Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44601) Steven válasza Ferdzsoo (#44599) üzenetére


Steven
addikt

párom mesélte, hogy (csak így nézett hogy wtf ???) tegnap a szentmihályin egy gyorsaságival ment el mellette egy csávó bukó nélkül :K szvl ezek szerint van ilyen barom:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44602) doc válasza Djuree (#44600) üzenetére


doc
nagyúr

lehet hogy igy akarjak lassitani a demografiai robbanast :D

(#44603) Kígyó válasza TayRol (#44595) üzenetére


Kígyó
senior tag

Okay, koszi.

Djuree: persze, a hanggal nincs semmi gond, az priceless. Szerelom szerint az se gaz, hogy kicsit szelel, nem befolyasol semmit. 7000 Huf-bol pedig megvolt a ful(ami iszonyat profin meg lett csinalva, nem is latszik hogy nem gyari) a rarakassal egyutt. Jol is nez ki nagyon. Szoval igazabol nagy gond nincs vele, leszamitva hogy nincs E-betu, meg a papirok amik kellenenek hogy kozuton hasznald.

(#44604) ALI_G válasza Steven (#44586) üzenetére


ALI_G
veterán

A folytonos zaj 3 dB-es növekedése kétszeres hangteljesítmény növekedést jelent, annak ellenére, hogy kísérletek alapján az emberi fül nagyjából 10 dB növekedést érzékel kétszeres hangosságnövekedésnek.
10 dB elég nagy különbség.

(#44605) Integra válasza Steven (#44601) üzenetére


Integra
titán

nemtom meséltem e, egyik kollégám külföldön motorozgatott robesszal valami városban, rajta zárt sisak volt, vele szemben haladón meg a felhajtható. frontálisan ütköztek valamiért. asszem nem kell emlitenem, hogy hogy nézett ki a pali, akin a nyitott sisak volt.. szanaszét tört az arca, állkapcsa.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44606) TayRol válasza Integra (#44605) üzenetére


TayRol
veterán

valahogy nem jonnek be ezek a felnyithato bukok. talan azert, mert nem dohanyzom? kitudja. sosem ereztem meg a zart buko hatranyat.

(#44607) Kroni1 válasza TayRol (#44585) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez alapján az S1 a teszben a leghalkabb sisak, amit meg is tudok erősíteni. A szemüveg nekem alapkövetelmény volt a vásárlásnál, az ár sajnos kicsit húzós de ezen nem akartam spórolni. Volt már pár sisakom, de ennél jobbat még nem találtam sehol.

(#44608) Integra válasza TayRol (#44606) üzenetére


Integra
titán

szvsz iszonyú kényelmesek bizonyos helyzetekben, ezt nem lehet elvitatni. de én is úgy vagyok vele, hogy a biztonság az első. és hajlamos vagyok magamról azt hinni, hogy azt fogom csinálni, hogy áááá most nem kell lehajtani.. na és pont akkor kellett volna.. végülis fatert is lebeszéltem a schubiról pont ezért, xr1100 lesz nekik is inkább. ez kipróbált frankó sisak, odabaszásból is jelesre vizsgázott már:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44609) TayRol válasza Kroni1 (#44607) üzenetére


TayRol
veterán

jo a schubi, csak az en fejemre egyszeruen nem passzol. sok kupakot felvettem mar, a shoei az egyetlen, ami a hosszukas fejemre jo.

Inti: csak nehogy feketet vegyen o is es majd osszekeveritek egymas sisakjat.:)

(#44610) Integra válasza TayRol (#44609) üzenetére


Integra
titán

nem, olyan metál bordó lesz mint a tehén fényezés :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44611) TayRol válasza Integra (#44610) üzenetére


TayRol
veterán

az szeep! :K

(#44612) Steven válasza Integra (#44608) üzenetére


Steven
addikt

nekem nem jön be (kinézet), meg szerintem nem is biztonságos annyira mint egy zárt, de amúgy van egy ,gyári suzukis... ami leglább nehéz is 1,7kg

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44613) Integra válasza Steven (#44612) üzenetére


Integra
titán

jah, fura egy tojás-look a schubi szerintem is, de nagyon frankó kupakok:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44614) Djuree válasza Integra (#44613) üzenetére


Djuree
félisten

majd én is veszek egy komolyabb sisakot egyszer, schubi tetszik, csak nemtom lesz-e rá keret :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44615) Kassadin


