Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4201) copass válasza aleister (#4198) üzenetére


copass
veterán

750Ti elég jól megy LR-alatt is...persze egy 1060 jobb nála!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4202) *Ropi* válasza Melorin (#4200) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, viszont nincsenek benne a mai, modern GTX 1050-1060-1070-1080-ak és variánsaik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4203) Melorin válasza *Ropi* (#4202) üzenetére


Melorin
addikt

Ez a link csak egy példa volt, jajj...

(#4204) aleister válasza copass (#4201) üzenetére


aleister
veterán

Használtam 2 hétig. Megváltás volt visszarakni a 280X-et. :)

(#4199) *Ropi*
Persze, ez magától értetődik. Nem AMD-nVidia összehasonlítás volt, csak volt szerencsém egymás után használni a kettőt, és leírtam egy személyes tapasztalatot.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4205) general


general
addikt

akkor azt mondjátok, egy FirePro W7100 jó választás lenne vga-nak?

(#4206) *Ropi* válasza Melorin (#4203) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahhoz elég lett volna linkelés nélkül, általánosságban megkérdezned, hogy az OpenCL tesztek viszonyítási alapként mutatnak-e egy körülbelüli várható teljesítményt LR alatt? :)

(#4205) general: Ha végül mégsem jön be, akkor Alit cseszegesd miatta! :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4207) aleister válasza general (#4205) üzenetére


aleister
veterán

Elvileg igen. Lehet, hogy tudok tesz erejéig szerezni pár komolyabb FirePro-t. Szóval akár CF-ben is megnézhetem, hogy mit bírnak, csak a probléma, hogy nincs egzakt mérési módszer ehhez.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4208) general válasza aleister (#4207) üzenetére


general
addikt

Az nem lenne rossz! Engem a single mód érdekel, crossfire nem.
Ha a Mac Proba jó a D300 ( az majdnem ugyanez), akkor nekem is jó lesz sztem.. :-)

(#4209) aleister válasza general (#4208) üzenetére


aleister
veterán

Leinfózom a mérnököket, hogy hétvégén tudják-e nélkülözni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4210) general


general
addikt

Ugyan nem LR, hanem PS probléma, de a tárgyalt vga-hoz kapcsolodik.
Több helyen is azt olvasom, hogy az AMD Firepro sorozattal komoly gondjai vannak a PSnek, konkretan NEM ismeri fel egyiket sem, nem is hasznalja es csak a PS, a többi Adobe applikacióval nincsenek bajok. Ez sajnos nem jo hir, hiaba hasit vele a LR :DDD ha a Photoshoppal nem tudsz rendesen dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#4211) *Ropi* válasza general (#4210) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor most már értitek, hogy miért mondom, hogy az AMD-nek komoly driver gondjai vannak? Nem direktben Neked címeztem a választ, hanem általánosságban mindenkinek, csak a tiédhez kapcsolódik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4212) general válasza *Ropi* (#4211) üzenetére


general
addikt

Nem az AMD baja, mert mindenkinek akkor jött elő a problema, amikor CC2015re frissitett, előtte semmi gond nem volt.olvass utána

(#4213) copass válasza aleister (#4204) üzenetére


copass
veterán

sokkal erősebb kártya a 280X, sokkal drágábban. jó hogy jobb!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4214) aleister válasza *Ropi* (#4211) üzenetére


aleister
veterán

A speciális mérnöki feladatokra kifejlesztett, speciális architektúrájú, külön drivert használó VGA-k kommersz szoftverekkel való kompatibilitását szerintem ne keverd ide. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4215) *Ropi* válasza general (#4212) üzenetére


*Ropi*
félisten

Még mindig azt mondom, hogy az AMD nem ír rendes drivert, holott tudna, ha akarna (itt a példa, hogy képes rá - a PS CC supported, igaz csak egyetlen kártyájukra).

(#4214) aleister: Most erre mondjam azt költői válaszként, hogy érdekes módon az nV meg tudta oldani? :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4216) aleister válasza *Ropi* (#4215) üzenetére


aleister
veterán

- Üdvözlöm Mr. Armstrong! Miben segíthetek?
- 'estét! Érdeklődnék, hogy befejeződött-e már az űrsiklóm szoftverének a frissítése?
- Mág nem. Sajnos a technikusok nagyon el vannak maradva. De jó hírem, hogy ezt már Ön is meg tudja oldani. Mindössze fel kell mennie a Hasbro oldalára, és le kell hozzá tölteni a meghajtóprogramot.
- Elnézést, Hasbro-t mondott?
- Igen-igen. A mérnökeink meg tudták oldani, hogy ugyanazt a szoftvercsomagot használja az űrsikló is, mint a vidámparki dodzsemek. Hát nem csodálatos?!
..
- Mr Armstrong! Mr Armstrong?!! Hova megy?

