Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#8501) juhiimi válasza Dodo46 (#8500) üzenetére


juhiimi
aktív tag

sztem nem ez volt a kerdes...
de egyebkent sztem toluk kerdezd meg h lehet-e.

(#8502) róland


róland
veterán

Közben úgy néz ki a probléma megoldódott. Ideje volt újrakalibráltatni az akkut. (Ez a Li-ion akkuk hátránya.)

Kisütni nem kell, de kb. 30 töltési ciklusonként hosszan kell töltnei, hogy újrakalibrálja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8503) Jamy válasza fairyharry (#8492) üzenetére


Jamy
csendes tag

A le-fel görgetéshez nem nyomogatni kell, hanem függőlegesen huzogatni az ujjad a jobb szélén. Nézd meg, hogy a vezérlő programban engedélyezve van-e a funkció!

HTC P3600 Trinity, MSI Wind White - XPSP3 / Windows 7

(#8504) Dodo46 válasza Jamy (#8503) üzenetére


Dodo46
csendes tag

valahogy nem így működik...

(#8505) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Dodo! hogy funkciónál az akksi?

(#8506) Jetyke válasza róland (#8502) üzenetére


Jetyke
tag

Újrakalibrálja?
Ez teljesen irreleváns fogalom. Ez kémia. Eddig kb 50x merítettem le félig az akksit és töltöttem rá, legalább 30x töltés közben húztam le a "töltőről" és használtam anélkül tovább. Mai napig elmegy 3 cellással 2.40-et imáron majdnem egy éve. De ezt nem azért mondom, hogy pl béna vagy, hanem lehet hogy ilyet kaptál, volt egy kis szar vele és kész. Benne van a pakliban. Ha jól tudom akkura létezik külön garanciaeljárás, de csak egy éves vagy még kevesebb, de mindenképp tájékozódj a garanciás szerveknél.

(#8507) fairyharry válasza Jamy (#8503) üzenetére


fairyharry
csendes tag

Köszönöm, de tudom hogyan működik a tapipados görgetés, használtam már más gépeken eleget. Alapvetően más volt a problémám, olvasd el fentebb, bár egyesek szerint a probléma nincs is, csak én vagyok a hülye.

(#8508) róland válasza Jamy (#8503) üzenetére


róland
veterán

Az a Synaptic-féle touchpad. A Sentelic-en a jobb felső illetve alsó sarkát kell megérinteni a touchpadnek. (Nyomogatni nem kell, elég ha rajt tartod az ujjad.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8509) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Msi windbox kis atom prociját lehet húzni? biosból próbáltam, de nem engedi alapból... esetleg egy billentyűzetkombinációval oldható a zár? :F

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#8510) Dodo46 válasza Szecsy (#8505) üzenetére


Dodo46
csendes tag

hibátlan! tartalékba van, így ki tudom tolni az akku időt 6 órára, 4 + 2 óra...
thx

(#8511) Szecsy válasza Dodo46 (#8510) üzenetére


Szecsy
aktív tag

neked fehér vagy fekete wind ed van illetve mien memoriával rammal?

(#8512) Dodo46 válasza Szecsy (#8511) üzenetére


Dodo46
csendes tag

msi u120... egy fajta színben van, és a memóriája is integrált.

(#8513) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

szemezek az u123mal, kérdés, hogy az 1 giga memóriája bővíthető 2re? És a 9 cellás akksival látta már vki Mo-n?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#8514) butch3r


butch3r
senior tag

üdv.

volt korábban eme kérésem kaptam is javaslatokat, szereztem usb-s dvd-t, de az xp cd gyári ugye bár csak recovery az meg törli a korábbi rendszert. valaki vmi megoldás h ne törlődjön?

még ma kéne mert holnap vissza kell adnom dvd-t :B

a korábbi kérdésem:

segítséget szeretnék kérni hátha itt van valakinek ötlete.
szal adott egy u100, xp megholt hal.dll hiányzik neki. usb-s dvd-m nincs, tudna nekem valaki valamilyen ötletet tippet adni, hogyan tudnám pótolni neki a hiányzó dll-t (pl pendriveról, vagy hálózatról) vag bármilyen más ötletre nyitott vagyok!
köszi! :R

(#8515) butch3r


butch3r
senior tag

nem érdekes, letöröltem.
viszont újabb kérdés:

recovery formáz, újra indít, majd azt írja nem található rendszer partíció.

