Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45901) Daywalker válasza Djuree (#45897) üzenetére


Daywalker
addikt

Ok, visszavontam, figyelmetlen voltam:DDD

Egyébként a megbízható szervizek nem szívodnak fel egyik napról a másikra. Nem a szomszéd józsibá haverjánek az egyik ismerősének a nagybátyjának a 22. rokonához kell vinni, aki a sufniban szerel:) Ennyi idő alatt, mint amit szopsz a beközéssel, már megtanulhattad volna fejben számolni a fokozatokat:DDD :C
Amúgy a motorral tényleg az a szopás, hogy bármi van, akkor csak utánfutó vagy valami dobozos jöhet szóba...se vontatás, se tolás :(

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45902) Djuree válasza Topiccsendőr (#45900) üzenetére


Djuree
félisten

najó, de ez nekem rutinmunka, ha nem jön közbe semmi. fél órás meló. azért nagy munkát nem fogok megcsinálni itthon, nagyobb szopás mint elvinni szervízbe, ahol azért remélhetőleg értenek hozzá, és spéci szerszám is van.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45903) shiNIN válasza Djuree (#45899) üzenetére


shiNIN
tag

Ezek durvák :( Mi sokak által ajánlott, megbízható szakihoz visszük mindkét motort. Teresát csak azóta, amióta elszakadt a szíj és az én szerelőm volt képes jönni azonnal... Amúgy olcsóbb, mint a régi, s megcsinál bármit :D De már biztos regéltem róla.
Akárhova nem vinném a motort, ez olyan, mint pl. a fogorvos, tutira megbízható kell. Biztos normál orvosnál is ez van, de olyan helyekre nem járok :)
S mi ugye két motorral megyünk egy lazát és szépet Csepelig (csak az M0-t és Budapestet hagynám ki szívesen, amúgy szép) és motorral jövünk vissza, rossz lenne máshogy, nekünk évente kell egypár szervíz...

(#45904) Integra


Integra
titán

Kecsoring 30 fok, ures palya, lehet jonni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45905) ALI_G válasza Integra (#45904) üzenetére


ALI_G
veterán

bocs, pizsamában vagyok :P jó körözgetést!

(#45906) Daywalker válasza ALI_G (#45905) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Én is most keltem fel ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45907) alvaro válasza Daywalker (#45906) üzenetére


alvaro
senior tag

Én meg jöttem 6-ra dolgozni :P

(#45908) zsoltee10


zsoltee10
addikt

én meg 4kor keltem, vásárba mentem, most értem haza..

(#45909) Integra válasza ALI_G (#45905) üzenetére


Integra
titán

En zarasig vagyok, vagy amig hogutat nem kapok, persu sajna nem tud maradni mert dolga van. Veszettul megy az mz:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45910) ALI_G válasza Integra (#45909) üzenetére


ALI_G
veterán

kár hogy nem szóltatok időben (mondjuk tegnap). :(

(#45911) Tüzi válasza Daywalker (#45882) üzenetére

Valóban nem az. Ellenben a fáradt gőzön belül egy mondhatni haveri topik, ahol azért nem kell giotin alá rakni a fejeket, amikor offban megbeszélnek egy feldobott dolgot. Szerintem. Aztán mondjuk nekem nyóc'...

Integra:
Azt übereld, amikor Balaton-Bp-Balaton között hétszer áztam tocsogósra :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45912) Integra válasza ALI_G (#45910) üzenetére


Integra
titán

Next time:)
Ejfel korul beszeltuk kb meg. Szegyen szemre meg egy etapot tolok, aztan haza, mar hanyinger kerulget, odabasz az ido meg a benzingoz, hiaba iszol 10 liter vizet. Ilyenkor mar csak kanyart kanyar utan ront az ember:( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45913) Integra válasza Tüzi (#45911) üzenetére