:)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4217) *Ropi* válasza aleister (#4216) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4218) Balinov válasza aleister (#4216) üzenetére


Balinov
félisten

Mr. Armstrong es az Ursiklo? Csak en erzek itt zavart a ter-ido kontiniumban? ;] :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4219) *Ropi* válasza Balinov (#4218) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hja, ha pedig a nagy szoftverfejlesztésben megszomjazik, akkor űrkutat ás. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4220) aleister válasza Balinov (#4218) üzenetére


aleister
veterán

Megpróbáltam egy kellően szürreális helyzetet teremteni, hogy ne vegye (teljesen) komolyan a nagyérdemű, de látom nem sikerült. :)
Ez esetben kérlek vedd úgy a dolgot, hogy a párbeszéd közben a Nagy Ktulu a zöld csápjaival análisan inzultálta mindkét felet, á'lá tentacle attack módon. :)
Ezzel a zárómondattal kívánok most kellemes keresztrefeszítős ünnepet mindenkinek! :)

szek: azért csak offba raktam :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4221) madgie válasza aleister (#4220) üzenetére


madgie
titán

Nekem sikerült az analógiát megcsípni a mondandód és az amd driverek között: mindkettő jó vicc :DD

Boldog karácsonyt mindenkinek :)

(#4222) *Ropi* válasza madgie (#4221) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekünk is, csak jó volt poénkodni kicsit. :D

Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves topiklakónak! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4223) MrChris válasza aleister (#4220) üzenetére


MrChris
nagyúr

Születés ünnepe... feszítést keresztények nem ünneplik.

Boldog Karácsonyt!

(#4224) Melorin válasza MrChris (#4223) üzenetére


Melorin
addikt

Ja, és még a születése sem mostanra esik... :DDD

(#4225) aleister válasza MrChris (#4223) üzenetére


aleister
veterán

Nyilván nem ünneplik. :)
Itt arra gondoltam, hogy a vallás legjellegzetesebb mozzanata a megfeszítés volt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4226) MrChris válasza aleister (#4225) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem inkább a feltámadás, nélküle nem sokat érne, többi bárkivel megesik. Születés és a halál körülményei elég széles skálán mozog. Ahogy olvasom a felszegezés mind a mai napig kedvelt kegyetlenkedés.

(#4227) aleister válasza MrChris (#4226) üzenetére


aleister
veterán

Igazából a feszítés köré nagyon sok esemény motívum kapcsolódik, amik remek példázatokra adnak lehetőséget. Kezdve az utolsó vacsorával és Júdás árulásával, át a tárgyaláson és a 12 stáción, egészen a keresztre feszítésig.Nem utolsó sorban, ha nincs kereszthalál, nincs feltámadás sem.
Nem véletlen (szerintem), hogy a feszület lett a keresztény egyház jelképe, nem pedig valami stilizált feltámadást ábrázoló izé.

De attól tartok ez már itt az offok offja. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4228) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Üdv,

Adott egy hálózati elérés (mondjuk SMB) ami fel van csatolva pl. X meghajtónak. Az oda mappákba lementett nyers képeket és az ugyanazon mappában lévő katalógusra a LR köp egy jó nagyot és szembe röhög, hogy ő biza nem dolgozik hálózati meghajtóról. Ezt ki lehet valahogy kerülni ?

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4229) copass válasza JohnyBlue (#4228) üzenetére


copass
veterán

sehogy.
csak nyakatekerten: lokálba dolgozol és azt szinkronizálod hálózatra. de necces.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4230) JohnyBlue válasza copass (#4229) üzenetére


JohnyBlue
őstag

1. lokalban feldolgozom a képeket.
2. lementem a szerverre.

És ezzel be is fejeztem a folyamatot, de ha netán elő kell kapni valamiért valamit, akkor banyek "tőccsem le először" a szerverről és csak azután tudom megnyitni a katalógust ez kicsit nagyon gáz 2016-ban ( sztem )

A szerverről meg megy az rsync két helyre, de az már más téma :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4231) copass válasza JohnyBlue (#4230) üzenetére


copass
veterán

jaja. én se katalógusozom!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4232) aldebaran válasza JohnyBlue (#4230) üzenetére


aldebaran
őstag

Tudod, nekem is NAS-om van és simán megy a hálózati meghajtóról/ra való feldolgozás LR-al. ;] Tudom, ez nem vigasz, de működik, szóval nem a LR a hibás.
Legfeljebb a katalógus legyen lokálisan.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4233) MrChris válasza aleister (#4227) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ettől még az mind csak körítés, bármennyire profánul hangzik semmit sem ér feltámadás nélkül, ezért az a kereszténység lényege, ígérete, legnagyob ünnepe...

(#4234) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

eBay-ről vett már valaki Adobe Creative Cloud Photography előfizetést? 1 éves 23ezer körül van fent:
[link]

Mennyire megbízható egy ilyen forrás?