Kassadin
addikt

Hello srácok! Integrát már kifaggattam privátban, itt az ideje hogy titeket is kikérdezzelek. ;]
Merrefele vesztek/vetettek motoros ruhát, mit ajánlotok? Nagy különbség van bolt és bolt között árban?
Üdv: Kassadin

[ Szerkesztve ]

(#44616) doc válasza Kassadin (#44615) üzenetére


doc
nagyúr

en nagyreszt videken vettem, itt erezhetoen dragabb mint ugyanaz BPesten (kb. 10-20% kulonbseg)

(#44617) Kassadin válasza doc (#44616) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem is gondolná az ember...Eléggé elkeserítő.

(#44618) doc válasza Kassadin (#44617) üzenetére


doc
nagyúr

igazabol eleg logikus. gondolom ok is BP-rol szerzik be az arut, jo esellyel ugyanabbol a nagykerbol mint a pesti boltok, viszont sokkal tobb ido es benzin (gazolaj) megy el a szallitasra, tehat eleve dragabb. plusz videken minimalis a konkurrencia, pest meg tele van boltokkal, muszaj lejjebb nyomni az araikat

(#44619) Kassadin válasza doc (#44618) üzenetére


Kassadin
addikt

Nyilván így van. :K

(#44620) TayRol válasza Kassadin (#44615) üzenetére


TayRol
veterán

Valahol probalsz es kulfoldrol rendelsz.:)

(#44621) Daywalker válasza doc (#44616) üzenetére


Daywalker
addikt

Attól függ, hogy mit szeretnél és milyen árban. A nagy nevek drágák lesznek mindig, talán outletben (moto.hu outlet részében) ki lehet fogni 1-2 jót. Ha kevésbé vagy igényes, akkor Shox, de ott is lehet drágább, minőségi cuccokat kapni. Én a Motoroázisban vettem csizmát (Askew - 35K) és kesztyűt (Clover - 32K) no meg bukót (Caberg - 45K - mondjuk nem rossz, de legközelebb drágábbat vennék) és a SuperZoneban Berik kabátot (60K leárazva). Nadrágot idén veszek, mert eddig nem találtam olyat, ami árban megfelelt volna (a Berik 80K volt :Y idén 60 :DDD ), de Shoxban idén láttam kultúráltat, előbb azt fogom felpróbálni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44622) Djuree válasza Kassadin (#44615) üzenetére


Djuree
félisten

pinkmotors tatabányán. olcsó, nagy a választék, segítőkészek, lehet próbálgatni, nem nézik meg sürgetik az embert, mint a legtöbb boltban. én itt vettem mindent, akció is van mindig :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44623) Daywalker válasza Djuree (#44622) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, én fékbetétet vettem ott (AP Racing) és normálisak. Egyébként csomó kisker innen szerez be cuccokat (DID lánc stb).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44624) Kassadin válasza TayRol (#44620) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez is egy lehetőség.

Djuree: Köszönöm. :R

(#44625) TayRol válasza Kassadin (#44624) üzenetére


TayRol
veterán

tenyleg komolyan gondoltam. ha nem akarsz sajat magad foglalkozni, akkor a sportmotor forumán olyanok akik szivesen segitenek benne.

(#44626) Kassadin válasza TayRol (#44625) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké. :R

(#44627) runner 125 válasza Kassadin (#44615) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te itt?
H ide írj engedély kell, ez nem a gyúrós topik, ahova csak úgy írhat minden jött-ment.
Egyébként úgy rémlik XS-es a méreted, Lidülben láttam akkorákat. :K

;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44628) shiNIN válasza Djuree (#44622) üzenetére


shiNIN
tag

Mi is ott vettünk dolgokat mostanság (a jelenlegi nadrágomat és a sisakomat), az mondjuk nem esett jól, hogy nem lehet kártyával fizetni, mert pénz nem volt nálunk (Tatabányán persze volt bankautomata).

