Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#9301) z0d1AK válasza drkotász (#9298) üzenetére


z0d1AK
veterán

mint írtam, küldtem a debreceni szerviznek először, ők csak tudnak mondani valamit.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9302) becenevem


becenevem
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Visszaállítottam a pendrive-ot FAT32-re. Nem tudtam a bootolható USB-t megcsinálni. Még a tools programmal sem ment. Mármint a pendriveról való bootolás. A többi minden sikerült. Mindig DISC READ ERROR-ral megállt bootolásnál.

Viszont már fent van a Windows7. Dupla katt a setup.exe-re. Felrakta a win hetet. Minden megmaradt. Csinált egy Windows.Old mappát. Abba berakta a régi windowst. Semmi más könyvtárat nem bántott. Minden file-om megmaradt.

Így azért nem rossz (ugye egy partícióm van).

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#9303) drkotász válasza z0d1AK (#9301) üzenetére


drkotász
csendes tag

Sorry , ezen átsiklottam, akkor bízni kell már csak, h a szervíz szerint beleessél a 2 éves gariba (mint korábban írtam, volt vki akinek 1 évet írtak a boltban ahol vette , s mégis 2 éves garira volt regisztrálva az Albacompnál). akkor , ha jól értem utána a terv az , hogy kéred majd a saját Ram-bővítést (ami ugye már meg is van) , aztán pedig bevinnéd a venti zaj miatt javításra , ami ugye garanciális lesz persze ?

(#9304) z0d1AK válasza drkotász (#9303) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, erre gondoltam, bár nem tudom, hogy nem lenne-e egyszerűbb esetleg simán kivenni a ramot, amíg a szervizben van.
Bár ha utána meg tesznek rá valami matricát, akkor meg gáz van, mert vagy 1 gigával tolom, vagy megsértem a matricát, és ugrik a gari.

Közben most látom, hogy jött a mail a szerviztől, ők is annyit írtak csak, hogy ki lett 2 évre terjesztve a garancia, viszont az ügyintézéshez feltétlenül kell a számla és a garancia papír!
Emailen, vagy postai úton célszerű a bontási kérelmet küldeni/kérni?

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9305) Shad0w válasza z0d1AK (#9304) üzenetére


Shad0w
senior tag

Mindenképp emailben, azt kinyomtathatod és lehet lobogtatni a szervizben. Tökmind1, hogy kiszeded a memóriát vagy sem, a sérült garanciajegyet vhogy meg kell magyaráznod.

(#9306) C3R3C


C3R3C
csendes tag

Hello!

Kérnék egy kis helpet!
Kaptam egy Msi X320-as notit és windows home van rajta és le akartam cserélni az op. rendszert win7-re és mikor telepíteném nem találja a winyót! Kérdésem az lenne, hogy miért van ez?

Valaki,valami ötlet?

Előre is köszönöm!!!!:) :DD

(#9307) Kendek válasza C3R3C (#9306) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Talán azért nem találja mert nem töltött be hozzá megfelelő illesztőprogramot? :U
Ekkor vagy átállítod a BIOS-ban IDE módra a vezérlőt (AHCI kikapcs), vagy betöltetsz telepítésnél megfelelő inf-eket (driver-t).
Bár egyébként elnézve a letöltési szekciót, szerintem nincs szükség külön eszközillesztőre hozzá, mennie kellene neki amúgy is, mind a két módban. U100-al legalábbis nem voltak ilyen problémák. De hát ki tudja, mindent a Win7 sem támogathat alapból.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9308) Kendek válasza C3R3C (#9306) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Közben utána olvastam, ha minden igaz, Silicon Image vezérlő van benne. Töltsd le innen ezt, vagy innen amit kell és telepítéskor töltesd be a Windows-al a cuccost mondjuk egy pendrive-ról.

