Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45751) Topiccsendőr válasza beteg (#45750) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A turbót leelőlegezheted belőle. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45752) TayRol válasza Topiccsendőr (#45751) üzenetére


TayRol
veterán

vagy az uj kipuff. rendszert a Busahoz. a PC mar nem fog beleferni.:)

(#45753) Integra válasza TayRol (#45752) üzenetére


Integra
titán

vagy egy jobb bukósisak, egy gerincprotektor meg csizma.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45754) TayRol válasza Integra (#45753) üzenetére


TayRol
veterán

naja. de fo az optimizmus: mar nem sok kell hozza.:)

(#45755) beteg válasza TayRol (#45754) üzenetére


beteg
őstag

:DDD :DDD
jó, de spórolgatok is! nem eszem csak zsíros kenyeret és azt is csak a szomszédnál!

Csak futni kell!

(#45756) #25954560 válasza Integra (#45749) üzenetére


#25954560
törölt tag

julius kozepe.
2014 :D

(#45757) Prof01 válasza beteg (#45750) üzenetére


Prof01
veterán

Attól függ milyen állapotú. Ami szép állapotban van, azért olyan 350-400 korrekt sztem. Ha jól emlékszem a tiéd idomhiányos? (valamelyik videóban láttam talán) :U
Ez pl. szép, de egy 100assal olcsóbban: [link] meg ez: [link] :)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45758) Topiccsendőr válasza #25954560 (#45756) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Naaa, előbb lesz az. :) blokk bentvan :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45759) Djuree válasza Prof01 (#45757) üzenetére


Djuree
félisten

áá de szépek ezek, nemhiába, tudnak a yamahánál. egyik kollégám öreg speedmotoros, volt vagy 10 speed motorja (minden japán márkából), de mindig a yamahákat emlegeti, mint legszebb-legprecízebb-legmegbízhatóbb gépeket...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45760) beteg válasza Prof01 (#45757) üzenetére


beteg
őstag

megpróbálom, kiteszem 370-re

Csak futni kell!

(#45761) Integra válasza #25954560 (#45756) üzenetére


Integra
titán

tudom ám miért, mert az mr-t babusgatod inkább:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45762) Topiccsendőr válasza Djuree (#45759) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt a régi YZF ekre pont nem mondanám, de szeretem a Yamahát.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45763) Daywalker válasza Djuree (#45759) üzenetére


Daywalker
addikt

Na azért abbahagyhatnád már a Yamaha tömjénezést ;] Ültél te már máson a Yamahán és MZ-n és a tanulómotoron kívül? Mindenki azt vesz, amit akar.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45764) Integra válasza Daywalker (#45763) üzenetére


Integra
titán

jóvanmár, mindenki tudja, hogy csakakawasaki... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45765) Topiccsendőr válasza Integra (#45764) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hogy elcsapjam az élét: a Honda se semmi ugye :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45766) Integra válasza Topiccsendőr (#45765) üzenetére


Integra
titán

nem nem, honda csak azért van, mert csóró vagyok. ha lenne pénzem akkor csakaducati vagy csakazmvaugusta vagy ilyesmi lenne... na jó, egy honda mindig állna a garázsban, hogy ha lerohad az olasz technika, de azért mégis:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45767) Daywalker válasza Integra (#45764) üzenetére


Daywalker
addikt

Nana. Én nem tömjéneztem egyszer sem az általam használt márkát olyan szinten, mint Djuree, de még te sem a Hondát ;] Egyébként én a Suzukit is szeretem, hiába mondják, hogy igénytelenek, én vagy azt, vagy kawát vennék, ha cserélni akarnék. De nem akarok.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45768) Integra válasza Daywalker (#45767) üzenetére


Integra
titán

ahh, ez megható volt. semmennyire sem érzem, hogy te jobb lennél nálunk, muhahah:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45769) TayRol


TayRol
veterán

csak a Jawa! :K

(#45770) Integra válasza TayRol (#45769) üzenetére


Integra
titán

de hát ők nem motorok, hanem kis csuhás kereskedők... utiiiniiiii:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45771) Daywalker válasza Integra (#45768) üzenetére


Daywalker
addikt

he :F

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45772) Prof01 válasza beteg (#45760) üzenetére


Prof01
veterán

Hát az sok kicsit sztem, de próba szerencse. :)

Djuree: Igen, én is nagyon szeretem a Yamahákat. A legszebb japán motorokat a Yamaha és a Kawasaki gyártja szerintem. Megbízhatóságra meg hasonlóak, mind jó. :)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45773) TayRol


TayRol
veterán

kellene kollegamnak 600-as fazer 99-01-es szeria, a kis kockalampas. szurke szinben papirok nelkul is akár, vagy mas szinben de papirokkal.

