Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#8051) _seth_ válasza BloodRay (#8050) üzenetére


_seth_
veterán

Én tudom :)

Én használtam 1 és 2 giga rammal is (a 2 giga az egy 2 gigás 800 mhz-es kingmax modul de volt már benne 1 giga 667-es kingmax is az alaplapival együtt. Szárnyra nem kap a 2 gigától ez egyértelmű de nekem az volt az érzésem, hogy gyorsabban vált a programok között, van amit gyorsabban tölt be.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8052) Vegha válasza _seth_ (#8051) üzenetére


Vegha
senior tag

memória bővítéstől nem valószínű, hogy gyorsabb lesz a rendszered, viszont ha a memória gyorsabb, akkor feltehetőleg azt _érezted_. 667 vs. 800 MHz lehet hogy valahol már számottevő.

(#8053) szabomihaly2 válasza Tom*80 (#8049) üzenetére


szabomihaly2
csendes tag

Valóban létezik, itt a cím: http://windowsum.com/f77/windows-7-rc-language-packs-download-5906/
Nekem az élményindex 2,1 volt, míg fel nem raktam az inteles drivert :D.

(#8054) BloodRay válasza _seth_ (#8051) üzenetére


BloodRay
veterán

Tudom, hogy te tudod, csak hozzátettem. ;)
Lehet majd én is veszek még majd egy 2GB-os modult.
Bár annyira nem fontos most a 24%-os tuning, anélkül is megvagyok. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8055) BloodRay válasza Vegha (#8052) üzenetére


BloodRay
veterán

Na ez pont ellenkezőleg van. :)
Azt, hogy a memória 800-as és nem 667-es kb annyiban venni észre, hogy jobban bírja a túlhajtást(mivel a 800-as nem hajtódik ekkor túl), egyébként nem sokmindent vennél észre.
Viszont a dupla akkora memória(főleg sok alkalmazáskor, illetve azok közötti váltáskor) igencsak észrevehetően pozitív hatással van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8056) Shad0w válasza Tom*80 (#8049) üzenetére


Shad0w
senior tag

24%-osan túlhajtva:

[ Szerkesztve ]

(#8057) Tom*80 válasza szabomihaly2 (#8053) üzenetére


Tom*80
csendes tag

Inteles driver? Na én azt még nem raktam fel! Lehet ez a hiba? Ez az wind oldaláról letölhető xp driver vagy inteltől honlapról való? Ha egy linket tudnál adni azt megköszönném! Üdv!

(#8058) BloodRay válasza Tom*80 (#8057) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem a GMA boosterre gondolhat(nem igazán intel driver)... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8059) _seth_ válasza Vegha (#8052) üzenetére


_seth_
veterán

Oké feladom.... nem gyorsabb semmivel sem...

Mhz számít? Ne már.... mintha gyorsabban tudná hajtani ha 800-as... tuningolni lehet persze de a 667-est is de nem a mhz számít jelen esetben...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8060) szabomihaly2 válasza Tom*80 (#8057) üzenetére


szabomihaly2
csendes tag

Az msi honlapos xp-sre gondoltam.

(#8061) zeroflag válasza BloodRay (#8055) üzenetére


zeroflag
csendes tag

Csak akkor gyorsit ha nincs eleg es azert bovited. Ha en most beletennek plusz 1-et, kereken 0 sebesseg novelo hatasa lenne. Szerintem ezzel meg sokan vagyunk igy. Ezert is hulyeseg kijelenteni altalaban hogy gyorsabb lesz barmi is +1Gtol.

(#8062) Shad0w


Shad0w
senior tag

Szerintem meg nem tudom, hogy gyorsabb lesz-e a windecske 2 GB rammal. Egyedül azt tudom, hogy általam használt operációs rendszerek és alkalmazások az elvárt paramétereken belül futnak 1 GB-al is. És ennyi nekem bőven elég. Aki pedig úgy gondolja (netalán tudja), hogy a programjai megkívánják a plusz ramot, az sztm tegyen bele bátran, lassabb nem lesz. :)

(#8063) ovecs válasza Shad0w (#8062) üzenetére


ovecs
senior tag

Nézd meg mondjuk munka közben, hogy mekkora a lapozófájlod.... A sok háttérben futó alkalmazás( tűzfal, vrusrtó stb.) igenis zabálja a memóriát.....
Szóval 1gb bizony könnyen "elfogyhat"

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8064) Shad0w válasza ovecs (#8063) üzenetére


Shad0w
senior tag

Had fogyjon, amíg nekem nem lassul be a packet tracer, meg az MS Office, addig nem különösebben izgat.

