Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15151) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sajnos lassan ennek is eljön az ideje.
Én ideiglenesen kivonom a forgalomból, ha már nem használom akkor ne is keljen rá fizetni itt találtok róla némi infót, hogy kell csinálni.

És az idei "utolsó" köröket ésszel rójátok. Én majdnem megjártam, mert azt hittem a bab is hús :)

[ Szerkesztve ]

(#15152) #25954560 válasza qpakcovboy (#15151) üzenetére


#25954560
törölt tag

mindig sajnaltam azokat, akik a teli elrakas miatt nem tudnak egy hirtelen napsuteses langyos teli delelott felpattanni a gurura es csapatni egy kisebb karikot ;]
nekem nagy a szam, mert pofatlanul a ceg melygarazsaban lesz a pici es ha jo az ido mar indulok is :) persze a jo ido definicioja kicsit mas nalam, mint a tobbsegnel.

(#15153) qpakcovboy válasza #25954560 (#15152) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nekem az a bajom, hogy a 10 fokban is úgy szeretnék motorozni, mint 25 fokban, pedig már nem tapad annyira, még akkor sem ha lemegyek 2 bar-ig...
Meg féltem az ízületek, meg ilyenkor rágyúrok anyagilag a következő szezonra :)

(#15154) #25954560 válasza qpakcovboy (#15153) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak gonoszkodom. megvan az ertelme a teli nemgurulasnak. csak sz@r tavasszal rajonni h elfelejtettel motorozni :D

(#15155) Tangerine válasza qpakcovboy (#15151) üzenetére


Tangerine
senior tag

Itt azt írják, hogy kell vinni a rendszámot is. Ez igaz? :Y Akkor, hogy kerül automatikusan forgalomba 6 hónap után?

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#15156) Tangerine válasza qpakcovboy (#15151) üzenetére


Tangerine
senior tag

Mit is nem kell ilyenkor fizetni? A biztosítást, vagy a teljesítményadót?
Netán egyiket sem?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#15157) qpakcovboy válasza Tangerine (#15156) üzenetére


qpakcovboy
őstag

én úgy tudom, hogy egyiket sem, de nem feltétlenül szükséges fél évig kivonni. én márciusig tervezem.

(#15158) Boci_83 válasza qpakcovboy (#15157) üzenetére


Boci_83
őstag

Hát szerintem ha már kivonod, akkor érdemes Okt 1-től, Márc. 31-ig kivonni. Ez pont fél év, és akkor így a biztosítással is és a súlyadóval is jobban jár az ember.
Én is éppen ezen gondolkodtam, bár még sohasem vontam ki egyik motoromat sem, de most azt hiszem megteszem...

Mod: Beszéltem okmány irodával, nem kell a rendszám, és 6 hónap múlva automatikusan vissza helyezik, csak a biztosítást kell újra kötni majd. :U

[ Szerkesztve ]

**********

(#15159) Tangerine


Tangerine
senior tag

Én is csak az egyiket (Bandita) akarom kivonatni, már megtehettem volna tavasszal, csak azt hittem hamar el tudom adni. :(
A GSX-szel meg megyek télen is (remélhetőleg), ha nem lesz hó. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#15160) feca81 válasza Tangerine (#15159) üzenetére


feca81
aktív tag

na jo,en is kivonatom az FZR-t.marmitn a kisebbet;) a nagyot nem,azt dfogom hasznalni! izuletekrol meg annyit,vannak terdmelegitok,konyokvedok,sisapka,belelt kabat:) november tajekan be is ruhazok rajuk.
hulye kerdes,de felteszem,mert szeretem kikerni masok velemenyet. (okos ember masok hibajabol tanul:DDD ). szoval, gondolom lattatok mar,h sok regi auton,jellegzetesen ifan,ladan,skodan a diszracsot eltakartak,h ne hutse a menetszel annyira a vizet. ez kivitelezheto lenen motroon is? most itt ne ma felrakast ertem,hanemhogy okozhat-e kart,v egyaltalan van-e haszna ennek?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15161) #25954560 válasza feca81 (#15160) üzenetére


