Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#9051) Kendek válasza Nokedli92 (#9050) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha lecsukod a fedelet, akkor már alapból előnytelenebb pozícióban van a beépített antenna, így elképzelhető, hogy szakad a kapcsolat.

<-ƘƘ->

(#9052) Agil


Agil
csendes tag

Sziasztok!

Új alaplapot szeretnék az u100-asomhoz, de sajnos sehol sem találok ilyen alkatrészt kereskedelmi forgalomban. A gépem jelenleg használhatatlan, mert a szakszervíz gyak. egy új gép áráért javítaná meg, ez szerintem nonszensz. Hol lenne érdemes próbálkozni alkatrész céljából, ha érdemes egyáltalán? Segítségeteket előre is köszönöm.

Agil

(#9053) Shad0w válasza Agil (#9052) üzenetére


Shad0w
senior tag

Kereskedelmi forgalomban nincsen U100-as alaplap (de sztm semmilyen notebook alaplap nincs).
A másik, én még az elsők között vettem meg a gépemet, de még mindig nem járt le a 2 éves garancia, akkor nem értem neked hogy kerülhet pénzbe a garanciáztatás.

(#9054) Agil válasza Shad0w (#9053) üzenetére


Agil
csendes tag

Folyadék került a masinába, ergo a garanciának lőttek. Az árajánlat 83ezer HUF munkadíjjal együtt.... Ne vicceljünk már... Mondhatnánk hogy "úgy kell neked" de ez szimpla lenyúlás.

Én elhiszem hogy válság van és kell a bevétel mindenhol, de ennyi pénzből új gép is vásárolható egyes helyeken. Akkor marad a polcon, emlékbe jó lesz. :P

(#9055) Shad0w válasza Agil (#9054) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ja, értem. Hát akkor marad az új gép vásárlás, sajnos így jártál. Maximum eladhatod alkatrésznek, kijelző, vinyó, akku, meg még pár dolog simán menthető belőle.

(#9056) ^Clown válasza Agil (#9052) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

ebay-en azért nézz körül. Ha ott is drága (ami könnyen megeshet), akkor szedd darabjaira, és add el.

(#9057) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Egy msi Wind U100-asra próbálom telepíteni a winXP-t és probléma adódik vele:

bootolok cd-re, formázok ntfs-re (gyors), elindítom a telepítést, file-okat másol, újraindítom, és amikor az első "win-es" telepítés-rész kezdődik, pár másodperc után hirtelen leáll a gép!!! :Y

Egy külső usb-s dvd íróval próbálkozok telepíteni.

segítsetek!! mi lehet a gond?

Köszi

(#9058) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Egy msi Wind U100-asra próbálom telepíteni a winXP-t és probléma adódik vele:

bootolok cd-re, formázok ntfs-re (gyors), elindítom a telepítést, file-okat másol, újraindítom, és amikor az első "win-es" telepítés-rész kezdődik, pár másodperc után hirtelen leáll a gép!!! :Y

Egy külső usb-s dvd íróval próbálkozok telepíteni.

segítsetek!! mi lehet a gond?

Köszi

szerk: akárhányszor próbálkozok, mindig leáll!!! kicsit néha később, de mindig leáll!!!

[ Szerkesztve ]

(#9059) Gordiann válasza Gordiann (#9058) üzenetére


Gordiann
őstag

Windows Vista-t is próbáltam most, de ez is az első restart után amikor "telepítés befejezése" fázis zajlik csak úgy simán leáll.....

help, senki nem találkozott még ilyennel? :O

(#9060) Gordiann válasza Gordiann (#9059) üzenetére


Gordiann
őstag

Megvan a megoldás..... :U
Bele volt piszkálva a bios-ba, default-ra állítottam, és így simán megy minden.

Bocsi a sok mellébeszélésért, csak nagyon megijedtem... :B

(#9061) szimplak


szimplak
tag

Nem lehet valahonnan rendelni msi wind u210 op.rendszer nélkül? Mert így jobban megéri már egy sokkal gyorsabb laptop... :F Vagy esetleg valamilyen boltban kicseréltetni a winyót, hogy ne legyen rajta w7, és egy 20assal olcsóbb lenne?

