Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#9001) Shad0w válasza Kendek (#9000) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hát csak annyi, hogy kurva lassú az egész gép, és ez jól kitűnik azon, hogy egy txt-t sem tud görgetni.

[ Szerkesztve ]

(#9002) Kendek válasza Shad0w (#9001) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah értem. Fura, nálam egyáltalán nem lassú, bőven megy úgy mint egy Windows 7. Persze GNOME-al, bár KDE-vel csak hónapokkal ezelőtt teszteltem, de azzal kicsit tényleg lassú volt, olyan felejtős szinten. De ez hasít. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9003) maláj


maláj
őstag

edigitalban MSI Wind U100-1030HU 2 év garral + ajándék msi usb blútyúk micro adapterrel 80k ...

a számozással kapcsolatban van vmi oldal, hogy melyik miben különbözik -e ???

(#9004) jattila40 válasza Kendek (#9002) üzenetére


jattila40
tag

Nekem is lassú Ubuntu NR alatt a gnomemmal a grafika kezelés (U123). Hogy állítottad be, hogy neked megy úgy mint az XP? Nálam meg sem közelíti. Mi van az Xconfig fájlodban? Egyébként baromi zavaró, hogy vibráltatja a fényerőt. Van erre valami megoldás?. 9.04-ről frissítettem, és nincs kikapcsoló gomb. Ez is zavaró. Szóval eddig nem nyerte meg a tetszésemet az UNR. Még mindig nem tudják utolérni a 7 éves XP-t. Szomorú.

(#9005) Kendek válasza jattila40 (#9004) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A xorg.conf fájlban semmi érdemleges nincsen, tekintve, hogy az új X jóval egyszerűbb ilyen téren, ne kell agyonkonfigurálni. Nem árt hozzátenni, hogy az Intel videómeghajtó a korábban használt "EXA" gyorsítási módról "UXA"-ra váltott, ez is elősegíti a gyorsulást. Ezért is lenne érdemesebb az új 9.10-es Kubuntut is feltenni kipróbálásra, hátogyha jobban megy már mint annak előtte. Annyi biztos, hogy a Compiz gyönyörűen, teljesen simán megy rajta, a munkaasztal kocka még egy picit sem akad.
Nem értem, hogy nálatok mi a gond akkor, különösebben nem állítottam semmit, csak feltettem tiszta telepítéssel és jó.
A fényerő ugrálás már egyből elmúlik nekem, ha bejelentkezek és a főmenüt előhívom. Ilyenkor egyel lejjebb van a fényerő, nem maxon, de nyomok egy fölfele állítást, és akkor maxra állítódik, és nem folytatja a dolgot. Igazán nem zavaró már annyira.
Egyébként az UNR gondolom, hogy nem nyerte el a tetszésed, és főleg nem éri el az XP színtjét, hiszen ez teljesen kezdőknek lett kitalálva, akik csak nagyjából netezésre használják a gépet. A sima Ubit kell fölrakni, az teljes értékű operációs rendszer, sokkalta többet nyújt egy XP-nél, csak bele kell merülni a rejtelmeibe. Sok mindent lehet a gconf-editor-on keresztül is állítani. Fel nem raknám rá az XP-t az Ubi után már.

<-ƘƘ->

(#9006) _seth_ válasza maláj (#9003) üzenetére


_seth_
veterán

Tuti ajándék hozzá a BT adapter? Csak mert van beépített is :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9007) moli.hu


moli.hu
őstag

rovid tapasztalatom a 9 cellas akkurol:
tegnap munkahelyemen jovahagytak a potakku vasarlasat a ceges wind-emhez, ugyhogy ma reggel elmentem a speedshopba, hogy beprobaljam az akkut, mert egy eve tobb eredeti-msi-gyari(!) akkut is berendeltunk, de mind feszult a gepben, az akku erintkezese meg-megszakadt, mind vissza kellett vinni. ugy volt, hogy a 9 cellasat kapom, de miutan kiprobaltam es a gep mar a vizszintes asztalon is gyakorlatilag onmagatol hatradolt, inkabb a 6 cellasat valasztottam. hat, nem hiaba 6 cella a max gyari meret.

