Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15301) Tüzi válasza emvy (#15297) üzenetére

Én ezzel tisztában vagyok, de régen is volt gazdasági növekedés, és régen sokkal tartósabb dolgokat csináltak. 6-7 éves tv-k sorra mennek tönkre, közben van itthon egy villámcsapott 23 (!) éves 72centis színes ITT, ami a mai napig hibátlan. Ez most egy példa volt a sok közül, de a lényeget gondolom érted.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15302) zsoltee10 válasza Tüzi (#15301) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem kell messzire menni, elég csak a Mercedest megnézni. jól jelzi a trendet az ő hozzáállásuk. ez van, ez a fogyasztói társadalom.

amúgy miért nem ez a vfr tetszik? jubileumi kiadás

(#15303) bajnokpityu válasza Tüzi (#15301) üzenetére


bajnokpityu
félisten

minden katódsugárcsöves TVben van egy sorkimenőtrafó.ezt boldog boldogtalan gyárt,de minden TVhez létezik jó tipus.nem nagy kaland a cseréje,és ha jót teszel bele,ezek is örökéletűek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15304) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#15290) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezzel vitatkoznék.úgy gondolom motornál 100e km olajfogyi nélkül az már valami.CBRek F1-F4i ig bezárólag mind lazán megfutotta ezt a szintet.én azért vitatkoznék a nagy köbös,alacsony fordulatos hosszú élettartammal. a V2ők gyakorlatilag soha nem tudják azt az élettartamot,mint a sor4ek.sem csopperben,sem sportos motorban.ezt ugye saját tapasztalatom nem tudja alátámasztani,de magazinok(német,magyar) mind ezt irják.

nagy köb-nagy erő kis fordulat-pörgettyűhatás miatt kisebb segitség a főtengónak,csapágyaknak.meg az egész erőátvitel kevés nagy lökést kap,sok kicsi helyett.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15305) Tüzi válasza zsoltee10 (#15302) üzenetére

Köszi a linket :)
De több okból is.
1: nem nagyon tetszenek az festésű motorok. Vagy legyen csak egy szín, vagy egy mintával legyen benne kettő. De ez a felül piros elöl szürke, ez nem jön be :(
2: 900ezer is nagy kiadás lenne, nekem egy misi az ingerküszöb. 8-10 éves tucatmotorért ne kellejen már ennyit fizetni :U
3: Ha jó a szemed, akkor egy darab icipici, de annál lényegesebb különbséget vehetsz észre a két motor között :) (segítek: ülés alatt, faridom elején kered a különbséget)

Utánaolvasok ennek a jubileumi dolognak, de nem tetszik, az kétségtelen :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15306) szasza.223 válasza Tüzi (#15197) üzenetére


szasza.223
csendes tag

Hmm ezt nem tudtam, így annyira én se tudom, de persze találják meg a gépét. Mondjuk érdekes hogy pont ma mentem haverral gépetnézni, és bizony próbakörkor tőlem is elkérte a személyimet a tag. Más dolog hogy nem hoztuk el a 400-as Zizit. Ezzel kapcsolatban kérdem: Hogy áll a CBR project? Könnyen lehet hogy tudnék rá vevőt! :) De jó lenne pár kép a jelenlegi állapotokról, persze csak amennyiben tényleg eladod. Jó kezekbe kerülne,, tudom ez számít! =) Pár száraz adat is jöhet, gumikba, olajakba, szűrőkbe, láncba mennyi van kb? Műszaki? Irányár? =)

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15307) Tüzi válasza szasza.223 (#15306) üzenetére

