Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) *Ropi* válasza randras_83 (#4000) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt, ami a szemednek kellemes (a legjobban közelít a kalibrálthoz). De mivel nem tudjuk melyik az, így gyakorlatilag teljesen mindegy, csak jól nézzen ki! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4002) aleister válasza *Ropi* (#3995) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem de. :)
Volt nálam nyáron 2 hétig haver nVidia-ja, és érezhető visszalépés volt sebességben. Kész felüdülés volt visszatérni a jó kis Radeonhoz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4003) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, van valakinek bevalt export preset formulaja FB-re torteno exporthoz, hogy a fosch FB minel kevesbe ***a ossze extra tomoritessel a kepeket?

m43 4:3 aranyu, 16mp (crop elott) kepekrol lenne szo

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4004) spanyoll válasza Balinov (#4003) üzenetére


spanyoll
addikt

Én úgy tudom, hogy a 2048as oldalhosszt szereti a legjobban a faszbúk és a png-t.
Ezen kívül minden infot én is szívesen fogadok.

Más:
van olyan w10 alatt, hogy ha bedugom a memcardot a gépbe, akkor a LR automatán elindul és legenerál egy mappát dátummal, amibe behúzza a képeket és egy előre beállított import presetet rá is húz?
Tehát macro progi nélkül megoldani azt, hogy miután berakok egy kártyát már csak a válogatás jöjjön.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4005) general válasza Balinov (#4003) üzenetére


general
addikt

Igen, 2048px lehet max. Jó a png,de elég a jpeg, csak max qualityben exportáld!
Ami ennél fontosabb, hogy a fb feltöltésnél a kiváló minőség opciót használd, különben bármilyen a képed, fos lesz a fb-on!

(#4006) Balinov válasza general (#4005) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi srácok, ez nem hangzik túl rosszul

Spanyoll, ezt nézd meg, hátha

http://blogs.adobe.com/jkost/2013/10/auto-import-into-lightroom.html

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4007) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy ha egy Lightroom CC-ből exportált JPG exif adatait szeretném módosítani Windows-on keresztül nem lehet mindegyiket, néhány rész inaktív és nem módosítható. Az érdekesség, hogy ez csak Windows 7 használatakor jön elő, Windows 10-nél mindegyik módosítható.

(Photoshop-ban nem is nagyon próbáltam módosítani ezeket, mert ott még annyit sem enged)

Valaki találkozott már ilyennel?

(#4008) *Ropi* válasza Morgal (#4007) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van jó pár ilyen program: melyikkel?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4009) Morgal válasza *Ropi* (#4008) üzenetére


Morgal
tag

Hát ezaz, hogy nem 3rd party programmal próbáltam, hanem simán Windows-ban, Jobb klikk->Tulajdonságok->Részletek fül->Részleteket és Személyes Információk Eltávolítása

(#4010) copass válasza Morgal (#4007) üzenetére


copass
veterán

exiftool

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4011) *Ropi* válasza Morgal (#4009) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hát ez az. :D Használj hozzá 3rd party programot! A Windows mindent tud, csak nem igazán... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4012) general


general
addikt

vissza lehet menni valahogyan előző LR verzióra (frissítés előttire)?
valamit nagyon elbaltázhattak, brutál lassú lett, pedig már i7 van, a mostani anyagommal megőrülök. SSD-n van minden, a képek, a katalógus (új katalógus), és úgy laggol az expo csúszka is pl, hogy nem hiszem el, korábban nem ilyen volt.

(#4013) *Ropi* válasza general (#4012) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vissza (ezt uninstallálod, utána azt felinstallálod), de lehet, hogy nem fogja megnyitni a katalógust arra hivatkozva, hogy újabb verzióval készült.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4014) general válasza *Ropi* (#4013) üzenetére


general
addikt

de hogy? mert ha újonnan teszem fel, mindig a legfrissebbet húzza le a CC, nem?