(#8065) Vegha válasza BloodRay (#8055) üzenetére


Vegha
senior tag

Az, hogy alkalmazások közötti váltáskor gyorsabban megy 2GB-tal nyilván abból adódik, hogy előtte is pagefile-ból dolgozott, ergo megérett már a memória bővítésre (kapacitás).
Túlhajtás témában nem tudok állást foglalni, sosem vetemedtem rá. Viszont a levezetésed alapján nem sok értelme lenne a memóriák sebesség növelésének. némiképp ellentmondásosnak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#8066) Shad0w válasza Vegha (#8065) üzenetére


Shad0w
senior tag

Arra gondolt, hogy hiába pakolod bele a 800 MHz-es ramodat, akkor is 667-en fogja járatni.

(#8067) Vegha válasza BloodRay (#8055) üzenetére


Vegha
senior tag

amúgy szerintem Te a duálos rendszerre gondolsz, ahol látszólag a memória bővülés javít a rendszeren, de igazából ott sem a kapacitás dob rajta, hanem hogy szinkronban dolgozik 2 fizikai modul. az valóban érezhető sebességnövekedéssel jár. tudtommal a wind erre nem képes.

(#8068) Vegha válasza Shad0w (#8066) üzenetére


Vegha
senior tag

ebben az esetben én értettem félre. nem tudom a wind alaplapja mekkora sebességű memóriát kezel.

(#8069) BloodRay válasza Vegha (#8065) üzenetére


BloodRay
veterán

Komolyan mondom vicces, hogy itt sokan gyakorlatilag azt akarják nekem bizonygatni, hogy fölösleges a gépbe a plusz memória, ergo nincs különbség 1 és 2GB között felhasználás közben. Mindez vicces mert az asztaliban is 1GB után lett bővítve 2GB-ra XP alatt, meg a Windben is. És bizony igen is érezni, hiába akarják sokan bebeszélni maguknak, hogy felesleges.
Azt még megértem, hogy van aki úgy érzi neki elég az 1GB, de hogy nincs pozitív hatása a plusz 1GB-nak az nem igaz.

"Viszont a levezetésed alapján nem sok értelme lenne a memóriák sebesség növelésének. némiképp ellentmondásosnak érzem." -> 667 és 800MHz között írtam, hogy nincs nagy különbség a netbookban, mivel nem használja csak 667-en alapórajelen a memóriát a gép. Remélem így érthetőbb... Szóval csak annak számíthat, hogy 800MHz-es aki tuningolni szeretné a processzort.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8070) BloodRay válasza Vegha (#8068) üzenetére


BloodRay
veterán

A Wind alaplapja DDR2-es memóriát kezel, de nem ettől függ a memória sebessége. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8071) zeroflag válasza BloodRay (#8069) üzenetére


zeroflag
csendes tag

Senki nem mondott olyat h minden esetben felesleges, csak azt hogy _altalanosan_ kijelenteni olyat h +1Gtol gyorsabb lesz hulyeseg. Persze vannak olyan userek akik felraknak minden sz*rt, a systemtrayuk mar hosszabb mint a taskbarjuk. Plusz nonstop fut vmi virusirto, mellette meg 2 trojan. Ezenkivul vmi csilivili tuzfal (akar ketto is - ilyet is hallottam mar). Na ekkor tenyleg gyorsabb lesz. Nyilvan meg lehetne ertelmes dolgokkal is tolteni azt a mem-et nem csak hulyesegekkel, de legtobben netbookot nem munkara hasznalnak csak netezesre.

(#8072) BloodRay válasza zeroflag (#8071) üzenetére


BloodRay
veterán

Jól van nem fogok tovább vitatkozni, biztos jobban értesz hozzá és te is használsz több olyan gépet is amin bővítve lett a memória... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8073) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Hamrarosan érkezik a Wind U200.
lehet meg fogom várni, és megveszem azt, nagyon tetszik, amit írnak róla.
[link]

(#8074) Shad0w válasza -XadAnuX+ (#8073) üzenetére


Shad0w
senior tag

Sztm az ára már nem fog tetszeni...

(#8075) -XadAnuX+ válasza Shad0w (#8074) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Hát igen én is félek tőle egy kicsit, remélem nem szál el vele az MSI.

(#8076) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Nah megvettem a Windet u100 051 -es black meglepetésemre 2 év gari 2gb ramot kaptam bele! Mivel 1gb ramot irt az ipon

Lényeg, beüzemeltem és wifi mac address megadtam a routernek, de nagyon lassú a net rajta pl google bejön más oldal meg nem... hálozati kapcsolat diagnosztizálást írja?

Xp home :( :F

(#8077) BloodRay válasza Shad0w (#8074) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem 100.000 körül fog alakulni az tuti... :(

dzsozefo -> A router beállításainál néznék körül.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8078) kliszi


kliszi
senior tag

Szerintem az U100 és az U200 között semmi nagy különbség nincs ! A vga kártya sem olyan nagy durranás az U200 ban . Nekem U100 van nem rég vettem és szerintem tökéletes kis gép . Még a kedvenc játékaim is mennek szépen . Netezni és filmeket nézni is jo . Mindenkinek csak ajánlani tudom . Fifa 08 és 09 , NBA , NHL F1 Challenge és hasonló játékok szépen futnak az U100-on .

