Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#8601) Dodo46 válasza Zola007 (#8600) üzenetére


Dodo46
csendes tag

gyerekek, itt van ez a kis gép, legyen szó u100, u120, vagy u123, mindegyik egy kicsi gép, 1, max 2 gb rammal, a monitor vezérlője egy kis iciri piciri integrált izé.... nem lesz ez egy erőgép senkinek!, régebben írtam hogy mindenki arra vegye amire veszi, nekem egész nap, filmnézésre, régebbi stratégiai játékra, meg netre, meg zene hallgatásra van, azért mert kicsi , nem nehéz, és pont! senki se várja ettől a kis géptől hogy 1000rel fog tépni, hasítani minden rajta, a lényeg, minél olcsóbban venni egyet, mert az ára úgy is csak lentebb fog menni miután elhoztad, és boldogan használni, kisebb alkalmazásokra!

(#8602) BloodRay válasza Alukard (#8599) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyenlőre szerencsére még ráér a gari kérdés nálam, de a címeket amiket írtál azért lementettem.
Procinál a D-alatt mit értesz? :)
Nekem virtualizációra a netbookon nincs nagy szükségem, úgyhogy emiatt még megfelelne a Z530-as. Bár a legjobban egy 330-as atomnak örülnék a Windben. :)
Ami a túlhajtást illeti, az N280-ast is lehet húzni?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8603) BloodRay válasza Zola007 (#8600) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem a teszt egyébként teljesen referenciaértékeket (a gyárilag bentlévő atom-éval kb egyezőket) ad alapórajelen, tuningolva meg logikusan relatíve alaposan otthagyja.
5 lapos firefox, totalcommander és még pár program mellett:
Alapon kb: CPU Queen - 3750
CPU PhotoWorxx - 2276
CPU ZLib - 8150
CPU AES - 1830

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8604) nuspl


nuspl
csendes tag

hali

szerintetek novemberben még kapható lesz 123-as?
vagy mikor vegyem meg?

thx

(#8605) BloodRay válasza nuspl (#8604) üzenetére


BloodRay
veterán

Novemberre ugyanebben az árban sokkal jobbak is lesznek valószínűleg.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8606) Alukard válasza BloodRay (#8602) üzenetére


Alukard
senior tag

Az atom esetén a D a Dual-Core stílszerű megnevezése... és igen, az n280ast is lehet húzni gombnyomásra, csak BIOS kell hozzá...

https://blackfyre.ninja

(#8607) BloodRay válasza Alukard (#8606) üzenetére


BloodRay
veterán

Dual Core atom pl a 330-as akkor nem?
Z szériás atomokat miért gondolod, hogy ne lehetne húzni?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8608) Alukard válasza BloodRay (#8607) üzenetére


Alukard
senior tag

Dual Core atom pl a 330-as akkor nem?
ahham

Z szériás atomokat miért gondolod, hogy ne lehetne húzni?
Mert elsősorban MIDekben és UMPCkben használják és a nettopnál is kompaktabb kivitel a hűtést komoly gondok elé állítja és a húzott proc több hőt termel amit nem tud hatékonyan elvezetni... és emiatt nem lepődnék meg ha a támogatását alapjaiban irtanák ki...

https://blackfyre.ninja

(#8609) BloodRay válasza Alukard (#8608) üzenetére


BloodRay
veterán

Ebben lehet valami. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8610) quby válasza Alukard (#8597) üzenetére


quby
őstag

Ugyenz történt velem is!

Személyesen vittem be (ha höbörgni kell ne csapja már rám a telefont... :B ) aszonta lejárt, elétoltam a kinyotatott emailt, és már pötyögött is a gépbe...aszonta majd értesít...reméljük a legjbbakat...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8611) Alukard válasza quby (#8610) üzenetére


Alukard
senior tag

Én csak attól félek, hogy amikor megyek érte elémtolják a számlát... és én dughatom megint az orruk alá az általuk küldött mailt...

https://blackfyre.ninja

(#8612) quby válasza Alukard (#8611) üzenetére


quby
őstag

Ebbe bele sem merek gondolni :o nekem küldik futárral ugyhogy csak visszaküldhetem...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8613) hami85


hami85
tag

(#8614) kiskakas válasza Alukard (#8606) üzenetére


kiskakas
senior tag

Alukart,

U100 miert csak 320g vinyot kezelne? Nekem is egy 500g-s van benne :)

3.0D biost (2009.08.14.)nezte mar vki?

Description Fixed auto detect function about WLAN device.

