Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#9101) róland válasza Topitom (#9100) üzenetére


róland
veterán

Ha jól tudom Toshiba vezérlős a BT a Wind U100-ban. Keress rá a Toshiba oldalán.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9102) jattila40


jattila40
tag

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki, máris tönkrement az 1 hetes Wind U123 gép. A töltőről nem működik, akkumulátorról viszont igen. Töltő, akksi jó, másik gépen kipróbálva. Ki lett húzva a gépből töltő zsinórja, egy darabig akksiról ment, aztán visszadugva a töltőt, nem kezdte el tölteni az akksit. Nem tudom, az számít-e valamit, hogy közben a konnektorból nem lett kihúzva a kábel. Kaphatott-e a gépből való kihúzáskor valami áramlökést, amitől ez történt? Jó volna, ha tudnátok valami tanácsot adni. A gép USA-ban lett vásárolva, számla van, remélem itthon is javíttatható garanciában.

(#9103) Kendek válasza jattila40 (#9102) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt sajnálattal hallom. A garanciális ügyintézéssel asszem nem lesznek problémák, az globális. Esetleg ha mozgatod a csatlakozónál, akkor nem reagál valamit? Talán a forrasztás engedte csak el magát. Az tutira nem gond, hogy a töltőt nem húztad ki előtte a falból, én sosem szoktam.

<-ƘƘ->

(#9104) jattila40 válasza Kendek (#9103) üzenetére


jattila40
tag

Próbáltam mozgatni, de semmi. nagyon nem merem, nehogy eltörjön. A használati utasítását úgy értelmezem, hogy előbb kellett volna a konnektorból kihúzni, utána a laptopból. De szerintem sem kéne hogy ez baj legyen.

(#9105) Nokedli92 válasza Kendek (#9099) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Szia!

Nem tudtam, feltelepíteni bebootol, de kifagy.. bejön a kurzor, és fekete képernyő és ott megállt a töltés. a program, nem két semmit, csak a képfile-t. Verziószám, meg ilyeneket nem.

Mi lehet a gond?

Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv, Csaba

(#9106) Nokedli92 válasza Kendek (#9099) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Szia!

Nem tudtam, feltelepíteni bebootol, de kifagy.. bejön a kurzor, és fekete képernyő és ott megállt a töltés. a program, nem két semmit, csak a képfile-t. Verziószám, meg ilyeneket nem.

Mi lehet a gond?

Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv, Csaba

(#9107) Kendek válasza Nokedli92 (#9106) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A program kér verziószámot, vagyis anélkül is elkészíti a cuccot, csak akkor valószínűleg nem lesz jó. Alább láthatsz egy képet arról, hogy hogyan is kell kinéznie mikor készíted a pendrive-ot.

<-ƘƘ->

(#9108) Nokedli92 válasza Kendek (#9107) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Még egyszer..
De lenne, egy olyan kérdésem, hogy az MSI WIND U100-nál a driverekkel nem lesz gond?
Webcam-tól kezdve minden működik?

Üdv, Csaba

(#9109) Kendek válasza Nokedli92 (#9108) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos a webkamera az egyáltalán nem működik, sőt ha aktív akkor az USB portok sem mennek. Szóval azt mindenképpen ki kell iktatni, ha az Ubit akarod használni. Talán egyszer jó lesz. Egyébként ha telepítés közben boot-nál olyanokat ír ki, hogy gondjai vannak az ext3-al (unable to read inode block), az is a webkamera miatt van, ki kell kapcsolni előtte, különben nem fogod tudni telepíteni sem az Ubuntu-t. Mással viszont nincsen gond, hacsak nem azzal, hogy a fényerő ugrál bejelentkezésnél, ami csak akkor szűnik meg, ha bejelentkezés után a főmenüt megnyitod. Szal vannak vele galibák, de ezen kívül minden okés.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9110) Nokedli92 válasza Kendek (#9109) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Ahh.. igen.. én is pontosan ezeket tapasztaltam..:s mondjuk, nekem a webcamera életre kel 1× viszont a wifim, nem megy onnan ahonnan eddig ment.:S

A szoftverközpontból hogy tudok telepiteni?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#9111) Nokedli92 válasza Nokedli92 (#9110) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Sőt, a wifi olyan, hogy kapcsolódok, és, mikor kapcsolódtam sikeresen, akkor az első oldal bejön amit megnyitok, és utána már nem is jó a net. pedig kiírja hog csatlakoztatva, de semmi.

Üdv, Csaba

(#9112) Kendek válasza Nokedli92 (#9110) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Rákattintasz a telepítendő cuccnál a jobboldali, jobbra mutató nyílra, majd a telepítésre.
A konkrétan Ubuntu-s kérdésekkel inkább bombázz minket az Ubuntu topikban ha lehet.