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#9062) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A u100-as mikrofonja nektek is halk?
Mert skype-on konferencia beszélgetés közben csak nagyon halkan hallanak, ha közel hajolok a kijelzőhöz!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9063) Kendek válasza z0d1AK (#9062) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg erősítsél rajta.
XP-nél: Vezérlőpult -> Hangok és audióeszközök -> Audio fül -> Hangrögzítésnél Hangerő -> Beállítások -> pipa a speckó szabályzókra majd kattints a mikrofonnál a Speciálisra, és kattintsd be a mikrofon erősítését.
De szoftvertől függ, ha felraktad a Realtek drivert, akkor az előerősítést tudod annak a progijával is állítani, +2-3 dB ha minden igaz, de nincs most nálam a cucc, és amúgy sem XP van rajta.
Amúgy mióta vagy moderátor? Most kicsit olyan fura volt ahogy olvastam. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9064) z0d1AK válasza Kendek (#9063) üzenetére


z0d1AK
veterán

Win7-et használok, szóval az xp az kiesett, ez alá kellene valami.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9065) Kendek válasza z0d1AK (#9064) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor még egyszerűbb, a Realtek driver-ben tutira tudod állítani, ott van az óra mellett az ikonja.
De a rendszerben:
Vezérlőpult -> Hang -> Mikrofon -> Egyéni -> mikrofon erősítéséhez pipa
Ez Vista alatt van, de gondolom Win7-nél ugyanez a szitu. VirtualBox-ban nincs hang ez utóbbi rendszernél így az előbbiben tudtam megnézni. De ennyiből már könnyen ki tudsz indulni szerintem...

<-ƘƘ->

(#9066) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Most szeretnék venni egy MSI Wind U210 ! Mi a véleményetek rolla ? Van valakinek ez a netbokja mi a tapasztalat vele ? Megbizhatoság strapabiroság stb ?

(#9067) szimplak válasza kliszi (#9066) üzenetére


szimplak
tag

Nem akarlak eltántorítani, de 5e ft-tal drágábban már komoly laptopot kapsz op.rendszer nélkül... De ha tudsz valahol olcsón szerezni u210et írd meg pls ;]

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#9068) ^Clown válasza szimplak (#9067) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

120K-ért milyen 12"-os, csendes, alacsony fogyasztású notit találsz? Tényleg érdekel!

(#9069) szimplak válasza ^Clown (#9068) üzenetére


szimplak
tag

Ilyent például :))

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#9070) szimplak válasza ^Clown (#9068) üzenetére


szimplak
tag

De laptopot írtam nem netbookot :N

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#9071) ^Clown válasza szimplak (#9069) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jaaa.... 12"-osban gondolkodtam.

(#9072) BloodRay válasza szimplak (#9069) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért ez nem egy kategória egy netbookkal, hiába van kb azonos árban. :N
Ez azért nem fogod csak úgy bedobni a papírjaid mellé és hurcibálni úgy, hogy észre sem veszed. :D
Nekem ilyen biztosan nem kellene a netbookom helyett. :P

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9073) Cibet71


Cibet71
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy MSI Wind U123 netbook-ot. Nagyon jól működik, nagyon gyors, de a ventillátor nekem kissé hangos. Az irodában nem hallani, csak ha a fülemhez emelem, de éjszaka otthon, amikor az ágyból internetezek, kissé zavaró.
Az a kérdésem, hogy ennek folyamatosan fújni kell a hideg levegőt? Nem kéne néha leállnia, vagy lelassulni? Megnéztem a CPU-Z-vel, és 1GHz-re veszi vissza az órajelet az 1.6-ról, amikor nincs terhelve. Ez a normál működés?

Cibet

(#9074) róland válasza Cibet71 (#9073) üzenetére


róland
veterán

Néha lassabb, néha gyorsabb a ventilátor. Mikor felgyorsul, akkor zavaró a hangja.

Az órajel állítása pedig normál működés. (BIOS-ban tiltható ez a funkció.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9075) Cibet71 válasza róland (#9074) üzenetére


Cibet71
csendes tag

Úgy értettem, hogy az a normál, hogy csak ennyire veszi vissza, nem 800 MHz-re, mondjuk?

