Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#8551) Dodo46 válasza Dodo46 (#8550) üzenetére


Dodo46
csendes tag

szerintem :) ...
amúgy kinek telefonálgattok, vagy kit és mit hívtok ( cím, elérhetőség) a garanciával kapcsolatban? mert most már én is kíváncsi vagyok...

(#8552) Alukard válasza Dodo46 (#8551) üzenetére


Alukard
senior tag

Albacomp MSI Szerviz
8000 Székesfehérvár, Mártírok útja 9.
Telefon: 22/515-494
Fax: 22/515-474
E-mail: szerviz.msi@albacomp.hu
Nyitva tartási idő: H-P 8:00-17:00

https://blackfyre.ninja

(#8553) quby válasza Alukard (#8549) üzenetére


quby
őstag

Nnnna ezt az akksi dolgot kipróbálom.... :U Nefélj ha holnap felhivom az albacompot és asszonygyák hogy nincsen gari akkor szedem szét abban a pillanatban....
köszi a tippet.....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8554) BloodRay válasza Alukard (#8549) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem lesz gyenge ennek a processzora? Ha jól olvastam 1,2-es ULV Celeron lesz benne.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8555) quby válasza quby (#8553) üzenetére


quby
őstag

akksi trükk nem jött be..... :O

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8556) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Szinte tudtam hogy nem teljesen igaz ez a visszamenőleg is érvényes 2 év garancia :)

[ Szerkesztve ]

(#8557) Dodo46 válasza Alukard (#8552) üzenetére


Dodo46
csendes tag

köszönöm az infót

(#8558) Alukard


Alukard
senior tag

Tegnap írtam az MSI szervíznek is... szóval vmi gebasz lehet rendszerben, mert ők a gyártási szám alapján a következőt mondják.

[I]Kedves Miklós,

A készülékét 2010.10.10-ig garanciálisnak látja az MSI rendszere, tehát érvényesnek tűnik a garancia J

Üdvözlettel,

MSI szerviz[/I]

szóval go back

https://blackfyre.ninja

(#8559) kleinguru válasza Alukard (#8558) üzenetére


kleinguru
addikt

Ebben semmi gebasz nincs:)!

Megmondták, hogy 2 év gari!

No para:)!

Bővítettem a Ramot, matricát szétvágtam rajta sajnos nem adtatok ötletet...:(
Win 7 ment föl rá, nehezen a Restore Partíciónak annyi... valamint tök jól fut rajta a win 7 de nem akarja 800Mhz-re visszavenni sehogyse az órajelét a CPU-nak... nem értem.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8560) Alukard válasza kleinguru (#8559) üzenetére


Alukard
senior tag

Igen, csak a BPi albacompnál elküldtek azzal hogy nincs gari...

https://blackfyre.ninja

(#8561) quby válasza Alukard (#8558) üzenetére


quby
őstag

Ezt a székesfehérvári szerviz irta? Van pesten is alpbacomp? Hogy müködik ez a cseréljünk vinyót meg ramot dolog?? kérvényezni kell tölük ök meg küldenek egy emailt hogy szétsszedhetem?? olvasgatok a problémám után és vagy vinyó vagy ram problémát irnak mindenhol.....
mégvalami .....ez a resotre partició nincs meg valakinek le-ghostolva?

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8562) quby válasza quby (#8561) üzenetére


quby
őstag

vicces!!! A székesfehérváriakat lehetetlen telefonon elérni, ezért felhivtam a debreceni kirendeltséget. Ott azt mondta a nő hogy MINDEN MSI NOTEBOOKRA beleértve a windet is ha a számlán nincs külön feltüntetve hogy 1 év akkor automatikusan 2 év! a gar....