(#8615) Shad0w válasza kiskakas (#8614) üzenetére


Shad0w
senior tag

Tán brazil billentyűzetkiosztásod van? :)

(#8616) kiskakas válasza kiskakas (#8614) üzenetére


kiskakas
senior tag

Erdekes modon a korabbi biosnal volt multkor ez az "only brazilian keyboard" szoveg, most onnan lekerult es beraktak a legujabbhoz..

egyebkent pont erdekelne ez a frissites, mert a jelenlegi Realtek driver/util nem csatlakozik automatikusan a profilba lementett ap-khez.

(#8617) Shad0w válasza kiskakas (#8616) üzenetére


Shad0w
senior tag

A Braziloknak már a korábbi biosnál is ottvolt, hogy csak Braziloknak. A többi verziónál soha nem volt. És nekik már júnisban, az 1.0D-ben javítva volt ugyanaz, csak nem van oda írva annyira konkrétan. Egyébként meg senki nem használja a Realtek faszságát, kapcsold ki és használd a windows wifi kezelőjét. :)

(#8618) Shad0w válasza Shad0w (#8617) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ahh, reggel van még. Szal nem nekik, hanem nekünk, többieknek már régebben javítva lett az a hiba (bár én nem tapasztaltam soha).

(#8619) kelzsoca válasza hami85 (#8613) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennyiért nem lesz madár aki elviszi, ha sürgősen kell a pénz engedj az árból, ha nem akkor...

(#8620) kefiret


kefiret
csendes tag

sziasztok,
MSI wind U100 as az alany.
par napja este kikapcs-reggel bekapcs utan nem kapta meg az itthoni wifi halozatot.
A halozat el, a masik laptopp megkapja a halozatot es kezeli gond nelkul.
Szerintetek mi lehet a bibi?
Update driver megvolt....
Ha valaki segit akkor kosz elore is.

(#8621) Alukard válasza kefiret (#8620) üzenetére


Alukard
senior tag

Ha a standard akksi kivesz, tápról leszed, vár pár percet rituálét eljátszottad és nem ment, és más wifi hálókat sem talál, erősen esélyes hogy vmi HWs probléma van... ha turkáltál benne akkor megkéne nézni, hogy az antenna csatik a helyükön vannak -e...

Ha nem turkáltál benne, a rituálé sem segített, akkor szervíz... hacsak nem érzel magadban annyi bátorságot, hogy kicseréld sajátkezüleg (megbontási kérelem beszerzése után)

https://blackfyre.ninja

(#8622) kefiret


kefiret
csendes tag

kosz a tippet. megprobalom.
amugy ha jol emlekszem akkor pont egy ilyen taprol levesz, akut kivesz akcio utan ment el.
kivettem mert kivancsi voltam, hogy mi van alatta. rossz huzas volt.
eredmenyt megirom.

(#8623) rakal


rakal
senior tag

Ha hardveresen ment tönkre,akkor 4-5000 FT-ért lehet bele tenni mini PCI-e WIFI kártyát.Annyi hasznod lesz belőle,hogyha megfelelő típust veszel,még az OSX-el sem lesz gondod WiFI ügyben.

(#8624) Szecsy válasza rakal (#8623) üzenetére


Szecsy
aktív tag

nekem néha a bluetooth eszköz kéri hogy regisztráljak az normális? vagy mit lehet tenni

(#8625) rakal válasza Szecsy (#8624) üzenetére


rakal
senior tag

Szvsz nem!
Nekem asztali gépen volt ilyen gondom,amikor egy BT dongle-hoz tartozó szoftverrel próbáltam egy másik BT dongle-t használni.
MSI Winden a hozzátartozó Toshiba drivert installálva nem lehet ilyen gond.
Javaslom töltsd le csak a BT drivert és reinstalláld.

(#8626) BloodRay válasza rakal (#8625) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem is játszott el néha ilyet a bluetooth programja.
Legfrissebb driverrel és programmal.
Már egy jó ideje nem csinálta. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8627) redhat24


redhat24
tag

Üdvözletem!

Úgy nézem, hogy a piacon elérhető netbookok közül valamelyik wind lesz a befutó, mert a legtöbb másiknak (1-2 Eee pc kivétel van) fényes az lcdje.

1-2 kérdésem lenne azok felé, akiknek ilyenük van.
* Az u123-ason gondolkozom, mert kicsit kevésbé néz ki "műanyag-játéknak", mint az u100, illetve hasonlóan 2Gb-ig bővíthető: itt lenne a kérdésem, hogy ugye venni csak 1Gb-ig látom, hogyan lehet bővíteni (valami megbontási kérelemről olvastam)? (Gari vesztése nélkül)
* Mindenképpen 6cellás aksiban gondolkozom, és valamelyik Prohardver tesztben olvastam, hogy az u120 és az u100 is hajlamos hátrabilleni, ugyanez a helyzet az u123-al is? Ez mennyire mutatkozik meg, valahogy be tudtok erről számolni?
* u100-ról olvastam, hogy a wincsije kattog néha, ez mennyire figyelhető meg az u123-nál?

