Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#8301) BloodRay válasza hami85 (#8300) üzenetére


BloodRay
veterán

Várj még egy 2-3 hónapot. ;]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8302) Kalozman válasza BloodRay (#8301) üzenetére


Kalozman
tag

mert ?

(#8303) bigct


bigct
tag

Nekem közel 1 éve van fehér és nincs baja

Üdv. CT (06302124987)

(#8304) BloodRay válasza bigct (#8303) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem is gondoltam, hogy baja lenne, csak hogy jobban meglátszik rajta a kosz... :P

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8305) bigct válasza BloodRay (#8304) üzenetére


bigct
tag

Nyílván én is így értettem.Pár naponta letörölgetem,és sűrített levegővel kifújatom néha a billt.

Üdv. CT (06302124987)

(#8306) Kalozman


Kalozman
tag

Valaki itt nagyon fehér ellenes ...
Hát a fehér jobban tetszik de feltűnű hivalkodó ...
Én inkább beleolvadok a környezetembe :)

(#8307) BloodRay válasza bigct (#8305) üzenetére


BloodRay
veterán

Én csak szimplán vigyázok rá mióta megvan és így nem látszik rajta semmi. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8308) Kalozman válasza BloodRay (#8307) üzenetére


Kalozman
tag

neked nem fekete van ?

(#8309) TomcsyG


TomcsyG
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekelne itt egy használt fehér színű U100:
[link]

(#8310) BloodRay válasza Kalozman (#8308) üzenetére


BloodRay
veterán

De igen, épp ezért írtam. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8311) csiktor válasza csiktor (#8204) üzenetére


csiktor
tag

Senki nem rendelt még innen akksit?

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#8312) rakal válasza csiktor (#8311) üzenetére


rakal
senior tag

Nem nagyon érdemes,drágák...

(#8313) _seth_


_seth_
veterán

Visszakaptam a windet....

Elvileg alaplapot cseréltek de ebben nem vagyok biztos mindenesetre már jó a touchpad de még jobbat művel... bekapcsolom... majd fogja magát mire bejön a win már úgy pörög a venti mint azelőtt soha sem és egyszerűen kikapcsol...

Király.... :W :W :((( :((

Bekapcsoltam, most megy... bejön az everest: 43 fokos a cpu... felmegy 58-ig teker a venti majd megáll a venti és leesik a hőmérséklet 26-ra... majd emelkedik ismét és megáll ismét...

Volt Gericom notim: 2,5 év hibátlan, volt Albacomp notim, kb 3 éves lehetett amikor eladtam és hibátlan, van Fujitsu-Siemens notim ami már lassan 2 éves lesz és hibátlan, öcsémnek Fuji amilo minije van és hibátlan... szóval ennyit az MSI-ről és az MSI szervízről...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8314) OLE-3 válasza _seth_ (#8313) üzenetére


OLE-3
tag

Nekem folyamatosan 50 fokos a CPU, de nem olyan hangos a venti.
Ha már szétszedhető a géped akkor nézd meg a proci hűtőt, hogy rajta van-e rendesen a magon, meg általában rendben van-e a hűtés. Lehet, hogy csak rosszul rakták össze a szervizben.

Tényleg nektek hány fokos a proci átlagban?

Szégyenlem, de nekem is volt fujitsu laptopom. Konkrétan egy kalap sz@rt nem ért.

[ Szerkesztve ]

(#8315) _seth_ válasza OLE-3 (#8314) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is annyi volt de most ugrál fel-le... és ha bekapcsolom és nem csinálok semmit sem a géppel pár perc és kilövi magát... szuper... na mindjárt szétkapom és megnézem ismét...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8316) Shad0w válasza OLE-3 (#8314) üzenetére


Shad0w
senior tag

Asszem terhelve (túlhajtott állapotban) elértem már a 80 fokot is. Természetesen a szellőzést nem gátoltam semmilyen módon. :)

(#8317) _seth_ válasza Shad0w (#8316) üzenetére


_seth_
veterán

Szellőzés nincs gátolva, most kapott új pasztát a proci és a chipset is a hűtőlap alá, eredmény: most 111 foknál kapcsolt ki a gép... ez full terhelésnél... anno full terhelésnél sem ment soha 70 fölé ez a gép szóval valami nem kerek...

Viszem ma vissza... király...

Máj 12 óta volt bent jún 8-ig, majdnem egy hónap és erre visszaküldik úgy, hogy rosszabb mint volt... lehet kérni kompletten új gépet valamilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8318) Shad0w válasza _seth_ (#8317) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hát ja, ez így szopás.

