Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45201) Daywalker válasza Djuree (#45199) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezek a dolgok összefüggésben vannak. Az R17 a felni átmérőjét jelzi, nem a gumiét, tehát az fix. Autónál is úgy van, hogy ha változtatsz, akkor mindent változtatni kell, hogy a futómű paramétere és a kerék átmérő se változzon túl nagy mértékben. Pl. ha növeled a szélességet, akkor csökkenteni kell az oldalfal magasságát. Ha növeled a felni átmérőt, akkor szintén csökkenteni kell az oldalfal magasságát.
Szerintem 110/70 helyére 120/60 tehető. A véleményem pedig az, hogy tedd fel a gyári méretet, nem véletlenül találták azt ki a gyárban. Ha pályáznál, akkor lenne értelme a szélesebbnek, egyébként felesleges.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45202) Kígyó válasza Djuree (#45197) üzenetére


Kígyó
senior tag

Itt leirja mi mit jelent. Arra azert figyelj, hogy a szelesebb gumi nem mindig fer el, illetve a felni meret nem valtozik, tehat valtozni fog a gumi ive is, ami nem feltetlenul jo, de az biztos, hogy nem teljesen ugy fog viselkedni a motor, ahogy azt kitalaltak. Legalabbis ilyeneket olvastam.

(#45203) ALI_G válasza TayRol (#45198) üzenetére


ALI_G
veterán

Kecsóring holnap?

(#45204) Topiccsendőr válasza Djuree (#45199) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Inkább minden egyezzen a könyvben leírtakkal. Gumiméretben nem térnék el, elég drága kísérletezgetésnek tűnik.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45205) Kígyó válasza Djuree (#45190) üzenetére


Kígyó
senior tag

Lehet hogy mindig rajta van, de akkor neha eleg kodolt lehet, mert a hatso gumimon mar mindenki kereste(motorboltos, szerelo is), de senki nem talalta..

(#45206) doc


doc
nagyúr

"Julius 1.-től a forgalomba helyezéseknél nem kell SZÁRMAZÁS ELLENÖRZÉS és EREDET VIZSGA. Egyből műszaki és a többi. 3-4 nap és a forgalomba helyezés kész"
ez tenyleg igy van, tehat ket honap mulva siman megsporolok egy szaladgalos kort es vagy 20K penzt?

(#45207) Djuree válasza Topiccsendőr (#45204) üzenetére


Djuree
félisten

én is így gondolom, inkább maradok a hivatalos méretnél :K

doc: hát eredetiségvizsga biztos kelleni fog, törvényileg kötelező, legfeljebb a neve lesz más sztem.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45208) TayRol válasza ALI_G (#45203) üzenetére


TayRol
veterán

kéne... de eleg keves szabadidom lett holnapra... mikor akarsz menni? delutan 3-4 utan mar nem erek ra sajna.

[ Szerkesztve ]

(#45209) ALI_G válasza TayRol (#45208) üzenetére


ALI_G
veterán

11-15h érek rá, szóval a 3-4 nekem is felejtős, meg hideg is lesz 4 utána (meg 10 előtt).

(#45210) TayRol válasza ALI_G (#45209) üzenetére


TayRol
veterán

mennyi a beugro a palyara?

(#45211) doc válasza Djuree (#45207) üzenetére


doc
nagyúr

eredetvizsga most sem kotelezo, ha az helyezi forgalomba, aki a kulfoldi tulajtol megvette, tehat itthon nem cserelt gazdat
az idezett mondat meg pont arrol szol hogy NEM kell, nem arrol hogy mashogy fogjak hivni...

