Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#9551) Salvador20 válasza BloodRay (#9550) üzenetére


Salvador20
őstag

mert a wind u100-ban van egy ram, ami a lapon kis kockákból áll és fölötte egy ram slot és azért elmélkedtem, hogy igy néz-e ki az u123 is, de közbe találtam képet róla, hogy nem

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#9552) #TOTTI válasza #TOTTI (#9548) üzenetére


#TOTTI
őstag

CPU-Z valid Persze nem tudom nagy szám e de nem gondoltam hogy müködik és stabil lesz.. Más márkánál is van ilyen lehetőség..?

(#9553) BloodRay válasza #TOTTI (#9552) üzenetére


BloodRay
veterán

Ilyen mértékű nincs más márkánál.
Asus-nál tudom, hogy van valami pici tuning lehetőség, de az tényleg minimális, talán 5% körüli.
Ulkesh tudta még OSX mellett 2,4GHz-re húzni a processzorát. Sőt ha jól emlékszem neki mellette még 2GB RAM is volt a gépben. A mákosa... :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9554) Devil


Devil
tag

Szevasztok

A memória időzítéseket hol lehet állítani? Illetve melyik biosban van ilyen lehetőség?
(Csak a 15% os túlhajtás megy és gondoltam állítok egy kicsit a memória időzítéseken hátha úgy megy a 24%)

(#9555) Kendek válasza Devil (#9554) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általában notebookok BIOS-ába nem raknak tuningoláshoz szükséges eszközöket, így a memória időzítéseket sem lehet állítani, pláne nem egy netbookban. Úgyhogy semelyik BIOS-ban sincs ilyen lehetőség, maximum ha valaki hekkel egyet és megcsinálja, de ez nem jellemző.
Maximum oprendszer alatt tudod állítani, de nem csak, hogy körülményes (már ha lehet egyáltalán, mert van hozzá program), de elég instabil is ott.
Szal meg kell, hogy elégedj azzal ami van, nekem is csak ennyit megy.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9556) Devil válasza Kendek (#9555) üzenetére


Devil
tag

Köszi, itt olvastam hogy valaki írja hoyg milyen időzítéssel megy a memóriája azt hittem van valami új bios amibe azt is lehet állítani.

Köszi a gyors választ. ÜDV

(#9557) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nah, megnéztem, tényleg könnyen kijön a billentyűzet, és vissza is egyszerű pattintani.
Hogy alatta mi szutykot találtam, kezdve egy parókára való hajjal...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9558) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

Az U100B-0W5HU és U100B-1063HU típusok miben a külömböznek? Teljesen egyforma speckókat találtam róluk.

Köszi: Zooka

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#9559) róland válasza Zooka (#9558) üzenetére


róland
veterán

valószínű, eltérő a színűk

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9560) silusa


silusa
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI WIND u100-as notim.
El szeretném adni,már nem kell hordozgatnom,elég nekem az asztali gép is.
Elmúlt egy éves,gari már nincs rá. Venti csere volt benne még az elején,mert elég hangos volt.
Mennyi lenne érte a reális ár?

(#9561) Devil válasza silusa (#9560) üzenetére


Devil
tag

Szevasz,

Hát újonan garanciával és természetesen új aksival 70k ért meg lehet már venni. Szerintem 50k-nál nem fogsz többet kapni érte.

( Én is gondolkoztam az eladásán hogy egy 12"-osra cseréljem de arra jöttem rá hogy nagyot buknék rajta inkább használom amíg működik)

ÜDV

(#9562) Sátán44 válasza silusa (#9560) üzenetére


Sátán44
addikt

ED-nél valóban 70-ért lehetett megvenni a 6 cellással rendelkező változatot.A reális értéke a tiednek kb 40-50 között :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9563) #TOTTI válasza Devil (#9556) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én írtam ilyet hogy alacsony időzítésen megy.. de az a szerencse autómatikusan állítja az időzítést.. vagyis hagyja alapon.. Így én csak annak örültem hogy amikor.. Megnőtt a ramok órajele maradt az időzítés! Sajnos manuálisan nem állítható.. de szerencsémre autómatikusan nem is tette feljebb..
A te szerencséd mivel nem stabil az lenne hogy lazábbra állítsa..! De ezt nem fogja megtenni..