Integra
titán

Ilyenen csak egyszer aztam, de akkor vegig:D
Nem hajlottak az ujjaim a vegere.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45914) vikvuk válasza Integra (#45904) üzenetére


vikvuk
aktív tag

most hallom először

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#45915) Daywalker válasza Tüzi (#45911) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, bocs, akkor végülis bármilyen topikban bármiről beszélgethetünk. Sőt, topik sem kell, mindenki írjon egy közös topikba.
Amikor már egy oldalon keresztül tök off témáról van szó, akkor engedd már meg, hogy szóljak. Nem töröltem ki semmit, nem volt kitiltás, sem "giotin", csak szóltam, hogy ez nem az a topik (és tényleg nem). Vita lezárva.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45916) Integra válasza Daywalker (#45915) üzenetére


Integra
titán

mondtam, hogy meg fogsz hülyülni...
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45917) Integra válasza Tüzi (#45911) üzenetére


Integra
titán

na, ki hitte volna, utolsó 2 km-en, ahogy lekanyarodtam az m5-ről, rommá áztam. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45918) shiNIN válasza Daywalker (#45915) üzenetére


shiNIN
tag

"akkor végülis bármilyen topikban bármiről beszélgethetünk"
Ez (bizonyos kereteken belül) így van :D Azért van az offtopik checkbox és gomb és tag. Bár nem mindig rakja be mindenki. De ez a topik annyira nem pörög, valamint elég laza témájú ahhoz, hogy szerintem ez még belefért, de mondjuk az sem okozott bennem megütközést, hogy szóltál, elvégre kicsit kezdett elburjánzani. De nekem aztán mindegy, akár így, akár úgy. Csak szeretem leírni a véleményemet :) A szabályokat pedig csak kismennyiségben szeretem.

(#45919) Daywalker válasza shiNIN (#45918) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, lehet offolni (hiszen azért van a gomb), de nem korlátlan mennyiségben egymás után. Nem kell átesni a "ló túloldalára"...
Nem is szoktam szólni, ha van off, de most egy kicsit kezdett sok lenni.
Legközelebb akkor nem szólok, csak törlök ;] Akkor aztán senki sem tudná, hogy ki volt az :))

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45920) Integra válasza Daywalker (#45919) üzenetére


Integra
titán

és akkor mi van?
ezért most azonnal titánrugóról meg ká und en luftfilterről kell beszélni? vagy inkább ne szóljon senki semmit, ha nem motoról van szó?
kb 20 ember jár ide, jó pár éve olvassák egymást, sokan ismerjük egymást, ez nem szakmai topic, csak részben az. ahelyett, hogy hagynád, hogy nem motoros oldalról is picit meg ismerjék egymást a topiclakók.....
te esel át a ló túloldalára.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45921) alvaro válasza Daywalker (#45919) üzenetére


alvaro
senior tag

Én most épp egész visszafogtam magam, még Madokát se emlegettem, mikor a jónép avatarozott :DD

Időjárás jöhet? Pl. hogy nekem mostanában akkora mázlim volt az idővel, hogy tegnap már lemostam a sisakpleximet, mert sose jött rá az eső :DDD

(#45922) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na elgurítottam a vasat a szervizbe, azt mondták holnap holnapután hozhatom is el.

Amúgy érdekes dologra lettem figyelmes amióta így a "nagy madárral" közlekedek,
Minden motoros megtanult köszönni. :) Vicces dolog ez amúgy. Mikor még az MZ-vel mentem, 10-ből ha 1 visszaintett azok közül akiknek nagyobb gépeik volt. A kismotoros akkor is köszönt. De csak itt SZ.SZ.B.M-be volt így, ahogy kitettük a lábunkat messzebbre (Sirokra, Kunmadarasra etc) ott mindenki intett, dudált, sípolt. Az ország többi környékén is ez a helyzet, vagy csak felénk kezdődik "a motoros" 5-600 ccm3-től?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45923) Integra válasza Shkiz0 (#45922) üzenetére


