Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#9851) Kendek válasza jenei92 (#9850) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez így működne persze, feltéve, hogy megfelelő operációs rendszert raksz a kártyára. Adott esetben egy Live Ubuntu is vígan elszaladgálna róla, mentve a változásokat. Persze telepíteni is lehet rá, csak jobb észben tartani, hogy ebben a formában a tárhely nem visel el olyan sok írást, ezért érdemes pár dolgon állítani.

<-ƘƘ->

(#9852) jenei92 válasza Kendek (#9851) üzenetére


jenei92
senior tag

Anyámé a gép,én XP-t gondoltam rá,mivel az Ubuntu nem az Ő világa...
XP-vel megoldható teljes mértékben?Egy winchesterhez képest mennyi lenne a lassulás?
Fogyasztás szempontjából gondolom előnyösebb lenne az SD kártyás megoldás..
Milyen élettartama lenne így egy ilyen kártyának? :R

(#9853) Kendek válasza jenei92 (#9852) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

XP-vel semmiképpen sem oldható meg a dolog, hiszen egy USB-s kártyaolvasóról van szó.
Bár esetlegesen, valami gányolás útján elképzelhető, hogy mégis fellehet tenni (gondoljunk csak a Hiren's BootCD-re), de nem hivatalosan, és nem is lesz ugyanaz (asszem, hogy csak a RAM-ba töltve futtatható úgy).
Csakis valamilyen Linux disztribúcióban érdemes gondolkodni szerintem.
Sebesség szempontjából, nyilván a legtöbb helyzetben lassabb lenne a merevlemeznél.
Ha nem megfelelően van beállítva a rendszer, és elég sokat van használva a cucc, akkor akár már hónapokon belül is megadhatja magát a kártya. Nem, vagy csak minimálisan naplózó fájlrendszer, tempfs használata, a logokkal is kellene valamit kezdeni, stb..
Mondjuk egy, a felügyeletem alatt álló, 4 GB-os SSD-vel rendelkező Eee PC-n már egy jó ideje fut Ubuntu, és eddig még nem jelentkezett probléma, pedig igazából csak az Ext4-es fájlrendszer naplózását kapcsoltam minimálisra.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9854) jenei92 válasza Kendek (#9853) üzenetére


jenei92
senior tag

:O :R

(#9855) Rosep


Rosep
senior tag

Lenne egy kérdésem hozzátok. Az MSI gépeket valóban nem lehet bővíteni otthon garanciavesztés nélkül? Van egy SSD-m, és többek közt az U200 is a lehetséges jelöltek közt van.

(#9856) Kendek válasza Rosep (#9855) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Dehogynem lehet, csak megbontási engedélyt kell kérni.

<-ƘƘ->

(#9857) Rosep válasza Kendek (#9856) üzenetére


Rosep
senior tag

Ez mit takar, mibe kerül?

(#9858) Kendek válasza Rosep (#9857) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kerül semmibe, hacsak nem, hatalmas szellemi munkába. :DDD
Írsz egy szépen szóló levelet (e-mail) a szerviznek, melyben taglalod, hogy miért is szeretnéd megbontani a szerkezetet, majd ők megadják az engedélyt (jó esetben).
Albacomp MSI Szerviz
8000 Székesfehérvár, Mártírok útja 9.
Telefon: 22/515-494
Fax: 22/515-474
E-mail: szerviz.msi@albacomp.hu
Nyitvatartási idő: H-P 8:00-16:30

<-ƘƘ->

(#9859) Rosep válasza Kendek (#9858) üzenetére


Rosep
senior tag

Most őszintén, volt már akinek megadták?