(#4015) *Ropi* válasza general (#4014) üzenetére


*Ropi*
félisten

A CC alkalmazásban van "previous versions" gomb, ha jól emlékszem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4016) general válasza *Ropi* (#4015) üzenetére


general
addikt

nekem is rémlett, de most nincs..legalábbis nálam nincs

(#4017) Melorin


Melorin
addikt

A LR-ban ha egy képhez adok egy keyword-öt, akkor azt bele lehet valahogy menteni a fájlba, hogy azt egy másik progi is lássa, vagy netán a jövőben a LR ha elveszne a catalogom?

[ Szerkesztve ]

(#4018) Balinov válasza Melorin (#4017) üzenetére


Balinov
félisten

Ez alpjan alapbol a katalogusban, SQL adatbazis szinten tarolja a keywordoket, de guglival most bukkantam erre a 3rd party alkalmazasra, ami a fejleszto szerint ezeket tudja:

export keywords from Lightroom to text file
open exported keywords in Lightroom Keywords Manager
edit keywords and hierarchy
save keywords as text file
import keywords into Lightroom

Nem probaltam meg ki, szoval garantalni nem tudom, hogy mukodik-e

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4019) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Legújabb Lightroom-ot használok az aláírásomban feltüntetett laptopon. Tapasztalt valaki extrém melegedést a program használata közben?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#4020) *Ropi* válasza Aaron14 (#4019) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha van benne dVGA, amit HW gyorsításhoz használ a LR, akkor az melegedhet. Egyébként nem szokása (több ismerősöm használja MacBookPro-n).

Milyen forrásból származik a program?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4021) Melorin válasza Balinov (#4018) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi. Elolvasva a linkelt topikot rájöttem, hogy van olyan a LR-ban, hogy save metadata to file. Ez jpg esetében magába a képfile-ba beleírja a kulcsszavakat, tehát problem solved :)

(#4022) general válasza Aaron14 (#4019) üzenetére


general
addikt

a melegedéstől eltekintve hogy fut a program a MPR-n? csúszkák húzogatása, egyes módosításokra milyen gyorsan regál? én is szeretnék majd venni egyet.

(#4023) general


general
addikt

tud valaki tényleg megbízható tesztelt adatot vagy akár linkelt tesztoldalt, fórumot arról, hogy a LR milyen cpu-t szeret a legjobban? mi a jobb, ha több magos (akár 6-8) vagy ha magasabb az órajel (4 mag de pl 4 GHz)?

szeretnék hamarosan upgradelni, mert egyszerűen lassúnak érzem a gépemet, panaszkodok már itt egy ideje, de úgy látom, ennyit bír a jelenlegi konfig, pedig nem gyenge (i7 3770, 16gb ram, samu 256 pro ssd).
a 4+4 magot a hardware figyelő szerint ugyan kihasználja, de nem maximumon.

lehet, hogy kevés lenne a 16 gb ram?
az alábbi screenshot LR import alatt készült, a ram ezek szerint 60%os kihasználtsággal fut, vagy tele van? nem értem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#4024) copass válasza general (#4023) üzenetére


copass
veterán

energia gazdálkodás gondolom teljesítményre van állítva? az foghat még.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4025) general válasza copass (#4024) üzenetére


general
addikt

nem értem pontosan a logikádat... ha teljesítményre van állítva (nem tudom), akkor pont, hogy nem fog vissza.

(#4026) madgie válasza general (#4023) üzenetére


madgie
titán

Szerintem tök sz*rul használja egy ideje a procit a LR, 100%-on szinte sose fut nálam. Mókás, hogy a nyers erő miatt váltottam vissza PC-re, erre csak szívok a csodás Win10-zel meg az optimalizálatlan Lightroommal :D Francér' adtam el a Mac Minit.

[ Szerkesztve ]

(#4027) aleister válasza general (#4023) üzenetére


aleister
veterán

PS-ben a Szerkesztés/Beállítások/Teljesítmény menüben van egy memóriahasználat csúszka. Ezt érdemes feltolni. Melóhelyen nincs LR, így nem tudom megnézni, de nem kizárt, hogy LR-ben is van a kézi beállításra mód.

