Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) copass válasza madgie (#3150) üzenetére


copass
veterán

win8 elég jó lett.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3152) madgie válasza copass (#3151) üzenetére


madgie
titán

Akkor döntöttem el, hogy almára váltok :D

Itt van egy Win8-as noti a sarokban, már az asszony sem hajlandó ránézni, nem hogy én :)) Komolyan, azt mondta, hogy inkább tableten csinálja, amit lehet... amit meg nem, azt az asztalin.

Az a rendszer... back to 80's. Pedig szívesen leülnék néha játszani, de nem bírom elviselni, amit az MS csinál a Win8 óta. Pedig én a legelső verzió óta bétateszter voltam a Win7-nél, alig vártam, hogy megjelenjen, a Vista-t is a legelejétől használtam.

Na kioffoltam magam, bocs mindenkitől!

[ Szerkesztve ]

(#3153) MrChris válasza madgie (#3152) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak azt nem értem ha valami jól működik akkor a usernek miért kell lecserélni, váltani. Nálunk a win7 tökéletesen megy. Képszerkesztő, videószerkesztő hibátlanul, ami előfordul probléma az kb az én hozzá nem értésem és meg is oldódik.

(#3154) aleister válasza copass (#3151) üzenetére


aleister
veterán

A 98SE, az XP és a W7, amit jó rendszernek mondanék.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3155) copass válasza aleister (#3154) üzenetére


copass
veterán

lassan két éve ölöm a win81-et munkára, napi 8-10 órában.
rendszeresen van hogy több hétig kapja a folyamatosan a terhelést cpu fullon járatva (render) és soha nem fagyott le egyik sem, 4 gép.
nekem ez számít a stabilitás.
én jobban bírtam a vistát is, mert az fényévekkel jobban kezelte a többmagos procikat és stabilabb is volt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3156) #31757056 válasza *Ropi* (#3147) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hat most mar nekem sem fog mert amiota leszedtem azota az egesz winupdate nem mukodik...

(#3157) madgie válasza MrChris (#3153) üzenetére


madgie
titán

Kérdezd a Microsoftot, miért akarja mindenhová felerőltetni a Win10-et ;)

(#3158) *Ropi* válasza #31757056 (#3156) üzenetére


*Ropi*
félisten

A services.msc-ben két szolgáltatást letilthat, csak már nem emlékszem melyikeket: azokat kell visszakapcsolni.Talán a "Windows Installer" ( automatikus indítású) és a "Windows-modulok telepítője" (kézi).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3159) aleister válasza copass (#3155) üzenetére


aleister
veterán

Nekem volt még ifjú titán koromban egy magyar Win98SE-s gépem. Azt nyüstöltem kb 3 évig, majd továbbadtam az egyik rokonnak. Egyszer hívott az uncsitesóm, hogy van egy gépe, ami kicsit lassú, tudnék-e vele valamit csinálni. Mondom megnézem. No ez az én 12-13 éves pc-m volt. Mint kiderült végül nála kötött ki. Megnézte az adatlapot, és az általam felpakolt oprendszer volt rajta. Tökéletesen működött. Értsd: tökéletesen!
Az egyetlen probléma, hogy hardveresen már kevés volt az elmúlt 10+ év miatt.

No majd, ha a W8-ak 10 évnyi szemét és frissítgetés után stabilak lesznek, akkor visszatérhetünk a dologra. ;)

Az XP népszerűségéről annyit, hogy rengetegen annak dacára sem cserélték még le, hogy a támogatási ciklusa már kb másfél éve lejárt. Az MS-nek háromszor kellett kitoldani az életciklust, annyira nem akartak a felhasználók váltani róla. Ez azért elég sokat elárul.
Érdekes, hogy említetted a Vistát, mert abban mindenki egyetértett a szakmában, hogy a legmostohább sorsú oprendszer az elmúlt 10 évben.

A W7-ről meg annyit, hogy 3 verzió jött ki utána még MS rendszerekből, mégis magasan a legnépszerűbb. Itt válaszd ki az operating system alatti Desktop Top Operating System Share Trend statisztikát. A majdnem 60%-os részesedés magáért beszél, és ebben oltári nagy szerepe van a W10 említett erőszakos update-jének.

