR folderjében a deaspect fájlt PS-ben közvetlenül megynitva a 4:3 képet szerkeszteni.

Maga a folyamat így már nem vészes, de mire rájöttem, hogy a dng mellett még egy dng fájlt létrehoz, a falat kapartam...

(#3877) Balinov válasza Golota (#3876) üzenetére


Balinov
félisten

Ez akkor is fennál, ha csak rawba fotozol vagy orf+jpeg only?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3878) Balinov válasza Balinov (#3877) üzenetére


Balinov
félisten

Illetve melyik LR verzió? Readme a githubon 4-est említ

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3879) madgie válasza |AP| (#3875) üzenetére


madgie
titán

Azt még nem próbáltam :)

A DNG hackről itt írtam egy bejegyzést.

(#3880) MrChris válasza madgie (#3879) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sikerült így ráhúznom a G6 cameraprofilt a GX80-ra.

(#3881) Golota válasza Balinov (#3877) üzenetére


Golota
aktív tag

Érdekes módon fennáll, ha csak RAW-ot lövök. Elvileg ilyenkor nem 16:9-nek kellene látnia, de annak látja. Ha viszont RAW+jpeg, akkor a beállított képarányt fogadja el. Ha 4:3, akkor annyi, ha más, akkor meg annyi.

(#3882) Balinov válasza Golota (#3881) üzenetére


Balinov
félisten

Anomáliák... Nálam szintén em5ben, de se 5.# se ccnel nem emlékszem ilyenre

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3883) madgie válasza MrChris (#3880) üzenetére


madgie
titán

Na, akkor már megérte beszúrnom ide :)

Más: használ valaki LRTimelapse-et? Tegnap óta idegbajt kapok :( Azzal dolgozom szűk egy éve, de semmi olyasmit nem tapasztaltam, amit eddig. Illetve lehet a Lightroom "sara", vagy éppen a fényképezőmé, bár szerintem nem az utóbbi. Vagy LR, vagy az LRTimelapse.

Szóval adott egy 608 képes sorozat, amiből time lapse-et kellene készítenem. Elnyomom a torzításkorrekciót, kellőképpen meghúzgálom a csúszkákat, mert kell a dráma az égre, árnyékfinomítás az előtérre, stb. Aztán ugye alkalmazom ezeket a beállításokat az összes képre. Az LRTimelapse képes ugyan keyframe-ekkel "átmenetesen" is megoldani az effektezést, képről képre, de a probléma miatt maradjunk annál az egyszerű esetnél, hogy minden képre teljesen ugyanazok a beállítások mennek.

És itt dobja le az agyam az ékszíjat, mert random frame-eknél ugranak a tónusok. Egyszer ciános tónusú a kép, a következőnél átugrik lilásba. Teljesen ugyanaz a kép, 4 másodperccel később. Ugyanazok a beállítások, minden ugyanaz. És ami a durva: nem mindig ugyanott csinálja. Ha dühömben leresetelek minden beállítást, kitörlöm az XMP fájlokat is mert mondjuk 271 és 272 frame-nél csinálta, majd keverek másikat, teljesen másképp, hátha ott nem fogja, akkor ő mondjuk a 302 és 303-nál fogja eljátszani ezt.

Teljesen értetlenül állok a dolog előtt, ráadásul nem saját szórakozásomra készült anyagnál játssza el ezt, hanem megrendelésnél.

Nyers RAW-oknál nem látok ilyesmit, de amint elkezdem gyúrni, random helyeken kerül elő. Kutya idegesítő, tegnap délután fél öttől csak ezzel molyolok :(

Beszúrok két print screent a legutóbbi munkamenetből.

(#3884) madgie válasza madgie (#3883) üzenetére


madgie
titán

As Shot-os WB-s képeket szúrtam be, de úgy emlékszem, Kelvinre pontos WB-nél is ezt csinálja. Persze munka után lecsekkolom, jó lenne, ha simán csak user error lenne :)

(#3885) aleister


aleister
veterán

Urak,

Gondoltam kicsit tovabbkepzem magam, es tokelyre fejlesztem a Tone curve, Color és Split tone panelek hasznalatat is. Eddig ezeket meltanytalanul hanyagoltam, vagy epp mindenfele komolyabb tudatossag nelkul erzesre belenyultam, ha epp ugy adodott.