Nem vagyok benne teljesen biztos, de elvileg ha harmadszorra sem tudják megjavítani akkor lehet kérni az új termékre való cserélést.

(#8319) róland válasza _seth_ (#8317) üzenetére


róland
veterán

Igen, kérhetsz új gépet. (A vásárló választása szerint bármikor másik formáját választhatja a garancia érvényesítésének. Az eladó a vásárlást követő 3 napon belül nem hivatkozhat aránytalan többletköltségre a garancia érvényesítése során.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8320) _seth_


_seth_
veterán

Igen ám csak, hogy ezt még tavaly vettem így már nincs 3 nap :(

Még jó, hogy majdnem 1 hónap volt mire még rosszabb lett a gép... szervizelés mesterfokon...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8321) _seth_ válasza _seth_ (#8320) üzenetére


_seth_
veterán

+ Igaz, hogy az összes eladott msi windre 2 év gari van visszamenőleg is?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8322) ^Clown válasza _seth_ (#8321) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez igaz!

(#8323) djjosehu válasza OLE-3 (#8314) üzenetére


djjosehu
csendes tag

50-52 fokos U90-en, 70 körülig megy fel 3D-vel. Eddig azt tapasztaltam, hogy arányosan nagy terhelésre kevésbé reagál melegedéssel mint a Geforce videokaris Acerem, ami elvileg pont arra van tervezve.

Tanulok, mert a tanulás meghozza gyümölcsét. A gyümölcsből pedig - mint tudjuk - pálinkát lehet főzni.

(#8324) róland válasza _seth_ (#8320) üzenetére


róland
veterán

PTK

Jótállás és szavatosság:

Jótállás:

A jótállás

248. § (1) Aki a szerződés hibátlan teljesítéséért szerződés vagy jogszabály alapján jótállásra köteles, ennek időtartama alatt a felelősség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett. A jótállás a jogosultnak a törvényből eredő jogait nem érinti.

(2) A jótállás a kötelezettet a jótállási kötelezettséget keletkeztető szerződésben vagy jogszabályban, továbbá a szolgáltatásra vonatkozó reklámban foglalt feltételek szerint terheli.

(3) Fogyasztói szerződés esetében a jótállási nyilatkozatnak tartalmaznia kell a jótállás kötelezettjének nevét és címét, a jótállás tartalmát, időtartamát, területi hatályát és a belőle eredő jogok érvényesítésének módját; utalnia kell továbbá arra, hogy a jótállás a fogyasztónak a törvényből eredő jogait nem érinti. A jótállási nyilatkozatot a fogyasztó kérésére írásban vagy más maradandó eszközzel rögzíteni kell, és a fogyasztó rendelkezésére kell bocsátani. Jótállást kötelezően előíró jogszabály a jótállási nyilatkozatra vonatkozóan további követelményeket állapíthat meg. Az e bekezdésben meghatározott feltételek nemteljesülése nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét.

(4) A jogosult a jótállási határidő alatt bármikor közölheti kifogását a kötelezettel.

(5) A törvénynek a szavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályait a jótállási jogok gyakorlásánál megfelelően alkalmazni kell.

Szavatosság:

306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosult

a) elsősorban - választása szerint - kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát, és a szavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott kényelmetlenséget;

b) ha sem kijavításra, sem kicserélésre nincs joga, vagy ha a kötelezett a kijavítást, illetve a kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének a (2) bekezdésben írt feltételekkel nem tud eleget tenni - választása szerint - megfelelő árleszállítást igényelhet vagy elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

(2) A kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.

(3) Ha a kötelezett a dolog kijavítását megfelelő határidőre nem vállalja, vagy nem végzi el, a jogosult a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja.

(4) A jogosult a kijavításig vagy kicserélésig az ellenszolgáltatás arányos részét visszatarthatja.

(5) Fogyasztói szerződésben semmis az a kikötés, amely a szavatossági jogoknak a törvényben meghatározott sorrendjétől a fogyasztó hátrányára tér el.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8325) SZEGECS válasza Dodo46 (#8278) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

a konnektor földelt?

Kicsit megkésve válaszolok, de a villamos hálózattal nincs gond, -az tavaly ősszel lett felújítva. (a régi alu MM-fal vezetékek helyett normális keresztmetszetű réz vezetékek lettek beépítve, +földelt konnektor a melegpadlós helyiségekben is.)