(#9564) Shad0w válasza silusa (#9560) üzenetére


Shad0w
senior tag

Csak ne felejtsd el, hogy 2 év garancia van a windekre.

(#9565) #TOTTI válasza Shad0w (#9564) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem csak fél év volt olyan forrásból vettem még 2009. augusztusba..! Eredetileg de bevittem nemrég az Albacompa és azóta több mint fél év van a laptopra és alig kevesebb mint fél az akkura... Szerencsére nem szaroznak.. Nagyon korrekt a garanciázó részlegük...

(#9566) BloodRay válasza #TOTTI (#9565) üzenetére


BloodRay
veterán

Az összes u100-asra 2 év gyártói garancia van... :U ;)

(#9541) BloodRay -> Erre senkinek semmi tippje?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9567) Trava


Trava
tag

Ha valaki hackintost szeretne használni a wind és klónjain, most jött ki egy telepítő kimondottan erre a hardverre. [link]

(#9568) #TOTTI válasza BloodRay (#9566) üzenetére


#TOTTI
őstag

Hát a gyártói gar. már rég lejárt.. de ha én az új garanciafüzetembe másik dátumot üttetek újra kezdődik! Igazából csak gyártói garral élhettem..

(#9569) BloodRay válasza #TOTTI (#9568) üzenetére


BloodRay
veterán

Gyártói garanciád rég lejárt?? Több mint 2 éves az a Wind?? Mikor is adták ki? :F

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9570) siddharta


siddharta
csendes tag

Sürgősen eladó egy 9-cellás (7200mAh) akksi fekete színű MSI Windhez. A gépemet viszont néhány hónapja elajándékoztam, így nem tudom előre feltölteni. Ha valaki meg akar győződni róla, hogy tényleg működik, akkor hozza a netbookját. Legvégső esetben esetleg visszakérem az enyémet az eladás erejéig. Kb. 15-20-szor volt feltöltve összesen, nagyjából 6-7 órát bírt vele a gépem, konkrétan pont 3-szor annyit, mint a gyári 3-cellással. Viszont eléggé kiáll a gép aljából, megemeli a hátulját. Gépelni így is kényelmes rajta, viszont elég furán néz ki.

Sürgősen kell eladnom, mert külföldre költözöm és nem szeretném magammal vinni. Ára 10000 Ft, de ha senki nem jelentkezik érte engedek belőle. Legkésőbb vasárnapig szeretnék megszabadulni tőle! Hívjatok vagy írjatok: (hetvenes) 521-76-33. Budapesti vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#9571) dannynet válasza siddharta (#9570) üzenetére


dannynet
tag

Szia!

Engem érdekelne az akkumulátor, már csak az a kérdésem, hogy postázás Paksra (akár felárért) megoldható-e? :)

(#9572) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

tesóm vett egy U100-as windet.
[link]

kérdése az lenne, hogy melyik windows 7 verzió futna el vele normálisan? (XP nem tetszik neki.. :D )

köszi előre is!

(#9573) Kendek válasza McKane (#9572) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akár az Ultimate is elmegy rajta különösebb gondok nélkül. De érdemesebb a Home Premiumot használni, hisz mégiscsak lényegesen olcsóbb, és bőven elég rá.

<-ƘƘ->

(#9574) becenevem válasza McKane (#9572) üzenetére


becenevem
aktív tag

Nekem is Ultimate van fent. Tökéletesen működik. Aero is hibátlanul fut, igaz, amikor rendesen használom a gépet, akkor 1,1 Giga RAM foglalt...

