Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45401) Integra


Integra
titán

hát baszki, megvan miért nem kaptam meg az idomom, a hülyéje elrontotta az email címet, és azt én hülye meg kopiztam tovább.. összecserélt két betűt, nem csoda hogy a paypal visszadobta.... :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45402) Topiccsendőr válasza Integra (#45394) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem hagyd. Szokott lenni egy lemez a betét hátoldalán, amit valamiért hőelvezető lemeznek hív mindenki, nah az a nyikorgásgátló :)
Én nemrég cseréltem a betétem, nem gyárit vettem, sokalltam a 40 papírt, az a rohadék már nekem is nyikorog. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45403) shiNIN válasza Shkiz0 (#45380) üzenetére


shiNIN
tag

Grat, teljen sok örömöd benne :D

(#45404) Integra válasza Topiccsendőr (#45402) üzenetére


Integra
titán

azért hogy elkussoljon én sem veszek új betétet, de néha iszonyú zavar, mint valami nyugger ócskavas, mint ami mindjárt szétesik, úgy sír... :DDD akkor marad ilyen..
mondjuk, durvábban szól, mint a nyitott dobok, jobban irritálja a fület..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45405) .mf válasza ALI_G (#45400) üzenetére


.mf
veterán

Ha már témánál vagyunk: szombatra hazudnak jobb időt, kinek jó s kinek nem?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45406) Djuree válasza .mf (#45405) üzenetére


Djuree
félisten

én sajna nem tudok menni, hétvégén voltam, most benzinspórolás van :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45407) Ferdzsoo válasza Integra (#45404) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem is minden megállásnál nyikorog a fékem és kurv@ idegesítő, olyan mintha egy 20 éves szimszonon ülnék. Azt hittem ha megkapja az új fékbetéteket akkor nem fogja csinálni.
Hát nem a fenéket nem csinálja. Talán még gyakrabban is. Pedig gyári betétek kerültek bele.
Evvan. Rohadt idegesítő...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45408) alvaro válasza Ferdzsoo (#45407) üzenetére


alvaro
senior tag

Csatlakozom, nekem is képes nyüszíteni az első fékem megálláskor. Pont mióta új betétek vannak benne. Mivel alig használom a féket nem zavar. Meg nem is különösen hangos.
Asszem Ferodo van egyébként benne, a "gyári" mint fogalom már teljesen értelmezhetetlen számomra, mióta Kawasaki első felnit kapott Teresa hozzá való tárcsával. Attól függetlenül van még egy régről megmaradt alig használt Brembo első betétpárom, lehet bepróbálom egyszer. De az előző első betétek is 30 ezret bírtak nálam, szóval nem most lesz ez :D

(#45409) Daywalker válasza alvaro (#45408) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem a régi, AP Racing szinter betétek nyekeregtek elöl. Most új tárcsa és betét párossal ez megszűnt, most teljesen normális, körfűrészre hasonlító hangja van :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45410) shiNIN


shiNIN
tag

Nekem akkor kezdett nyikorogni a fék, amikor tanultam s a végét járta a gyári fékbetét. Rém idegesítő volt. Aztán volt egy óra, amikor nem volt első fékem, s esett az eső, az hangulatos volt, gyakoroltam a hátsó féket... Az újabb fékbetétekkel azóta OK. Gőzöm sincs, milyen van benne, a szerelőnk berak valamit és az jó.

(#45411) Integra


Integra
titán

uhh, 25 fok, ömlik a viz rólam, ilyen időt szeretnék szombatra. más kérdés hogy seggrepesztő hideg lesz és eső... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45412) TayRol válasza Integra (#45411) üzenetére


TayRol
veterán

dehogy is, ude 25 fok lesz, kis zaporokkal.:)

amugy te most itthon vagy kinnt vagy?