Alukard:

tudom hülyekérdés de...... :U melyik a wind sorozatszáma :B ami az akksi alatt van (nekem az nem annak tünik) vagy ami a dobozon van (ott 2 is van, az egyik u.a. mint ami az akksi alatti) az inkább sorozatszámnak tünik de miért a dobozon?? :F :B

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8563) quby válasza quby (#8562) üzenetére


quby
őstag

Erre most csak sierült elérnem a székefehérváriakat ott meg az mondják hogy az U100-asra 1 ÉV és minnyán felhivja a debrecenieket hogy rendet tegyen......itt sincs fejetlenség mii?? :Y
nna mosmá abbahgyom a mgambabeszélést :DDD

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8564) Alukard válasza quby (#8562) üzenetére


Alukard
senior tag

a sorozat szám az amelyik úgy kezdődik hogy "Serial No.:"

Amúgy a legtutibb ha emailt küldesz benne a sorozat számmal és meg tudják mondani, hogy az adott cuccra mennyi az annyi... így derült ki nekem is... még jó hogy nem álltam neki darabokra szedni...

https://blackfyre.ninja

(#8565) quby válasza Alukard (#8564) üzenetére


quby
őstag

milyen cimre küldted azt az email-t?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8566) Alukard válasza quby (#8565) üzenetére


Alukard
senior tag

SZERVIZ.MSI@albacomp.hu

https://blackfyre.ninja

(#8567) quby válasza Alukard (#8566) üzenetére


quby
őstag

jaaa :U látom lentebb irtad is ..... :B

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8568) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Hali. win7 lehetséges 1024x600 nál nagyobb felbontást elérni? Ha igen, hogy? Sajna nekem ez a maximális. picit kicsi. köszönöm

(#8569) BloodRay válasza dzsozefo (#8568) üzenetére


BloodRay
veterán

Mármint külső megjelenítőre, vagy a beépített monitorra? A beépítettre a lenovo S9/S10 topicban linkeltek valamikor egy megoldást.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8570) Alukard válasza dzsozefo (#8568) üzenetére


Alukard
senior tag

"A monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése" pipa kiszed... legalábbis XP, Vista esetén müxik...

https://blackfyre.ninja

(#8571) Dodo46


Dodo46
csendes tag

én is telcsiztem ma az albacompnak a garanciával kapcsolatban. MSI U100 csak 1 év gari van, nekem U120 van arra 2 év gari van....
ezt mondta a nő :)

(#8572) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Kérlek segitsetek nekem az utóbbi időben egyre többször fölugrik egy olyan ablak " hogy az explorer exe hibált észlelt ezért leáll...." ez mi pontosan a internet? főleg hogy firefoxot használok, illetve ez mitől lehet? köszi

(#8573) Alukard válasza Szecsy (#8572) üzenetére


Alukard
senior tag

Az explorer.exe nagyjából minden ami a windowst azzá teszi ami... startmenü, ablakok, intéző, stb...

2 lehetőséged van... vagy lecseréled (bblean, és tsa) vagy újra telepíted az XP-t

https://blackfyre.ninja

(#8574) quby válasza Dodo46 (#8571) üzenetére


quby
őstag

most kaptam választ a szerviznek küldött emailre mely szerint a 2008.07.29-es keltü számlán szereplő u100-am garjaáról

"Tisztelt Uram!

Az MSI rendszere szerint a készülék 2010.10.10.-ig garanciális."

gyáriszám szerint..... :F

1.05 ös BIOSnál nem lehet valahogy az alaplapi ramot kikapcsolni?? vinyócsere sem segitett :O

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8575) Alukard válasza quby (#8574) üzenetére


Alukard
senior tag

Az edigitálnál vetted?

https://blackfyre.ninja

(#8576) Zola007


Zola007
veterán

Aki teheti, megnézne nekem (n270-es tulaj) nekem egy everest memória és proci sebességmérést?
Valamiért L2 cache-re végig nullát ad.
Elméletileg be van kapcsolva, win használhatja. Nem értem akkor miért?

Köszi előre is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8577) BloodRay válasza Zola007 (#8576) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem lehet, hogy régi az everested?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8578) quby válasza Alukard (#8575) üzenetére


quby
őstag

Nem! www.mobilx.hu

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8579) hami85


hami85
tag

Helo! Van egy ilyenem eladó ha valakit esetleg érdekel! LINK
Üdv

(#8580) Alukard válasza quby (#8578) üzenetére


Alukard
senior tag

az lett volna a másik tippem :)

https://blackfyre.ninja

(#8581) kelzsoca válasza hami85 (#8579) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennyiért nem fogod eladni -10k és már reálisabb az ára :)

(#8582) quby


quby
őstag

nincs siker! :( :W továbbra sem bootol semmiröl. Megyek nyaralni, keresztül kell menjek Székesfehérváron, ugyhogy lehet bepróbálkozom személyesen.... :U

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8583) BloodRay válasza quby (#8582) üzenetére


BloodRay
veterán

Sok sikert, remélem megoldódik! :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8584) Dodo46 válasza hami85 (#8579) üzenetére


Dodo46
csendes tag

miért adod el? teljesen jó gép, nagyon egyben van...