<-ƘƘ->

(#9309) C3R3C válasza Kendek (#9308) üzenetére


C3R3C
csendes tag

Köszi szépen működik
Örök hála:)) Az ötletért :DD :D :C

[ Szerkesztve ]

(#9310) z0d1AK válasza Shad0w (#9305) üzenetére


z0d1AK
veterán

És hol volna ez a sérült garancia jegy?
Csak mert én ilyet nem igazán látok :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9311) Sátán44


Sátán44
addikt

Érdemes feltenni a legújabb BIOS-t? 1.0F
Description Modify the string of CPU Frequency for W7.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9312) Kendek válasza Sátán44 (#9311) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én felraktam mikor megjelent, szal jó régen már. Annyit vettem észre, hogy IDLE állapotban nem 800 hanem 799 MHz-re vette vissza az órajelet. Különösebben mást nem tapasztaltam, megy ugyanúgy mint régen.
Valszeg a Windows 7-hez érdemes felrakni, valami órajelszabályzási problémát orvosolhat, vagy csak egyszerűen jobban szabályozza ezzel a procit alatta.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9313) Sátán44 válasza Kendek (#9312) üzenetére


Sátán44
addikt

Leírnád pontosan hogy kell feltenni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9314) Kendek válasza Sátán44 (#9313) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, annak kétféle módja van, az első mikor Windows alól próbálod, a másik, mikor DOS alól. Az első lehetőség ugyan nagyon kényelmes, de egyáltalán nem ajánlott, most nem csak azért mert veszélyesebb az instabilitás miatt, hanem azért is, mert esetleg kimarad valami és úgy jársz mint én legelőször (nem működött frissítés után a billentyűzet). Nem mellesleg ez a módszer hivatalosan nem is támogatott.
Tehát készítened kell egy boot-olható pendrive-ot, ami valamilyen DOS-os környezetet indít el. Mondjuk erre többféle megoldás is létezik, keress rá google-n, mert most itt leírni kicsi macerás. Szal elindítod a DOS-t, ráállsz ara a meghajtóra amin a BIOS kép meg a másik 2 fájl található, pl. "c:" (pendrive gyökér, mert előzőleg oda másoltad a fájlokat). Hogy megbizonyosodj róla, nyomsz egy "dir" parancsot. Ha megvan akkor pedig csak beírod, hogy "flash.bat", majd megvárod amíg végez.
A táp legyen mindenképp bedugva, mert csak úgy fogja megcsinálni.

Ha ezt bonyolultnak találod, és inkább maradnál a Windows alatti frissítésnél, akkor szívesen összedobom neked a cuccot és feltöltöm valahova és akkor azzal is megoldhatod. Jónak kell lennie úgyis végül is, csak a kapcsolókra kell figyelni, hogy minden benne legyen, de ez már az én dolgom lenne, neked csak a RunFlash.bat-ra kellene kattintanod.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9315) Shad0w válasza z0d1AK (#9310) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ha megfordítod akkor az akkuval átellenes oldal közepén lévő csavaron van egy matrica. Gondolom, hogy a tiedet az előző tulaj teljes egészében eltávolította.

(#9316) Kendek válasza Sátán44 (#9313) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Közben meg is csináltam, innen letöltheted.
Annyi a teendőd, hogy kicsomagolod mappástul, majd rákattintasz a RunFlash.bat-ra majd nyomsz egy entert és megvárod míg végez. :)

<-ƘƘ->

(#9317) z0d1AK válasza Shad0w (#9315) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor félek, hogy eltávolította, mert nincs ilyenem:F
Ilyenkor lehet valamit kezdeni vele, vagy még megbontási engedély mellett se reméljem a garanciát?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9318) Shad0w válasza z0d1AK (#9317) üzenetére


Shad0w
senior tag

Megszerzed a megbontási kérelmet, és semmi gondod nem lesz belőle.

(#9319) z0d1AK válasza Shad0w (#9318) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor már nem fogják kérdezni, hogy hol van a matrica?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9320) rakal válasza z0d1AK (#9310) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Nekem régi Windem van.
Azon úgy volt,hogy ha a gép alját megnézed,van egy kardinális jelentőségű tartócsavar,amire rá van ragasztva egy selyempapírszerű,ragacsos,igen pici gariszalag,ha nem csavarod ki,nem tudod levenni az alsó lapot,na azt igen nehéz pótolni,mert szakadékony,etc.lehetetlen sérülésmentesen kivenni a csavart.(qva furmányos megoldás szvsz.)
Persze,lehet,az újabb modellekben már másként van....