Integra
titán

én ezt a köszönősdit legszívesebben betiltanám...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45924) Daywalker válasza Integra (#45920) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó, Integra, abbahagyhatnád már a hisztizést, rég lezártuk a témát. Eddig sem szóltam, most sem fogok, max törlök :P (nehogy komolyan vedd!).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45925) Integra válasza Daywalker (#45924) üzenetére


Integra
titán

hagyjuk..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45927) Daywalker válasza Integra (#45923) üzenetére


Daywalker
addikt

Inkább arról beszélj, hogy mi bajod a "köszönősdivel". Na ez engem érdekel.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45928) Prof01 válasza Shkiz0 (#45922) üzenetére


Prof01
veterán

Nem csak 500ccm felett kezdődik. Nekem az 50es sportmocimnál is köszöntek. Robogósnak, szoci mocisnak én se köszönök. Régebben próbáltam mindegyiknek, de egyik se int közülük vissza (nagy részük öreg papa/mama), ezért inkább csak a többi (sport, túra, enduró, chopper, stb.) motorosoknak.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45929) yodamastah


yodamastah
őstag

En intek a babettasnak is. Szoktak is nezni az oregek a kiskorosi bukoban hogy ki ez a barom aki integet :D

[ Szerkesztve ]

(#45930) alvaro válasza yodamastah (#45929) üzenetére


alvaro
senior tag

Általában én is intek korra, nemre, vallási és etnikai hovatartozásra való tekintet nélkül.
De a kisrobogós/szocis réteget lassan már én is hanyagolni fogom, mert nem igazán gyümölcsöző, csak csápolok, aztán semmi :DDD

(#45931) beteg


beteg
őstag

hali! sziasztok! sok ilyen szép napot, mint ami ma volt!!
csak köszöntem :)

amúgy avatar egy istenkirályság

Csak futni kell!

(#45932) emre válasza Integra (#45923) üzenetére


emre
veterán

no ezt se gondoltam volna, hogy valamiben egyszer egyetértünk, de én kicsit antiszociális vagyok... :DDD
neked mi bajod? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45933) Topiccsendőr válasza Integra (#45909) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nana!
egy 17-20 lóerős szocigépre nem mondunk ilyet.
korántsem olyan virágos a helyzet. részterhelésnél vannak gondok, és ha bemelegszik, motorfékről 3/4 gázállásnál kisebb tolózárnyitásnál nem nagyon reagál ezért hátsófékkel+nagygázzal kellett kanyarba menni, na az idegesítő dolog volt, aztán elfáradtam és leszartam, on off lett a gázkarból. Ezt a 4 órás délelőttöt 30 fokban nyélen kibírta, úgyhogy blokkilag levizsgázott. Mivel vadonatúj blokk, még az is lehet hogy bejárattam :D Karbit kell megcsinálni és egész motorozható lesz. A lábtartó leért megint, csak nem ott ahol számítottam rá, ugyanis annyira fel van már húzva, hogy csak a blokk alatt tudott beleérni az aszfaltba. Nah a Heidenau RSW ennyit tud. Ez valami döbbenet. De még mindig én vagyok a szűk keresztmetszet. 1mp et kéne még javulnom ahogy néztem.

Jah az NGK meg elmegy a p..ba, egy 23 éves motoron a vadonatúj japppán teknika adja be a kulcsot. Elmennek ezek is...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45934) Integra válasza Topiccsendőr (#45933) üzenetére


Integra
titán

jóvan, vágom én, de ne szerénykedj, ügyes vagy, tudod mit csinálsz, úgy kented a bringának, hogy csak pislogtam. most már kezdem kapizsgálni mit toltok a kupában:)

beszélgettem a gsx-r-es sráccal, akit nem tudtál elkapni, láttad a gumiját? megkérdeztem, nem fosik e a zsaruktól. mondta de... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45935) Integra válasza emre (#45932) üzenetére