(#45212) .mf válasza ALI_G (#45203) üzenetére


.mf
veterán

Holnap reggelre kaptam időpontot Proptechnél, nem tudom, mikorra végzünk (8-ra megyek, remélem azért pár óra alatt meglesz: szelephézag, karbiszinkron, olajcsere, hátsófék-szétszedés-pucolás, kb ennyi elvégzendőt sejtek most), illetve, hogy mikor érek oda Kecskemétre (talán 14h?), de remélem kora délután; bár ha 15h-ig maradsz csak, akkor már lehet, hogy nem a ringen fogunk gurulni :) :(
Hátha jövő vagy azutáni hétvégén jobb idő lesz. :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45213) Djuree válasza doc (#45211) üzenetére


Djuree
félisten

oks, hát úgy legyen, habár elég nehezen hiszem el, hogy lemondanak a pénzről amit ez hozott nekik, lesz itt valami turpiszság hidd el nekem ;)

.mf: neked mi a jó idő? 35 fok? holnapra 20 fokot mond és napsütést. nem jó?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45214) ALI_G válasza TayRol (#45210) üzenetére


ALI_G
veterán

van 20 perc, délelőtt, délután, egész jegy.
20 perc 1000.

(#45215) yodamastah


yodamastah
őstag

Kecskemetre enis le akarok menni, meg sosem voltam. Most csorosag van, jovo heten is euroringezni megyek. Elkoptatom a maradek fos gumikat iden :D

[ Szerkesztve ]

(#45216) TayRol válasza ALI_G (#45214) üzenetére


TayRol
veterán

ok. gumit intezni meg nem volt idom, szoval meglatom.

yoda: holnap lejossz, kicsit oktatsz minket, oszt hazamesz.:D

[ Szerkesztve ]

(#45217) ALI_G válasza Djuree (#45213) üzenetére


ALI_G
veterán

hát pályázni 20 fok alatt nem sokat szoktak járni.
Hosszabb idő míg bemelegedik a gumi, egy slick pálya gumi meg mégúgy.
Ráadásul mi még koca pályások vagyunk, így fosunk is :DDD

Persu, üdv a totyipkban, lemaradtál az utolsó 40k hsz-ről :) gondolom lesz@rod, de na :)
a pilot power hidegen csuszi, meg vízen is...neked is ilyen volt? sőt, még melegen is képes volt elforogni, igaz kontrollálhatóan.
Milyen guminyomást használtál vele?

(#45218) TayRol válasza Topiccsendőr (#45204) üzenetére


TayRol
veterán

jee, egy Persu, szevasz!:)

[ Szerkesztve ]

(#45219) Djuree válasza TayRol (#45216) üzenetére


Djuree
félisten

én is lenézek sztem, de pályára nem megyek fel, szarok a gumik oda, meg énis szar vagyok még oda, meg ha megint összetöröm a gépet, akkor jajj annak aki vagy ami a 100m-es körzetemben van :DDD

ALI_G: ja így igen, a pályázási szempontokat nem vettem figyelembe :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45220) yodamastah válasza ALI_G (#45217) üzenetére


yodamastah
őstag

F*szt nem. Mondjuk a leghidegebb amikor mentem 9 fok volt. JOl meg kell gumimelegitozni a gumikat, aztan menni mint az allatt ki ne huljon :D Meg olyan keverekkel kell menni ami kibirja a hideg aszfaltot. A puha keverekek altalaban szejjel szakadnak ilyenkor.

(#45221) Topiccsendőr válasza ALI_G (#45217) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Zsíros deszkások-szevasztok! :D
Nosztalgiatopicolvasásból ez lett.
Vasárnap énis tervezek valamit nem tudom, hogy kecsó, vagy kakucs.
Nekem nem nagyon volt bajom a pilot powerrel. Euroringen el tudott csúszni nem mondom, sajnos az eleje is, ahogy a gáz miatt lement a súly elölről, hiába ültem a tankon, dehát az az én hülyeségem, vezetéstechnikai hiba. Közúton a poros réteget ahogy lekoptattam kb 200 méter alatt, baj nem volt vele. Sőt hidegen jobb, mint egy vágottslick. De ha kanyarban nyelezed közúton, főleg ezeken, akkor ne csodálkozz. Kecskeméten meg se fog mozdulni, abban biztos lehetsz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45222) TayRol válasza Topiccsendőr (#45221) üzenetére


TayRol
veterán

eltuntel, mint allat. :) szombaton nem jossz le, legalabb dumalni?

valakinek 2001-es FZS 600 Fazer, 600 merfolddel?

