Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#8901) rakal válasza z0d1AK (#8897) üzenetére


rakal
senior tag

Hello!
Gyakorlati tapasztalatom szerint OK a 9 cellás.Bár meg kell szokni,hogy jól megemeli a hátulját,akksiüzemidőben behozza a kis kényelmetlenséget.
Egy pozitívuma van a dolognak:az akksinál fogva majdnem olyan kényelmesen cipelhető,mintha fogantyúja volna(ez nem vicc!)

[ Szerkesztve ]

(#8902) BloodRay válasza rakal (#8900) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem a bőrtok annyira nem jött be, zavarna is ha folyton rajta lenne a gépen.
Na meg a skin azért mégicsak jobban kipárnázott. Bár plusz laptoptáskában is hordom. :)
Akksiból a 6 cellás még nem vészes kinézetre, a kilenc cellás már kicsit otromba szerintem, meg olyan nagy szükségem úgy sincs a hosszú akkuidőre. :B

Ha a 120-ashoz is van túlhajtásos bios akkor talán a 123-ashoz is? :F :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8903) jattila40 válasza BloodRay (#8902) üzenetére


jattila40
tag

Szerintem az U123-ashoz nincs túlhajtásos bios. Próbáld meg esetleg a setfsb programot. (én még nem próbáltam). Egyébként hogy tetszik a 123-as? Miben jobb vagy rosszab mint a 100-as?

(#8904) BloodRay válasza jattila40 (#8903) üzenetére


BloodRay
veterán

A 123 egész jónak tűnik, bár azért az U100 még mindig szimpatikusabb.
Az U123-nak fényes a kijelzőkerete, csak egy memóriaslotja van, viszont egy kicsivel gyorsabb alapjáraton a processzora, illetve más a dizájnja, kb ennyi a különbség a gépek között. A 123 zsanérja kicsit talán masszívabb, szorosabb, de ez lehet, hogy csak azért van mert még zsír új. Több rajta a matrica mint a 100-ason és kicsit hangosabban kattog néha a vinyója, de ezek csak apróságok. Az alján illetve még pár helyen kellemes, kicsit tapadósabb műanyagok vannak amiknek jó a fogása. Illetve alapból 6 cellás akksival(wifi bekapcsolva, böngészés közben kicsivel fél fényerő fölött 5 órát írt az XP) adták ugye, míg a 100-asomnak 3 cellása van (ez speciel engem nem érdekel nagyon).
Tapipadja az újabbik gépnek mintha egy kicsit kellemesebb, jobb anyagból lenne.
Ellenben hiába van két külön gomb hozzá, kellemetlenebb használni őket mint a 100-as egyben lévő bal-jobb "egérgombját".
Egy problémája van még a 123-asnak: a sleep ledje (a holdacska) folyamatosan világít. :U
Ez nem tudom miféle gyári bug és hogy lehet megszüntetni, de semmi hatása a működésre, illetve nem igazán zavaró.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8905) jattila40 válasza BloodRay (#8904) üzenetére


jattila40
tag

Nekem a vinyó egyáltalán nem kattog (egy Hitachi van benne), és a sleep holdacska sem világít. Amúgy nagyon meg vagyok elégedve vele, a 100-ast nem ismerem.

(#8906) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!
Több mint egy éve boldog tulajdonosa vagyok egy msi wind u100-nak!A Window 7 kipróbálása után most visszatettem az xp-t.Minden ok csak egy kis gond van,a Bluetooth led visszajelzője nem működik!!Találkoztatok már ezzel a problémával?Van valami ötlet?

(#8907) BloodRay válasza jattila40 (#8905) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez sem kattog folyamatosan hangosabban, csak néha-néha kattan egy szép nagyot. :)
Korrekt kis gép az áráért egyébként ez az U123 is. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8908) balfek válasza BloodRay (#8869) üzenetére


balfek
tag

köszi, rákérdezek akkor az albanál...

viszont újratelepítettem külső optikairól - és láss csodát!!!
műxik a kamera, aksi nem merül kikapcsolt állapotban, vinyo se kattog annyira...
a fene érti...

ill. 1 tippem van: amikor a boltban újratették először, AHCI kikapcsolt állapotban volt, mikor bekapcsoltam ezután, kékhalál induláskor. akkor azt mondtam, hogy nem érdekel - de most nem felejtettem el, hálist :)
egyáltalán lehet az AHCI-nak köze ezekhez a bajokhoz?