(#9860) Kendek válasza Rosep (#9859) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Eddig senki sem panaszkodott itt tudtom szerint. :)

<-ƘƘ->

(#9861) ^Clown válasza Rosep (#9859) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egészen pontosan: mindenkinek megadták :)

#9847-ra esetleg valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#9862) Polacsko


Polacsko
tag

helló mindenki!
lenne egy olyan kérdésem h vki használ e win 7-et az msi winden?
és ha igen akk fel lehet e tenni úgy,h az eredeti win xp telepítő ne sérüljön?
és ha igen akk a módját is hagy kérdezzem már meg,persze arra gondolok h kell e vmi különleges dolog! :)
előre is köszi a választ!
üdv

(#9863) _stick_ válasza Polacsko (#9862) üzenetére


_stick_
őstag

Szia!
U135-ös van nekem, amin win7 starter van gyárilag. Arra, amire ez a netbook való, jó a starter, de ha az Aero-ra utazol, akkor izmosabb gépre lesz szükséged. Az volt zavaró a starterben, hogy nem lehetett háteret váltani, de google barátom segített a megoldásában.
Fel lehet tenni az XP-t, külső meghajtó kell hozzá, vagy pendrive.
Elvileg nem fog sérülni az eredeti, mert rejtett partíción van.
Amúgy nekem is vannak homályos foltok a témában, volt is egy csokorban összeszedett kérdésem, ha jár erre egy hozzáértő válaszolhatna. :B

(#9864) Kendek válasza _stick_ (#9863) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem U100-am van, és gyönyörűen ment az Aero. :)

<-ƘƘ->

(#9865) _stick_ válasza ^Clown (#9861) üzenetére


_stick_
őstag

U135, speedfan-nal mérve átlagosan 40°C.

(#9866) _stick_ válasza Kendek (#9864) üzenetére


_stick_
őstag

A gyönyörű a számítástechnikában nálam erősen relatív fogalom. :DDD

(#9867) Polacsko válasza _stick_ (#9863) üzenetére


Polacsko
tag

aha értem.
nekem U100 van amin gyári xp van és azt nem akarom h sérüljön ha felteszem a win7et.
kitudja mikor lesz az még jó!az a pár giga amin rajta van az meg nem zavar!:)

(#9868) Polacsko válasza Kendek (#9864) üzenetére


Polacsko
tag

hello!
neked megvan még az xp-s partició is? nem sérült mikor feltetted a win 7et?

(#9869) Kendek válasza Polacsko (#9868) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az első dolgom volt csutkára formázni a merevlemezt. De nem is használok Windowst, úgyhogy nem különösebben érdekel az a recovery partíció, vagy a telepített XP. Annyit tudok mondani, hogy ha biztosra akarsz menni, akkor bootolj be egy Ubuntu Live rendszert, majd a kérdéses partíció elhelyezkedését megállapítva, dd-vel készíts róla egy képet, melyet aztán bármikor visszaállíthatsz, ha úgy adódik. Persze ehhez szükséged lesz egy külső merevlemezre, vagy egy nagyobb pendrive-ra (esetleg csak a mellette levő partícióra). Egyébként meg mellé is telepítheted a Windows 7-et, nem lesz belőle probléma.

(#9866) _stick_: Úgy értem, hogy teljesen akadás mentesen, folyamatosan, simán ment az Aero. Nem tudom jobban kifejezni, de egyáltalán nem volt jobb kikapcsolva sem. Persze nem mondom, a Compiz sokkal jobb, de inkább csak szebb és látványosabb.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9870) Polacsko válasza Kendek (#9869) üzenetére


Polacsko
tag

rendben köszi szépen a segítséget!akk vmelyik nap nekiállok! :R :R

(#9871) Flory1


Flory1
csendes tag

Üdv!
Új vagyok a fórumon de visszaolvastam pár oldalnyit.

Tegnap adtam el az u100-asomat amivel nagyon megvoltam elégedve csak kisit összetört és gondoltam beújítok

Most egy u135-öset nézek. De olyan kérdésem lenne hogy azokba milyen títusu akkumlátor kell? abba is BTY-S11 ? ha nem akkor milyen kell bele? olyat olvastamhogy mindegyik windbe ugyanaz az aksi megy...de ez nem biztos...

Meg mi a különbség a MSI wind u135-400HU és a u135-HU között? valamelyikhez van tok vagy blootoott? vagy mi a különbség?

(#9872) PhoenixSzG válasza Flory1 (#9871) üzenetére


PhoenixSzG
tag

En U100-as 6 cellas akksijat hasznalom U135-ben

(#9873) Flory1 válasza PhoenixSzG (#9872) üzenetére


Flory1
csendes tag

kössz a hasznos választ. ezekszerint tényleg használható, ezegy jóóóóó hír
amugy neked milyen u135-ösöd van melyik fajta? mit adnak gyárilag hozzá? tok van a csomagban meg blootooth akkor tényleg nincs benne?