(B)(#4026) madgie(/B)
A W10 önmagában egy métely. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4028) copass válasza general (#4025) üzenetére


copass
veterán

kimaradt egy szó!:D ha kiegyensúlyozott vagy energiatakarékoson van akkor gyengébb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4029) copass válasza madgie (#4026) üzenetére


copass
veterán

win10-et ha kigazolod, akkor elég szépen felgyorsul. van egy valag tweakelő cucc . én a w10privacy-t használom, érezhető a különbség.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4030) general válasza aleister (#4027) üzenetére


general
addikt

tudom, köszi. mindkét program be van állítva a lehető legjobb teljesítményre, cache, memóriahasználta, stb. tekintetében, nem is ez volt a kérdésem.

szapulni nem akarom most a LR-ot, ne erről kezdjünk el újra vitázni :-) lehetne, de ez van. a PC vs MAC vitát is hagyjuk most, próbáltam azonos hardveren, én nem vettem észre lényegi különbséget (most szigorúan csak a LR teljesítményére gondolok)

maradjunk az eredeti felvetésemnél, ha lehet. tehát ha csak a nyers proci erőt nézzük, mi a jobb vajon, a több mag, alacsonyabb órajel, vagy kevesebb mag, de magasabb órajel? olvasok mindenfélét, állítólag az optimális a kettő között lehet, 6 mag, 3,5 GHz (tehát magas) órajellel.
az érdekelne, ti milyen infókkal rendelkeztek.

az ssd-hdd részt is hagyjuk most, feltételezzük, hogy a leggyorsabb adott.

[ Szerkesztve ]

(#4031) general válasza copass (#4029) üzenetére


general
addikt

ez engem érdekelne, esetleg írnál pár szót róla, mit csinál, és hoyan kell jól beállítani az ilyen appot? lehet priviben is, hogy ne offoljunk!

és mielőtt bárki jön, hogy külső app kell, hogy jól működjön, én úgy látom, hogy Mac-en minden szarhoz külső appot kell venni

(#4032) copass válasza general (#4031) üzenetére


copass
veterán

hupon találtam a linket
egyszerű, mert szépen leír minden hogy mi mit csinál, melyik mennyire rizikós.
magonként magasabb órajel számít a legtöbbet LR-nél meg úgy általában is. a több mag, alacsonyabb órajel csak akkor jön ki amikor a progi mindent befog számolásra. pölö rendernél van értelme.
nekem volt egy phenom x4-em 4x2.1ghz, egy régi i3-as elkalapálta szerkesztés közben, csak exportnál,renderelésnél harapott.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4033) aleister válasza general (#4030) üzenetére


aleister
veterán

Tudom, hogy nem ez volt a fő kérdésed, de ezt is kérdezted ("lehet, hogy kevés lenne a 16 gb ram?"). :)

Még most is sokkal többet számít az egy magra eső teljesítmény, mint a több mag. A blogomban van erről egy cikk, igaz, hogy állati régi és a konklúziója sem minden esetben helytálló már. Akármilyen jó ütemben halad is a többmagos skálázódást megcélzó algoritmusok fejlesztése, még messze van az ideálistól.

Tök szerencsésnek érzem magam, és néha furcsállva nézem az itt felbukkanó teljesítmény problémákat, mert nekem sosem volt ilyen gondom. És nem azért, mert up-to-date, high-end vasam van. Mivel nyers teljesítményben minimális különbség lehet a Te és az én procim között, ezért egyre inkább hajlok az itt kissé mostoha módon kezelt vga kérdés felé. Tudom, hogy Ropi az nVidiákat preferálja e téren, és 1-2 évvel ezelőtt még igazat is adtam volna neki, de a helyzet az, hogy manapság már az AMD-k jobban teljesítenek LR alatt (meg úgy en bloc az MGE-t használó szoftvereknél). A Cuda már nem nyújt olyan plusz teljesítmény, mint régen,,ellenben a GCN architektúra egyértelműen a jövő. Ezt felismerte az Adobe is, így ezen az úton fejlesztették már a CC/CS6-ot. Többfelé is találkozni ezzel a konklúzióval neten. Ezek felhasználói tapasztalatok, tekintve, hogy továbbra is hiányzik a beépített benchmark az LR-ből. Nemrég írtam, hogy én is belefutottam akaratomon kívül hasonló esetbe (AMD-nVidia-AMD vga használat LR alatt), és egész egyszerűen nem lehet egy kalap alatt említeni a kettőt már érzetre sem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4034) general válasza aleister (#4033) üzenetére