Ettől természetesen még mindenki azt használ, amit akar.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3160) *Ropi* válasza aleister (#3159) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a szerencséjük, hogy 98SE-re már vírust sem írnak 10+ éve. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3161) aleister válasza *Ropi* (#3160) üzenetére


aleister
veterán

Ez nem mostani történet. Akkor kb az XP-k mentek. Szóval volt vírus bőven. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3162) #22237440


#22237440
törölt tag

Csákó! Nem tudom, hogy Lr üzemhiba vagy op. rendszer ügy. Az Lr újabban kidob egy rövidebb idejű munka után. BlueScreen, utána Physical Memory Dump, majd újra indul az op. rend., hibát keres, de utána nincs semmi válasz. :F

Mi lehet a baj? Ilyen nem volt soha. Amit használok: Asus X550L (ezzel mindent elmondtam), Win 7 Ultimate licenccel és Lr licenccel.

(#3163) copass válasza #22237440 (#3162) üzenetére


copass
veterán

pusztul a vas, bd-t általában ezért dob.
teszteled a vasat, memória, prociterhelés ilyenek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3164) #22237440 válasza copass (#3163) üzenetére


#22237440
törölt tag

Köszi, de ezt nem tudom komolyan venni. 2 éve sincs, hogy meg van a notim és eddig ilyen problémája nem volt.

(#3165) Balinov válasza #22237440 (#3164) üzenetére


Balinov
félisten

pedig a BSOD, mem dump tipikusan hw hibajelenseg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3166) *Ropi* válasza #22237440 (#3162) üzenetére


*Ropi*
félisten

A memory dump-ból "BlueScreenView"-vel meg tudod nézni mi okozta.

Az "Asus X550L"-lel pedig nem mondtál el mindent, mert van több variánsa: az "LA" (Intel HD Graphics 4400) és az "LB" (Intel HD Graphics 4400 + nVidia GT 740M). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3167) copass válasza #22237440 (#3164) üzenetére


copass
veterán

semmit nem jelent, mert a win7 már elég jól kezeli a kisebb hw hibákat. nekem egy winxp alatt folyamatosan bsod-t dobó vga, hibátlanul megy évek óta win7 alatt.
2 év után kezdődnek mindíg a furcsaságok.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3168) #22237440


#22237440
törölt tag

Köszönöm emberek. Megfontolom és megnézem mit tehetek, majd még jelentkezek. Apropó bocs, hogy ide jegyeztem be a problémát. Utólag kapcsoltam, hogy "off". Kösz a türelmet. :K

(#3169) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem:

Adott egy laptop 1 ssd-vel (C meghajtó) és egy 1TB-os hdd-vel (E meghajtó)
Catalog fájl a C meghajtón és a képek az E meghajtón.
Le akarom cserélni a hdd-t.
Kérdésem, hogy mi a menete annak hogy egyik hdd-ről a másikra rakjam át a képeket úgy, hogy a lightroomba ne legyen probléma? Gondolok itt arra, hogy előbb cseréljem ki a hdd-t és utána másoljam át a képeket? A meghajtó neve számít-e? stb..
Esetleg ha létezik ilyen leírás/útmutató :)

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#3170) #31757056 válasza Ferenc1989 (#3169) üzenetére


#31757056
törölt tag

Semmi extra, fogod atmasolod a kepeket. Ha ugyanabb a akonytarba masolod es ugyanugy nevezed el, es a meghajto betujelet is a korabbira valtoztatod akkor semmit nem is kell csinalnod, a Lightroom semmit nem vesz eszre az egeszbol. Ha mas lesz a neve a meghajtonak illetve mashol lesznek a mappak is, akkor egyszeruen Lightroom-ban jobb klikk es update folder location.

(#3171) Ferenc1989 válasza #31757056 (#3170) üzenetére


Ferenc1989
tag

Rendben, köszönöm a gyors választ :) Ha nem sikerülne jelentkezem :)

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#3172) general válasza Ferenc1989 (#3171) üzenetére


general
addikt

vagy jobb klikk, find missing folder . ugyanaz a menete. nem nagy ügy. de ha ugyanarra nevezed az új HDD-t, mappákat, mappákat, sima ügy.

