Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Motorsport Manager

Hozzászólások

(#451) Jimbo75 válasza Citroware (#450) üzenetére


Jimbo75
tag

Én a többi sorozatban nem vettem észre, hogy bármilyen hatása lenne a pályatapadásnak.

(#452) DFlash


DFlash
tag

Hőmérsékleti adatokat hol találni?
Én csak annyit látok napos, felhős vagy eső lesz-e a következő futamon.

(#453) Marvinyo válasza DFlash (#449) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Igen, csak ezek ugye nem egzakt értékek. Ez alapján lőttem eddig kétszer csúnyán mellé. De majd talán a tapasztalat megmondja.

Persze, ezek talán csak másodpercek a 6 órás futamon, de mint leglassabb csapat, talán ezzel lehet a legtöbbet nyerni.

(#450) Citroghost

F1 (GP2, GP3-t is ideértve), nem akkora probléma ilyen téren, mert van 12-15 gumid egy hétvégére, Ebből versenyen nagyon maximum 3-t használsz, egy pilótával. Marad 9 tesztre meg időmérőre, bőven elég.

Endurancenál viszont alapvetően 4-7 kiállás van egy futamon, sokkal többet számít, hogy ki tudd optimalizálni, hogy "Na, erre a pilótára tehettem volna a lágyabb gumit is, ha lett volna, mert a keményebbnél meg ki kell hoznom 50%-nál, de azt már hülyeség lenne visszatenni". Meg van mondjuk 4-6 gumid, ami meg használhatatlan, mert azok meg hamarabb elkopnak, mint hogy elfáradna a pilóta.

Más: A GT miben különbözik az F1-től? Mármint a manager/játékmechanika részben. Endurance-nál ugye 6 pilótád van, jóval magasabbak a kiadások emiatt, egyszerre megy az A és B kategória, egy pályán, figyelni kell a fáradtságot, vezetési időt, ilyesmi.

GT-nél vannak hasonló különbségek, amiért igazán érdemes elkezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#454) DFlash válasza Marvinyo (#453) üzenetére


DFlash
tag

GT-nél inkább az autó beállítása ami rossz. Minden hatással van mindenre. Ott is 3 pilóta van 2 fő plusz a tartalék. Anyagilag talán a legolcsóbb.

Tapasztalat szerzéssel már kevesebb lehet a mellé lövés. :)

Egyelőre a Silva küldetést csinálgatom, utána térek rá a hosszútávú versenyre.

(#455) DFlash


DFlash
tag

Meglett a Pályabubus achievement, és a Megfelelni a névadónak (5csillagos mérnök a Zampelli Engineeringnél!) bár még csak 4,5 csillagnál jár Jenny.

Előbbinél a gyors egy versenyt is elfogadja a pályavariánson. :)

(#456) Jimbo75


Jimbo75
tag

0 pontos csapatok közötti döntetlennél mi alapján számolja, hogy ki áll előrébb?

(#457) DFlash válasza Jimbo75 (#456) üzenetére


DFlash
tag

Elért legjobb helyezés, szerintem. :)

(#458) Jimbo75 válasza DFlash (#457) üzenetére


Jimbo75
tag

Köszi :D

(#459) DFlash


DFlash
tag

Szeressük az esőt, első kettős győzelem az Endurance kategóriában :C
Sangju Tigers :)

(#460) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Azt meg lehet valahogy tudni, hogy mások milyen chassis (karosszéria(?))-val mennek?

Helyzet: ERS, 4. szezon, 2 féle gumi

A hecc kedvéért hosszabbítottam a versenyeken, 43 átlagkörről 53-ra. Előtte a legtöbb pályán 2 kiállással, 3 gumiszettel bőven végigmentem. Legtöbbször mindhárom a gyorsabb gumi volt. 1,5-2 csillagos kopás, 9-10 körüli smoothness pilótával.

Most, hosszabbítás után 3 csillagos kopással, 12-es smoothnessel, a 3 lassabb gumi pont nem elég (75%-os stapabírást nézve). Örültem, mert ez volt a cél, több kiállás :-)

De az AI minden más csapattal megcsinálta 3 kiállással 1 "gyors" és 2 "lassú" gumin, mint a hosszabbítás előtt. Számomra elég lehetetlennek hangzik, hacsak nem építettek 4-5 csillagos chassis-t 20-as smoothnessel. :-D

(#461) Marvinyo válasza Marvinyo (#460) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Mármint két kiállással, 3 gumin.

(#462) DFlash válasza Marvinyo (#460) üzenetére


DFlash
tag

A Csapatnál végig tudod nézni kinek milyen az autója a beszállítókat is láthatod.