(#45413) Integra válasza TayRol (#45412) üzenetére


Integra
titán

neked legyen igazad:K
most éppen bp

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45414) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Lassan kész a gép!
Ha minden igaz csütörtökön megyek érte.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#45415) Integra válasza Gaboman (#45414) üzenetére


Integra
titán

mindjárt kész:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45416) .mf válasza Integra (#45411) üzenetére


.mf
veterán

Kifejezett hideget ugyan nem (csak hűvöset, omsz: 19; időkép: 26), de esőt viszont mondanak :(

Ma kicsit gondolkoztam reggel, hogy délutánra néholra esőt mondanak, a teli táskába próbáljam-e még valahogy betuszkolni a ponyvát, de szerencsére jó idő volt. Este 7-re érkeztem, be voltam rendelve orvoshoz időszakos vizsgálatra, s akkor még néztem, hogy most még jó lenne egy kicsit gurulni; de mire végeztem, már egyre jobban kezdett sötétedni, s inkább csak hazatoltam a bringát. Holnap is van nap, s holnap talán még el tudok sötétedés előtt valamerre menni gurulni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45417) TayRol válasza Gaboman (#45414) üzenetére


TayRol
veterán

pilot power lesz rajta?:)

(#45418) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na skacok csütörtökön hozom el a motort, kap egy új Metzeler M3-at hátra, plusz a hétvége folyamán ha minden igaz a kötelező szervizt is megkapja, hétfőn pedig elkezdem a papírozást, remélhetőleg a hétvégére már tudok gurulni egyet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45419) Integra


Integra
titán

emlékművet avatnak holnap az elhunyt motorosoknak

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45420) Integra


Integra
titán

szívfájdító, csak erős idegzetűeknek..
klassz bringa, klassz úton... egyszer jó lenne ilyen helyen tekeregni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45421) Gaboman válasza TayRol (#45417) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Metzeler Sportec M3

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#45422) runner 125 válasza Integra (#45420) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ettől a "hdr" jellegű hatástól tiszta játék hangulata van a vidinek. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45423) doc


doc
nagyúr

[link]
nezzetek meg a KM ora allasat (vs evjarat). azert ehhez mar nagyon durva pofa kell...

(#45424) runner 125 válasza doc (#45423) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, 45.000 van benne akkor sem lehet rossz vétel, mert fotók alapján egyben van.

Ettől függetlenül persze, h fake érték. Ha ő is 100%-ra biztos lenne ebben a futásteljesítményben, nem ennyiért adná.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45425) Djuree válasza doc (#45423) üzenetére


Djuree
félisten

éppen lehet ennyi is. nem tudod elképzelni milyen sokan vannak, akik megveszik a motort, és évente mennek 500km-t, vagy évekig áll a garázsban :K nekem is van nem egy ilyen ismerősöm. eladni meg nem akarják, mivel nem ebből van pénzük meg ha éppen motorozni támad kedvük, akkor ott legyen.
fater is ilyen, nem nagyon van ideje motorozni, tavaly ha ment 500km-t. idén többet akar, de sztem nem lesz abból semmi. sok a meló, meló után késő délután meg 3 kertes házat kell rendbentartanunk, idős nagyszülők nem tudják rendben tartani őket, ráadásul az egyiknek akkora kertje van mint egy focipálya :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45426) doc válasza Djuree (#45425) üzenetére


doc
nagyúr

igazabol eleg konnyen ellenorizheto, 18K-val meg eleg sokminden a gyari kell hogy legyen rajta, de en szemely szerint total kizartnak tartom (eleve olasz import motornal alap hogy visszaporgetik az orat a felere :D)
de egyebkent ahogy runner mondja, kep alapjan teljesen egyben van
de nem baj, VFR750F RC36-II -m lesz, mar valoszinuleg meg is talaltam a megfelelo peldanyt :C

