Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3051) aleister válasza madgie (#3050) üzenetére


aleister
veterán

A korábbiak támogatják?
Szerintem az én 4770-emben is az van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3052) madgie válasza aleister (#3051) üzenetére


madgie
titán

HD 4400-tól felfelé megy, a te i7-4770-edben HD 4600 van, tehát ott is mennie kell.

(#3053) aleister válasza madgie (#3052) üzenetére


aleister
veterán

Valamiért sima HD4000-re emlékeztem. Van mellette vga is, de akkor lehet, hogy beizzítom majd a Lucid Hydra-t. Az elvileg össze tudja hozni az iGP és a dVGA teljesítményét... gyakorlatilag meg botrányos a szoftveres támogatása. Nálam legalábbis csúnyán kifogott rajta pár alkalmazás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3054) madgie válasza aleister (#3053) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ne erőltesd, LR-ban nem lesz előnyöd ebből. Lucid-ot akkor használtam ilyen esetben, amikor kellett az intel quick sync-je, gyors videókonvertáláshoz.

(#3055) aleister válasza madgie (#3054) üzenetére


aleister
veterán

Nálam az energiatakarékosság is szempont. Jó, ha 2D-ben nem megy ez a kazán R9 280X.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3056) oszy válasza madgie (#3050) üzenetére


oszy
veterán

Engem is... Melyik verzióban megy még?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3057) madgie válasza oszy (#3056) üzenetére


madgie
titán

Nem vagyok benne biztos, de lehet a CC előtt még ment. Vagy akkor még nem is volt normális GPU gyorsítás?

szerk: de a 2012-es i5-ös Minin amúgy sem egy száguldó idegbolond a LR, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#3058) *Ropi* válasza oszy (#3056) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az Adobe honlapján fent van a támogatott VGA-k listája, most mobilról nem tudok linkelni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3059) madgie válasza *Ropi* (#3058) üzenetére


madgie
titán

Azt már belinkeltem, alszol? :P

(#3060) *Ropi* válasza madgie (#3059) üzenetére


*Ropi*
félisten

De ő mégis megkérdezte...Nem, úton vagyok. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3061) oszy válasza *Ropi* (#3060) üzenetére


oszy
veterán

Igen mert ott az van fent ami nem támogatott :)

Nekem egyébként i7 van. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3062) madgie válasza oszy (#3061) üzenetére


madgie
titán

"az van fent ami nem támogatott "

Akkor ezt átugrottad? :)

(#3063) *Ropi* válasza madgie (#3062) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor most már érted, miért linkeltem be újra. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3064) oszy válasza madgie (#3062) üzenetére


oszy
veterán

Ezt bizabát! Köszi! És bocs mindenkitől :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3065) bubi92


bubi92
őstag

hejho

egy ssd került a gépembe, ezért teljesen szűz vinfos lett felrakva, minden programmal együtt. többek között a lightroom is. most azt tapasztalom, hogy ha rábökök az importra, akkor beragad, nem importál semmit-sehova. Temporary foldert hoz létre, ott, ahol kéne lennie a mappáknak. csináltam új katalógust, új importálási helyet állítottam be, de semmi eredménye :(

(#3066) Fandango válasza bubi92 (#3065) üzenetére


Fandango
veterán

offtopic ON

Mikor hagyjak mar abba az emberek ezt a "vinfos" szohasznalatot, ha olyan rossz akkor nem kell hasznalni, van masik alternativa. Komolyan kezd duhiteni, hogy mindenhol ezt lehet olvasni.

offtopic OFF

Ja es a kerdesedre nem tudom a valaszt.

