Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44051) Steven válasza Tüzi (#44050) üzenetére


Steven
addikt

párom azt mondta hogy : egy része alapból le van zárva... köveken nem tudsz sátorozni és kemping sincsen..és amúgy is Elit hely híres színészeknek vannak hatalmas villái lsd George Clooney ráadásul pici a tó és hideg és tele szép pici éttermekkel.

Plitvice ről nemtok mit mondani ott én se ő sem volt...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44052) Integra válasza Steven (#44051) üzenetére


Integra
titán

oda most megyek a hónapban:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44053) Steven válasza Integra (#44052) üzenetére


Steven
addikt

Mármint Horvátországba? Csinálj sok sok képet és persze széles utat kívánok :)!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44054) Integra válasza Steven (#44053) üzenetére


Integra
titán

csak busszal, mert brigádos hétvége lesz:( :DDD
de arról majd betudok számolni hogy milyenek a körülmények motorhoz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44055) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

tudtok valami jó forrást gumira?
tudjátok,ahol osztogatják a szuper uj 90% gumikat 10%os áron :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#44056) bajnokpityu válasza runner 125 (#44030) üzenetére


bajnokpityu
félisten

haver tesconál elfelejtette visszaállitani.
felfüggesztett lett...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#44057) shiNIN válasza Steven (#44048) üzenetére


shiNIN
tag

Mi is csak kukkantani gondoltuk... Hm, nem gond, ha tőle 200km-re lenne is szállás vagy valami :D Sátorozni nem szeretek, gyerekkoromban is kényelmetlennek találtam, ez van.
Egyébként van egy barátunk, aki az apja révén félig veronai, bár általában Magyarországon él ma már :) Ő meg egyszer valami bájos tengerparti lagúnás helyet ajánlott, ami csúcsidőszakban egy hétre 1000 euro vagy mi :D Nem csúcsidőben sokkal kevesebb :D
Szóval majd Veronában biztos tud szállást ajánlani :)
Első éjjel Bled környékén alszunk :) Bledet és a Bohinji-tavat sosem hagyom ki.

(#44058) Integra válasza bajnokpityu (#44056) üzenetére


Integra
titán

ja, hát az szopó... :)
nem rendszámot kell állitgatni, hanem egy frankó lézerblokkoló rendszert a motorba épiteni. ha már mindenképp kell valami.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44059) ALI_G


ALI_G
veterán

Úgy látom a Michelin már nem gyártja a pilot sport abroncsokat :( legalább is a honlapon egyáltalán nincs fent.

Helyette hasonló árban tartósabb "koca" sport tevékenységre is alkalmas hátsó gumit ajánlatnátok ami megy a már első felnire szerelt pilot sport mellé? Alapvetően nem akartam eltérő gumit felrakni, de úgy néz ki muszáj lesz.

(#44060) boogie84 válasza ALI_G (#44059) üzenetére


boogie84
veterán

Akkor vegyél ROAD 2-t. :K

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44061) Kígyó válasza Tüzi (#44042) üzenetére


Kígyó
senior tag

Eleg vegyes tanacsokat kapok ugy latom. Hasznaltat nem nagyon szeretnek, es nehez is szerezni a borjura valo meretben. Meg nem is hiszem hogy nagyon megerne tizenparert hasznalt sportgumit venni(szezononkent csere gondolom), amikor 30 korul mar uj sport-turat(2-3 szezon) arulnak..

(#44062) Steven válasza Kígyó (#44061) üzenetére


Steven
addikt

Én most Pirelli Diablo gumikat vettem idénre, két komponensű középen kevésbé kopik....elötte pilot sport volt azok szerintem jobban tapadtak... viszont elvileg jobban is koptak...