El kellene vinnem műanyagoshoz. Kérdés mikor fog ráérni...
Képet csinálok, úgyis fel akarom rakni hasznaltauto-ra meg ide-oda.
Kopó dolgok? Hát:
Első guma 70%os, 25ezer km-el, hátsóban egy ezres sincs, hátsó fékpofában kb ugyanannyi, első az 40%os, olajban van cirka 2000km, adok 4 vagy 5 új szűrőt is, mert új vashoz nem lesz jó, adok egy fekete plexit, gyári dobot, két hátsó idomot, asszem komplett fékcső-szettet ha nem lesz jó nekem. Ja, meg egy doboz gyertyát, NGK IX, 40ezret elmegy vele a motor, mostaniban van cirka 15-16környékén. Asszem más nincs hozzá. Ja, meg egy hátsó emelőt.
Ami van benne, az egy mosható légszűrő. Legalább 15ezer km-ig karbantartás-mentes a blokk az olajcserét leszámítva, utána egy szelepállítás szükséges lesz. Jövőre egy telóolaj-csere is esedékes lehet, de 2010ben biztosan. Tavalyelőtt lett szétszedve, és cserélve. Lánc az RK XWO vagy mi a tököm, legerősebb 525-ös, tavaly rakattam fel első-hátsó kerékcserével, 7ezer környéke van benne. Egyéb nem jut eszembe.
Műszaki idén tavasszal lett rá ha jól emlékszem, de majd utánajárok.
Súlyadó az súlyos ~2000 pénz rá egy évben.
Ár? Hát ez jó kérdés, ha nekem kell elvinnem műanyagoshoz, akkor szerintem 370-400 között, ha nem, akkor olyan 330-350.
Ja, és 600RR hűtőventi van rajta, mert a gyári megdöglött, fesszabi is cserélve hűtőbordás gyárira, mert az megellett 40fokban, és túlszabályzott.
Hirtelen ennyi jut eszembe.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15308) sowi válasza Gaboman (#15277) üzenetére


sowi
őstag

meg ugye kell ra egy normalis fek foleg, az nem 2 filler

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#15309) szasza.223 válasza Tüzi (#15307) üzenetére


szasza.223
csendes tag

Jól hangzik, az említett javított idomos árban a fényezésük is benne van?

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15310) Tüzi válasza szasza.223 (#15309) üzenetére

Az nincs. Gagyi fényt nem rakok rá, a jó meg olyan 100k. Persu esetleg tud rá ajánlatot mondani, ha kell. Én még nem tudom.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15311) Gaboman válasza sowi (#15308) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jaja,azt elfelejtettem már a sok +kiadásból,akkor még annyiból sem úszná meg.
Ezért vallom én azt hogy jobb olyan keresgetni ami már meg van csinálva rendesen,vagy vannak tökéletes gyári gépek is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15312) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#15304) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezekben nem tudok hinni. Nem azt mondom, hogy hazugság, de mindenképp extrém eset. Haver 1000F jéből kiindulva, (74 000km). Egy motor, főleg egy hatszázas nem úgy hal meg, hogy 99 999km ig fasza, utána átfordul a számláló a 100 000 km be és bumm. Biztosan örök élet, de egy 14 000-et pörgő motornál, amit használsz is, ezt egyszerűen nem tudom elképzelni. Ha a Honda olyan szűkre csinálja a motorjait akkor viszont nem tudom mit kezd egy nagyobb hőterheléssel. A nagyköbcentit meg szerintem nem kell alátámasztanom, sornégyek megölhetetlenek az biztos. V2 Harleyknél is vannak legendák, hogy rendőrmotorok mennyit mennek el. Sport V2 nél nemtudom mi a helyzet. Valszeg ezekre az erőhatásokra méretezik a csapágyakat, meg mindent. Minél nagyobb annál kevesebbet kell pörgetni, annál kevesebb dolog kopik. Szerintem a fordulatszám a legnagyobb ellensége egy blokknak, nem a kisúlyozás.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15313) szasza.223 válasza Tüzi (#15310) üzenetére


szasza.223
csendes tag

Oké,, ha ráérsz hétvégén leugranánk megnézni haverral. Aztán ha meglesznek az idomok el is hozzuk sztem. Beszélek a sráccal hogy mondja 100%-ra a dolgot, aztán le is foglalózza biztos. A fényezés ára mitől függ? Egy sima metalfekete szín kellene mindenhova. Olyan mint az enyém =)

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15314) szasza.223 válasza szasza.223 (#15313) üzenetére


szasza.223
csendes tag

Beszéltem vele,, biztosra mondja, annyira hogy már holnap vagy holnap után du. le is mennénk megnézni, némi foglalóval. =) Ráadásul lehet hogy az idomokat is meg tudjuk csináltatni helyben, szóval azzal sem kell foglalkozni. A teljes összeg viszont csak 15.-dike körül lesz meg. Szóval a napokban csak foglalózni mennénk, és hónap közepe felé hoznánk el.

