Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44951) Kígyó válasza TayRol (#44946) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hidd el, ha nem valami roncsot fogsz ki, ami eleg nehez ha egy jo szerelo atnezi, es nem torod/tori valaki ossze, akkor az 500E-es motorra sem kell rakolteni semmit a kopo alkatreszeken kivul. Ezek a japan gepek nagy resze tenyleg annyira jo, hogy ha szervizelve van/volt, akkor 10 evesen is kimegy a vilagbol is. :)

doc: nekem sem tetszett eloszor, aztan minel tobbet neztem annal jobban tetszett. 2 ev utan mar ott tartok, hogy amikor cserere gondolok, mindig az a problema, hogy nem olyan szep mint a boci.. :D Persze elfogadom ha valakinek nem jon, csak erdekessegkeppen emlitettem. :)

(#44952) doc válasza yodamastah (#44949) üzenetére


doc
nagyúr

kosz, tenyleg jo aron vannak, de nagyon mas fazon mint amit keresek, egyszeruen nem tetszik :B persze ettol meg tudom hogy nagyon jo mocik, sokan dicserik

kigyo: pontosan. az en autom 18 eves, es ugyan nem hibatlan, de abszolut megbizhato, soha nem hagyott az ut szelen, akar most azonnal is siman elindulnek vele sokszaz kilometerekre. pedig meg csak nem is olyan kategorias auto, mint mondjuk egy japan sportmotor, hanem csak egy sima alsokategorias, oreg vas. attol hogy idos, meg boven lehet jo allapotu es megbizhato egy jarmu

(#44953) runner 125 válasza Integra (#44936) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, ez igaz.
Viszont mindenképpen valami "civil" ruhát akartam, - értem ez alatt, h a nagyon feltűnő /színes engem taszít. Viszont volt / lesz xenon-om, ami szúr.

doc

Eszem ágában nem áll tologatni az árküszöböd, csak annyi pénzért már tényleg ki lehet fogni olyan motort, amire nem kell költeni, hanem lehet használni.
Persze ahogy Te is - és a többiek is írták - 15 évesből is van no1 vétel, csak egyszerűen kisebb az esélye, sokkal több utánajárást igényel.

Aporpó, az nem rémlik hova utazol, de öreg - megkímélt, nagyon jó vételek az osztrákoknál és a németeknél is egyaránt vannak. Ráadásul a reg.adó kor (és persze ccm) alapú, szóval ebben az esetben megérhetné kint is körbenézni - feltéve, ha útba esik. :)

yoda

Noh igen, valahogy én is így gondolom.

A típust illetően kicsit elbizonytalanodom.
Belegondoltam, h mire is fogom használni, s úgy eszembe jutott, h milyen frankó lenne majd _eltúrázni_ egyet pl. Erdélybe (soha nem voltam még), vagy szimplán motorral lemenni a tengerpartra. Aztán ilyenkor nem tudom összeegyeztetni a két dolgot. :D
Túramotort biztos nem veszek, egyszerűen nem teszik, h "magas az eleje".
Formára nem az álmom, de hasonló típusok is eszembe jutottak, mint a CBR 1100 XX, ez igazi nagy csacsi, de félek, h már túl erős. Vagy pl. a Kawa ZZR1.4 , ez is állat formára, viszont már kissé ez is drága nekem.
Szívem vágya egy VFR 1200 lenne, csak a tárcámé nem. :(

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44954) Integra válasza yodamastah (#44942) üzenetére


Integra
titán

aszond meg nekem profiként pliz, hogy mi a véleményed az euro-ringről:)
letoltam a délelőttöt két barátommal, istenkirály volt, reggel nyitáskor mi voltunk csak hárman és később is csak 5-6-an voltunk a délelőtti etapban, úgyhogy volt nyugalmam tanulni a pályát.
marhára tetszik a vonalvezetése, vannak helyek amiket még mindig nem tudtam összerakni rendesen, de könnyen tanulható fasza kanyarkombinációs, bejön.
ugyanakkor az aszfalttal nem vagyok kibékülve. síkra kopott a gumim, nem az az igazi ragasztó aszfalt, sokszor éreztem úgy, hogy egyszerűen csúszik az aszfalt, nem mertem kanyarban erősebben húzni, sehogy sem bíztam benne. csúszott a hátulja kifelé majd betapadt, különösen a célegyenes utáni két jobbos visszafordítóban éreztem ezt. ezek után a két nyújtott jobbosban utána nem is nagyon mertem áthúzni a kanyarokat erősen döntve. most én vagyok teljesen béna, vagy ez az aszfalt azért tényleg óvatosságra int?
lehet, hogy ha lesz időnk 11-én, elmegyünk a jani tréningjére, csak szabit kell hozzá kivennem..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44955) Daywalker válasza doc (#44952) üzenetére