Ali-g tuti van még... valahol

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44063) yodamastah


yodamastah
őstag

"szezononkent csere gondolom" Hu ez de jo lenne :D

(#44064) Prof01 válasza yodamastah (#44063) üzenetére


Prof01
veterán

Ő a használt gumira értette a szezononkénti cserét. Az simán lehet. ;)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44065) yodamastah válasza Prof01 (#44064) üzenetére


yodamastah
őstag

En pontosan ertem mire ertette :D

(#44066) zsoltee10 válasza Integra (#44041) üzenetére


zsoltee10
addikt

ahha.

motorozz.hu-n Zsifi, a Varadero topicban megtalálod, vagy tudsz neki írni a www.moto-cafe.hu honlap elérhetőségén, vagy a 06-70-561-42-53 telószámon is eléred. :)

(#44067) Prof01 válasza yodamastah (#44065) üzenetére


Prof01
veterán

Akkor miért olyan hihetetlen? Vagy miért lenne olyan jó? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44068) yodamastah válasza Prof01 (#44067) üzenetére


yodamastah
őstag

Ezek a hasznalt palyagumik csak akkor mennek elegy szezont ha nem motorozol szinte semmit :D

(#44069) zsoltee10 válasza Prof01 (#44067) üzenetére


zsoltee10
addikt

egy barátom is használt pályagumikat szokott a gixxerre venni, és 2500-3000 kilit megy el..

(#44070) Kígyó válasza yodamastah (#44068) üzenetére


Kígyó
senior tag

Amikor vettem a motort, akkor Londonban eltem, most Sortland-ban vagyok. Motor persze otthon. 2 szezon 8000km. Hidd el, en meg annak orulnek ha tobb fogyna.. :) Mondjuk szvsz ez is tobb mint szinte semmi. Kozel van az atlaghoz ha jol gondolom.

(#44071) yodamastah válasza Kígyó (#44070) üzenetére


yodamastah
őstag

A semminel tobb az fix :) de azert a 4ekm/ev marha kevesnek tunik mint atlag.

Hasznalt palyagumitol meg nem kell fosni, ne legyen oregebb 5 evnel, es jol meg kell nezni hogy ne legyen hibas. Arra persze erdemes odafigyelni hogy ne olyan legyen amit az udvaron taroltak sokaig, mert az nem tesz jot neki. Mondjuk a hringen a legjobb koridomet egy olyan hatsoval mentem amit az udvarrol kukaztam egy haveromnal, allt benne a viz es a sar. Felraktam szokas szerint forditva es go :)

Hasznalt utcai gumitol meg kevesbe kell felni, ne legyen javitott, ezek a gumik rettenet sokat ki kell birjanak. Az hogy mondjuk 60%-ra le van kopva a kozepe attol meg nincs semmi baja. Ne legyen oreg aztan kesz :) Ha veszel ujat es 60%-ra lekopott, hasznalt az is :D

(#44072) Kígyó válasza yodamastah (#44071) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ugy remlik 5600 az atlag. Vegulis mindegy. Nem tul sok az biztos.
Hasznalt guminak nem latom tul sok ertelmet az esetemben. Veszek egy uj parat. Elvagyok vele 2-3 evig, kerul 50-60 ropiba. Hasznalt mennyivel lenne olcsobb? Nem hinnem hogy megerne vele szorakozni, hogy vadaszgassam, cserelgessem szezononkent, hogy sporoljak vele par ezrest.. :(

(#44073) yodamastah válasza Kígyó (#44072) üzenetére


yodamastah
őstag

Persze teljesen jo az uj. Sot az a legjobb :)

(#44074) titko


titko
tag

Szorítsatok, most megyek kresz vizsgára :D

(#44075) doc válasza titko (#44074) üzenetére


doc
nagyúr

sok sikert! :K
nekem szerdan lesz rutinvizsga, remelem addigra sikerul ugyesen megtanulni a szuk fordulot, most meg kb. minden 3.-4. probalkozasnal muszaj letennem a labam. bar mar egesz jol kezd berogzulni hogy lableteves helyett huzok egy kis gazt, es kiegyenesedik a moci. eleg mas fizikaja van mint az autonak, ami ilyenkor pont megpordulne :D

