Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14901) ALI_G válasza Boci_83 (#14883) üzenetére


ALI_G
veterán

vazze, idén alig 5000-et mentem vele, jelenleg 3 hét alatt nincs 100 km. Valamit csinálnom kell, igaz a gumi kopott, pályára akarok menni,de lehet alkalmatlan rá! :(
pénzem nincs rá, fater meg nem hiszi, hogy elkopott 15000 km alatt a gumi...

(#14902) #25954560 válasza zsoltee10 (#14895) üzenetére


#25954560
törölt tag

keso delutani buli lesz sajnos mikor arrajarunk. nagy kar. pedig lehetne egeszmini ph!talalkozo :)

(#14903) bajnokpityu válasza ALI_G (#14901) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézze meg fater :)
15000?ennyit még első sem birt nekem soha :)
én fateromat az győzte meg,hogy elmagyaráztam,h itt 2centi érintkezik az aszfalttal,kocsin meg minimum 15.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#14904) feca81 válasza #25954560 (#14889) üzenetére


feca81
aktív tag

mivel nem belpiacos,es nem AF-es,igy procedura.h hosszu-e azt nem tudom,de hogy draga,az tuti... javaslom hagyd ra az atiratast,a kutya nem nezi a blokkszamot.es ha eladasra kerul,akkor kicsereled a blokkot

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14905) feca81 válasza ALI_G (#14900) üzenetére


feca81
aktív tag

elkepzelheto,reggel 8 tajekan,du 4 kor es este 8 fele mentem vele.meloba be,masik melohelyre at,aztan haza:) a 4-es gurulas vad volt,ott sietnem kellett.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14906) #25954560


#25954560
törölt tag

ez igen! :) gondolom csillio km van benne. legalabbis a motorjaban

(#14907) Boci_83


Boci_83
őstag

Nah, ha az időjárás is úgy akarja akkor holnap a kiskunlacházi repülő térre megyünk a Street1 képzésre. Hát nagyon kíváncsi vagyok!!
Volt már ott valaki?

**********

(#14908) Nightmare


Nightmare
senior tag

Azt a betyár mindenit :)) Nekem is válaszolna vki? :)

Minerva neveztű olajról tud vki vmit?

És még eccer megkérdezném, hogy mit érdemes vennem a motorba télre olajat, ha néha szeretném be is indítani...? :B :B

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#14909) Gaboman válasza #25954560 (#14906) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jajj,itt szervíteltettem a MT-03-at a Top Tatánál,nagyon meg vagyok velük elégedve jó hely,igényes,szép.
Jó sok használt gépük van,pofás darabok.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#14910) ALI_G válasza bajnokpityu (#14903) üzenetére


ALI_G
veterán

á, ő már nem tud motorozni. Fél is ennek az erejétől (én is), szerintem még 8000-ig se nagyon pörgette életében, de nem is baj.

(#14911) ALI_G válasza Nightmare (#14908) üzenetére


ALI_G
veterán

sztem márka mind1, annyi, hogy a hőtűrésre vigyázz.
Találd ki mi az a minimum hőfok amiben ráülnél és ahhoz mérten válasz egyet.

(#14912) bajnokpityu válasza ALI_G (#14910) üzenetére


bajnokpityu
félisten

enyém egyáltalán nem félt tőle.bár ő sem pörgette (tudtommal), neki a motorfék az ami megdöbbentette.

Night:beinditani,vagy menni is vele?
nem olyan jó ám,ha télen be-be inditgatod.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#14913) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Új R1 megvan mindenkinek?
Kapcsolható big bang gyújtás??? Hámivanitt kérem? Ezeknek elmentek hazulról? Egy gombnyomás és sornégyhangról darabos BB hangra válthatod a motorodat? A Suzuki ABC módja után ez nálam kicsapta a biztosítékot, de mocskosul tetszik az egész. :D
És végre kívülre hozták a váltórudazatot. Biztos nem volt elég merev ha kifúrták azt a jó deltaboxot. Dehát ménem gondolkodtak előbb?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14914) ferkoboy válasza Nightmare (#14908) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hali!