(#8326) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok!
A Szokásos Wind probléma még mindig fennnál?(Rosz venti, teszt xp, rosszul feliratozott bill, stb?)
Vagy ha most veszek egy feketét Aqua-ba vagy Edigital-ba akkor az már tökéletes lesz? Hány ram slot és milyen aksi van benne? Mert Aqua 2gigát ír 6cellás aksival, edigital meg 1+1gigát és 3cellás aksit! U100-051Huról van szó!
Előre is köszi!

Smoke & Torque

(#8327) OLE-3 válasza Szplöttyy (#8326) üzenetére


OLE-3
tag

Nekem ezek közül egyikkel sem volt gondom. Mit értesz rossz feliratozás alatt?
Viszont a tapipaddal nem tudtam a mai napig megbarátkozni. Legalábbis a scrollozással :)

(#8328) Paladin1492 válasza Szplöttyy (#8326) üzenetére

Szia!
Nekem sincs ezekkel gondom.Én áprilisban vettem, 2Gb-rammal, 6 cellás aksival. A tapipaddal én se tudok megbarátkozni,de nem is használom.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#8329) pyrannha válasza Szplöttyy (#8326) üzenetére


pyrannha
senior tag

Az edigitálnál csak elírás a 3 cellás aksi, ott is 6 cellással adják.
Ha a venti elkezdene zörögni, akkor meg kell olajozni egy kicsit.
A bill feliratozás minősége nem túl jó, de még mindig a bőven jó kategória.
Az xp az normális home, már odafigyelnek arra, hogy ne kerüljön ki a teszt winnel.
1 db memslot van a gépben. És azért írták az 1+1 giga ramot, mert 1 giga van ráforrasztva az alaplapra és a memslotba teszik a másik 1 gigás modult. Ez egyedül akkor hátrány, ha a 24%-os túlhajtást szeretnéd használni, mert azt már nem bírják a ramok.
(Ilyenkor érdemes kicserélni egy 2 gigás 800 MHz-es ramra, az alaplapit pedig le kell tiltani.)

PSN ID: VDFPO

(#8330) Ulkesh válasza pyrannha (#8329) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ez egyedül akkor hátrány, ha a 24%-os túlhajtást szeretnéd használni, mert azt már nem bírják a ramok."

Még a nagyobb túlhajtást is bírják, gondolom van néhány gyengébb széria, de az enyém 2,4 GHz-en is szépen működik 2 GB-al [link].

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#8331) Szecsy


Szecsy
aktív tag

nektek nem kezd el kopni a bekapcsológombról a I/O felirat?

(#8332) _seth_ válasza Szecsy (#8331) üzenetére


_seth_
veterán

De.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8333) BloodRay válasza Szecsy (#8331) üzenetére


BloodRay
veterán

Én még nem vettem észre, hogy konpa(7 hónapos lesz a gép).
Bár ha lekopna sem zavarna csöppet sem. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8334) Szecsy válasza _seth_ (#8332) üzenetére


Szecsy
aktív tag

mivele lehet ezt megakadályozni?? vagy vmi praktika??
csak ne azt mond h ne kapcsoljam be

(#8335) Szecsy


Szecsy
aktív tag


ennyire

[ Szerkesztve ]

(#8336) OLE-3 válasza Szecsy (#8331) üzenetére


OLE-3
tag

Nekem az elején a ledek felett kopnak az ikonok. HDD már nincs :)

(#8337) BloodRay válasza Szecsy (#8334) üzenetére


BloodRay
veterán

Talán ha leragasztod valami átlátszó matricával. :)
Na meg ugye bekapcsoláskor nem kell izgatási célzattal dörzsölgetni. ;]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8338) Szecsy válasza BloodRay (#8337) üzenetére


Szecsy
aktív tag

már lassan ott nyomom meg ahol a kék led van és elferdűl a gomb :D

(#8339) BloodRay válasza Szecsy (#8338) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem tényleg vagy matricázd le, vagy nyugodj bele, hogy le fog kopni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8340) Szecsy válasza BloodRay (#8339) üzenetére


Szecsy
aktív tag

belebolondulok ez a legnagyobb bajom az életben :DD

(#8341) ghost52


ghost52
csendes tag

Lenne egy kérdésem.Nekem is van egy MSI U100 gépem.
A visszaállitó lemeze DVD van ,és 700 mega.
A neró másoláskor cd romot kér ,tehát hogyan lehet másolni?
Esetleg valaki már megtette?
Előre is köszönöm a választ.
Üdv

(#8342) pyrannha válasza Ulkesh (#8330) üzenetére


pyrannha
senior tag

2,4 GHz? :Y
Ez nem semmi! :R
Mivel sikerült ennyire túlhajtani? Módosított bios van a gépeden?

