Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#9801) Kendek válasza geezer (#9800) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet benne valami, de a legjobb, ha magad is leteszteled a Luciddal. Mondjuk én semmi esetre sem használnék Windows 7-et Ubuntu helyett csak emiatt, de ha ez valóban ennyire számít neked, akkor maradj a hetesnél. :)
Mindenesetre én akkor is inkább vennék nagyobb aksit mint Win licence-t...

<-ƘƘ->

(#9802) gfefe válasza geezer (#9800) üzenetére


gfefe
őstag

Igaz... w7 jobban kezeli az aksit. De csak is az msi saját profilja miatt (saját vélemény nem megkövezni)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#9803) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali.

Msi U100-as noti milyen vinyót tud kezelni maximum? (nagyságára gondolok..:) )

Válaszokat előre is köszi...

(#9804) Kendek válasza B-L-A-C-K (#9803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valószínűleg kezeli akár a ma kapható legnagyobb háttértárakat is. Nem hiszem, hogy a BIOS-át ne készítették volna fel akár több TB-os nagyságrendű méretek kezelésére.
Fizikai korlátok miatt viszont nem lehet akármekkorát belerakni, hiszen azért odabent szűkös a hely. Gondolom csak a normál vastagságú 2,5-es vinyókat szereti.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9805) Gabor970 válasza Kendek (#9804) üzenetére


Gabor970
addikt

sziasztok!

Egy gyors kérdés, nincs időm keresni, köszönöm előre is!

Az U100-ba 2,5-es sata winyó van? Ki kellene cserélnem a gyári 80-ast, mert.... mert kicsi. mehet bele 500-as vagy akár 640-es is?

Köszi!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9806) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
U135-021HU-val kapcsolatban lenne pár kérdésem:
1. Láttam, hogy van rendszer helyreállításra lehetőség. Ez azt jelenti, hogyha elindítom, akkor attól a ponttól fog következő újraindításnál kezdeni, mint amikor elhoztam a boltból és első indításnál kezdett? (rendszerbeállítások)
2. Ha lehet, hogy tudom a rejtett partícióról a win7-et feltelepíteni, újrapartícionálással, stb?
3. Vajon elvesztem e a garanciát, hogyha pendriveról vagy külső meghajtóról teszek fel startertől eltérő win7-et vagy pl Xp-t?
:R

(#9807) Kendek válasza Gabor970 (#9805) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

2,5"-es SATA merevlemez van benne alapból igen. Jó akár egy 640 GB-os tár is, csak arra figyelj, hogy a szabványos 9,5 mm-nél magasabb ne legyen.
Egész jó ára van a Samsung HM641JI-nek mondjuk és megfelel a követelményeknek. :)

<-ƘƘ->

(#9808) PhoenixSzG válasza _stick_ (#9806) üzenetére


PhoenixSzG
tag

1. Igen, amig nem torlod a rejtett recovery particiot.
2. Passz.
3. Nemhiszem. De ha biztosra akarsz menni, meghagyod a recovery particiot es akkor barmikor visszateheted az eredeti oprendszert.

(#9809) Gabor970 válasza Kendek (#9807) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm!!!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9810) Dodo46


Dodo46
csendes tag

az msi wind u120-asom ramhibás lett....... kékhalál, firefox összeomlások, ramteszt futtatása 10% után több mint 50db hibás szektort jelölt.... 2 év gar van a gépre... futár hozta vitte, INGYEN! garanciálisan cserélték az alaplapot mivel ezen integrált és nem bővíthető....
0 ft volt az egész művelet és 2 hét....
szóval nagyon korrekt cég az albacomp eddig csak pozitív számomra :)
és még van 1 év gar rá:)

(#9811) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv urak!

Van egy MSI Wind U100-as pink notebook, barátnőm használja, ma sajnos leesett, és a felső fedlap megkarcolódott több helyen.

Ez a fedlap cserélhető?

Tudom vannak ezek a notebook skinek, de ha ilyen árban egy új vagy nem karcos fedlapot tudnák szerezni az jó lenne (lehet fehér és pink színű)

Esetleg valakinek tipp, hogy hol tudnák ilyet beszerezni?