Daywalker
addikt

Hehe, az én autóm is 15 éves, de lazán elmegyek vele 3-4 ezer kilométereket egy nyaralás alkalmával, szóval nem olyan para ez. Sokszor csak röhögök, amikor a csodadízelekkel meg a többi fényűző szarral ott állnak az út szélén, nyitott motorháztetővel, mert nem bírta a 40 fokban a dugót.
Egyébként pedig öreg valamit venni mindig lutri, egyszerűen jöhetnek olyan gondok, hogy előre nem látni. Bármikor elfoshatja magát egy tömítés, kifolyhat az olaj a telóból, elszakadhat egy bowden stbstb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44956) yodamastah válasza Integra (#44954) üzenetére


yodamastah
őstag

Profi? el vagy te tevedve :D. Az ering jo gyarkolo palya, de keveset voltam ott az utobbi evekben. Az aszfalt csuszik. EZ mindig ilyen volt. Ezert jo gyakorolni ott :D Ott ahol a hringen lapon gazt lehet huzni, az eringen csak gurulni lehet stabil gazon. Par eve meg talmaval is lattam egy videot ahogy pofara esett az eringen :)

(#44957) yodamastah válasza runner 125 (#44953) üzenetére


yodamastah
őstag

En rengeteget turaztam a gixxerrel. Teljesen palya osszeallitasban, meg a futomuvet se allitottam el, a muanysg ulest is rajta hagytam. Kenyelmetlen de leszarom, nem puhapocsoknek valo es kesz :D JO azert napi 900km-nel tobbet nem mentem vele. Vilag koruli utra nem valo ez teny.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44958) Integra válasza yodamastah (#44957) üzenetére


Integra
titán

jól látom, hogy yamaha fényezésed van a szuzin?:))

44956: többet kéne dirtbikeoznom vagy nagyon kéne egy eldobható motor, mert ilyen pályán úgy érzem, hogy ha merészebb vagyok, a pofonos ládát feszegetem, ahhoz meg az rr drága mulatság:DDD
de ahhoz meg másik autó meg utánfutó kéne meg még a jóistentudja mi minden..
idén még tuti nem vágok bele ilyenbe..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44959) runner 125 válasza yodamastah (#44957) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te nem ember vagy.
Azért komoly.., gyakorlatilag vasülésen lementél vele a tengerhez?! :D

Nah, ennél én azért puhább pötsű vagyok. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44960) Integra válasza runner 125 (#44959) üzenetére


Integra
titán

miért? teljesen jól lehet sportgéppen túrázni, én is ezt csinálom vele:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44961) TayRol válasza Daywalker (#44950) üzenetére


TayRol
veterán

nekem is mol-os lancspraym van, szeretem. az olajukra vagyok kivancsi.
ha lancos olajleszedod van, akkor az jo a motorehoz is.

(#44962) runner 125 válasza Integra (#44960) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, én gondolom ezt úgy, h nem tepertem még le hosszabb távot egy ilyennel sem.
Úgyhogy, gyakorlati tapasztalom e téren nincs, csak az üléspóz ( persze, meg kell tanulni ülni rajta..) és úgy minden azt sugallja, h számomra kivitelezhetetlen lenyomni 1 nap mondjuk 6-700km-t. :))

mod. de azért a versenydeszka nálam továbbra is üti a biztosítékot. :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44963) yodamastah válasza runner 125 (#44959) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem vas, muanyag. Sokkal jobban szeretek muanyag ulesen motorozni, erzem mi tortenik. A gixxer gyari ules tul puha. Kenyelmes, de tul sokat tompit. Egyensen nem jo a kemenny ulessel menni mert ugy100km utan faj tole a hatam, de ez csak autopalyan jon elo, es ott nem nagyon szoktunk meni mert unalmas.

MOL olajat hasznalok evek ota, nekem teljesen bevalt. Most mar a corollaba is az ment...

[ Szerkesztve ]

(#44964) TayRol válasza Kígyó (#44951) üzenetére


TayRol
veterán

persze, csak mint irtam, az eleg ritka. es szerencse kell hozza.:)

(#44965) runner 125 válasza yodamastah (#44963) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lemaradt az idézőjel, úgy értettem na. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44966) TayRol válasza yodamastah (#44956) üzenetére


TayRol
veterán

Kakucson meg a gumik miatt kell vigyazni. szoval marad a Pancsirng.:) meg a Slovakia.

(#44967) beteg válasza yodamastah (#44957) üzenetére


beteg
őstag

szép a gép

Csak futni kell!

(#44968) yodamastah válasza beteg (#44967) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem lattad meg kozelrol. Nincs 1 ep alkatresz rajta :D De semmi baja minden mukodik tokeletesen :) Amugy most mar kicsit mashogy nez ki, uj farokidomot kapott azota, es itt ott at lett festve. Most ilyesmi: [link]

(#44969) beteg válasza yodamastah (#44968) üzenetére


beteg
őstag

Uh! Nagyon kemény! :C :C
Tényleg k jól néz ki!
A hangja?