(#8585) nuspl


nuspl
csendes tag

Sziasztok!

pici időbe tellt, mire átfutottam a hozzászólásokat :)
szeretném kérni a segítségeteket, hogy érdemes-e Wind U123-at vásárolnom :)
amire használnám:
filmnézés(élvezhető rajta?), levelezés, szövegszerkesztés, böngészés, zene hallgatás
160giga elégnek bizonyul nekem. bluetooth kell. és skype-hoz webcamt használnék.
ha jól tudom, lhete 6cellás aksival venni. (mennyi ideig bírja vele?)

nagyon sok netbook-ot notebook-ot néztem, de ennél maradtam.
ha esetleg valaki ezekhez valami mást javasolna, szívesen megnézném azt is :)
mit lenne érdemes?

előre is nagyon köszi a segítségeteket!

(#8586) BloodRay válasza nuspl (#8585) üzenetére


BloodRay
veterán

Én speciel Windek közül nem ezt venném, ha most kéne választanom, hanem egy U115 Hybrid-et (Erről teszt ha érdekel).
Amiket viszont te írtál feladatokat, azokra bármelyik Wind jó.
Filmnézés természetesen élvezhető rajta, ezt nem is teljesen értettem. :)

U123-at egyébként 6 cellás akksival árulják ha jól tudom és azzal szerintem kb 5 órát mehet normál használat mellett.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8587) nuspl


nuspl
csendes tag

hm, köszi a választ.
hybrid azthiszem egy kicsit drága nekem.
100-ba bele szeretnék férni :)
de akkor szerinted sem rossz vétel U123 ? :)

(#8588) BloodRay válasza nuspl (#8587) üzenetére


BloodRay
veterán

Rossznak nem rossz, de én nem venném, ha mondjuk akár csak sima u100-as lenne ugyan olyan áron 2GB memóriával és 6 cellás akkumulátorral.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8589) Alukard


Alukard
senior tag

Nekem csak az a bajom a 123assal, hogy sem a H sem a T változatokat nem láttam itthon, és igazábol csak így lenne értelme mivel az n280as proci nem hoz újjítást az n270hez képest...

https://blackfyre.ninja

(#8590) nuspl


nuspl
csendes tag

hmmm akkor talán.
ez http://www.sgnotebook.hu/shop/41854/Notebook/MSI_WIND_U100-0051HU_Fekete/ +2gb 667Mhz 112,5k-ért,
vagy u123 92k-ért.

vagy akkor már sima u100-as. N260 procival
annyira nem jobb az N280-as U123-ba?

[ Szerkesztve ]

(#8591) Alukard válasza nuspl (#8590) üzenetére


Alukard
senior tag

az összes difi az, hogy az n280annak nagyobb az FSBje (533 helyett 667), de a szorzója kisebb (10es 12 helyett)... 1080p -s HD videót az sem tud lejátszani... szóval a proc ebben a kategóriában annyira nem számít... a chipset annál inkább, de ebben sincs difi... a wind sorozatból ami kilóg az a u200, de az már nem ez a kategória... bár 1 Ion platformos u200at elfoganék...

Amikor vásárolsz szerintem néz meg azt is hogy mekkora a difi a +RAMos és a normál közt, mert ha kevesebb mint a 1 GBs noti ram úgy általában akkor nem éri meg... viszont ha 80asnál nagyobb a vinyója akkor már elgondolkodtató...

+mérlegelendő dolog... az u100as mex egy 320as vinyót kezel és összesen 2 GB RAMot, no meg a Sentelic tapipad... a 123as esetén nem tudom mi a helyzet, de mivel majdnem ua. az egész gyanítom, hogy ott sem változott semmit... bár ki tudja... lehet érdemes lenne utána nézni külföldi fórumokon...