[ Szerkesztve ]

(#3173) total90


total90
veterán

Kezdek kiakadni a LR-ra :W

Most olyat produkál, hogy legszívesebben letörölném, rávizelnék a SSD-re, majd leönteném olajjal, meggyújtanám, atom bombába raknám, amit az Adobe központra engednék.

Szóval, volt egy frissítés és a frissítésnek "hála" ha importálom a képeim, akkor az összes képre rárak egy "mintát". Mint ha egy preset el lenne mentve, amit automatikusan rárak a rohadék az összes képre. Szóval mielőtt neki kezdenék kidolgozni egy képet, akkor minden csúszkát először 0-ra kell állítanom. A probléma, hogy kb. minden menü pontban átállít valami csúszkát és percekig húzgalom a csúszkákat mire megkapom az eredeti képet.
Ez aztán még azzal meg van spékelve, hogy ha kilépek, majd újra be a LR-ba, akkor a már általam feldolgozott képre rárakja ezt a fost és megint csúszkázhatok :((

Van valami módja, hogy atomjaira robbantsam a LR-ot és gyári beállítasok legyenek, ergo ne keljen önálló életre és "kidolgozza" a képeim?

Másnál is volt ilyen? Áldozzunk szüzet vagy kecskét, vagy fene tudja, de lassan tetlegességre kerül sor, ha ilyen fantasztikus frissítések jönnek :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3174) copass válasza total90 (#3173) üzenetére


copass
veterán

importnál nincs beállítva hogy xypreset menjen rá? akkor csinál ilyet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3175) *Ropi* válasza total90 (#3173) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amit copass írt, plusz a "develop"-ban van reset gomb is, ami reseteli a beállításokat a képeken. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3176) general válasza total90 (#3173) üzenetére


general
addikt

legrosszabb esetben uninstall és reinstall, max fél óra az egész.

(#3177) *Ropi* válasza total90 (#3173) üzenetére


*Ropi*
félisten

Célravezetőbb resetelni a LR-ot:

Töröld (Windows-on) a "Lightroom 5 Preferences.agprefs" vagy (Mac-en) a "com.adobe.Lightroom5.plist" fájlt!

Előbbit a "C:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom\Preferences\"-ben találod, utóbbit pedig a "//Users/felhasználóneved/Library/Preferences/"-ben.

Windows alatt rejtett a mappa, tehát be kell kapcsolnod a "rejtett fájlok és mappák mutatása" kapcsolót (vagy TC-ben).

Ezután ha elindítod a LR-ot, újraépíti az agprefs / plist fájlt és nulláról indulhatsz. Csak akkor leszel gondban, ha azt állítottad be, hogy az adott katalógusban tárolja annak a beállításait. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3178) copass válasza *Ropi* (#3177) üzenetére


copass
veterán

1.hsz-be,ragadóba ezt beraknám. hasznos.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3179) *Ropi* válasza copass (#3178) üzenetére


*Ropi*
félisten

Benne lesz, ha végre lesz időm elkészíteni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3180) Balinov


Balinov
félisten

Erdekes kis video, local adjustmentek egyszerre allitasarol

Megmondom oszinten, ezt eddig nem ismertem :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3181) energomatt válasza Balinov (#3180) üzenetére


energomatt
senior tag

(#3182) Balinov válasza energomatt (#3181) üzenetére


Balinov
félisten

ezt remlik,hogy mar lattam korabban. 5letes

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3183) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Szerintetek hova írjak: "magántanárt" keresnék aki megtanítaná kezelni az Adobe Lightroomot, mert Győrben sajnos nem indul tanfolyam.
Köszi előre is!

(#3184) aleister válasza phedi77 (#3183) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Segítünk itt szívesen, ha van konkrét kérdésed.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3185) phedi77 válasza aleister (#3184) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Köszi, de én totál az alapokból indulnék... - mégcsak az első gombnyomásig sem jutottam benne :(

(#3186) Balinov válasza phedi77 (#3185) üzenetére


Balinov
félisten

Angol hogy megy? Melyik foverzioval ismerkednek (5 vagy 6)? Ha angol megy, tudnek ajanlani par youtube csatornat, ahol peldakon keresztul tenyleg jol bemutatjak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3187) phedi77 válasza Balinov (#3186) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Angol megy :)
6-os verzió.
Köszi!