Csak futni kell!

(#44970) yodamastah


yodamastah
őstag

Yoshimura acel rendszer van rajta. Nem csak a dob, teljes rendszer. Szoval van hangja :D

(#44971) beteg válasza yodamastah (#44968) üzenetére


beteg
őstag

Amúgy a b13- nál melózol? Vagy a tiéd? :) szoktam onnan vásárolni :)

Csak futni kell!

(#44972) yodamastah válasza beteg (#44971) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem, nem csak haverok. Sokat segitenek, meg ott szerelem a motort... cserebe reklamozom oket :)

[ Szerkesztve ]

(#44973) Integra válasza TayRol (#44966) üzenetére


Integra
titán

a gumik miatt? ezt hogy érted?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44974) doc válasza runner 125 (#44953) üzenetére


doc
nagyúr

igen, eleinte nagyon gondolkodtam azon hogy kint Nemetorszagban veszek, es labon hazahozok egyet, de egyreszt mar kint is nagy macera, masreszt meg legvonalban is 1000km, anyagilag semmivel nem jovok ki jobban mintha itthon veszem, meg ugy sem hogy kint tenyleg jo allapotuak a gepek, szoval inkabb nem vallalom a macerat
(bar az autovasarlasra meg mindig nagyon eros alternativa Nemeto., szoval lehet hogy azt megjatszom ha odakerul a sor)

(#44975) Daywalker


Daywalker
addikt

260 dodóért találtam Yoshi RS3-ast (típusspecifikust, nem univerzális) :Y Bah...de jó is lenne.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44976) .mf


.mf
veterán

Srácok, Kecsóringet jövő hétvégére tervezitek? Sajnos még mindig nem biztos, hogy jövő utáni hétről előrébb tudom hozni a szerelést, kedden hívom újra a Prop-techeseket, hogy tényleg szabadul-e fel hely csütörtök-pénteken, vagy marad a jövő utáni hét :/

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44977) beteg válasza .mf (#44976) üzenetére


beteg
őstag

Jöv hét szombaton lesz a motorrevüs buli a dunaplázában :(

Csak futni kell!

(#44978) TayRol válasza Integra (#44973) üzenetére


TayRol
veterán

a palya szélére par helyen autogumik vannak kirakva, elegge balesetveszelyesek.

(#44979) Djuree


Djuree
félisten

na tegnap én is kimentem kocsival az euroringre (jóhogy nem kockáztattam meg a motort, most is esik itt pesten, szétázott volna szegény, itt nem tudom sehova betolni, ponyvám van rá, de az ennyi esőt nem bír el).
délelőtt 3-4 motoros volt csak, később kezdtek szállingózni délutánra. sajnálom hogy nem tudtam maradni tovább, időre pestre kellett érnem. legközelebb motorral megyek remélem már. felmenni nem nagyon merek, nem is magam miatt, hanem a gépet féltem. nem saját géppel mennék én szivesen :DD legalábbis amig 3-4 motoros van, ha már előzgetnének akkor nem vállalnám be, a tapasztalatlanságom miatt nem csak magam veszélyeztetném. tükröt nem lehet használni, értem is miért :)
találkoztam integrával is, jófej srácnak tűnik :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44980) Daywalker válasza Djuree (#44979) üzenetére


Daywalker
addikt

"tűnik" ;] :DDD :DDD :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44981) ALI_G válasza yodamastah (#44968) üzenetére


ALI_G
veterán

Szép újszerű a ruhád :))

(#44982) ALI_G válasza .mf (#44976) üzenetére


ALI_G
veterán

Jövőhét szombatot beszéltük, persze még az idő megtréfálhat.

integra: szerintem se a legjobb aszfalt ami van euroringen, szoktak lenni driftes köcsögök akik felviszik a port...meg úgy eleve az autók ha lemennek egy kicsit a pályáról.
Trükkös a célegyenes után az a kanyar, mi? :D sztem is baromi jó a vonalvezetése, bár itt-ott parás.

[ Szerkesztve ]

(#44983) Djuree válasza Daywalker (#44980) üzenetére


Djuree
félisten

hát kb. 3 mondatot váltottunk egymással, sajnos mennem kellett tovább...

ALI_G: beszélgettem ott a pálya mellett a pályabíró csajokkal, mondták hogy van 2 ominózus kanyar, amiben kb. minden nap van bukás :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44984) Daywalker válasza Djuree (#44983) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze, csak vicceltem :K

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44985) ALI_G válasza Djuree (#44983) üzenetére


ALI_G
veterán

igazából én is féltem eldobni a vasat, de pályagépet finanszírozni hobbi célra az borsos.