(#45774) Daywalker válasza Prof01 (#45772) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyébként nincs baj a Yamahával, azért az R6 és R1 durván szép és igényes, csak el kell ismerni a többi gyártó érdemét is. Sebaj, Suzuki kell a magyarnak, mert az olcsó:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45775) emre válasza Prof01 (#45740) üzenetére


emre
veterán

Sajnos a japán nyelvű manual-nak pont azon az oldalán nem látszik semmi ahol a méret van feltüntetve, de egyes hozzáértők szerint 559,6mm a rugó hossza.
Szerintem max 5mm tűrés fér bele, tehát ha ennél kisebb érdemes a távtartóval próbálkozni.

Nekem is van két különböző méretű garnitúra esztergáltatva az FZ-hez, de most tettem bele 20-as olajat és az is dobott rajta.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45776) Prof01 válasza emre (#45775) üzenetére


Prof01
veterán

Értem, köszi szépen! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45777) .mf válasza Prof01 (#45776) üzenetére


.mf
veterán

Uhh, az a scan tényleg olvashatatlan :DDD

Ha megtalálnád jobb minőségben, és kéne segítség fordításhoz, szólj.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45778) .mf válasza runner 125 (#45704) üzenetére


.mf
veterán

Mit ne mondjak, szép kis ellentmondás-halmazt szedtél össze :DDD

Deauville már túl túrás? FJR1300, CBR1100XX már túl nagy? Bömösök sajnos drágábbak és szervizigényesebbek is, pedig ott vannak még jó sport-túra gépek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45779) Djuree válasza Daywalker (#45774) üzenetére


Djuree
félisten

persze, a többivel sincs baj, a honda meg a kawa is szép mocikat csinál, fireblade meg a zzr-ek nagyon tetszenek. a suzuki meg occsó és igénytelen (ez nem azt jelenti hogy rossz), ilyen is kell, sőt ez kell a legjobban :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45780) Prof01 válasza .mf (#45777) üzenetére


Prof01
veterán

Köszi! Tudsz japánul? :)

Djuree: Igazából nem lehet nyíltan azt kijelenteni, hogy az egyik gyártó szebbeket csinál, max. arányában több szebbet , mint a többi. Sztem az se igaz, hogy a Suzuki igénytelen. Pl. nekem a Suzukitól nagyon tetszik a GSX-R 600 K8 a fehér ezüst fényezéssel, hihetetlenül eltalálták. A régebbiek közül a Srad-ok is pofásak. Hondánál a 03-06évjáratú CBR 600RR-ek a nagy kedvenceim és még sorolni lehetne a többi márkát.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#45781) hcstuning


hcstuning
tag

Meglett végre a jogsi :DDD

Most pedig szorgos gyűjtögetés... :B
Naked párti vagyok, 400-as Bandit vagy Honda, amik árban szóba jöhetnek (a Honda valamivel drágábban megy), esetleg GS500. Szerviz szempontjából, alkatrészárakat tekintve esetleg megbízhatóságot is figyelembe véve kitűnik valamelyik ebben a kategóriában?

-=Joey=-

(#45782) .mf válasza Prof01 (#45780) üzenetére


.mf
veterán

Az túlzás, hogy tudok, de tanulok pár éve :)

Egyetértek, szerintem az "igénytelen" itt pozitív értelemben kéne említve legyen, mint nem kényes; továbbá a többinél még mindig kicsit ergonomikusabb, s az alkatrészek olcsóbbak.

Én is hasonlóan voltam, évjáratokra megvoltak a nekem legjobban tetsző motorok: 00-02: ZX6R; 03-06: 600RR; 06-08, 08-10: Gixxer; az R6R pedig pályaidomokkal. Persze a nagyobbaknál is vannak, most csak a 600-asokat soroltam.
S evvel visszakanyarodnék Runner125 egyik előző postjára: vannak motorok, amik időtállóan jól néznek ki, nincs itt semmilyen két-három évente jön ki új és cserélni kell dolog. Rengeteg nem-motoros, régen-motoros vagy robogós (tehát akiknek nincsen motor-katalógus a fejében) csodálkozik el, amikor a motorom nézve a "nagyon szép, új?" kérdésükre elárulom, hogy már tíz éves. Szerintem annak a szériának eltalálták a fejformáját, karakteres és szerethető lett.

Ú, mit találtam közben.... az újabb 2003-2006-os ZX6R-en igazán gonoszul néz ki :)) bár ezek a színek már nem hinném, hogy KRESZ-szabványosak :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45783) .mf válasza hcstuning (#45781) üzenetére


.mf
veterán

Grat!

A 400-asokról viszont lebeszélnélek, mert azok többségében szürkeimport japán belpiacosok, tehát alkatrészt hozzá nagyon nehezen és/vagy drágán találsz. GS500 egyszerű és pozitív értelemben igénytelen, viszont néha hallani hűtéséről gondokat. CB500 elég fapados, talán inkább ER5, vagy ha a keret engedi, ER6, vagy akár 650-es KisBandi.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45784) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Azért el ne határozzuk, hogy melyik motor a szebb, mert az teljesen szubjektív. Felesleges boncolgatni. :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45785) runner 125 válasza .mf (#45778) üzenetére


runner 125
nagyúr

BMW-k is tetszenek, sőt az R1100S-ért a mai napig odavagyok, de a sor 2-es, szíjhajtásos F800S is nagyon bejön. 1,2 körül mennek ezek is, de pont amiatt vetettem el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45786) hcstuning válasza .mf (#45783) üzenetére


hcstuning
tag

Igazából a keret idő kérdése (persze nem határtalan), de ha tovább gyűjtök, drágább motort lehet nézni. Kérdés megéri-e +1 szezon kihagyása.