Integra
titán

mert nem biztonságos, a leg elképesztőbb pillanatokban és helyzetekben kalimpálnak össze-vissza, majd leesnek a motorról, eltereli a figyelmet, rakciót vársz, ha köszön, jófej, ha nem, köcsög, igaz, hogy épp gépészkednie kéne, de csak próbál hadonászni...
szóval rohadtul nem biztonságos ez ahogy van, azon túl, hogy iszonyúan unom, hogy fél percenként kart lengetek vagy levegőt rugdosok, igaz én csak és kizárólag akkor, ha csak tötymörgök, max refizek vagy bólintok. nem érdekel, tartsanak bunkónak, biztonság az első. nekem nem lesz senki kevesebb a szememben, mert nem integet, nem várom el. sőt, azt várom el, hogy az útra és a közlekedésre koncentráljon. :)
röviden ennyi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45936) Topiccsendőr válasza Integra (#45934) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tényleg nem erről van szó :)
ez a motor kis teljesítményű. Pl végsebessége szerintem 120-130. Egy komoly kanyar kb 90 km/h, ott már csapkod az eleje. Ha ráülsz a tankra, hogy leterheld, akkor eldarál a segge kigyorson. Egyszerűen nem lehet belőle kihozni hatalmas dolgokat. Az ilyen kis pályákon hogy tanuljam meg, hogy mit csinál egy motor egy 170 es kanyarban? vagy hogy nekem mit kell csinálnom ha ott elkezd csúszni valami? Ezzel azt akarom mondani, hogy tanulásnak nagyon jó ez, de korántsem minden.

A gumiját nem néztem, de azért élveztem a dolgot. Felhúzott rendesen a pályán. :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45937) Integra válasza Topiccsendőr (#45936) üzenetére


Integra
titán

slick-kel tolta, értem is, miért nem lógott le a motorról, betapadt veszettül:DDD
délután kinyitottak pár garázst, volt pár pályabringa, tolták is veszettül, nem tudtam a lépést tartani sehogy sem, túlvállalni meg nem fogom magam. de legalább nem kaptam a 20 perces etap alatt 2x leelőzést, csak egyszer :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45938) Topiccsendőr válasza Integra (#45935) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez tényleg így van, pl amikor a színházbajárós motorral mentem, velem szemben jött egy fickó, előtte egy ifa. hadonászik, hogy ő is motoros, meg énis az vagyok, és hogy mi ketten... aztán Ifa fékezett, a srác keze a levegőben, és még nem is előre figyel, de mielőtt megfejelte volna a platót, húzott egy satut. aj nem lett belőle, de annyira azért tényleg nem kell köszönni. Én is leszarom, ha a forgalomban nagy matek van előttem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45939) yodamastah válasza Topiccsendőr (#45933) üzenetére


yodamastah
őstag

Kecsoring a palyagumikat mennyire nyustoli? Iden ugy terveztem hogy kis palyakra megyek valtozatossag kedveert. Mult heten voltunk euroringen (6 eve nem voltm ott) de szejjel szaggattaa hatso gumimat pedig csak 1:22-t mentem. Persze tudtam hgy az ntec dunlop ott gyorsan szetmegy, ezert egesz nap 3asban motoroztam, de ezt se birta ki :D Sajnos annyira szetment hogy utcai gumi lett belole :D

Integra: ne csodalkozz ha ezeken a kis szuk palyakon az MZ-k meg a robogok letolnak. Egy ilyen picci palyan a suly rettenetesen sokat szamit. Persze ha jo gumid van akkor az mz-ket meg lehet fogni, de a jol felkeszitett verseny robogosokat eselytelen.

