Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Permet Elek válasza 5zilárd (#1800) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Na kikapcsoltam az alvó módba lépést. De 1-től 30 percig állítható. Mert általába kikapcsolom a cuccot. max 5 percre ha le van rakva, ha használom. :DDD

(#1802) jFox válasza Fritz Teufel (#1795) üzenetére


jFox
őstag

Mint műszaki szakember nem gongoltam, hogy egy mobil eszköznél a +5C fok már szélsőséges. A telefonomat is a kabát zsebben hordom egeész télen és nem történik ilyesmi. :F Egyébbként az akksinak semmi baja, csak a töltöttség jelzö nem jelzi a merülést. Tehát megy napokig, 100%-ot jelezve majd kikapcsol. Feltöltöm megint megy, és igy tovább.
Szőval akkor root nélkül nincs élet? Na mindegy csak JB-re akartam frissiteni, de akkor lehet kipróbálom valamelyik Gadmei rom-ot. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1803) royalka válasza jFox (#1794) üzenetére


royalka
őstag

Recovery nem azért van mert rootolt hanem mert feltettél egy oylan CWM-et amibe van vagy alapból volt benne. Amúgy nem értem hogy mi ez hogy a rootal ugrik a garancia? Vissza lehet állítani, ha meg meghalna a rendszered akkor meg szinte esélytelen hogy ebbe belekötnének. Vagy miért nem rootolod?

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1804) Apooca válasza plityo (#1778) üzenetére


Apooca
tag

Én is beszállnék, szintén Bp.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#1805) royalka


royalka
őstag

Meglestem én is, nekem is offline-ba van a 2. mag. A system tuner proba beállítottam hogy force all cpu, így megy mind a 2, de nem áll le a mashina csak ha hosszan lenyomva tartom a power buttont :F.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1806) plityo válasza pimi50 (#1798) üzenetére


plityo
tag

ilyennel itt ne dicsekedjél, sôt szégyeld eld magad!!!

viccet félre téve: szerencsés ember vagy. sztem ha ezt megírod a gyárnak is, kiutaztatnak Kínába, hogy lefényképezkedhessenek veled és a gépeddel :-)

(#1807) plityo válasza Apooca (#1804) üzenetére


plityo
tag

jó, akkor ezt beszéljük meg, vationnal egyetemben. benne vagyok, szintén Bp. priviben egyeztessünk!

(#1808) royalka


royalka
őstag

Sikerült megcsinálnom, hogy ne maradjon alvó módba a 2. mag. Csak kikapcsoltam a képernyőzárat és nem kapcsolja le a 2. magot. Érezhetően gyorsabb minden. :))

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1809) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Ajánlom mindenkinek, aki kevesli a belső háttértárat! Ezzel a módszerrel egyszerűen szólva megcserélheted a beépített memóriát a külső micro sd kártyáéval....

(#1810) jFox válasza royalka (#1803) üzenetére


jFox
őstag

Egyszerűen azért nem akarom root-olni, mert időnként a keresztfiaim szoktak rajta játszani, és nem akarom, hogy összekavarjanak valamit.
Meg minden megy rajta szépen, nincs rá szükség. Bár amint a mellékelt ábra mutatja lehet, hogy mégis... :)

CWM-et nem raktam a telefonra, lehet a Gingerbrake rakta fel.
Apropó telefon: nem teljesen ide tartozik, de mégis android. A telefonomon a /data paríció állandóan megtelik. Már mindent átlinkeltem az SDext partícióra, és mégis jó ha 10% üres. Mit lehet még onnan letörölni, hogy legyen hely rajta?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1811) 5zilárd válasza Permet Elek (#1801) üzenetére


5zilárd
csendes tag

A beállítások - biztonság - képernyő zárolása - nincs re gondoltam, de az is egy megoldás ha nem kapcsolod ki a képernyőt :D

Erőt érzek a zavarban..

(#1812) royalka válasza 5zilárd (#1811) üzenetére


royalka
őstag

Az alvó mód és a képernyőzár két különböző dolog. Ha be van kapcsolva képernyőzár akkor alvó mód ide vagy oda akkor is kilövi a 2.magot.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1813) 5zilárd válasza royalka (#1812) üzenetére


5zilárd
csendes tag

Igen. Úgy gondoltam hogy ha 30 percen keresztül nem kapcsol le a képernyő (az enyémen ezt jelenti az alvó mód) és nem nyomjuk le a bekapcsológombbal, akkor addig a képernyőzár sem fog bekapcsolni és menni fognak a magok. De ne bonyolítsuk tovább :D

Erőt érzek a zavarban..

(#1814) üszök


üszök
őstag

Felraktam a Gadmei 10.11-et kíváncsi leszek holnap felébred e.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1815) Yoli válasza jFox (#1791) üzenetére


Yoli
tag

Szia.
Nekem is csinálja néha. Bekapcsolva dugd be egy pillanatra a töltőt, majd húzd ki.
Utánna szépen csökkenni fog.

Élj úgy, mint nemakárki és halj meg úgy, mint bárki!