(#44629) Daywalker válasza Djuree (#44598) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez témába vág neked most [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44630) Djuree válasza Daywalker (#44629) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen. de nem estem nagyot, ezért nem veszek most új sisakot, ha akarnék sem lenne miből :(
ruhámat is megvarrattam, nem látszik rajta, tök jó lett, az sem sérült csak a külseje, úgyhogy nem vészes. majd veszek újat, de nem tudom mikor lesz rá kesh...

más: tegnap olvasgattam sokat motorlopásokról, néztem vidiket, stb. hát skacok durva miket lopnak el és hogy :( 80k-s abus lánc volt a mocin és elvitték, megtalálták az elvágott láncszemeket, tiszta vágás volt, valami baszott durva erővágó lehetett. tárcsazár sem ér sokat. van ilyen kis kézi tartályos lángvágó. pici, hangtalan, mindent elvág...
srácnak 5 perc alatt vitték el a kawáját bolt elől, le volt zárva az említett 80k-s lánccal, hozzá volt zárva a villanyoszlophoz. na azt hogy vitték el? érdekes...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44631) Daywalker válasza Djuree (#44630) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, de nem csak az esés, hanem a kor is számít. No mindegy, csak mutattam.

Mindent elvisznek, amit akarnak. A lánc meg a többi szar csak arra jó, hogy az amatőrök inkább valami egyszerűbbet keressenek.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44632) Kassadin válasza runner 125 (#44627) üzenetére


Kassadin
addikt

Neked van motorod? Mármint igazi, nem a kis lila műanyagra gondolok. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44633) Integra válasza shiNIN (#44628) üzenetére


Integra
titán

kártyával fizetni mo-n? még a trémobilnál sem fogadnak el kártyát.
balkán ez az ország..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44634) Djuree válasza Daywalker (#44631) üzenetére


Djuree
félisten

azt is láttam benne, de sajna nincs pénzem cserélni, 20k-s sisakot meg nem veszek. majd ha lesz vagy 50k-m. a cégnél ugyanilyen anyagú sisakokat használunk, és azt is cserélni kell 5 évenként, az UV tönkreteszi :K
most gerincvédőt veszek, egy srác elcseréli kajajegyre, abból van szarásig :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44635) doc válasza Integra (#44633) üzenetére


doc
nagyúr

akkor nem voltal meg Nemetorszagban, a dombornyomott MasterCardot sem fogadjak el szinte sehol, csak a sajat EC kartyajukat, amihez meg persze nemet lakcim kell

(#44636) Integra válasza doc (#44635) üzenetére


Integra
titán

ahh, semmi.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44637) TayRol válasza Integra (#44636) üzenetére


TayRol
veterán

:D (nem lattam, de gondolom irtal egy hosszu monologot es inkabb megsem nyomtal entert)

(#44638) Daywalker válasza Djuree (#44634) üzenetére


Daywalker
addikt

LoL:D Ma már a ku.vák is elfogadnak kajajegyet, műszaki cikket stb ;] Ez az új bankkártya :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44639) Kassadin válasza Daywalker (#44638) üzenetére


Kassadin
addikt

Honnan tetszik tudni ezt ilyen jól bácsi? ;]

(#44640) shiNIN válasza Integra (#44633) üzenetére


shiNIN
tag

Mi rengeteg helyen kártyával fizetünk, nem szoktuk meg, hogy nem lehet :)

(#44641) Daywalker válasza Kassadin (#44639) üzenetére


Daywalker
addikt

Tudtam, hogy ez lesz a kérdés:D Napiszar meg legalja, hasonló kaliberű oldalakon szokott fent lenni kép az ilyen jellegű hirdetésekről:DDD Nekem menyasszonyom van, nincs szükségem ilyenekre:)

shiNIN: ez itthon űbergáz. Hétvégén mi is voltunk egy barlangtúrán és nem lehetett kártyával fizetni. Egy olyan helyen, ahol külföldiek is megfordulhatnak...nálunk meg nem volt kp, automata pedig csak a másik városban volt, de ott is csak egyféle, amiből 870 forint volt a pénzfelvét. Vicc, komolyan mondom.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44642) Kassadin válasza Daywalker (#44641) üzenetére


Kassadin
addikt

Napiszar...Undi vagy. :( ;]

(#44643) Djuree


Djuree
félisten

na kész a gépem, szép lett, mondjuk egy 4 óra hosszáig raktuk össze, még este lámpabeállítgatás lesz, holnap meg egy kis csinosítgatás, majd dobok fel fotót holnap :K
nem is látszik hogy csúszva volt vele, max ha nagyon megnézi az ember szakértő szemmel, festés is szép lett :C
olyan 100k-ból kijöttem, ha mindent összeadok...nem olyan vészes...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44644) beteg válasza Djuree (#44643) üzenetére


beteg
őstag

:C

Csak futni kell!