(#463) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

A főnöktől kapott pénzen lehet növelni anélkül, hogy magasabb pozíciót ígérsz? Miután felkerültem az APS-be, az ERS-es ~1,5-2 milliós pénz helyett, 1-et kapok, ami borzalom, lévén ide jobb pilóták kellenének majd. Szponzorokon se vettem észre különbséget, hiába 4 csillag, -500 000 körül vagyok versenyenként, mert első szezonként a top10-es helyezés lehetetlen, szóval csak a fixekből élek. Azt hittem ez is változik ha feljebb lépek. :-(

Gyakorlatilag a szezon egyetlen anyagi túlélési lehetősége, ha egyáltalán nem fejlesztem az autót, de akkor meg a következő szezonban maradok le végleg.

Illetve a szezon eleji alkatrészekkel lehet valamit kezdeni? Azért kicsit vicces, hogy 50% körül indul, és versenyenként javíthatsz mindent legalább egyszer vagy kétszer.

Vagy az APS-hez már meg kellene lennie a 3-as gyárnak? Tény, irdatlan szerencsém volt az előző szezonban, hogy behúztam a csapatbajnokit, és 1 ponttal csúsztam le az egyéniről (mindez a 6. legjobb autóval, folyton kiestek előlem), de nem akartam maradni még egy szezont, elcsábított a kétszeres prize pool. :-D

(#464) DFlash válasza Marvinyo (#463) üzenetére


DFlash
tag

Az első versenyen főleg, de a másodikon is akár lehet pontot elcsípni, ha nem nyomod ki a szemét a kocsinak.
Normál motormódban 80kg kezdő üzemanyaggal 5 környit kell egyszer tankolni két kerékcserével.
A lényeges alkatrészek állapota 70%-ra javítva verseny előtt már kibírja extra javítás nélkül.
A szponzorok mindig ugyanannyit adnak kategóriától független.
Esetleg próbáld előnyben részesíteni az egyik autót pontokat csipegetve, az első év mindig nehéz, ha nem esel ki utána már könnyebb lehet.

Endurance DLC
Elég bugosnak érzem az achievementeket.

pl:
Reneszánsz Ember
Nyerd meg a NEK-A bajnokságot mindhárom EV kategóriában!
10 verseny, kettős győzelem 5-5 azonos pontszám utolsó verseny után, mégsem adta meg.

A középső nevem Veszély
Fejezz be egy versenyt úgy, hogy legalább az egyik versenyződ a Veszélyzónában legyen!
Nyerte is a futamot, próbáltam több helyzetet is, 0-s állapotban se adta meg.

Ráérünk arra még
Nyerj meg egy Endurance versenyt miután legalább 120 másodperc lemaradásban vagy a NEK-A tabellavezetőjéhez képest!
125másodperc hátrányból győzve nem kaptam meg.
Itt még azt tudom elképzelni folytatom új évvel, és az első versenyt hagyom elúszni utána megpróbálni behúzni ismét.

Szívesen venném a segítséget, ha valakinek van ötlete rá. :)

A kupák is fel vannak cserélve, a B osztály kapja a versenyvégén és bajnokság végén az A kupát.

(#465) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

A játék idővel (20 szezon mondjuk, azalatt majdnem mindenki kiöregszik :-D) generál új pilótákat?

(#466) Dlite


Dlite
tag

Sziasztok!

Kb 180 óra játékidőm van a játékban, de olyan jó egy évet kihagytam :) Tudtok ajánlani olyan MOD-okat amik élvezetesebbé teszik a játékot? Nem könnyítés - sőt az sem baj ha vért kell izzadni - kell hanem grafikai MOD vagy arcképek, valódi csapatok, pilóták, szponzorok stb....ami nektek bejött :)

Köszönöm! :)

RTX2060 I5-9500

(#467) Marvinyo válasza Dlite (#466) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Sponsor 4b, illetve van egy mod ami variálja a pilóták, mérnökök és dizájnerek neveit és adatait, de most nem jut eszembe a neve. Illetve akad néhány livery pack, én azokat válogatás nélkül tettem fel.

(#468) Dlite válasza Marvinyo (#467) üzenetére


Dlite
tag

:R

RTX2060 I5-9500

(#469) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.
Elkezdtem újra játszani a játékkal és ma feljutottam az Ázsia-Csendes óceán kupava. Rögtön az első versenyt le is nyomtam.
Azt hittem, hogy mint újonc, valahol a végén fogok végezni. Nos nem.!
Az igaz, hogy az egyik versenyzőm ki kellett, hogy álljon az ötödik helyről, fékhiba miatt, de a másik 1%-os fékkel megnyerte a futamot,!