(#8079) BloodRay válasza kliszi (#8078) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért a kijelzőik között elég nagy a különbség pl. :)
Processzora, vga-ja erősebb...
Na nem azt mondom, én sem cserélném le az U100-am.
Amire kell arra nekem elég.
U200 már nem netbookos árkategória lesz valószínűleg.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8080) dzsozefo válasza BloodRay (#8077) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Hát valami nem kóser sajna....

Gigabyte routerem van: 802.11g Only Mode enable -ra tettem.

Beírom a google-t bejön, de keresni már nem tudok és más oldalakat se nyit meg!

Ha viszont készenlétiből felkeltem majd ie -> random webcím és bejön..

valaki? :(( :O

(#8081) Shad0w válasza dzsozefo (#8080) üzenetére


Shad0w
senior tag

Állítsd át, hogy automatice válasszon a b és a g szabvány között.

Ja és töröld le a realtek wifijét és használd az XP vezérlőjét.

[ Szerkesztve ]

(#8082) BloodRay válasza Shad0w (#8081) üzenetére


BloodRay
veterán

Realtek és Ralink wifi vezérlő programjai is szörnyen szarok... :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8083) dzsozefo válasza BloodRay (#8082) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Hát én nem tudom srácok! Elkeseredtem... Van internet rajta meg megy meg minden de nem töltenek be a weboldalak, hihetetlen számomra. Gyári állapot sima xp wifivel keresek rá?! Rá is kapcsolódik meg minden. Valami betölt valami nem, inkább nem tölt be semmi.... Lehet, hogy szar?

(#8084) Shad0w válasza BloodRay (#8082) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hát igen, nekem realtek van, és nem értettem mit zörög állandóan a vinyó, szal ránéztem a filemon-al és láttam, hogy a realtek irogat/olvasgat vmit megállás nélkül. Ez volt aza pont, hogy töröltem.

(#8085) BloodRay válasza dzsozefo (#8083) üzenetére


BloodRay
veterán

wifi drivered legyen fent, de az ahhoz tartozó segédprogramot(realtek vagy ralink) írtsd ki, hogy írmagja se maradjon. Esetleg nincs valami tűzfalprogram a gépeden elállítva?

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8086) dzsozefo válasza BloodRay (#8085) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Ma vettem a gépet, bekapcsoltam feltelepitette magát. Router adminjában adtam beirtam a wan cimét a gépnek. Észlelte a routert és csatlakozott is rá. Bejött a google és setovább semmi más. Most msi ról irok, bedugtam a kábelt, azon műxik a net, wifin nem. Hogy is van ez? Másik notebookon megy a wifi... pff

Ez nem titkositott wifi hanem csak meg kell adni a wan cimet aztán lehet elérni...

Sajnos csak tölt tölt tölt.. és pingnél se hajlandó semmit tenni csak nem tud csatlakozni probléma

(#8087) rakal válasza dzsozefo (#8086) üzenetére


rakal
senior tag

Realtek PCIE-INSTALL-5694-et töltsd le,próbáld meg felinstallálni,nekem azzal semmi gondom nincs.Router:Linksys WRT 54GL DD-WRT firmware-el.

[ Szerkesztve ]

(#8088) Gabor970


Gabor970
addikt

nincs a gépemben 2 giga, de az felesleges.....

ez jópofa hozzáállás :-)

Annyira vicces, mint az automata váltó az autóban. 10 emberből kilenc szerint hülyeség, de még nem volt automata kocsi a seggük alatt. Nekem meg három nap használat után tiszta volt, hogy sportkocsit leszámítva, soha többé kézi váltó.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#8089) Dodo46 válasza _seth_ (#8048) üzenetére


Dodo46
csendes tag

mondtam... ki mire veszi a gépet... netezésre, szöveg szerkesztésre, filmnézésre, win xp re bőven elég az 1Gb ram,.... de ha bele lehetne tenni az u120 ba plusz ramot akkor én is beraknám mert ott porosodik a polcon egy 2gb 533mhz ram egy másik msi ből...
de ezzel az 1 gb rammal is rendesen megy minden amire én használom....... :D :C :C :C :C

(#8090) BloodRay válasza dzsozefo (#8086) üzenetére


BloodRay
veterán

Wifi driverét mindenképpen töltsd le és rakd újra.
Azt nézd meg, hogy milyen fajta a wifi modulod, hogy a jó drivert szedd le.(alul jobb oldalt a középső matricán rajta a márka)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8091) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Ralink - rt2700E letöltöttem felraktam.