(#44645) runner 125 válasza Kassadin (#44632) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs, úgy ahogy izmos sem vagyok. :D
;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44646) runner 125 válasza Djuree (#44643) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valamit vettél is rá, vagy minden home made lett megoldva?

Bár, ha vettél is, én kicsit sokallom a 100-ast, úgy rémlik a fejidom volt oda..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44647) TayRol


TayRol
veterán

jovo heten gumivasarlas. bazz, mintha tukorjegen kozlekedtem volna a heten. nem is az, hogy nagyon el lenne kopva, hanem a gyari gumi (ami ugye alapbol rajta volt) most erte el azt a hatart, hogy eleg. kemeny de legalabb csuszkal.
z8-as metzelert neztem, esetleg dunlop sport/roadsmart, pilot road 3 es continental. ezek kozul lesz valamelyik. esetleg angel st.
bridgestone-t nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#44648) ALI_G


ALI_G
veterán

Na fent van az új hátsó gumi, pilot power, használt 0 km-es, 29k szereléssel. Nem az évszázad üzlete, de az új ára 38k + szerelés. :)
persu-val is konzultáltam, ő ugye több ilyen szettet is elhasznált. Ő most vágott slick-eket használ, de az nekem hülyeség lenne.

Ja, Békésen találtam új pilot sport-ot, hátsóból volt neki még 6 db. 37-ért akarta rámsózni szereléssel, mondtam neki, hogy legyen 35, úgy is rajta ragad a többi. És nem adta a köcsög :) így megmaradt neki 6.

75-ért kínáltak még Békéscsabán szettben metzeller m5 interact-ot, 8k-ért beszámolták volna az első gumimat, de sokalltam.

Összességében nem csalódtam a pilot sport gumiban, ahogy már írtam, sajnos a hátsó cask 6000-et vitt el, de ugye alföld miatt középen kopott el hamarabb, hiába vertem neki pályán 500 km-t. Vízen tuti verhetetlen, még úgy is jobb a tapadása mint az én tudásom! 2000 km két személyt is kibírt.
A pilot power ennek az utóda, jobb futásteljesítményt várok jobb tapadás mellett. Aztán majd meglátjuk a szezon végén. :)

[ Szerkesztve ]

(#44649) Djuree válasza runner 125 (#44646) üzenetére


Djuree
félisten

hát még esés után vettem egy hasidomot, ennek a színrefestése meg a fejidomot is fényeztettem meg matricáztattam, ez volt 25k.
generátorfedél 33k, ez volt nagy tétel. bontóban sehol nem volt, gyárit kellett vennem.
akkor fejidom hegesztés meg lámpatest hegesztés 8k.
lámpabúra polír 5k.
ez eddig 71k.
meg a benya 15k kb., ami csak a motorjavítás miatti szaladgálás volt.
ez már 86k.
meg a fejidomtartó konzol kiegyengetése is 5k volt.
91k eddig.
meg még volt pár pici költség: fékkar, kormányvégsúly...

de mindent magam intéztem, nem hivatalos márkaszervízben, ott 150k alatt nem úsztam volna meg, igaz nem is lett volna ennyi járkálgatás. de így legalább már szét tudom szedni a gépet, meg szeretek mindent magam csinálni. ha nem muszáj nem viszem szervízbe. van autószervizes ismerős. tudod hogy állnak hozzá?: te jani, ezt a csavart nem bírom meghúzni, nem férek hozzá. hagyjad béla, csavard be ahogy tudod, nem látszik az. :K na ezért szerelem én magam ;)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44650) shiNIN válasza Djuree (#44649) üzenetére


shiNIN
tag

Szervízekről én is hallottam már mindenfélét, de nem is adnám a kicsikémet csak úgy akárki kezébe, elég volt neki az, hogy elestünk vele vagy sokszor... Van jó szaki, akiben bízunk és aki eddig megcsinált nekünk mindent, amire szükség volt, Teresa leműszakiztatása emlékezetes, pedig nem is láttuk szegényt 21-es első kerékkel a 17-es helyett :D
Napok óta nem motoroztam, ma szerintem megyek egy kört, hétfőn végre elmegyünk Csesznekre. A gumik kriminálisak, főleg a hátsó, amelyik nem különösebben kopott 25 ezer km után se... Sose szerettem, de lassan elkezdek félni tőle. De addig csak összejön már a szervíz...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.