Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44701) Djuree válasza boogie84 (#44696) üzenetére


Djuree
félisten

én itt vettem:
[link]
olyan van mint amit írsz, csak lehet még rá egy felső részt cipzárazni :K
nekem a T15 evo van. hidd el, kelleni fog a felső része is, az alja kicsi lesz, ha még egy cipőt esetleg vinni akarsz, vagy pár ruhadarabot...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44702) Djuree


Djuree
félisten

a Hungaroringen az összes zászlós elbucsuzott a pályától, megsiratták a zászlóikat.
Az utolsó motoros rendezvény a május 6-8 háromnapos hétvége lesz.
Egyetlen külföldi szervezőnek sincs ezután már foglalása......
És ha elengedik a motoros versenyre kiképzett zászlósokat akkor ugye tudjuk mennyi esélyünk van arra, hogy motorozhassunk a ringen :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44703) ALI_G válasza boogie84 (#44700) üzenetére


ALI_G
veterán

Én ismerem őket, egész jó árak.
De pl az adamoto-nál is megkapod őket, kipostázzák, és még úgy is van amit olcsóbban ad. Legalább is mikor utoljára néztem. Ráadásul van személyes átvétel Budapesten.

(#44704) Prof01 válasza ALI_G (#44693) üzenetére


Prof01
veterán

Pontos gyártó, és típus nincs megadva?
Mert az enyémbe pl. NGK CR8E volt előírva, én ennek az iridiumos változatát vettem, a CR8EIX-et.
Sztem az NGK-k nagyon jó gyertyák. A te Hornet-edbe NGK CR9EH9 való, ha minden igaz.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44705) Tüzi válasza TayRol (#44691) üzenetére

Egy szezont tuti kibír. Egy új gumi 35-45ezer, ez 10. Nem mindegy. Szerintem. Kérdés mit szólnak majd hozzá műszakin, de ha boltban megvehetem, és gyári mintás versenygumi, akkor szerintem közük nincs hozzá.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#44706) Integra


Integra
titán

pfffff:(
nem értem azokat, akik képesek magukat túlértékelni, az életükkel játszanak..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44707) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Tegnap voltam szülinapi zsúron, öcsém kisfia Ádám szülinapját ünnepeltük.
Rövidke videó róla.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#44708) geree@bl válasza ALI_G (#44697) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Köszönöm :R

Esetleg valakinek van tapasztalata bevezető tréninggel?

[ Szerkesztve ]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#44709) geree@bl válasza ALI_G (#44697) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Most nézem, hogy közben bővült a hsz-ed.
Vagy csak nem tudok olvasni :DDD

Köszönöm mégegyszer a segítséget.
Szerintem akkor benevezek a bevezetőre jogsi előtt.
Remélem tényleg jó lesz, mert eddig csak jót hallottam / olvastam (igaz az 1es szintet reklámozza szinte mindenki).

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#44710) TayRol válasza Tüzi (#44705) üzenetére


TayRol
veterán

10-ert barati volt, ha csak egy szezont bir ki, akkor is.:)

(#44711) Integra válasza Tüzi (#44705) üzenetére


Integra
titán

ha a profil bütykök nincsenek síkban, akkor sokat nem szólhatnak hozzá, el kell fogadják. kérdés, hogy milyen idős a gumi. sok éves nem lehet. 10-ért tényleg jó vétel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44712) boogie84 válasza Tüzi (#44705) üzenetére


boogie84
veterán

Ha győrbe hozod akk tuti átmegy!!! Magyar autóklub. ;)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44713) Calogero válasza Integra (#44706) üzenetére


Calogero
addikt

Erre itt egy másik példa : [link]

(#44714) Integra válasza Calogero (#44713) üzenetére


Integra
titán

micsoda isten barma..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44715) Ferdzsoo válasza Calogero (#44713) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

F@sznak játszuk az arcunkat ha nem tudjuk mit kell csinálni. Még szerencséje volt hogy nem ette meg egy kamion. :W

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#44716) yodamastah válasza Djuree (#44702) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat szomoru. Es ahogy olvasgatom egyelore nem annyira akarja az uj vezetes hogy motorozzunk a jovoben ezen a palyan. Fenebe meg bucsuzoul meg akartam futni az oreg gixxerrel az 1:58-at, de ahogy neztem ugy leallitottak minden hogy ebbol semmi nem lesz :O

[ Szerkesztve ]

(#44717) boogie84 válasza Calogero (#44713) üzenetére


boogie84
veterán

TÖKÉLETES PÉLDA H MIÉRT NEM PRÓBÁLOM MEG AZ EGYKEREKEZÉST! :R
Mindenki elmondhat ilyen, vagy olyan beszarinak... Nem érdekel...