(#45427) Daywalker válasza Djuree (#45425) üzenetére


Daywalker
addikt

Nagyon ritka az, hogy ennyi idős korában előtte csak egy tulaja volt. Akinek nem ebből van a pénze, az idővel akár le is cseréli. Ha pedig már volt 2-3 tulaja, akkor biztos nem ennyi van benne. 1300 km-t még úgy is el lehet motorozni, hogy tényleg nagyon keveset megy az ember.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45428) Ferdzsoo válasza doc (#45426) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A "kép alapján nagyon rendben van" nah hát ez az amit te nem tudsz itt a monitor előtt megállapítani. Képek alapján azt lehet kb megállapítani hogy hiányzik e valahol a festés, vagy el van e törve egy idom. De ezt sem mindig. De a rozsdás csavarokat, karcokat horzsolásokat te innen rohadtul nem fogod látni. :N
Igaz mi most autókat nézünk de egykutya. Ami neten képek alapján hibátlannak tűnik azt elmész megnézed és feláll a hátadon a szőr. Egyszerűen ilyen képekkel nem lehet visszaadni azt amit esetleg ott helyben látsz. Mi már a 10-en x-edig autóval járunk így, szerencse még csak helyben nézelődünk, de mindnek van valami hibája (esztétikai) mert ugye így már a röffentésig sem jutunk el. Szóval egy ilyen koros gépről egyszerűen lehetetlen képek alapján nyilatkozni...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45429) doc válasza Ferdzsoo (#45428) üzenetére


doc
nagyúr

esztetikai hiba minden 15 eves mocin/auton van, ez kivedhetetlen, lenyegeben 0% esellyel talalni olyat ami nem zuhant mar egy-ket nagyobbat
volt olyan hogy kepen egesz egyben levo motort mentem megnezni (kisebb karcok, zuzodasok voltak rajta, de semmi veszes), es motorikusan tenyleg teljesen jo volt a gep, de a hasa olyan szinten rozsdasodott, hogy az valami borzalom :(

de van az a kategoria is, ami mar kep alapjan is egybol felejtos, ahhoz kepes a linkelt CBR F kimondottan csalogato (lenne, ha nem pontosan az orszag tulso csucskeben lenne :D), bar ha tenyleg olyan csili-vili lenne mint ahogy kinez, nem ennyit kernenek erte, a tenyleg jo allapotot nagyon megfizettetik mindenhol :(

[ Szerkesztve ]

(#45430) TayRol válasza Gaboman (#45421) üzenetére


TayRol
veterán

ahh, az sem rossz.:) most eleg jo aron lehet mar kapni.

(#45431) Topiccsendőr válasza doc (#45429) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az én tapasztalataim alapján nagyon észnél kell lenni itt nálunk használtmotor vásárlásakor. Sportmotornál aztán végképp.
Nem elég hogy "egyben van", manapság nem tudhatod, hogy mibe nyúltál bele. Komolyan elkezdtem átgondolni, hogy érdemes-e nekem eladnom azt a motort, ami van, legalább tudom mit raktam bele, mennyi van benne stb.
Nézegettem R6 fórumot és mit linkel be a srác? hogy hogyan van megperselyezve 45ezerért az alublokk. A fickó:"nem tudjuk miért tört el, de van egy másik blokk, az is ugyanott tört el. Talán nem kap olajat" Persze a nemkapolajat rész pont nem a terhelt oldal síkjában volt, csapszeg mellett, szóval kinem szarja le ha nem kap ott olajat, meg miért ne kapna. Egyszerűen ott a vastagabb alufal nagyobb hőtágulása miatt kinyomta a vasperselyt. És mi jött le a srácnak? "nem kap olajat". Nem az hogy nem kéne perselyezni. Itt néhány százados aluoxid rétegnek kellene ellátnia a persely szerepét. Valószínűleg a japánok azért nem perselyezik, mint a Simsont a jó magyar vadparaszt. Gsxr 1000 K5. Ott a persely a japán űrtechnikában, vadonatúj dugattyúk, koksz sincs rajtuk, már szarrátört. A tulaj: "dadogva forgott csak le és egyszer csak megállt. mi lehet a baja?" - az, hogy birkaszaros gumicsizmával váltod a másodikat a sárban egy K5el. Mi lenne.
Karosszériás ismerős elvágódott a gsxr el. Aluváz elment egy kicsit. Hozzáállás: kihúzom padon. Kihúzza padon, a tervezetten néhol meggyengített, néhol merevebbre öntött aluvázat. Magyarázhatod neki a vákuumöntést, a merevítéseket az alu zártszelvényben, csak a pénzéhez akar jutni bármi áron. Ha törik? meghegeszti. Elveszti az alu a rugalmasságának 40% át 250 fok felett? kit érdekel? feszültség lesz vázban? szarni bele, csak vigye el pénzért valaki a motort. Még szerencse, hogy az ilyen húzatós mutatvány után a blokkot bele nem tudja rakni a vázba. De volt olyan paraszt, akinek sikerült az aluváz egyengetés egy balesetes Caponorddal. Olcsón megvette, tény, de annyira nem volt jó vétel, amikor a kormánynyak egy az egyben eltört és szerzett egy kulccsontörést.
Évfolyamtársam motorján csak az első gumi ér bele fékezésnél a hűtőbe, észre sem vette, csak amikor már elkezdett folyni "valami".
Ezek csak az ismerősi körömben előforduló dolgok. Az igénytelenségnek itt nincsenek határai. Ha nem gyulladt ki a motor, és nem lett egy alutócsa belőle az aszfalton, azt még összebőrözik és kirakják piacra. félelmetes. Ezek után egy km óra visszatekerés meg füllentés? még ő tesz neked szívességet :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45432) ALI_G válasza .mf (#45405) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem most szombat nem jó, úgy néz ki erdélyi túrára megyek, ha nem lesz szar idő