[ Szerkesztve ]

(#9008) maláj válasza _seth_ (#9006) üzenetére


maláj
őstag

MSI Wind U100-1030HU netbook, fekete (van benne Express Card)

MSI Wind U100-854HU netbook, fekete + Ajánédék MSI USB Bluetooth micro adapter (nincs benne Express Card)

mind a két motyó 79.900 jó magyar pengő :)

(#9009) Shad0w válasza Kendek (#9005) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ubuntu 9.04-ről frissítettem a 9.10-re, demár a 9.04 is ugyanilyen lassú volt, tulajdonképpen azon kívül, hogy felraktam egy black skint csak a frissítések lettek felrakva meg a grub-ot piszkáltam egy kicsit, de semmi máshoz nem nyúltam.

(#9010) pk3


pk3
csendes tag

hy, sikerult mar valakinek H264 kodolasu filmet akadasmenttesen lejatszani wind u100-on?:D
720p-s videot akartam lejatszani,a ph tesztben DivX kodolasu videot 70%os terhelessel jatszotta le,es az x264es videot is folyamatosan jatszotta.
24%-al tulhuzva a cpu-t,km playerrel nemsikerult 720p-s x264-es videot folyamatos lejatszasra birnom :/
esetleg ismer valaki olyan lejatszoprogramot/kodeket amivel kevesbe terheli a cpu-t a lejatszas? bar igyis 70% koruli volt a cpu kihasznaltsag.(hardware acceleration nemjatszik a gma 950-es szeriaval,videolejatszasnal)

(#9011) BloodRay válasza pk3 (#9010) üzenetére


BloodRay
veterán

KMPlayer jól be volt állítva? :F

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9012) Shad0w válasza pk3 (#9010) üzenetére


Shad0w
senior tag

Én csak a K-Lite codec packot szoktam felrakni, az felrakja a Media Player Classic-ot is és visz mindent. Bár linux és win7 (build 7100) alatt tényleg nem megy a 720p.

Ja és ne legyen megint codec háború, nincs most kedvem hozzá...

(#9013) pk3 válasza Shad0w (#9012) üzenetére


pk3
csendes tag

K-lite -al es mplayer classiccal szaggatas nelkul megy,ezekszerint a km player volt/van rosszul beallitva.Probaltam pedig minden lehetseges modon,köszönöm a tippet :R
P.S.
valaki probalta mar setfsb-vel tulhuzni az atomot?
en nem taltam meg a megfelelo chipset tamogatast benne.

(#9014) Kendek válasza pk3 (#9013) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én próbáltam, és ment is. Lehet találni a Google-val néhány lehetséges típus számot, amivel jó, de biztosra nem lehet megmondani, hogy melyikkel működik, mert nem egyforma PLL-t használnak mindben (szétszedni meg bizonyára nem akarod). Próbálgasd különbözőekkel az alapján, amit találsz a neten róla. Az értelme persze megkérdőjelezhető, ha egyszer gombnyomásra túlhúzható addig a szintig, amennyit még elbír stabilan.

<-ƘƘ->

(#9015) BloodRay válasza Kendek (#9014) üzenetére


BloodRay
veterán

Khemm 2,4GHz-en is megy stabilan. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9016) Kendek válasza BloodRay (#9015) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A proci bírná mindenkinek, de nem FSB növeléssel. Ha lehetne a szorzót állítani, akkor bőven elszaladgálna akár magasabb órajelen is. Neked hogyan megy úgy? Hiszen még a RAM szorzót sem lehet állítani, se semmit. Vagy ezzel a progival azt is lehet stabilan? Már régen néztem...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9017) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég vettem, én is egy MSI Wind U100-ast, és nem tudom életre kelteni a webcamját:S Valaki, tudna segiteni nekem? Egyszerűen, még ki sem írja, az eszközkezelő, hogy ismeretlen eszköz, vagy valami..