(#9874) PhoenixSzG válasza Flory1 (#9873) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Nekem U135-400HU van. Nincs benne bluetooth es tok sem jart hozza.

(#9875) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

U100-as wind-em megérett az újratelapítésre. Hogyan tudom legálisan feltenni az XP-t?
Honnan tudom letölteni? Telepítő lemezt nem mellékeltek.

(#9876) Kendek válasza Zoli2 (#9875) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem adtak hozzá 6 db optikai lemezt, azok közül 5 korong Recovery DVD. Persze csak az egyik érdekes, amire az van írva, hogy Hungary, meg persze, hogy Windows XP Home Edition SP3. Ugyan még ki sem szedtem a papírtokból, de gondolom a segítségével lehet újratenni a cuccot. De egyébként meg valami helyreállító partíció is van elvileg, bár azzal nem találkoztam én.

<-ƘƘ->

(#9877) PeTyUs


PeTyUs
csendes tag

Sziasztok! Sajnos az U-100-am billentyűzete megadta magát... még garanciális, de "önhiba", mert valószínűleg valami folyadék ment bele. Tudja valaki, hogy az Albacomp szervízben mennyi egy bill. csere? Alaplapot remélhetőleg nem kell, de annak az ára is érdekelne... köszi. :)

(#9878) PeTyUs válasza OLE-3 (#9829) üzenetére


PeTyUs
csendes tag

Már itt is a válasz. :)

(#9879) bombersaur1 válasza Zalaymate (#29) üzenetére


bombersaur1
csendes tag

Sziasztok!

Van rajt cd-lejátszo? :F

[ Szerkesztve ]

(#9880) Kendek válasza bombersaur1 (#9879) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogy mi van rajt és min? :F

<-ƘƘ->

(#9881) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok...

Van egy Msi u100-as notim, és látom ezen vanalmi ősrégi bios van valami: 4.6.3-as elég régi, a következő a kérdesem, látom van az msi honlapján 1.0G bios, ebben a biosban lehet már növelni a proc iórajelét, illetve win7-ből hogy tudom frissíteni?

Válaszokat előreis köszönöm...

(#9882) Kendek válasza B-L-A-C-K (#9881) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos a múltkori cuccos elveszett, vagy legalábbis most nem letölthető, de összeütöttem számodra még egyszer. A szöveggel viszont annyit nem bajlódtam, a lényeg, hogy töltsd le, csomagold ki, kattints a RunFlash.bat-ra (vagyis futtasd rendszergazdaként) és nyomj egy Entert. Várd meg míg végez és indítsd újra a masinát.

A proci órajelét természetesen nem lehet állítani a BIOS-ban, mint ahogy általában semelyik notebooknál vagy netbooknál sem. Viszont ha engedélyezed a "DOC percentage-t", akkor a beállítottaktól függően (8-16-24%) megnövelheted az Fn+F10 gombok lenyomásával az FSB órajelét, melynek hatására megnövekszik a processzor belső órajele és a RAM is gyorsul.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9883) Topitom


Topitom
csendes tag

Sziasztok!