<-ƘƘ->

(#9113) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Valaki, próbálta már a SUSE Linuxot az MSI WIND U100-on?

Üdv, Csaba

(#9114) Kendek válasza Nokedli92 (#9113) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem próbáltam, de a webkamera valószínűleg ott sem lenne jó, (már ha neked Ubuntu alatt nem jó) mert a probléma inkább a kernelben keresendő. Így valószínűleg az USB portok sem mennének ott sem, de persze próba cseresznye.

<-ƘƘ->

(#9115) Nokedli92 válasza Kendek (#9114) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Hát, nemtom.. HWSW-n olvastam, hogy valahol, ilyen linuxal árulták ezt a netbook-ot és azért gondoltam, hogy ott tökéletes..

Üdv, Csaba

(#9116) Kendek válasza Nokedli92 (#9115) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annak több oka is lehet. Egyrészt többféle webkamerával is szerelik őket, ugyanazon típusokat is, másrészt pedig régebbi kernellel lehet jó volt, ha jól tudom Ubuntu 9.04-től nem működik.
Mod: rákerestem gyorsan. BisonCam ALi M5603c-vel van a probléma és a régebbi, 2.6.28-16-os kernellel még ment szépen.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9117) Nokedli92 válasza Kendek (#9116) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Pff.. :S De ez most miért jó nekik? Honnan tudom leszedni azt az utolsó verziót, amivel még jó a webcam?Tényleg azzal, az usb-is jó lesz?

Üdv, Csaba

(#9118) Kendek válasza Nokedli92 (#9117) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az USB portok akkor is jók lesznek, ha most kikapcsolod a webkamerát a billentyűkombinációval. Kissé nehéz eltalálni, hogy mikor lesz kikapcsolva, mert lehet nem is működik a gomb Ubi alatt, oprendszer nélkül meg megint nem, plusz csak újraindítás után tudod meg, hogy jó-e. De azért kilehet, nekem is ment.
Ubuntu 8.10-el tutira jó, meg OpenSuse 11.1-el ha minden igaz. De ezekkel esetleg lassabb is kicsit a szerkezet. Meg egyébként fel is tudod tenni a régebbi kernelt is az újabb kiadásokra, de az további problémákat vethet fel. Sajnos ez van, el kell fogadni a tényt, hogy nem működik a kamera, anélkül kell meglenni vagy használni a gépet azzal a rendszerrel amit adtak hozzá, vagy régebbi kiadású disztrókkal.

<-ƘƘ->

(#9119) róland válasza Kendek (#9118) üzenetére


róland
veterán

Ubuntu 9.04-gyel még működött.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9120) Mat86


Mat86
csendes tag

Sziasztok! Úgy döntöttem én is MSI WIND mellett döntök. Szerintetek ez mennyire jó ár egy ilyen gépért? [link]

Másik kérdésem, játszott már valaki Dotát a gépen? Mennyire élvezhető?
Külső monitorra dugva 1024x768 ugye nem okoz problémát neki? Mennyire lehet asztali gépnek használni monitor+bill+egér kombinációval? Letöltésre, filmezésre, netezésre.

Köszönöm a válaszokat! :)

(#9121) Kendek válasza róland (#9119) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazából én nem próbáltam, de itt Moreecqa azt írja, hogy neki nem ment, abból gondoltan, hogy akkor valóban így van ez.

<-ƘƘ->

(#9122) róland válasza Kendek (#9121) üzenetére


róland
veterán

Igaz, hogy én csak Live rendszerként próbáltam ki a 9.04-et, de működött a webkamera.

Amúgy van megoldás a 9.10 alatt is működésre bírni, egy patchelt kernel telepítésével. Leírás: ITT.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9123) róland


róland
veterán

A webkamera boot megkezdése előtt az Fn+F6 billentyűkkel lekapcsolható. (Kb. mikor megjelenik az F3... felirat, működnek az Fn opciók.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9124) jattila40 válasza Mat86 (#9120) üzenetére


jattila40
tag

Szerintem nagyon is jó ár Magyarországon. Az 1024x768 nem okoz gondot, de az 1280x1024-et már nem tudja. Játszani csak aknakeresőt, vagy passziánszt (néha sakk) szoktam, az remekül megy, a többit nem tudom. Asztali gépként bill.+monitor+egér-rel teljesen jó letöltésre, netezésre, irodai munkára, de filmnézésre szerintem kevés (bár nem próbáltam).