[ Szerkesztve ]

(#9321) z0d1AK válasza rakal (#9320) üzenetére


z0d1AK
veterán

De nekem nincs a csavarokon semmilyen matrica, minden bizonnyal az előző tulaj vehette le.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9322) Sátán44 válasza Kendek (#9316) üzenetére


Sátán44
addikt

Nagyon hálás vagyok :K Holnap megyek érte,legalábbis azt ígérték.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9323) Shad0w válasza z0d1AK (#9319) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nem. Megmondod, hogy nemvolt kedved egy szakadt papírt nézegetni a géped alján, ezért teljesen eltávolítottad, ha már el van szakadva akkor tökmind1, hogy ott van-e foszlányokban, vagy hogy a dizájn kedvéért nyomtalanul el lett tüntetve.
De sztm kár ezt tovább ragozni.

(#9324) dorees


dorees
csendes tag

Sziasztok!
A mai napon ellopták fehér MSI WIND U100-as laptopomat. Az ügyben rendőrségi feljelentést tettünk, de attól tartok ezzel nem sokra megyek. Ha valamelyikőtök találkozik ezzel a laptoppal: S/N szám: U100-031CZK0811000488 PSN: U100-029HU-IWN2702G16XH kérlek értesítsetek! Nem hiszem hogy előkerül, de az esélyt meg kell adni...

(#9325) z0d1AK válasza dorees (#9324) üzenetére


z0d1AK
veterán

Erre lett nemrég létrehozva ez a topic is,ha beírod, talán több eséllyel meglesz, ha valakinek eladná, és figyeli is a vevő az ilyeneket.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9326) dorees válasza z0d1AK (#9325) üzenetére


dorees
csendes tag

Köszönöm, beírom!!

(#9327) Topitom


Topitom
csendes tag

Sziasztok!
Már egy ideje gondolkodom, hogyan lehetne az esetlegesen elveszett gépeket megtalálni. Nekem is loptak el IBM laptopot és nem találtam meg. Kár hogy nincs a BIOS-ban valami követő, amit nem lehet törölni és módosítani. Persze mindenkinek jelszavas védelmet kellene alkalmazni ezekre a kis gépekre, BIOS és Windows szinten is.
Sajnos én sem alkalmaztam és a windemen sem, pedig tényleg meggondolandó az adataink védelme érdekében is.
BUÉK mindenkinek

(#9328) z0d1AK válasza Topitom (#9327) üzenetére


z0d1AK
veterán

Amennyiben valaki ellopja, és lebontja, utána sokkal kisebb a lebukásának az esélye, de ha leszedegeti a széria számokat, akkor pedig nem is lehet azonosítani az alapján.
a bios chip és maga a program is egy sorozat gyártott termék, így elég költséges volna az összeset egyedi azonosítóval ellátni, és azt is csak a szervizek látnák, ugyanúgy mint jelen esetben is a gépen látható szériaszámok eredetét.
Ha neked is lopták el géped, akkor írd be széria számmal együtt, mást nem nagyon tudsz csinálni a rendőrségi feljelentés mellett.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9329) rakal válasza dorees (#9326) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Nem akarlak elkeseríteni,de kb. 0% esélyed van,hogy előkerül.
Főleg,ha kéz alatt kel el,vagy kiviszik az országból.
A rendőrség pedig ad acta teszi az ügyet,ismeretlen tettes etc.

(#9330) Shad0w válasza z0d1AK (#9328) üzenetére


Shad0w
senior tag

Semmilyen plusz költségbe nem kerülne egyedi azonosítóval ellátni a gépeket, ugyanis mindegyik alaplap rendelkezik egyedi azonosítóval (csakhogy egy példát mondjak, a Windows OEM verziója, ezen azonosító alapján regisztrálja be magát).

A probléma ott van, hogy egy olyan rendszert kéne az alaplapra építeni, ami a felhasználói oprendszer mellett észrevétlenül tudna tevékenykedni. És ha már van ilyen rendszer az alaplapon ami valamilyen hálózati eléréssel is rendelkezik akkor az támadható, tehát dobhatod ki a tűzfalaidat meg a vírusirtóidat... Amúgy, asszem ilyen rendszerek léteznek, csak nem a low-end kategóriában, demég a high-end-ben is ritka.