(#44076) Djuree válasza doc (#44075) üzenetére


Djuree
félisten

vizsgán letettem a lábam ott :W gyakorlás során mindig sikerült, természetesen vizsgán cseszem el hol máshol. annyira lassan akartam kanyarodni hogy biztos sikerüljön, hogy már túl lassú volt...de kivágtam magam, gyorsan odamotoroztam a vizsgabiztos elé, hogy beszállt valami bogár a sisakomba és az zavart meg, hagy menjek még egy kört :DDD megengedte, így meglett :C
volt vagy 35 fok, egy fa alatt olvasott valami magazint a vizsgabiztos, sztem azt sem tudta mi van, sztem észre sem vette hogy letettem a lábam :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44077) doc válasza Djuree (#44076) üzenetére


doc
nagyúr

ez a bogaras tipp nem rossz, ha ne adj' isten balul sikerulne a dolog, egy probat meger :DDD
amugy erdekes hogy a motoros vizsga SOKKAL nehezebb mint az autos, ott ha tudod kezelni az autot, eselyed sincs elrontani, itt meg ha rosszul emlekszel az egyik bojara, mar attol megbuksz :W meg a feladatok is konnyen elronthatok ha picit bizonytalanabb az ember

[ Szerkesztve ]

(#44078) titko válasza doc (#44075) üzenetére


titko
tag

Köszi. Sikerült.
Holnaptól én is a bójákat kerülgetem. Nem egyszerű, ahogy elnéztem a rajzokat.
de már úgy túl lennék rajta és mennék motorozni, hogy csak na :D

(#44079) ALI_G válasza Steven (#44062) üzenetére


ALI_G
veterán

Kérdéses hogy milyen idős az a gumi...
meg akkor már pilot road 3, vagy metzeller M5, szerintem hasonló árban van, előbb meg lehet még nincs a piacon.

(#44080) doc válasza titko (#44078) üzenetére


doc
nagyúr

grats :)
igazabol nem bonyolult, csak tenyleg be kell magolni mint a lecket :D meg az a szuk fordulo... vagy csak az XJR tul nehez, azert fordul olyan nehezkesen? :DDD

(#44081) shiNIN válasza doc (#44077) üzenetére


shiNIN
tag

Ja, a bólyák... Szerintem nem teljesen fair, hogy nehezebb a rutin, mint az éles közlekedés egyszerű esetben, ahol az út nincs tele bólyákkal, amikről tudni kéne, hogy hogyan kerülgessük, valamint ha szűk úton letesszük a lábunk, akkor sincs semmi.
Én roppant lámpalázas fajta vagyok, azt se tudtam, milyen nap van, fiú vagyok-e vagy lány (bár ez mindig is okozott nekem némi problémát, amíg el nem felejtettem a gender binaryt), rejtély, hogyan voltam képes végigmenni. A kanyarodás volt a legegyszerűbb, a kis Hyóval könnyű szűken fordulni, valszeg ha nagymotoros vizsgára készülve vettem volna egy nagy cruisert, akkor azzal nehezebb lett volna :D
Ja, az lehet, hogy a lassú haladásnál letettem egy leheletnyit a lábam, de nem vették észre. Élesben is kellett már araszolnom, de ott lábletételtől alkalmankénti megállásig tehettem mindent, én speciel utálok egyesben csúszó kuplunggal szórakozni.
A nagy fék sikerült egy kicsit élesre, ott már szerintem nem is láttam és rekordot dönthettem pulzusszámban, pedig gyakorláskor mindig jól ment akkor már. Mondták, hogy vizes úton ez problémás lehet, de még belefért.
Gyakorolni viszont szerettem a rutinpályát (kivéve a lasssssssssú szakaszt, az idegtépő), kár, hogy sokan voltunk rá.
Hmmm... Azóta nem kanyarogtam olyan szűken, pedig az hangulatos volt... Már amikor épp ráéreztem és mertem. Kezdetben igen gyenge voltam, főleg amikor hullafáradtan mentem...
Érdekel, most mit kezdenék a virágpiaccal, ahol tanultam. Valszeg nem érezném magam különösen merésznek 20-szal bevett kanyarokkal... Tény, hogy ott keskenyek a "sávok", de láttam én már olyanokat országútból is. Igaz, ott ritkán próbálnak pótkocsis autósok tolatni meg ilyenek.