(#9125) róland válasza jattila40 (#9124) üzenetére


róland
veterán

1920×1080 is megy rajta. (Igaz szenvedtem mire összehoztam a FullHD-s tv-nkkel, de sikerült.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9126) Kendek válasza róland (#9122) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Aha, köszi a linket. Én már nem telepítem ezt, mert van újabb kernel is, és igazán nem fontos az, hogy működjön a webkamerám, ráér majd akkorra is mikor hivatalosan kijavították a kernelben ezt a dolgot. De mindenképpen jó hír, hogy van remény. Már csak a fényerőugrálást csinálják meg mert az sokkalta idegesítőbb, legalábbis számomra.

<-ƘƘ->

(#9127) SZEGECS


SZEGECS
csendes tag

Nyár óta használok egy Wind U100-at. Már a kezdeteknél is előfordult, hogy minden előzmény nélkül lefagyott a gép, kép van, de se egérre, se bill.-re nem reagál, csak a power gomb hosszas nyomva tartása mellett tudom kikapcsolni, majd újra be.

Csakhogy az elején ezek a fagyások heti 1- 2 alkalommal jelentkeztek, addig ma már napi 2-3-ról beszélünk. Nem tudom detektálni, hogy melyik program okozhatja, mert Skype alatt ugyanúgy előfordul, mintha csak a utorrent megy, de van olyan is, hogy idle állapotban hal meg a gép. Sokszor 6-7 órát is elvan gond nélkül, máskor óránként többször lefagy.

Újratettem az XP-t a recovery particióról, de a probléma utána is fennállt.
Itt a fórumon olvastam, hogy memória gond is lehet, de a v.4-es memtest86 nem jelzett hibát, igaz csak egy teljes ciklust futtattam le, lehet, hogy többet is kellett volna?

Ismerősömnek is van Wind, kb. 1 hónap eltéréssel vettük, de nála is előfordul, hogy idle-ben lefagy a gép.

(#9128) jattila40 válasza SZEGECS (#9127) üzenetére


jattila40
tag

Az ilyen jellegű fagyás nem memóriagond (az kékhalált okozna), hanem vagy túlmelegszik a proci és leállítja magát, vagy video chip hiba (túlmelegedés). A hűtést kéne megnézni, jár-e rendesen a ventillátor, jó-e a szellőzés. Valami programmal figyeld a hőmérsékleteket, hátha kiderül mi a gond.

(#9129) SZEGECS válasza jattila40 (#9128) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

Még sértetlen a gari címke a hátulján, így szétszedni nem tudom.
Fül alapján megy a hűtés, hol nagyobb fordulaton, hol kisebben, de van, hogy lekapcsol.
Korábban kipróbáltam a túlhúzást is (Fn+F10), olyankor hallhatóan nagyobb fordulatszámon kezdett el pörögni a venti, de vitte a gépet rendesen. Persze fagyás olyankor is előfordult, de az sajnos alapórajelen is megvan.

Everest van telepítve, de azzal csak a proci+HDD hőmérsékletét tudom mérni.
Most pl. 68, ill. 48 fokot mutat, és éppen nem jár a venti.

(#9130) SZEGECS válasza SZEGECS (#9129) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

Az előbbi hozzászólásom elküldése után 75/54 C foknál ismét fagyás volt.
Most, hogy megy benne a venti, visszament 66/47-re.
Mennyi lenne a normális érték?

(#9131) jattila40 válasza SZEGECS (#9130) üzenetére


jattila40
tag

A 75 fok szerintem magas (nekem 47 szokott lenni a proci, 38 a vincsi). Ez lehet a hiba.

(#9132) SZEGECS válasza jattila40 (#9131) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

Köszi a tippet!
A két érték közül a nagyobb a "CPU dióda", a második a sima "CPU" az everestben.
Azt megfigyeltem, hogy 77/58 fok körül fagy le mindig.

Most jön a köv. lépés, hogy mit lehet tenni a megoldás érdekében...
Youtube-on van fenn egy videó, hogy valaki szétkapta a gépet, és rendes minőségű hővezető pasztát tett a borda, és a chipek közé, ezzel állítólag 7 fokot lentebb lehet vinni a hőmérsékletet, ill. találtam spéci hűtőbordát is awindhez, ami állítólag még jobb.
[link]

Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Magyar forgalmazót egyelőre nem találtam.

(#9133) jattila40 válasza SZEGECS (#9132) üzenetére


jattila40
tag

Ha még garanciás, akkor először is szervizbe vidd el. Esetleg egy bios frissítés sem árthat, hátha jobb lenne a venti szabályozás. Ez a hűtőborda is egész jónak néz ki.