Fontos dolog, a garanciára figyelj oda!!! annak ellenére, hogy majdnem percre pontosan 1 év után adta meg magát, a végletekig meg vagyok elégedve a kicsivel (u100 fekete), és csak ajánlani tudom mindenkinek :DDD

Viszont jól meg kell fontolni, mert akkora a választék, hogy könnyen le húzzák az embert...

https://blackfyre.ninja

(#8592) nuspl


nuspl
csendes tag

hát nagyon nem tudom, mit csináljak. még talán szóbajönne CR600X, de mondjuk abba nemlátok bluetooth-t meg op rendszerbe xp jóljönne.
de ebből vagy u100 vagy u123 lesz.
köszi az eddigi segítséget. töprengek még :)

(#8593) Alukard válasza nuspl (#8592) üzenetére


Alukard
senior tag

Jobban teszed ha az XP-t kivered a fejedből... és elkezded megszokni a W7et v a Vistát...
Ugyansi hamarosan megszűnik a támogatása... mondhatni halálsoron van...
Amint visszakapom az enyémet biztos fölrakom rá a W7et... (és mivel netbookokra is optimalizálták jobban fogok járni vele mint az XPvel valaha is...)

https://blackfyre.ninja

(#8594) hami85 válasza Dodo46 (#8584) üzenetére


hami85
tag

Hali! Sajnos másra kell a pénz, ezért meg kell válnom tőle :(

(#8595) BloodRay válasza Alukard (#8593) üzenetére


BloodRay
veterán

Végül is elvitték a tiédet garanciális szervizre?
Win7-et milyen akarsz majd rárakni?

(#8591) Alukard -> Az általam linkelt U115 Hybrid-nek már Poulsbo chipsete van. :P
Igaz tényleg baromi drága ahogy látom. :B

(#8590) nuspl -> U100-as ára elég húzós amit írsz.
Én ugyan ilyet vettem anno (igaz 3 cellás akksival) 100-ért decemberben.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8596) nuspl


nuspl
csendes tag

azthiszem, sima u123 lesz a vége :D
egy 90k. jó lesz az. talán :)

(#8597) Alukard válasza BloodRay (#8595) üzenetére


Alukard
senior tag

Miután a szervíz által küldött mailt (visszább olvasva megtalálod) az orra alá dugtam, már intézkedett is... ma kaptam levelet, hogy berendelték a szükséges alaktrészt... szóval hamarosan lesz 1 új gépem, megújított garival :DDD (éljen a főalkatrész csere és az erre vonatkozó jogszabályok)

Amúgy a 115ben lehet Poulsbo chipset van, de MIDekbe szánt Z sorozatu atom is... amit nyersz a chipsettel azt elveszted a procin...

https://blackfyre.ninja

(#8598) BloodRay válasza Alukard (#8597) üzenetére


BloodRay
veterán

Örülök, hogy megoldódott akkor a problémád. És hogy az én Windemre is 2 év a gari akkor. :D
Z sorozatú atom miatt miért vesztek? Ez nem Z520-as hanem 530-as, az is 1,6-on ketyeg, szóval nem sokkal lassabb tudtommal.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8599) Alukard válasza BloodRay (#8598) üzenetére


Alukard
senior tag

Hát, hogy neked is mennyi garid van rá annak szerintem kérdezz utána emailben... biztosan csak ők tudnak mondani (szervíz)...

Proci esetén, én mondjuk inkább a D-t szeretném ;)
Az n270ben nics támogatva a virtuaélizáció HWsen, az n280nál ez már orvosolták, ha jól tudom akkon a Zből 1az 1ben ki is hagyták... no meg nem tudom, hogy a Z sorozatban ottvan e a túlhajtás lehetősége?

https://blackfyre.ninja

(#8600) Zola007 válasza BloodRay (#8577) üzenetére


Zola007
veterán

Hallod-e?
Igazad volt. Tényleg régi volt az everest.
Mondjuk akkor már csak azt nem értem, hogy a 2008. novemberi soft miért nem tudta kezelni rendesen a 2008. júniusában útjára bocsátott Atomot?

Na mindegy, egyébként neked milyen értékeket ad a teszt?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.