(mikor megkaptam valami gyári tesztkörnyezet volt rajta, xp pro-val...először a boltos azt modnta, h. örüljek neki :( kb 2 hóanp múlva csak rávettem, h. azért jó lenne a saját jogtiszta xp home-ommal :) :) kis fenyegetőzés a végén, aztán simán ment, egészen 1 héttel ezelőttig. )

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#8909) balfek


balfek
tag

ja, és mi az az "egygombos turbo"? keresgettem a biosban, de nincs...

a cpu-z szerint a biosom:
AMI 4.6.3 (2008/6/26)

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#8910) Kendek válasza balfek (#8909) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Doc percentage a neve és az Advanced fülnél van a BIOS-ban, már ha tudja. Beállítható értékek: Disabled, 8%, 15%, 24%, és az FSB túlhúzását érthetjük alatta. Az egygombos pedig 2 gombot jelent, Fn+F10.

<-ƘƘ->

(#8911) BloodRay válasza Kendek (#8910) üzenetére


BloodRay
veterán

Persze csak ha tápról megy a gép és sajnos a 24% nem minden gépen stabil/működik.
Azért elég tuti ficsőr. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8912) jenei92 válasza BloodRay (#8911) üzenetére


jenei92
senior tag

counter Strike 1.6-hoz szoktam benyomni..és már nem is szaggat.. :D
24%-os nálam stabil..

(#8913) BloodRay válasza jenei92 (#8912) üzenetére


BloodRay
veterán

Megkérdezhetem mennyi és milyen memóriád van a gépben?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8914) jenei92 válasza BloodRay (#8913) üzenetére


jenei92
senior tag

Az egyik az integrált 1gigás modul.
a másik:

(#8915) BloodRay válasza jenei92 (#8914) üzenetére


BloodRay
veterán

Hmmm, pedig nekem is ugyan ilyen elosztásban vannak a ramok. :(
Win 7 amit használsz?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8916) jenei92 válasza BloodRay (#8915) üzenetére


jenei92
senior tag

igen :K

(#8917) BloodRay válasza jenei92 (#8916) üzenetére


BloodRay
veterán

Lehet én is bepróbálom majd a gépen, bár nem hiszem a tuning dolgot megoldaná. (nem nagy gond egyébként :) )
Csak amiatt nem raktam még fel, mert erős kétségeim vannak, hogy gyorsabb lenne-e a gép vele mint XP-vel. :N

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8918) Kendek válasza BloodRay (#8915) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem is ilyenek vannak, de csak a 16%-os tuning megy (15%-os elírva ugye) nálam is. Azért nem feltétlen a RAM hibája az instabilítás.
A Windows 7 viszont szépen fut nálam is, illetve szépen futott hosszú hónapokon át. Most migráltam Ubuntu 9.10-re, ugyanolyan jól megy, apróbb bug-okat leszámítva.
#8917: felesleges ezért felrakni, nem a rendszeren múlik, ott is elhasal ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#8919) BloodRay válasza Kendek (#8918) üzenetére


BloodRay
veterán

Na igen, erre is gondoltam én is, hogy lehet egyszerűen a procim nem egy tuningbarát darab. :)
Win 7-en meg erősen gondolkodok továbbra is, az iso megvan, megvár. :)
Sajnos a legtöbb összehasonlításban amiket eddig láttam az XP alatt gyorsabb a gép. :N

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8920) z0d1AK válasza Tacsilaci (#8906) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem mióta megvan a gép, azóta win7@32bit van, és nem volt gond a bluetooth leddel.
Egyedül a kék csillag az a bekapcsológombban, ami nem vált át néha zöldre, ha funkciót váltok.
De az kit érdekel...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8921) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb topik, de ti hátha találkoztatok már hasonló problémával. Szóval az lenne a probléma, hogy Skype amikor videótelefonálok valakivel akkor nálam megfagy az ő képe, de nála minden rendben van... és végülis ez csak a laptopnál jön elő, a pc-n nincsen semmilyen ilyen probléma. Oprendszer windows 7 RC, bár nem tudom, hogy ez számítana-e valamit is :) Esetleg valaki tud rá megoldást, vagy valamilyen ötlet?

(#8922) mukibuci válasza Devdi (#8921) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azonnali kérdések órája, itt több szerencsével jársz, esetleg megpróbálhatod a windows 7 topikban is.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#8923) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

ubuntu 9.10-et probalt vki u100-ason? nekem folyton valtogatja a fenyerot magatol.. :F

(#8926) sony666


sony666
csendes tag

Ennek gépnek van egy típushibája: a ventillátora egy idő után elkezd zúgni meg darálni, elég idegesítő. Viszont garanciában javítják.