(#1816) Permet Elek válasza 5zilárd (#1811) üzenetére


Permet Elek
senior tag

???. Megnyomom a gombot a tetején és kész. Kikapcsol a képernyő. Csak nem magától. (1gombnyomásra már nem vagyok lusta). Utána megnyomom és visszajön. Csak nem döglik le alvóba. Ami nálam nem jelent gondot. Mert mint említettem. Míg használom párszor van letéve. Amúgy kikapcs. Itthon az asztali gép. Nem itthon a zsebemben a telefon. A tabot, max játékra, filmnézésre. Esetleg ha olyan helyen vagyok, netezésre használom.
Gadmei E8HD-1.5G , root. És most alvó nuku nélkül. De így már végre 100%-ban meg vagyok elégedve vele.
:R :R

(#1817) jFox válasza Yoli (#1815) üzenetére


jFox
őstag

Köszi, úgy néz ki bejött. Már lement 99%-ra. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1818) 5zilárd válasza Permet Elek (#1816) üzenetére


5zilárd
csendes tag

Bocs, akkor ezt rosszul tudtam...

[ Szerkesztve ]

Erőt érzek a zavarban..

(#1819) plityo válasza royalka (#1808) üzenetére


plityo
tag

Tegyük akkor tisztába a dolgokat. :) Alvó módot kell "never"-re kapcsolni, és akkor ha a fenti gombbal kilövöd, akkor is online marad a második mag? Vagy a képernyőzárat kell kikapcsolni? PermetEleknek is szól a kérdés. :)

(#1820) MrPetya19


MrPetya19
addikt

App ajánló: floating browser flux

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1821) 5zilárd válasza plityo (#1819) üzenetére


5zilárd
csendes tag

Én a képernyőzárat vettem ki és így okés. Talán mindkét megoldás jó, az előbb meg hülyeséget írtam :)

Erőt érzek a zavarban..

(#1822) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Ha az alvót kiveszed. Online marad a mag, tutira. Bár többet eszik most a gép, hogy végre mindig megy mindkettő. De kipróbálom ma a másik módszert is, lehet az is jó. :R :R

(#1823) jFox válasza Permet Elek (#1822) üzenetére


jFox
őstag

Azt hogy veszitek észre, hogy nem megy az egyik mag? Én az Antutu CPU Master-ben nézem, de ott úgy látszok megy mind a két mag mindíg...

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1824) Permet Elek válasza jFox (#1823) üzenetére


Permet Elek
senior tag

System tuner nevü programot használom. :R :R

(#1825) pimi50


pimi50
aktív tag

Egy kis supportot kérnék. Használta már valaki a HDMI kimenetet? Egyáltalán, milyen kábel kell hozzá? (Én elsőre mikro HDMI apa - HDMI apa kábelre gondolok. Van valahol erről adat?)

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#1826) pimi50


pimi50
aktív tag

Bocsi, a dobozon(!) megtaláltam, micro HDMI. Egy elemes fogkeféhez komolyabb leírást mellékelnek!
A kérésem azonban fenáll a HDMI használatával kapcsolatban.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#1827) royalka válasza plityo (#1819) üzenetére


royalka
őstag

Már fentebb le írtam DE még 1xer:
Az alvó mód mindegy hogy mire van állítva. A képernyőzárat kell kikapcsolni akkor marad aktív mind a 2 mag...

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1828) vation válasza royalka (#1827) üzenetére


vation
tag

És a képernyőzárat, hol lehet kikapcsolni?
thx

(#1829) royalka válasza vation (#1828) üzenetére


royalka
őstag

Pontosat nem tok mondani mert nincs itt a tablet de a ".....biztonsági" beállításoknál van. Egy újraindítás kell ha volt már kikapcsolva a kijelző a bekapcsolás óta. ;)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1830) üszök válasza üszök (#1814) üzenetére


üszök
őstag

Sajnos már 2 óra után sem ébredt fel. Most kipróbálom én is hogy ki kapcsolom a képernyő zárat

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1831) royalka válasza üszök (#1830) üzenetére


royalka
őstag

Majd írd meg hogy megoldást jelentett -e. :)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1832) plityo válasza royalka (#1827) üzenetére


plityo
tag

Éééérdekes amúgy, mert nem vártam meg a választ, és az alvó módot "sohára" állítottam. Így nem aludt el a gép, így nem is ragadt offline-ba a mag. És nem ketyegett a sleep time sem. Szóval ez működöt.

...egy darabig, mert aztán vmiért mégiscsak elaludt. Sleep time: 1:36, Core1 offline-ban. Dögöljek meg, nem értem. :) Leszedtem a GO Launcher EX Power Management Widget-jét, mert gyanús, hogy az kavart be. Aztán feltettem tölteni, reggel bekapcsolt kijelzővel találtam. Az analízis tanulsága szerint éjjel 4:36-kor bootolt. Jelenleg otthon van, nosleep módban, kikapcsolt kijelzővel. Kíváncsi vagyok, mit tapasztalok, ha hazamegyek. Meg fogom írni, és kipróbálom a képernyőzár tiltását is...