(#45223) Topiccsendőr válasza TayRol (#45222) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Motoroznék szombaton is, de suliba járok. Ezért raktam vasárnapra...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45224) TayRol válasza Topiccsendőr (#45223) üzenetére


TayRol
veterán

akkor kitartast a suliban.:)

(#45225) Djuree válasza TayRol (#45222) üzenetére


Djuree
félisten

néztem én is. nem jó a link amúgy. lehet már el is vitték? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45226) TayRol válasza Djuree (#45225) üzenetére


TayRol
veterán

nekem jo a link, de tegnap este zartak le az aukciot, 2554 font lett a vege.

(#45227) shiNIN válasza doc (#45200) üzenetére


shiNIN
tag

Jaja, Teresa mindig kevesebb km-t mutatott, de amióta 120/70 van 110/60 helyett, ez már annyira elmászott, hogy Alvaro most már 1%-ot korrigál a logjaiban...

(#45228) shiNIN válasza shiNIN (#45227) üzenetére


shiNIN
tag

110/70 helyett... Nem tudom, miért írok el mindig mindent, pedig tudom, hogy 70.... :(

(#45229) alvaro válasza shiNIN (#45227) üzenetére


alvaro
senior tag

...és ezt úgy, hogy tudtommal a hátsóról szedi az adatokat, az pedig maradt 160/60 :DD

Egyébként 110/70 elöl eredetileg.

Annyi turpisság mindenesetre van így benne, hogy elég közel került a gumi felszíne a sárvédőhöz, zörögnek benne a felkapott apró kavicsok.

Amúgy nekem nincs méret-fétisem, csak nem volt a gumiból 110-es, a szerelőm meg biztosított, hogy eléggé passzol a felnihez a 120-as.

[ Szerkesztve ]

(#45230) ALI_G válasza yodamastah (#45220) üzenetére


ALI_G
veterán

na jó, de nekem minek a gumi melegítő :) úri hóbort lenne

persu: a pilot sport vízen atombiztos volt ehhez képest, bár nem tervezem most sem, hogy esőmenő leszek.
Mami-ba jársz szombatonként?

(#45231) Daywalker válasza .mf (#45212) üzenetére


Daywalker
addikt

Jesszus, ennyi a munka, hogy szombaton is dolgoznak??? :Y Azért sem a szinkron, sem pedig a hézagolás nem félperces munka.
Nekem holnap dolgom akadt, nem tudok menni :( Sajnos vizsgaidőszak közeleg, hétvégén meg tanulok, ha annak vége, akkor jöhet az ereszd el a hajam :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45232) TayRol válasza ALI_G (#45230) üzenetére


TayRol
veterán

hallod, asszony keresztbeszervezett nekem, deltol csaladi program! :(((
ugyhogy skippelnem kell, ehh... most merges vagyok.

(#45233) #25954560 válasza TayRol (#45232) üzenetére


#25954560
törölt tag

(#45234) TayRol válasza #25954560 (#45233) üzenetére


TayRol
veterán

csaladcsere.
:D

(#45235) runner 125 válasza shiNIN (#45195) üzenetére


runner 125
nagyúr

Anyu mindig azzal izél' hidegben, h "majd fiam 50 évesen az ízületeid odalesznek ettől a motorozástól." :D :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45236) Djuree válasza runner 125 (#45235) üzenetére


Djuree
félisten

"anyu, tudod hogy akkor milyen fasza protézisek lesznek már?" :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45237) beteg válasza runner 125 (#45235) üzenetére


beteg
őstag

50?? még nem voltam 40 amikor már szarok voltak

Csak futni kell!