#25954560
törölt tag

hehejj, pont ezen gondolkodtam! :D asszem kelleni fog nekem is. tipikusan ladaknal azert hasznaltak, mert ott egyszeruen tulhulhetett a motor a direkt ventihajtas miatt. igy telen akar fel sem melegedett :)
nalam most pont ugyanez a helyzet. sztem a hutom felet kitakarom, megnezni melegszik-e jobban ennyitol. aztan ha nem, johetnek a nagyobb kitakarasok :)

(#15162) feca81 válasza #25954560 (#15161) üzenetére


feca81
aktív tag

akkor megnyugodtam,nem csak en vagyok hulye:DDD
az a problemam,h alig megy fel a hofok a vonal fole.ami kb negyede a teljes skalanak. gyanitom,h nincs benne termosztat,mert ha volna csak nem engedne le ennyire,v igen?lehet hozzaszoktam a tulhevuleshez?:DDD
egyszoval varom a tapasztalatokat,mert ha igeretesnek tunik,belefogok en is.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15163) #25954560


#25954560
törölt tag

ez hihetetlen! a vicc kedveert rakerestem fzr 1000-ekre az expressz.hu-n.
ot darab talalat. az elso harom '93, '92, '91. es 32, 36, 37000 km-ereket futottak. PEEEEEERSZEEEEEE. agyam eldurran :W

(#15164) feca81 válasza #25954560 (#15163) üzenetére


feca81
aktív tag

jajj maaaar, egyszer atfordult mar az ora,csak biztos elfelejtettek odairni:DDD
enyemben 74.000km van es ehhez kepest jo allapotu.sztem ez valos km,bar ki tudja...

hogy allsz a blokk keresesevel? markoati meg nem jelentkezett...

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15165) TayRol válasza Boci_83 (#15158) üzenetére


TayRol
veterán

Enis kivonatom, ma megyek haza videkre, viszem a jo kis meleg teli helyere, s jovo szerdan meg irany ocsmanyiroda. Nekem van cascom, de sajna azt nem lehet lemondani (csak evforduloval), igy csak a kotelezo s a sulyado fel evet sporolom meg.

(#15166) ALI_G


ALI_G
veterán

(#15167) Gaboman válasza ALI_G (#15166) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én is így előzök csak kicsikét gyorsabban. :DD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15168) enzodasilva válasza ALI_G (#15127) üzenetére


enzodasilva
csendes tag

Nem láttál még ilyet? :Y Nem baj... :D

@@@@@@@@ Loud pipes save lives @@@@@@@@

(#15169) ALI_G válasza enzodasilva (#15168) üzenetére


ALI_G
veterán

lábtartó szokott szikrázni, nem a térd koptató.

(#15170) Ampampam


Ampampam
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Érdekes témát fogok most feszegetni!!!!!!!
Gondolom mindenki hallott a 2009-es évvel bekövetkező jogszabály változásokról.
Remélem valaki pontosan el tudja mondani nekem hogy mi alapján és hogyan fog ez a rendszer működni...
De előbb repüljünk vissza egy picit az időben!!! A tegnap estére gondolok konkrétan:
Egyik Patyó nevezetű motoros barátommal iszogattuk a sörunket az itthoni Sörbárnak nevezett motoros csehóban, amikor a beszélgetés átterelődött az én jogsimra, hogy az a1-es jogsim mikor lesz már A...
Sajnos majdnem leestem a bárszékről, amikor meghallottam a nagy igazságot. Így kezdődött a mondat: "Te meg majd sz*p*d a f*szt barátom, mert már nem mehetsz jövőre nagy A-ra. :Y

-MIVAN?
Jött természetesen a válasz tőlem(ami inkább kérdésnek hangzott) amikor meghallottam,hogy mi is ennek az oka:
Állítólag az lesz a szabály, hogy többszörös pszichológiai vizsgálaton kell átmenni egy-egy nagyobb kategória megszerzéséhez(mert persze mostmár több kategória lesz).