Örömmel számolok be arról, hogy az albacomp megadta a gép megbontási engedélyét bővítés érdekében. Vettem egy 500Gb-os HDD-t és beépítettem. Úgy gondoltam, hogy most mindent kilehet próbálni, így különböző oprendszereket kezdtem feltelepíteni. Kezdtem az OSX-el: aránylag gyorsan felment és látványos dolgokat mutatott, gyors alvó állapotba zuhanás és még gyorsabb ébredés. Nagyon tetszett. De, nincs bluetooth és wifi, ráadásul nem magyar. Így hát gyorsan töröltem. Majd következett a Win 7. Szintén gyorsan felment, de a beállítások véglegesítése nagyon sokáig tartott, majd kifagyott és újra kellett indítani. Innentől minden rendben volt, csak a az egyenkénti programok telepítése maradt hátra. Minden jól megy, bluetooth wifi és minden korábbi program rendben megy. Szóval rendben, hacsak egymásután kétszer megállt kékhalállal, de magától vissza jött és nem maradt techalot állapotban.
A kedvencem meg most jön az UBUNTU. Ha végleg búcsút akartok mondani a Windowsnak, akkor ez a legmegfelelőbb program arra.
Pendriveről gyorsan és nem sok kérdés után felment. Csak a live indulását kellett türelmesen kivárni, de ne tartott tovább az egész művelet mint a win7 telepítése. A hálózatot vagyis az internet elérését a live alatt engedélyeztem és az ott lévő telepítő ikonnal indítottam a telepítést. A régió és a billentyűzet azonosítása és a partició kijelölése után tette a dolgát, közben meg neteztem nyugodtan. Egyszer csak szolt, hogy folytatom a tesztet vagy újra indítom. Az utóbbit választottam. Nemsokára egy pazar felületű rendszer jelentkezett. Néhány apró beállítás a compizt illetően és néhány szokásos program telepítése után egy gyors fagyásoktól mentes oprendszer várt. Minden működik. Minden fn-es funkció kijelezve, nem vibrál, nem akad, gyorsan elalszik, ha becsukom és feléled mikor indítom. Szóval szuper.
A non plusz ultra, kivettem a telepített ubuntut tartalmazó HDD-t és egy betettem egy külső tokba. Ekkor a windet úgy indítottam, hogy F11-el választottam a külső hdd-t és arról az UBUNTUT. MEGLEPETÉSEMRE ment és jól és gyorsan, szinte semmi lassulás ahhoz képest, mintha bent volna a HDD.
Ezt csak a lelkesedésem íratta le velem remélem más is próbálkozik hasonlóval. Mindenkinek ajánlom az UBUNTUT. Nagyszerű alternatíva. :C :C :C :C :C :C :C :C

(#9884) Kendek válasza Topitom (#9883) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszöntelek a klubban. :)
Ha bejelentkezés után mindig kérné a jelszavadat, az a hálózat miatt van, mert már a telepítésnél csatlakoztál. Bár valszeg csak vezeték nélkülinél jön elő, de könnyen orvosolható a probléma. Ha fenn állna, akkor jelezz nyugodtan és leírom a megoldást.
Egyébként pedig ha bármi kérdésed lenne, szeretettel várunk az Ubuntu topikjában.

<-ƘƘ->

(#9885) B-L-A-C-K válasza Kendek (#9882) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszöntem mester.... :R

(#9886) B-L-A-C-K válasza Kendek (#9882) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

szerk...

[ Szerkesztve ]

(#9887) rakal válasza Topitom (#9883) üzenetére


rakal
senior tag

Hali!
Egyetértek,most nálam is a Lucid Lynx fut,és semmi kényszert nem érzek,hogy a Windows 7-et visszarakjam.

(#9888) Topitom válasza rakal (#9887) üzenetére


Topitom
csendes tag

Egy problémám azért van az UBUNTUval. A munkahelyemen openvpn-es hálózati beállítás van és még nem találtam megoldást arra, hogyan csatlakozzak fel rá. Erre keresek megoldást, bár a rendszergazda szerint megoldható, de neki sem sikerült még. :F

(#9889) Topitom


Topitom
csendes tag

Most hogy megint nyúzom a windet feltünt, hogy a venti nem akar kikapcsolni, söt folyamatosan megy a bekapcsolást követően a kikapcsolásig. Nincs lassulás, vagy teljes leállás, csak surrog rendületlenül. Szét szedtem kitakarítottam, de csak forog mindig a venti. Van valakinek ötlete?

(#9890) Kendek válasza Topitom (#9889) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha aktiváltad a túlhajtást (Fn+F10), akkor folyamatosan megy a venti...

<-ƘƘ->

(#9891) Topitom válasza Kendek (#9890) üzenetére


Topitom
csendes tag

Köszönöm a tippet, de 2 éves használat után ezt már tudtam. sajnos nem a túlhajtás miatt megy folyamatosan a venti.
:)) :)) :))

(#9892) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok!
Én is Ubuntu-t használok, és teljesen meg vagyok vele elégedve.