Illetve bármilyen egyéni tapasztalatot szívesen fogadok (akár videók formájában is). Vagy esetleg, ha van más javaslat (esetleg más gyártó - de mindenképp matt legyen az lcd) azt is szívesen fogadok!

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#8628) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok!

Amikor megvettem az u100-ast, a nagyobb teljesítményű akksik nemcsak, hogy rohadt drágák voltak, de méretben és tömegben is meghaladták a gyári 2200-ast. Az lenne a kérdésem, hogy történt azóta valami előrelépés ezen a téren? A lóvét nem sajnálnám a dologra, de a méret/súly növekedés nagyon elrettent. Azért reménykedem, mert emlékszem, hogy volt olyan nokia telefonom, ami a nagyobb teljesítményű utángyártott akksival laposabb / könnyebb lett, mint a gyárival. Hátha itt is kitaláltak valamit.

Köszi!

(#8629) rakal válasza szucsi (#8628) üzenetére


rakal
senior tag

Hello :)
Tegnap jött meg a 9 cellás 7800 mAH-s akksim.
Semmi újat nem tapasztaltam,elég nehéz,jól kiemeli a hátsó részt.
Valószínűleg fizikai okok miatt is nehéz könnyebb akksit gyártani,a cellaszám adott.

(#8630) foxi69 válasza rakal (#8629) üzenetére


foxi69
tag

Szia!

Mit lehet tudni róla? Üzemidő? Ár? Beszerzési forrás?

(#8631) nuspl


nuspl
csendes tag

én csak itt : http://www.sgnotebook.hu/shop/100764?PHPSESSID=e64132c36f9b34b68a8675a04a37c592/Notebook/MSI_WIND_U123-018HU_Sz%FCrke/ találtam bővíthetős lehetőséget. de biztos van másmerre is.

(#8632) rakal válasza foxi69 (#8630) üzenetére


rakal
senior tag

Első teszt.
Feltöltés után a várható üzemidő
[MSI Wind 7800 mAH-s akku,9 cellás ,várható üzemidő-no BT and WLAN]

Ár:56 USD
Beszerzés: Dealextreme

[ Szerkesztve ]

(#8633) redhat24 válasza rakal (#8629) üzenetére


redhat24
tag

Hali!

Ez pontosan melyik wind és kinézetben, hogy néz ki a kicsike (mármint aksival a seggében)? Tudsz küldeni képet? Illetve ölbe véve, mennyire libegős? Köszi!

(#8634) redhat24 válasza nuspl (#8631) üzenetére


redhat24
tag

Ez fincsinek tűnik, hogy eleve lehet kérni nagyobb memóriával, gondolom ez így alapból benne van a gariban, tehát az nem veszik el, illetve beszerelik, és nem csak mellé adják ugye? :)

(#8635) szucsi válasza rakal (#8629) üzenetére


szucsi
őstag

mondjuk azt lehet csinálni, hogy nem tartja az ember defaultban a seggében a 9 cellásat, hanem a gyárit kell csutkára tölteni, és a 9 cellást berakni a laptoptáskába, és csak akkor bepattintani, ha várhatóan 1 óránál több aksis üzemidőre lesz szükség.

(#8636) szucsi válasza rakal (#8632) üzenetére


szucsi
őstag

hehe rendeltem tőlük én is egyet, neked mennyi idő volt amíg megérkezett?

(#8637) rakal válasza szucsi (#8636) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
kb. 2 hét alatt jött meg.
redhat24:
kb. 1 cm-el magasabb,mint a 6 cellás.
Jó hír azoknak,akik a 6 cellás akksi miatt vágatot csináltattak a bőrtokra: a 9 cellás is ugyanúgy belemegy,egy kicsit jobban feszül,passzentos,de ok.
Fotókat majd felnyomok a jövő hét elején,most vidéken vagyok,nincs nálam a fényképezőgépem sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#8638) Szecsy válasza rakal (#8637) üzenetére


Szecsy
aktív tag

a 9 cellás nekem is gond nélkül belefér a gyári tokba,,, én már csak azt használom 17e ér szereztem és nekem egy napot lazán kibír,persze nem végig maxoin futtatva de pl most voltam balatonon és készenléti üzemmodba rakva töltöttem usb-n keresztül a gps-t 100% ról a 4 óra út alatt merült le 67% ra...