Igazából a nagy kérdés most jön a sok zagyválás után:Akkor igazából milyen jogsit tehetek le majd a1 után? :F

Előre is köszönöm a választ!!!!!!
Széles utat midenkinek!

Köszöntem...

(#15171) dabadab válasza Ampampam (#15170) üzenetére


dabadab
titán

Patyonak nem kellett volna annyit soroznie :) (Meg nincs semmi valtozas, konkret modositasi tervezetek sem kerultek meg nyilvanossagra.)

DRM is theft

(#15172) ALI_G válasza Ampampam (#15170) üzenetére


ALI_G
veterán

Semmi konkrétumot nem lehet még olvasni erről. Lehet jövőre még nem is lesz semmi.

(#15173) Ampampam


Ampampam
csendes tag

:C Reméljük!
Azért köszönöm szépen! Ha tényleg nem történik változás, akkor minden ok.
Egyébként nem tartom hülyeségnek... Ha bevezetik akkor nagy pirospont!
Nem tudom, hogy ti hallottátok-e már ezt a kifejezést, nállunk van egy bevett mondás:
-"A hitelre nagymotor"
Ez azt jelenti, hogy van aki 22-23 évesen elhatározza, hogy mától ő majd motorozik...
Ezzel semmi baj nem is lenne. Ott kezdődnek a problémák, hogy 0 vezetési gyakorlattal ráül némelyik ember a gsx1-1-re , és akkor történik az, hogy összeadódik az elmebetegség, és a tapasztalatlanság. Ebből alakul ki az, hogy egy kész helyzetbe keveredik,és nem tudja kezelni.
Ekkor már sok értelme van annak, hogy csak ezt a motort veszem már meg,(140hp,110kg-csak mondtam valamit)hogy csak guruljon ha kell.
Ezeket az embereket hívják divatmajomnak is meg még emlegetik őket sok néven.
A lényeg ugyanaz, ezt gondolom mindenki átlátja.
Ez a magyarázata annak, hogy díjaznám ezeknek a szabályoknak a bevezetését. :R

ui.:De azért sajnálnám, ha nem tehetném le a nagyA-t... :B Túl régen várok rá. :U

Na ennyit szerettem volna mondani, és köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Köszöntem...

(#15174) Topiccsendőr válasza Tangerine (#15155) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Csak akkor kell, ha betelt a forgalmi

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15175) Topiccsendőr válasza Boci_83 (#15158) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eyébként semmi értelme a kivonásnak. Semmit nem spórolsz vele, mivel a biztosítók nem fognak besorolni olcsóbb kategóriába mivel nincs egyhuzamban biztosításod. Nagyon bután fogalmaztam, de most valahogy nem tudom a szakszavakat eljőrángatni a fejemből.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15176) Topiccsendőr válasza ALI_G (#15169) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Van szikrázós térdkoptató is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15177) bajnokpityu válasza Boci_83 (#15158) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pont jan1én tudna nőni a bonuszod,ha van aktiv köteleződ.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15178) Boci_83 válasza Topiccsendőr (#15175) üzenetére


Boci_83
őstag

Na épp ma jött meg a negyed éves biztosításom, miszerint 7.351 Ft B5-ben.
1 éves díj.: 29.404 Ft ( Generali )

Tételezzük fel hogy a biztosítást fizetem tovább jan. 1-én átlépek a köv bónszba, ami ugye rettenetes 5%-ot jelent. Ami 1470 Ft az én esetemben. Ennyivel lenne olcsóbb a következő évben, ami rohadtul nem igaz, mert 6-8% ot fog drágulni a következő évre ennek a biztosításnak az éves dijja. Kvázi köv évben, hiába van a bónusz ugrás, többet fogok fizetni. Tudom mert az elmúlt 2 évben is igy volt az Alliansnál.