general
addikt

ok, igaz, de te PS-t említettél, ez elvitt engem..:-) LR-ban nincs ilyesmi, nem lehet a memóriafelhasználást állítani, tweakelni.

(#4035) aleister válasza general (#4034) üzenetére


aleister
veterán

Én sem emlékeztem rá, hogy lenne, de itt sajnos nem tudtam utánanézni, így gondoltam megemlítem, hátha...

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4036) *Ropi* válasza general (#4030) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az egyik dolog amit érdemes figyelembe venni, hogy Intelnél a turbó mód a legmagasabb órajelet csak 1 db maggal hozza (a többit lekapcsolja). A másik dolog amit megnéznék, hogy a BIOS energiagazdálkodása hogyan van beállítva: lehet kevés a TDP limit a CPU-nak és ezért terhelés alatt elfogy a szuflája, még ha elsőre nem is látszik.

Egyébként tényleg eléggé optimalizálatlan a LR. Nemrég írt valaki egy jó megoldást, hogy ketté kell választani az exportálandó anyagot és a két felét egyszerre, párhuzamosan elindítani.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4037) copass válasza *Ropi* (#4036) üzenetére


copass
veterán

a párhuzamos export trúsztori!:D én is egyszerre engedem rá a teljes méretűt és az átméretezettet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4038) madgie válasza *Ropi* (#4036) üzenetére


madgie
titán

Én eleve úgy szoktam, két külön processen megy a színes meg a BW :D

(#4039) *Ropi* válasza copass (#4037) üzenetére


*Ropi*
félisten

Felnyalhatjuk az Adobe-től a prémiumot a LR optimalizálásáért: sörben szétosztjuk a topiktagoknak. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4040) Balinov válasza copass (#4037) üzenetére


Balinov
félisten

ez nagyon jo tipp, ha Patrik mellhartyagyulladasa is ugy akarja, a kozeljovoben tervezem a nyari 6-700kepes sorozatot vegre feldolgozni es exportalni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4041) need


need
addikt

Sziasztok..

Kellene nekem valamiféle utmutatás video vagy leírás..

mégpedig szeretnénk egy képet úgy megszerkeszteni hogy csak egy szín maradna meg eredeti szinnek a többi pedig feket fehér lenne!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4042) copass válasza need (#4041) üzenetére


copass
veterán

szelektív színtelenítés hívják.
a legnagyobb klisé effekt amúgy, a hdr+++++ után!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4043) Morgal válasza copass (#4042) üzenetére


Morgal
tag

Körülbelül a 2000-es évek eleje felé volt nagyon divat, főleg ez a verzió ahol a FF képben csak a pirosat hagyták meg vagy színeztek részeket olyanra. :)

(#4044) need válasza copass (#4042) üzenetére


need
addikt

jól van jól van igazad van.. ;)

köszi :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4045) general válasza need (#4041) üzenetére


general
addikt

jajjne... :-D
Noooo!

(#4046) copass válasza general (#4045) üzenetére


copass
veterán

noooo!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4047) copass


copass
veterán

jó kis kütyü!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4048) *Ropi* válasza copass (#4047) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tegnap jelentették be a LoupeDeck-et Lightroomhoz (ex-Nokia mérnökök követték el).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4049) copass válasza *Ropi* (#4048) üzenetére


copass
veterán

jaja. 100k...ez meg 25k!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4050) *Ropi* válasza copass (#4049) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én meg 15-ért vettem BCR2000-et. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.