(#8927) Kendek válasza PhoenixSzG (#8923) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azzal használom, a fényerő ugrálás probléma nálam is fennáll. Azt kell csinálni, hogy bejelentkezés után vagy a fő menüben matatni kicsit, vagy mondjuk zárolni a képernyőt egyet, aztán elmúlik. Viszont állítani így nem lehet a fényerőt, mert akkor újra nekikezd. Várni kell kicsit, aztán biztosan jön hozzá egy frissítés ami kijavítja a hibát.

<-ƘƘ->

(#8928) Racecam válasza sony666 (#8926) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerkesztési időn belül (5perc), légy szíves egyben posztolni a hozzászólásaidat. Ezen kívül tartózkodj az "ez jó", "nekem is ilyen van" típusú semmitmondó hozzászólásoktól.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8929) BloodRay válasza sony666 (#8926) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem ez más gépeknél is előfordul. Meg kell olajozni. :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8930) PhoenixSzG válasza Kendek (#8927) üzenetére


PhoenixSzG
tag

ezek szerint nem egyedi problema. akkor varok egy fixet..

(#8931) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Valaki látott/próbált már u210-est? Mennyivel jobb/rosszabb az atomos párjánál? :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#8932) BloodRay válasza mukibuci (#8931) üzenetére


BloodRay
veterán

A párja azt hiszem celeronos és annál talán erősebb is kicsit a 210-es.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8933) Sefter


Sefter
veterán

U100-ra próbáltam osx-et tenni...(ideneb 1.4)
panic: voodoo kernel -el állandóan lehal. mi lehet a gond?
milyen fix-eket ajánlott telepíteni?
a ralink 2700-as wifihez van rá driver?

Psn ID: sefter_hun

(#8934) balfek


balfek
tag

hali,

az "msi live update utility 4" használható az u100-hoz?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#8935) LGabor001


LGabor001
tag

helo
valaki tudna segíteni wind érdekelne hogy mit bír? mi fut rajt?
esetleg valami game is megy rajt?

(#8936) Shad0w válasza LGabor001 (#8935) üzenetére


Shad0w
senior tag

Pasziánsz például fut 60 fps-el.

(#8937) LGabor001


LGabor001
tag

komolyabban kérdeztem esetleg mondjuk akkor valami gyengébb age of empires 2
vagy counter 1.6 ilyesmik gondolom jobbak nem mennek már

(#8938) Kendek válasza LGabor001 (#8937) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A CS az megy mondjuk élvezhető sebességgel. Max kicsit meg kell húzni a videókareszt, van rá progi, de anélkül is elmegy azért rajta. Viszont a kérdés kicsit fura, hiszen ezeket a gépeket a legutolsó sorban tervezték játékra. Ha arra kell, akkor nem ez a kategória lesz az ideális választás.

<-ƘƘ->

(#8939) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Először is, van egy Wind U100 gép amire felraktam a Win7-t, nem rossz, de azért elférne bele még 1GB RAM. Milyet kell vennem bele ? Teljesen mindegy, vagy jó bármilyen RAM ami laptopokba való?
Aztán lenne egy olyan problémám, hogy vannak ablakok (pl messenger beállítások) amik igen csak kilógnak a gép 1024X600 felbontású képernyőjéből,és nem tudok rányomni egyetlen gombra sem OK MÉGSE ALKALMAZ.Erre van valami megoldás?

Aztán szeretnék venni még egy Wind-et a húgomnak.Nagyon szemezek az U123-al, de mindenhol csak 1GB RAM árulják lehet ezt bővíteni ? 2GB bőven elég lenne.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#8940) BloodRay válasza Ceko (#8939) üzenetére


BloodRay
veterán

U123-at ha jól tudom lehet bővíteni, de csak úgy, hogy az eredeti memóriát (az 1GB-os modult) cserélik ki 2GB-osra. 1GB memóriűval árulják egyébként csak én úgy tudom, de a boltokban, ha jobb fejek felbővítik neked a memóriát kis felárért.
Egyébként jó gép a 123-as. :K
800MHz-es DDR2-es laptop memória való a gépekbe.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8941) user01 válasza Ceko (#8939) üzenetére


user01
aktív tag

Aztán lenne egy olyan problémám, hogy vannak ablakok (pl messenger beállítások) amik igen csak kilógnak a gép 1024X600 felbontású képernyőjéből,és nem tudok rányomni egyetlen gombra sem OK MÉGSE ALKALMAZ.Erre van valami megoldás?