Remélem, megbocsájtjátok ezt a kis "örömködést". 😊

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#470) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Bocsi a duplázásért.

Ti használtok valamiféle xls-t segédként?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#471) Marvinyo válasza alratar (#470) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Persze.

Autóbeállítások (melyik pályán milyen beállítást használtam),
Pályapreferenciák (melyik pályára mit érdemes fejleszteni, és ezt összesítem),
Kerék-fogyasztást segítő kalkulátor.
Melyik szponzor ajánlat jobb, kalkulátor
Autó kalkulátor (melyik alkatrész mennyibe fog kerülni, ez alapján belőni a büdzsét, hiszen ERS-ben inkább motorfejlesztésre kell költeni, mint fékre pl.)

Más nem jut eszembe miket szoktam írni.

(nem szeretek fejben számolni :)) )

(#472) alratar válasza Marvinyo (#471) üzenetére


alratar
addikt

Az aurtóeállitásokat lehet menten, vagy jobb, ha írod?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#473) Marvinyo válasza alratar (#472) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Lehet menteni, de mivel össze-vissza rendezi (legalábbis én nem jöttem rá mi alapján), ezért én inkább elkezdtem írni külön, hamarabb megtalálom.

[ Szerkesztve ]

(#474) flikenflaken válasza Dlite (#466) üzenetére


flikenflaken
tag

Fire mod! Ez a legjobb mod amit ismerek, van benne minden...

(#475) alratar válasza flikenflaken (#474) üzenetére


alratar
addikt

És hamarosan jön a 2018.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#476) twinee1337


twinee1337
tag

Jön a Motorsport Manager 3 mobilra:

[link]

(#477) alratar válasza twinee1337 (#476) üzenetére


alratar
addikt

PC-re is jöhetne!, 😁

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#478) twinee1337


twinee1337
tag

Elő is tudjátok rendelni a Motorsport Manager 3-at. Július 18-án megjelenés. :C

[link]

(#479) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Ha már 99%, hogy megnyerem a bajnokságot (ERS) és feljebb jutok: Van értelme a modulokat még fejleszteni, vagy csak pénzkidobás, mert az új ligában úgysem számítanak?

(#480) R4zz0R


R4zz0R
csendes tag

Hello. Valaki tudna megoldást arra hogy mikor indítom a játékot csak hang van kép nincs .
Laptopon viszont megy egy integrált kártyaval. Valaki tudna ebbe segíteni hogy mit csináljak.
I5 7600k és gtx 1070. olvastam hogy régi driverrel elindulhat erre van esély ?
Köszi a segítséget

(#481) twinee1337 válasza R4zz0R (#480) üzenetére


twinee1337
tag

Előfordulhat, hogy mehet régi driverral egy próbát megér.

Felbontást esetleg nem állítottad el?

Esetleg letörlöd újratelepíted a játékot az is egy lehetőség.

(#482) R4zz0R


R4zz0R
csendes tag

Akár hányszor újra telepítem ez van. De nevetséges hogy egy 1070 vesz az ember és nem kompatibilis a játék vele

(#483) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , nekem csak szabadedzésem van és nincs idő mérőm az miért van ?

(#484) Csapoati válasza nepszter1 (#483) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Gondolom olyan a szabályrendszer az adott sorozatban, hogy a bajnokság állása alapján (vagy fordított sorrendben) áll fel a rajtrács.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#485) nepszter1


nepszter1
addikt

Pár tippet kaphatnék kezdőknek nem nagyon mennek a dolgok sajnos .

(#486) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Arra létezik megoldás, hogy ne 5 db átmeneti/eső gumi legyen? Egy igazán esős hétvégén a verseny feléig sem lehet jutni velük. 1 elmegy a szabadedzésre, legalább 1, de inkább 2 vagy 3 az időmérőre, a maradék meg nem mindig elég.
Én még általában kisakkozom, de az AI nem takarékoskodik a gumikkal, az utolsó csere után már szárazat tesz fel.

(#487) alratar válasza Marvinyo (#486) üzenetére


alratar
addikt

Nincs megoldás.
Taktikázz. Keverd az interrel, mert az jó még közepesen esős időben is. Én még nem találkoztam olyannal, hogy mindig (egész hétvégén) 100%-os legyen az eső folyamatosan.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#488) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.
Néhány pilótánál látok olyat hogy Fejleszthetőség x. (x jelöli a számot)
Az mit jelent?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#489) DFlash válasza alratar (#488) üzenetére


DFlash
tag

Az alaphoz képest gyorsabban fejlődik.