Minerva oil? Itt van nálunk vidéken a hazai imortőre. :)
Ha kell szólj, veszek neked, akár Pesti átvétellel is.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#14915) ALI_G válasza Topiccsendőr (#14913) üzenetére


ALI_G
veterán

link?

(#14916) Nightmare válasza ALI_G (#14911) üzenetére


Nightmare
senior tag

Nem tudom mennyi az a hőfok, amiben még ráülnék. Nem motoroztam még hidegben soha...

bajnokpityu...tudom, nem is arra gondoltam, hogy minden nap beindítom 1 percre...hanem ha olyan idő van, tavaly télen volt +15 is, akkor elmenni egy kicsit.

ferkoboy, mennyiért van felétek? Mert nálunk 2400 literje...csaképpen nem is hallottam róla 1, 2 meg hogy nem tudom milyen olaj. A neten nem sok mindent tudtam meg róla. Nekem hazafelé útba esik meóhelyről, így azért kérdeztem, hogy milyen olaj. Mert ha jó, akkor veszek olyat. :)

Másik...komolyabb kérdésem. Kinek mi a véleménye a nyitott dobokról? Mert szétszedtem a Leo vince dobomat, és nagy meglepetésemre nem gyapot volt benne, hanem egy csomó össze hegesztett cső. Persze volt gyapot is, de az a szélén, elválasztva azzal a lyukacsos lemezzel. Kiszedve a csöveket nagyon jó hangja lett, de nem olyan, mint amikor leszedtem a dobot. Nem recseg, ropog, csak szépen mélyen duruzsol. Sokkal mélyebben, mint eredeti állapotban.

Árt ez a motornak? Erről is sokmindent lehet olvasni, kérdés...mi az igaz. Nyitott dob, de nem teljesen nyitott, mert más hangja van, mint dob nélkül, és a gáz nem csak kifelé nyomul, hanem a gyapotban is. Kinek mi a véleménye? :F

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#14917) jasszer válasza Nightmare (#14916) üzenetére


jasszer
senior tag

"Nem tudom mennyi az a hőfok, amiben még ráülnék. Nem motoroztam még hidegben soha..."

Attól függ mennyire bírja a ruhád/felszerelésed. Én lassan beszerzek markolatfűtést h 0 fok körül se legyen gond, mint tavaly, meg kellene egy jobban záró bukó, vagy téliesítem a meglévőt.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#14918) Nightmare válasza jasszer (#14917) üzenetére


Nightmare
senior tag

A ruhám az kiszedhető termo béléses, de még nem tettem bele soha, nem tudom mennyire bírja a dolgot. :) De majd kiderül úgyis :):)

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#14919) rebel56 válasza Nightmare (#14916) üzenetére


rebel56
tag

ilyen áron már kapsz olyat is, amiről már hallottál és tudod milyen

jasszer: talán tudnál használni egy ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14920) ferkoboy válasza Nightmare (#14916) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Milyen olaj?
Tuti hogy nem találsz embert aki hallott volna róla. Ettöl még lehet nagyon jó.
Magyar importőr-forgalmazó egy Sárospataki cég, szóval onnan. Mennyiért? Gondolom a weblapon megvan.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#14921) Nightmare válasza ferkoboy (#14920) üzenetére


Nightmare
senior tag

Soroksáron a momorobogo kínálatában van. Ezt árulják, meg még agipot. Amit tudok, hogy 10-40-es. Vagy 2400-vagy 2500 literje. Annyit tudok, hogy valami francia versenyolaj. A google ennyit talált.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#14922) Integra


Integra
titán

hubakker

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14923) CyB0RG


CyB0RG
csendes tag

Hát srácok, pár évre asszem jegelve lett a moci-project-em. :U
Beszálltam egy jónak tűnő lakásvásárlásba (persze a lakás a jó, nem a szükséges hitel :W ), ezzel úgy érzem egy időre ugrott az új motor álom, szerintem 1-2 év múlva is csak valami használt(abb) vasat tudok megfinanszírozni.