(#44082) Integra válasza ALI_G (#44079) üzenetére


Integra
titán

metzeler m5 interact:K
szvsz a metzeler gyártási technológiája megbuktatja ezeket a több összetételű gumikat, amik amúgy sem igazán jók.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44083) ALI_G válasza Integra (#44082) üzenetére


ALI_G
veterán

Figyelem: A Sportec M5 Interact™ nagyon speciális felépítésű abroncs, ezért csak párban használható!
[link]

(#44084) Integra válasza ALI_G (#44083) üzenetére


Integra
titán

bizony, ez igy van. az összes interact ilyen a huzalozása miatt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44085) Djuree válasza titko (#44078) üzenetére


Djuree
félisten

nem vészes, 10x végigmész utána már álmodban is megy a helyes nyomvonal :K amúgy a rajzon tényleg bonyolultnak tűnik :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44086) ALI_G


ALI_G
veterán

Telefonáltam Bátszi motor-ba, van két használt hátsó pilot sport, az egyiken 3-4 mm 15k-ért, de 2001-ben gyártották :( Azt mondta, hogy valószínűleg jól tárolták, mert még puha és jó állapotban van. Volt egy kopottabb, 12k-ért. ~40k volt az új ára tavaly.
Ezen kívül M5 még szinte nincs használt (se új), csak pilot pure, power 2ct...
újból meg csak az akciósak.

mit tanácsoltok? Van még egy 5-6000 km az első gumimban és 100 a hátsóban :) de műszakin már nem mennék át.
M5-öt találtam párban ~70-ért, de fogalmam sincs merre van, lehet dunántúl.

(#44087) titko válasza ALI_G (#44086) üzenetére


titko
tag

Én csak azt tudom, hogy kocsira sem tennék fel 10 éves gumit nemhogy motorra. Annak teljesen mindegy hogy tárolják elöregszik. És neadj isten 160-nál szolja el magát az gáz. Én a helyedben ezt már nem tenném fel.

(#44088) yodamastah


yodamastah
őstag

Pilot sport az akkor is szar volt maikor uj volt, nem hogy 10 evesen :D 5-6 evesnel oregebbet ne rakj fel es kesz.

(#44089) Kroni1 válasza titko (#44087) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyet értek, én se vennék ilyen öreget, ha jól volt tárolva akkor is max 2008as gumiig mennék el, annál öregebbet semmiképp!

ALI_G: Miért nem veszel egy pár Conti SportAttack-ot? Egyik legjobb gumi szerintem és nem is drága.. Nekem 55k volt egy pár vadi új boltban, Pilot Sport után tettem fel, és sokkal jobban tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#44090) Integra válasza ALI_G (#44086) üzenetére


Integra
titán

fel nem tennék 9-10 éves gumit, de 5 éveset se.
ne játsz az életeddel.

nézd, ha találsz continental raceattack street-et (ez még utcai engedélyes raccsing gumi) ez jó lehet (persze évjáratra figyelj), ez van nekem most az rr-en (nemtom, hogy medium vagy melyik, meg kellene majd néznem), de ezzel nem lősz mellé, ez biztos, nemtok úgy menni vele, hogy a gumi szűk keresztmetszet legyen. yoda megenné valszeg pikk-pakk, de neked egy nagyon jó alternativa lehet, nem fogod tudni szétmotorozni:)
vagy amit Kroni mond, a sportattack, az inkább utcai mint a race.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44091) ALI_G válasza yodamastah (#44088) üzenetére


ALI_G
veterán

mondjuk most belegondolva halva szült ötlet.
A baj, hogy első gumit nem vesznek be, pedig a legnagyobb használt gumi kereskedő a környéken, csak azt mondta csurig a raktár eladhatatlan első gumival.

Nekem nem volt rossz, előtte pilot road volt, annál nyilván fényévekkel jobb a tapadása, vízen tudtam vele úgy menni mint pilot roaddal szárazon (kis túlzással), persze nem jetskizni veszem.
Szóval csak hátsó gumit akarok továbbra is, de mi harmonizál vele?

(#44092) yodamastah


yodamastah
őstag

Kizarolag utcara spoirttura guminal jobbat nem biztos hogy kell eroltetni. Persze nem meno, foleg egy sportmotoron, de amugy minek jobb? Mentem sokat metzeler Z6-al is, azon is lehet terden kanyarodni, max olyankor mar gyorsitani meg fekezni nem lehet vele :D

De kozuton ugysem arrol szol a moka hogy ki hogy megy lapon. Aki kozuton hatar kozeleben hasznal egy modern sportgumit, az az eletevel jatszik. Jon egy tehenszar es vege... Esetleg lehet a sport gumi mellett az indok, hogy veszfekezni azzal jobb, de egy jo sporttura is tudja azt, hogy elob stopizik a motor, mint elcsuszna az eleje. Vizen meg a sportgumik eleve gyengebbek szoktak lenni... a palyagumik meg aztan foleg...