(#490) Blackmore85


Blackmore85
újonc

Azért az AI még mindig tud hülyeséget csinálni :D
Saját csapattal kezdtem, nulláról indulva, Európa-bajnokságban. Belgiumban (4.-5. verseny talán?) a verseny közepén leszakadt az ég, és amikor felszáradt a pálya, pont 1 körrel több volt hátra a futamból, mint amennyi benzin a tankba fért. Mondom nem baj, teletankolom, és majd pár kört megyek takarékos fokozaton, hogy kibírja a végéig. Az ellenfelek is valami ilyesmit tervezhettek, de elrontották, az utolsó körben a többségüknek elfogyott a benzinje, én pedig így szereztem egy mákos 3. helyet, ráadásul a gyengébbik versenyzőmmel :D

(#491) DFlash válasza Blackmore85 (#490) üzenetére


DFlash
tag

Ez mindig is így van eső és SC alatt is. :)

(#492) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sziasztok! :)

Sok szezonom van már a játékban, de sajnos elvesztek a mentéseim. Olyan MOD ot keresnék, ami gyorsítja a pénzkeresést és a csapattagok fejlődését, hogy gyorsabban elérjem a régi szintem. Tudna valaki ajánlani ilyet?

Előre is köszönöm!

(#493) Kopika79


Kopika79
csendes tag

hali
mindenkinek, a játékot pár napja kezdtem, el is olvastam a fórumot elejétől - végéig, összeszedve gondolataim, amiket kihámoztam régebbi írásokból, kérnélek titeket, egészítsetek/javítsatok ki ha valami nem úgy van.
tehát: leggyengébb osztály, leggyengébb csapatával kezdtem, első nap jövő évi költségek visszaszorítása, megfigyelő épület építés kezdése, autó tervezés elindítása. ennyivel kezdtem. ja és tart.pilótát hoztam fel kezdőnek mert jobb a piacképessége, ami ha jól értelmeztem nem mindegy a szponzorszerződésnél (természetesen futam előtt pedig vissza). EGYÉB valami lett volna??
szabadedzéseken 88-92%-ra sikerül a beállítás (ez nem tudom jó-e) de ettől függetlenül annyira xar az autó meg a pilóta is, hogy szinte mindegy is.
és még 1-2kérdés merült fel bennem:
- pilótát ameliyk nagyon gyenge megéri kirúgni (költségek miatt)
- szerelőt melyiket érdemes venni?
illetve bármi más ötlet javaslat amit kihagytam
előre is köszi (pláne ha lesz válaszoló :R )

(#494) Kopika79


Kopika79
csendes tag

ja és még azt elfelejtettem, hogy fejlesztésnél teljesítményre megyek, a megbízhatóságot a szerelők felhúzzák (itt 0-10 re állítom a csúszkát) ezért akartam volna kérdezni, hogy milyen szerelőt/mérnököt érdemes igazolni?

(#495) DFlash válasza Kopika79 (#494) üzenetére


DFlash
tag

Hali!
Szerelőnél az egyik a megbízhatóságban legyen jobb a másik a teljesítményben, így gyorsabban tudod fejleszteni az alkatrészeket. Főmérnökből meg ahogy gondolod, érdemes olyat választani akinek vannak jobb kioldható képességei, pl véletlenszerű alkatrész hozzáadás, vagy teljesítménynövekedés, ezek nem teszik költségesebbé a gyártást.
Az első év mindig nehéz. Próbálj a jobb pilótára építkezni. Ne vállald túl magad. A 2. szezonra építsd a legjobb alkatrészeket lehet magas kockázatú, ne használd a versenyeken és akkor nem tiltja be a GMA. Új szezonba már tisztalappal indul. Tartaléknak próbálhatsz találni olyat aki szponzorált és jó visszajelzésű így még pénzt is kapsz utána.
Épületeknél én úgy szoktam fejleszteni, hogy Üzem, Tervező központ, Látogatólétesítmény, Utcai autógyár.

Kitartást és győzelemben gazdag időtöltést.