ötlet?

(#8516) Shad0w válasza butch3r (#8515) üzenetére


Shad0w
senior tag

Sztm neki az eredeti meghajtó méretek kellenek. asszem 40 gigás volt a C meghajtó első indításnál. Egyszerűbb ha leszedsz egy nagyon megbízható forrásból egy winxp home telepítőt és azt rakod rá az alján lévő kulccsal. Ha torrentről szeded, akkor keress hozzá vmilyen ellenőrző kulcsot (md5sum, sha1) és a letöltöttet hasonlítsd össze a "megbizható" kulccsal. Ugyanis nagyon könnyű programokat integrálni a telepítőbe, és könnyen belelehet futni ilyen verziókba torrenten. (én az egyetem serveréről szereztem a sajátom)

(#8517) butch3r válasza butch3r (#8515) üzenetére


butch3r
senior tag

ahci mód disableden, és azt írja pontsan:

nem található érvényes rendszerpartíció. a telepítés nem folytatható

Shad0w az msi saját ehhez a notihoz adott recovery xp sp3 dvdjét használom, gyárilag fel ajánl több féle particionáló lehetőséget, próbáltam egy partícióval és 40gb+maradékkal is.

[ Szerkesztve ]

(#8518) Shad0w válasza butch3r (#8517) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ez nagyon érdekes, de én nem tudom, hogy mi lehet a baj. Nemhiszem, hogy köze lenne ahhoz, hogy recovery-s telepítőt használsz. Talán próbáld meg az Azonnali kérdések topikban megkérdezni, hátha vki már belefutott és megis tudta oldani.

Igen, másodszorra fogtam csak fel, mi is valójában a probléma... :B

[ Szerkesztve ]

(#8519) user01 válasza butch3r (#8517) üzenetére


user01
aktív tag

ahci mód disableden, és azt írja pontsan:
nem található érvényes rendszerpartíció. a telepítés nem folytatható

Egy tipp:
Próbáld meg, hogy a BIOS-ban engedélyezed az AHCI módot a telepítés idejére, mert valószínűleg enélkül a telepítő nem látja a SATA merevlemezt.

(#8520) butch3r válasza user01 (#8519) üzenetére


butch3r
senior tag

eddig enableden volt és úgy is ezt produkálta.

(#8521) beszizoli


beszizoli
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni,van egy GX 610-es gépem,de eltünt a gyári cd-je és azon szépen egyben megvolt minden driver!!Ha valaki lenne olyan kedves és lekopizná a sajátját és el postázná nekem az nagyon meg köszönném!Természetesen mindent fizetek,sőt!Hogy miért kell a gyári!?Nálam ez egy kicsit fanatikus dolog!Mindenem megvan már,de jobb ha egy helyen van!

Köszönöm a segítséget!

HA valaki tud segíteni,kérem írjon egy privit!

Zoli

(#8522) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,használt-e már valaki usb tv tunert a wind-hez?Ha igen akkor müködik?Melyik tipust ajánlanátok?Melyik kevésbé hardver igényes?Főleg tv nézésre használnám nyaraláskor.

[ Szerkesztve ]

(#8523) Dodo46


Dodo46
csendes tag

hy mindenkinek, úgy látom nagy a pangás, biztos mindenki nyaral...
msi wind u120 H val kapcsolatban valaki?
hsdpa? mennyi a kellék hozzá?
mert nekem u 120 van és kellene mobil net, érdemes hsdpa-sat venni vagy egyszerübb egy usb -s sticcket bele tenni?
melyik szolgáltató? vodafone vagy pannon?

(#8524) Szecsy válasza Dodo46 (#8523) üzenetére


Szecsy
aktív tag

én amikor ez a kérdés elött álltam engem az usb-s megoldásra buzditott mindenki,Amúgy nekem már jóideje van net de csak a telefonomon méghozzá pannonos a dolog. ÉS emiatt külön az usb-t megvenni nagyon drága lett volna így én most úgy használom hogy a telefon a modem és vagy usb vel vagy kábellel összekötve használom a netet. Hisz a telefon úgyis mindig nálad van...