Egy dolog persze igaz. Ha az ember bena, akkor sokkal konnyebben kovet el olyan hibakat, amik tullepnek a gumi tapadas hataran. Pelda a nemreg emlitett kanyarban panik fekezes kanyarodas helyett.... Es az ilyen szitukban valoban jol jon a plusz tapadas...

[ Szerkesztve ]

(#44093) bajnokpityu válasza Integra (#44084) üzenetére


bajnokpityu
félisten

na ezt magyarázd el nekem...

ezt a nulla szögű üvet sem vágom,nem csak a párban használhatóságot.

amikor a Z6 megjelent,kiakadtam,h hátul nincs vizelvezetése.
gyártó szerint az első feladata ez.nem is vettem meg :)

nulla szögű volt ha jól emlékszem az M1es sportecem is.zseniális gumi volt,csak épppen az F2es CBR megette 3500km alatt. a hátsót,és az első is minimum felénél járt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#44094) bajnokpityu válasza yodamastah (#44092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

na ezzel teljesen egyetértek.
most a CBRen D207 D208 van.5percet várni kell vele,mire meleg lesz,onnastól ugyanazt tudta alattam,tudásommal,mint a sportec.utcán.hulladék guminak mondta mindenki,de sztem nem olyan veszélyes.
most van benne 5e km,és csak most csereérett.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#44095) Prof01 válasza yodamastah (#44068) üzenetére


Prof01
veterán

Ja, értem. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44096) Kígyó válasza yodamastah (#44073) üzenetére


Kígyó
senior tag

Az am! Csak azt nem tudom melyik! :D

(#44097) Integra válasza yodamastah (#44092) üzenetére


Integra
titán

hűűű, ezt mutatom faternak, hogy ilyet is tud a vasa:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44098) Tüzi válasza Kígyó (#44061) üzenetére

Ja, hát végülis, ha 125ösre veszed, akkor elmész két-három szezont. Ha nem húzod neki, nagymotoron akkor is le fogsz érni kopásjelzőig egy szezon (8k km) alatt. A motor súlya, motorfék, nagy sebesség, gyorsítgatások miatt

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#44099) shiNIN


shiNIN
tag

Gumit speciel nem vennék használtan. Attól még más megteheti. A gumi tétel, de nálunk nem kopik el olyan nagyon hamar :D S fontos a biztonság. Alvarónak ajánlottak 10 éves gumit ingyér'... Visszautasította :)
Az enyémen úgy 2 hét múlva lesz gumicsere, a 25 ezres szervízzel egybekötve. Az első már kopott, a hátsó nem igazán, de 6 éves 25 ezret ment gyári Hyo gumi, ne szórakozzunk már :D Ahhoz képest, hogy eredetileg le akartam cserélni már a kezdetekkor, mert fő a biztonság és a Hyo Kissas aranyos kis motor, de nem minden gyári alkatrésze olyan remek... :((( Pl. a lánca csapnivaló, azt már rég le kellett cserélni.

Alvaro a vásárláskor Teresán levő Metzeler Z6 gumival még ment 21 ezret, most is olyan van rajta, 27.5-28 ezernél lesz cserélve, kb. akkor, mint az enyémen. Szeretjük a szervízeket összekötni, mert akkor megtakarítunk egy utat azzal, hogy hozzuk az egyiket, visszük a másikat. Már ha olyan tevékenységek zajlanak rajtuk, amit nem tudunk megvárni. Most nagyjából egyszerre lesz Cili 25, Teresa 70 (igazából 86+) ezres.

(#44100) Djuree válasza yodamastah (#44092) üzenetére


Djuree
félisten

"Pelda a nemreg emlitett kanyarban panik fekezes kanyarodas helyett"
hát igen, én vagyok az élő példa erre, el is csúsztam ahogy kell :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.