Üdv, Csaba

(#9018) BloodRay válasza Kendek (#9016) üzenetére


BloodRay
veterán

Az elkövető nem én vagyok. :)
Az Ulkesh kolléga. :)
OSX van a gépén és, hogy őt idézzem: "Chameleon bootloader-ében be lehet állítani a hardver specifikációt (gyakorlatilag ez egy EFI emuláció, ahol ugyanúgy mindent be lehet állítgatni, mint egy asztali gép tuning BIOS-ában)" :)
Engedelmével pár kép:

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9019) Kendek válasza Nokedli92 (#9017) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Be kellene kapcsolni; Fn+F6

BloodRay: jah, így már értem. De sokra nem megyek vele, eszem ágában sincsen OSX-et használni. Maradok a 16%-os túlhajtásnál. Mindenesetre szép eredmény. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9020) BloodRay válasza Kendek (#9019) üzenetére


BloodRay
veterán

Én is így vagyok egyébként. :)
16% nekem is elég bőven alkalmanként. :K
Érdekességként gondoltam azért megemlítem, hogy mit tud az Atomerőmű, ha elszabadul. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9021) Nokedli92 válasza Kendek (#9019) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Ezer hála!

Kérem szépen, ezt hívják, figyelmetlenségnek!
Máskor jobban odafigyelek, köszönöm nektek!

Üdv, Csaba

(#9022) napata2


napata2
tag

Sziasztok!

MSI Wind U100-at néztem ki magamnak torrentezés (file fel- és letöltés) céljából.napi kb. 16 órában Valaki írta, hogy hogy összecsukott állapotban ilyen célból kb. 10W körül fogyaszt, tehát igen alacsony.
Be lehet azt állítani, hogy ha a képernyőt lecsukom, a gép maga dolgozzon?
Lehet mellette aludni, azaz, ha megy a fel- és letöltés, akkor elég halk ahhoz, hogy ne zavarja esténként az ember álmát?
Mivel a fenti célra kellene, azért ugye érdemes lenne kivenni az aksikat belőle, hiszen mindig hálózatról menne?

Használja erre a célra más is ezt a gépet?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#9023) napata2


napata2
tag

Még annyit kérdeznék, hogy a winchestere mennyire hangos? Mennyire zavaró napközben átlag zaj mellett illetve az éjszakai csendben?

(#9024) Kendek válasza napata2 (#9023) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Erre a dologra szerintem teljesen alkalmas a gépezet. Azt belehet állítani mindenféle operációs rendszeren, hogy a fedél lecsukásánál csak a képernyő kapcsoljon ki. Alap állapotban szerintem egyáltalán nem hangos, de ha nem közvetlen melletted van, akkor teljesen okés. A merevlemezt nem nagyon lehet hallani, ha seek-el az sem hangos, sőt elég kellemes a hangja, nem az a ciripelős. (Persze ez valamennyire szubjektív, én nem vagyok kényes annyira.)
Az aksit érdemes kivenni, ha sokáig szeretnéd, hogy működjön (nekem egy év után meghalt teljesen úgy, hogy csak hálózatról ment jószerivel), de ha az a fontosabb, hogy áramszünetkor ne kapcsoljon ki, akkor hagyd benne.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9025) napata2 válasza Kendek (#9024) üzenetére


napata2
tag

Köszönöm szépen a gyors választ, akkor úgy néz ki, hogy megfelel ere a célra!

Az argep.hu-n többen hirdetik az U100-ast, van ahol nem ajánlatos ezek közül venni a tapasztalatok alapján?
pl.
- 5ncomp.hu - 5NCOMP KFT. - 74.500 Ft
- Green PC - 74.900 Ft
- notebooktar.hu - PC Trade Kft. - 76.375 Ft
- PC-Vilag.hu - Bergoo Design Kft.- 76.213 Ft
- woxcomputer.hu - WOX Computer Kft.- 76.580 Ft

Az Extreme Digitalnál 79.900 Ft, ezzel jók a tapasztalataim, ingyenes a kiszállítás is, csak itt 3 cellás aksival adják, igaz most úgy néz ki, hogy nem kellene a jobb 6 cellás aksi, de lehet, hogy később számítana a hosszú készenlét...

(#9026) Kendek válasza napata2 (#9025) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Őszintén szólva nekem nincsen tapasztalatom ezekkel a cégekkel, de ha biztosra akarsz menni, természetesen vegyed attól, amellyel saját pozitív tapasztalataid vannak.
Bár szerintem ha korrekten oda van írva a gari idő, meg az intézésének lehetősége, meg minden féle le van írva a cég honlapján, akkor biztosan nem jársz pórul. Én is árgépről szoktam bevásárolni, általában onnan rendelem, ahonnan a legolcsóbb. A Wind-emet mondjuk Vateráról szereztem be ott hirdetett a cég, és megnyugtatott a látvány, hogy sok a pozitív visszajelzés.
Amúgy affene, nem is gondoltam volna, hogy már ilyen olcsó a gépezet. Egy éve még 100 felett vettem kicsivel.