De az biztos, hogy előbb-utóbb lesz egy kétkerekű járgány (bicaj mellett), mert úgy érzem beleszerettem ebbe a világba!

(#14924) ferkoboy válasza Nightmare (#14921) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

10W40:
"Fullszintetikus motorolaj négyütemű, főleg Off-Road versenymotorokhoz Teljesíményszint: API SJ/SL, ACEA A3, JASO MA"

elbeszélünk egymás mellett.

Figy: ha teljesitményszinta gyárinak megfelelő, nagyon rossz nem lehet. Ha versenymotorokhoz vmely gyár ezt ejánlja (gondolom a Sherco igen), akkor még kevesebb az esélye hogy rossz legyen.

De lehet venni e körül már mást is, pl Castrol, Repsol. Én a cbf-embe Repsol-t tettem, gyári honda spec.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#14925) Nightmare válasza ferkoboy (#14924) üzenetére


Nightmare
senior tag

Mé' beszélünk el egymás mellett? :F

Én is erről beszélek. :) Nem csak a magyar oldalon, de máson se nagyon találtam semmi különöset...lehet honda spec lesz belőle, még olcsóbb is, mint ez. 2399...bár házhoz szállítás biztos van...

Aki szereti a motorja fényezését...annak ajánlom ezt...itten.
Én anno kocsihoz vettem, és nagyon jó...nem csalódtam benne. Új fényt ad a fényezésnek...

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#14926) Topiccsendőr válasza ALI_G (#14915) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

[link]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14927) TayRol válasza Integra (#14922) üzenetére


TayRol
veterán

Ez a nem egyszeru :Y
De ez csak ugy poen, ha megvan hozza a megfelelo szamu kipufogo is :D

CyB0RG: ne aggodj, ami kesik, az jon. A lakas meg szerintem azert fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#14928) Boci_83 válasza Boci_83 (#14907) üzenetére


Boci_83
őstag

Megjötem, eső nem esett, délután még a nap is kisütött, meg is maradtam, vasat sem csaptam földhöz, nap végére elfáradtam, jó volt.

De most kurv@ hideg van, és nem valószínű hogy nagy motorozás lesz a jövő7en sem, mert ugyan ilyen sz@r időt mond.

**********

(#14929) Gaboman válasza Boci_83 (#14928) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sajnos én is így vagyok ezzel,mára beszéltünk le egy jó kis mocizást de a hideg végett nem fogunk menni ebben biztos vagyok.
Jó lett volna menni Tatabánya felé esetleg legurúlni Esztergomba.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#14930) jasszer válasza rebel56 (#14919) üzenetére


jasszer
senior tag

Jaja, ezt már láttam én is, ha idén is didergős lesz a téli motorozás akkor jövőre lehet h összekókányolok egy ilyet, bár "kissé" balesetveszélyesnek érzem. Ha megcsinálom, akkor viszont vmi szabályzóval egyetemben fogom, meg kicsit igényesebben bevarrva a fűtőszálakat... :K

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#14931) ALI_G válasza Nightmare (#14918) üzenetére


ALI_G
veterán

hát bélés olyan 18 fok alatt feltétlen kell, de 10 fok alatt már sztem kevés az is.
18 alatt kellhet a vesevédő, normális motoros zokni (vagy minimum sízokni), csak kérdés, beleférsz-e így a bakancsodba. 10 fok körül meg téli motoros kesztyű már kellhet, markolatfűtés még nem old meg mindent, mert pl kívülről megy rá a hideg, belül meg jó meleg. Ettől még később lehetsz reumás meg minden :)

(#14932) ALI_G


ALI_G
veterán

akit érdekel:

A Vaslovas tagsági kártyával rendelkezők kedvezményesen vásárolhatnak partnereinknél!