(#45433) yodamastah válasza Topiccsendőr (#45431) üzenetére


yodamastah
őstag

Nos ha tokeletes motort akarsz venni akkor lehet venni ujat. Vagy megse? :D Egy sportmoro vaza mar attol odebb megy ha felboritod. Nem sokat, de merheto. Persze vanna kkulonbsegek vazakban, van ami gyenge, van ami eros.. Egy haver csinalt azt hogy minden nagyobb eses utan (pringen rondan szoktak torni a motorok) kimerette a vazat es visszaegyengette a gyari ertekek kozelebe. Aztan tele lett a toke, es ugy dontott hogy na most majd akkor lesz vegre egy egyenes vazu motorja es vett egy uj R6-ot. Na az gyari allapotban se volt jo. A zsir uj motoron is egyengetni kellett a vazat (2002 R6volt aszem).

Na mindegy ezek a 7-800ks sportomtorok nem hiaba kerulnek ennyibe. Kaptak ezek itt is ott is. Ezert 700k. Az ami meg nem kapott semmit az meg 3.5millio. Ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#45434) Integra válasza Gaboman (#45421) üzenetére


Integra
titán

nem menő gumi a metzeler mo-n, de piszkosul jó, én is valszeg erre cserélem a contit idén, ha lekoptattam. csak a pontos tipusban még nem vagyok biztos.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45435) Integra válasza Topiccsendőr (#45431) üzenetére


Integra
titán

hát, ez annak ellenére hogy absz igaz és szomorú és tényleg igy van (autóknál is) vinnyogva olvastam a röhögéstől helyenként:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45436) Djuree válasza Integra (#45434) üzenetére


Djuree
félisten

én asszem dunlop roadsmartot veszek. mindenhol jót olvasni róla (motorrevü tesztgyőztes is). van aki metzeler után cserélt, és azt írja jobb a dunlop. azért ha jelentősen olcsóbb lenne a z8, azt vennék, mert erről is elég jókat írnak....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45437) doc válasza Topiccsendőr (#45431) üzenetére


doc
nagyúr

igen, ezert is valasztottam olyat, ami ugyan dragabb valamivel mint a 'fajtarsai', a korahoz kepest meg foleg nem olcso, de az eloelete ismert, gondosan szervizelt, a leheto legjobban minimalizalva a lutrit...

(#45438) #25954560 válasza Integra (#45434) üzenetére


#25954560
törölt tag

nekem volt mez6-om.
de a conti jobban bevalt. az fzr jobban tapadt, jobban fordult es majdnem ugyanannyit ment el roadattack-kal.