[ Szerkesztve ]

(#3067) *Ropi* válasza bubi92 (#3065) üzenetére


*Ropi*
félisten

Melyik? Mert oprendszerből és LR-ből is van egypár. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3068) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ha valaki még nem látta volna: már Androidon is ingyenes az LR Mobile. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3069) bubi92 válasza *Ropi* (#3067) üzenetére


bubi92
őstag

ő és win 8.1

win 8.1 ugyanaz mint előtte volt. viszont lighroomból 5.6 volt előtte. ( mielőtt jönne a kérdés. igen, eredeti, nem torrentelt )

és bocsánat (#3066) Fandango nekem tényleg semmi bajom a windowssal. csak ez így beragadt :(

(#3070) *Ropi* válasza bubi92 (#3069) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jól sejtettem: ez az a frissítés, amiben elcsűrték az importot: frissítsd 2015.3-ra!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3071) general válasza *Ropi* (#3070) üzenetére


general
addikt

elcsűrték a GUI-t, de működött. nekem semmi bajom nem volt vele

(#3072) bubi92 válasza *Ropi* (#3070) üzenetére


bubi92
őstag

frissítettem, és ugyanezt csinálja AMÍG videók is vannak a kártyán :O

(#3073) *Ropi* válasza bubi92 (#3072) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor várd ki, amíg beindexeli a videókat (vagy kapcsold ki az importálásukat)!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3074) ANOka


ANOka
őstag

Vasakkal kapcsolatos kérdéseket (amin a Lightroom-ot futtatnám) fel lehet tenni ebben a topikban, vagy ez OFF?

(#3075) aleister válasza ANOka (#3074) üzenetére


aleister
veterán

Erre megkapod a kedvenc válaszomat: igen. ;]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3076) ANOka válasza ANOka (#3074) üzenetére


ANOka
őstag

Szervusztok!

Kizárólag kép"szerkesztésre" (Lightroom és DxO használata) használandó számítógépben gondolkodok.
{ Más cél(ok)ra már van(nak) gépe(i)m, ami jelenleg teljes mértékben kielégíti(k) az igényeimet, azokat most nem akarom még alkatrész(ek) szintjén sem cserélni. }

Követelmények:
- lehessen belerakni 1 db SSD-t és 1 db (lehetőleg) 3,5" SSHD-t.
- a lehető legkisebb házba férjen bele (...hogy én is elférjek az amúgy is zsúfolt szobámban...)
- a lehető "legnagyobb" számítási teljesítmény hozza
- minél halkabb legyen

Keretösszeg még nincs, mivel egyelőre felmérem a lehetőségeket és a beszerzése olyan fél éves terv. Barbone/HTPC teljes/(fél)kész konfigok is szóba jöhetnek, de építettem én már alkatrészekből több PC-t is, így ez is járható út.

Várom a javaslatokat/ötleteket!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3077) aleister válasza ANOka (#3076) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Ez kicsit kusza számomra. A "lehető legkisebb házba férjen bele" és "a lehető "legnagyobb" számítási teljesítmény hozza".
Az előbbire ott a miniITX, az utóbbira ott a dupla foglalatos mbo Xeon cpu-val. A probléma csak az, hogy ezeknek -legjobb tudomásom szerint- nincs közös metszete. :)

A másik, hogy irányár nélkül megint csak nehéz segíteni.

A harmadik, hogy tudsz bármilyen ésszerű magyarázatot adni, hogy miért nem a meglévő gépparkot bővíted? Egy rakat hw-ért duplán fizetsz így. Ezt a feleslegesen kieső összeget lehetne inkább a nagyobb teljesítményű vasakba invesztálni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3078) ANOka válasza aleister (#3077) üzenetére


ANOka
őstag

Akkor mondjuk irányár legyen: 300 (-500) ezer Ft.
Ház méret irány pedig a MiniITX / HTPC irányvonal.

Ezekbe nem tudom, hogy manapság mi a legnagyobb teljesítményű (beépíthető pl.: i7-es) proci.

A meglevő gépeken már van egy jól beállított/feltelepített rendszer. Most nincs erőm/kedvem/időm, hogy azoket teljesen nulláról újratelepítsem, hogy amíg azzal nem vagyok kész, az adott gép teljesen kiesik pár napra.

Ugyan mit fizetek meg 2x: 1 db SSD-t megy 1 db SSHD-t? Több is veszett Mohácsnál! :N
A ház meg a táp meg nem különösebb tétel.
De ezt ne vitassuk: így döntöttem - hogy új, külön gép kell nekem erre - és kész. :D

(#3079) gaben75 válasza ANOka (#3078) üzenetére


gaben75
tag

Szia,

Én a helyedben vennék valami Shuttle .
Nekem is ilyesmi van csak még valami régebbi.
Csendes + elég erős cuccokat lehet belepakolni. (I5-I7, SSD + 4 slot ram + videokari is elfér benne).