(#9076) BloodRay válasza Cibet71 (#9073) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem 800MHz-re veszi vissza az U100 az órajelet, az U123-nál elképzelhető, hogy csak 1000-re. Azon még nem néztem. Ha nagyon érdekel megnézhetem én is.
U123 ventillátorján én még nem vettem észre, hogy hangos lenne, nem lehet amiatt, hogy ágyban használod? Az alja szabadon van ilyenkor? Csak mert lehet kicsit befülled szegényke ezért ventillátorozik olyan veszettül. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9077) szimplak válasza BloodRay (#9076) üzenetére


szimplak
tag

Ilyenkor lehetne jó egy dell mini 10 nem igaz?

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#9078) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Xp-t szeretnék, telepíteni, az MSI U100-asomra, mert a W7 lassú nekem.
Az én Xp-m buherált, és amikor Be kéne állítani, idézem: " Visszatérve a script-re, az 1-es menüpont alatt meg kell adjuk az XP telepítő forrását, " Forrás: [link] Akkor, én nem tudom beállítani, a forrást, mert egyszerűen nem engedi.

Mi lehet a probléma?
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#9079) BloodRay válasza szimplak (#9077) üzenetére


BloodRay
veterán

Sajnos nem, mert az ahelyett, hogy kicsit hangosodna hosszútávon inkább megsül. :)
Plusz a Wind U100 jobb. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9080) BloodRay válasza Nokedli92 (#9078) üzenetére


BloodRay
veterán

Külső dvd-ről akarod telepíteni a Win XP-t?
Recovery partíciód nincs már meg? Mert az eredeti XP-t rak fel problémamentesen. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9081) kelzsoca válasza BloodRay (#9080) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván lepucolta a vinyót teljesen :F

(#9082) BloodRay válasza kelzsoca (#9081) üzenetére


BloodRay
veterán

Akkor kell egy külső optikai meghajtó az a legegyszerűbb.
A pendrive-os módszer is le lett már írva itt és a netbook topikban is ha jól emlékszem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9083) kelzsoca válasza BloodRay (#9082) üzenetére


kelzsoca
félisten

Így van, és akkor nem kell szórakozni a pendrive-al sem :)

(#9084) szimplak válasza BloodRay (#9079) üzenetére


szimplak
tag

Miért sülne meg? :))
És az szvsz csak akksiban jobb meg max a turbó mód... De szerintem sokan inkább a dell-t választanák ha márkáról van szó, mint az msi-t. Bár hangsúlyozom, hogy utóbbi is a jobbak közé tartozik szvsz :D

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#9085) Cibet71 válasza BloodRay (#9076) üzenetére


Cibet71
csendes tag

Természetesen hagyom szellőzni, már bekapcsoláskor ezen a fordulaton hűt, és így is marad végig. De ezek szerint ez a normál hangerő. Hát ez van! :(
Köszi a válaszokat.

(#9086) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Tud nekem segiteni valaki ? Az a problémám hogy most vettem egy MSI Wind u210 netbookot Win7-el és minden nagyon jo csak az a baj ha feltelepitem a fifa 09vagy10 játékot vagy akármelyiket akkor nem teljes képernyöben mutatja neke a játékot . Mind két oldalon van egy fekete csik . Hiába variálom a felbontást . ATI beáltásnál kel valmit beálitanom szerintetek vagy mit kel csináljak hogy teljes képernyö legyen ? Köszönöm a válaszokat !

(#9087) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Üdv!

Aham, érte, hát az a gond, hogy nincs felesleges 10.000Ft-om egy külső meghajtóra, ezért is szeretném, pendrive-ról telepíteni az XP-t.

Igen, én hülye, letöröltem, az egész vinyót, szóval, az eredeti XP-is elveszett.

Ha valaki érte, a pendrive-os XP-telepítéshez, az kérem segítsen.