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#9575) siddharta válasza dannynet (#9571) üzenetére


siddharta
csendes tag

Küldtem privát üzenetet!

(#9576) dannynet válasza siddharta (#9575) üzenetére


dannynet
tag

rePÜlt neked egy üzenet.

(#9577) rakal


rakal
senior tag

Örömmel tudatom minden kedves MSI Wind tulajdonossal,hogy megjelent az OSX 10.6.2 verziója(Snow Leopard) MSI Wind-re optimalizálva SnowWind címmel.
Very cool stuff...

(#9578) #TOTTI válasza BloodRay (#9569) üzenetére


#TOTTI
őstag

Hát a rá adott gar. (itt volt az elirás) már rég lejárt.. de ha én az új garanciafüzetembe másik dátumot üttetek újra kezdődik! Igazából csak gyártói garral élhettem..

Bocs elírtam akkor a gyártói gar miatt csinálták meg hiába volt rá fél év ott ahol vettem..!

(#9579) Shad0w válasza #TOTTI (#9578) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hát én nem írkálnék a gari füzetbe, mert a windek garanciáját a sorozatszám alapján ellenőrzik...

(#9580) Trava válasza rakal (#9577) üzenetére


Trava
tag

Ezzel már lekéstél Én már tudattam 2 napja. :D

[ Szerkesztve ]

(#9581) Devil


Devil
tag

OSX alatt működik minden? (Pl túlhajtás?)

(#9582) Kendek válasza Devil (#9581) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A "gombnyomásos" túlhajtáshoz semmi köze az operációs rendszernek, így tehát működik alatta is.

<-ƘƘ->

(#9583) dannynet


dannynet
tag

És vajon a fejhallgató kimenet működik OSX alatt? :)

A napokban ezt a ,,How to install OSX Leopard on MSI WIND full Tutorial u100 u90 u120 u115" videót [link] nézegettem és itt arról tájékoztatnak, hogy nem megy se a beépített mikrofon, se a füles-kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#9584) rakal válasza dannynet (#9583) üzenetére


rakal
senior tag

Megy,tesztelve...

(#9585) dannynet válasza rakal (#9584) üzenetére


dannynet
tag

Nagyon szépen köszönöm az információt!

(#9586) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Kipróbalnam enis ezt az osx-et. Most win7 meg ubuntu van fenn, grub-bal. Ha felrakom osx-et akkor bekerul/be lehet rakni grub-ba vagy hogy lehet megoldani?

(#9587) gammer


gammer
csendes tag

Üdv!

Leírom a tapasztalataimat, hátha segít valakinek.

Május óta gyűrök egy U100-ast. 6 cellás aksival vettem az Aqua-nál. Hamar kiderült, hogy szar az aksi, nem volt kedvem vesződni a javíttatással (1,5 órát bírt), inkább rendeltem egyet Amerikából 60 dolcsiért.
Ez 9 cellás volt, 6-7 óra üzemidővel (wifi folyamatosan). Pár nap alatt meg lehetett szokni, elég nehéz, de nem vészes, a nagyobb üzemidő miatt megéri.

Nem igazán netbooknak használom a gépet, gyűröm átlag napi 10-16 órát (ezen dolgozom), semmi baja nem volt eddig, nagyon meg vagyok vele elégedve.

A 9 cellás aksi most megadta magát, rendeltem megint, a magyarhoz képest fél áron van, 57 dollár most kint, egy hét alatt kihozza a postás..

Az aksi problémákat leszámítva 10/10-es vételnek értékelem, a jelenlegi 70 ezer forintos áron szerintem ajándék.

Üdv, gammer

(#9588) Kendek válasza gammer (#9587) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na látjátok, ezért nem vettem én új aksit. Nem igaz már, hogy mindegyik vagy alapból sz@r, vagy igen hamar megadja magát.