A kártya ára 2.900 Ft, ami az igénylés napjától számítva egy évig érvényes! A tapasztalat az, hogy az első nagyobb vásárlás alkalmával a kártya ára megtérül. Ez természetesen egy lehetőség, amit kihasználhatsz! A kártya megvásárlásával támogatod az oldalt is!

boltok listája itt: [link]
kártya rendelés itt: [link]

hátha valakinek megéri.

(#14933) ALI_G válasza Topiccsendőr (#14926) üzenetére


ALI_G
veterán

oszt ez má milyen főtengely?
ilyen van a motogp-ben? és miért is jó? nem értettem mindent. a nyomatékkal mondott vmit.

mod:
Az úgynevezett big bang motort elsősorban a versenysportban használják, amely a négyhengeres erejét és a kéthengeres nyomatékosságát nyújtja. Alapvetően tehát egy soros, négyhengeres motorról van szó, ám két-két henger azonos időben gyújt. Ezzel a felállással hatékonyabban lehet a nyomatékot az aszfaltra vinni. Persze ez hatalmas pulzáló erőhatást jelent, amely nem probléma a versenysportban, ám utcai körülmények közötti használhatóságának érdekében, jelentős fejlesztéseket kell eszközölni. Reméljük ez sikerül a Yamahának, és egy valódi unikumot üdvözölhetünk majd az új R1 személyében.

[ Szerkesztve ]

(#14934) Topiccsendőr válasza ALI_G (#14933) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Telibefosom, ilyet senki nem csinált még :DDD
Talán a Desmosedici ér fel ilyennel. Ha szétesik 50 000 km után azt is leszarom, ez nagyon ott van :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14935) #25954560


#25954560
törölt tag

zseni modon ma is motorral jottem. hat... hideg is volt, meg is aztam, csuszott is, ez mar nem az az elmenymotorozas kategoria. drukkoljatok, ma megyunk valszeg megnezni azt az fzr 'szivet' :)

persu:sokat kene modositani az r6-odon egy ilyenhez v eleg lecserelni a gyujtast meg a vezermutengelyeket? :D

[ Szerkesztve ]

(#14936) Topiccsendőr válasza #25954560 (#14935) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Valszeg főtengelyhez nem kellene nyúlni, de a fene sem tudja. Kb azokat amiket mondtál :D
Dehát apróságok. Pénzzel nem foglalkozunk, az a legkevesebb. Monnyuk nem lenne szívem ennyire átszabni, mert drasztikusan lecsökkenne a blokk élettartama. Biztos kibírna 10 000 versenykilómétert :D Meg most hogy feldekoráltam annyira tetszik, hogy lehet elhasználom. Mellé talán egyszer veszek valami nagyobb masinát. Szóval te még a hűtőmágneses design-t láttad, itt egy Metzeler matrica, ott egy 46 os pfff, elég gagyera volt. Most elég pompásan néz ki. Jut eszembe, ha kedden nincs eső, elmegyünk Kakucsra edzeni, a lényeg, hogy hétközben megyünk. Akkor megnézhetnéd.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14937) #25954560 válasza Topiccsendőr (#14936) üzenetére


#25954560
törölt tag

sztem nagyaszad :) hol vannak a kepek? ne mondd h nem letezik semmi, amivel fenykepet tucc generalni...
egyebkent az fzr-nek is olyan a gyujtasa h eccerre ket henger kap szikrat :) csak nyilvan az egyik epp kipufogo-utemben. viszont nem tudom elkepzelni hogyan lehetne gombnyomasra felcserelni a kipufogo-utemet robbantasra, hiszen maskor van nyitva a beomlo szelep.

(#14938) Topiccsendőr válasza #25954560 (#14937) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jó-jó, lefényképezem aztán felrakom :D Csak e vagyok havazva
Nemtom hogy oldották meg a big banget, majd biztos lesz róla cikk a Revüben, vagy akárhol. Nagyon kíváncsi vagyok. De ha van változó szelepvezérlés már elég régóta, akkor a bütyköstengely a legkevesebb valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14939) #25954560 válasza Topiccsendőr (#14938) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem igazi bigbang: yama a videok kozott. hanem nemtommi :) egymashoz kepest 90 fokkal vannak elforgatva a fotengelyen a dugok es igy szepen sorban gyujtanak, egy fordulat alatt mind a negyen. ha jol ertem.
itt egy cikk

[ Szerkesztve ]

(#14940) ALI_G


ALI_G
veterán

használt gumiért lehet kapni pénzt? még van minta, sőt még forgalomban is lehetne vele menni hátul 1mm-t.