(#9812) ^Clown válasza kelzsoca (#9811) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Biztosan lehet cserélni, de elég macerás lehet szerezni fedlapot. Felmentem az eBay-re, de nincs egy darab se... Írj az Albacomp-nak, hogy mennyiért tudnak hozni, de szerintem elég horror lesz az ára. Nézegesd gyakran az eBay-t, hátha akad majd ilyen darab, esetleg itt a PH!-n talán lesz egy bontásra ítélt gép, de mivel elég új konstrukció, erre kicsi az esély.

Sok szerencsét! :R

(#9813) rakal válasza kelzsoca (#9811) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Szerintem a skint olcsóbban megúszod,főleg ha van vmilyen barátságos rózsaszín árnyalat.
Mivel mechanikus sérülés,nem garanciás,vaskos számlára számíthatsz,ha szervízbe viszed+jókora szervízidőre.

(#9814) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Köszönöm a válaszokat, sajnos én sem találtam sehol ilyen fedlapot, így valószínűleg marad a skin :)

(#9815) ^Clown válasza kelzsoca (#9814) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akartam én is javasolni neked a skin-t. Elég jópofákat lehet kapni, biztos találtok olyat, ami a barátnődnek is tetszik!

(#9816) PcNetKalmar válasza _stick_ (#9806) üzenetére


PcNetKalmar
tag

Garanciához semmi köze, a agri a Hardware-elemekre vonatkozik, hogy mit használsz a gépen, az szuverin jogod!

Külsőmeghajtórol winPe beboot, mindent letöröl, és utána egy gyári win7 elindít és azt állítasz be amit akarsz..... :C

Fontos az 1enes gerinc !!! Különben nem akarsz venni tőlem legközelebb semmit!

(#9817) PcNetKalmar válasza kozel30 (#9611) üzenetére


PcNetKalmar
tag

Usb-n keresztül bármiről :)

de javasolt csak 32Bit-es Win 7el, és külső DvD-ről röhögve felmegy :)

Fontos az 1enes gerinc !!! Különben nem akarsz venni tőlem legközelebb semmit!

(#9818) PcNetKalmar válasza kelzsoca (#9814) üzenetére


PcNetKalmar
tag

Gyárilag rendelhetsz HRP, Expert, nagykereknél érdeklődj, de tuti nem 2 forint lesz
úgyhogy marad a skin, vagy az öntapadós tapéta :D

Fontos az 1enes gerinc !!! Különben nem akarsz venni tőlem legközelebb semmit!

(#9819) PcNetKalmar válasza geezer (#9800) üzenetére


PcNetKalmar
tag

You az nfo, ha meg az ubuntu akkumlátor kapacitás elérhető, akkor szerintem ott is sikeres esélyes ( próba cseresznye )

Fontos az 1enes gerinc !!! Különben nem akarsz venni tőlem legközelebb semmit!

(#9820) Szecsy


Szecsy
aktív tag

kérlek segitsetek miszerint az u100 asomon a "d" betű gombja letört az egyik kis tarto pöcök:S

hogy tudnám potolni ujat venni?

bármilyen megoldás érdekelne köszi..

(#9821) Kendek válasza Szecsy (#9820) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom rendelsz egy új billentyűzetet bele. Vagy, igen jó pénzért elküldöm neked a saját D betűmet. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9822) maláj válasza Kendek (#9821) üzenetére


maláj
őstag

esetleg aprón ha vkinek van bontott motyója ;]

(#9825) OLE-3 válasza Szecsy (#9820) üzenetére


OLE-3
tag

Hasonló problémám van nekem is.
Fehéret lehet kapni sok helyen, de sajnos feketét még nem találtam sehol. Ha esetleg találnál valahol, szólj :) Köszi.

(#9826) Kendek válasza OLE-3 (#9825) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az előbb linkeltem az árgépet, a legelső találat éppen fekete billentyűzet. Persze elkérik az árát, de attól még lehet vásárolni.

<-ƘƘ->

(#9827) OLE-3 válasza Kendek (#9826) üzenetére


OLE-3
tag

Beszéltem már velük többször is, csak fehéret tudnak szerezni.

(#9828) Szecsy válasza OLE-3 (#9825) üzenetére


Szecsy
aktív tag

teljes billentyüzetről beszéltek???

amúghy még garanciális lehet visszaviszem mit reagálnak?