<-ƘƘ->

(#9027) csuvarszkia válasza napata2 (#9025) üzenetére


csuvarszkia
csendes tag

Én is használom éjszaka torrentezésre. Simán alszom mellette. Néha bekapcsol a ventilátor, de ha elalszol, kizárt, hogy meghalld. Tökéletes erre a gép.

(#9028) BloodRay válasza Kendek (#9026) üzenetére


BloodRay
veterán

Én is 100-ért vettem egy éve. :)
Ezek az árak meg ki tudja milyen kiszerelésre vonatkoznak. Nem árt vigyázni, tudakozódni azért.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9029) róland válasza napata2 (#9025) üzenetére


róland
veterán

Toornetezni a La Fonera 2.0g vagy La Fonera 2.0n router az egyik legjobb választás.

Én még küzdöttem a torrent beállításával, ma már a 2.0g-hez is elérhető új firmware, a 2.0n pedig alapból tudja, s emellett egy n-es router.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9030) napata válasza róland (#9029) üzenetére


napata
csendes tag

Ezt nem egészen értem, nem mindegy, hogy milyen WiFi-s routert veszek? 3/30Mbit-s az Internetem, a WiFi-s routerek meg 54Mbit-esek. Én egy olcsóbb TPLink-et néztem ki.

(#9031) Kendek válasza napata (#9030) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen routert veszel. Lehetőleg olyat kell, ami bírja a torrentet és nem hal be a nagyszámú kapcsolatoktól. Mert aztán megáll a menet.
30 Mbites nethez meg főleg nem árt gondosan választani, és lehetőleg egy N-eset venni, nem régebbi G-s routert (300Mbps), a U100-ban is N-es Wi-Fi van. Ezek csak névlegesen ekkora sebességűek, korántsem hozzák ezt a gyakorlatban, főleg ez utóbbi.
Bár róland a Wind helyett gondolta azt a routert, nem emiatt aggodalmaskodot.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9032) ^Clown válasza napata (#9030) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

3/30-as nethez ne g-s routert vegyél, mert kb. jó, ha 25Mbit-et fogsz belőle tudni használni. Csakis n-eset válassz!

(#9033) napata2 válasza Kendek (#9031) üzenetére


napata2
tag

Köszi a válaszokat!
A TP-Linket sokan dicsérik és talán a legolcsóbb is: TP-LINK WR-841N 300Mbps WLAN router 8 ezer körül van most.

(#9034) napata2 válasza Kendek (#9031) üzenetére


napata2
tag

Még egy kérdésem lenne: ha nem akarom aksival használni csak hálózatról akkor kicsomagolás után a hátulját (akkumulátor) fel se tegyem, csak dugjam be egyből a 220-ba?

(#9035) csuvarszkia válasza napata2 (#9034) üzenetére


csuvarszkia
csendes tag

Ez engem is érdekelne, mert még nem használtam úgy, hogy kivettem az aksiját. Jót tesz az neki?
Én úgy gondolom, hogy mindegy, mert úgy is leállítja a töltést.

Nekem egy ASUS routerem van, jól beállítva tökéletes a torrenthez (n-es), de nem használok sok szálat. A barátomnál, ahol összejövünk 5-6 géppel, ott egy ilyen egyszerű TP link van. 20/10-es NET van és 4 gépen megy a torrent egyszerre, sosem volt még gond vele. Ez is szerintem jó beállítás kérdése. Az ASUS-ommal (WL530g-V2) kicsit bénáztam, a géppel is, de most már jó.

UI: Két fázis között 400V, míg a fázis és nulla között 230V a szabványos. Emiatt már nem használatos a 380V és 220V kifejezés.

[ Szerkesztve ]

(#9036) Kendek válasza napata2 (#9034) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

~40%-ra töltik gyárilag az aksit, azon érdemes hagyni állni hosszabb távon. Ezt azért ellenőrizd le, és az sem árt, ha lemeríted, majd feltöltöd egyszer teljesen majd újra le és aztán ~40%-ig megint töltés és úgy raktározod el. Több mindenről lehet olvasni, vannak akik azt tanácsolják, hogy zacsiba be majd irány a hűtőszekrény vele, de elvileg 20°C-t kedveli leginkább. Időnként érdemes azért ellenőrizni a töltöttséget.