Sokkal jobban féltem a motorom annál h vagánykodjak.... :R

Egyetértek Feree13 kollégával. Szerencséje h a kamionos épp nem az üdítőjét itta, vagy turkált vhol ....

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44718) Integra válasza boogie84 (#44717) üzenetére


Integra
titán

én szívesen megtanulnám, de azt se tudom, hogy kezdjek hozzá... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44719) TayRol válasza Integra (#44718) üzenetére


TayRol
veterán

en is, de nekem anno meg biciklivel sem ment, szerintem nem a motorral kellene elkezdenem.:D

(#44720) Integra válasza TayRol (#44719) üzenetére


Integra
titán

bicaj nem gond, ott alvásig tudok egykerekezni, de motor eléggé más témának tűnik a zakózással járó sérülés volumene miatt:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44721) Ferdzsoo válasza Integra (#44720) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És a járulékos járműköltségekről se feledkezzünk meg... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#44722) Djuree válasza Calogero (#44713) üzenetére


Djuree
félisten

uhh ez komoly, de miért az ótópályán makkerkodik :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44723) .mf válasza .mf (#44276) üzenetére


.mf
veterán

Na újra itthon...

előző beszámolómhoz hozzátenném, hogy ugyan Bordeaux-ra tényleg jellemző volt, hogy sportmotort szinte nem is láttam, Párizsban azért már voltak, nagyjából hasonló vagy csak kicsit kisebb arányban, mint itthon. Több van nagy túrázó tehenekből, ennyi Gold winget még nem láttam... sőt, olyat is láttam, hogy egy arc avval a nagy tehénnel úgy manőverezgetett a sorok között, ahogy én a kis zx6r-rel nem merek...
Ha már túramotorok, itt általános a rotyogós V2 -- ott viszont gyakoribbak a sor, vagy -- ami nekem ugyancsak nagy meglepetés volt, a francia-német viszony fényében -- a boxerek. Igen, rengeteg BMW van, szinte több, mint bármelyik japán márkából, sőt, majdnem több BMW-t láttam, mint japánt együttvéve :Y

Hazafelé a repcsi pont a Silverkart felett ment el, olyan közel, hogy még azt is láttam, hogy épp szlalomoznak :DDD

Hring: NEEE :( szóval akkor a Lime-partyknak és Mersz-esteknek is lőttek... fenébe, épp idén szerettem volna kezdeni pályázni tanulni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44724) Integra válasza .mf (#44723) üzenetére


Integra
titán

erről jut eszembe, hogy ijesztően sok motorost látok a hungárián aki nem tud az autók között menni, de mégis ott szenved. 90% össze-vissza kolbászol közöttük. nagymotor, nagy robogó, mindegy, a robogósok még rosszabbak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44725) shiNIN válasza boogie84 (#44717) üzenetére


shiNIN
tag

Én a motoromat és magamat is jobban féltem, azonkívül nem tudom, mi az egykerekezésben a jó :D Én kanyarodni akarok megtanulni meg majd terepezni, az nekem teljesen jó lesz :)

Ma esett és amúgysem voltam valami friss, nem mentünk túrázni, holnap viszont szervíz, az mennyi, 150km? Attól függ, merre megyünk, persze. Teljesen szép irányban van a szerelőnk, kedvelem azt az utat, bár a szerencsére rövid budapesti szakaszát kevésbé.
Múltkor, amikor Teresáért mentünk, Alvaro kicsit elkeveredett, de most már tudom, hogy egy gyalogos vasúti átjárón lazán át lehet kanyarogni Ciliegiával :D

[ Szerkesztve ]

(#44726) Djuree


Djuree
félisten

olvastátok már?:
[link]
ez az ami nálunk sosem lesz...nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedett :DDD jó kis 30-as tábla mindenre megoldás...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44727) Integra válasza Djuree (#44726) üzenetére


Integra
titán

arra jó, hogy ez a szerencsétlen legalább élete végéig ha meghúzza magát, tud élni normális körülmények között és hogy a közútfenntartók inkább kátyúzzanak, mint ilyen perekre ennyi pénzt költsenek, amúgy meg sovány vigasz a pénz azért, hogy élete végéig nyomorék..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44728) Integra


Integra
titán

ez a városi jövő

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44729) ALI_G válasza .mf (#44723) üzenetére


ALI_G
veterán

Van még más pálya ahová felengedik a motorost, ráadásul a Hring nem épp a tanulós pálya.