(#4235) copass válasza Blaise (#4234) üzenetére


copass
veterán

nem kockáztatnék

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4236) Vesa válasza Blaise (#4234) üzenetére


Vesa
veterán

"Mennyire megbízható egy ilyen forrás?"

Semennyire!

Kb. 15eFt-al több a rendes éves előfizetés az Adobe-nál, szerintem azt a havi kb. ezrest nem éri meg, hogy esetleg a teljes összeget bukjad!

A tudomány a valóság költészete!

(#4237) Blaise válasza Vesa (#4236) üzenetére


Blaise
veterán

+copass

Köszi, nem kockáztatok így.

Adobe oldalról szoktak lenni egyébként akciók?

(#4238) Balinov válasza Blaise (#4237) üzenetére


Balinov
félisten

adobe-tol direkt nem lattam meg promot, 500px szokott olyat,hogy Awesome plan-hoz jar a CC elofizu neha, de Serge Ramelli oldalan keresztul az Affiliate link-es elofizu lehetoseg meg mindig aktiv. 20% kedvezmenyt kapsz az elso evben, ha a linken keresztul fizetsz elo. Nekem is igy lett vegre jogtiszta CC-mm

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4239) madgie válasza Balinov (#4238) üzenetére


madgie
titán

Az évfordulóra majd érdemes figyelni, mert utána visszaugrik normál árra és ha lekésed, egy évig plusz pénzért lehet csak lemondani. Onnan tudom, hogy én is próbálkoztam a lemondással, de lóvéért akarta csak megoldani az Adobe, végül adtak három hónapot ingyen, csak nyugodjak már békében meg :D

(#4240) Blaise válasza Balinov (#4238) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, ez jól hangzik, látom, hogy a dolláros ár olcsóbb mint az euros, abban is lehet fizetni, vagy nézi valahogy az Adobe a régiót?

(#4241) Balinov válasza madgie (#4239) üzenetére


Balinov
félisten

Blaise: regiot nezi, igy ha € regioban vagy, akkor €-ben vonja (en paypallal fizetem) azt elfelejtettem viszont,hogy a photoserge.com-os linkhez regelni kell az oldalra (ingyenes a reg).

Magdie: elvileg evfordulo elott kuldenek egy renewal notice-ot, nem? mint pl. a Google Drive is kuld vagy a flikker

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4242) madgie válasza Balinov (#4241) üzenetére


madgie
titán

Nem emlékszem rá, lehet, hogy küldtek, csak én bénáztam el :D

(#4243) Blaise válasza Balinov (#4241) üzenetére


Blaise
veterán

Nagy szarrágás, hogyha mondjuk USA IP círől hozom létre az accountot, akkor engedi dollárban fizetni, majd magyar IP címről használom az appokat?

(#4244) Balinov válasza Blaise (#4243) üzenetére


Balinov
félisten

nem szarragas, csak mivel kartyas/paypalos fizetes, nem tudod elrejteni a valodi orszagot, ami meghatarozza a penznemet, osszeget ill. az AFA merteket!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4245) Vesa válasza Blaise (#4243) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt csak akkor tudod megoldani, ha egy USA pógár (mondjuk haver vagy ott élő családtag) megveszi neked a saját kártyájával, saját nevére. Utána ettől te még használhatod Magyarországról, az már a kutyát nem érdekli.
Az más kérdés, hogy ebben az esetben lehet némi probléma ha pl. vállalkozásban használod, ahol számlát adsz a munkáról, miközben a szoftver meg nincs a neveden amivel dolgozol (vagyis tkp, van egy kifizetett legális szoftvered, amiről nem tudod igazolni, hogy az a te kifizetett legális szoftvered).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#4246) ANOka válasza Vesa (#4245) üzenetére


ANOka
őstag

"saját kártyájával" -> US Unlocked

Persze nem biztos, hogy egy ~100 $-os szoftvernél megéri ilyennel vacakolni...

(#4247) Balinov válasza ANOka (#4246) üzenetére


Balinov
félisten

Nem rossz de ha megnezed milyen egyszeri ill rendszeres költség van ezzel ott vagy kb mint eus számlázási címmel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4248) Blaise válasza ANOka (#4246) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, de ennyit nem ér, többe lenne a leves,mint a hús :) :R

(#4249) aleister válasza Vesa (#4245) üzenetére


aleister
veterán

Simán kötsz a magánemberrel egy adásvételi szerződést a szoftverről.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4250) Vesa válasza aleister (#4249) üzenetére


Vesa
veterán

Azt nehezen, mivel CC esetén nem lesz tiéd a szoftver azzal, hogy előfizetsz, csak bérleti/használati jogot kapunk. Ergo, nem adhatod el! A bérleti jogot sem adhatod el, ez szintén benne van az EULA-ban.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.