(#8525) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Szeretnék kérni valakitől egy normális windosx86 linket, sajna nem találok sehol! köszönöm, privibe! :C

(#8526) dzsozefo válasza dzsozefo (#8525) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Bocsánat, megtaláltam! ;]

(#8527) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

a mac osx- lehet installálni usb ről? :F

(#8528) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Már rég írtam a fórumba. Kb. egy évvel ezelőtt vettem az első szériás windből. Azóta is tökéletesen működik. Az akksin picit érződik az idő, becsületére váljon, hogy orba szájba használtam és nem érdekelt, hogy ha töltőről megy nem legyen benne akksi.

Elérkezettnek láttam arra az időt, hogy vegyek bele még 1 Gb ramot, tekintve, hogy win 7-et szeretném feltenni. Nagyon megtetszett az RC. Kértem bontási engedélyt Msi szervízből (albakomp) de a matricát nem szeretném szétbarmolni, valahogy le kellene venni sérülésmenetesen, aztán ha végeztem visszarakni.

Nekem egyszerű matricának tűnik, ami hőre nem enged el, mert még meg sem kopott ellenben a windows serialt tartalmazó matricával...

Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan vegyem le?! Nagyon jó lenne ha később eladásnál nem jelentene gondot. Tudom tudom nem fog, meg ha kinyomtatott mailt bemutatom szervízfüzettel, akkor ott a gari, de akkor is jó lenne megoldani sérülésmentesen.

Válaszotokat előre is köszönöm :R !

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8529) Alukard


Alukard
senior tag

Én is rég írtam ide...
Alig 1 héttel múlt 1 éves az első szériás Windem, sajnos beadta a kulcsot...

Darabokban alkatrésznek eladó ha valaki érdekel...

https://blackfyre.ninja

(#8530) Shad0w válasza Alukard (#8529) üzenetére


Shad0w
senior tag

És? 2 év garancia van rá.

(#8531) Alukard válasza Shad0w (#8530) üzenetére


Alukard
senior tag

Ahham, csak a gar jegyen 1 év gari van... és az edigitalnál vásároltam tavaly a megjelenéskor és ők is csak 1 évet vállaltak akkor...

https://blackfyre.ninja

(#8532) kelzsoca válasza Alukard (#8529) üzenetére


kelzsoca
félisten

privi ment

ui: nekem nemrég döglött be a kisgép, szerencsémre még gari időn belül volt, és javították!
Semmi extra, csak az alaplapot kellett cserélni :)

[ Szerkesztve ]

(#8533) Shad0w válasza Alukard (#8531) üzenetére


Shad0w
senior tag

De visszamenőleg az MSI megadta a 2 év garanciát. Vedd fel a kapcsolatot az edigitallal, vagy a helyi albacomp szervízzel.

[ Szerkesztve ]

(#8534) Alukard válasza Shad0w (#8533) üzenetére


Alukard
senior tag

Úgy legyen, de a megbontási kérelmet is mellékelem majd... mivel bővitve lett a RAM...
Asszem hétfő Albacomp...

https://blackfyre.ninja

(#8535) Shad0w válasza Alukard (#8534) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nyílván, hiszen azért kaptad, hogy garanciás ügyeknél ne legyen belőle galiba. :)

(#8536) kelzsoca válasza Shad0w (#8535) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hol olvastad, vagy honnan veszed ezt a garanciás dolgot?

Esetleg alá is tudod támasztani valamivel az állításod? :U

(#8537) Shad0w válasza kelzsoca (#8536) üzenetére


Shad0w
senior tag

(#8538) Alukard válasza Shad0w (#8537) üzenetére


Alukard
senior tag

Remélem erről az albacompnak is szóltak... esetleg némi hivatalosabb közlemény?

https://blackfyre.ninja

(#8539) Shad0w válasza Alukard (#8538) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nem tudok ennél hivatalosabbról.

(#8540) kleinguru válasza Alukard (#8538) üzenetére


kleinguru
addikt

Üdv újra.