(#45439) Djuree válasza doc (#45437) üzenetére


Djuree
félisten

én is megvettem drágábban a tutit, nem sajnáltam a pénzt, legalább tudtam hogy jót vettem, aztán jól össze is törtem :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45440) Tüzi válasza doc (#45423) üzenetére

Most mé'? Cimbim amit vett 96os Thunderace-t, arra is 19ezer km-t mondott az eladó. Röhögni fogsz, annyi volt benne, mert egy darab gyári csavar sem volt még kitekerve, a lengővilla gyári tisztaságú volt, a blokk is, a váznyúlvány is... minden. Sőt, a kipuffon sem volt semmilyen nyom, vagy rozsdapötty.
Az idomok erodálódását leszámítva (bokor :D ), szalon volt a gép... ami 96os, és tavaly vette.
Vehetsz 1550 métert gyalogolt 92es CBR-t is... :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45441) Integra válasza #25954560 (#45438) üzenetére


Integra
titán

szeretem én is a contit, de szerintem most a metzeler lépett egyet mindenki előtt
klikk
vagy m5 vagy k3, majd eldöntöm. szeretném ha lenne egy stabil összehasonlitási alapom a raceattack-kal.
volt kint eringen egy másik pc40, neki k3 volt, de nem interact, kb hasonlóan motoroztunk, közel azonos nyomáson, neki minimálisan, de mégis érezhetően jobban melegedett a gumija, mint az enyém. igaz az enyém már 2 éves gumi, vagy talán 3, meg kell néznem, az övé meg idei új.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45442) Topiccsendőr válasza yodamastah (#45433) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

az árazásban nem értek egyet, elég sok motor van 1M környékén, ami tényleg nem kapott az aszfalttól, de ez lényegtelen.
úgy látom az jött le, hogy szemellenzősen ragaszkodni kell a sérülésmentes motorokhoz. :D
Én nem ezt írtam. :) Inkább azon háborodtam fel, hogy ezekkel a gépekkel úgy bánnak az igénytelen tulajok, mintha az MZ érában élnénk. És ez a mérvű igénytelenség elég sok ember életét megkeseríti. Van egy pont amin túl inkább cserélni kellene dolgokat, nem pedig bőrözni más életét veszélyeztetve.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45443) ALI_G válasza Topiccsendőr (#45442) üzenetére


ALI_G
veterán

utoljára 2006-ban láttam több használt motort, de ami itthon van, az valami kegyetlen a használt motort vásárlókra nézve :(
mindent hibátlannak hazudnak, aztán 10 perc alatt több lyukat találsz a motoron mint csillagot az égen.
ehhez képest km állás már lényegtelen.

gumi: milyen nyomással használtad a pilot power-t?

[ Szerkesztve ]

(#45444) Topiccsendőr válasza ALI_G (#45443) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

utcán hátul 2.5

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#45445) TayRol válasza #25954560 (#45438) üzenetére


TayRol
veterán

pedig te ket szemellyel is sokat jarsz.

(#45446) TayRol válasza Topiccsendőr (#45431) üzenetére


TayRol
veterán

gsr forumban is a srac a vaznyaknal torott motort heggesztett ujra es akarta eladni. mindenki nezett, hogy ezt most komolyan gondolja? es igen.

(#45447) TayRol válasza Djuree (#45436) üzenetére


TayRol
veterán

de melyik metzeler utan cserelt melyik dunlopra?:)

(#45448) TayRol válasza Integra (#45441) üzenetére


TayRol
veterán

jon a z8 nekem is!:D

bocsi a kulon hsz.-ekert, kicsit hulla vagyok ma.:)

[ Szerkesztve ]

(#45449) Integra válasza Topiccsendőr (#45444) üzenetére


Integra
titán

amúgy mennyit adott meg a yamaha gyári értéket? 2.9?

Roli: na, zsir, kész leszel tőle:K kérdeztem apám hogy netán egy körre kirpóbálhatod e a tehenet a z8-cal, de nem engedte:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45450) TayRol válasza Integra (#45449) üzenetére


TayRol
veterán

ejszaka hozd el, es annyi. eljossz hozzank es megyunk tartostesztre. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.