Egy jó megoldás lenne, egy olyan program ami bejelentkezés nélkül képes lenne elérni az internetet, ha olyan hálózatra csatlakozik és lekérni olyan adatokat, hogy el lett-e lopva, ha igen akkor IP-cimet, belső hálózatokról minden információt felküldene. És akkor itt már csak a rendőrség informatikai felkészültségén múlik, hogy mit tudnak vele kezdeni.
Vagy nemes egyszerűséggel, kikell hagyni a bejelentkezési jelszót, és utána minden adatot titkosítani a meghajtón, így ha az eltulajdonított gépet bekapcsolják, akkor egyből belép, elindul a kis program és tevékenykedhet, az adataid meg a titkosítás minőségén múlnak. (bejelentkezési jelszót egyébként is meg lehet kerülni azzal, hogy a vinyót átrakják egy másik gépbe, vagy egy linux livecd-vel bebootol...)

[ Szerkesztve ]

(#9331) z0d1AK válasza Shad0w (#9330) üzenetére


z0d1AK
veterán

Magyarul akkor vagy nincs, vagy új autó árában.
Viszont akkor akár gazdaságos lehet egy gps-t ráragasztani, ami alapján visszakövethető.

Szóval a lényeg annyi, hogy nem igazán megoldható (gazdaságosan) ez így, hogy ha eltűnik, csak úgy megmondja egy másik gép, hogy hol is van pontosan.

rendőrségi feljelentésen, és azon kívül, hogy jelented a szerviznek, nem nagyon tudsz mit csinálni...sajnos:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9332) maláj


maláj
őstag

BUÉK a kedves wind tulajoknak (+ a többieknek is azért :D )

(#9333) Salvador20


Salvador20
őstag

BUÉK!

Mikor jelenik meg az u230?? Nem találok dátumot és kiakaszt.:)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#9334) Sátán44


Sátán44
addikt

Megérkezett nekem is a kis MSI :)) Szépen felment rá a w7. Akksiját kipróbálás képpen beletettem és maxon volt a töltöttsége. Eddig csak pozitív tapasztalatom van vele.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9335) Kendek válasza Sátán44 (#9334) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na de a BIOS-t frissíteni sikerült? :)

<-ƘƘ->

(#9336) Sátán44 válasza Kendek (#9335) üzenetére


Sátán44
addikt

Hamarosan kipróbálom :K

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9337) Sátán44 válasza Kendek (#9335) üzenetére


Sátán44
addikt

Sikerült megcsinálni és tökéletesen működik minden! Mégegyszer köszönöm! :K

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9338) Kendek válasza Sátán44 (#9337) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Örülök neki. Kicsit izgultam, mert csak összedobtam, ki nem próbáltam, az nehézkes lett volna. :)

<-ƘƘ->

(#9339) Sátán44


Sátán44
addikt

Beállítottam a BIOS-ban hogy a gép indulásakor kérje a jelszót,miután megadtam rögtön azt kérdezi hogy mit akarok tenni,W7 indítsa el vagy a memória diagnosztikát. Ezt nem lehet valahogyan kikapcsolni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9340) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!
8 hónapos a Wind-em.
Az lenne a kérdésem, hogy mi okozhatja azt, hogy a Wind - 6 cellás akkuval- 40%-os töltöttségnél minden előzmény nélkül lekapcsol?
Egyik napról a másikra jelentkezett ez a tünet. Töltőn kikapcsolt állapotban a töltöttséget jelző led nem alszik el, hanem narancssárgán világít, bekapcsolt állapotban pedig narancssárgán villog.
Az akkumulátorra is vonatkozik a 24 hó garancia szerintetek?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9341) Kendek válasza TripleB (#9340) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a hibajelenség már többünknél előfordult, és már olyan 1 éven belül jelentkezik. Viszont az aksira csak 6 hónap gar van, így ugrott a garis csere. Kénytelen leszel saját pénzből cserélni, mert sajnos ez a villogás azt jelenti, hogy beadta a kulcsot. nálam is egyik napról a másikra csinálta, aztán be sem kapcsol már aksiról egyáltalán, ha elmegy az áram akkor meg egyből kikapcsol a masina.