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#3080) Balinov válasza gaben75 (#3079) üzenetére


Balinov
félisten

esetleg epiteni egyet. Mercutio elegge benne van a temaban, fotozik is, biztos tud valami vonalat ajanlani.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3081) madgie válasza Balinov (#3080) üzenetére


madgie
titán

Jajj, Merci valami sz@ráemdét fog ajánlani :D

Amúgy nem bonyolult ez: minél magasabb órajelű négymagos proci, alá egy mini itx lap, 8-16 giga ram, meg biztos ami biztos, egy nvidia gpu. Főleg a proci számít.

(#3082) aleister válasza madgie (#3081) üzenetére


aleister
veterán

Akkor már inkább 16GB. Ramból sosem elég. :)
A cpu tényleg a legfontosabb.

(#3078) ANOka:
Hogy-hogy mit fizetsz meg kétszer? Gyakorlatilag mindent,
Ha DDR3-as platformod van jelenleg, akkor nagy eséllyel megúsznád egy mbo+cpu cserével, így meg full gépet kell összeraknod.
De, ha van feles 300k-d, akkor nem szóltam.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3083) copass válasza ANOka (#3078) üzenetére


copass
veterán

amit beletudsz préselni, mindenképpen intel i5, i7 az utasításkészlet miatt, plusz nem igényel disznó hűtést, nvidia gtx 750+ felett bármi, sok ram.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3084) ANOka válasza copass (#3083) üzenetére


ANOka
őstag

Pont az a gondom, hogy nem ismerem ezt a méret (ITX/HTPC) felhozatalt. Eddig a hagyományos ATX-es alaplapok és házak között mozogtam.

Ezért kérek/kérnék itt segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3085) ANOka válasza aleister (#3082) üzenetére


ANOka
őstag

"Ha DDR3-as platformod van jelenleg, akkor nagy eséllyel megúsznád egy mbo+cpu cserével..."

...meg egy komplett rendszer újratelepítéssel, amit most ki akarok hagyni!

(#3086) copass válasza ANOka (#3084) üzenetére


copass
veterán

akkor ez már spéci topik

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3087) ANOka válasza gaben75 (#3079) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm!
Indulásnak elfogadható, de még jobb lenne még kisebb (HTPC) házba építhető konfig. :P

(#3088) madgie válasza ANOka (#3084) üzenetére


madgie
titán

Nosza, offoljunk egyet :D

Első blikkre talán ezt raknám össze mini ITX alapra:

- ASRock Z97E-ITX/ac alaplap bótból, újonnan
- Intel i7-4790K aprótól, de újonnan (kábé 25-30 ezerrel olcsóbb, mint boltból)
- tetszőleges minimum 2x8 GB 1600 MHz DDR3 RAM (ha van régi, maradhat)
- valami frissebb nVidia VGA, a jövőre gondolva talán inkább már a kilences szériából ( ki tudja, meddig támogatja az Adobe a hetest :( ) GTX 960 több, mint elég, sőt. Van belőle 4 GB változat is
- ház ízlés és hely kérdése, nekem mondjuk egy Corsair Obsidian Series 250D vagy Fractal Design Node 304 tetszik
- tápegység van? Ha VGA is lesz, akkor is elég szerintem bőven egy jobb 450-es is.