(#9829) OLE-3 válasza Szecsy (#9828) üzenetére


OLE-3
tag

Igen, teljes bill.

Az albacomp azt írta nekem anno, hogy be kell vizsgálniuk, hogy hiba garanciás-e. Raktáron nincs nekik billentyűzet, rendelni kell (2-3 hét). Amennyiben nem garis, 12400 Ft + ÁFA a javítás munkadíjjal együtt.

(#9830) Kendek válasza OLE-3 (#9829) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ezt nem tudtam, viszont logikusan gondoltam, hogy van nekik, ha egyszer azt írják ott.
Ha ennyire húzós az ára, akkor lehet licitelni az én betűimre. A kikiáltási ár 10.000 Ft./db, max. odaér bárhova postával pár nap alatt. :DDD

<-ƘƘ->

(#9831) OLE-3 válasza Kendek (#9830) üzenetére


OLE-3
tag

Logikus igen, ezért rendeltem meg tőlük én is, de 1 hónap elteltével még semmi nem történt. Ekkor közölték, hogy csak fehér van :(

(#9832) aya


aya
addikt

WInd U100 modelbe szeretnék + memoriát venni, kicsit kevés az az 1gb, tudom böviteni garvesztés nélkül?
Milyen memot érdemes venni bele?

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9833) Kendek válasza aya (#9832) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha kérsz megbontási kérelmet (és meg is adják), akkor megmarad a gari. Olyat veszel bele amilyet szeretnél, minimum egy 1 GB-os 667-est érdemes, maximum meg 2 GB-os 800 MHz-est, akkor esetleg mehet a legnagyobb tuning is, de nem érdemes ezért annyival többet fizetni.

<-ƘƘ->

(#9834) aya válasza Kendek (#9833) üzenetére


aya
addikt

Ha én bövitek egyénileg memoriát, az mindenképpen meglátszik?
Megkérdem hétfőn az edigitált hogy adnak -e ilyen bontási engedélyt :) ( mintha valami ház lenne ) :D

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9835) Kendek válasza aya (#9834) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Meglátszik, mert az egyik csavart takaró matricát el kell távolítanod. A szerviztől kell egyébként engedélyt kérni:
Albacomp MSI Szerviz
8000 Székesfehérvár, Mártírok útja 9.
Telefon: 22/515-494
Fax: 22/515-474
E-mail: szerviz.msi@albacomp.hu
Nyitvatartási idő: H-P 8:00-16:30

Jah, most nézem, hogy az előbb elírtam. Szal megbontási engedélyt kell kérni, nem kérelmet. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9836) aya válasza Kendek (#9835) üzenetére


aya
addikt

Köszi, hétfőn intézem is. :R

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9837) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Üdv.
Nézegettem everestben a hőmérsékletet.
Msi Wind U100-as gépemen.
Hőmérsékletek :

CPU 74 °C (165 °F)
CPU dióda 97 °C (207 °F)
WDC WD1200BEVS-00UST0 47 °C (117 °F)

Nem sok ez egy kicsit?
Igaz, hogy terhelés alatt van, de mégis ez már sokk!

[ Szerkesztve ]

(#9838) Jozsó


Jozsó
tag

Sziasztok,

Adott egy U135-ös masina. A jelenség a következő:
Wifi kapcsolódik rendben, n-es hálózat 135-150 Mbit. Másolni tudok rá, a másolás nagyon folyamatos, olyan 40-60 Mbit valós sebesség. A kapcsolat stabil.

Ha viszont egy videó fájlt akarok lejátszani (windows hálózat és linux samba megosztás) akkor kb. tíz másodperc után mexakad a kapcsolat. Majd újra felépül, újra mexakad. MP3-nál nincs ilyen.

Próbáltam VLC-vel, és KMplayerrel is.

A driver a legújabb, WPA2 titkosítás.

A másik, hogy VLC-vel a hang állandóan szakadozik, még saját meghajtóról is. KMplayer rendben van. Erre esetleg vmi? Driver itt is a legújabb, az oprendszer XP home.

(#9839) geezer válasza odrobinam (#9837) üzenetére


geezer
aktív tag

Milyen idős a gép, mikor volt belül tisztítva, esetleg venti olajozva, és milyen hőmérsékleti, szellőzési körülmények között mérted? Ez nem mindegy...
Nekem volt, hogy estefelé, kellemes, szellős időben kint az erkélyen be sem kapcsolt a venti netezés+Word-nél, tehát ott a hőmérséklet nagyon alacsony lehetett a procinál!