<-ƘƘ->

(#9342) TripleB válasza Kendek (#9341) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm a választ, Kendek!
Akkor tényleg igaz a 6 hónap garancia. :F Szomorú vagyok...! :(
A Battery Bar hol 7-os, hol 40 %-os elhasználódást ír...
Még annyit, hogy jó a Duino, vagy érdemesebb sz MSI név alatt futó akkut megvenni?
2 ezer ft a differencia.

Köszönöm a BIOS frissítést, most toltam fel! :R

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9343) Sátán44


Sátán44
addikt

Kb mennyi idő az akksi teljes feltöltése?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9344) Sátán44 válasza Sátán44 (#9343) üzenetére


Sátán44
addikt

3 óra alatt töltötte fel a 6 cellás akksit :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9345) SZEGECS


SZEGECS
csendes tag

Pár hete írtam arról, hogy a WIND U-100 minden előzmény nélkül, rendszertelen időközönként (20perc - 6-7 óra között vegyesen) lefagy, ilyenkor a kép megáll, kurzor nem mozdul, és csak a kikapcs-bekapcs segít.
Akkor közösen arra jutottunk, hogy túlmelegedés/ videochip lesz az ok.

Viszont: mióta nincs rákötve a külső USB-s Logitech egér, hanem a beépített touchpad-et használom, azóta közel 3 napja megy folyamatosan, lefagyás nélkül. Elképzelhető, hogy a külső USB-s egér okozza a lefagyást?
Fölöslegesen nem akarok új egeret venni, de ugyanakkor kényelmesebb lenne, ha nem kellene mindig a touchpad-ot használni.

(#9346) Kendek válasza SZEGECS (#9345) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezek szerint akkor előfordulhat. Próbálj meg esetleg ráerőszakítani egy másik drivert, általában a szimpla egerek mennek a beépített összes többi specifikus meghajtóval is ugyanúgy (pl. MS egerekével). Vagy előtte eressz rá egy Intel INF Update Utility-t, az frissíti az USB illesztőjét is, hátogyha az már segít rajta.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9347) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok!
Vettem használtan egy Wind U100-at. Windows 7 tettem rá, nagyon tetszik, meglepő hogy minden elsőre jó. Azt a hibát elkövettem hogy a BIOS frissítést a win 7 telepítés után tettem fel. Azzal már nem volt hajlandó elindulni, újra kellett telepítenem.
Csak egy apró hiányosság "kínoz". Az előző tulaj XP-vel használta és láttam hogy működik neki a tapipadon a 'virtual scroll'. Nem tudom hogy van magyarul, arra funkcióra gondolok, amikor a tapipad jobb szélén fel-le húzom az ujjam és így görgetni tudom a tartalmat. Van valakinek tapasztalata ezzel Windows 7 alatt?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#9348) Kendek válasza Heraldry (#9347) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam annak idején Win 7 alatt ez működött, bár jómagam nem igazán használtam ki eme funkciót. Nálad nem jó talán? Külön driver ehhez elvileg nem kell, ez nem Synaptics (sajna). A jobb felső meg alsó sarokba bökögess, úgy kell neki mükszenie, esetleg állj rá a görgető sávra is és úgy nézd meg.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9349) Topitom


Topitom
csendes tag

Bocsánat a kérdésért!

Az MSI WIND U100-as hoz BTY-S11 vagy BTY-S12 típusú aksi kell?
Lehet-e 160GB-nál nagyobb kapacitású HDD-t beletenni a 2.5" SATA WD termékből?
Az akku miért használódik el olyan gyakran és rövid időn belül?
Az első kb. 3 hónapot a második 9 hónapot bírt ki. Igaz csak szép lassan csökkent a kapacitása és még most is megy, de örülök, ha 50 percet kibír. Folyamatosan töltőn van és heti 4-5 alkalommal csak akkuról megy kikapcsolásig. Aztán megint töltő. Irigykedve nézem azokat a kollégákat akik 4-5 órán át használják gépüket.

(#9350) Shad0w válasza Topitom (#9349) üzenetére


Shad0w
senior tag

Azért megy tönkre az akku mert töltőn van. Ne tedd be az akkut ha hálózatról megy.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.