(#3089) aleister


aleister
veterán

Na belefutottam az első 6.3 hibámba. A slideshow modulnál, vagy video importnál jön elő, és a hivatalos support oldalon közzétett javítás sem működik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3090) *Ropi* válasza ANOka (#3078) üzenetére


*Ropi*
félisten

Annyiból ésszerűen válogatott alkatrészekkel már össze lehet rakni egy korrekt gépet ami gyors, halk és nem utolsó sorban adattárolási szempontból biztonságos. RAM-ból már nem kell sok: 8 GB elég, máshogy is meg lehet oldani a RAMdisk szintű sebességet. A VGA-ból szintén felesleges GTX7xx kategóriát venni, mert azzal a teljesítménnyel még nem fog számottevően gyorsulni az importálás (általában 9xx-el érezhető egy i7 CPU-hoz képest), viszont ami pénzt megspórolsz rajta abból vehetsz egy másik 3TB-os HDD-t a biztonsági mentéseknek. A kártya támogatása miatt sem kell aggódni (én pl. egy GTX460-at használok Quadro driverekkel a 10 Bites színkezelés miatt) mert előbb fogsz új gépet venni, mint, hogy elavulna a kártya. ;) A mITX konfigot hűtési szempontból nem ajánlom, mert az i7-esek megfelelő lapban jól húzhatóak, viszont akkor fűtenek is, viszont egy mITX kuckóban összezsúfolva az alkatrészeket jóval nehezebb hatékonyan hűteni őket. Az okozott zaj vs teljesítmény versenyt csak olyan hűtéssel lehet megnyerni, aminek az ára nagyságrendileg minimum a teljes konfig árának a harmada-fele. Tapasztalatból mondom, mert évek óta rakok össze fotófeldolgozásra kihegyezett konfigokat esküvőfotós kollégáknak. A saját gépemben pl. egy Noctua NH-D14 hűtőtorony és 10 db 14 cm-es Noctua venti van leszabályozva egy Fractal Design Define R3 kuckóban: hangjuk annyira nincs, hogy a mellette álló szerver 1 darab tápventijét jobban hallom - viszont csak a ventilátorok meg a vezérlő ~100k Ft volt ~4 éve....Csak példaként írtam, hogy sokféleképpen el tudsz költeni fél Misit. ;)

Hozzáteszem: monitor nélkül értettem a gép árát, mert hiába a bika vas, ha egy TN paneles, monitor kinézetű tárgyon akar dolgozni vele az ember.;) Egy korrektül kalibrálható, natívan minimum 8 Bitet és 100% sRGB-t tudó monitor önmaga legalább 50k használtan is...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3091) *Ropi* válasza aleister (#3089) üzenetére


*Ropi*
félisten

A javított dll-lel próbáltad?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3092) ANOka válasza *Ropi* (#3090) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm a javaslataidat!

...én is monitor nélkül gondoltam a vas árát...
Az egy külön történet...

Az archiválást más gépeken/NAS-on tervezem megoldani. Ezen csak a képfeldolgozást akarom elvégezni. Ez a gép egyetlen célja.

Víz (proci)hűtésben gondolkodok. A vasat nem szoktam húzni, ezt sem tervezem, esetleg csak minimálisan (+10%).

Nagy ATX torony házakba nem nagy kunszt összerakni 1-1 konfigot. Ebben pont az a különleges, hogy nekem (az én igényeimnek) a lehető legkisebb házba kell(ene) a lehető legnagyobb i7-es (vagy "azonos" teljesítményű) proci.
A ház mérete (minél kisebb legyen) és a hűtés hangossáka (minél halkabb legyen) nagyobb prioritást élvez, mint a számítási teljesítmény! Nem vagyok profi fotós.

Egyébként azonos keretösszeget (mondjuk 200 ezer Ft-ot) mire célszerűbb elkölteni: gyorsabb procira, vagy lassabb proci + VGA kombóra?

[ Szerkesztve ]

(#3093) *Ropi* válasza ANOka (#3092) üzenetére


*Ropi*
félisten

• Azt tartsd szem előtt, hogy a Lightroom nem tud hálózati meghajtón dolgozni, tehát mindenképpen fel kell másolnod az anyagot a gépre. Már csak azért is, mert a bindelt GigaBites kapcsolat is szűk keresztmetszet, ha azon át kell egy komplett anyagot feldolgozni.