(#3188) Balinov válasza phedi77 (#3187) üzenetére


Balinov
félisten

Anthony Morganti csatornajat ajanlanam azon belul is az 5-os playlistet.

Szerintem erdemes eloszor a quickstart videokkal kezdj, ismerkedj a library moddal (sok anyazastol ment meg kesobb a rendesen elkezdett katalogizalas) aztan a develop.

Advanced(ebb) a Serge Ramelli oktatocsatorna, nagyon jo tippeket lestem el, bar nehol szerintem elnagyolja a dolgokat es nem magyaraz annyira reszletesen, mint ahogy elvarna az atlaguser (mint en)

Favjaim kozott talaltam meg ezt a durvan 1.5oras B&H eloadas

Nemreg bukkantam ra egy svajci srac, YuriFineart csatornajara, szerintem o is eleg jol magyaraz, sok 5 min quick edit meg 10-20perces in depth tutorialja van, sajnos ido hianyaban eddig inkabb a 5 min quick editjeit neztem.

Fizetos, de szerintem kivalo forras a Julieanne Kost fele (o asszem Adobe-nal termekmanager es/vagy PS/LR evangelista) Revitalize your workflows with Lightroom 5 eloadas. Nagyon szep amerikai angollal, erthetoen es lenyegretoroen magyaraz.

Matt Kloskowski-nak is vannak jo LR videoi, de a sajat YT csatornaja gyk nulla, mas csatik/kiado alatt van neki is csomo videoja

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3189) general


general
addikt

akinek van konkrét tapasztalata, attól kérdezném, hogy ha végre SSD-t tennék a gépbe, és arra kerülnének a LR katalógusok, az sokat gyorsítana a progi általános felhasználásán? Gondolok itt olyanokra is, hogy betöltés, kiléps, de főleg képek lapozása, végignézése, képek közötti váltás Develop modulban, stb.

tényleg olyantól kérdezném, akinek összehasonlítása, nem csak tipp, hogy jaaajaa, biztosan jobb lenneee..:)

*Ropi*, nem a ramdiskre vagyok kíváncsi ;)

egyébként most upgradeltem 8-ról 16 giga ramra, komoly gyorsulás a LR + PS használatában, ajánlom mindenkinek, aki napi szinten dolgozik ezekkel!

(#3190) phedi77 válasza Balinov (#3188) üzenetére


phedi77
tag

Köszi megnézem őket :)

(#3191) copass válasza general (#3189) üzenetére


copass
veterán

egyértelműen gyorsabb.
egy hdd legjobb esetben ír/olvas 150Mb/sl egy SSD meg 500Mb/s.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3192) MrChris válasza general (#3189) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam fényévekkel gyorsult. SSD-nek az elérési ideje töredéke a HDD-nek és a töredezettség kb nulla.
Most upgradelek 6-ról 8 gigára :D ennyit enged a gép meg ingyen van. Ez már lehet hogy kb semmit sem fog jelenteni.

(#3193) *Ropi* válasza general (#3189) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg sem szólalok. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3194) general válasza MrChris (#3192) üzenetére


general
addikt

köszi urak! :C
most már akkor muszáj lesz... :)

(#3195) aleister


aleister
veterán

Kijött a 6.4-es verzió.
Pár újdonság van benne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3196) madgie válasza aleister (#3195) üzenetére


madgie
titán

X-Pro2 támogatás, tőtöm is :)

(#3197) *Ropi*


*Ropi*
félisten

(#3198) Balinov válasza *Ropi* (#3197) üzenetére


Balinov
félisten

ez csak a 6-os foverziotol van vagy mar esetleg 5.2-tol is?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3199) *Ropi* válasza Balinov (#3198) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak a 6-ostól támogatja az ecsetenkénti multi módot.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3200) Balinov válasza *Ropi* (#3199) üzenetére


Balinov
félisten

fenebe, koszi az infot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.