(#8639) Jetyke válasza Szecsy (#8638) üzenetére


Jetyke
tag

Hát ezt semmiféle jóindulattal nem tudnám releváns és official tesztnek nevezni :D:D:D
De végülis ha valaki készenlétiben gps-t akar tölteni usb-ről, akkor igenis szempont, tehát a hsz jogos. ;]

(#8640) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Azt szeretném megkérdezni tölletek hogy a wind u100 -on elfut e a vista home premium és hogy mennyire fut el rajta ? Vista drivereket honnan lehet letölteni wind U100 hoz ? Válaszokat elöre is köszönöm !

(#8641) Alukard válasza kliszi (#8640) üzenetére


Alukard
senior tag

A Vista ultimate is elfut, mert a disztrók közt nincs a HW igényben difi... viszont a teljes Aero felületet elfelejtheted... kicsit karcsú hozzá a GMA 950 ami benne van, mégha a többi cucc elég is lenne... az viszont biztos, hogy a jobb energia háztartás miatt hosszabb akku időt lehet belőle kisajtolni mint XPvel...

A helyedben megvárnám a Win7 Startert ami konkrétan netbookokra lesz...

https://blackfyre.ninja

(#8642) kliszi


kliszi
senior tag

Köszi a választ ! De a vista premium home is elfut ? A vista drivereket honnan lehet letölteni ? Választ elöre is köszi !

(#8643) Alukard válasza kliszi (#8642) üzenetére


Alukard
senior tag

Ha az ultimate a legvastagabb, legzsírosabb, leggicsóbb elfut akkor a fapad home premium miért ne futna el?
driverek meg nem kellenek mert mindent fölismer és amit meg nem azt az első netre csatlakozáskor összeszed...

https://blackfyre.ninja

(#8644) Szecsy


Szecsy
aktív tag

lenne egy kis problámám megint.miszerint ugye a telefont(nokia e61) összetudom bluetotooth oin keresztül kötni a windel. és így tudom a Nokia Pc Suite el modemként használni és netezni a winden.
de egyszerűen a pc suite kiirja hogy a modem et lehet hogy más használja nem tud kapcsolatot létesíteni...
ez mitől lehet? eddig hibátlanul müködöt,de gyanakszom hogy ez a szar toshiba bluetooth a hiba forrása...

(#8645) Alukard válasza Szecsy (#8644) üzenetére


Alukard
senior tag

Rakd újra a drivert és a PC Suite-ot... (vagy az egész rendszert, lásd SD kártya)
A toshiba driver közeltsem a legsz*rabb a piacon...

https://blackfyre.ninja

(#8646) Shad0w válasza Szecsy (#8644) üzenetére


Shad0w
senior tag

Még nem láttam E szériás nokiát, de más nokiáknál az internet csupán annyiból állt, hogy a bluetoothon kikerestem a telefont, kiválasztottam a modemet és már ment is a net. Semmi PC Suite nem kellett.

(#8647) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Az lenne a gondom hogy fel raktam a vistat és megy is szépen , igaz kellet vadászni pár drivert hozzá de sikerült , mielött fel raktam a vistát a telepitö cd-vel particionáltam a vinyot ugy hogy letöröltem mind a két particiot és csináltam hármat . Az a gondom hogy amikor bekapcsolom a gépet az F3 nem jelenik meg és hiába nyomom nem jelenik meg az xp telepitö . Létezik hogy amikor particionáltam akkor a rejtett particiot is letöröltem ? A vista lemezével a telepités elött particionáltam de csak két particiot látott a gép , a rejtett particiot nem látta . Olyan mint ha nem lenne meg most a rejtett particio . Létezik ez hogy igy letöröltem ? Mi lehet a gond ? Válaszokat elöre is köszönöm .

(#8648) Alukard válasza kliszi (#8647) üzenetére


Alukard
senior tag

Esélyesebb, hogy a Vista felülírta az MBR-t és kipucolta belőle ez az opciót... ha Partition Magic -el megnézed és ott van akkor ez a helyzet...

Amúgy nekem a Wind összesen 2 partícóval jött... 1 recovery és 1 winfos

https://blackfyre.ninja

(#8649) róland válasza kliszi (#8647) üzenetére


róland
veterán

Tölts le egy GParted LiveCD-t. Ha az alatt se látod, akkor sikerült letörölnöd.

Sokkal valószínűbb, hogy csak az MBR-t tetted tönkre. (De nem tudok megoldást annak a helyreállítására.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8650) Alukard válasza róland (#8649) üzenetére


Alukard
senior tag

Mondjuk van program bőven ami hasonlót csinál neked ha szeretnéd, persze nem lesz olyan mint az eredeti, de mégis több mint semmi...
Arconis True Image, Norton Ghost 10+,...

https://blackfyre.ninja

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.