Ellenben most ha kivonom 6 hónapra, akkor fél éves biztosítási díjtól esek el, azaz 14.702 Ft. Ebből levonom az 1800 Ft-os egyszeri illetéket amit az okmány irodának fizetek, és kész. Ráadásul, fél évig nem fizetem az önkormányzatnak a súlyadót, ami megint ha jól emlékszem 8.000 Ft félévente. Mindent összevetve 20K-t spóroltam. Ez nem elhanyagolható. Ráadásul semmit sem kell tennem, mert minden féle utánna járás nélkül visszahelyezik forgalomba. Ápr. 1-én ismét bemegyek a jelenlegi biztosítómhoz, és megkötöm a motorra ugyan azt a biztosítást, csak egy kedvezményesebb éves dijjal.

Ugyan ezt játszottam el a kocsival nemrég, annyi kivétellel hogy ott dijnemfizetés miatt szünt meg a biztosításom, mert el lett cseszve a csekk, nekem meg nem volt eszembe hogy fizetni kellene. Ott a B4.-em ugrott, és ugyan annál a biztosítónál megkötöttem a biztosítást, A00-ba :W 1.500Ft-al fizetek többet. Mikor megkérdeztem a biztosítós csajt, hogy ugyan kérem, akkor hogy jön ki a 20%, akkor egész egyszerűen megmondta hogy az egy régi biztosítás, és annak annyi az éves dijja, ennek meg ennyivel olcsóbb.
Azt is mondta hogy érdemes minden évebn újra kötni a biztosítást, még ha ugyan annál a biztosítónál is, mert biztos hogy olcsóbb lesz. :U

Ha nem lett volna ilyen szar idő, és nem lett volna ilyen korán vége a motoros időnek, akkor valószínüleg nem vonnám ki, meg eddig nem is foglalkoztam a gondolattal, mert nem számoltam utánna.
Ez az én számolásom, lehet van benne hiba. Aztán jó rácseszek, ha 3 hét múlva meg 25 fok lesz, mert biztosítás nélkül nem igen fogok motorozni, de akkor felakasztom az utánfutót a kocsira, és kimegyek vele pályázni.

Egyébként mióta voltam a Hringen, egy ilyen nagyon cseszteti a fantáziámat.... lehet eladnám a CBR-t és vennék egy ilyen pályára való gépet, és amit kifizetek évente biztosításra meg adóra, abból 2 pályanp meg is lenne, meg amit közúton elpöfögök, abból megint kijönne néhány pályanap, igy ha havonta 2X-3X kihutnék pályázni, az nagy király lenne. Többet ad a pálya jóval mint a közúti motorozás. :U

Mod: hú de sokat irtam... :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

**********

(#15179) Topiccsendőr válasza Boci_83 (#15178) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nah, a pályamotorozás szempontjából teljesen egyetértünk. A biztosításnál én tavalyelőtt számoltam, nekem egyáltalán nem érte meg a rohangálás a biztosítóhoz, meg az okmányirodába. De közúton annyira nem gyere be a motorozás sajna :(

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15180) stargazer


stargazer
senior tag

sztetek melyik jobb? a hardtail, vagy a softail chopper. nekem nagyon furcsa hogy nem rugózik a hátsó kerék a hardtaileknél. nem igaz hogy nem rázza ki az ember lelkét is (legalábbis a klassz magyar utakon).

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15181) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Valakik terveznek ma egy kis gurulást?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15182) #25954560 válasza Gaboman (#15181) üzenetére


#25954560
törölt tag

mara olajcsere van. 15k van a piciben, eleg lajtos ideny volt ~11k km-rel. iden meg azert 1-2000 belemegy :)

(#15183) Nightmare válasza feca81 (#15160) üzenetére


Nightmare
senior tag

Egyelőre én is ezen gondolkoztam, de még nincs olyan hideg. Valahol olvastam, hogy érdemes "Meggájver" :DDD szalagot venni, tudod az az ezüstszínű, erős. Vettem a tacskóban múltkor 300 forintért, ha jön a hidegebb idő, akkor megpróbálom a hűtőnek egy részét leragasztani. Valamelyik reggel 76 fokos volt a hűtővíz, nagyobb hidegben nem árt sztem. Bár egy két piros lámpa, aztán mindjárt 90 :)) Érdemes megpróbálni.