(Kezdő androidos vagyok, de ez nagyobb rejtvény, mint a Windows Vista... :) )

(#1833) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Tényleg a képernyőzár kikapcsolása oldja meg a magproblémát, nem az alvó mód kikapcsolása. Elnézést mindenkitől. :R :R

(#1834) vation válasza royalka (#1829) üzenetére


vation
tag

most hogy képernyő zárolását "nincs"-re állítottam nekem nem dobja le a wifit..

(#1835) h_and válasza pimi50 (#1826) üzenetére


h_and
tag

rádugod a tévére/monitorra, azon beállítod a megfelelő bemenetet, tableten a hdmi switch, vagy valami olyasmi előre telepített progi

(#1836) Hellooo


Hellooo
csendes tag

Nekem van egy ilyen tabletem, és én maximálisan meg vagyok vele elégedve!!! Ebben a kategóriában sztem ez a megfelelő választás. :)

(#1837) plityo válasza pimi50 (#1825) üzenetére


plityo
tag

A Media Marktban van ilyen kábel, másfél méter 7500 Ft!!! (Az eladó srác javasolta, hogy inkább gúglizzak rá. :) )

Én ezt fogom megvenni, sztem ez a legjobb megoldás, mert így beledughatom a már meglévő és elegendően hosszú HDMI kábelt:
http://www.edigital.hu/HDMI_kabel_csatlakozo/Equip_microHDMI-HDMI_atalakito_apa/anya-p329921.html

(Online áruházakban még ennél is olcsóbban hozzájuthatsz.)

(#1838) this is life válasza plityo (#1837) üzenetére


this is life
Ármester

Ezt is megnézhetitek hdmi

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1839) royalka válasza Hellooo (#1836) üzenetére


royalka
őstag

De gondolom a különböző módosításokat megvoltak, vagy ha nem akkor elég nagy a valószínűsége hogy kicsit többre képes a szerkezet mint jelen állapotába. :)) :D

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1840) plityo válasza royalka (#1839) üzenetére


plityo
tag

vagy csak egy kis elhelyezett marketinget láthattunk :DD

(#1841) move1 válasza üszök (#1785) üzenetére


move1
tag

Szia ugyan ilyeneket rendeltem én is 2 hete, csak a billentyűzetesből olyat ami eleve micro usb végű, kiváncsi leszek a tfg effektusra. Kérdés: a billentyűs tokból nem tud kicsúszni a vas arra, amelyik oldalon nincs oldaltámasz?
Köszi

(#1842) royalka válasza plityo (#1840) üzenetére


royalka
őstag

nem mondom elég gyanús... :))

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1843) üszök válasza move1 (#1841) üzenetére


üszök
őstag

Oldal támasz nincs. Alul 2 fül, felül 1. Szerintem simán ki tud csúszni belőle, ha nem fogod össze. Egy mágneses fül fogja össze ami nem túl erős. Nem találtam micro usb-t csak 7 coloshoz. Szólj ha megjön. Meg egy linket is rakhatnál melyiket rendeled.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1844) move1 válasza üszök (#1843) üzenetére


move1
tag

Szia szerintem egy kutya...
http://www.ebay.com/itm/NEW-Leather-Stand-Case-Micro-USB-Keyboard-for-7-8-9-7-10-1-Android-Tablet-E2-/190741750550?pt=LH_DefaultDomain_0&var=490107562928&hash=item2c69182316

Én arra gondoltam, hogy veszek egy öntapadós, tépőzáras csíkot, azzal rögzítem.
Két fiamnak vettem karira, remélem hamar megjönnek a motyók...

(#1845) Nem_Tom_x


Nem_Tom_x
csendes tag

Sziasztok! myaudio oldalán új rom van, mai dátummal :-) Próbálta már valaki? Aki nálam jobban ért hozzá, belenézne mi az új benne?

(#1846) PoLizei válasza Nem_Tom_x (#1845) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Hú, tényleg! Bár a letöltés linken csak egy .jpg fogad a frissítési instrukciókkal :DDD

P*L****

(#1847) jFox válasza PoLizei (#1846) üzenetére


jFox
őstag

A 708R-nél fent van a firmware is. Reméljük feltolnak valamit nekünk is nem csak a leírást.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1848) bb68 válasza Nem_Tom_x (#1845) üzenetére


bb68
tag

[link]
Ennek a készüléknek a 4.0.4.-es romja.Gyakorlatilag ugyanaz mint a mienk, csak más név alatt.

(#1849) Nem_Tom_x válasza bb68 (#1848) üzenetére


Nem_Tom_x
csendes tag

Köszi! Ezek szerint nem érdemes frissíteni...?! :( JBt várom...

(#1850) royalka válasza Nem_Tom_x (#1845) üzenetére


royalka
őstag

"Leírás : Frissítési útmutató" :W Ne ijesztgessük már a többieket..Oda van írva hogy ez csak egy útmutató a frissítéshez.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.