• Folyadékhűtésnél azt is figyelembe kell venni, hogy egy ekkora teljesítményű rendszert hatékonyan hűteni elég combos radiátor kell, ami egy mITX házhoz mérten nagy felület (Építettem saját folyadékhűtéses rendszert az előbb említett gépemre, csak nem használom mert az elmúlt évben 2x költöztem meg még fogok is tavasszal, ezért még gyors csatlakozókkal is macerás lenne ennyiszer szétszedni és összerakni - no meg sérülékenyebb mint a léghűtés - főleg, hogy egy régi Wartburg radiátora a hűtőfelülete: passzívan is elviszi 4.4-en, hűtve 5-ön. :D). Tehát megint csak abban a helyzetben leszel, hogy vissza kell fognod a pacikat, ha jól akarod hűteni. cOxEr kollégának raktam össze egy folyadékhűtéses gépet kb. 1 éve, abban egy gyárilag összerakott megoldás volt kb. negyedakkora hőleadó felülettel, ezért limitálta is a gépét alap órajelre...Nagyobb átmérőjű csövekkel, erősebb pumpával meg nagyobb radiátorral bőven lehetett volna még tekerni rajta. :)

"A ház mérete (minél kisebb legyen) és a hűtés hangossáka (minél halkabb legyen) nagyobb prioritást élvez, mint a számítási teljesítmény!"

• Ha kizárólag mITX-ben gondolkozol, akkor inkább a mITX topicot ajánlom, mert én inkább a nagy gépekben vagyok otthon: munkára használom a gépet, ezért a teljesítményhatékony megoldások érdekelnek. ;)

"Nem vagyok profi fotós."

• Akkor viszont valóban megspórolhatnád az egész gép árát, ha egy másik konfigra telepítenéd a cuccot: ezzel sem lennél sokkal előbbre, hiszen visszafogva nem tudod kiaknázni azt, amiért összerakod. ;) Ha nem sok száz vagy ezer képes anyagokat dolgozol fel, akkor gyakorlatilag mindegy a teljesítmény, ha egy minimális értéket (valós idejű sebességet) elér a rendszer: a feldolgozási munkafolyamat 90%-ában a felhasználó a szűk keresztmetszet. ;)

"Egyébként azonos keretösszeget (mondjuk 200 ezer Ft-ot) mire célszerűbb elkölteni: gyorsabb procira, vagy lassabb proci + VGA kombóra?"

• A Lightroom szempontjából egyértelműen CPU-ra.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3094) ANOka válasza *Ropi* (#3093) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm!

A kérdésemet már feltettem az mITX topikban is.

Nem vagyok profi fotós, de rendezvényeket fényképezek. 1-1 rendezvényen - több gépet használva - simán összejön ~6000 nyers kép, amit kiszelektálva lesz kb. a tizede.
Vagyis alkalmanként ~600 képet szoktam processzálni DxO-val, majd ezeket exportálom Lightroom-mal elkészítve a végeredményt.

Szóval szerintem a mennyiségre nem lehet panasz! :DDD

Egyébként meg abba nem akarok belemenni, hogy hogyan költhetném el mások szerint az adott összeget jobban. Eldöntöttem, hogy egy új gépre van szükségem erre a célra, adott prioritási szempontok sorrendjének figyelembe vételével. Ez az én döntésem, tessék elfogadni/tiszteletben tartani. (Akinek nem inge...) ;)

[ Szerkesztve ]

(#3095) aleister válasza *Ropi* (#3091) üzenetére


aleister
veterán

Persze.
Végigolvastam 3 support topicot is. Érdekes, mert az első 1, max 2 kommentelő azt írta, hogy megoldotta a fix a dolgot, de utána mindenki azt, hogy továbbra is fennáll a hiba. Én is ezt tapasztaltam.

Összességében eddig elég lehangoló a CC. Először az AMD vga-kal a fagyás. Aztán volt az elcseszett Import ablak. Most meg ez.
Egyszer már visszatértem az 5.x, de most valahogy nincs kedvem megint végigcsinálni egy downgrade-upgrade szívást, mert vannak olyan dolgok, amik sajna elmennek a váltás alatt. Presetek, pluginek.

A vizes kommentedhez annyit, hogy nekem az i7-4770 megjelenése óta van meg a konfig, és azóta egy kompakt, szerelésmentes víz hűti. Corsair H60. Tehát abszolút nem igényli a törődést a rendszer. Ellenben hangtalan, kiviszi a hőt a házból, és hozzá lehet férni az mbo-hoz (nem úgy mint egy böszöm nagy borda esetén).