<-ƘƘ->

(#9589) rakal válasza dannynet (#9585) üzenetére


rakal
senior tag

A régi verzón nem ment persze,de a Snow Leo 10.6.2-n minden ok.
Nagyon szép munka.A webkamera is OK!!!
A telepítés:full automatic,just like Win7.....
A WLAN-t is életre keltettem egy WLAN modul cserével(BCM4311-s chipes WLAN adaptert építettem be---full Airport képesség!!!)
És ami a legszebb:a system propertiesben Macbook Airként szerepel.
Akkor most itt van az én Macbook Air Minim!!!(és nem 400000 FT-os áron)

[ Szerkesztve ]

(#9590) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Szerintetek melyiket válasszam?
MSI Wind U123, vagy MSI Wind U135.
Az U123-as 13ezer Forinttal lenne olcsóbb mint az U135 (ahol megvenném).

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#9591) dannynet válasza rakal (#9589) üzenetére


dannynet
tag

Köszönöm ismételten a hasznos információkat! :)

Pénteken beszereztem a Trava által linkelt ,,SnowyWindOSX"-et, de sajnos miután kicsomagoltam a .zip-et, a kapott ISO DVD-re írásakor hibaüzenettel elszállt az Ulead és a Nero DVD író program is... ennek ellenére csak erőltettem a lemezre írást, aminek a következménye egy használhatatlan diszk lett. :DDD

No mindegy, megpróbálom újra levadászni ezt a ,,HavasSzeles" OSX-et, hátha ezúttal szerencsém lesz...

Más: kilencedik napja vagyok tulajdonosa egy Wind U100-asnak, röviden tartanék egy élménybeszámolót.

Nem akartam többet a 2,8 kg-os Asus K50AB notebookomat cipelgetni, mert szerintem hosszú távon nem bírta volna a gyűrődést, ráadsásul az akksija csak 1,5 órás működést biztosítottt wifi-s netezés mellett... Szóval az Asus noti asztali géppé lényegült, egyébként is nehézkes volt a hozzá csatlakoztatott kábeleket minden nap kihúzni-bedugni a szállítás kedvéért.

Korábban már volt egy Toshiba NB100-as netbookom, de azzal nagyon nem voltam megelégedve, mert pár hét használat után sem tudtam megszokni a pici, összezsúfolt billentyűzetet, ráadásul a processzor -az aktív hűtés ellenére- rendszeresen 110 C° fokra melegedett. Sajnos az akksija csak 2,5 órás működést biztosított wireless internetezéskor, úgyhogy eladtam a készüléket.

No elég volt ebből a sok blablából, bocsánat. :D

Szóval az egyik helyi számítástechnikai üzletben megláttam a Wind-et és nagyon megtetszett, főleg mikor megtudtam hogy a nagyobbik, hat cellás akkumulátorral van felszerelve, ami a akár 4,5-6 órás üzemelést is biztosíthat. Bár Pesten olcsóbb lett volna megvásárolni mint Pakson, de azért a 79990 Ft-os vételár nem volt annyira vészes.

Tehát a tapasztalatok:

Pozitívumok:
-nagyon kényelmes és használható méretű a billentyűzet, bár a számbillentyűk környékén hajlamos a hullámzásra,
-az LCD fényereje bőven elég, félgázon is kitűnően olvasható a képernyő,
-a telepes üzemidő is egészen kellemes, 4-6 órán keresztül használható egy feltöltéssel a netbook,
-a touchpad és az "egérgombok" apró méretük ellenére jól funkcionálnak,
-az én példányom bírja a 24%-os túlhajtást is. ^^
-az LGXFanTray alkalmazással csendben lehet tartani a ventilátort.

Negatívumok:
-a beépített wi-fi kártya (Ralink RT2700E) sajnos nem áll a helyzet magaslatán. Az előző hordozható számítógépeim egyikének sem okozott gondot otthon a vezeték nélküli hálózatra kapcsolódás. Sajnos a Wind-nek lecsukott fedéllel (éjszaka zenehallgatáskor így használom a netbookot) akadnak problémái a hálózati kapcsolat fent tartásával.
-a 9 napos Wind hűtőventilátora időnként kezd "zörr-morr-kerrrr" hangokat hallatni; -azt gondoltam hogy ez csak a korai szériák hibája volt, nos tévedtem.