Albakomp Imibácsinak asszem megerősítette mailben.

Mi baja?!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8541) Alukard válasza kleinguru (#8540) üzenetére


Alukard
senior tag

Mivel, hogy semmi életjelet nem ad, és a ventit is csak megpörgeti gyanítom, hogy az alaplapn szállt el valami...

https://blackfyre.ninja

(#8542) _seth_


_seth_
veterán

Mivel 2 alaplapot és 2 ventit és egy alsó burkolatot cseréltek a notimon és egyből albacomp szervízbe vittem az án tapasztalatom az, hogy volt-e megbontva vagy sem nem számít. 2 év gari valóban van még ha a kereskedő le is hazudja...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8543) Dodo46


Dodo46
csendes tag

nekem is csak 1 évet adott rá a helyi kereskedő...
de nem foglalkozom vele.

(#8544) Alukard


Alukard
senior tag

Voltam az Albacompnál, a csóka beütötte a sorozatszámot és azt mondta 1 év... szóval megy a bontóba...

https://blackfyre.ninja

(#8545) Shad0w válasza Alukard (#8544) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hát ez nagyszerű... Gondolom feladtad már (a hirdetést látva), de azért egy e-mailt megejthetnél az msi-nek sorozatszámmal, számlával ellátva, hogy mivan. Vagy mondjuk rudit megkérdezni, hogy honnan szedte ezt a 2 évre kibővítős hírt.

Ha más nem akkor sok sikert az eladáshoz. Az akku 5 ezerért és a táp 3 ezerért best buy! :D

(#8546) Alukard válasza Shad0w (#8545) üzenetére


Alukard
senior tag

Kis szerencsével hamarosan az u200asról írhatok :)

https://blackfyre.ninja

(#8547) Szecsy


Szecsy
aktív tag

nekem a régi laptomonon jeletkezett ugyanez a tűnet... alaplaphibás 90e let volna javítani... jött a wind... amúgy amit most tervezel venni mibe más mint az u100?

(#8548) quby válasza Alukard (#8546) üzenetére


quby
őstag

Nem hiszem eeeelll!!
07.30-án volt éves a wind számlája...... most egyik bekapcsolásnál eccerüen nem bootol be. Csak a cursor villog fennt. semmiröl nem bootol se CD se külsö vinyó se pen mindig megáll divide error üzivel vagy még azzal sem. ha csak egy dos-t teszek a vinyóra akkor valami olyasmit mond hogy "Divide owerflow error" If the problem is...... szal ha probléma továbbra is fenn áll akkor vigyem a szervizbe. BIOS legalább van meg boot menü de nem sok semmit érek vele. még az albacompot nem hivtam mert késő van de ha nincs megoldás megörülök... :(( :((( :O

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8549) Alukard válasza Szecsy (#8547) üzenetére


Alukard
senior tag

Kb mindenben...

Processor & Cache: Intel® Penryn SFF ULV Processor
Chipsets: Intel® GS45 + ICH9M-SFF
System Memory: DDR2 667/800MHz, 2 SO-DIMM slots, Max: 4GB
LCD: 12.1" 1366*768 HD Ready
Graphics & Video Module :GMA 4500 MHD, share with system memory
Built-in 10/100/1000 LAN
Built-in 802.11b/g/n WLAN Card / Bluetooth V2.0 EDR Supported (Bluetooth is optional)
Graphics Card Output (15-pin, D-Sub) X 1
USB2.0 Port X 3
Mic-in Port X 1/Headphone Output X 1
LAN Port X 1
HDMI X 1

quby

Vedd ki az akksit 1 percre (persze szedd le töltőről is), ha ez nem jön be akkor kezdődik a szivacs... ha tudod nézd meg 1 másik vinyóval, szerintem az esélyesebb...

https://blackfyre.ninja

(#8550) Dodo46 válasza Alukard (#8544) üzenetére


Dodo46
csendes tag

akkor egyszerűsítem a 2 éves garos témát így józan ésszel.
akinek a laptopra rá van ragasztva "gyárilag" !!! a " 2 years warranty" cimke, annak 2 év gyári garanciája van!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.