Egyéb kérdés: szerinted mennyire egészséges a púpon egy 110kilós ember? Úgyértem szerkezetileg bírja a kis CBR?=) Csak mer ha igen, akk leviszem moccal a havert. szerk.: ha ez számít én 73vok :))

[ Szerkesztve ]

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15315) ALI_G válasza szasza.223 (#15314) üzenetére


ALI_G
veterán

hát alapnak a forgalmiba írt megengedett össztömeget tekinteném, nem érdemes túllépned.

(#15316) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#15312) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy magyarázták a kopás mértékét,hogy a dugattyú sebessége milyen.és már nemtom miért,de V2nek magasabb volt,mint a sor4-600asoknak.az olaj nyirási tűrése meg véges.

mielőtt félreérted,én nem a honda mellett állok,hanem a sor4 mellett.amugy a firestormokról sem hallani,hogy örökéletűek,de nem egy garantáltan 100e+os CBR600ast ismertem.pilisben is taliztam egy 93as tulajával,első tulaj volt,108e volt benne,gyakorlatilag semmi motorikus baja nem volt,olajfogyi nulla.F4iből is létezik egy pár 100+os jószág,egyet innen más is ismert.

véleményem szerint a japánok sor4ben mind autók,mint motorok terén kategóriákkal az egyéb tipusok fölött állnak élettartamban.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15317) feca81 válasza bajnokpityu (#15316) üzenetére


feca81
aktív tag

a japanokon kivul joforman senki nem gyart motorban sor4-et :D legalabb is a nevesebbek kozul most hirtelen egyet se tudok emliteni,de ne kovezzetek meg,ha nem giy van :DDD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15318) szasza.223 válasza ALI_G (#15315) üzenetére


szasza.223
csendes tag

Ha menetkész az a forgalmiban szereplő kisebbik súly, akkor 12kilóval lennénk nehezebbek, ha nem akkor 25-el :D

ui.: feca mondja a tutit :D

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15319) Topiccsendőr válasza feca81 (#15317) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Triumph csinálgat még sornégyeket meg BMW. Rosszat azokról sem lehet hallani.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15320) Gaboman válasza bajnokpityu (#15316) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A legrövidebb élettartalma meg az 1hengernek van sajna.
Az én típusomból 50 és 70E közötti kilómétert megtett motor ha problémamentes akkor jónak számít.
Itt jobban igénybe vannak véve az alkatrészek.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15321) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15319) üzenetére


ALI_G
veterán

Talán a BMW próbál még szétqurhatatlan motort csinálni, bár sor4-et nem sokat gyárt.
k1200s és változatai azért faszák lehetnek.

(#15322) ALI_G


ALI_G
veterán

Előrejelzés az ország területére csütörtök estig: A gyakran változó felhőzet mellett északon több lesz a felhő, ott csak rövidebb, délen hosszabb napos időszakokra is számíthatunk. Északon helyenként gyenge eső, zápor is kialakulhat. A délnyugati szél megélénkül, néhol időnként megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 7 és 12 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 18 és 23 fok között várható.

valaki kecskemétring? kakucsring? gabo?

(#15323) Topiccsendőr válasza ALI_G (#15321) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Most az egyszer az idomnélküli jobban tetszik, az R változattól nagyon odavagyok, illetve még a boxer R S is tetszik félidommal.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15324) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15323) üzenetére


ALI_G
veterán

hú, az R S is zsír, van fent youtube-on dyno pados video :))

A lényeg viszont, hogy majd a K1200S-ről tudok szubjektív véleményt is mondani, ha haverék megveszik októberben.

(#15325) Gaboman válasza ALI_G (#15322) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én most kihagyom,nem tudom előre melyik nap kell mennem a cuccért.
Meg hát azért nem ártana beszereznem protektort,térdvédőt +csizmát.
Addig míg ezek meg nem lesznek pályázni elég nagy felelőtlenség lenne.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15326) Tüzi válasza szasza.223 (#15313) üzenetére

Szombaton dolgozom, de vasárnap délután ráérek. Ha az megfelel.
mod: ja, akár jöhettek ma is, vagy holnap. írjál pm-et ha jöttök.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15327) Tüzi válasza bajnokpityu (#15316) üzenetére

Mivel nagyobb a lökethossz, és majdnem ugyanannyit forog, ezért nagyobb a dugattyú sebessége. Asszem 26m/s a jelenleg kihozható max. Lökethossz-t beszorzod a fordulattal, osztod 60al, és megkapod melyik mennyit mászik másodpercenként.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15328) szasza.223 válasza Tüzi (#15326) üzenetére


szasza.223
csendes tag

írtam.