"Röviden" egyelőre ennyi tapasztalatot szereztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#9592) rakal válasza dannynet (#9591) üzenetére


rakal
senior tag

Próbáld meg a Pbay-es-t,az biztos OK.
Biztosan lejött az egész file(bocs,csak érdeklődés...)?
A WLAN.hoz kell egy PCI-e modulcsere is,egyébként(BCM 4311-es,vagy BCM 4321-es chipes WLAN modul,pl. DELL 1390 )

[ Szerkesztve ]

(#9593) dannynet válasza rakal (#9592) üzenetére


dannynet
tag

Megpróbáltam újra beszerezni a file-t ezúttal sikerült a dvd-re írás és a telepítés is.

Sajnos a wi-fi nem megy, de ami elszomorítóbb, hogy a T-mobil-os Huawei (web 'n' walk stick V) mobilinternetem sem működik. :(

(#9594) Sátán44


Sátán44
addikt

Egy haverom vett egy ugyanolyan U100-ast mint ami nekem van és feltettem neki a w7-et + drivereket,de azon nem működik a touchpad. Valamilyen ötlet hogy mit nézzek meg?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9595) Kendek válasza Sátán44 (#9594) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A garanciapapírt... :))

<-ƘƘ->

(#9596) deerxxx


deerxxx
csendes tag

Sátán44:

Én is Win7-tel használom és egy drivert se kelett feltennem.
Tudodm, hülye dolog, nagyon bagatel, de be van kapcsolva?

(#9597) becenevem válasza deerxxx (#9596) üzenetére


becenevem
aktív tag

Nekem sem volt bajom a touch paddal. Egyből ment. De hogy még több beállításom legyen, felraktam egy drivert: Finger-sensing Pad. A file neve: FSP_8332_ALL_WHQL touch pad setup.zip A gépemen fent van, nem tudom, hogy honnan szedtem le. Mailon elküldhetem, hátha segít.

Természetesen a címzett helyesen: Sátán44

[ Szerkesztve ]

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#9598) dannynet


dannynet
tag

Végül feladtam az OSX-el való küzdelmet. Fél napon keresztül próbáltam különböző driverekkel (köztük a legfrissebb Huawei-vel) életre kelteni a mobilinternetet, de nem sikerült.

Ráadásul amikor XP-be bootoltam, nem működött a touchpad... No, gondoltam jöhet egy jó kis rendszer-visszaállítás. E művelet előtt még azért töröltem az OSX-es partíciót és utána láss csodát: ismét működött XP alatt a tapipad. Sajnos -mivel garancia-matrica takarja a Wind-em alján levő egyik csavart- esélyem sincs arra, hogy a jótállás ugrása nélkül beszereljek egy Dell wlan kártyát.

Mindenesetre picit irigylem azokat, akiknek gond nélkül fut az OSX. :P

[ Szerkesztve ]

(#9599) Sátán44 válasza Sátán44 (#9594) üzenetére


Sátán44
addikt

Rosszul fogalmaztam meg :W A touchpad jó,csak a görgető része nem működik :B

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9600) Kendek válasza Sátán44 (#9599) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, az már egészen más tészta. Elképzelhető, hogy neki egy másik típusú touchpadot raktak bele, ami eme funkciót nem tudja. Ha mondjuk Synaptics lenne, akkor kereshetnél hozzá drivert, de szerintem annál sóherebbek voltak. Egyébként szerintem ha tudná, akkor menne már alapból. Ha meg nem tudjuk, hogy milyen márka, akkor driver sincs hozzá, hacsak nem a hozzá kapott telepítő CD-n.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.