<-ƘƘ->

(#9037) róland válasza napata (#9030) üzenetére


róland
veterán

A legcsendesebb, legtakarékosabb megoldás, ha maga a router tölti le amit szeretnél.

Ugyan az ASUS routerei közt is van olyan, amelyik tudja ezt, de elég sok macera van velük.

Én egy La Fonera 2.0g-t használok, megelégedéssel. Ha ma venném, akkor a 2.0n lenne a befutó. Erősebb hardver, biztosabb, gyorsabb kapcsolat, gyárilag beépített torrent kliens. Külön Firefox kiterjesztés a router torrent funkciójához.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9038) napata2


napata2
tag

Köszönöm a válaszokat.

Azzal van valakinek tapasztalata, hogy HD (.mkv) filmeket mennyire szépen játszik le VGA kábellel összekötve Full HD-s LCD TV-n?

Leginkább a HD érdekelne, de az is, hogy DivX-et illetve DVD-t hogyan játszik le a fenti formában?!

(#9039) Nokedli92 válasza napata2 (#9038) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Nekem, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom azt beállítani, hogy mikor lehajtom a képernyőt akkor a WIFI ne kapcsoljon ki?

Üdv, Csaba

(#9040) Kendek válasza Nokedli92 (#9039) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az energiagazdálkodási lehetőségeknél a vezérlőpultban. Séma beállításainak módosítása -> Spec. energia. ... -> a vezeték nélküli...-nál állítsad arra, hogy ne takarítson meg energiát egyáltalán. XP-nél is hasonló helyen lehet valszeg.

<-ƘƘ->

(#9041) róland válasza róland (#9037) üzenetére


róland
veterán

Ma frissítettem firmware-t a Fonera 2.0g-men, s nagyon tetszik az új Transmission, s a megújult szolgáltatáskészlet. Végre itt is működik az egyedi fájlok kezelése.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9042) Shad0w válasza Nokedli92 (#9039) üzenetére


Shad0w
senior tag

A wifi nem kapcsol ki ha lecsukod a képernyőt.

(#9043) Nokedli92 válasza Shad0w (#9042) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

Úgy néz ki, hogy jó lett..

Üdv, Csaba

(#9044) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

A problémám, még most sem oldódott meg!
Még mindig kikapcsol a WI-FI nem tudom miért.
Windows 7-em van.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#9045) Shad0w válasza Nokedli92 (#9044) üzenetére


Shad0w
senior tag

Próbáld meg lecsukott monitorral függőlegesbe állítani a wind-et. win7 RC-ben még az Fn+F11-el sem tudtam kikapcsolni a wifit, ellenben olyat már tapasztaltam, hogy lecsukott képernyővel gyengült a wifi jel.

(#9046) BloodRay válasza Nokedli92 (#9044) üzenetére


BloodRay
veterán

Wifi driver friss?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9047) Nokedli92 válasza Shad0w (#9045) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Üdv!

Akkor sem jó. ugyan az a probléma!

ŐŐ Win 7-re nem találtam friss drivert.

Amúgy, ha netezek, és elötte ülök, akkor tök normálisan megy a wifi.. de mikor lecsukom, elmegyek 2-percre, akkor olyan lesz, mint a fenti képen.

Üdv, Csaba

(#9048) Kendek válasza Nokedli92 (#9047) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbáld meg átállítani az eszközkezelőben az eszközre kattintva a "power save mode"-ot az "Advanced" (mit tom én mi magyarul) fülnél. Valszeg "CAM"-ra kellene.
Mint itt, csak magyarul:

<-ƘƘ->

(#9049) Nokedli92 válasza Kendek (#9048) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Ez már be volt állítva, ezen volt...

és mégsem jó. :( :( :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#9050) Nokedli92 válasza Nokedli92 (#9049) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Úúristen, emberek!

Annyi volt a hiba, hogy az éjjeli szekrényem egyik felén, nem megy a wifis kapcsolat, a másik felén, meg tökéletesen megy, egész este a net. Körülbelül, 15cm Ennyi a különbség közte..:D:D ennyit számít?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.