(#44986) Integra válasza ALI_G (#44982) üzenetére


Integra
titán

nekem az pont iszonyúan bejön, az az egyik kedvencem. amúgy tényleg necces, több okból. egyik, hogy a betonfal bal oldalt betakar, tehát ha nagy sebességgel mész, belerepülsz félig vakon. a másik a rázókövek festése, fehér-kék, jó szar, át kellene a teljes pályán festeni piros-fehérre, ezt én nagy hibának tartom, a kék szín egyzserűen ritka szar, nem látod rendesen, beleolvad a környezetbe. ezért azzal kezded pont ezt a kombót, hogy hova kell beszúrni a sikánba..
a másik ami rossz a pályában szerintem (az aszfaltot leszámítva), az a bukóterek, van ahol egyszerűen nincsen. a hátsó résznél a nyújtott jobbos után van a sikán, ott konkrétan egy gumifal van az orrod előtt, ha ott elrontasz valamit, akkor ott motorostul beleszállhatsz, elég csúnyán. és itt ne magával a nyomvonallal van a gond, hanem nincsen hely. gyorsan betenni meg nem mered, pont azért mert az aszfalt olyan, amilyen.
de talán pont emiatt nem túl nagy a tempó és jobban lehet az íveket és a fékpontokat gyakorolni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44987) Prof01


Prof01
veterán

MotoGP-t nézitek? Most jön a 125ös, Sebestyén Peti-vel! [link] :DD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44988) Prof01


Prof01
veterán

Kinek kell szólni az ügyben, hogy legyen szíves ezt az első kommentbe beírni?: :)
Prof01 - Yamaha FZR 250R 1993

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44989) beteg válasza Prof01 (#44988) üzenetére


beteg
őstag

képeket! :)
amúgy milyen? mi után váltottál? miért pont erre? kezelhetősége? fékek? hogy megy? milyen a hangja?... :)

Csak futni kell!

(#44990) Prof01 válasza beteg (#44989) üzenetére


Prof01
veterán

Nem most vettem, már több, mint egy hónapja, csak most vettem észre, hogy én még nem vok az 1. hsz-ben. :) [link]

Nagyon meg vagyok vele elégedve. TZR 50-em volt ez előtt, annál jóval erősebb. Azért ezt választottam, mert Ak. jogsim van és mindig is oda voltam ezekért a sokat pörgő sor4-es 250esekért, ezért ki kellett próbálom mindenképp. ;] Fékjei elég jók a dupla tárcsáknak köszönhetően. A kezelhetősége is jó (146kg), egy 750es srad-dal mentem pár kört egy parkolóban és nem tudott utolérni, a kanyarokban elhúztam. :D
A hangját meg imádom. Amikor elérem a 17-18ezres fordulatot, az kegyetlen. :DD

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44991) .mf válasza Prof01 (#44988) üzenetére


.mf
veterán

A Moderátor kerestetik topicba írd be ezt a kérést

szerk: 17-18 ezer :Y szegény gép...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44992) Prof01 válasza .mf (#44991) üzenetére


Prof01
veterán

Oké, köszi! :R

Ez erre lett tervezve. Bírnia kell. :D Max nyomatékot 12k-nál a max lóerőt 16k-nál adja le. :)
A mostani 600asok is ennyit pörögnek majdnem. :)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44993) Daywalker válasza .mf (#44991) üzenetére


Daywalker
addikt

Tudok bármit módosítani...viszont jó lenne, hogy aki nincs még benne, az leírná, hogy pontosan milyen gépe van. Tehát hajrá!

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44994) doc válasza Daywalker (#44993) üzenetére


doc
nagyúr

en majd egy honap mulva :D

(#44995) Daywalker válasza doc (#44994) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Persze ez azokra vonatkozott, akiknek már van mit beírni ;) Lol, időközben valaki beleírta nagyjából, bár az enyém kimaradt :((( Viszont beleírtam :K

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44996) runner 125 válasza ALI_G (#44981) üzenetére


runner 125
nagyúr

Volt idő, h farmerből is a koptatott - foltozott volt a divat, yoda is követi a trendet. :D
:))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44997) Ferdzsoo válasza Daywalker (#44993) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Honda CBF600 2006 :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#44998) Prof01


Prof01
veterán

Valaki csinált már közületek házilag ilyen karbi szinkrontesztert? Mennyire lehet pontos? [link]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44999) beteg válasza Prof01 (#44990) üzenetére


beteg
őstag

szép :C

Daywalker: Yamaha FZR 1000 Exup 1991
köszi!

Kicsit lemostam a gépet, elkezdtem rendbe tenni: [video]

Csak futni kell!

(#45000) Daywalker válasza beteg (#44999) üzenetére


Daywalker
addikt

Fentvannak! :C

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.