(#9134) Kendek válasza róland (#9125) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jelentem, most már hivatalosan is működik a webkamera, a 2.6.31-16-os kernellel szépen megy, teszteltem. :)

<-ƘƘ->

(#9135) SZEGECS válasza jattila40 (#9133) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

Érdekes, hogy ha bekapcsolom a turbó módot (Fn+F10), akkor lecsökken a hőmérséklet 76/58-ról 51/45-re, igaz a venti is hallhatóan magasabb fordulaton pörög, de ez nem zavaró.
Ha így stabil marad, nem küldöm szervízbe.
Neked pedig köszönöm a segítséget!

(#9136) Mat86


Mat86
csendes tag

MSI Wind U100-1033HU és MSI Wind U100-854HU között mi a különbség?

(#9137) Kendek válasza Mat86 (#9136) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hasonlítsd össze őket mondjuk ezeken a helyeken:
U100-1033HU U100-854HU
Wifi, Bluetooth, képernyő, akkumulátor (6 cella vs. 4 cella), ár, stb.

<-ƘƘ->

(#9138) Mat86


Mat86
csendes tag

Na akkor már csak egy kérdésem van:

MSI Wind U100-1033HU - 73.200 FT (N270)
MSI Wind U100B-1063HU - 75.600 FT (N280)

Lényegében van ennyi különbség a kettő között, hogy megérje az erősebb? Azt olvastam, hogy elhanyagolható a teljesítmény különbség.

[ Szerkesztve ]

(#9139) Kendek válasza Mat86 (#9138) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Teljesítményben tényleg nem sok különbség van köztük, nézd meg a felszereltséget, ha többet nyújt a kicsit drágább, akkor vedd azt, az már nem oszt, nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9140) róland válasza Kendek (#9134) üzenetére


róland
veterán

Fel is ajánlja már a frissítést, vagy csak letöltötted?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9141) Kendek válasza róland (#9140) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valamikor a hétvégén, de vasárnap reggel már ott volt a frissítések között az tuti. Egyetlen probléma volt, hogy a Wind-em nem volt nálam, így nem tudtam megnézni, csak ma reggel. Láss csodát már tökéletesen ment, eljátszadoztam egyből a Csííz-zel, aMSN-ben is ment szuperül, szal működik normálisan. Mi meg itt még mindig azon beszélgettünk, hogy nem jó, aztán meg dehogynem. :)

<-ƘƘ->

(#9142) róland válasza Kendek (#9141) üzenetére


róland
veterán

Nekem még nem ajánlotta fel az új kernelt. (Sőt mostanában semmilyen frissítést sem.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9143) Kendek válasza róland (#9142) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam be vannak kapcsolva az előzetesen kiadott frissítések is, de ez speciel nem onnan jött le, nem proposal. Azon kívül meg van még egy Xubuntu-s eee is a családban, vasárnap reggel frissült az is, abban meg nincsen bekapcsolva az előzetes. De Ubuntu topikban is láttam már, hogy másnak is fönt van már az új kernel.

<-ƘƘ->

(#9144) Kendek válasza róland (#9142) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó hír, felraktam a 2.6.32-es végleges kernelt, és most már nem csak, hogy a webkamera tökéletes, de a fényerőugrálás is megszűnt teljesen. 3D pedig megy, sőt minden megy ugyanúgy. Link :)

<-ƘƘ->

(#9145) róland válasza Kendek (#9144) üzenetére


róland
veterán

Netbook Remix vagy sima Ubuntu?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9146) Kendek válasza róland (#9145) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sima Ubuntu, de a Netbook Remix-en is segíthet az új kernel. Néhány dolog még nem megy, mint VirtualBox, meg fglrx, de ezekre itt nincsen szükség, ami lényeges az megy tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9147) róland válasza Kendek (#9146) üzenetére


róland
veterán

Mindjárt ránézek. Épp most telepítettem újra. (Sajnos tegnap este sikerült kinyírnom, de ez a saját hibám volt.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9148) róland válasza róland (#9147) üzenetére


róland
veterán

Sajnos a 2.6.31.16-os kernellel még nem működik a kamera. :(

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9149) Kendek válasza róland (#9148) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy mi történt nálam, de miután felraktam, újraindítottam, nyomattam egy gombkombinációt és ment egyből. Viszont újraindítás után tényleg nem ment, úgyhogy nem tom mi volt, de elszóltam magam. Tegnap egész délelőtt (munka helyett :D) próbáltam kideríteni, hogy mitől lett jó, de a végén a 2.6.32-es kernellel feladtam, mert azzal már tutira tökéletes, többszörösen leellenőriztem. Szóval ajánlom, hogy inkább rakd fel azt. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9150) róland válasza Kendek (#9149) üzenetére


róland
veterán

Viszont simán még nem frissítettem kernelt. Onnan már menne, hogy a PPA tárolót felvettem. Viszont azt hogyan tudom felvenni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.