Ez csak példa, de arra jó, hogy lássuk, hogy nagyon nem mindegy a körülmény!

(#9840) maláj


maláj
őstag

Product Registration-nak van értelme msi oldalán :F
megfordítva a kérdést : mit kapok érte cserébe ??? :)

(#9841) Kendek válasza maláj (#9840) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha kapsz valamit cserébe, akkor azt úgyis írja ott. Régebben a Samsung merevlemezeimet regisztrálgattam előszeretettel, mert akkor kaptam plusz 3 hónap garit. Legutóbb már ilyen sem volt, csak valami nyereményjáték, úgyhogy már ott sem éri meg.
Ha más nem, akkor legalább tudatod velük, hogy nálad is van egy példány. Ők majd azt is tudni fogják, hogy pontosan mikor és hol gyártották azt, és örülnek neki, hogy célba ért az a modell is. :DDD

<-ƘƘ->

(#9842) maláj válasza Kendek (#9841) üzenetére


maláj
őstag

közben töltögetem bőszen de valami gebasz van :DDD

Product Type : Notebook (mi másra kéne tennem ???)
Product SN : akksi mögötti cuccot beírom (az alsót)

végeredmény : product type and product SN is not match :Y
most vagy korán van vagy már aludnom kellene :D

(#9843) novoszath válasza maláj (#9842) üzenetére


novoszath
senior tag

szeva

en is probaltam regelni a kutyut de nekem is ugyan ezt dobja

esetleg van ra mar v.ni + oldas hogy miert nem jo?

udv: Novi

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#9845) _stick_ válasza PcNetKalmar (#9816) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm!
Még pár dolog nem tiszta.
Van egy 10Gb. rendszer helyreállítási partíció. A win7 starter, amit kaptam hozzá, gyakorlatilag azon a partíción lévő helyreállítási lehetőségben van? Nem tudom úgy előhozni, mintha egy új wint szeretnék feltelepíteni? Illetve, ha feltelepítenék egy új wint külső meghajtóról és szeretném az egész vinyót újra partícionálni, akkor vajon megmarad e az a rejtett partíció, amin a win7 starter van? És a külső meghajtóról feltelepített wint felülírja e, ha POST-nál F3-at nyomok és az automatikus rendszer helyreállítást választom?

(#9846) _stick_ válasza _stick_ (#9845) üzenetére


_stick_
őstag

UP :K

(#9847) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nektek hány fokos szokott lenni a proci (MSI Wind U100), mennyi az átlag? Köszi.

(#9848) sarobee80


sarobee80
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Hátha valakit érdekel...

Nemrég vagyok egy Wind U100-nak tulajdonosa, sajnos már a bluetooth-al kihagyott szériát kaptam. 1-2 hete nézegettem az ebay-t sztán rátaláltam egy wifi bt combo mini pci-e kártyára. Kemény kb. 4000Ft átszámítva + free posta. Na mondom veszek egyett. Mondanom se kell hogy noname, de a chipjén rajta van az előállító, ugyh a drivert is megtaláltam hozzá. Meg is jött kb. 7-8 munkanap alatt. Kicseréltem és azóta ez van benne. Driver tökéletes, és az originált atherostól jóval erősebb a wifije. Eddig a ház másik végében használva gyenge kapcsolat megszakadásokkal, ezzel meg 3 csík jelerősség. El se hittem de így van, nagyon zsír. Akit érdekel, az ebay link:

[link]

ez meg a driver linkje:

[link]

Üdv:

sarobee

(#9849) sarobee80


sarobee80
csendes tag

Ja azt leírom, hogy ahogy olvastam megbontási engedélyt kell kérni, illetve nemtom ennek cseréje eleve a gar elvesztését jelenti-e? Csak a miheztartás végett... Én nem foglalakoztam vele, ha gebasz lesz valamivel í.j.. :DDD

Üdv

(#9850) jenei92


jenei92
senior tag

Tiszteletem!
Létezik az hogy a winchestert kiszedem az U100asomból és egy 8gb-os sd kártyáról menne a rendszer? :U :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.