"Ugy kell menni, hogy a moci kérjen tollat hogy tovább írja a fordulatszámot!!" :D:D

(#15329) Tüzi

Motor nélküli lettem :O :(
Vigyázzatok rá :O

Most elmegyek, és összesöpröm a romjaimat :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15330) #25954560 válasza Tüzi (#15329) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak megnyilt elotted az uj motor megszerzesenek utja :)

(#15331) Gaboman válasza Tüzi (#15329) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Rossz is megválni egy motortól amit szeretett a gazdája,én is áttéltem már ezt párszor.
De akkor most jöhet az újabb motor,mi lesz a kiszemelt áldozat?
Maradsz ennél a stílusnál vagy váltasz?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15332) ALI_G


ALI_G
veterán

schumi veszettül tépi: [link]
és ez a hangorkánum?!?! áááááh

(#15333) Tüzi válasza #25954560 (#15330) üzenetére

:U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15334) ALI_G válasza Tüzi (#15329) üzenetére


ALI_G
veterán

és sikerült árában eladni?

(#15335) bajnokpityu válasza Tüzi (#15329) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jóég...
átéltem már párszor,kegyetlen dolog.hiába nem kell fizetni januárban teljesitményadót,hiába ment el ?jó? áron.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15336) Tüzi válasza ALI_G (#15334) üzenetére

Dehogy :)
Ha mindent beleszámolok, akkor 1 misibe simán benne van. Ha belegondolok, hogy az már (szűken ugyan), de egy fél RVF, akkor azért sírva fakadok :W
Végülis 350e lett a vége. 680ért vettem 4 éve, tettem bele 40ezret... Jó üzlet volt. A vevőnek biztos :U

Remélem jó kezekbe került, kár lenne érte ha szétbarmolnák...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15337) ALI_G válasza Tüzi (#15336) üzenetére


ALI_G
veterán

gyorsan lezavartad :(
én biztos tökönszúrnám magam ha nem lenne most már motorom, még ha télen nem is lehet használni rendesen.

(#15338) Tüzi válasza ALI_G (#15337) üzenetére

Rendeses? Szerintem sehogy. Tököm menjen 0 fokban, hogy tíz év múlva meg mindenféle izületi lószart összeszedve a forró kádban csücsülve verjem a fejem a falba. á-ááá :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15339) feca81 válasza Tüzi (#15338) üzenetére


feca81
aktív tag

nem adnad el az en 250-esemet is?ugy latszik te jobb elado vagy,mint en.v tul oszinten irok a motorrol,es igy a kutyanak se kell?:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#15340) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Az idő nekem dolgozik. Ha így foyltatják, meg gazdasági világválság, akkor jövő télire beruházok egy ilyenre :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15341) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Milyen olcsó má???

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15342) Gaboman válasza Topiccsendőr (#15341) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezzel te leszel a Flash! :D

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#15343) Tüzi válasza feca81 (#15339) üzenetére

ha tudnék rá vevőt, akkor már elhozta volna :(
hírdesd mindenhol, jobb ötletem nincs :F

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15344) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#15340) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

csörömpös :D

-= No way back from Here =-

(#15345) bajnokpityu válasza Tüzi (#15338) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én a protikat főleg ezért veszem fel.érdemnél is akkora vastag proti van,hogy akár milyen hidegben megyek,akármennyivel, a térdem süt szinte utána.-10ben simán mentem ETZvel.az még beindult ilyen időben.

Persu:nem kő a robi?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#15346) Boci_83 válasza Topiccsendőr (#15340) üzenetére


Boci_83
őstag

Gumit nem nagyon használták... :U

**********

(#15347) Topiccsendőr válasza Boci_83 (#15346) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Középen, ahogy kell :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15348) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#15344) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos láttam/hallottam egyet tegnapelőtt, kár volt... Ez a szerelem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15349) ALI_G válasza Tüzi (#15338) üzenetére


ALI_G
veterán

így-így, de egy októberi verőfényes napsütésben csak előveszi az ember! legalább is én biztos.

(#15350) sowi válasza Topiccsendőr (#15348) üzenetére


sowi
őstag

ducati, elobb utobb ugyis veszek egy monstat az fix, kell....:)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.