Tudtok esetleg valami jofele YT videot, ami ezzel a szekcioval foglalkozik? Nyilvan en is ra tudok keresni, igy elsosorban olyanra lennek kivancsi, amit tenyleg jonak, hasznosnak talaltatok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3886) Balinov válasza aleister (#3885) üzenetére


Balinov
félisten

Csekkold yurifineart, Anthony morganti meg serge ramelli yt csatornát

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3887) copass válasza aleister (#3885) üzenetére


copass
veterán

jared polin-nak van pár hasznos lr tutorja.
serge ramelli-t nagy ívben kerüld...borzalom amit csinál az ürge! :U
möszjő csinálok csoda, felhúzom a shadow-t 100- ra és már kész is a bonapöti kép! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3888) aleister


aleister
veterán

Köszi skacok! Megsasolom őket! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3889) MrChris


MrChris
nagyúr

Hogyan lehet metaadatokat szerkeszteni és legfőképp hozzáadni egy DNG fájlhoz? Szükségem lenne elsősorban a fókusztávolság és rekeszérték utólagos megadásra meg esetleg az objektív típusának beírására. Manuális obi használata miatt ezek értelemszerűen nem szerepelnek a fájlban.

(#3890) madgie válasza MrChris (#3889) üzenetére


madgie
titán

A fejlécbe szokta írni, de ha nincs ott semmi adat, akkor nem tudom, hová szúrd be.

(#3891) madgie válasza madgie (#3890) üzenetére


madgie
titán

Beleírni egy egyszerű hexeditorral lehet.

(#3892) copass válasza MrChris (#3889) üzenetére


copass
veterán

exiftool

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3893) madgie válasza copass (#3892) üzenetére


madgie
titán

Na az meg kevésbé kőbaltás, ott a pont.

(#3894) aleister válasza madgie (#3891) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
Látom te is hard-core coder fokozatban tolod. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3895) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszi valszeg akkor exiftool lesz. Silkyben egyszerűen lehet megtenni, odaklikkelve szerkeszthető, még adatbázist is csinál. Develop-ban meg lehet valahogy jeleníteni az exifet egy panelon? Bal oldalt lenne hely rá.

(#3896) madgie válasza MrChris (#3895) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem, de a hisztogram alatt mutatja developnál, hány milli meg milyen rekesz.

(#3897) copass válasza MrChris (#3895) üzenetére


copass
veterán

libraryban lehet csak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3898) madgie válasza madgie (#3883) üzenetére


madgie
titán

BTW ez a probléma nem oldódott meg rendesen, arra tippelek, hogy annyira ki volt hegyezve a kép maga, hogy a böszme utómunka annyira megcibálta a tónusokat, hogy a határon mozgott a dolog és mikor hogy reagált. Ezt csak azért gondolom, mert végignézegettem a képeket, és van, ahol 100-200 Kelvint kell korrigálni, hogy nagyjából (de nem 100%-ban!) meglegyenek az előző frame tónusai, de általában 1-2 Kelvinnél (!!!) ugrik egy láthatót a kép.

Természetesen azóta sem tudtam reprodukálni más helyzetben :)

(#3899) copass válasza madgie (#3883) üzenetére


copass
veterán

nem a camera calibration-nál megy el valami? adobe eléggé megküldi a színeket, faithfull meg olyan pontjó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3900) madgie válasza copass (#3899) üzenetére


madgie
titán

Adobe Standard-nál is csinálja, direkt kipróbáltam ezerféleképp. Akkor nem csinálná, ha elküldeném a fenébe a WB-t, vagy pozitív, vagy negatív irányba. Tehát minimum 1000 K-val odébb kellene rakni a WB-t ,akkor nem ugrálna. Így olyan, mintha a határon táncolna a dolog és hol ide, hogy oda állítja (ciáni-hűvösebb, vagy lilás-melegebbe)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.