(#496) Kopika79 válasza DFlash (#495) üzenetére


Kopika79
csendes tag

OK. köszi a válaszokat, és akkor a jelenlegi gyenge képességű szerelőket érdemes kirúgni? (gondolok itt a kirúgási költségekre vagy várjam meg lejár a szerződésük) ugyanaz a kérdés a gyenge pilótámmal kapcsolatosan

(#497) DFlash válasza Kopika79 (#496) üzenetére


DFlash
tag

Te látod, hogy mennyit vesztesz velük ha kirúgod. :)
Csak az alapjáték van neked vagy valamelyik dlc is?
A Challenge Pack DLC-vel meg tudod könnyíteni a dolgod.

(#498) Kopika79 válasza DFlash (#497) üzenetére


Kopika79
csendes tag

csak az eredeti van, mivel könnyítené egyébként, vagy mivel lenne másabb?

(#499) DFlash válasza Kopika79 (#498) üzenetére


DFlash
tag

Motorsport Legenda háttértörténet, Nippon befektető csoport.

(#500) Kopika79 válasza DFlash (#499) üzenetére


Kopika79
csendes tag

keresgéltem most letöltő oldalakon, de nem tudom mi kellene nekem (mire gondolsz) egyrészről lenne:
- update 1.1.
- challenge pack(ami végül is méretét tekintve több mint 9Gb ez nem tudom mi, vagy a játék teljesen + amit mondasz)

az első is elég nekem, vagy eleve a 2. kellene és akkor ez felül írja az alapjátékot (vagy azt törölhetem is)?
ui:köszi hogy segítesz

(#501) DFlash válasza Kopika79 (#500) üzenetére


DFlash
tag

Az már tartalmazza az addig megjelent dlc-ket alapjátékkal együtt.

(#502) Kopika79 válasza DFlash (#501) üzenetére


Kopika79
csendes tag

akkor eleve a 2.verzió kellene nekem? és az alapjátékot törölhetem is?

(#503) DFlash válasza Kopika79 (#502) üzenetére


DFlash
tag

Az endurance dlc kivételével az összes benne van, így törölheted ha nem kell.

(#504) DFlash


DFlash
tag

Ezzel a kerékkel kissé szokatlan a jármű, nekem.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#505) Kopika79 válasza DFlash (#503) üzenetére


Kopika79
csendes tag

köszi mindent elkezdtem 1új karriert figyelve minden elhangzottra, van már jó kis pilótám (jó piaci értékkel) 2jó szerelőm +mérnököm, még az építkezés kérdéses számomra 1kicsit, milyen sorrendben kellene haladnom? olvasgattam azt is hogy minél előbb elkéne jutni a helikopter leszállóhoz, amihez 2épület (nem tudom már melyik) 2-es szintre kell, erre álljak rá vagy valami más estleg?

(#506) DFlash válasza Kopika79 (#505) üzenetére


DFlash
tag

Tervezőközpont meg Üzem 2. szint, akkor lesz elérhető a Helikopterleszálló.
Nekem az vált be, hogy az üzemet húztam fel 3. szintre minél előbb megépíteni az autógyárat.
Európa bajnokságban max 3 év és menni feljebb. Több pénz. Autógyár után már nem kell aggódni nagyon a bevétel miatt, lehet költeni jobb drágább pilótára is akár.

(#507) Kopika79 válasza DFlash (#506) üzenetére


Kopika79
csendes tag

na estére játszottam 1-2futamot, illetve ránéztem az építkezésre, de az általad említett gyárhoz nemcsak az üzem 3szint kell, hanem a tervező is 3-ra, így már húzós pü-ileg

(#508) DFlash válasza Kopika79 (#507) üzenetére


DFlash
tag

Igen, a kettő együtt kell, a Vidámparkhoz meg 4. szint kell. :)

(#509) Diego 86


Diego 86
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, mert ugyan már egyszer elvittem a játékot 2030-ig mindent megnyerve a Predátorral mod-ok nélkül, de most újra szeretném kezdeni.
Milyen mod-okat javasoltok hozzá és honnan tudnám letölteni? Sokan istenítik a fire 18 modot 2.0-t ám azt csak a steam-on láttam és hiába regisztráltam nem látom hogyan tölthetném le? Ötletek?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#510) Danaka válasza Diego 86 (#509) üzenetére


Danaka
csendes tag

Vedd meg a jatekot Steamen es onnantol 1kattintas berakni a modokat. Nem reg volt leertekelve a jatek, szerintem szurke oldalakon talalsz olcso kodot.

(#511) Diego 86 válasza Danaka (#510) üzenetére


Diego 86
csendes tag

Igen olvastam és szerettem volna is megvásárolni ott, de jelenleg csöppet sem akciós 35+8 Euro az Endurance hozzá. Ennyit talán nem ér meg egy mod.. Esetleg valami más megoldása van valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Motorsport Manager
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.