Lévén hogy gond nélkül játszik divx filmeket, az az ötlet merült fel bennem, hogy jó lenne hosszabb utakon használni a hátsó üléssoron lévő gyermekeim lekötésére. De nem ölben, hanem valamiképpen fent, vagy a két első ülés között rögzítve, hogy mindannyian lássák. Négyen vannak. :-)
Több kérdés is felmerül:
- HDD: mennyire árthat neki a rázkódás, érdemesebb lehet SDD cserélni?
- Tápellátás: autóstöltő vagy inverter?
- Rögzítés: Ez a legnagyobb kérdés. Plafont fúrni nem szeretnék, de végső esetben nem zárkóznék el. A két első ülés között esetleg valami tálcát tudnék elképzelni. Látott valaki ilyet?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#9893) rakal válasza Heraldry (#9892) üzenetére


rakal
senior tag

Szerintem jobban jársz autózás közbeni multimedia (divx) ügyben,ha beszerzel ilyesmit:
[link]
[link]
Ezeket egyszerűbb rögzíteni(tok/tépőzár kombó),a célra teljesen megfelelnek.
A gyerekek meg gondolom ,menet közben nem szeretnének Excel táblázatot szerkeszteni.. :)

(#9894) Rosep válasza Topitom (#9883) üzenetére


Rosep
senior tag

Ennek az engedélynek a kiadása mennyi időt vett igénybe?

(#9895) Topitom válasza Rosep (#9894) üzenetére


Topitom
csendes tag

Kb 24 óra volt az átfutás. este írtam az ALBACOMPnak és másnap érkezett az engedély. Kellenek a gép adatai tipus és gyártási szám. :DD

(#9896) Gréta


Gréta
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy univerzális netbook töltőt az MSI WIND u100-as gépemhez. Hány Voltra állítsam h megfelelő legyen a laptopnak nehogy túláramot kapjon? 9,5; 12; 14; 16; 19; 20; 24V?
Köszi, Gréta

(#9897) Kendek válasza Gréta (#9896) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az eredeti töltő 20 V-os, szóval arra állítsad. :)

<-ƘƘ->

(#9898) Gréta


Gréta
csendes tag

Köszi szépen!!!!

(#9899) Flory1


Flory1
csendes tag

sziasztok

Megvettem az U135-öset

Az előzőből megmaradt a gyári 3 cellás aksim BTY-S11 2200mAh 2 napot volt használva úgyhogy szinte zsír új, ha valakit érdekel írjon a következő címre: florymor@citromail.hu

Sajnálom hogy az U135-ben nincs bluetooth....

Ja meg ha valakit érdekel 9 cellás 7800mAh-es aksi akkor keressen ugyanazon a címen 14000Ft körül tudom szerezni újan, én az előzőhöz olyat használtam nagyon jó volt 7-7,5 órát bírt vele az u100, most is veszek egyet az u135-höz.

jah meg még egy kérdés. A linuxnak mekkora miniális particiót érdemes hagyni? programok csak minimálisan lesznek rajta Eclipse meg hasonló nyalánkságok...

egyébként nekem az előző gépemen volt xp is meg linux is, a legnagyobb hasznát akkor vettem amikor végleg összeomlott rajta az xp, linuxból kitudtam menteni a windowsos dolgokat. naggyon hasznos volt.

(#9900) Kendek válasza Flory1 (#9899) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól függ, hogy milyen disztribúciót akarsz feltelepíteni, illetve, hogy annak is milyen változatát, mennyi felhasználói programmal, swap mérete, stb. Akár 1 GB-nyi helyen is elfér egy szerver, de amúgy egy kicsit letakarított Ubuntu desktopot felraktam 4 GB-nyi helyre is (swap nélkül persze). Nálam jelenleg 5,5 GB-nyi helyet foglal el az Ubuntu (1 GB swappal), ajánlott azért egy 10 GB-os partíciót adni neki minimálisan.
Egyébként meg ne dual bootos kialakítást csinálj, hanem felejtsd el a Windowst. :))
Ha csak annyira használnád a telepített disztrót, hogy mentegess, akkor inkább csinálj egy Ubuntu telepítős pendrive-ot, amivel aztán tudsz Live rendszert indítani.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.