Apropó...hol lehet megnézetni, hogy a fagyállóm hány mínusz fokig jó? Benzinkút? :U

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15184) szasza.223


szasza.223
csendes tag

" Sziasztok!
Örülnék, ha mi motorosok összefognánk és híre menne ennek az esetnek!
2008.09.02-án 19:10-kor Gödöllőn a Tesconál egy féreg EELLLLOOPPTTAA a motorom! Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa, fekete-grafit.
rendszáma: UOB-241
alvázszáma: JS1A1111200115862
motorszáma: W701156858
Megtalálónak jutalom!
Nagyon hálás lennék! Hátha közületek ismer valaki "melegebb" bontót!
Megköszönném ha segítenétek körbedobálni ezt a levelet,így ahogy van!
Köszönöm mindenkinek aki tesz egy lépést.
20/587-67-79 "

[ Szerkesztve ]

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15185) Gaboman válasza #25954560 (#15182) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én meg szerdám voltam olajcserén 16600-nál kellett cserélni,vagyis nem kellene de én 3000-ként lecserélem benne a gyári 5000 helyett.
+szelepellenőrzés,csavarok átthúzása,
Jövőhéten meg megyek az új kipufogókért,SX rendszer lesz rajta,onnan meg egyből karbihozzáállításra mert így is fehéren ég annyira vissza van fogva gyárilag.
Úgy hogy kb 1hét múlva kicsikét mássabb karaktere lesz e gépnek,meg hangja is. :D

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15186) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

V4-es
rettenet

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15187) #25954560 válasza Topiccsendőr (#15186) üzenetére


#25954560
törölt tag

egy szemelynek sok, ketto meg nem fer ra :) vannak rajta szep megoldasok. zord lehet!

(#15188) Gaboman válasza Topiccsendőr (#15186) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Gyönyörű,brutális,kinézetű motor.
Az a V4-es nem lehet semmi,teljesen más karaszterikája lesz mint a többi 1000-nek,márha ez akkora cm3 gép.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15189) jasszer válasza feca81 (#15160) üzenetére


jasszer
senior tag

Én is ezen filóztam a minap, csak nálam a nyitott, léghűtéses blokk miatt merül fel a kérdés... :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15190) feca81 válasza Nightmare (#15183) üzenetére


feca81
aktív tag

nekunk van fokmeronk,mi azzal szoktuk megnezni.nem tom,h hol lehet.szervizben tuti:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15191) Boci_83 válasza Nightmare (#15183) üzenetére


Boci_83
őstag

Kúton egy százasért megnézik tuti. :DDD

**********

(#15192) Nightmare válasza Boci_83 (#15191) üzenetére


Nightmare
senior tag

Jaja, én is úgy gondoltam. :DDD Adok 3-4 kilót a manusnak, aztán nézze meg :)

Azután el is tehetem téltre, ha minden rendben van... :U

Bár nem szivesen, mert a szivemhez nőtt. :B Múltkor 5 fokban mentem, és csak a kezem kezdett fázni, kb fél óra után, úgyhogy ameddig megy, addig nem állítom le.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#15193) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15186) üzenetére


ALI_G
veterán

Milyen légnyomás mérőt ajánlasz?
Milyet is vett a haverod?

Ma mentem 4 km-t. Benzinkút, tankolás, guminyomás állítás hidegre (2, -- 2,2 ez most jó lesz nekem? holnap 2 személyel megyek szegedre, nyomjak bele most többet?), aztán kimentem a streetfighter show-ra. Megint megérte elmenni, fantasztikus ungárishe betyárok voltak a csávók és este velük fogok sörözni :)) mindjárt megyek is.

(#15194) ALI_G


ALI_G
veterán

ezt ma csináltam: hol a motoros?

(#15195) Chieftec válasza Nightmare (#15183) üzenetére


Chieftec
őstag

Ez a huto letakargatas csak Magyarorszagon ekkora divat. Jo termosztattal nem kell semmit takargatni, -20 ban is bekell melegednie uzemi hofokra. Ameddig nem uzemmeleg addig meg ugyse kering a radiban a viz..