A Vezérlőpult / Megjelenítés / Monitor fülön ki kell venni a pipát a nem megjeleníthető üzemmódok elől, és ezután már át lehet állítani a felbontást 1024x768-ra.
Ilyenkor ha leviszed az egeret az oldal aljára, a képernyő scrollozni fog felfelé, és látni fogod a hiányolt területet. :)

(#8942) user01


user01
aktív tag

u.i.
Az előző válaszom XP-re vonatkozik, de gondolom Win7 alatt is megvalósítható.

(#8943) Ceko válasza user01 (#8942) üzenetére


Ceko
senior tag

Sajnos Win7 alatt nem megy a kipipálás.

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#8944) Shad0w válasza Ceko (#8943) üzenetére


Shad0w
senior tag

MSN-ben bal oldalt választasz egy másik fület és nyomsz egy entert, az lesz az OK.

(#8945) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Szétszedtem az MSI Wind U100am.. mivel ugy szoktam telepiteni a windowst rá hogy berakom a HDDt.. egy inteles gépbe ott fel a rendszer, aztán utána vissza a gépbe.. De most egy csavart ami a utban volt már az alaplapon nem tudtam kicsavarni.. és amióta össze raktam nem észleli az akkut.. csak hálózatról megy..

Esetleg járt már valaki ilyen szerencsétlenül..? Majd holnap világosba szétszedem megint.. és megnézem.. de van esetleg valami retesz vagy érzékelő amit elkapcsolhattam.. fizikailag benne van az akku.. :) Hülye kérdés de hátha...

(#8946) Shad0w válasza #TOTTI (#8945) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hm. Ha útban volt egy csavar, akkor hogy jutottál hozzá a vinyóhoz?

Egyébként nincs semmilyen kapcsoló, vagy érzékelő. Egyszerű kontakthiba lesz, vagy véletlenül megkaristolhattad az alaplapot és akkor ennyi.

(#8947) Kendek válasza #TOTTI (#8945) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jézusom! Honnan jött az az egetverő ötlet, hogy kivedd telepítéshez a HDD-t? :Y :C
Ezeket a műanyag burkolatos cuccokat még véletlenül sem arra tervezték, hogy életük során többször szétcsavargassák őket, könnyen lehet sérülést okozni így. Másrészről a garival már számolni sem kell...
De még ha annyira lassú lenne a telepítés, akkor megérteném, de nem. Sőt, ezután a művelet után a Windows a Wind eszközeit ugyanúgy feltelepítgeti, az is idő, nem lehet megúszni. Sőt, a szemét meg ottmarad a rendszerben a másik gépről, lehet takarítani az eszközkezelőben, már ha láthatóvá teszed. :U

<-ƘƘ->

(#8948) #TOTTI válasza Kendek (#8947) üzenetére


#TOTTI
őstag

Hát hirtelen nem volt Külső DVD meghajtóm.. és azért gondoltam kiszedem.. de van egy csavar ami a wifit fogja le azt nem tudtam kiszedni eltekertem a menetet rajt..

Nem az időt akartam megspórolni ez anno bevált módszerem volt..

Sajnos szét kell fúrjam az a csavart.. és egy új menetet is neki.. Lehet hogy kontakt hiba lesz egyelőre biztosan de nem felületi.. attól félek..

Nem áll messze tőlem ez a javítás.. de azt a puha csavart elsőre széttekertem.. és ez igy keresztülhúzta a telepítést..

A laptopot újan vettem egy év garral de ez már garanciából visszaadott volt.. új de nem volt leragasztva.. és a webkamera kicsit feljebb van a házban mint a gyári.. de cserébe 4 hónapja 55 ezer volt..

Majd beviszem az albacompba egy próbát megér.. most viszont nem vagyok magyarba.. igy addig vagy meghegesztem vagy igy használom..

De a hozzászólásokból rájöttem hogy nem típushiba..:)

(#8949) rakal válasza #TOTTI (#8945) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Ne haragudj,de Windowst ilyen módszerrel nem is szabad telepíteni,örülj,hogy eddig mentek egyáltalán a Windows-aid.(sőt,egyáltalán elindultak,kékhalál nélkül)

(#8950) #TOTTI válasza rakal (#8949) üzenetére


#TOTTI
őstag

Alapvetően nem de ha ugyanolyan a 945 chipkészletű HP laptopba teszem akkor tökéletesen működik.. még az sincs hogy a saját illesztőit kell telepítenie amit plusszba fel kell tegyek az a wifi és a saját specifikus driverek.. még az XP sem érzékeny erre annál feljebb pedig semmi... és nem ez a bevett szokásom..:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.