Én a tuningot ezen a szinten teljesen feleslegesnek látom. Fiatalabb (=csóróbb) koromban még kénytelen voltam tuningolni, de mélyebben beleástam magam a témába, és egész egyszerűen nem éri meg.
Az optimális teljesítményként mindenképp a gyári tekinthető. A kisajtolt plusz megahertzek csak kis mértékben dobják meg a számítási kapacitást -ez leginkább benchmarkokban mérhető csak-, ellenben meglehetősen megnövelik a cpu fogyasztását. Ez ugye maga után vonja a megnövekedett melegedést, tehát hangosabb is lesz a konfig.
Ezen a szinten tuningot 2 esetben tartok ésszerűnek:
1. alapfeszültségen kihozni a cpu-ból a maxot
2. alulfeszelt "tuningot" használni, azaz megnézni, hogy az alapórajelet milyen minimális v-core-on hozza a proci. Ezzel a módszerrel csökken a fogyasztás, a melegedés és a konfig zajossága, a teljesítmény szinten maradása mellett.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3096) *Ropi* válasza ANOka (#3094) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Nem vagyok profi fotós, de rendezvényeket fényképezek."

• Akkor még az is fontos szempont, hogy számlára veszed-e a gépet mert le tudod írni a vállalkozásodban - bár ez attól függ milyen vállalkozási formában csinálod.

"1-1 rendezvényen - több gépet használva - simán összejön ~6000 nyers kép, amit kiszelektálva lesz kb. a tizede."

• Ezek több napos rendezvények vagy táncot / sportot fotózol, hogy 6k kép elcsattan? Vagy timelapse? Egész napos (18 órás) esküvőn is csak egyszer lőttem 2600 kép körül, sok évvel ezelőtt amikor az AF rendszerek jóval pontatlanabbak voltak és alapból mindenről 2-3-4 képet csinált az ember, tehát a valós anyag kevesebb mint az 1/3-a volt kb.

"Vagyis alkalmanként ~600 képet szoktam processzálni DxO-val, majd ezeket exportálom Lightroom-mal elkészítve a végeredményt."

• Nem akarok hitvitát gerjeszteni, de ha a C1-t elfelejted és csak LR-al dolgozod ki a képeket sokkal gyorsabban fogsz haladni a feldolgozással, hiszen erre van kitalálva, a C1 kötegelt feldolgozása meg kritikán aluli. ;)

"Egyébként meg abba nem akarok belemenni, hogy hogyan költhetném el mások szerint az adott összeget jobban. Eldöntöttem, hogy egy új gépre van szükségem erre a célra, adott prioritási szempontok sorrendjének figyelembe vételével. Ez az én döntésem, tessék elfogadni/tiszteletben tartani. (Akinek nem inge...) ;)"

• NP, eddig csak az volt a baj ha túl drága valamit ajánlottunk az usereknek, most már az is, ha túl olcsót. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3097) ANOka válasza *Ropi* (#3096) üzenetére


ANOka
őstag

- Olyan amatőr rendezvényeket fotózok, ahol sok tánc van, vagy az egész a köré épül.
- Melyik programnak a rövidítése - itt a fórumon - a "C1"?

Összeállítottam az első változatot a javaslatok alapján. Ld.: itt.

(#3098) Balinov válasza ANOka (#3097) üzenetére


Balinov
félisten

tippre CaptureOne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3099) *Ropi* válasza ANOka (#3097) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na, Capture One-t írtam DxO helyett, "májfolt" (my fault)... :DDD

Már volt szó róla, hogy nVidia kártyát vegyél az Adobe termékeihez: CUDA®ul vannak optimalizálva! ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3100) aleister válasza *Ropi* (#3099) üzenetére


aleister
veterán

Csodálkoztam is rendesen. A C1-et nem ismerem Nikonos révén, így nem akartam szóvá tenni, hogy azért a DXO elég jó a futószalagmunkák terén. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.