(#44730) doc válasza Integra (#44728) üzenetére


doc
nagyúr

kene... :U
mondjuk nem egymillaert :Y

(#44731) Djuree válasza Integra (#44727) üzenetére


Djuree
félisten

"sovány vigasz a pénz azért, hogy élete végéig nyomorék"
ez igaz, inkább vagyok egészségesen "szegény", mint gazdagon beteg :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44732) Integra válasza doc (#44730) üzenetére


Integra
titán

1 milla nem is olyan vészes már érte szvsz.
ha napi 100km benne lenne az akksikban és egy kicsivel több top speed, mondjuk 90, na az már frankó lenne. de az irány minden esetre biztató. itt is a legnagyobb gond az akksi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44733) doc válasza Integra (#44732) üzenetére


doc
nagyúr

igen, a 45-os korlatozas nagyon fajo
90 nem feltetlenul kell, az asszony robogojaval egesz jol el lehet kozlekedni orszaguton is, pedig annak 65-nel vege, ez eleg lenne egy elektromoshoz is
nekem a legnagyobb param ezekkel az, hogy ha eppen lemerul ket varos kozott az orszaguton, akkor tolhatom, raadasul az akksik miatt gondolom Qrva nehez is, ez nem olyan mint a moci, hogy ures tankkal meg konnyebb is :)
benzines robogonal beleontom a tartalekflakonbol azt a kicsit, amivel a benzinkutig elmegy, de erre gondolom nem kothetek ra ket laposelemet aztan hajra tovabb...

(#44734) Integra válasza doc (#44733) üzenetére


Integra
titán

végülis tehetsz pót akksit a hátizsákodba benzines flakon helyett:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44735) doc válasza Integra (#44734) üzenetére


doc
nagyúr

egyuttal a gyurast is letudom :DDD (amugy nem hatizsak, ules alatt elfer, ha oda be lehetne pakolni egy konnyen atdugdoshato potakksit, teljesen jo lenne)

[ Szerkesztve ]

(#44736) ALI_G válasza Integra (#44732) üzenetére


ALI_G
veterán

Mondjuk amúgy 40 a sebesség korlátozás kb. az egész EU-ban robira.

(#44737) doc válasza ALI_G (#44736) üzenetére


doc
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#44738) Integra válasza ALI_G (#44736) üzenetére


Integra
titán

ja, hát ez szopó, 45 életveszélyes, mikor mindenhol 50-70 a sebesség városban. nekem igazából ez a bajom vele. meg hogy nagyon kicsi. aztán mégis tetszik, még ha gyerekcipőben is van ez az egész

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44739) emre válasza yodamastah (#44662) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

A 3-5e km nekem tökéletesen megfelel, lehet egy év alatt nem koptatom el.
Elképzelhető rendelek tőle egy BT002-es garnitúrát. :U

Közúton mennyire használható?
Azt páran írták hogy piszkosul tapad, de pl mennyit kell melegíteni, öreguras tempónál illetve enyhén nedves körülmények között használható-e a cucc?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44740) yodamastah válasza emre (#44739) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat kozutra a palyagumik kozul ebben a pirelli es a metzeler a legjobbak. A bridgestonet melegiteni kell kicsit azert. A dunlopot meg foleg. Bridgestonet nem olyan sokat hasznaltam, de nem volt vele gond. Majd most lehetujra kiprobalom az R10-et, allitolag jo lett.