Elmegyek kipróbálom máshol... :U addig is egy kép, hogy mennyit látok

[ Szerkesztve ]

(#8092) ^Clown válasza Tom*80 (#8049) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi! :R

Még mindig az Albacomp-nak kell írni a memóriabővítés miatt, igaz? Az utóbbi időben nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, és pénteken kell majd bővítenem egy Wind-et :)

[ Szerkesztve ]

(#8093) Shad0w válasza ^Clown (#8092) üzenetére


Shad0w
senior tag

Igen, az albacomp intézi a szervizelést, meg mindent ami azzal van kapcsolatban. :)

(#8094) Jetyke


Jetyke
tag

U200. Sztem tök drága lesz, vagyis nála sokal jobbat lehet (már) ugyanannyiért venni. Nemtom mér szakadnak el a netbook kategóriától. Az a 12-es gép annyiban lesz netbook, hogy tök gyenge lesz a hasonló méretű (akár házon belüli) szubnotikhoz képest. Oké, hogy ezis tök könnyű meg mittomén, de engem nem érdekel.
A végén 22"-es lapikat lehet majd kapni 900Mhz-es celeronnal meg 4Gb SSd-vel.

szerk: volt bene egy negyedik "tök" is amit már túlzásnak találtam :D

[ Szerkesztve ]

(#8095) Gabor970 válasza Jetyke (#8094) üzenetére


Gabor970
addikt

Ha elolvasod a cikk végét is, láthatod, hogy pont arról van szó, hogy egy erösebb, szintén kisfogyasztású, könyü gépet alkottak. Ha méretre erösen közelít a 100-ashoz, engem is érdekelni fog, mert bizony az 1024X600 pókerezni nem ideális felbontás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#8096) Jetyke válasza Gabor970 (#8095) üzenetére


Jetyke
tag

Erősebb?
Ezeknél a konfigoknál sztem mellőzzük a teljesítményről szóló vitát, még mindig nem videót szeretnék vágni az U100-omon. Erősebb igen, Pistike megveri Lacikát, de Józsi bácsi mindkettőt áthajítja a kerítésen. Ha még mindig nem érthető akkor fogalmazok úgy, hogy inkább veszek egy kétmagos 4 gram 12"-st 150-ért 320 Hdd-vel, minthogy ugyanakkorát ugyanannyiért de sokkal szarabbat.
A fogyasztásról meg annyit, hogy ahogy mindenki eltervezte, hogy majd vesz hozzá nagyobb akkut, azoknak kb a 20-30%-a tette meg. Többek között én is terveztem, de kiderült hogy így is bőven elég, szal minek.
Pókerezni meg 320x240-ben is gyönyörűen lehet. Én legalábbis nem ezért vennék 110 centis tévét.

(#8097) OLE-3 válasza Jetyke (#8096) üzenetére


OLE-3
tag

Ez tetszett :) És egyet is értek.

(#8098) csuvarszkia válasza Jetyke (#8096) üzenetére


csuvarszkia
csendes tag

"A fogyasztásról meg annyit, hogy ahogy mindenki eltervezte, hogy majd vesz hozzá nagyobb akkut, azoknak kb a 20-30%-a tette meg."

Ott a pont... Én sem vettem.. felesleges, rájöttem és csak 3 cellásom van... Így csinos a gép, nekem csak így...

(#8099) joebacsi


joebacsi
csendes tag

Sziasztok, nekem is van egy U100 hu051-em (160gigi hdd, 2gb ram, 6cellás aksi) péntek óta. Nagyon jó, nagyon tetszik, amire nekem kell, arra tökéletesen megfelel. Programokat telepítve, folyamatosan wifizve, netezve bírt 3 óra 50 percet, turbo battery (KERS :) ) használata nélkül.
Viszont úgy a harmadik kisütés után úgy néz ki elsz*ródott az akksija. Kb. 40-45 százaléknál hirtelen eldobja magát, kikapcsolja az egész gépet, semmi alacsony feszültség és hibernáció. Olyan mintha 3 cella elszállt volna a 6ból. (Így kb. 2 órát bír)
Emellett netezés közben kékhalál újraindulás nálam is volt párszor, mint bianca-nál. Kapot egy pendriveról butulós memtesztet, de egy végigfutás után sem volt hiba.

Sajnos aksi miatt bolt sem tud mást csinálni, csak elküldeni az msi-nek, szóval úgy másfél-két hétig minimum lemondhatok róla :(
Eléggé csalódott vagyok, mert belőttem már mindent magamnak rajta, és munkaeszköz lenne.

Járt valaki hasonló módon?

[ Szerkesztve ]

(#8100) joebacsi válasza Jetyke (#8096) üzenetére


joebacsi
csendes tag

józsi bácsi kemény :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.