Üdv, Csaba

(#9088) szimplak válasza Cibet71 (#9085) üzenetére


szimplak
tag

Hmm... Ha hangos akkor én sem nézelődöm utána :(

Apple iPhone 4 & Asus 1005ha-H

(#9089) BloodRay válasza szimplak (#9088) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem hangos, azzal a géppel valami gond lehet. :N

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9090) jattila40 válasza Cibet71 (#9073) üzenetére


jattila40
tag

Nekem is ilyen gépem van, de egyáltalán nem hangos. Amit viszont én sem értek, hogy a fiam ugyanilyen gépe szabályozza a ventilátor fordulatszámát, az enyém pedig nem. Bekapcsolástól kezdve folyamatosan egyenletesen fújja a levegőt. Egyáltalán nem hangos és nem is zavaró, de furcsa, hogy a másik gép van hogy nem is fúj, aztán elkezdi, majd visszaszabályoz... Igaz az 3 hónappal újabb beszerzés, lehet, hogy változtattak rajta valamit?

(#9091) Kendek válasza jattila40 (#9090) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg a BIOS nem frissebb az övén?
U100-on úgy van, hogy a venti szabályozza magát, de ha a gombnyomásos túlhajtás aktív akkor folyamatosan megy.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9092) jattila40 válasza Kendek (#9091) üzenetére


jattila40
tag

Lehet, nem tudom. Majd megnézem.

(#9093) Cibet71 válasza jattila40 (#9090) üzenetére


Cibet71
csendes tag

Na ez az, hogy nekem egyáltalán nem szabályoz. Folyamatosan fúj. Nem láttam a BIOS-ban semmiféle állítási lehetőséget.

(#9094) Cibet71 válasza BloodRay (#9089) üzenetére


Cibet71
csendes tag

Megnéztem angol nyelvű site-okon és más is panaszkodik. Például:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834152115

Although the fan spins constantly at (i'm assuming) high speed, it's not cooling all that great. (...) The fan noise, for a netbook, can become a bit annoying, especially in a quiet room or library.

De azt is írják, hogy az Asus Eee még hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#9095) BloodRay válasza Cibet71 (#9094) üzenetére


BloodRay
veterán

A lenovo S12-ről nem is beszélve. :)
Egyébként én megpróbálkoznék egy Bios frissítéssel hátha segít.
Ha nem akkor esetleg besétálni vele egy szervízbe hátha van tippjük.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9096) Topitom


Topitom
csendes tag

Sziasztok. Segítséget kérek. Az MSI oldaláról letöltöttem a legfrissebb bluetooth drivert az U100-om hoz. Telepítés során leszedte a régit, de az új nem akart feltelepűlni. A régit, meg nem találom. Most nem megy a bluetooth, pedig nagyon kellene az egér miatt.
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#9097) róland válasza Topitom (#9096) üzenetére


róland
veterán

Volt valami gond a régivel?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9098) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan tudok, telepíteni, pendrive-rol, Ubuntu Linuxot, Az MSi Wind U100-ra?
Mert, amiket találtam leirást, azokkal eddig nem jött össze a dolog. :S :(

Üdv, Csaba

(#9099) Kendek válasza Nokedli92 (#9098) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Letöltöd az UNetbootin nevű eszközt meg az Ubuntu CD-t, a simát, nem az alternatívot, lesz egy ISO kiterjesztésű fájlod.
Elindítod a progit, kiválasztod az Ubuntut és a verziószámot, bekattintod a Disk Image-t és betallózod az ISO fájlt. Az USB Drive típusú meghajtód betűjelét kiválasztod, majd rákattintasz az OK gombra.
Fontos, hogy a pendrive megfelelő fájlrendszerrel rendelkezzen, mondjuk FAT32-vel.
Mod: amennyiben ezen műveletek elvégzése után nem boot-ol a pen be úgy ahogy kellene neki, akkor szólj és leírom a lépéseket amivel megtisztíthatod a pendrive-ot (MBR törlés).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9100) Topitom válasza Topitom (#9096) üzenetére


Topitom
csendes tag

Igen. Nem volt folyamatos az átvitel és az egér ugrált. Gondoltam itt az ideje frissíteni, tévedtem. Azóta vagyis alig egy órája sikerült a BlueSoleil oldalról leszednem egy programot amivel megy. Csak az a baj, hogy 30 napos próba verzió.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.