ER5-öket néztem, nem sok van sajnos (legalábbis a többihez képest), a CB500 viszont nagyon szép. 600-asok már nem hiszem, hogy beleférnek, a GS500 a legvalószínűbb. Azt már ajánlották itt régebben is, ha jól tévedek :DDD Meg az ER5-öt is.

Meg persze először zsöci kell, addig talán kár fájdítani a szívet a hirdetések böngészésével.

-=Joey=-

(#45787) .mf válasza Topiccsendőr (#45784) üzenetére


.mf
veterán

Ezért is írtam, hogy "szerintem", meg "nekem legjobban tetsző" ;)
De ettől még továbbra is úgy tartom, hogy vannak olyan motorok, amikre még évek, évtizedek után is az emberek többsége azt mondja, hogy szép, jól néz ki formára.

hcstuning: gyűjtögesd még azt a keretet, mert ne feledd, hogy nem csak motorra kell gyűjtened, hanem bukóra, ruhára, csizmára; aztán vétel után átnézetés és javításra, olaj-szűrő-egyébkopóalkatrész cserére, stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45788) emre válasza hcstuning (#45786) üzenetére


emre
veterán

faxokat, vedd meg beteg kartárs FZR1000-es motorját

most lehet akciósan odaadja 350-ért :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45789) beteg válasza emre (#45788) üzenetére


beteg
őstag

most még nem adom el :) tök állat a motor, azzal jöttem ma melózni, mert du. viszem vizsgázni és megint rá kellett jönnöm, hogy remek a gép! (mondhatni: kibaszott jó!!) :) simán az is lehet, hogy megtartom a busa mellé

Csak futni kell!

(#45790) hcstuning válasza .mf (#45787) üzenetére


hcstuning
tag

Jaja, a motor vételára nem a végleges ráköltendő..

Bukóm már van, kesztyűt is vettem, de még hiányos a ruházat :B

Télen érdemesebb motort venni, nem? Szezonban biztos drágábban lehet adni...

[ Szerkesztve ]

-=Joey=-

(#45791) hcstuning válasza emre (#45788) üzenetére


hcstuning
tag

Nem szívesen vennék kezdésnek egy ilyen gépet :DDD

Ameddig nem szerzek egy kis rutint, addig nem kell erős gép.

Előzőbe már nem tudtam beleszerkeszteni ezt :B

[ Szerkesztve ]

-=Joey=-

(#45792) runner 125 válasza beteg (#45789) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fogadunk, h előbb lesz turbód a Busa-ra, mint maga a gép?! ;] :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45793) Topiccsendőr válasza hcstuning (#45790) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Télen nincs akkora választék. Szerintem ennél olcsóbbak nem lesznek, de a fene tudja.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45794) beteg válasza runner 125 (#45792) üzenetére


beteg
őstag

:)

Csak futni kell!

(#45795) Daywalker válasza runner 125 (#45792) üzenetére


Daywalker
addikt

Az sem lesz neki elég, ha dupla csigát rak rá. Még két nitrós palackot is ráintegrál :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45796) Djuree válasza hcstuning (#45790) üzenetére


Djuree
félisten

télen olcsóbbak picit. de megveszed télen és ki sem tudod rendesen próbálni? hazatolod oszt jóvan, elvan ott hónapokig? meg fog enni az ideg hogy mikor lesz már jó idő hogy mehess motorozni :K meg hogy egyáltalán jó-e a gép...sztem még most vedd meg, szezon elején...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45797) Djuree válasza runner 125 (#45792) üzenetére


Djuree
félisten

mint anno mikor rákattantam a horgászatra. vettem mindent ami olcsó, horgokat, damilt, csalit, dobozt, mindent, csak botom nem volt még jó darabig :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45798) ALI_G válasza Topiccsendőr (#45793) üzenetére


ALI_G
veterán

Hanyas évjáratú az R6-od?
Voltunk kollégámnak megnézni egy GS500-at amit meg is fog venni (első motor) és volt kint egy nagyon patent, talán 08-as R6. Apám ezek nagyon kis jószágok! :)
igaz már láttam a tied is párszor.

(#45799) Integra válasza ALI_G (#45798) üzenetére


Integra
titán

ha az az r6, amire ráhazudták a gyáriak azt a csillagászati magas max fordulatszámot, akkor az gyönyörű, hihetetlenül eltalált formája van:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45800) Topiccsendőr válasza Integra (#45799) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az R6R. Nem csak szép, jó is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.