(#14941) ALI_G válasza #25954560 (#14939) üzenetére


ALI_G
veterán

ez így sima sornégy lenne, nem?

(#14942) Gaboman válasza ALI_G (#14933) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mert az R1 eddig sem volt brutális mi? :F
Ezek után meg mi lesz,így is nehéz volt földöntartani,most meg aztán biztos könnyebb lesz,ha még brutális nyomatékot is adnak hozzá,gratula!:(
Ez már annyira felesleges átlag felhasználónak,de lehet hogy másoknak is :W

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#14943) Topiccsendőr válasza Gaboman (#14942) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy magyarországi átlag felhasználónak egy 10 éves FZR 1000 is felesleges lenne.

Egy jó pilótának nem felesleges. És ezek már sportgépek. Nem közútra veszi az ember. Azért van rajta index, meg lámpa, hogy ne kelljen egy utánfutót venned, hogy azzal vidd le a ringre. Akkor ugye van egy majom réteg, aki azért veszi meg, mert megveheti a legerősebbet. Esze ágában nincs kisebbet venni. Meg van egy réteg, aki tud motorozni és a nyomatékot kedveli. De szerintem azok nem ezt a kategóriát veszik, mert igen hamar kileheli a lelkét. Azok meg a megfontolt, nem átlag motorosok, akik letekertek jónéhány kilómétert, és valamit tudnak.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14944) #25954560 válasza ALI_G (#14941) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem.
sima sornegyben egyutt jar az 1-4 meg a 2-3 dugo. itt nem, mind el van forgatva a tobbiekhez kepest.
es a kiegyensulyozasa is maskepp van megoldva.

persu: mivan?! mivan?! mivan?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14945) ALI_G válasza Topiccsendőr (#14943) üzenetére


ALI_G
veterán

ide nyugatról csak hammerrel mernék jönni.

(#14946) Topiccsendőr válasza #25954560 (#14944) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ott van a mod :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14947) Topiccsendőr válasza #25954560 (#14939) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A videóban én sem értem, hogy a hengerek hogyan vannak most, mert nem big bang az elején, sőt nem szokványos sornégy sem, ahogy nézegettem. Inkább várok egy cikket róla.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14948) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#14947) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem hengerek. Dugattyúk. Főtengely. Olyan "lépcsősnek" tűnik a szimpla sornégyhez képest.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#14949) sowi válasza Integra (#14922) üzenetére


sowi
őstag

par hete belfastban 4 vagy 5 ilyet lattam egy motorostalalkozon, szepek voltak, de kurva nagyok es nehezek

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#14950) #25954560 válasza Topiccsendőr (#14948) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha ragaszkodunk a videohoz, akkor azert eleg sok a valtozas.
ugyi a hagyomanyos elrendezesben a fotengelyen 0 foknal van az 1. es a 4. dugattyu, 180 foknal pedig a 2. es 3. a gyujtasi sorrend 1-3-4-2 (bar a videon 1-2-4-3), szoval egyenlo idokozonkent (fotengely felfordulatonkent v 180 fokonkent) gyujt egy-egy henger, es mindig csak egy. ) 4x180fok, ket teljes fordulat.

a valtozas a kovetkezo:
a dugattyukat elforgattak (cw):
1. - 0 fok,
2. - 90 fok,
3. - 270 fok,
4. - 180 fok.
a gyujtas sorrend 1-3-2-4,
tehat gyujt 0foknal, aztan 270nel, aztan 180nal, aztan 90nel, majd 180nal megint az egyes. szoval a 2. es 4. egeszen kozel gyujt egymashoz, hasonlitva a bigbang-hez, de megsem ugy.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.