Amúgy tényleg voltak/vannak gyengébb szériák, amik nem bírják a 24%-os oc-t sem.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: VDFPO

(#8343) Ulkesh válasza pyrannha (#8342) üzenetére


Ulkesh
őstag

Az OSX EFI-jében megadható az FSB és a szorzó is, ez felülbírálja a BIOS beállításait.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#8344) irsaioliver válasza Ulkesh (#8343) üzenetére


irsaioliver
csendes tag

Sziasztok!

Most lettem egy (használt) U100-as boldog tulajdonosa. :)

Viszont lenne pűr kérdésem a tapasztaltabbakhoz:

A HDD Recovery partíciót törölte az előző tulaj... Vissza tudom ezt állítani valamilyen image fájlból?
Recovery DVD-t szintén nem kaptam... Letölthető valahonnan?

Vista/Windows7 drivereket honnan tudnék letölteni?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

(#8345) pyrannha válasza Ulkesh (#8343) üzenetére


pyrannha
senior tag

Aham, értem.
És van már olyan OSX ami alatt működik minden rendesen? Gondolok itt a wifi-re, külső mikrofonra, stb.? Ha igen, akkor melyik az?

irsaioliver: Vistához általában szokott lenni az adott eszközt gyártó honlapján driver. Ha valamihez mégsem találsz, akkor megpróbálhatod az XP-s drivert is, mert azokkal is működnek. (de nem minden esetben)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: VDFPO

(#8346) ghost52 válasza irsaioliver (#8344) üzenetére


ghost52
csendes tag

Hello!
A rejtett particiót egy másik vinyóról amin ez megvan,átkell klónozni.
A recoveri lemez elvileg minden eladott msi hez adtak és erről telepithető az op rendszer.
Egy két óra szervizdijért az msi szerviz megoldja a hibát
Üdv

(#8347) Ulkesh válasza pyrannha (#8345) üzenetére


Ulkesh
őstag

"És van már olyan OSX ami alatt működik minden rendesen?"

Disztribúció nincs, de ha felrakod a WindOSX-et, vagy iDeneb 1.4-et, akkor fel tudod rakni az új drivereket.
Jelenleg egyedül a belső mikrofon az ami nem működik, minden más megy.
(Ez mondjuk nem nagy hiányosság, mert lehet, hogy csak az enyém, de annyira halk a belső mikrofonja, hogy Windows alatt is szinte a használhatatlanságot súrolja.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#8348) Pompi válasza Ulkesh (#8347) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Meg mondjuk kár, hogy külső program kell a realtek wifihez. Nekem legalábbis nem volt szimpi. De mondjuk bagóért lehet bele olyan kártyát szerválni amit natív kezel az osx.

Feel Good Inc.

(#8349) Dodo46


Dodo46
csendes tag

partició törlés... f3-as bill stb téma.......
én leszedtem az egész particiót, mert 3 partició van a recoverivel együtt ha gyárilag veszed...
külső usb-s dvd meghajtóról bebootoltattam a gyári kapot lemezzel, és elindítottam a telepítést, de itt csak 5 lehetőséget adott:
1. csak a c meghajtó
2. c meghajtó 10gb és a maradék
3. c meghajtó 20gb és a maradék
4. c meghajtó 30gb és a maradék
5. c meghajtó 40gb és a maradék
felraktam, a gyári cd-ről de a boot recoveri menü sehol, szóval ha a gépet egyszer telepíted a gyári kapott lemezről akkor nem marad meg az F3 menüs recover .... :(
szóval azt valahogy át kell tükrözni, ez az én véleményem....
nekem nincs gondom, bajom, mivel én vettem egy Lg külső dvd írót, usb, 10.500ft ért, és így bármikor tudok telepíteni a gépre bármit, és így azt a plusz 5gb amin a recoveri volt hozzá adtam a többihez... nekem nem kellett így már hogy van külső dvd-m, amugy kurva kényelmes dolog, mivel kb 8-10 perc alatt az egész rendszert újra rakja, minden driver-ral...

(#8350) menyko válasza Szecsy (#8334) üzenetére


menyko
tag

Ha mondjuk lekennéd egy matt átlátszó körömlakkal a feliratot? Csak ha pont úgy esik rá a fény akkor látszódna kicsit, hogy le van kenve vele.
Csak egy ötlet :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.