(#15196) Tüzi válasza Boci_83 (#15178) üzenetére

Aha. Szerinted.
Ha fél évre kivonod, (12 hónapból 3nál többet van kivonva) bukod a bonust. Én is buktam, de még így is 3-4ezerrel jobban jövök ki, főleg, hogy a teljesítményadót sem kell fizetnem :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15197) Tüzi válasza szasza.223 (#15184) üzenetére

Állítólag kölcsönadta a motorját, mert a "tolvaj" meg akarta venni. Srác odaadta úgy, hogy semmi papírt nem hagyott hátra.
Aki hülye...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15198) Boci_83 válasza Tüzi (#15196) üzenetére


Boci_83
őstag

Ezt kicsit bővebben plz, mert nem értem... Beszéltem a biztosítós csajjal is, és azt mondta hogy megmarad a bónuszom is. Direkt rákérdeztem. Ráadásul azt is mondta, hogy ha nincs motor a nevemem, 2 évig, akkor is megmarad a bónusz. Csodálkoztam is, mert én 1 ről tudtam, és úgy is vol, csak változtott.... :U

[ Szerkesztve ]

**********

(#15199) #25954560 válasza Chieftec (#15195) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem pont igy.
nekem jo a termosztatom (nyit 71 foknal - kimerve) es a motor tokeletes allapotban van (tulzas nelkul). viszont egyszeruen hideg marad, mert a menetszel boven eleg hozza h hidegen tartsa a blokkot.
az allva melegites nem tesz jot a motornak. a haladva melegites meg nem engedi melegedni :)
na ezert gondolkodunk a kitakarason.

(#15200) Tüzi válasza Boci_83 (#15198) üzenetére

Hát nézd.
Tavaly előtt átmentem Aljas-tól az Únyionhoz. Olyan 7500 helyett lett kevesebb. "Bonus marad? Marad" oké.

Szóval biztosítás felmond, új megköt alkusznál. Mondtam nőnek, hogy úgy adja le, miszerint 31-től ki van vonva motor forgalomból. Oké, úgy fogja, és tényleg úgy adta le. Azt mondta, hogy ha jön csekk, ne törődjek vele, mert káosz van náluk, és juj. Mondom ok.
Eltelik x idő, jön csekk, tanács szerint kidobtam kukába. Eltelik egy hónap, jön a felszólítás, hogy ha nem fizetek, akkor felbontják a szerződést. Akkor nagy nehezen sikerült felhívnom őket, kérik a kötvényszámot. Mondom, olyat még nem kaptam. Akkor majd küldenek megint, kérik a rendszámot. Bemondom, élő biztosítás, felfüggesztik, végül is lényegtelen meddig. (asszem ápr. 15, vagy 12, vagy ilyesmi). Na akkor megjött kötvény, A0. Felhívom megint, akkor közölték, hogy ez ilyen, ilyenkor bukta a bonus. Mondom remek, alkusz nem ezt mondta. Anyáztam egyet magamban, nem érdekel...
A vicc az, hogy az alkusznál nyomtatott papíron is, a kötvényen is, az első csekken is, meg a másodikon is, és a végül befizetett csekken is más összeg szerepel, de ezen Abszurdisztánban ne lepődj majd meg.
Szóval B4et buktam, vagyok A0-ban, de azért ha lesz kis türelmem hozzá, elmegyek biztosítós ügyvédhez, és megkérdezem, hogy miképpen lehet az, hogy visszaraknak károkozás nélkül, forgalomból kivont/felbakolt motorral Bx-ből A0-ba, ezzel számomra egyértelműen anyagi kárt okozva.

Szóval rohadjon meg az összes biztosító. Valami keverés volt Aljas-nál is, de végsősoron mindegy. Idén is ki fogom vonatni, aztán valszeg télen eladom, és rohadjon meg az összes. Majd veszek ausztráliában motort... Ott legalább nincs kátyús-murvás-nyomvályús körforgalom...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.