(#45940) Integra válasza yodamastah (#45939) üzenetére


Integra
titán

óóóóó, nekem ez a pálya tökéletes ahhoz, hogy rendesen tanulhassam a tekintet hordozást, a döntést, nagyon tapad, finoman, kontrollálhatóan csúszik ha csúszik. rengeteget tanultam ma is, és ha a tavalyi utolsó kecsózáshoz hasonlítom a mai produkcióm, akkor fényévet javultam. még most se vagyok sehol, akárhogy is döntöttem, térd nem ért le, ellenben a csizmám orrát odakarcoltam, mert csámpásan tartottam:DDD
maradt még mindig 4-5 mm az oldalán wazz... de meglesz az is idővel!! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45941) Topiccsendőr válasza yodamastah (#45939) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Érdekes módon Kecsó a keményebb gumit jobban eszi. Úgy vettem észre, hogy az Euroring az bármit felzabál egy fél nap alatt. Biztos mert állandóan csúszik.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45942) yodamastah


yodamastah
őstag

Azt tudom hogy az aszfalt minoseg elsorangu. Inkabb az a kerdes hogy komolyabb temponal szejjel kuldi e a lagyabb gumikat. :) Euroringen a soft hatsok nem birjak ki. Kemeny hatsoval kell menni.

[ Szerkesztve ]

(#45943) yodamastah válasza Topiccsendőr (#45941) üzenetére


yodamastah
őstag

Igen elforog a gumi es tulhevul a felulete es szejjel tepi. Erdekes hogy 7712 hatsoval mentem, ami 3 komponensu es cska a kozepso komponens szakadt szet. MIntha vonalzoval lenne elvagva a szakadas hatara :) De tenyleg nem parasztbol mentem, direkt lenduletbol toltam egesz nap. Mentem vagy 50 kort, az elso 25 korben meg jo vol aztan elkezdte enni a gumit.

Legkozelebb kiprobalok egy hard dunlopot, ha azt is megeszi, akkor felrakok hatra bridgestonet, azt szinte keptelenseg szejjel tepni.

(#45944) Topiccsendőr válasza yodamastah (#45943) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megmondom őszintén, ennyire nem vagyok képben a gumikkal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45945) Topiccsendőr válasza Integra (#45940) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tavalyhoz képest tényleg jobban sikerült. Csak gyakorolni kell még többet. Ez a sport erről szól :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45946) Integra válasza Topiccsendőr (#45945) üzenetére


Integra
titán

jah, nem volt fosás, ellenben kanyarsebességem sehol még mindig :(
nem szabadna elmenned, űrtechinkával gurulok és odaversz a deutsches reich egyik matuzsálem darabjával.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45947) yodamastah válasza Integra (#45946) üzenetére


yodamastah
őstag

A gyari labtartoig barmikor labszhatod lapra a motort. Egy jo gumival ott meg fekezni meg gyorsitnai lehet.Javaslom legkozelebb rakd be 3asba a valtot es menj vegig lenduletbol. Ha mar atom jol mesz, akkor lehet 2-3 kozt valtogatni.

Egy biztos. Ha nem erzed minden kanyarban azt hogy most majdnem meghaltal, akkor lassan mesz :D

[ Szerkesztve ]

(#45948) Integra válasza yodamastah (#45947) üzenetére


Integra
titán

igen-gen, ezt vágom, bitti is mindig azt vágja a pofámba, amit a schwantz-tól tanult, hogy ha nem ugrod át a kormányt, nem fékezel elég rövidet... :DDD

hármasba???? kettesben sem lehet kihúzni az rr-t kecsón. én legalábbis nem tudom :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45949) yodamastah válasza Integra (#45948) üzenetére


yodamastah
őstag

JO de epp azert menj 3asba hogy ne azzal foglalkozz hogy toljon a motor. Figyelsz a gumira, a fekezesi meg bekormanyzasi pontokra, meg a futomure meg a fekre meg mindenre, de nem arra hogy van alattad 130Le.

[ Szerkesztve ]

(#45950) Integra válasza yodamastah (#45949) üzenetére


Integra
titán

őőőőő, na erre nem gondoltam így:DDD
ok, next time ez lesz:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.