(#45238) boogie84 válasza ALI_G (#45176) üzenetére


boogie84
veterán

Győrújbaráton motoros tali, szombaton felvonulás. Vki?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45239) runner 125 válasza beteg (#45237) üzenetére


runner 125
nagyúr

Biztató. :D

..de nem érdekel. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45240) Paul119


Paul119
addikt

sziasztok, nem régiben szereztem meg motorra is a jogosítványt, szeretnék valami 650 ccm körüli túra motort venni suzuki vstormmal szemezgetek így első körben , szerintetek?:R

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#45241) runner 125 válasza Paul119 (#45240) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én nem ismerem ezeket, de biztosan jó túragépek, mert sokat látni belőlük.
Árat nem írtál, így a keretet nem tudom, de formára hasonló még a Honda Varadero is. Múltkor anyuék egy ismerőse volt nálunk egy olyannal, Leo dobokkal iszonyú durván szólt az 1000-es V2. :) Persze van ebből kisebb tesó is...
Nem beszélve arról, h nagyon benga motor. Ha, nagy termetű vagy / adott esetben két személlyel, felcuccozva használjátok biztos kényelmes lesz. Az üléspozíció ezeken egyenes, térd - alsó lábszár gyakorlatilag derékszöget zár be.
Google-ban nézelődtem, sok minden van V-Strom-ról, index fórumtól elkezdve, csaj tesztek, stb.., olvasgass utána.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45242) shiNIN válasza runner 125 (#45235) üzenetére


shiNIN
tag

Nekem csak mindenféle idegenek mondják, hogy majd nem tudok menni, ha öreg leszek. Nem tudom, miért mondják, én tipikusan élvezetmotorozást végzek, ha hideg van (10 fok alatt), nem ülök motorra (max utasként, mert MUSZÁJ eljutni valahova s nincs alternatíva), s akkor is felöltözöm rendesen :)

(#45243) shiNIN


shiNIN
tag

Ma végre elmentünk Csesznekre :) Eredetileg mást akartunk, de ezek az önkormányzatok nincsenek mindig nyitva... Meg elmentünk egy levélért az állandó lakcímemre (ideiglenes sose lesz, minek), továbbra is azt akarják, hogy fizessek adót az után a lakás után, amit tavaly eladtam... Pedig már letelefonáltuk, leleveleztük, adásvételi másolata... Szerintem a földhivatali adatok alapján kéne a valódi tulajt abajgatni, mit bénáznak ezek, komolyan...
Kis 200km-s út, nem voltam valami friss, de elkanyarogtam szolidan :) Főleg oda... Az előzés kanyargós úton gyenge pontom, mert nincs benne nagy gyakorlatom, Cili pedig nem erős, persze visszaváltok harmadikba, de villámelőzéseket én nem. Szép baba kanyargós utak, ahol véletlenül kellően láttam, hogy nem jönnek szembe, ott 120-szal estem volna bele a kanyarba, amit azért mégse... Mert ott 90-nel ment... Másutt kicsit lassabban, de azt mai állapotomban egész jól elviseltem. De aztán elfáradhatott, a kanyarok is szűkültek... A végén már 45 körül ment végig, mögöttünk felgyűltek az autók, azok se tudtak előzni ilyen terepen... Én már úgy éreztem, lépésben haladok... :D De ott volt a visszaút és járok én még arra :D A Bakony kellemes volt, mint mindig, csak a Szápárnál levő bordák az úton estek SOKKAL rosszabbul, mint máskor... Alvaro szerint maguktól romlanak, de én is biztos vagyok benne, hogy nem én lettem hirtelen különösen érzékeny, máskor alig vettem észre őket, most pedig dobtak rajtam. A gumi lett más azóta, ezzel összefügghet valahogy? Én nem látom benne a logikát, de attól még lehet.
A feleslegesen kirakott 40-es táblák köszönik szépen, még megvannak.
Vettünk benzint a fűnyíróba (meg Cilibe is, szörnyű átlagom lett, szél, eső, jégeső, rengeteg főút, egy ideig négyesben is mentem véletlenül, összejött minden. 3.1364 l/100km), idióta benzineskanna pedig folyik, állítva kell odapókozni. Ennek azért nem kéne ilyennek lennie...