(#44741) Integra válasza yodamastah (#44740) üzenetére


Integra
titán

az én gyári bridgestone-om az rr-en egy vicc volt, melegedésről távolról se hallott még, más, elméletben gyengébb túramotorok gumijainak a melegedésével vetekedett.
a conti az viszont nagyon rendben van. össze szoktam hasonlitani más gumikkal ha többen motorozunk, érezhetően melegebb.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44742) Daywalker válasza Integra (#44741) üzenetére


Daywalker
addikt

Na de milyen volt a gyári? Nekem a 21 egész jól muzsikál, bár tény, hogy ha nincs terhelve, tehát csak a városban gurulgatsz 50-60-70 között, akkor nem melegszik fel rendesen és akkor nem érdemes lapon menni. Én három márka között fogok dönteni: Conti, Michelin vagy Bridgestone (utóbbi szigorúan 23-as).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44743) TayRol válasza Integra (#44741) üzenetére


TayRol
veterán

a gyarim nekem is ilyen, mar nagyon le kellene vedlenem. z8-cal nagyon szemezek, apukadnak mi a velemenye rola?

(#44744) Integra válasza TayRol (#44743) üzenetére


Integra
titán

szereti, atomstabil és úgy tűnik jól birja a nyomatékot is:)
igen, be tudják szerezni, ott szereltettem át faternak a tehénre még átadás előtt. 40ezer felára volt a gyári gumira. megkérdem majd apum, hogy melyik netes oldalon látta a z8 árakat, ami alapján a dream-ben megvették.
ja, és ha netán érdekel interphone, akkor szólj mert eddig 2db f3 és 3db f4-es kell, kapunk rá -15%-ot. ki tudja, talán -20%-ot is adnának.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44745) TayRol válasza TayRol (#44743) üzenetére


TayRol
veterán

honda dream-nel foglalkoznak metzelerrel? mert eddig 2 boltot talaltam pesten de meg akarok legalabb meg egyet kerdezni, hogy mennyiert szerzik be. 72 a legolcsobb ajanlatom eddig.

(#44746) Integra válasza Daywalker (#44742) üzenetére


Integra
titán

mármint a tpiusa? fogalmam sincsen, miután majdnem meghaltam vele pályán, kidobtam a picsába, akkor vettem rá a contikat. nagyon régi nem lehetett a gumi szerintem 2008-as gyártású kellett legyen. meg kellene tudni, hogy akkor milyennel szerelték ezeket a bringákat:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44747) ALI_G válasza Prof01 (#44704) üzenetére


ALI_G
veterán

Hétvégén néztem, de nem emlékszem, csak hogy NGK akármicsoda. De nyilván nem csak NGK gyárt hozzá...
Korábban itt a topicban írta vki, hogy szokott rendelni angoloktól (?) gyertyát...?

(#44748) yodamastah válasza Integra (#44741) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat az egy dolog hogy melegebb. Atol meg nics uzemi homersekleten. A palyagumik ugy vannak tervezve, hogy sokkal jobban tartjak a hot es jobban melegszenek. Egy mintas palyagumi siman 20-25 fokkal feljebb melegszik kozuton gurulaszas kozben mint egy utcai. Viszont az utcai gumik uzemi homerseklete lejjebb is van sokkal. Egy palyagumi 75-95 fok kozott van uzemi homereskleten, ming egy utcai gumi 30-40 fok kozott teljesen jol ezri magat.

Ettol fugetlenul egyes palyagumik uzemi homerseklet alatt is nagyon jol tapadnak. Erre pelda a pirelli es a metzeler. A conti is hasonlo, nagyon pirelli koppintas a conti race attack gumija.Olyan mindha egy par evvel korabbi pirelli supercorsa lenne..

En az utobbi 3 evben csak dunloppal jartam. 40 fok felett mar nagyon jol tapad. 80 fokosra melegitve pedig kegyetlen dolgokat lehet muvelni vele :D Mondjuk ilyet: [link] :D

Viszont pl ha hddeg van es nem suti a nap az aszfaltot, akkor az elso par szaz meteren ovatosan kell banni vele. A pirelli meg a metz az szinte azonnal lehet terhelni huvoesbb idoben is. Persze nyilvan ha nagyon hideg van (mondjuk 0 fok kornyeke) akkor minden gumnival ovatosan kell banni hiedgen.

[ Szerkesztve ]

(#44749) emre válasza yodamastah (#44748) üzenetére


emre
veterán

valahogy sejtettem, de így összefoglalva én is most olvastam

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44750) doc


doc
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.