Holnap traktormajális :D Nem indulunk korán, mert lefagynék a motorról.

Ja, a gumi száraz időben, ismerős úton is ki lett próbálva. Még mindig odavagyok érte :)

(#45244) Paul119 válasza runner 125 (#45241) üzenetére


Paul119
addikt

2m forint de az a vége :R

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#45245) doc válasza Paul119 (#45244) üzenetére


doc
nagyúr

ha en ketmillaert akarnek uj motort, akkor tutira szereznek meg hozza valahonnan meg egyet, es vennek haromert egy VFR800-ast, ABS-szel, ajandek dobozszettel :C
esetleg Deauville-t, azt mar 2.5 millaert odaadjak, de ha nem kell az ABS (kelljen!!) akkor mar csak 2.35 milla
de ha tenyleg nem tudod egy fillerrel sem atlepni a ketmilliot, akkor egy tavalyrol a kereskedesben maradt XL700V Transalpot kapsz annyiert

(#45246) Djuree


Djuree
félisten

na raknám fel az új kipuffot, erre nem stimmel a felfogatás :W kb. fél cm híjja van a bilincsnél, mintha fél cm-el lejjebb lenne a bilincsen a lyuk ahol fel kell fogatni:U
az az érdekes, hogy egy 98-as fazerről vették le az orrom előtt, és arra tökéletesen passzolt, pedig elvileg az a része ugyanaz a 98-as meg a 2002-esnek is. de ezekszerint mégsem teljesen. picsába már ezzel is, semmi sem sikerül, bármit veszek, mindig mókolni kell vele. nem vészes ez, mert ezt is megoldjuk, csak szar hogy nem tudom még felrakni, pedig holnap euroringre vagy kecsóringre megyek...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45247) yodamastah válasza Paul119 (#45244) üzenetére


yodamastah
őstag

Mire akarod hasznalni a motort? Vstrom az turazni valo mindenfele pocsek utakon is hasznalhato kiolometer falo gep. Nem egy varosi motor, inkabb olyan europat bejarkalni valo munkagep.

MIndegy ha ilyen kell akor veszel egy par eves 650est aztan ha nem tetszik tovabb adod. Ha tetszik megtartod. ilyen 15-20e km ennek meg se kottyan. 1-1.2 millio korul olyat kapsz 650esbol hogy megszolal. Lehet uj motort nezegetni, de a valsag kozepen, amikor tele a piac eladhatatlan motorokkal... ilyenkor lehet csemegezni a hasznalt piacon szuper vetelek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#45248) Ferdzsoo válasza Paul119 (#45244) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én tutta VFR800 ABS-t vennék Atom túragép.
PL. nagyon bitang gép szuper áron szerintem.
Nagyon jó áron vannak most használt pik-pakk gépek.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45249) shiNIN válasza Djuree (#45246) üzenetére


shiNIN
tag

Teresa tükrénél is meglepődött a szerelő a menetvastagságnál... Hát igen, nem ismer minden típust, még jó, hogy kis Hyók járnak hozzá :D
Alvaro azóta is törött, pillanatragasztózott tükörrel mászkál, de már nagyon sok hónapja csinálja, mi az neki :D Majd a következő szervíznél kap vadiúj mikiegérfüleket átalakítóval.
Nem a mi motorjainkra mondják, hogy csilivili, azt hiszem :D
(Mellesleg Cilit ma is megtörölgettem, de összesározódott ma is. Rejtély, hogy a száraz utakon hol, de ez ilyen...)

(#45250) doc válasza Ferdzsoo (#45248) üzenetére


doc
nagyúr

jajj ne fajditsd a szivem mert elsirom magam :O
tegnap lattam egy GYONYORU, patent, a tobbek szerint megbizhato elado allitasa szerint szalonallapotu 2001-es VFR800-ast hirdetve fillerekert (600ezer, igaz rendszam nelkul, de akkor is nagyon durvan a piaci ar alatt), hat mara el is vittek :W

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.